טל ברויטמן הוא זוכה הפרס לציור ע"ש אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2016

הזוכה בפרס לציור ע"ש אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2016, בשיתוף בית האמנים ירושלים, הוא האמן טל ברויטמן. הפרס כולל מענק כספי בסך 10,000 ש״ח ותערוכת יחיד בבית האמנים בירושלים

הזוכה בפרס לציור ע"ש אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2016, בשיתוף בית האמנים ירושלים, הוא האמן טל ברויטמן. הפרס כולל מענק כספי בסך 10,000 ש״ח ותערוכת יחיד בבית האמנים בירושלים, שתפתח ב-15.9.2016. טקס הענקת הפרס יערך ב-2.11.2016.

בועדת השיפוט לפרס ישבו האמנים מאיה אטון, פסח סלבוסקי ויצחק לבנה. בנימוקי הבחירה נכתב כי: "במרכזה של סדרת ציורים מטורללים וגרוטסקיים, ניצב גיבור קומי נמוך מצח ("ישראל"), שפניו הופחתו לזוג עיניים ולוע גדוש בטורי שיניים לבנות. הגיבור, מתדלק בתחנת דלק המזרים דלק ביד אחת ובידו השנייה גפרור בוער – גבר צעיר ה"טורף" את החיים ואת העולם.

״ציוריו של ברויטמן רעננים ועשויים בתנופה וירטואוזית חסרת מעצורים ועכבות. זה איננו ציור מנומס ותרבותי או מתנצל על השימוש בצבע שמן, אלא ציור בשל וכריזמטי החוגג בפראות את המדיום התרבותי ועמוס התקדימים ההיסטוריים ומצליח להפיח בו רוח חיים חדשה וחצופה. ציוריו מעלים על נס עודפות והגזמה, בהם הפואטיקה הקרנבלית מנוסחת בצורה שלמה ומדויקת. הגיבור הפיקרסקי של ברויטמן, לוליין סופרמני כל-יכול, נראה כאילו הגיח מסדרת אנימציה כלשהי ומתאר עולם פנימי וחיצוני על סף קריסה והתרסקות. ציוריו של טל ברויטמן משקפים בנאמנות תמונת מצב של דור כמו גם את המציאות הישראלית הנפיצה (והמטורללת)".

ברויטמן, יליד 1982, הוא בעל תואר ראשון ושני באמנות מהאקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל. מאז סיום לימודיו בשנת 2011 הציג תערוכת יחיד אחת בגלריה גבירול, והשתתף במספר תערוכות קבוצתיות.

טל ברויטמן, טריפטיך שלוש פעולות, 2015. שמן על בד, 150/270 ס״מ

טל ברויטמן, טריפטיך שלוש פעולות, 2015. שמן על בד, 150/270 ס״מ

1 תגובות על “טל ברויטמן הוא זוכה הפרס לציור ע"ש אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2016”

    מרצים מבצלאל מעניקים פרס למי שהיה סטודנט שלהם עד לא מזמן. אבל למי אכפת. 'שקיפות' היא הקומבינה העכשוית. ממציא השקיפות החדשה (NEO SHKIFUTׂׂ ) הוא יהושע סימון
    אלעד רוזן אקספרסיבי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *