דניאל אוקסנברג הוא זוכה הפרס לציור ע"ש אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2024

הפרס, המשלב מענק כספי בסך 10,000 ₪ ותערוכת יחיד בבית האמנים ירושלים, הושק בשנת 2007. תערוכתו של אוקסנברג תיפתח בבית האמנים ירושלים ב-2 בנובמבר 2024. טקס הענקת הפרס ייערך ב-17 בנובמבר 2024.

זוכה הפרס לציור ע"ש אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2024, המוענק בשיתוף עם בית האמנים ירושלים, הוא האמן דניאל אוקסנברג. הפרס, המשלב מענק כספי בסך 10,000 ₪ ותערוכת יחיד בבית האמנים ירושלים, הושק בשנת 2007. תערוכתו של אוקסנברג תיפתח בבית האמנים ירושלים ב-2 בנובמבר 2024. טקס הענקת הפרס ייערך ב-17 בנובמבר 2024.

דניאל אוקסנברג, מלך הרמאים, 2023, צבע שמן על בד, 100×130 ס״מ, צילום: אלעד שריג

בנימוקיהן להענקת הפרס כתבו חברות ועדת השיפוט – הדס חסיד, טל ירושלמי וטליה ישראלי:

הציור של דניאל אוקסנברג הוא ציור רגיש וחושני. צבע פוגש צבע, מרקם פוגש מרקם, הצבע נמרח, נמחק, מגורד ונערם. הדימוי נבנה תוך חיפוש מתמיד במעמקי השפות הציוריות. זהו ציור מגוון, רב-כיווני ורב-ממדי, כזה שיש בו תשוקה למשחק של חומר, של שפה ושל דימוי.

הציור של אוקסנברג נובע מתוך חיפוש והליכה בדרך שאינה ידועה מראש. דומה שהוא מבקש להעניק צורה, צבע וחומר למעמקי הנפש, למקומות שבהם המילים אינן יעילות עוד. הדימויים מופיעים ומאבדים את צורתם בו ברגע; פרחים, פירות ואיברים מזוהים ונעלמים בין שכבות הציור. זהו ציור הנוגע בחֶסֶר, הולך לאיבוד, ומשם צומח לכדי דבר-מה חי, מפתיע וחד פעמי.

ערך החיפוש והניסוי בציוריו של אוקסנברג גולש גם אל ההצבה. האפשרות של ציור להיות מיצב היא עמדה פנימית בציוריו של אוקסנברג, כזו הנובעת מן החופש של הציור להיות ניסיוני, מחפש וחי.

על כל אלה מוענק לדניאל אוקסנברג הפרס לציור ע"ש אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2024, בתקווה שישמש כמנוף להמשך עבודת סטודיו פורייה ולמצוינות אמנותית.

1 תגובות על “דניאל אוקסנברג הוא זוכה הפרס לציור ע"ש אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2024”

    […] עבר עלינו עוד שבוע קשה עם חדשות מחרידות, והאוויר הולך ואוזל; אנחנו גוללים את הפיד ומקווים שזה לא אמיתי, ובכל זאת ממשיכים לייצר אמנות, להציג בתערוכות, ויש גם כאלו שזוכים בפרסים וכבוד (למשל ארבעת זוכי פרס רפפורט של 2024, ודניאל אוקסנברג שזכה בפרס מוזס). […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *