רב ערב 24.10.23

התגובה שלנו לקריאה המצערת של קהילת האמנות הבינלאומית, לריכוז מידע על יוזמות אמנות ויצירה בזמן חירום וקול קורא לחוברת השירה "אין מילים" | רב ערב לעת מלחמה

קוראות וקוראים יקרים,

מספר מגזיני אמנות בינלאומיים מרכזיים, ובהם ״ארטפורום״, ״הייפראלרג׳יק״ ו״איפלוקס״, פרסמו בסוף השבוע מכתב למוסדות תרבות מטעם ״קהילת האמנות״, הקורא להפסקת אש ומגנה את הפעולה הצבאית של ישראל ברצועת עזה. המכתב, שעליו חתומים מאות אמנים, אמניות וא.נשי תיאוריה של האמנות, לא מזכיר ולו במילה את הטבח שנערך בשבעה באוקטובר, לא את הפשעים המחרידים שנעשו במהלכו, ולא את יותר מ־200 החטופים, מרביתם אזרחים ובהם גם תינוקות, ילדים, קשישים ונכים.

כאנשי אמנות וכפעילים פוליטיים שתומכים זה שנים בהתנגדות לכיבוש הישראלי, אנחנו המומים ומאוכזבים לקרוא מכתב כזה, החתום על ידי א.נשים החולקים איתנו אידיאלים ומאבקים משותפים, ואנו דוחים בשאט נפש את התעלמותם המוחלטת מהפשעים נגד האנושות שביצעו אנשי חמאס.

בשיתוף פעולה עם חברי קבוצת ״מעמותה״ לאה מאואס ודיאגו רוטמן, ואוצר המשכן לאמנות בקיבוץ עין חרוד אבי לובין, ניסחנו מכתב תגובה שמוחה נגד הדה־הומניזציה של הציבור בישראל, וטוען שעמדה הומניסטית ראויה צריכה לחבר בין התנגדות לכיבוש ובין גינוי חד משמעי למעשי האלימות הברוטליים של חמאס.

למעלה מ־2500 א.נשי אמנות ישראלים ובינלאומיים חתמו על המכתב עד כה. נוסח אנגלי מלא נמצא בקישור הזה. מוזמנות ומוזמנים להוסיף את חתימותיכם.ןמאז החלה המלחמה, בזמן שמשפחות שלמות מפונות מבתיהן ובכל הארץ יושבות ויושבים בחדרי ביטחון, אנו עדים ליוזמות רבות ומרגשות של מוסדות וגורמים אזרחיים שמתארגנים לספק הפוגה דרך יצירה ואמנות. ישנה התגייסות כללית של אנשי עולם האמנות ליוזמות אזרחיות משלל סוגים, ואנחנו יודעים שרבות ורבים מכם מחפשים איך להשתלב. הקדשנו עמוד באתר לריכוז מידע על יוזמות אמנות ויצירה בזמן חירום.

העמוד יתעדכן באופן שוטף ויומיומי. אם יש לכם יוזמה שתרצו להפיץ או שידוע לכם על משהו שלא מופיע אצלנו, נשמח אם תשלחו לנו אל: [email protected]כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *