מדריך, 11.9.14–18.9.14

תערוכות נפתחות | תערוכות נסגרות | אירועים | מדריך גלריות ארצי | מוזיאונים לאמנות

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

  1. תערוכות נפתחות
  2. תערוכות נסגרות
  3. אירועים
  4. מדריך גלריות ארצי

           ***

נפתחות

 יום חמישי (11.9)

  • מוזיאון פרטי פרסלר. תל-אביב (וולפסון 54). הערב תיפתח התערוכה "מדרזדן לתל-אביב / לאה גרונדיג: 1933–1948", שתכלול עבודות של הציירת הגרמנייה הנשכחת, מתוך שימת דגש על הפרק הארצישראלי שלה. אוצר: גדעון עפרת.
  • גלריה יאיר. תל-אביב (אבן-גבירול 6). דיוקנאות עצמיים בדיו ועפרונות צבעוניים על נייר, בתערוכת היחיד של אסף רהט "פנים גוף" שתיפתח הערב.
  • בית בנימיני. תל-אביב (העמל 17). התערוכה הקבוצתית "בטון, בולימיה", החוקרת את השימוש במלט ובטון כחומרים באמנות הישראלית, תיפתח הערב. אוצרת: טלי תמיר.
  • גלריה חנינא. תל-אביב (י"ל פרץ 31). התערוכה הקבוצתית "בבואה: הערה על יחסי ציור-צילום באמנות ישראלית עכשווית", בהשתתפות ענת בצר, שני נחמיאס, תמיר שר ועוד, תיפתח הערב. אוצר: ד"ר יוחאי רוזן.
  • בית האמנים. תל-אביב (אלחריזי 9). כמה תערוכות יפתחו הערב: התערוכה "Now & Tomorrow" של פדוא נעאמנה ושיר לייזר, בוגרות הפקולטה לאמנות באוניברסיטת חיפה. אוצרת: דניאלה טלמור; "דיוקן עצמי" של האמנית אורה סרי, שתכלול סדרה של פורטרטים. אוצרת: ורה פלפול; תערוכת היחיד "תנאים של ציור" של אסנת רייזמן-בן-שלום. אוצרת: דיאנה דלל; תערוכת הציור "הכל תלוי" של עמית רונן. אוצר: אריה ברקוביץ; "אינטנסיביות אובססיבית" עם עבודות נייר ופיסול של יעל יערי. אוצר: אריה ברקוביץ; "אחרי ככלות הכל" של האמנית רונית קרת. אוצר: אריה ברקוביץ; ותערוכת הצילום "Destroyed" של האדריכלית והאמנית אדווה נעמה-ברעם. אוצר: אריה ברקוביץ.
  • גלריה רוטשילד אמנות. תל-אביב (יהודה הלוי 48). ציורי נוף מדברי של אורי בלייר ולודוויג בלום יוצגו בתערוכה "שני ציירים במדבר", שתיפתח הערב.
  • בית הגפן. חיפה (הגפן 2). ליאלי קחאויש, יבגניה נוביקוב ואמיר פולק יציגו בתערוכה "על הסכנה שבסיפורים בלתי מסופרים" שתיפתח הערב. אוצרת: ליאן סייד.
  • הלובי. תל-אביב (ארלוזורוב 6). את פרי המפגש היצירתי שלהם בשדרות יציגו אמניות ואמני הדרום בתערוכה "קול הדרום" שתיפתח בערב. בין המציגים: זיוה ילין, גילה ספיר, שרון קן-דור ועוד. אוצרת: אורנה אוריין.
  • האנגר 2. יפו (נמל יפו). במלאות 10 שנים לייסוד פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה בעולם, תיפתח הערב תערוכת המחווה "Bookface".
  • מוזיאון רמלה. רמלה (הרצל 112). בתערוכת היחיד ״קסם אשה״ של האמן שלמה כץ, שתיפתח היום, הראשונה בסדרה "אמנים מציגים ברמלה", דמות האשה היא הנושא המרכזי. אוצר: ד"ר ליאור אלון.
  • גלריה זהזהזה. תל-אביב (האנגר 21). מושגים כמו התרחקות, שליטה, תנועה ומקריות בתהליכי יצירה ותכנון יעמדו במרכז התערוכה הזוגית "חוזה" של האמן הצעיר אורי כרמלי והאדריכל רועי סקר, שתיפתח הערב.

יום שישי (12.9)

  • שבעה מתחמים. פרדס חנה-כרכור. האירוע "אמנים במושבה", שיתפרס על פני שבעה מתחמים שונים שיאגדו כמה אמנים מתחומים מגוונים, ייפתח החל מהבוקר.
  • גלריית עדן. תל-אביב (בן-יהודה 78). בצהריים תיפתח התערוכה "Icon On Air" של אמן הפופ-ארט ומעצב התלבושות נתן אלקנוביץ.
  • גלריה ארסוף. תל-אביב (גורדון 25). האמנית חדווה אטלס-בן-דוד תפתח בצהריים את תערוכתה "נקודת מבט".

יום שבת (13.9)

  • סדנאות האמנים. תל-אביב (קלישר 5). ערב הקרנת עבודות וידיאו "In Process", המתייחסות לתהליכי עבודה גולמיים וראשוניים הנושאים הקשר אישי, יתקיים בערב. אוצרת: נועה מגדסי.
  • גלריית קיבוץ ראש-הנקרה. קיבוץ ראש-הנקרה. מריק לכנר, נדב ויסמן, דרורה דקל, אדר אביאם וענבל מנדס-פלור יציגו בתערוכה הקבוצתית "ספארי", שתיפתח בערב. אוצרים: אסיב דובלין ויורי כץ.
  • מוזיאון אילנה גור. יפו (מזל דגים 4). בערב תיפתח הסדרה "מקרינים אמנות" על גבי הקיר החיצוני של המוזיאון – עבודות וידיאו של מיכל היימן, בלו סימיון פיינרו, גילי אבישר ועוד. אוצרת: צופיה דקל כספי.
  • גלריה על האגם. רעננה (דרך הפארק 10). בערב תיפתח התערוכה רבת המשתתפים והמדיומים "מחוברים", המבטאת את רוח התקופה. אוצרת: רחל זיו.
  • גלריית הציפור הכחולה. פתח-תקווה (רוטשילד 75). התערוכה הקבוצתית "אמנות נעולה", המתרכזת בנעל מנקודות מבט שונות, תיפתח בערב. אוצרת: שרה רז.

יום רביעי (17.9)

  • גלריית העירייה. נתניה (הצורן 6). בתערוכה הקבוצתית "פרט…פרטי…פרטיות", שתיפתח הערב, יציגו אמנים מעמותת אמני נתניה: דורית מגל, דניאלה להב, פיליפ גורן ועוד.
  • מוזיאון יהדות בבל. אור-יהודה (שדרות מרדכי בן-פורת 83). את האגף החדש המוקדש לאמנות עכשווית תחנוך תערוכתו של האמן נסים זלאיט, "עקבות". אוצרת: אורלי בחר-לוי.
  • דרורה דקל, "אני לא ישנה", 2014. גלריית קיבוץ ראש-הנקרה

    דרורה דקל, "אני לא ישנה", 2014. גלריית קיבוץ ראש-הנקרה

                                                                       ***

נסגרות

גלריה זיסמן: כילי קורן/גיל דסיאנו-ביטון, ציורים. עד 12.9.
זומר: "Apparition". עד אמצע ספטמבר.
מקום לאמנות: "פורמט". עד 13.9.
גלריית עין-הוד: אריק פבלוצקי, "חיבור וחיבורים". עד 13.9.
גרוס: ג'ני רפלסון, "רומנטיקה שחורה"; עדי גאון, "הצוענים של ישראל". עד 12.9.
החנות:
רותי דה-פריס, "AH!". עד 18.9.
עמליה ארבל:
משה אבני, "האדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו". עד 17.9.
פלורנטין 45:
"אפידרמיס". תערוכה קבוצתית. עד 13.9.
מוזיאון ישראל: "פנים אל פנים". עד 13.9.

                                                                               ***

אירועים

  • ארטפורט: מפגש בתערוכה "משחקים באש". הרצאה של אלון שפון בנוגע לעידן האנתרופו קן (11:00) והפעלה לכל המשפחה (12:00). ו', 12.9, 11:00.
  • ג'ולי מ.: שיח גלריה בתערוכה של מרים כבסה, ציורים פנורמיים. ו', 12.9, 12:00.
  • גורדון: שיח אמן בתערוכה של אבנר כץ. ו', 12.9, 12:00.
  • הגלריה ע"ש גניה שרייבר ויד מישל קיקואין: אירוע סאונד פרפורמנס בתערוכה של מאשה זוסמן, "רוח צד". ו', 12.9, 12:00.
  • שביל-המרץ 1, תל-אביב: סופ"ש של סטודיו פתוח-תערוכת מכירה, הרמת כוסית. ו', 12.9, 17:00-12:00, שבת, 13.9, 17:00-12:00.
  • מוזיאון מאנה כץ: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:00.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:30.
  • בית-האמנים ירושלים: שיח גלריה בתערוכה של ורדה כרמלי, "אני רואה זיכרון". שבת, 13.9, 12:00; שיח גלריה בתערוכה של רונן סימן-טוב, "מודדים".ה', 18.9, 17:00.
  • סדנאות האמנים: "In Process". הקרנת עבודות וידיאו. קלישר 5, תל-אביב. שבת, 13.9, 22:30-21:00.
  • סדנת ההדפס ירושלים: הרצאה על חייו ויצירתו של אברהם אופק במסגרת תערוכתו "קר וחם אליהו". ד', 17.9, 19:00.
  • בית הנסן: "מעברים". תערוכת תלמידי התואר השני במדיניות ותיאוריה של האמנות. גדליהו אלון 14, ירושלים. א'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00. פתיחה: שבת, 6.9, 20:00. עד 28.9.
  • שדרות דב הוז, חולון: תערוכת חוצות "White Shirt Exhibition". החולצה הלבנה דרך עדשות המצלמה. עד 31.12.
  • חולון: סוף-שבוע של סיורי עיצוב מודרכים בגלריות העירוניות, במוזיאון העיצוב, במוזיאון הקומיקס ובמרכז לאמנות דיגיטלית. הסיור באוטובוס. כניסה חופשית. חובה להירשם מראש באתר העירייה www.holon.muni.il. ו', 12.9, 12:30-10:00, שבת, 13.9, 12:30-10:00.
  • מוזיאון אילנה גור: "מקרינים אמנות". עבודות וידיאו על הקיר החיצוני של המוזיאון. פתיחה: שבת, 13.9, 18:30. עד 25.10; "מפגש+". פיסול, ציור, מיצב ווידיאו. א'-ו', 16:00-10:00. מוזיאון אילנה גור, מזל דגים, יפו. טל' 03-6837676. עד 30.9.

                                                                                ***
גלריות לאמנות

אלון שגב
אלכס קרמר, "רוחות". עבודות גדולות ממדים. עד 17.10.
שד' רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות
גידי סמילנסקי ורותם ריטוב– "אחרי הפרפרים". ציור (סמילנסקי) ומיצב (ריטוב). עד 3.10; בחצר: ורד אהרונוביץ', "המזרקה". מיצב פיסולי. ללא מועד סיום.
סמטת שלוש 5, תל-אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.

ארמנו טדסקי
" אי האמנים e artist 2014". תערוכה קבוצתית של אמנים ישראלים ואיטלקים. עד 24.10.
לילינבלום 3, טל' 5170344. א', 19:00-15:00, ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

ברוורמן
אסף שחם, "The Vision of Division". בבייקרי: האנו קארג'אלאינן, "Man In A Blue Shirt". עד 9.10.
השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

גבעון
"תל-אביב > פריז > תל-אביב". אוסף האמנות של שמואל ותמרה גבעון. התערוכה מוצגת גם בגבעון פורום לאמנות. עד 1.11.
גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ו' 14:0-10:00 (שעות פתיחה עד סוף אוגוסט).

גבעון פורום לאמנות
"תל-אביב > פריז > תל-אביב". אוסף האמנות של שמואל ותמרה גבעון. התערוכה מוצגת גם בגלריה גבעון. עד 1.11.
אלרואי 3 פינת שלוש 22, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-9490999. אלרואי 3 פינת שלוש 22, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-9490999. ו'-שבת, 15:00-11:00.

ג'ולי מ.
מרים כבסה, ציורים פנורמיים. עד 2.10.
בצלאל יפה 10, תל-אביב, טל' 03-5607005. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

גורדון
אבנר כץ, עבודות חדשות. עד 4.10.
בן-יהודה 95, טל' 5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.

גורדון 2
"מגלי יבשות". תערוכה קבוצתית. עד 27.9.
נתן החכם 4, תל-אביב, טל' 03-5290011. ב'-ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00 או בתיאום מראש.

גלריה בנימין
"סטקטו". בוגרי המחלקה לצילום של בית-הספר מוסררה מתארחים. עד 20.9.
צ'לנוב 28, תל-אביב. ג', ה', 19:00-16:00, ד', 14:00-11:00, 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

גלריה זיסמן
כילי קורן/גיל דסיאנו-ביטון, ציורים. עד 12.9.
לבונטין 28, טל' 5222325. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

גלריה חזי כהן
ויק מוניס, "תמונות כתבי עת 2". קולאז'ים של דימויים איקוניים מתולדות האמנות; אייל וייזר ורמי מימון, "מרחב". פרויקט המשלב תיאטרון, וידיאו-ארט, קולנוע ומיצג. עד 25.10.
וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

גלריה ליאונרדו
"מאוסף הגלריה". ציור, רקמה, צילום. עד 22.9.
בית הקיבוצים, ליאונרדו דה וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-8:00, ו', 13:00-8:00.

גלריה משרד בתל-אביב
סוניה גורפיין, "סימנים של זמן". עיבוד של צילומים משנות ה-40. עד 23.10.
זמנהוף 6, תל-אביב, טל' 03-5254191. ב'-ה', 18:00-11:00; ו', 14:00-11:00.

גלריה P8
עדי שמעוני, "Eva". צילום. מערכת היחסים של האמן עם בת זוגו לחיים תוך התבוננות במיניות ומגדר. עד 27.9.
יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ג', 15:00-11:00, ד'-ה', 19:00-15:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.

גלריית משונע
״אוב״. מערכת היחסים בין הארכיטיפ, המיתוס וההיסטוריה. עד 24.9.
הרצל 112, תל-אביב. ג', ה', 22:00-18:00, ו', 16:00-12:00.

גרשטיין
דוד גרשטיין, "Present Perfect". ללא מועד סיום.
בן-יהודה 101, תל-אביב, טל' 03-5293826. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

דביר
אדל אבדסמד, "ילד שלי". וידיאו ומיצב. עד 11.10.
ראשית-חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.

הקיבוץ
אורית ישי, "נורא יפה". תצלומי סטילס מטופלים ועבודת וידיאו; יעל בלבן, "יפה נורא". עבודות דיו, רפידוגרף ואקוורל על נייר. עד 17.10.
דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו', 14:00-11:00.

זומר
"Apparition". יחסי פעולה-אובייקט ותנועה בחומר. עד אמצע ספטמבר.
שד' רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.

טובה אוסמן
אלון זכריה שיקאר, "כאוטיקס". צילומים מעובדים. עד 24.9.
בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.

יאיר
אסף רהט, "פנים גוף". דיוקנאות עצמיים בדיו ועפרונות צבעוניים על נייר. עד 17.10.
אבן גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.

מקום לאמנות
"פורמט". אמני המרכז בתערוכה קבוצתית. עד 13.9.
שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:30-10:00.

נ&נ אמן (נלי אמן)
תערוכת קיץ. ללא מועד סיום.
גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00.

עינגע
אלונה הרפז, "מלח". וידיאו וציורים. עד 25.10.
בר-יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

פינברג פרוג'קטס
איתמר פריד, "ציפורי גן עדן". עד 18.10.
שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.

רוזנפלד
"כוח משיכה". תערוכה קבוצתית. מיניות המגיחה בחיי היומיום. עד 25.10.
שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.

רוטשילד אמנות
אורי בלייר, לודוויג בלום, "שני ציירים במדבר". עד 19.10.
יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

שלוש
סיגל פרימור, "לבנדה 56". סביבה פיסולית מרובדת סאונד. עד 12.10.
מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

Raw Art
יורם קופרמינץ, "גיהנום". צילומי מסך מטופלים. עד 25.10.
שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

                                                                                ***
חללי תצוגה

אטליה שמי
אלון פורת, "פועל אמנות". שתי קבוצות ציורים, האחת משנות ה-70, והשנייה מחורף 2009. ללא מועד סיום.
כברי, טל' 04-9952709. ג'-ד', שבת, 15:00-11:00, או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.

ארטפורט
"משחקים באש". בעקבות ההשפעה האנושית על הטבע. עד 18.10.
דרך בן-צבי 55, תל-אביב. ד'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 16:00-11:00.

בית אוסף קופפרמן
משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע.
קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.

בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית
"בטון, בולימיה". על תרבות הבטון והמלט באמנות ישראלית. עד 1.11.
העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

בית-האמנים ירושלים
רונן סימן-טוב, "מודדים". ציור תיאטרלי; ורדה כרמלי, "אני רואה זיכרון". צילומים ממסעות לברלין; שמעון פינטו, "ויהי היום". ציורי ילדות וציורים מחייו של אמן בעולם הדתי; מילכה צ'יזיק, "הביתה". הדפס. תערוכה לזכרה של האמנית (2011-1937); שחר בן ישי, "והגדת לבנך". מיצב. עד 18.10.
שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

בית-האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב)
אסנת רייזמן-בן-שלום, "תנאים של ציור"; צ'נצ'ל בנגה, "Urban Life"; אדוה ברעם, "Destroyed"; פדוא נעאמנה, שיר לייזר, "Now & Tommorow". מיצבים העוסקים באדם במציאות בת ימינו; רונית קרת, "ואחרי ככלות הכל"; יעל יערי, "אינטנסיביות אובססיבית". עבודות נייר ופיסול; עמית רונן, "הכל תלוי". ציורי שמן על בד; אורה סרי, "דיוקן עצמי". עד 5.10.
אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

גלריה דוויק
חיה גרץ רן, "יזרעאליות". עד 18.10.
מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות שאננים, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע 20:00-10:00.

גלריה חנקין
אהוד אורן, "עבודות 2014-2008". צילומי נופים על רהיטים. פתיחה: ד', 10.9, 19:00. עד 18.10.
חנקין 109, חולון. א'-ה', 12:30-10:00, 19:00-16:00, ו', 12:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.

גלריה טל
עבודות של אמני כפר-ורדים. עד 8.11.
חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00, ובתיאום מראש.

גלריית בית-הספר מוסררה
זואי גרינדאה, "נמר חברבורות". צילום; קתז'ינה קוזירה, "מחפשים את ישו". וידיאו בהשראת סינדרום ירושלים; "עומד מלכת / דיאלוג עם מורל דרפלר". תערוכה קבוצתית. עד 15.10.
הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.

גלריית החווה
"White T". מעצבים בעקבות הטי-שירט הלבנה. עד 29.11.
הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

גלריית עין-הוד
עובדיה אלקרא, ציור. פתיחה: שבת, 13.9, 12:00. עד 1.10; אריק פבלוצקי, "חיבור וחיבורים". עד 13.9.
עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.

גרוס
ג'ני רפלסון, "רומנטיקה שחורה". האמנית מצלמת את משפחתה בעקבות משבר; עדי גאון, "הצוענים של ישראל". סדרת פורטרטים מטופלים. עד 12.9.
בוגרשוב 86, קומה ב', תל-אביב, טל' 054-4549502. ב'-ג', ה'-ו', 13:00-11:00.

האגף השני
טליה קינן/רחל קיני, "הירח הוא פצע בשמים". רישום, ציור, קולאז', פיסול. ללא מועד סיום.
הנמל 67, חיפה, טל' 04-8669463. ב', 21:00-18:00, ג', 24:00-20:00, ה', 14:00-11:00, או בתיאום מראש.

הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים
"טרי וחם". תערוכה קבוצתית. עד 24.9.
בן-גוריון 7, הרצליה, טל' 09-9589986. א', ג'-ה', 13:00-10:00, 19:00-13:00, ו', 13:00-10:00.

הגלריה לאמנות אום אל-פחם
"העץ הנדיב". אמנים ישראלים ופלסטינים על חשיבותו, מהותו וסמליותו של עץ הזית. פתיחה: שבת, 13.9, 13:00. עד 13.12.
אום אל-פחם, טל' 04-6315257. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.

הגלריה ע"ש גניה שרייבר ויד מישל קיקואין
מאשה זוסמן, "רוח צד". ציור; "שממה הורה". עבודות מאוסף יגאל אהובי, חלק 2. עד 17.10.
אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

החללית
"אחיזה/Holding". בחינת הגבול בין ייצוגי הורות ומיניות באמנות. פתיחה: שבת, 6.9, 20:00. עד 18.10.
הירקון 70, תל-אביב, טל' 03-5107071. א'-ה', 18:00-11:00, ו', 14:00-11:00.

החנות
רותי דה-פריס, "AH!". אובייקטים. לוחמת והאביזרים שלה: חיית הרכיבה, כלי הנשק ובגד חלופי. עד 18.9.
העלייה 31, טל' 5341223־052. כל השבוע 24 שעות (התצוגה בחלון הראווה).

המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית
"מכניקה עדינה". פרקטיקה וביקורת על השימוש בטכנולוגיה בשדה האמנות העכשווית; בקי מיינר, "התנאים 11/6". תיעוד בקולאז'ים של שכונת ג'סי כהן. עד 17.1.
האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.

המשכן לאמנות בית מאירוב
"מכחול האש". מעצבים ואמנים בעקבות שיריו של רוני סומק. עד 8.11.
הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.

ויטרינה, המכון הטכנולוגי חולון
תומר לוי, "Back Stage". חשיפת שיטתו של לוי לעיצוב כיסא. עד 10.10.
גולומב 52, בניין 6, חולון, טל' 03-5026666‏. א'-ה', 18:00-10:00.

הקצה
אור-נה רן, "מראה מקום". מודלים רעיוניים של פסל בשלבים שונים. עד 18.10.
לוחמי הגטאות 34, נהריה, טל' 04-9926819. ב', 19:00-16:30, ה', 16:30-13:00, ו', 15:00-12:00, שבת, 13:00-11:00.

זהזהזה
אדריכל רועי סקר ואורי כרמלי ליאונוב, "חוזה". פרשנות למושגים של התרחקות, תנועה ומקריות. עד 25.10.
מבנה 21, נמל תל-אביב, טל' 03-5444261. ב'-ה', 18:00-12:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 19:00-12:00.

מיקה, אמנות ישראלית
"Faile", עבודות של צמד האמנים מברוקלין, Patrick McNeil and Patrick Miller. עד 17.10.
בן-יהודה 97, תל-אביב, טל' 03-9525830. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

מרכז באוהאוס תל-אביב
"באר-שבע: אדריכלות ברוטליסטית וניאו-ברוטליסטית". צילומים: שי אפשטיין. עד 30.9.
דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 19:30-12:00.

מרכז גוטסמן לתחריט
"קירות פורחים". הדפסים. ללא מועד סיום.
קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-7:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.

סדנת ההדפס ירושלים
אברהם אופק, "קר וחם אליהו". תצריבים, הדפסי אבן וחיתוכי לינוליאום; "התגלויות". תערוכה קבוצתית. עד 25.9.
שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-8:00 או בתיאום מראש.

עמליה ארבל
משה אבני, "האדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו". ציור. עד 17.9.
בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5444399. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 13:00-11:00.

פלורנטין 45
"אפידרמיס". תערוכה קבוצתית. עד 13.9.
פלורנטין 45 פינת השוק, תל-אביב, טל' 050-2763249. ג'-ה', 13:00-11:00, 18:00-16:00, ב', ו'-שבת, 13:00-11:00.

פריסקופ
אלון מורן ומאיה מידר מורן, "טווי ומעבר… ומעבר לטווי". מיצב. עד 18.10.
בן-יהודה 176, תל-אביב, טל' 03-5226815. ב'-ה', 20:00-17:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.

                                                                               ***

מוזיאונים לאמנות

בית העיר
"אימרסיה בבית העיר". הגיימינג כבחינת הטשטוש בין האמיתי לווירטואלי. ללא מועד סיום.
ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.

בית התפוצות
"מזל וברכה". מיתוסים ואמונות תפלות באמנות ישראלית עכשווית. עד 31.12; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע.
אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג', 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.

בית ראובן
ציורי ראובן מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע.
ביאליק 14, טל' 03-5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים, כניסה חופשית בימי שלישי 20:00-16:00 (במסגרת שנת ראובן).

ביתן הלנה רובינשטיין
"שעת סיפור / היה או לא היה". שבעה מיצבי וידיאו. עד 1.11; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע.
שד' תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה חופשית.

המוזיאון הימי הלאומי
"אלים, אלות וגיבורים מהמיתולוגיה: בפיסול היווני-רומי". עד 1.5.
דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 15:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס
"פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע.
ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 10-5 שקלים.

המוזיאון הפתוח בעומר
"זמן הדפס". סדנת ההדפס בירושלים ומרכז גוטסמן לתחריט בקיבוץ כברי מציגים. עד פברואר 2015.
עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת ראשונה בחודש, 15:00-10:00. כניסה: 10-20 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

המוזיאון הפתוח בתפן
אלה אמיתי-סדובסקי, "חלקי חילוף". עד דצמבר; הרמן שטרוק, "אחרי מאה שנה". ליטוגרפיות, מסמכים, צילומים. עד 30.5.2015.
תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.

המוזיאון הפתוח לצילום
פסי גירש, "עבודות 2014-1987". עד 28.10.
גן התעשייה תל חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-8:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-11 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב
"ללמוד מוורנקולר". ללא מועד סיום.
שד' הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ד'-ה', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.כניסה: 20-10 שקל.

המוזיאון לאמנות המזרח הרחוק
"סיירת החלל ימאטו". אנימציה יפנית. ללא מועד סיום.
חיבת-ציון 18, רמת-גן, טל' 6188243. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.

המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן
פסי מרגוליס, "ביקור מולדת/זמן אחר". ציור; רותי סגל, "האמנות שמאחורי הנוף"; ג'וןבייל, ציור. פתיחה:ה', 18.9, 19:30. ללא מועד סיום;יניב יור, "חיים אזוטריים". וידיאו המתמקד בחרקים שנפגעו ונאבקים לשרוד. עד 29.9; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; מרים גמבורד, "אמת בדויה". רישום. ללא מועד סיום. עבודות מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע.
דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.

המוזיאון לאמנות רוסית ע"ש צטלין
משה ויבגניה גמבורד, ציורים ורישומים. ללא מועד סיום.
חיבת-ציון 18, רמת-גן, טל' 6188243. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20 שקל.

מובי מוזיאוני בת-ים
חיים דעואל לוסקי, "צילום בזמנים אפלים". גוף עבודות מארבעה עשורים. התערוכה בנויה סביב כתריסר מצלמות שלוסקי בנה מסוף שנות השבעים עד היום. פתיחה:ה', 18.9, 20:00. עד 27.12; תערוכה היסטורית לתולדות בת-ים. תצוגות קבע.
סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

מוזיאון ארץ ישראל
מירי דוידוביץ, "רוק בשחור". צילום. תרבות המועדונים בשנות ה-80. עד 28.2; "תערוכת העפיפונים הגדולה". בתשלום נוסף של 25 שקל (ילדים ומבוגרים). עד 5.11; מינדי וייזל, "חוצה קווים". אמנות בזכוכית. עד 31.12; "הגרסה המאוירת". איורים לתרבות ישראלית. עד 30.12; "יודאיקה מקומית"; גן יעל; ביתן הזכוכית; ביתן הקרמיקה; ביתן קדמן למטבעות; ביתן אתנוגרפיה ופולקלור; ביתן נחושתן; כיפות היוצרים; חפירות תל קסילה; ביתן הדואר והבולאות; ארץ הברון; מרכז אדם ועמלו; והפלנטריום. תצוגות קבע.
חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).

מוזיאון אשדוד לאמנות
"עד שתצא מקולי". עבודות המשלבות בין דפוסים מערביים לזיקה פרטית למקורות תרבותיים שנזנחו/נשכחו/הודרו/נמחקו תחת מנגנוני "כור ההיתוך" הישראלי. עד דצמבר 2014.
דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג', ד'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30. כניסה: 30-15 שקל.

מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה
אבנר שר ודייוויד אייזקס, "ציפור על תיל". ללא מועד סיום; "ציור ואות". עד 30.11; "מעגלים". לכל המשפחה. עד אוגוסט; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע.
קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.

מוזיאון הכט
עבודות של סטודנטים מהחוג לאמנות בהשראת אוספי המוזיאון. ללא מועד סיום; תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה.
אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.

מוזיאון הנגב לאמנות
"המדיום הוא המסר". הדפסי פופ מאוסף מוזיאון ישראל; "מצילום להדפס". הדפסים מאוסף המוזיאון. עד 18.10.
העצמאות 60, באר שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

מוזיאון העיצוב חולון
"קיפולים". עיצובים עכשוויים המשקפים מלאכות מסורתיות. עד 25.10.
פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500 ־073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.

מוזיאון העיר חיפה
המוזיאון סגור להחלפת תערוכות עד 27.9.
שד' בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:0-10:00, שבת, 15:00-10:00.

מוזיאון הרמן שטרוק
"אמנות ההדפס היום". מחווה להרמן שטרוק. עד 26.10; הרמן שטרוק, "רומנטיקן על הכרמל". ללא מועד סיום.
ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

מוזיאון חיפה לאמנות
"הזוכים, 2013". תערוכת הזוכים בפרסי משרד התרבות לאמנות ולעיצוב. עד 18.10; במרכז האמנויות מוצגת התערוכה לכל המשפחה "חם-קר-נוזל-מוצק". עד 8.2.2015.
שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית
יאמאגוצ'י קארה ונישימוטו אקיאו, "מאניושו". בעקבות יפן הקדומה; טאמוזו, "תיבת אוצר החלומות". עיצוב; "קרוב ורחוק, פרספקטיבה יפנית". רישומים והדפסי עץ של אמנים יפנים מסוף המאה ה-18 עד תחילת המאה ה-20. עד 27.12.
שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

מוזיאון יפו
"מיני ארט". מיניאטורות. עד 31.1.
טיילת מפרד שלמה 10, יפו. א'-ה', שבת, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:0 (מספטמבר סגור בימי א'). 50 שקל למבוגר, 45 שקל לילד.

מוזיאון ישראל
"האמן והסטודיו". עולמם של אמנים מתקופות שונות. עד 2.8.2015; "אי שקט" חדש באמנות העכשווית". עד 27.11; דאג ומייק סטארן, "Big Bambu". מיצב ענק מבמבוק. המיצג מואר בשעות הלילה. עד 1.10; איה-ליסה אטילה, "אופקי". דיוקן של עץ. עד 8.11; ג'יימס טורל, "מקום לאור". חקר האור כתופעה. עד 31.10; "מאחורי הפרגוד היפני". אוסף פרגודים של אמנים יפנים. עד 27.11; "חומר מכושף באמנות אפריקאית". ללא מועד סיום; "שפת הלבוש, ארון הבגדים היהודי". עד 25.10; "פנים אל פנים". מסכות. עד 13.9; באגף הנוער: "מסעות". ההתרגשות בגילוי ארץ לא נודעת. עד 7.2.
שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו' וערב חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ה', עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג' ושבת ובאוגוסט.

מוזיאון מאנה כץ
"המאסטרים הגדולים: אמנות יהודית במאה ה-19 ומקורותיה". עד נובמבר.
שדרות יפה נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, 22:00-19:00, ה', 22:00-10:00, ו', 13:00-10:00, 22:00-19:00, שבת, 22:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

מוזיאון משה שק
יצירות של משה שק. ללא מועד סיום.
קיבוץ בית ניר. כל השבוע 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות
עדה עובדיה, "לומינול". ציור. עד 8.11; "דיוקן עצמנו במבט לאחור"; "מלך, נווד וצייר עושים מה שהם רוצים". לכל המשפחה. ללא מועד סיום.
רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).

מוזיאון ראלי
וולודמיר מקרנקו, "לחלום, לרחף"; אמנות לטינו אמריקאית עכשווית; ציורים מהמאות 18-16 בנושאים תנ"כיים. ללא מועד סיום.
שדרות רוטשילד, קיסריה, טל' 04-6261013. כניסה חופשית. ב'-ג', ה'-שבת, 15:00-10:30.

מוזיאון תל-אביב לאמנות
מיכאל בורמנס, "אין מתוק מזה". עבודות על נייר, ציורים וסרטים. עד 31.1; אלואיז ברייר, אל ליסיצקי, פרנק סטלה, "בתי כנסת מעץ". עד 18.10; ראידה אדון, "אשה ללא בית". וידיאו. עד 29.11; "פרויקט שימור: ציורים של מארק שאגאל". עד 30.10; דוד ניפו, "שבתי וראה תחת-השמש". ציור. עד 26.10;מרינה אברמוביץ', "Rhythm 0, 1974". מיצב המשחזר את המיצג של אברמוביץ' בנאפולי. עד 14.2; דוד ריב, "300-60-48". ציור, וידיאו. עד 29.11; איוה כפרי, "Multiplane(s)". ציור. עד 27.9; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "דלפט כחול-לבן". אריחי דלפט. עד 18.10; עתי חן, "בין לבין". בין תכשיט לאובייקט. עד 25.10; "אנדי וורהול: ציור של צעצוע". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום; חדרים מיניאטוריים מאוסף הלנה רובינשטיין; אימפרסיוניזם, פוסט אימפרסיוניזם ואסכולת פריז; אמנות המאה ה-20; אמנות עכשווית: מאוסף המוזיאון ושאילות. תצוגות קבע.
שד' שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

משכן לאמנות עין-חרוד
דוד וקשטיין, "דוד וקשטיין ציור, 2014-1975". עד 20.12; "שקוף כאקוורל". עבודות על נייר מאוסף שמואל ותמרה גבעון. עד 22.9; "אוסף המוזיאון, דיוקנאות", עד 20.12; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע.
עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.