אושר מינוי פרופ' דניס וייל לתפקיד מנכ"ל מוזיאון ישראל

וייל, פרופסור לעיצוב ובן למשפחת תורמים למוזיאון, יחל את תפקידו בחודש מרץ 2022 ויחליף את פרופ׳ עידו ברונו, שהודיע לאחרונה על עזיבתו לאחר 4 שנים בתפקיד

מועצת המנהלים של המוזיאון בחרה פה אחד בפרופסור דניס וייל לתפקיד מנכ״ל המוזיאון. וייל יחליף את פרופ׳ עידו ברונו, שסיים את תפקידו לאחר 4 שנים. וייל, בן 60 יליד שוויץ, מכהן כדיקן הפקולטה לעיצוב של המכון הטכנולוגי שיל אילינוי (IIT), שם הוא מלמד מאז 2005. בעבר לימד גם באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל. הוא בעל תואר שני בעיצוב מהמכון הטכנולוגי של אילינויבשיקגו, וכן בוגר הנדסה כימית מהמכון הטכנולוגי השווייצי (ETH) בציריך.

בהודעת המוזיאון נכתב כי ״וייל פועל בתחום העיצוב מזה כ-30 שנה, תוך שהוא מתרכז במיוחד בעיצוב חדשני במגזרים העסקי, הציבורי והחברתי. הוא פעיל חברתי בעל מחויבות גבוהה והיה חבר מוביל במועצות מנהלים של ארגונים חברתיים בסקטור הפרטי והציבורי כאחד. הוא כיהן לא אחת כחבר בוועדות מייעצות ובוועדות פרסים בחו"ל ובארץ בתחום העיצוב והינו בעל ניסיון רב בגיוס כספים ובארגון אירועי תרבות בינלאומיים בהשתתפות מוזיאונים, אמנים וסופרים. בנוסף, כיהן וייל כסגן נשיא לחדשנות ועיצוב בחברת מקדונלדס העולמית.

״וייל הוא חבר מוביל בשורה של ארגונים יהודיים בעולם וביקר בארץ פעמים רבות, לפרקי זמן קצרים וממושכים כאחת. הוא דובר מספר שפות, ולרגל כניסתו לתפקיד יעלה לישראל ויתגורר בירושלים״.

עו"ד יצחק מולכו, יו"ר מועצת המנהלים של המוזיאון, מסר כי "במהלך הקריירה שלו, הוכיח פרופ' דניס וייל כי הוא יודע לשלב בין יכולות עיצוביות ואנליטיות לבין חשיבה חדשנית באופן המוביל להצלחה. אנו משוכנעים כי ניסיונו הניהולי של דניס וכישרונו הרב כמעצב, מגייס כספים ואסטרטג, יחזקו את המוזיאון כלפי פנים וגם את מעמדו כאחד המוזיאונים המובילים בעולם". 

דניס וייל: "אני גאה על בחירתי כמנכ"ל הבא של מוזיאון ישראל, אחד המוזיאונים המובילים בעולם ומוסד התרבות הגדול והחשוב בישראל. חדשנות מבוססת על שיתופי פעולה ויצירתיות, ואני נרגש לעבוד יחד עם האוצרים, המנהלים והעובדים המוכשרים של המוזיאון כדי להשיא את פעולותיו ואת תדמיתו".

עוד נכתב כי הוריו של דניס, ז'קלין וארנסט וייל, היו מהתומכים הנלהבים של ישראל בכלל ושל מוזיאון ישראל בפרט במשך עשרות שנים, והיו גם עמיתי-כבוד של המוזיאון; אמו ז'קלין הייתה המייסדת של אגודת ידידי מוזיאון ישראל בשווייץ וגם עמדה בראשה שנים אחדות. אחיו פיליפ הוא יו"ר אגודת הידידים הישראלית של מוזיאון ישראל זה כשנתיים״.

1 תגובות על “אושר מינוי פרופ' דניס וייל לתפקיד מנכ"ל מוזיאון ישראל”

    נשמע כמו האדם שיביא מהפכות.ללא קשרים, ללא משוא פנים.
    אני בטוחה שהוא פאנק רוקר בנשמה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *