רב ערב 13.05.20

מכיוון שעוד לא לגמרי ברור מתי ותחת אילו מגבלות מוסדות התרבות ייפתחו מחדש, נמשיך להשתמש בפלטפורמה הזו ובמקום הניוזלטר הקבוע, נציע כמה דברים שאפשר וכדאי לעשות גם עכשיו ועדכונים על הקורה בעולם האמנות

קוראות וקוראים יקרים,

אנחנו מקווים שאתם מוצאים ומוצאות את עצמכן בשגרה החדשה אליה נכנסנו. נדמה שמושג השגרה מגדיר את עצמו מחדש מדי יום ביומו כעת. מכיוון שעוד לא לגמרי ברור מתי ותחת אילו מגבלות מוסדות התרבות ייפתחו מחדש, נמשיך להשתמש בפלטפורמה הזו ובמקום הניוזלטר הקבוע שלנו, שמעדכן על אירועי אמנות ותרבות נבחרים בכל שבוע, נציע כמה דברים שאפשר וכדאי לעשות גם עכשיו ועדכונים חשובים על הקורה בעולם האמנות והתרבות בארץ. דווקא בעת הזו, אנו מקווים ש״ערב רב״ יהווה עבורכם מרחב וירטואלי ששומר על שפיות, עוזר להתנתק קצת מהחדשות ולאזן את הימים המורכבים הללו.

מאחלים בריאות,

יונתן, רונן, לי, עדן // מערכת ערב רבימים אחרונים להגשה:

קול קורא מכנס ירושלים לאמנות #5: רגע האמת

בתאריך 28.10.20 יערך כנס ירושלים לאמנות #5, ביוזמת פסטיבל מנופים וכתבי העת ״ערב רב״ ו״הרמה״. כותרת הכנס היא ״רגע האמת״.

רגע האמת הוא נקודת הכרעה או אירוע משמעותי, שמחייב את האדם לקבל החלטה ומעמיד אותה ואת השלכותיה במבחן. יחד עם זאת, נדמה כי בתקופה הנוכחית ההגדרה ה״קלאסית" של רגע אחד של אמת או הכרעה הרת גורל, יכולה להתמוסס בן רגע. ניתן למצוא דוגמאות רבות למתח בין תפיסות אמת ומשמעותן בשנים האחרונות, שבהן נדמה שהעולם מיטלטל בין פייק ניוז, עובדות אלטרנטיביות ודימויים בדיוניים שעובדו כתמונות מציאות, דיווחים בהולים על אפוקליפסה אקלימית ממשית שמחכה לכדור הארץ והאנושות מעבר לפינה וטענות לבהלת יתר ואי-הבנה של תוצאות וניסויים מדעיים. רגעים כאלה, שבהם מתעורר ספק באשר ליכולת לדעת את האמת, מהווים בעצמם רגעי אמת המעמידים את האדם בפני הכרעות שעשויות להיות גורליות.

רגע האמת יכול להתבטא במהלך אקטיבי או פסיבי, הוא יכול ליצור הזדמנות לווידוי או לחילופין לביסוס של סיפור כוזב. רגע האמת יכול להיות פרטי ואישי, קולקטיבי, קהילתי, מדיני ואף גלובלי. הוא יכול לחשוף את האמת הקיימת או לכונן אמת חדשה, כאשר כל מהלך וכל כיוון שיבחר ישפיע על העתיד באופנים שעשויים להיות דרמטיים. כפועל יוצא מכך, אמנים, הוגים ובני אדם באשר הם נדרשים לפעול, לחשוב ולתכנן תוכניות כאשר הם נתונים מצד אחד לאי אמון מוחלט בתפיסות מציאות ובמתווכיה, ומצד שני לאי ידיעה וחוסר ביטחון באשר לקיום האנושי בעתיד.

בין הנושאים שיידונו בכנס:

  • כיצד ניתן לדעת שרגע האמת הגיע
  • מהו רגע האמת באמנות
  • מה תפקידו של האמן ברגעי אמת
  • מה בין רגע האמת לרגע האחרון
  • מהי ״הוראת השעה״ – מה נדרש לעשות ברגע האמת
  • ״האמת שלי״, ״האמת שלך״ וה״אמת שלה״

חוקרים/ות ויוצרים/ות מוזמנים/ות להגיש הצעות להרצאות ופרזנטציות שיוצגו בכנס ירושלים לאמנות #5

משך ההרצאות: 20 דקות

משך הפרזנטציות: 10 דקות

הצעות באורך של עד 300 מילה יש לשלוח לכתובת: [email protected]

דד ליין מעודכן להגשת הצעות: 15 במאי 2020

תשובות ימסרו עד לתאריך: 17 ביוני 2020

עורכי הכנס: רינת אדלשטיין, רונן אידלמן ויונתן אמיר

מתוך הרצאתה של האמנית מירל לדרמן יוקליס בכנס ירושלים לאמנות #2, "מה עושים עם אמנות"ART4HEART / מכירת אמנות ישראלית למען עמותת פתחון לב

מכירת ההתרמה ART4HEART  היא תערוכת מכירה אונליין של אמנות ישראלית למען עמותת ״פתחון לב״. התערוכה הוקמה בשיתוף פעולה של שלוש יזמות משדה האמנות: ליטל מגידיש, דניאל צדקה כהן וגילי סיטון, ועמותת ״פתחון לב״. התערוכה שמה לה למטרה לתמוך ולעודד אמניות ואמנים ישראלים להמשיך וליצור, ובעיקר לסייע לאוכלוסיות מוחלשות בתקופה מורכבת זו. במכירה מוצעות עשרות עבודות אמנות ישראלית עכשווית בטווח המחירים 500-5000 ש"ח. הכנסות התערוכה יחולקו באופן שווה בין העמותה והאמניות.ים התורמות.ים.

עמותת פתחוןלב היא ארגון א-פוליטי וללא כוונות רווח, שנוסד ב-1998 ופועל לשבירת מעגל העוני הבין-דורי בישראל. הארגון מסייע למעל 160,000 נפשות מדי שנה ללא הבדל מין, דת, גזע, מוצא או לאום.

האמניות.ים המשתתפות.ים הן מהמובילות.ים והמעניינות.ים בסצנת האמנות הישראלית, ביניהן.ם: אורן פישר, מרים כבסה, שי יחזקאלי, מיה בלוך, פסי גירש, ניר אדוני, נעמה רוט, בועז נוי, מארק ישאייב, טליה קינן ועוד רבות וטובים.

אתר המכירה פתוח כעת לרכישה ויהיה פתוח עד ה-30.5 בלבד, בשיטת כל הקודמ.ת זוכה. בין העבודות יש ציורים, רישומים, הדפסים וצילומים.

אנו מקוות שתפתחו את הלב, תתחדשו באמנות ישראלית משובחת, ותסייעו לצמיחה ושיקום של המשק הישראלי.

רכישת העבודות ופרטים נוספים נמצאים באתר ART4HEART

יובל אציליפעולה מול מצלמה / שיחה בין סלי קריסטל קרמברג ולי ברבו

חמישי, 14.5.20, בשעה 20:00

גלריה P8 שמחה להזמין לשיחה מקוונת בין אמניות הגלריה סלי קריסטל קרמברג ולי ברבו. השיחה תעסוק במתח בין האינטימי והציבורי בעבודותיהן דרך פרפורמנס מול מצלמה, האופן בו נוכחות המצלמה והמרחק מן הצופה משפיעים על הפעולה וביצועה, והמשמעויות המתחדשות של המדיום בעידן בו הבבואה של העצמי מתעצבת יותר ויותר דרך מבט המצלמה.

השיחה תתקיים בזום, ובמסגרתה יוצגו מספר עבודות וידאו קצרות של שתי האמניות.
לאירוע בפייסבוק ובו לינק לשיחהבכל זאת, כמה המלצות קריאה מהארכיון:

מחשבות על גאולה שלא תבוא / מור כהן

אמנות ופוליטיקה: כרוניקה של פלישה דוכיוונית / קרן גולדברג

לקראת הדתה מתקנת / יונתן אמיר

פיה הפעור של מדוזה ומהו מדוזיזם / יצחק לבנה

חממה לחשיבה ביקורתית / מרב ירושלמי

מחשבות על צילום (אחד) / עידו כהן

מוזיאון 404 / אדם ליף

אמן + סטודיו = בדידות / יוסף קריספל

רמברנדט, "האמן בסטודיו", 1628אלו זמנים מאתגרים כלכלית לכולנו.

ערב רב הוא יוזמה עצמאית, ואנחנו כעת מסכמים עשור של פעילות במהלכו הפכנו לפלטפורמה הרחבה ביותר לדיון תאורטי וביקורת על אמנות בשפה העברית. ההישרדות הכלכלית של המגזין גבולית מאד גם בשגרה, כאשר ההכנסות והתמיכות משמשות בעיקר למימון בסיסי של תשתיות, הפקה וכיו״ב.

רצינו להזכיר שניתן לתמוך בפעילות של ״ערב רב״ באמצעות תרומה חודשית או תרומה חד-פעמית. היכנסו לקישור ועזרו לנו להמשיך לעשות עיתונות תרבות עצמאית, מגוונת והוגנת.

http://www.erev-rav.com/donation

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *