שחר פרדי כסלו יעמוד בראש בית הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר

המועצה האקדמית העליונה של שנקר אישרה את המלצת ועדת האיתור למנות את ד"ר שחר פרדי כסלו לעמוד בראש בית הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר. הוא יחליף את פרופסור רועי קופר שכיהן בתפקיד ארבע שנים

המועצה האקדמית העליונה של שנקר אישרה את המלצת ועדת האיתור למנות את ד"ר שחר פרדי כסלו לעמוד בראש בית הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר. הוא יחליף את פרופסור רועי קופר שכיהן בתפקיד ארבע שנים.

כסלו, יליד 1982, עוסק באמנות במובן רחב וגמיש, הכולל משחקים, קולנוע וטכנולוגיה, וכן בחקר תולדות הפילוסופיה בזיקה למדעי-הרוח הדיגיטליים.

כסלו הציג מעבודותיו בבמות מרכזיות בשני העשורים האחרונים. בשנים 2019-20 הוצגה תערוכה גדולה מעבודותיו, "משחקים 2013-19", במוזיאון תל-אביב לאמנות. ספרו, "תנוכים משושים, שיניים רכות וחידות אחרות", עתיד לראות אור במהלך 2020. משנת 2017 הוא מכהן כיו"ר איגוד האמנים הפלסטיים. בשנת 2016 השלים דוקטורט בדברי ימי הפילוסופיה באוניברסיטת תל-אביב, עם התמחות באידיאליזם הגרמני של ראשית המאה הי"ט. קודם לכן השלים תארים שניים בקולנוע ובתולדות הפילוסופיה, באותו מוסד. מתגורר ביפו, ולו שני ילדים.

שחר פרדי כסלו, צילום: נח דובי כסלו

מכסלו נמסר: "אני מודה לועדת האיתור על הבחירה, ושמח להצטרף לבית הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר, שלמרות גילו הצעיר הצליח לצבור מורשת מפוארת. בית הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר פועל בתוך אקדמיה לעיצוב והנדסה, מוטת חדשנות. בתור שכזה, הוא בעמדה להכשיר לא רק אמנים במובן המסורתי, אלא גם ישויות ביניים על התפר שבין האמנות לעיצוב או להנדסה: ישויות יצירתיות, חושבות, חקרניות, יזמיות ועתירות אמצעים: אנשי מחקר ופיתוח. האמנות במובנה הצר נמצאת במשבר, ומעט מחווירה נוכח הפרץ היצירתי שחווים תחומים סמוכים, כמו הטלוויזיה, המשחקים, הטכנולוגיה, העיצוב, ואפילו הקומדיה. בית הספר ינסה להניע את האמנות  לעבר אלה, ולעודד אותה להתרבות איתם. האמנות היא שמורה המשלבת מלאכה, עיון מופשט ורוח-שטות. כאקדמיה, תפקידנו לטפח את שלושתם: לוודא ששלוש האגפים חיים יפה ביחד, מאוזנים פחות או יותר, וניזונים זה מזה."

2 תגובות על שחר פרדי כסלו יעמוד בראש בית הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר

    מקווה שזאת לא כתיבה פרודית. מה??
    נשוב לבדוק בעוד 5 שנים, איך הוכשרו אמנים לא במובן המסרותי ואת מוטת החדשנות.
    "בית הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר פועל בתוך אקדמיה לעיצוב והנדסה, מוטת חדשנות. בתור שכזה, הוא בעמדה להכשיר לא רק אמנים במובן המסורתי, אלא גם ישויות ביניים על התפר שבין האמנות לעיצוב או להנדסה: ישויות יצירתיות, חושבות, חקרניות, יזמיות ועתירות אמצעים: אנשי מחקר ופיתוח. האמנות במובנה הצר נמצאת במשבר, ומעט מחווירה נוכח הפרץ היצירתי שחווים תחומים סמוכים, כמו הטלוויזיה, המשחקים, הטכנולוגיה, העיצוב, ואפילו הקומדיה. בית הספר ינסה להניע את האמנות לעבר אלה, ולעודד אותה להתרבות איתם. האמנות היא שמורה המשלבת מלאכה, עיון מופשט ורוח-שטות. כאקדמיה, תפקידנו לטפח את שלושתם: לוודא ששלוש האגפים חיים יפה ביחד, מאוזנים פחות או יותר, וניזונים זה מזה."

    נראה כמו 'מניפסט' שמחשב כתב אותו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *