דורון רבינא נבחר לתפקיד האוצר הראשי של מוזיאון תל אביב לאמנות

רבינא ייכנס לתפקיד בחודשים הקרובים, ויעבוד יחד עם סוזן לנדאו, הממשיכה בתפקידה כמנכ"לית

דורון רבינא נבחר לתפקיד האוצר הראשי של מוזיאון ת״א. רבינא (45) הוא אמן, אוצר וכותב. בין השנים 2009-2014 עמד בראש המדרשה לאמנות בבית ברל. בין השנים 2009-2001 שימש כאוצר ראשי של גלריית המדרשה לאמנות בתל אביב.

חברי ועדת האיתור בראשות סוזן לנדאו מנכ"לית ואוצרת ראשית של מוזיאון תל אביב לאמנות, היו חיים סאמט סגן יו"ר מועצת המנהלים של המוזיאון , רבקה סקר מייסדת סותבי'ס ישראל ועמותת ארטיס, המקדמת אמנות ישראלית בעולם, דורון סבג יו"ר ועדת התערוכות והאוספים של המוזיאון, כרמלה רובין מנהלת מוזיאון בית ראובן וחברת ועדת התערוכות של מוזיאון תל אביב לאמנות.

בין התערוכות שאצר רבינא נמצאות "ציידי יגון", ב-ICA פילדלפיה, "ובסוף נמות – אמנות צעירה בשנות התשעים בישראל" במוזיאון הרצליה, ו"כח" במסגרת "אמנות הארץ" 4 , בנוסף לעשרות תערוכות שאצר בגלריית המדרשה וכאוצר עצמאי. כמו כן פירסם מאמרים רבים בכתבי עת, ספרים וקטלוגים של אמנים ישראלים ובינלאומיים. בשנת 2013 הקים את "הירקון 19", מרכז לאמנות, תרבות וחינוך בתל אביב. רבינא ייצג את ישראל בבינאלה ה-26 בסאו פאולו בשנת 2004, זכה בפרס קיפר לאמן צעיר ובפרס שרת התרבות בתחום האמנויות לשנת 2008.

סוזן לנדאו מנכ"לית ואוצרת ראשית של מוזיאון תל אביב לאמנות מסרה בתגובה למינוי כי "אחרי תהליך ממושך, אני מאוד שמחה על בחירת הועדה למנות את דורון רבינא לאוצר הראשי של מוזיאון תל אביב לאמנות ומאחלת לו הצלחה רבה בתפקיד. התפקיד מורכב, מאתגר ומרכזי במוזיאון בפרט ובשדה האמנות בארץ בכלל. רבינא מביא איתו למוזיאון גישה רעננה וחדשנית, בשילוב ראיה רחבה ומחשבה מעמיקה על אמנות ישראלית ובינלאומית. אני מצפה לעבודה משותפת איתו בשילוב צוות האוצרים והאוצרות במחלקות השונות במוזיאון. אני גם בטוחה שדורון יתרום רבות להובלת תכניותיו העתידיות של מוזיאון תל אביב לאמנות, כמוסד האמנות המודרנית והעכשווית המרכזי והמוביל בארץ, לצד ביסוס מעמדו בעולם האמנות הבינלאומי".

רבינא מסר כי "זהו רגע מלהיב ומורכב לאייש בו עמדה מובילה בשדה התרבות בישראל. על רקע התמורות התרבותיות, הטכנולוגיות והפוליטיות בעולם. מוסד המוזיאון מצוי בתוך מציאות חדשה לחלוטין שמאתגרת את אופיו, תפקידו ויעדיו".

4 תגובות על דורון רבינא נבחר לתפקיד האוצר הראשי של מוזיאון תל אביב לאמנות

  מוזיאון תל אביב זקוק לאיש בקנה מידה בינלאומי כמרק שפס, מוטי עומר ז"ל . המתאים ביותר שהוכחות בידו :גדעון עפרת.
  אני מאחלת הצלחה לדורון רבינא שהוא אמן מצויין…אך לנהל מוזיאון בקנה מידה של מוזיאון תל אביב?
  הזמן "יגיד" . בהצלחה.

  אבל הוא לא מונה למנהל מוזיאון אלא לאוצר ראשי.

  התפקיד עושה את האדם

  בחירה מעולה !!
  איש מבריק עם מחשבה מקורית, פתיחות ושפע של נסיון והכרות עמוקה עם שדה/האמנות.
  מזל טוב לכולנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *