ניקולה טרצי ינהל את המרכז לאמנות עכשווית

טרצי, יליד איטליה, בן 35, ניהל בשנים האחרונות את התוכנית ללימודי תואר שני בבצלאל, אצר תערוכות בינלאומיות רבות ופירסם מאמרים בכתבי-עת מובילים לאמנות. מייסד המרכז, סרג'יו אדלשטיין, ימשיך לשמש יו"ר הוועד המנהל

הוועד המנהל של המרכז לאמנות עכשווית בחר בניקולה טרצי כמנהל ואוצר ראשי של המרכז החל מתחילת 2018. המנהל המייסד של המרכז, סרג'יו אדלשטיין, ימשיך לשמש יו"ר הוועד המנהל.

טרצי, יליד מגנטה, איטליה, 1982, ניהל בשלוש השנים האחרונות את התוכנית ללימודי תואר שני בבצלאל ובאחרונה שימש העורך האמריקאי של המגזין "פלאש ארט" ואוצר בקרן הביאנלה של פראג. במקביל שימש טרצי אוצר שותף של תערוכות בפאלה טוקיו בפריז, במרכז לאמנות עכשווית אוז'דובסקי קאסל, בוורשה ובמרכז לאמנות עכשווית הדסון ואלי בפיקסקיל, ארה"ב. כמו כן, היה אחד היזמים של  לוסי פונטיין – מסגרת המנוהלת בידי אמנים במילאנו –  שבה אירגן במשותף פרויקטים ביאפיס, שטוקהולם, בגלריה מריאן בואסקי, ניו-יורק, בגלריה פרוטין, פריז, ובקאיו, באלי.

טרצי פירסם מאמרים שונים בקטלוגים של תערוכות שהוצגו בבוניירס קונסטהל בשטוקהולם, בגלריה ניו-פורט בלונדון ובקונסטהאוס גרץ, וכן למגזינים "מונופול", "ארטנט ניוז" ו"ארטפרס".

המרכז לאמנות עכשווית נוסד ב-1998. בתחילת דרכו פעל בחדרון קטן בסינמטק תל-אביב, ועד מהרה חולל שינוי מהפכני בסצנת האמנות המקומית כשהציג עבודות חדשות של אמני וידיאו ישראלים בתחילת דרכם, לצד עבודות בינלאומיות עדכניות ומובילות בתחום.

לאחר המעבר למבנה הקבע במרכז תל אביב ב-2005, המשיך המרכז להציג תערוכות של אמנים בינלאומיים ובהם מרינה אברמוביץ', שרון לוקהרט, גרי היל, רוזה ברבה, כריסטיאן ינקובסקי ואגניישקה קורנט. בד בבד הציג המרכז את תערוכותיהם המוסדיות הראשונות של אמנים ישראלים בכירים ובהם יעל ברתנא, גיא בן-נר, רועי רוזן, נירה פרג ומיכל הלפמן, ואיפשר להם להפיק עבודות חדשות.

16 תגובות על ניקולה טרצי ינהל את המרכז לאמנות עכשווית

  בחירה הזויה ופרובנציאלית, הוא דרדר את התואר השני של בצלאל לשפלים חדשים של רדידות. לא יביא למרכז דבר פרט למבטא איטלקי חינני.

  כי חסרים אנשים מוכשרים בארצנו הקטנטונת שגם ככה אין בה די משרות בתחום האמנות אז צריך גם לייבא מחו"ל ילדים שינהלו אותנו…

  הבאתי אותו לבצלאל בתור בובה ואני שמחה שגם סרג'יו למד את הפרנציפ.

  וואלה. הרוע נשפך פה. תאחלו לו בהצלחה.
  תנו לו צ׳אנס.
  סרג׳יו עשה עבודה נפלאה והוא בוודאי יעזור לניקולה להיכנס הפה יוב לתפקיד
  שנה טובה לכולכם.

  לא רוע ולא נעליים.
  פשוט נמאס מהשחיתות!
  מי הביא אותו ולמה?
  מייבאים ילד בן 28 לנהל את התואר השני ואז מגלים שתעודת התואר השני שלו היא פיקציה?
  אז נותנים לו לנהל מוסד אחר?
  מה הוא ילד פלא?
  אני יודע למה ואילו אינטרסים זה משרת, אבל הרוב הוא טיפש או פחדן מכדי להגיד משהו.
  נמאס מהשחיתות.
  הכל פה רקוב.

  השאלה שצריכה להישאל היא מי מושך בחוטים של ניקולא? הרי מישהו או מישהי מריצים את המניה הזו בישראל מזה מספר שנים.
  אנחנו כ"כ פרובינציאליים! שאר המגיבים צודקים במאת האחוזים. מה הוא כבר עשה או השיג…?

  שאלה קריטית שצריכה להישאל במקרה דנן הינה, מי לכל השדים והרוחות מריץ את המניה הריקה הזו? כך לפתע הוא הפציע לחיינו הפרובנציאליים, ולא עשה דבר. מאז, הוא מועמד לכל מיני תפקידי מפתח, ובאופן תמוה זוכה בחלקם! הכיצד??

  הייתי רושם תשמות , אך לא היו מאשרים כאן תתגודבה

  טרזי היה מנהל מחלקה שפל, מרצה רדוד, אף מרושע, שהשפיל סטודנטים ומרצים. מי שמושך בחוטים שלו היו – בצלאל, מספר מרצים, ומספר אנשי תעשיית האומנות שהמליצו עליו ומקבלים ממנו דברים בתמורה.;
  את הדמות הייתי רושם כאן אך לא היו מאשרים את הפוסט, תביטו סביב אלו שעובדים איתו ומסתובבים איתו זה הם, לפחות 3 מרצות בבצלאל הביאו אותו לשם, שני נשיאי אקדמיה, ועוד מרצים לקקנים ואמנים ואצרים שונים..
  האיש אפילו לא היה מסוגל להעמיד פנים בתואר השני מרוב שסבל – הוא היה מדבר בצורה המחפירה לאנשים ולא ממטר אף אחד חוץ מאמני סריקות או שטויות קונטפורריות ומלקקי ת** שהסתדרו איתו.

  סרג׳יו תפר עוד שחיטות המרכז לאומנות עכשוית.

  ומה מינו לתואר השני בבצלאל – דור גז- עוד אחד שמשך בחוטים אך יותר בשקט

  פני האמנות כפני הארץ. קומיסרים של תרבות, והדבר נכון לכל היושבים במוקדי הכח. הם מלינים על מירי רגב, אבל שומרים מכל משמר על מועדון החברים הסגור שלהם. מספיק לראות את הכתבה האחרונה של נירית אנדרמן מהארץ. מיכל היימן מתייחסת (ללא כל בושה) לנושא של "הטרדה חזותית". עוד אחת… אמנית ברמה נמוכה שחשוב לה להשפיע על שדה האמנות ללא כל קשר לעשיה אמנותית ראויה. היא לא יותר מקוריוז. העיקר לקבל עוד קצת מאור הזרקורים. סרג'יו שממנה בובה שתחליף אותו בדמותו של ניקולא. עוד אחד שתרומתו לתואר השני באמנות בבצלאל הינה אפסית אם לא שלילית. האמנות בארץ היא אמנות מטעם, לא אמנות עם טעם!

  מה הקשר למיכל היימן.. היא בכלל במעגלים החיצוניים של הסיפורים האלו.. השחיטויות האלו מתנהלות במעגלים של הסגל הבכיר ועולם האומנות…

  למהש להכניס פה וומן שימינג.
  עולם האומנות לא נתן את הדעת על ההטרדות המיניות , אלא השתפן לאחר שמטרידן (אולי בסיפור מורכב) ״נפל קורבן״.

  המקום הזה לא מוכן למהפכות, לא לקראת טוהר מידות
  ולא בשיויון באקדמיה, אשר לא רק נעשרת מייצוג נשים אלא גם מייצוג פלסטינים , מזרחים ובכלל..
  ושלא מגנה על תלמידיה.

  אם היית יודע איזה מחיר מרצה משלם בשביל לסתום תפה מול הטרדות ועוולות לא היית מדבר כך.

  להשוות בין היימן לטרזי זה לא קשור . סתם לטנף.

  דודלי צודק. נקודה. בכל מילה.
  בראש הקבוצה, שלא לאמר מאפיה, עומד האמן בכיר מאוד, ומתחתיו שורה של נתינים. אבל אלה בקצה הזה, הם נקיים מבקורת. לא תשמע אף מילה ׳בהארץ׳ (חוץ מגליה יהב האמיצה שהעיזה פעם אחת להגיד שהמלך הוא עירום). אין מי שיבקר אותם כי הם שולטים במבקרים. זה בגלל שזה בקצה השני של הסקאלה. מישהו יכול לפתוח את הפה שלו ולספר על השחיתות האתית שמתנהלת בגלריה של הארץ? כתבות למקורבים?
  להגיד שהכל מושחת? כן. לצערי. אני לא מאמינה יותר למערכת.
  אין לו אפילו תואר ראשון. השתינו מהמקפצה כי יש להם שוגר דאדי בחלונות הגבוהים בועד המנהל שלהם. כשזה שחיתות לא תמצאו כאלה שיבדקו בציציות.

  אז מי הם היו –
  מושחטי הסגל של האקדמיה בצלאל, חבר הנהלת בצלאל ואנשי תעשית האומנות

  מיכל הלפמן שהמליצה עליו בוודאות וכיסתחה כמה מעילות בתפקידו כמנהל בצלאל ואולי עוד מורים בבצלאל, או שתמכו בו אחכ, כדי שכמו להלפמן יעשה גם להם קומבינות.
  בטוח עוד כמה אנשים בעולם האומנות, ניתן ללמוד מהקשרים שיצר תוך כדי ולפניי, ש״העשירו״ את עצמם….
  כנראה שהמעורבים העיקריים אם לא לפניי אז אחכ- נעם סגל, משה ניניו, מוזיאון ישראל, cca תל אביב,

  ודור גז ששיחק אותה חבר שלו ואז תפר תפיטורים שלו כדי לקבל מינוי לעצמו לתואר השני…. ייתכן שגם הוא המליך אותו כפיון בשביל לכהכנס תחתיו , שכן הוא מקורב לנשיא בצלאל הנוכחי, שכאילו נראה נקי אך הוא לא,

  ומועצת המנהלים של בצלאל שמורכבת מכל מני פוליטקאים ואנשי עסקים , שתכלס ניצחו על כל ההדרדרות והחיטות של בצלאל בשנים האחרונות….

  הבן אדם סדיסט וסקסיסט- כך נהג בסטודנטים בבצלאל – חוץ מלאמני הסריקות והצעצוים הצבעוניים שאהב. …כאילו שחסרים כאן מושחטים מקומיים…

  והוא עדיין מלמד שני קורסים התואר השני בבצלאל!!
  איזה אקסיט יפה עשו לו.. קח שני קורסים וכתבת יחצ בטיים אאוט מטעם הפי.אר של הcca' שפיטרו אותך רק ״בגלל שאתה לא ד״ר״,
  זו חלק מהחילה שגז ובצלאל הציעו?
  העיקר שלא ידעו מה באמת קורה בבצלאל… את בדרת הכתבות שהתחילה בהארץ כתבת האדריכלות והאומנות נעמה ריבה יכלו לסלול לעוד 30 …

  הטדות מיניות , חוסר מקצועיות, שחיטויות וקומבינות . אין כזה דבר בשום ביס לאומנות בעולם.. באמת לא שמעתי על כזה מקום..

  הכל בשם הרוחניות והתרבות עלאק …אם פני התרבות הם פני האומה לא פלא שהממשלה משתמשת בכם עכשיו לטויסט על השמאל… .הם מנצלאים את הריקבון שלכם..

  והעיקר שיש איזה מזרחית ש״פותחת עליכם פה״

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *