רותי דירקטור מסיימת את תפקידה במוזיאון חיפה

האוצרת הראשית של מוזיאון חיפה רותי דירקטור תסיים בחודש מרץ 2014 את תפקידה בתום 3 שנות עבודה בתפקיד. כך נמסר היום בהודעה מטעם המוזיאון. ב-8 במרץ 2014 תיפתח התערוכה האחרונה שתאצור רותי דירקטור במוזיאון חיפה לאמנות – מחווה לעבודת המפתח הפמיניסטית "דינר פארטי" של ג'ודי שיקגו. במלאת 40 שנה לתחילת העבודה על ה"דינר פארטי" הוזמנו […]

האוצרת הראשית של מוזיאון חיפה רותי דירקטור תסיים בחודש מרץ 2014 את תפקידה בתום 3 שנות עבודה בתפקיד. כך נמסר היום בהודעה מטעם המוזיאון. ב-8 במרץ 2014 תיפתח התערוכה האחרונה שתאצור רותי דירקטור במוזיאון חיפה לאמנות – מחווה לעבודת המפתח הפמיניסטית "דינר פארטי" של ג'ודי שיקגו. במלאת 40 שנה לתחילת העבודה על ה"דינר פארטי" הוזמנו למוזיאון כ-50 אמניות ישראליות אשר תצגנה עבודת מחווה לדמות נשית כלשהי לבחירתן.

בהודעה נמסר כי "מאז כניסתה לתפקיד בנתה דירקטור מודל פעילות של מוזיאון לאמנות עכשווית עם זהות עירונית מודגשת, מתוך כוונה לפתוח את המוזיאון לעיר, ולקרב את העיר למוזיאון. היא פיתחה קשרים עם גופים שונים בעיר, ויצרה איתם שיתופי פעולה, בין השאר עם קבוצות של אמנים חיפאיים צעירים, שיצרו בתקופתה סצנת אמנות חדשה ותוססת בעיר חיפה. אחד הפרויקטים הבולטים שיזמה היו "הליכות חיפה", אשר נבעו מתוך התערוכה "קו שנוצר על ידי הליכה". "הליכות חיפה" התקיימו שלוש  פעמים, בכל פעם נשאו אופי אחר, בהתאם לתכנים שהוצגו במוזיאון".

בין התערוכות שאצרה דירקטור במוזיאון: "חיפה-ירושלים-תל אביב", "במעגלים אחרים. אאוטסיידרים, נאיבים, אוטודידקטים", ו"מן-המוכן. מאה שנה לרדי-מייד".

"אני מקווה שהצלחתי להעלות על סדר היום עניינים מהותיים של האמנות, ובה בעת לבנות פרופיל ייחודי של המוזיאון כמוזיאון עירוני. מטרתי הייתה לפתוח את המוזיאון לקהל חדש ולהרחיב את המשמעות של פעילות אמנותית במרחב עירוני. אני שמחה שעלה בידי להוביל מהלך משמעותי של המוזיאון ביחס לסביבה שבה הוא פועל", אמרה היום רותי דירקטור.

נסים טל מנכ"ל מוזיאוני חיפה מסר כי "הוא מודה לרותי על חלקה בפיתוח מעמדו של מוזיאון חיפה לאמנות וכי בימים אלו מתפרסם מכרז לגיוס אוצר חדש למוזיאון".

1 תגובות על “רותי דירקטור מסיימת את תפקידה במוזיאון חיפה”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *