דרישה לחלוקת פרסי משרד התרבות בתחום האמנות הפלסטית לשנת 2015

בעקבות הפרסום כי משרד התרבות אינו מחלק פרסים בתחום האמנות הפלסטית לשנת 2015, ולאחר חרושת שמועות של כמה שבועות, השערות וחשדות שטרם הובהרו כראוי ע״י הגורמים הרלבנטיים, פרסם איגוד האמנים הפלסטיים בישראל עצומת דרישה לחלוקת הפרסים. בנוסח העצומה נכתב כי ״מתגובתה של יושב ראש המדור ג׳ודי אברמוביץ למדנו כי סיבת העדר הפרסים היא – אי מינוי […]

בעקבות הפרסום כי משרד התרבות אינו מחלק פרסים בתחום האמנות הפלסטית לשנת 2015, ולאחר חרושת שמועות של כמה שבועות, השערות וחשדות שטרם הובהרו כראוי ע״י הגורמים הרלבנטיים, פרסם איגוד האמנים הפלסטיים בישראל עצומת דרישה לחלוקת הפרסים. בנוסח העצומה נכתב כי ״מתגובתה של יושב ראש המדור ג׳ודי אברמוביץ למדנו כי סיבת העדר הפרסים היא – אי מינוי וועד נאמנים.

״אמנים רבים מקבלים תמיכה בצורת פרסים שונים. באופן יוצא דופן לא התפרסם השנה קול קורא לפרסי משרד התרבות המוענקים דרך קבע ומדי שנה. ערכם של כלל הפרסים הוא כמיליון ש״ח: מדובר בשורת פרסים חשובה וחיונית לאמנים הזוכים ולקהילת האמנות בכללותה.

״אין עוררין על כך שפרסים ותערוכות אלה חשובים וחיוניים ביותר לאמנים, לקהילת האמנות ולציבור הרחב.   אין גם עוררין שההערכה המקצועית והציבורית, ציון הדרך והמענק הכספי אמורים לקדם אמנים ישראליים רבים.

״שנת 2015 עומדת כחודשיים וחצי לפני סיומה. לא ייתכן ששנה זו תעבור ללא הענקת פרסים לאמנים וללא תצוגה מוזיאלית, כמקובל, של עבודותיהם.

״לדעתנו על המשרד למצוא פתרון בדחיפות, להתחיל בקול קורא ובתהליכי בחירת הזוכים מידית.יצוין, כי לא מדובר בתוספת תקציב, אלא בניצול תקציב קיים המיועד לכך במשרד.

קישור לחתימה על העצומה: http://www.atzuma.co.il/artprize

1 תגובות על “דרישה לחלוקת פרסי משרד התרבות בתחום האמנות הפלסטית לשנת 2015”

  משרד התרבות במקרה זה צודק. עד שלא ישנו את הרכבי הוועדות ואת המקורבים שמעניקים מתנות לאמנים המקורבים אליהם, כמו גם פרסי ספרות מטופשים שניתנים
  שוב ושוב לאותם משוררים וסופרים, המציאות הזאת לא תשתנה.
  שלא יחלקו פרסים לא בתחום האמנות הפלאסטית ולא בתחום הספרות עד שהרכבי
  הוועדות ישתנו ויישבו בהן אנשים לא מטעם שום גוף מקורב וישפטו אך ורק על פי
  מקוריות החומרים והעובדה שאלה שקיבלו כבר משנים עברו לא אמורים לקבל יותר כלום.
  רק אמנים שלא קיבלו מגיע להם לקבל!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *