המדריך, 3–9 בדצמבר 2015

תערוכות נפתחות, נסגרות, אירועים, גלריות לאמנות, חללי תצוגה, מוזיאונים

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

***

נפתחות

יום חמישי (3.12)

  • חזית. תל-אביב (סלמה 60). בחלון התצוגה של התואר השני באמנויות בצלאל תוצג עבודה משותפת לאמנים ניב כהן וגלי גרינשפן בתערוכה "חזית 2#", שתיפתח הערב.
  • גלריה הצימר. תל-אביב (הגדוד-העברי 5). האמנית והמאיירת הדס גלבוע תפתח הערב את התערוכה "Medium Tempus", שתכלול רישומים, תחריטים ועבודות וידיאו.
  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר. תל-אביב (רמת-אביב). הערב יתקיים אירוע הסאונד "Second Culture Session" של פרופ' ברנדון לה-בל מהאקדמיה לאמנות ועיצוב ברגן, נורבגיה.
  • גלריה טובה אוסמן. תל-אביב (בן-יהודה 100). האמן מקס פרידמן יפתח הערב את תערוכת היחיד "שוק בצלאל".
  • הגלריה האחרת. חולון (יטבתה 7). אחר הצהריים תיפתח התערוכה "בייג'ין: פינוי-בינוי, רגע לפני…" של ורדה מיכאלי, שתציג צילומים של העיר הסינית קדם פתיחת האולימפיאדה ב-2008. אוצר: אבנר בר-חמא.
  • מרכז בית שמואל. ירושלים (אליהו שמאע 6). "נפש חיה", תערוכתה של האמנית סילווה זלמנסון, תיפתח היום. אוצרת: דבורה גולדברגר.
  • סאגה. תל-אביב (רבי פנחס 4). סדרת אובייקטים המאתגרים את מושג השימושיות של המעצב ניל ננר יוצגו בתערוכה "סימני פיסוק", שתיפתח הערב.
  • הירקון 19 (המדרשה) תל-אביב (הירקון 19). התערוכה הקבוצתית "טעם טוב" נפתחת הערב.
הדס גלבוע, "Medium Tempus", הצימר, תל-אביב

הדס גלבוע, "Medium Tempus", הצימר, תל-אביב

יום שישי (4.12)

  • המוזיאון לאמנות ישראלית. רמת-גן (אבא הלל 146). האמנית חן כהן תפתח בצהריים את תערוכת היחיד "בואי נסיים יפה" במסגרת סדרת התערוכות "שישי ראשון". אוצרת: איילת השחר-כהן.
  • גלריית נמל יפו. יפו (רציף העלייה השנייה 20). בצהריים תיפתח תערוכת הצילום "Street View Photography" בהשתתפות למעלה מ-100 צלמים ישראלים. אוצרות: לימור מרגוליס ודלית מרחב.
  • מחסן 2. נמל יפו. פסלי ברזל יוצגו בתערוכה "נדידה" של אירית סגל-ישראלי, שתיפתח בצהריים. אוצרת: חנה קופלר.
  • הגלריה העירונית לאמנות. רחובות (יעקב 32). בצהריים תיפתח התערוכה הקבוצתית "אותות", בהשתתפות דור אבן-חן, נונה אורבך, קזואו אישי ועוד. אוצרות: אורה קראוס ורעיה קידר.

יום שבת (5.12)

  • פסאז'. תל-אביב (אלנבי 94). דור זליכה לוי, מיקה חזן בלום ושאשה דותן ישתתפו בתערוכה "מקום מראה", שתיפתח אחר הצהריים. אוצרת: חגית ורנר.
  • הגלריה לאמנות. קיבוץ רמות-מנשה. התערוכה "בין הנסתר לגלוי" של הצייר פואד אגבריה תיפתח בצהריים. אוצרות: מירי ורנר ויונית קדוש.
  • גלריה פריסקופ. תל-אביב (בן-יהודה 176). "In Proccess", תערוכת היחיד של דניה צ'למינסקי, המורכבת ממיצב של סיכות הנבטה, תיפתח בצהריים. אוצר: שרי פארן.
  • גםגלריה. תל-אביב (מאפו 27). תערוכת הציור הנאיבי של אביבה סונסינו "תל-אביב ועוד בעיניים תמות", תיפתח בערב. אוצר: סיני בר.
  • גלריית רחוב. כפר-ויתקין. התערוכה רבת המשתתפים "באנו חושך לגרש", שעניינה מוטיבים של חושך ואור, תיפתח היום. אוצרת: יעל מרגלית.
  • גלריה טל. כפר-ורדים (חצב 74). דיוקנאות נשים וסדרות נוספות משנים עברו יוצגו בתערוכה של שירלי סיגל "מכוסה וחשוף", שתיפתח בצהריים. אוצרת: עדי גרינפלד.
  • המוזיאון הפתוח לצילום. גן התעשייה תל-חי. "שדות הצבע", תערוכת צילומי טבע של הצלם אבי הירשפילד, תיפתח בצהריים. אוצרת: חיה אור.
  • גלריה Artמבט. כפר-סבא (רופין 15). פסלי ומיצגי אורות יוצגו בתערוכה "אור-Aרט" של ברנרדו שקולניק. אוצרת: אביה ממון.

***

נסגרות

  • ברוורמן: נירה פרג, "ישמעאל". עד 10.12
  • גורדון: מאוסף הגלריה. עד 5.12.
  • גורדון 2: אסף בן-צבי, "אפר פחם מרחף". עד 5.12.
  • גלריה צדיק: מיכל גביש, "ננו-פורטרט". עד 5.12.
  • רוטשילד אמנות: יעל סקאלייה, "עונת העונג". עד 5.12.
  • ביתן האמנים ראשון-לציון: היאם מוסטפא, "כסות". עד 5.12.
  • בצלאל, המחלקה לארכיטקטורה: "משרביה". אלמנטים קרמיים באדריכלות. עד 8.12.
  • ויטרינה, המכון הטכנולוגי חולון: "אחרי עשרים שנה: עיצוב, זיכרון, רבין". עד 5.12.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: "ציורי ילדות ובגרות של אמנים ישראלים". עד 10.12;
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: תנועה-ציבורית, "אוסף לאומי". עד 10.12.

***

אירועים

  • גלריה מרים ניסנהולץ (בצלאל): שיח גלריה בתערוכה "אורי ליפשיץ, זהות, כאב ושלטון". כולל ביקור בסטודיו של ליפשיץ. ו', 4.12, 11:00.
  • משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדי ו', 11:30, שבת, 13:15.
  • מוזיאון הנגב לאמנות: סיורים מודרכים במוזיאון. מדי שבת, 11:00.
  • ברוורמן: מפגש אמנית בתערוכה של נירה פרג, "ישמעאל". שבת, 5.12, 12:00.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: שיח גלריה וסיור מודרך. מדי שבת, 12:00.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: שיח גלריה בתערוכה "בִּיבְּלִיוֹלוֹגְיָה: הספר כגוף". שבת, 5.12, 12:00.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: מפגש בסדרה "8X8". והפעם עם אליהו אריק בוקובזה. 65 שקל. ה', 10.12, 20:00.
  • מחסן 2: אירית סגל-ישראלי, "נדידה". פיסול בברזל. מחסן 2, נמל יפו. כל השבוע 21:00-11:00. פתיחה: ו', 4.12, 12:00. עד 29.12.
  • בית דרור: יעל וקשטיין, "משקעי שרב נובמבר 2015". קיבוץ עינת. ו'-שבת, 13:00-11:00 או בתיאום בטל' 052-4560132. עד 12.12.
  • שדרות ח"ן, תל-אביב: ג'סיקה מיין, ג'וזף מונטגומרי, פטרישיה טרייב, "Becoming the Image". שדרות ח"ן 16, דירה 9, תל-אביב. ג'-ה', 17:30-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. עד 15.12.
  • דב הוז, חולון: "כאן נולדתי", תערוכות חוצות ברחוב דב הוז בחולון. מעצבי אופנה מעצבים לילדות. עד 31.12.

***

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12

לנה זידל, "כמעט גן עדן". ציור, פיסול. עד 26.12.

אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00

  • אינדי, גלריה שיתופית לצילום

קרן זלץ, "מריה השחורה". מיצב צילום ווידיאו. עד 19.12.

שביל המרץ 5, בניין 7, קומה 3, תל-אביב. ג'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • אלון שגב

מאיה גולד, "גחליליות". דימויים המצוירים כוויטראז'ים. עד 18.12.

שדרות רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • ברוורמן

נירה פרג, "ישמעאל". מיצב וידיאו. עד 10.12

השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גבעון

מאיה אטון, "חצי מלא". מיצב תלוי חלל. עד 9.1.

גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גורדון

תערוכה קבוצתית מאוסף הגלריה. עד 5.12.

בן-יהודה 95, טל' 03-5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.

  • גורדון 2

אסף בן-צבי, "אפר פחם מרחף". עד 5.12.

נתן החכם 4, תל-אביב, טל' 03-5290011. ב'-ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.

  • גלריה בנימין

"נקודת ציון". אמני הגלריה מציגים. עד 26.12.

שביל-המרץ 5, בניין 7, קומה 3, תל-אביב. ד'-ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית

"גלויות מהעבר: אמנות נאיבית מאירופה". עד 15.1.

דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה', 21:00-12:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00.

  • גלריה דן

דדה Dede, "נא לא להאכיל את החיות". על היחסים בין דימוי למקום. עד 1.1.

בן-יהודה 107, תל-אביב, טל' 073-7590936. א'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:30-10:30.

  • גלריה חזי כהן

דארן גואינז, "Command Shift 4"; אורי רדובן, "פרפרנליה". עד 19.12.

וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה ליאונרדו

משה כגן, "בין הצייר לטבע". אקוורל, פסיפס וטושים. עד 4.1.

בית הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-08:00, ו', 13:00-08:00.

  • גלריית משונע

אנטון אברמוב, "עבודת בוידעם". רישומים מחוט ברזל על מגירות, מיצג ומיצבים. עד 19.12.

הרצל 112, תל-אביב, סיורים בטל' 050-6477827. ד'-ה', 22:00-18:00, ו'-שבת, 16:00-12:00.

  • גלריה צדיק

מיכל גביש, "ננו-פורטרט". דיוקנאות של מולקולות מיקרוסקופיות. עד 5.12.

שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה', 17:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

  • דביר

יהודית לוין, ציורים חדשים. עד 12.12.

ראשית-חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • הקיבוץ

טובה לוטן, "תוכניות למגורים". שלוש עבודות במדיומים שונים. פתיחה: ה', 10.12. עד 9.1.

דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו', 14:00-11:00. בתערוכה של לוטן הגלריה פתוחה גם בשבת.

  • זומר

"Take". בעקבות רעיונות ה"רפרודוקציה" וה"רפליקה". בחדר הפרויקטים: שגיא אזולאי, ציורי אקריליק. עד 12.12.

שדרות רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.

  • זימאק

פיט ון דן בוג, "האלכימאי". עבודות בפורמטים גדולים. עד 25.12.

ה' באייר 68, תל-אביב, טל' 03-6915060. א'-ה', 20:00-09:30, ו', 15:00-09:30.

  • חנינא

"תא". עבודות צילום ופיסול. עד 12.12.

שביל-המפעל 3, קומה 1, קריית-המלאכה, תל-אביב. ד'-ה', 18:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • טובה אוסמן

מקס פרידמן, "שוק בצלאל". ציור; בחלון: נחמה לבנדל, עבודת עם כריכות ספרים. עד 23.12.

בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.

  • יאיר

דרור אוסלנדר, "עבודות חדשות". עד 18.12.

אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.

  • ליטבק קונטמפוררי

"Dark Matter". תערוכה קבוצתית. עד 18.12.

שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 1, קריית-המלאכה, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-11:00.

  • מקום לאמנות

דניאל צ'צ'יק ולואיזה שרודר, "עקבות"; יונתן אולמן, "Legacy". עד 12.12.

שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-10:30.

  • נגא

חנן דה-לנגה, " כבר שחורים העצים, עוד כחולים השמים". ציור. עד 2.1.

אחד-העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

עינגע

אנגלה קליין, "תמר ולווייתן". אובייקטים ועבודות קיר. עד 2.1.

בר-יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • פינברג פרוג'קטס

שי עיד-אלוני, "מגנו של אכילס". עבודות תלת-מימד. עד 12.12.

שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

  • קו 16

"בויס בויס בויס, משנה מקום". צילום, וידיאו, מיצב. עד 30.12.

מרכז קהילתי נווה-אליעזר, שדרות ששת-הימים 6, תל-אביב, טל' 03-7300360. ג', 13:00-10:00, ד'-ה', 20:00-17:00.

  • רוטשילד אמנות

יעל סקאלייה, "עונת העונג". ציור. עד 5.12.

יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 16:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • שלוש

גיא אביטל, "ח|ד|ר". ציור וקולאז' עד 26.12.

מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

  • Contemporary by Golconda

"בויס, בויס, בויס". תערוכה קבוצתית העוסקת בהשפעה של יוזף בויס על האמנות הישראלית". עד 19.12.

הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • Raw Art

דנה בראון, "עבודות, 2015-2011". ציור. עד 12.12.

שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • Tempo Rubato

תומר אלוף ויוזף סטראו, "צבים + 8 ציורים + צהוב חום כחול". עד 2.1.

סגולה 9, תל-אביב, טל' 2150302־072. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

***

חללי תצוגה

  • אטליה שמי

עידית לבבי גבאי, "הברות פתוחות". בחינת המפגש בין חוויית היחיד לקולקטיב. עד 20.2.

כברי, טל' 04-9952709. ב'-ה', שבת, 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.

  • אטליה code2hope

עפר שרנקה אלוני, "מרד גטו ורשה, הסיפור האנושי ולא הפוליטי". ספר, ציור וקולנוע. ללא מועד סיום.

בוסתנאי 22, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 052-8576401​. א'-ו', 18:00-10:00, שבת, 11:00-18:00.

  • ארטפורט

"שמים משוחררים: על המבט האזרחי מהאוויר". תערוכה קבוצתית. עד 15.1.

דרך בן-צבי 55, תל-אביב, טל' 03-5182599. ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 16:00-10:00, או בתיאום מראש.

  • בית אוסף קופפרמן

"כיסויים". פיסול, ציור, צילום, וידיאו. עד דצמבר; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע.

קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.

  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית

"חיפוש קרוב". תערוכה שנתית של אגודת אמני הקרמיקה. עד 2.1.

העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ירושלים

ינאי סגל, "טיילת". מיצב; פרל שניידר, ציור; חיים בן-שטרית, "בווארי אוריינטלי, האם אתה מכיר את האשה הזאת?". מיצב וידיאו; עמרי קרן-לפידות, "צבעונים". צילום. תערוכה בסדרת "נדבך 19". עד 26.12.

שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב)

"Beuys, Beuys ,Beuys". הגוף בין ישיבה לשכיבה, בין עצמות לעוצמות. עד 19.12.

אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

  • ביתן האמנים ראשון-לציון

היאם מוסטפא, "כסות". ציור. עד 5.12.

ביל"ו 6, ראשון-לציון. ב', ו', 12:00-10:00, ג', 19:30-18:00, ד', 18:00-16:00 או בתיאום בטל' 052-3583178.

  • בצלאל, המחלקה לארכיטקטורה

"משרביה". אלמנטים קרמיים באדריכלות. עבודות מהמחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית. עד 8.12.

בצלאל 1, ירושלים. א'-ה', 19:00-09:00.

  • גלריה 10

"על חבל דק". עד 31.1.

בית מיכל, הגר"א 10, רחובות. ב', ד', 12:00-09:00, ד', 22:00-17:00.

  • גלריה דואק

שירלי סיגל, "מכוסה וחשוף". ציורים, רישומים, אבנים. פתיחה: שבת, 5.12, 12:0. עד 5.3.

מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות-שאננים, ימין-משה, ירושלים, טל' 02-6292200. כל השבוע, 20:00-10:00.

  • גלריה טל

לאה גולדברג, "עוד חרוז אחד". ציורים, רישומים וקולאז'. עד 16.11.

חצב 74, כפר ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.

  • גלריה טרומפלדור

בלהה אהרוני, "ים טתיס". עד 3.1.

טרומפלדור 19, העיר העתיקה באר-שבע, טל' 08-6247706. ד'-ה', 17:00-10:00, ו', 13:00-09:00.

  • גלריה כברי

"מחוץ למקום". מיצבים של אמנים יהודים וערבים במרחב המנהרה. עד 26.12.

כברי, טל' 04-9952537. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 15:00-11:00.

  • גלריה לאמנות אום-אלפחם

"אמנות עכשווית מגרמניה". התערוכה מוצגת גם במשכן לאמנות עין-חרוד. עד 13.2.

אום-אלפחם. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.

  • גלריה מרים ניסנהולץ (בצלאל)

"אורי ליפשיץ, זהות, כאב ושלטון". עבודות פיסול של ליפשיץ לצד עבודות של סטודנטים מהמחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית". עד 17.12.

דרך סלמה 60, תל-אביב, טל' 03-6824082. ו'-שבת, 14:00-11:00 או בתיאום מראש. התערוכות בחלון הראווה פתוחות לקהל 24/7.

  • גלריה סימן שאלה ? לקראפט ועיצוב

"קיפול, אוריגמיה ישראלית". עד 26.12.

קיבוץ עמיר, טל' 052-6954290. ג', 19:00-17:00, ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • גלריה STA

דניה ויינר ושירי טרקו, "PHOTO-MAKI". ללא מועד סיום.

העלייה 25, תל-אביב, טל' 054-2397979. ג'-ה', 20:00-16:00, ו', 15:00-11:00.

  • גלריית לוחמי הגטאות

הדר סייפן, "הסתופפות". צילום. עד 6.1.

קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 054-4993737. ו', 14:00-09:00, שבת, 15:00-10:00 או בתיאום טלפוני.

  • גלריית עין הוד

חנן מילנר, "סתיו 2015". יואב בן-דב, "דג לבן". עד 16.12; "פוזיטיבבנגטיב". תערוכה קבוצתית. עד 1.1.

עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.

  • דנה גלריה לאמנות

יונתן גולדמן, "הגבול המערבי". צילום. עד 15.12.

קיבוץ יד-מרדכי. ד', 15:00-10:00, ו', 16:00-11:00.

  • הגלריה במכללת אורנים

אורלי סבר, "שן שחורה". עד 15.12.

מכללת אורנים, קריית-טבעון, טל' 04-9838751. א'-ה', 15:00-08:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר

אסף גרובר, עידו מיכאלי, אלהם רוקני, "1980: הסצינה הראשיתית". ללא מועד סיום.

אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

  • הגלריה לאמנות רמות-מנשה

פואד אגבשלאריה, "בין הנסתר לגלוי". ציור. פתיחה: שבת, 5.12, 11:00. עד 16.1.

רמות-מנשה, טל' 052-3864955, 052-6261069. שבת, 13:00-11:00.

  • הגלריה ע"ש אפטר

רונית פורת, כלל המגע". מיצב צילומי. עד 3.1.

בן-גוריון 15, מעלות-תרשיחא, טל' 04-9977150. א', ג'-ד', 14:00-10:00, 19:00-16:00, ב', ה', 15:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.

  • הגלריה ע"ש מורל דרפלר, ויצו חיפה

"בעקבות צלם 2013, סבב ג". סטודנטים בשנה ב', מהמחלקה לצילום ומדיה מציגים עבודות בעקבות בצלמים מרכזיים מהארץ ומהעולם. עד 17.6.

הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562540. א'-ה', 17:00-08:00.

  • החנות

שירה ריימן, "Tara". מיצב פיסולי. עד 24.12.

העלייה 31, טל' 054-9794732. ב'-ג', 21:00-18:00, ה'-שבת, 14:00-12:00 או בתיאום מראש. חלון הראווה נגיש כל השבוע, 24 שעות ביממה.

  • המרכז האקדמי ויצו חיפה

כרמל אילן, "כי מה יודעת האות?". עד 13.12.

הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562555. א'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית

דפנה שלום, "זהות וזיהוי". תיעוד שכונת ג'סי כהן ותושביה. עד 26.12.

האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.

  • המרכז לאמנות עכשווית

אוהד מרומי, "נופשון". פרויקט פרפורמטיבי. תיאטרון, מחול, מוזיקה, מיצג. עד 12.12.

קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

  • הקובייה

"סלון הקובייה 2015". תערוכה קבוצתית. עד 31.12.

יהושע יבין 13, עמק המצלבה, ירושלים. א'-ה', 15:00-10:00.

  • הקצה

גרי גולדשטיין, "Mr. Big". ציור. עד 19.12.

לוחמי-הגטאות 34, נהריה, טל' 04-9926819. ב', 19:00-16:30, ה', 16:30-13:00, ו', 15:00-12:00, שבת, 13:00-11:00.

  • ויטרינה, המכון הטכנולוגי חולון

"הקראפט החדש". מקורות תהליך הייצור. פתיחה: ה', 10.12, 13:00. עד 7.1; "אחרי עשרים שנה: עיצוב, זיכרון, רבין". עד 5.12.

גולומב 52, בניין 6, חולון, טל' 03-5026666‏. א'-ה', 17:00-10:00.

  • כורש

שוש ישראלי, "פרומנזיה (לפני הזיכרון)". עד 23.1.

כורש 14, כניסה ד', ירושלים. א', 15:00-11:30, ב', 14:00-11:30, ג', 18:00-14:30, ה', 16:00-12:30, 21:00-17:30.

  • מוסררה, הגלריה החברתית

"עד שהגענו להבנה עם האור". צילום ושירה. עד 24.12.

הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.

  • מוסררה, הגלריה החדשה

"פלורה פלשתינה". תערוכה קבוצתית בהשראת הצומח בארץ ישראל. עד 24.12.

הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.

  • מוסררה, הגלריה ע"ש דרפלר

רוסטם באירמוב, רחל ארז ושירה חֹרש, "עד שיחזור האור משנותיו". דיוקנאות ושירה. 24.12.

הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.

  • מנשר

אסף גאם כהן, "Merge Visisble". צילום מעובד. עד 17.12.

דוד חכמי 18, תל-אביב, טל' 03-6887090. א'-ה', 19:00-11:00.

  • סדנאות האמנים

"Host". ארבעה פרויקטים; רחל אורי ימפולר, ציורים. עד 12.12.

קלישר 5, תל-אביב, טל' 03-6830505. ג'-ה', 19:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • סדנאות האמנים, גלריה ת(א)עשייה

סלין באומגרטנר, "זמן עבר". מיצב רב תחומי. עד 1.1.

האומן 26, קומה 4, אזור תעשייה תלפיות, ירושלים, טל' 02-6797508. ב', 14:00-10:00, ה', 20:00-16:00, ו', 14:00-11:00 ובתיאום מראש.

  • סדנת ההדפס ירושלים

משה גרשוני, "ימי חיינו". עד 31.12.

שבטי ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-08:00 או בתיאום מראש.

  • פריסקופ

דניה צ'למינסקי, "פרויקט צמיחה". מיצב. עד 2.1.

בן-יהודה 176, תל-אביב, טל' 03-5226815. ב'-ה', 14:00-11:00, 20:00-17:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.

  • רשת תחנות לאמנות

"דור שלישי". עבודות של ציירים צעירים. עד 1.1.

הזית 4, רמלה. ג'-ד', 18:00-15:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.

***

מוזיאונים לאמנות

  • בית ביאליק

"הזר והמוכר". איור. ללא מועד סיום.

ביאליק 22, תל-אביב, טל' 03-5254538. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.

  • בית טיכו

נירה פרג, "הזכות לנקות". הצבת וידיאו. עד 2.1.

הרב קוק 7, ירושלים. א'-ג', ה', 17:00-10:00, ד', 22:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

  • בית התפוצות

אליהו אריק בוקובזה, "United Colors of Judaica". מבט על זהות יהודית מפוצלת. מיצב, ציור. עד ינואר; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע.

אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג', 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.

  • בית ראובן          

"בין נוף למופשט". מאוסף בנק דיסקונט. עד 1.3.

ביאליק 14, טל' 03-5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.

  • ביתן הלנה רובינשטיין

"פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע.

שדרות תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

  • המוזיאון הימי הלאומי

"דגמי אניות, דגמים מספרים". ללא מועד סיום.

דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס

"נשות חיל וסופר גיבורים". סיפורים מהתנ"ך בקומיקס; "התנ"ך של זאב". סיפורי התנ"ך בעבודות של זאב (יעקב פרקש); "מבול של איורים: פירושים חזותיים לילדים של סיפור תיבת נח". ארבעה מאיירים מתמודדים עם הטקסט התנ"כי. עד ינואר. "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע.

ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.

  • המוזיאון הפתוח בתפן

ארדין הלטר, "ציורים-הדפסים". עבודות ציור והדפס. עד 5.5.

תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.

  • המוזיאון הפתוח לצילום

"כנפיים 2". חובבי צילום במפגש עם הטבע. פתיחה: שבת, 5.12, 13:00. עד 30.12; דוד עדיקא, "אור אחרון". עד יוני 2016.

גן התעשייה תל-חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-08:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 22-13 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

  • המוזיאון לאמנות האסלאם

"טראז". רקמה מקומית. עד 20.2. תערוכות קבע: אמנות האסלאם, שעונים עתיקים.

הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291. ב'-ד', 15:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן

חן כהן, "בואי נסיים יפה". פתיחה: ו', 4.12. עד 28.12; "ציורי ילדות ובגרות של אמנים ישראלים". עד 10.12; "שישי ראשון, אחרי". עבודות של אמנים שהציגו בסדרה בשנים 2014-2013". ללא מועד סיום; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; עבודות מאוסף המוזיאון, עבודות של אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג. ללא מועד סיום.

דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 03-7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.

  • מוזיאון אילנה גור

"תכשיט צרוף". עבודות של בוגרי אומנית, המכללה לצורפות של נעמת. עד 19.12.

מזל דגים 4, יפו העתיקה, טל' 03-6837676. א'-ו', 16:00-10:00, ערבי חג, 14:00-10:00, שבת וחג, 18:00-10:00.

  • מוזיאון ארץ ישראל

ענת עופרים, "יחפים". צילום. עד 10.1; "חומרי הזמן". תכשיט ישראלי 7. עד 28.2; "אלנבי ומוגרבי, היו זמנים בקולנוע". כרזות סרטים, 1959-1931. עד 28.2; "מדליות מלחמה". מדליות מלחמת העולם הראשונה מאוסף פרנקנהויז. עד 31.12; "הבנק של ולירו". עד 31.12.

חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 52-26 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).

  • מוזיאון ארצות המקרא

משה צברי, "רטרוספקטיבה". יודאיקה. ללא מועד סיום; "על נהרות בבל". עד 15.5.

סטפן וייז 21, ירושלים, טל' 02-5611066. א'-ג', ה', 17:30-09:30, ד', 21:30-09:30, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 40-20 שקל (כניסה חופשית לילדים בשבת ובימי ד' אחר הצהריים).

  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן

דודו פלמה ושמעון פינטו, "לשם ייחוד צפון-דרום". ציור; מנחם באר, "אדריכל בקיבוץ". עד 15.12.

קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה

"הפשטה והאינסופי". מאוסף המוזיאון. עד 17.4; עדי נס, "כאן ועכשיו". עד 31.12; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע.

קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.

  • מוזיאון הכט

תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה.

אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.

  • מוזיאון הנגב לאמנות

"אם אין קמח". ארבעה מיצבים של ארבע אמניות, מאיה גלר, מאיה ז"ק, רעיה ברוקנטל ויפעת בצלאל. עד 19.12.

העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 20:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון העיצוב חולון

"צל ועכשיו!". מצילים את המרחב הציבורי. ללא מועד סיום.

פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500 ־073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 18:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.

  • מוזיאון העיר חיפה

"אדריכלות ערבית: חיפה". דפוסים וצורות בנייה בסוף המאה ה-19. עד 14.5; "אנשי התחתית: חמודי ג'נאם". מקומות ואנשים שאינם נראים. צילום. עד 1.4.

שדרות בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00.

  • מוזיאון הרמן שטרוק

"בצלאל החדש: ההשפעה הגרמנית על האמנות הישראלית". ללא מועד סיום.

ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

לאה ניקל, "דיוקן עצמה". ציור; רותי הלביץ כהן, "מסך הדמעות". מיצב בעקבות המחזה "רפסודת המדוזה" מאת יהושע סובול; "שירת המקהלה". תערוכה קבוצתית; "מבט פנימי II”. תערוכה קבוצתית. עד 26.12.

הבנים 4, הרצליה, טל' 09-9551011. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 20 שקל.

  • מוזיאון חיפה לאמנות

במרכז האמנויות: "מטרופוליס/החוויה העירונית". לכל המשפחה. העיר כגוף מורכב. ללא מועד סיום.

שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. א'-ד', 14:00-10:00, ה', 14:00-10:00, 19:00-17:00, ו', 13:00-10:00, שבת וחג, 14:00-10:00. שעות הפתיחה מיוחדות לספטמבר. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.

  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

"האראג'וקו סטייל". אופנת רחוב יפנית בצילומים של קילט דואיטס; "דמות האשה באמנות היפנית". עד 26.12.

שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

  • מוזיאון ינקו-דאדא

נעה לשם-גרדוס, "באוויר הנקי מעשן". מיצב; גידי סמילנסקי ורותם ריטוב, "רפאים". מיצב; ליליאנה בורסאצ'ה, "מוקדש ללוגוס". מיצב. פתיחה: שבת, 5.12, 12:00. עד 15.2.

כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00, שבת וחג, 15:30-10:00. כניסה: 24-12 שקל.

  • מוזיאון יפו העתיקה

"דולס ארט 2". בובות ופיסול פיגורטיבי. עד 30.1.

טיילת מפרץ שלמה 10, יפו. ה', שבת וחג, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00. סגור בערבי חג. כניסה: 35-17 שקל.

  • מוזיאון ישראל

פיטר יעקב מלץ, "יום בא ויום הולך". עבודת קיר מפוסלת. ללא מועד סיום; "לילה יורד על ברלין". יצירות מופת מהגלריה הלאומית בברלין 1905-1945 עד 26.3; "דפוסים משתנים". מלאכת העיצוב של משה שפיצר, פרנציסקה ברוך והנרי פרידלנדר. עד ינואר; מאן ריי, "משוואות אנושיות". ציור, מודלים. עד 23.1; "גוף ראשון רבים (We the People)". כיצד נוצר הקולקטיב ומה הן השפעותיו. עד 19.3; "דירר וחברים, הדפסים מהרנסנס הגרמני". עד 30.1; "כל שנה וברכותיה: 100 שנות איגרות 'שנה טובה'". עד ינואר 2016; "לנווט בעקבות התנ"ך". מפות עתיקות. עד 16.1; "סלון צרפתי". ציורים מאוסף אלכסיס גרגורי. עד אפריל; "תערוכה בקופסה". 50 שנה לתערוכות באגף הנוער. עד 26.3; "יומולדת". לכל המשפחה. עד 26.3; "קיצור תולדות האנושות". מסע להיסטוריה של המין האנושי בהשראת ספרו של יובל נח הררי. עד 2.1; רלי אברהמי, "יומן". צילום. עד 12.4; "ויהי ננו, התנ"ך הזעיר בעולם". עד 31.12.16; "אמנות ישראלית". תערוכת קבע.

שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. כניסה: 54-27 שקל.

  • מוזיאון מאנה כץ

"היהודי הנודד". עד 28.2.

שדרות יפה נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

  • מוזיאון משה שק

יצירות של משה שק. ללא מועד סיום.

קיבוץ בית-ניר. כל השבוע 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.

  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות

"חנוכייה לי יש". חנוכיות ממגוון קהילות ישראל מאוסף דרורה ופנחס זכאי. עד 16.12; "דבר לילדים, לגדל קורא חושב". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות

"בִּיבְּלִיוֹלוֹגְיָה: הספר כגוף". תערוכה קבוצתית; עדן אורבך-עפרת, "טרמינל". וידיאו. מחווה לארנולד בקלין. עד 19.3.

ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 20 שקל, בשבת חינם.

  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן

"ציורי ילדות ובגרות של אמנים ישראלים". עד 10.12;

  • מוזיאון תל-אביב לאמנות

נעמה ערד, "הר שולחן". מיצב. עד 27.2; רונאן וארוון בורולק, "17 מחיצות". עד 26.3; רמי מימון, "קריאה נוספת". צילום. עד 20.2; "ולטר בנימין/ארכיון גלות". מיצב. עד 3.2; תנועה ציבורית, "אוסף לאומי". פרפורמנס מתמשך בחללי המוזיאון. הרשמה לסיורים בטל' 03-6077020. עד 10.12; עדו בר-אל, "בגטלה: ציורים 2015-1986". עד 20.2; עלמה יצחקי, "יהודה הימית". ציור. עד 31.1; שי צבי הורודי, "בית הבליעה". סרטונים ללא קול. עד 3.2; אתל גוטמן, "גידולי פרא, 2014". פיסול סביבתי. ללא מועד סיום; "המוזיאון מציג את עצמו 2". אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון. עד 23.1; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; תצוגת אוסף סוזן ואנטון רולנד-רוזנברג. ללא מועד סיום; "על קווי דמיון". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

שדרות שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 50-25 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

  • משכן לאמנות עין-חרוד

"ניו-יורק ניו-יורק/אמנות יהודית עכשווית"; "אמנות עכשווית מגרמניה". התערוכה מוצגת גם בגלריה אום-אלפחם; "מתווים לחצר נחום טבת ואולף הולצאפפל". עד 7.2; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע.

עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

  • Amoca, המוזיאון הערבי לאמנות עכשווית

"Hiwar, חיוואר". שיח חזותי ותוכני. ללא מועד סיום.

דוחא 100, סחנין, טל' 04-8235789. א'-ה', 16:00-10:00.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.