מנהל ה-CCA בתל-אביב, סרג'יו אדלשטיין, מסיים את תפקידו

אדלשטיין, מי שייסד את המרכז לאמנות עכשווית בתל-אביב (cca) וניהל את המקום מאז הקמתו בשנת 1997, מסיים את תפקידו. בחודשים הקרובים יחפש צוות המרכז מנכ"ל'/ית ואוצר/ת חדש/ה לתקופה של חמש שנים

סרג׳יו אדלשטיין, מייסד המרכז לאמנות עכשווית בתל-אביב (cca) ומנהל המקום מאז הקמתו בשנת 1997, מסיים את תפקידו. בהודעה מטעם המרכז נכתב כי המקום מחפש מנכ"ל/ית ואוצר/ת ראשי/ת שיהיו ״איש/ת מקצוע כריזמטי/ת ובעל/ת חזון, בעל/ת ידע רחב בתחום האמנות הישראלית והבינלאומית העכשווית, עם ניסיון מוכח בניהול גופי תרבות דומים ויכולת ארגון ועיצוב פעילות בתחומי האמנות העכשווית על כל גווניה, תוך שיתוף פעולה עם אנשי מקצוע בתחום״.

אדלשטיין פעיל בשדה האמנות בישראל מאמצע שנות ה-80, והיה מראשוני האוצרים הישראלים שעסקו בווידיאו. בשנת 1987 הקים את גלריה ארטיפקט, ומאוחר יותר פעל כאוצר תוכניות וידיאו בטלוויזיה, כמייסד ואוצר ביאנלות בינלאומיות למיצג (ערפול) ולווידיאו (וידיאוזון), כעורך סדרות של וידיאו וקולנוע נסיוני בסינמטקים וכאוצר תערוכות.

המרכז לאמנות עכשווית, שפועל כעמותה עצמאית הנתמכת בידי משרד התרבות והספורט, עיריית תל-אביב-יפו ותרומות מקרנות ותורמים פרטיים, החל את פעילותו בסינמטק תל-אביב כארגון קטן הפועל לקידום אמנות עכשווית בדגש על אמנויות הזמן: וידיאו, סאונד, מיצג וכד'. מאז 2005 פועל המרכז בגלריה ע"ש פולק שבמתחם קלישר שבמרכז תל-אביב, ומקיים תוכנית עשירה של תערוכות, אירועים נלווים, תוכניות חינוך ודיונים ציבוריים יחד עם תוכניות של תיאטרון וקולנוע נסיוני, מחול ומוזיקה עכשוויים.

בהודעת המרכז נכתב עוד כי "על המועמד/ת להוכיח יכולת גיוס כספים ומודעות למורכבות הפוליטית בחברה בה פועל המוסד ובאתגרים העומדים בפני גופי תרבות בישראל. המשרה המוצעת הינה ל-5 שנים, החל מחודש דצמבר 2017. על המעוניינים/ות לשלוח מכתב כוונות + קורות חיים מלאים (בעברית או באנגלית) אל: [email protected] עד 31.5.2017. מועמדים/ות שיימצאו מתאימים/ות יוזמנו לראיון בפני ההנהלה הכללית של המרכז לאמנות עכשווית (ייתכן ויידרשו להגיש חומרים נוספים)".

2 תגובות על מנהל ה-CCA בתל-אביב, סרג'יו אדלשטיין, מסיים את תפקידו

    הגיע הזמן מזמן. סרחיו ניהל כל דבר בחייו כבן עשירים מפונק ועצלן. אין פרויקט שאצר או טקסט שכתב שלא היה מופת של חלטוריזם. במשך שנים השחית את הקרן לעידוד קולנוע נסיוני מרוב נפוטיזם, עד שזו נלקחה ממנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *