דלית מתתיהו נבחרה לתפקיד אוצרת בכירה לאמנות ישראלית במוזיאון תל אביב

מתתיהו תחליף את אלן גינתון, שכיהנה כאוצרת ראשית לאמנות ישראלית משנת 1987 ופורשת לגמלאות

דלית מתתיהו נבחרה לתפקיד אוצרת בכירה לאמנות ישראלית במוזיאון תל אביב לאמנות. המינוי ייכנס לתוקפו בתחילת חודש מאי 2018, עם פרישתה של אלן גינתון שכיהנה כאוצרת בכירה לאמנות ישראלית במוזיאון משנת 1987.

מתתיהו, ילידת ירושלים, 1969. בוגרת המדרשה לאמנות 1993, תואר ראשון ולימודים לתואר שני בחוג לספרות עברית באוניברסיטת חיפה. בשנים 1993-1997 פעלה כאמנית ואף זכתה בפרס האמן הצעיר לשנת 1997. משנת 2010 היא משמשת כאוצרת מִשנה במחלקה לרישום והדפס, מוזיאון תל-אביב לאמנות. במסגרת זו אצרה בין השאר את  התערוכות מובי דיק (2013), תערוכתם של יוזף אלברס ואורן הופמן אובייקטיב משנת 2014, התלוש משנת 2016 ותערוכתה של יפעת בצלאל תהלה, המוצגת כעת. היא פרסמה מאמרים רבים בנושאי אמנות ישראלית ובינלאומית בכתבי עת ובקטלוגים.

בהודעת המינוי מסרה מתתיהו כי היא "שמחה, דרוכה ונרגשת לקחת חלק בתהליכי הניסוח והחשיבה הנוגעים לאמנות הישראלית ולמקומו של המוזיאון כאכסניה לאמנים והוגים כשותפים לתהליכים אלו. מאמינה בכוחה של קהילת האמנות בעבר ובהווה לחולל דיאלוג שראשיתו "הערכת עצמנו" והמשכו עשייה".

סוזן לנדאו, מנכ"לית המוזיאון בירכה על הבחירה במתתיהו, "אוצרת בעלת מטען אינטלקטואלי, עומק ומקוריות ראיה, תכונות שבלטו בתערוכות שאצרה במוזיאון".

דורון רבינא האוצר הראשי של מוזיאון תל אביב לאמנות מסר כי "הבחירה בדלית היא הבטחה לפסיעה בנתיבים לא סלולים ולמבטים לא צפויים על האמנות הישראלית. לדלית זיקה נפשית חזקה אל המילה הכתובה ותפיסות מקוריות ביחס לניראה. כל אלה יאפשרו מגע טרי אחראי ונועז של המוזיאון עם האמנות הישראלית".

האוצרת היוצאת אלן גינתון כתבה כי היא "מברכת על הבחירה באוצרת כותבת, מעמיקת חקר ורגישה, התופסת את הטקסט כלב וכמנוע העיסוק האוצרותי".

2 תגובות על דלית מתתיהו נבחרה לתפקיד אוצרת בכירה לאמנות ישראלית במוזיאון תל אביב

    בחירה ראויה ביותר
    יש שופטים בתל אביב

    נהדר ובהצלחה, אבל אנא לא להשאר בתפקיד 30 שנה
    המחשבה שדלית תאצור תערוכות ב שנת 2047 מדכאת ואפילו יותר מכך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *