אבי לובין יאצור את גלריה הירקון 19

לובין, שינהל את תוכנית התערוכות והפעילויות בגלריה התל-אביבית, יחליף את האמן בועז ארד, שעמד בראש הגלריה בשנים האחרונות והתאבד באחרונה. לובין: "השאיפה היא לבנות מרחב דינמי שמאפשר לאמנים לקחת סיכון ולבדוק את גבולות הפעולה והשיח האמנותי"

האוצר אבי לובין נבחר לעמוד בראש הגלריה של המדרשה לאמנות בית ברל הירקון 19 שבתל-אביב. לובין יחליף את האמן בועז ארד, ששימש אוצר הגלריה בשנים האחרונות והתאבד באחרונה. בתפקידו החדש ינהל לובין את תוכנית התערוכות והפעילויות הנוספות של הגלריה, שנפתחה בחלל התצוגה הנוכחי בשנת 2014, לאחר שנים של פעילות ברחוב דיזנגוף.

לובין, אוצר וחוקר, שימש בחמש השנים האחרונות ראש הלימודים העיוניים של התוכנית ללימודי המשך באמנות בפקולטה לאמנויות המדרשה. הוא עורך-מייסד-שותף של מגזין האמנות המקוון "תוהו" ומרצה אורח במוסדות שונים בארץ ובעולם.

בשנים האחרונות אצר לובין תערוכות רבות בחללים ציבוריים ופרטיים, במוזיאונים ובחללים אלטרנטיביים בארץ ובעולם, ופירסם מאמרים בכתבי-עת אקדמיים, במגזינים, במונוגרפיות ובקטלוגים.

לובין: "אני שואף לחשוב על גלריית המדרשה כעל מרחב שמקיים תערוכות, פעולות ואירועים שלוקחים בחשבון את התנאים הנחוצים לכל עבודה ומתחשבים במרחב החברתי והפוליטי שבו הגלריה פועלת. השאיפה היא להציג אמניות ואמנים בני דורות שונים, מקומיים ובינלאומיים, ולבנות מרחב דינמי שמאפשר לאמנים לקחת סיכון ולבדוק את גבולות הפעולה והשיח האמנותי״.

דיקן המדרשה גבי קלזמר: "גלריה המנוהלת על-ידי מוסד אקדמי לאמנויות דורשת ראייה תרבותית רחבה, לשקף ולחרוג מהפרמטרים הצרים של האמנות ולעסוק בתרבות במובן רחב. הגלריה משוחררת ממניעים מסחריים, וככזו היא בעלת חופש פעולה מלא בשדה האמנות. אבי לובין הוא ואוצר פעיל ומוערך בארץ ובעולם, הוא אצר את תערוכת ה-70 למדרשה שהתקיימה במוזיאון תל-אביב ומוביל בהצלחה את התוכנית ללימודי המשך באמנות יחד עם מירי סגל במדרשה. אני בטוח שכמו קודמו לתפקיד, בועז ארד ז"ל, הגלריה תמשיך לשמש חלל תצוגה מרתק ובעל משקל רב בשדה האמנות העכשווי".

4 תגובות על אבי לובין יאצור את גלריה הירקון 19

    אין כמו "חוקרי" אמנות, הלא הם משחיתי התחום. כותבים ומלהגים על אמנות, בעוד שהם תורמים כלום ושום דבר!
    ולגבי החזון של האדון המכובד, האם הוא מביא ציטטה מתוך ספר הקלישאות הגדול? אמירתו שלו (מביכה עד מאד לעניות דעתי) רק מחזקת את נכונות הקביעה כי אין ביכולתו לתרום במשהו מהותי לעולם האמנות.

    מוזר, הייתי בטוח שמי שמנהלת בשנים האחרונות את הגלריה היא עדינה פרלמן.

    היא מנהלת. הוא יאצור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *