ניקולה טרצי ינהל את המרכז לאמנות עכשווית

טרצי, יליד איטליה, בן 35, ניהל בשנים האחרונות את התוכנית ללימודי תואר שני בבצלאל, אצר תערוכות בינלאומיות רבות ופירסם מאמרים בכתבי-עת מובילים לאמנות. מייסד המרכז, סרג'יו אדלשטיין, ימשיך לשמש יו"ר הוועד המנהל

הוועד המנהל של המרכז לאמנות עכשווית בחר בניקולה טרצי כמנהל ואוצר ראשי של המרכז החל מתחילת 2018. המנהל המייסד של המרכז, סרג'יו אדלשטיין, ימשיך לשמש יו"ר הוועד המנהל.

טרצי, יליד מגנטה, איטליה, 1982, ניהל בשלוש השנים האחרונות את התוכנית ללימודי תואר שני בבצלאל ובאחרונה שימש העורך האמריקאי של המגזין "פלאש ארט" ואוצר בקרן הביאנלה של פראג. במקביל שימש טרצי אוצר שותף של תערוכות בפאלה טוקיו בפריז, במרכז לאמנות עכשווית אוז'דובסקי קאסל, בוורשה ובמרכז לאמנות עכשווית הדסון ואלי בפיקסקיל, ארה"ב. כמו כן, היה אחד היזמים של  לוסי פונטיין – מסגרת המנוהלת בידי אמנים במילאנו –  שבה אירגן במשותף פרויקטים ביאפיס, שטוקהולם, בגלריה מריאן בואסקי, ניו-יורק, בגלריה פרוטין, פריז, ובקאיו, באלי.

טרצי פירסם מאמרים שונים בקטלוגים של תערוכות שהוצגו בבוניירס קונסטהל בשטוקהולם, בגלריה ניו-פורט בלונדון ובקונסטהאוס גרץ, וכן למגזינים "מונופול", "ארטנט ניוז" ו"ארטפרס".

המרכז לאמנות עכשווית נוסד ב-1998. בתחילת דרכו פעל בחדרון קטן בסינמטק תל-אביב, ועד מהרה חולל שינוי מהפכני בסצנת האמנות המקומית כשהציג עבודות חדשות של אמני וידיאו ישראלים בתחילת דרכם, לצד עבודות בינלאומיות עדכניות ומובילות בתחום.

לאחר המעבר למבנה הקבע במרכז תל אביב ב-2005, המשיך המרכז להציג תערוכות של אמנים בינלאומיים ובהם מרינה אברמוביץ', שרון לוקהרט, גרי היל, רוזה ברבה, כריסטיאן ינקובסקי ואגניישקה קורנט. בד בבד הציג המרכז את תערוכותיהם המוסדיות הראשונות של אמנים ישראלים בכירים ובהם יעל ברתנא, גיא בן-נר, רועי רוזן, נירה פרג ומיכל הלפמן, ואיפשר להם להפיק עבודות חדשות.

7 תגובות על ניקולה טרצי ינהל את המרכז לאמנות עכשווית

  בחירה הזויה ופרובנציאלית, הוא דרדר את התואר השני של בצלאל לשפלים חדשים של רדידות. לא יביא למרכז דבר פרט למבטא איטלקי חינני.

  כי חסרים אנשים מוכשרים בארצנו הקטנטונת שגם ככה אין בה די משרות בתחום האמנות אז צריך גם לייבא מחו"ל ילדים שינהלו אותנו…

  הבאתי אותו לבצלאל בתור בובה ואני שמחה שגם סרג'יו למד את הפרנציפ.

  וואלה. הרוע נשפך פה. תאחלו לו בהצלחה.
  תנו לו צ׳אנס.
  סרג׳יו עשה עבודה נפלאה והוא בוודאי יעזור לניקולה להיכנס הפה יוב לתפקיד
  שנה טובה לכולכם.

  לא רוע ולא נעליים.
  פשוט נמאס מהשחיתות!
  מי הביא אותו ולמה?
  מייבאים ילד בן 28 לנהל את התואר השני ואז מגלים שתעודת התואר השני שלו היא פיקציה?
  אז נותנים לו לנהל מוסד אחר?
  מה הוא ילד פלא?
  אני יודע למה ואילו אינטרסים זה משרת, אבל הרוב הוא טיפש או פחדן מכדי להגיד משהו.
  נמאס מהשחיתות.
  הכל פה רקוב.

  השאלה שצריכה להישאל היא מי מושך בחוטים של ניקולא? הרי מישהו או מישהי מריצים את המניה הזו בישראל מזה מספר שנים.
  אנחנו כ"כ פרובינציאליים! שאר המגיבים צודקים במאת האחוזים. מה הוא כבר עשה או השיג…?

  שאלה קריטית שצריכה להישאל במקרה דנן הינה, מי לכל השדים והרוחות מריץ את המניה הריקה הזו? כך לפתע הוא הפציע לחיינו הפרובנציאליים, ולא עשה דבר. מאז, הוא מועמד לכל מיני תפקידי מפתח, ובאופן תמוה זוכה בחלקם! הכיצד??

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *