המדריך, 24–30 בספטמבר 2015

המלצה, נפתחות, נסגרות, אירועים, גלריות לאמנות, חללי תצוגה, מוזיאונים

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

***

המלצות

הביאנלה של ירושלים לאמנות יהודית עכשווית
"New York/New Work"
פתיחה: 24.9.15, ב-19:00, בבניין פולונסקי במכון ון-ליר, ירושלים
אוצרים: דבורה ליס, דוד שפרבר

הביאנלה של ירושלים לאמנות יהודית עכשווית מארחת אמניות ואמנים חברי הקבוצה The Jewish Art Salon, הפועלת בניו-יורק. התערוכה מציגה עבודות של אמנים שיצירותיהם נכללות באוספי מוזיאונים חשובים בארה"ב, וביניהם המוזיאון לאמנות מודרנית מומה בניו-יורק, המכון לאמנות בשיקאגו ומוזיאון הוויטני לאמנות אמריקאית. אמנים אלה מנכסים לעצמם את המסורת היהודית בתנאיהם שלהם. "בישראל אין שדה מוגדר או מפותח של אמנות יהודית; היהדות, כמסורת דתית, חיה וייחודית, מודרת לרוב מהשדה והשיח המרכזיים של האמנות הישראלית", מטעים חוקר האמנות והאוצר דוד שפרבר. המבט על "שם" מתוך הפריזמה של "כאן", דרך תצוגת אמנות השואבת את השראתה מהמסורת, מהמקורות ומהתרבות היהודית, יכול לאתגר את ההפרדות הדיכוטומיות המקובלות בין אמנות לדת ובין אמנות יהודית לאמנות ישראלית. בין המציגים: הלן אילון, ארצ'י ראנד וטובי קהאן.
הביאנלה של ירושלים לאמנות יהודית עכשווית תתקיים שישה שבועות בהשתתפות כ-200 אמנים מהארץ ומהעולם, ב-10 תערוכות שונות שיתקיימו ב-7 מתחמים שונים ברחבי ירושלים. לפרטים נוספים: כאן.

***

נסגרות

  • טובה אוסמן: מבחר עבודות נייר. עד 29.9.
  • שלוש: תום פניני, "The Light Fantastic Toe". עד 26.9.
  • Contemporary by Golconda: "תליית קיץ". עד 30.9.
  • בית האמנים ע"ש שאגאל (חיפה): ליאנה סקסונה-הורודי, "חגיגה של צבעים"; סרגיי בונקוב וטנו פנט, "שבילים". עד 29.9.
  • גלריה דואק: דן בירנבוים, " אינדקס". עד 30.9.
  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים: "מחווה ל-ואן גוך". עד 27.9.
  • הירקון 19 (המדרשה): מרגו עובדיה, "מיגונית"; ורד נסים, "מדבר בתוך יער"; רותם רוזנבוים, "יוד". עד 30.9.
  • המרכז לאמנות עכשווית: מעין אמיר ורותי סלע, "מצור על דימויים". עד 26.9.
  • מרכז גוטסמן לתחריט: "נופי תחריט". עד ספטמבר.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: יובל אצילי, "מארבעה יוצא אחד". עד 29.9.
  • משכן לאמנות עין-חרוד: ז'אק גרינברג, "ציורים". עד 29.9; אסד עזי, "פרש בודד"; רינה קימחי, "בין חימר לחרס". עד 30.9.
ז'אק גרינברג, 1964, שמן על קנבס, המשכן לאמנות, עין-חרוד

ז'אק גרינברג, 1964, שמן על קנבס, המשכן לאמנות, עין-חרוד

***

אירועים

  • משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדי ו', 11:30, שבת, 13:15.
  • בית האמנים ירושלים: שיח גלריה בתערוכה "חברים חדשים 2015". ו', 25.9, 12:00.
  • מוזיאון חיפה לאמנות: הדרכה בתערוכה "דברים שרואים משם". מדי שבת, 10:00, 11:30.
  • המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח: סיור מודרך בתערוכות. מדי שבת, 12:00.
  • העיר התחתית, חיפה: אמנות שער 3 במסגרת פסטיבל הסרטים. שער פלמר 2, חיפה. ב', 28.9, 23:00-17:00, ג'-ה', 1.10-29.9, 14:00-11:00, 23:00-17:00.
  • מרכז נווה-שכטר: שיח גלריה בתערוכה "מאזניים". ד', 30.9, 9:30. שיח גלריה לילדים: ד', 30.9, 11:00.
  • בת-גלים, חיפה: אירוע בית-גלים, פסטיבל תרבות ואמנות בבתים פרטיים ובמרחב הציבורי. בין השאר תערוכות במתחם אמנות ותרבת בר גלים (יונתן 3), מתחם האגודה למלחמה בסרטן (רוזנפלד 25), בית סקנדינביה (העלייה השנייה 70), והגינה הקהילתית בקלעים 10. ה', 1.10, שבת, 3.10, 18:00-10:00, ו', 2.10, 16:00-10:00.
  • האנגר 2, נמל יפו: "יחסים בירוק", תערוכה העוסקת באיכות הסביבה. ימי חול 21:30-13:00. עד 29.9.
  • דב הוז, חולון: "כאן נולדתי", תערוכות חוצות ברחוב דב הוז בחולון. מעצבי אופנה מעצבים לילדות. עד 31.12.
  • תלתן: בוגרי עיצוב ותקשורת חזותית. העצמאות 65, קמפוס הנמל, חיפה. א'-ה', 20:00-09:00, ו', 13:30-09:00. עד 1.10.
  • נמל תל-אביב: תערוכת ענק למנשה קדישמן. 10 שקלים כניסה (חינם לילדים, חילים ופנסיונרים). א'-ה', 20:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 20:00-11:00. עד 25.10.
  • יד ושם, ביתן התערוכות: "ילדות בשואה, כוכבים בלי שמים". סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תקשורת חזותית ב-HIT מכון טכנולוגי חולון ומהמחלקה לעיצוב קרמי בבצלאל מציגים סרטונים על ילדים בשואה. הר הזיכרון, ירושלים. א'-ד', 17:00-09:00, ה', 20:00-09:00, ו', 14:00-09:00. ללא מועד סיום.

***

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12

נדיה עדינה רוז, "שמי אדמה 2". עד 10.10.

אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • אינדי, גלריה שיתופית לצילום

תומאש שרשן, "Dream Photography". עד 10.10.

שביל-המרץ 5, בניין 7, קומה 3, תל-אביב. ג'-ה', 19:00-12:00, ו-שבת, 14:00-11:00.

  • גבעון

"תמצית". תערוכה קבוצתית. עד 3.10.

גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גורדון

אמיר שפט, " כוכבלבפרפרקשת". ציורי שמן. עד 3.10.

בן-יהודה 95, טל' 03-5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00. גלריה גורדון 2 תיפתח בתיאום מראש בטל' 03-5290011.

  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית

"בבת-עין, תפוחים ויין". עד 13.11.

דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה', 21:00-12:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00.

  • גלריה ליאונרדו

גדי מינץ, "מבט מן השוליים". צילום. עד 19.10.

בית הקיבוצים, ליאונרדו דה וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-08:00, ו', 13:00-08:00.

  • גלריית משונע

אמיר תומשוב, "מודוס אופרנד". מיצב. עד 11.10.

הרצל 112, תל-אביב. ג', ה', 22:00-18:00, ו', 16:00-12:00.

  • גלריה צדיק

"על הפנים". 32 פורטרטים. עד 24.10.

שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה', 17:00-10:00, ו', 14:00-10:00. הגלריה סגורה בתאריכים 28.9, 5.10.

  • דביר

מתן מיטווך, "New Horizons". צילום. עד 24.10.

ראשית חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • הקיבוץ

חליל בלבין, מרב קמל, "פנחס". מיצב. עד 16.10.

דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו', 14:00-11:00.

  • זומר

טל ר., "The Drawing Class". ציור ורישום. עד 24.10.

שד' רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.

  • גלריה חזי כהן

סיגלית לנדאו, עבודות. וידיאו וסדרת תבליטים. עד 24.10.

וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • טובה אוסמן

דוד פיין, פסלי בזלת. פתיחה: ה', 1.10. עד 21.10; מבחר עבודות נייר. עד 29.9.

בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.

  • יאיר

מנוחין, "מעבר לנהר". עד 16.10.

אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.

  • מקום לאמנות

"Summer Time". עבודות של כל קבוצת אמני הגלריה. עד 3.10.

שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-10:30.

  • נגא

מתן בן-טולילה, "יורד הים הצעיר". ציור. עד 31.10.

אחד-העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • נ&נ אמן (נלי אמן)

מרים איתן, "לגלות ציירת. עד 24.10.

גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003; א'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • פינברג פרוג'קטס

הילה בן-ארי ושפי בלייר, "פינפוינט". וידיאו, הצבה, צילום. עד 24.10.

שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.

  • רוזנפלד

תערוכה קבוצתית מאוסף הגלריה. עד 10.10.

שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00 (שעות פתיחה לתערוכה זו בלבד).

  • רוטשילד אמנות

אביטל בורג, נעמה ברקוביץ', אלינור ריי, "לא ביום אחד". מודלים, ציור. עד 10.10.

יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • שלוש

טל שושן, "בוץ בעיניים". מיצב. פתיחה: ה', 1.10, 20:00. עד 7.11; תום פניני, " The Light Fantastic Toe". וידיאו, צילומים מטופלים. עד 26.9.

מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

  • Contemporary by Golconda

"תליית קיץ". מאוסף הגלריה. עד 30.9; "יהודים". ללא מועד סיום.

הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • Raw Art

"בגרות". בוגרי בתי ספר גבוהים לאמנות בארץ ובעולם. עד 31.10.

שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

***

חללי תצוגה

  • אטליה שמי

עפרי כנעני, "עסק משפחתי". עד 31.10.

כברי, טל' 04-9952709. ג'-ד', שבת, 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.

  • אטליה code2hope

עפר שרנקה אלוני, "צופן התקווה, כי אדם בלי תקווה חשוב למת". ספר, ציור וקולנוע. ללא מועד סיום.

בוסתנאי 22, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 052-8576401​. א'-ו', 18:00-10:00, שבת, 11:00-18:00.

  • אנגל    

יואב בן-דב, "חודו של י". עד 18.10.

בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5225637. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

  • בית אוסף קופפרמן

"כיסויים". פיסול, ציור, צילום, וידיאו. עד דצמבר; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע.

קיבוץ לוחמי הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.

  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית

"ליד הכד". מחווה לכדים של יוצרים קרמיים וקדרים בישראל. עד 10.10.

העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. סגור ב-28.9, 5.10.

  • בית האמנים ירושלים

"חברים חדשים 2015": נועה ברזנר, צילום; הדסה גולדויכט, מיצב וידיאו; נתנאל מורן, ציור; ימימה ארגז, "אסדות, משחקי שולחן". מיצב; נעמי טדסקי בלנקט, "שורשים". רישום ותחריט; עודד יעקב, השירות של ג'וקלוק". מיצב בסדרה "נדבך 19". עד 24.10.

שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב)

עמית מרזל, "דיוקן עצמי"; שרון אקסלרוד, "סיפורים מהאמצע"; אריק ונטורה, "סיפורים מהקופסא"; מיכל שלי, "E-ודאות"; חוה מצקין עילם, "בתוך הסבך"; עירית יציב, "צבעים יוצאים, חצי מטר פחות או יותר"; יוכי שרם, "מעקב אחר הקו"; רחל שביט בנטואיץ, "בן-עמי 3". עד 10.10.

אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ע"ש שאגאל (חיפה)

ליאנה סקסונה-הורודי, "חגיגה של צבעים"; סרגיי בונקוב וטנו פנט, "שבילים". עד 29.9.

שד' הציונות 24, חיפה. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • בית הגפן

אמני החורבה, סדנאות האמנים, "קירות בהפרעה". עד 31.10.

הגפן 2, חיפה, טל' 04-8525252. א'-ה', 15:00-10:00. ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • בית הנסן

"טנדו". אמנות רב תחומית על היצירה בשניים. עד 6.10.

גדליהו אלון 14, ירושלים, טל' 02-5793702. א'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

  • גבירול

"הרשות לעזוב". על יצירה במקום חדש. עד 10.10.

אבן-גבירול 108, תל-אביב. ב'-ה', 20:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה דואק

דן בירנבוים, " אינדקס". ציור ורישום. עד 30.9.

משכנות שאננים, ימין משה, ירושלים, טל' 02-6292200. כל השבוע 20:00-10:00.

  • גלריה חנקין

עמרי קורש, "בית הבובות". עצמים ואובייקטים בדמות רהיטים ובובות. עד 10.10.

חנקין 109, חולון. א'-ה', 12:30-10:00, 19:00-16:00, ו', 12:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.

  • גלריה טל

"ציוני דרך". לציון 13 שנה לגלריה. עד 17.10.

חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.

  • גלריה כברי

ינאי קלנר, "משטחים". עד 17.10.

כברי, טל' 04-9952252. ד', 20:00-19:00, ה', 18:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 15:00-11:00.

  • גלריה לאמנות אום-אלפחם

אסד עזי, רטרוספקטיבה. ציור. עד 6.10.

אום-אלפחם. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.

  • גלריה לאמנות גבעת-חיים איחוד

אלינה ספשילוב, ציורים. עד 17.10.

גבעת-חיים איחוד, טל' 054-9039945. ו', 15:30-10:30, שבת, 16:00-10:30.

  • גלריה לאמנות ישראלית, טבעון

אריה ברקוביץ, "כבר חוזר". ציור, רישום, פיסול והצבה בחלל. עד 1.12.

מרכז ההנצחה, רחוב המגדל 2, קריית-טבעון, טל' 04-9835506. א'-ה', 13:00-08:00, 19:00-16:00, ו', 11:30-09:00, שבת, 13:00-11:00.

  • גלריה סימן שאלה ? לקראפט ועיצוב

"מצוינות 2015". מבחר עבודות של בוגרי המכון לאמנות תל חי. פתיחה: שבת, 26.9. עד 17.10.

קיבוץ עמיר, טל' 052-6954290. ג', 19:00-17:00, ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • גלריה STA

דניה ויינר ושירי טרקו, "Photo-Maki". ללא מועד סיום.

העליה 25, תל-אביב, טל' 054-2397979. ג'-ה', 20:00-16:00, ו', 15:00-11:00.

  • גלריית החווה

"כנפיים". 15 יוצרים בוחנים את המושג "כנפיים". עד 14.11.

הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ג', 16:00-13:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.

  • גלריית לוחמי-הגטאות

אלונה שמואלי, "סורגי רוח". אובייקטים. עד 16.10.

קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 054-4993737. ו', 14:00-09:00, שבת, 15:00-10:00 או בתיאום טלפוני.

  • גלריית עין-הוד

חוה גילון, "רשום בעץ"; בוב נצ'ין, "מנסים להשתלב". עבודות זכוכית. עד 7.10; בכניסה: דניאל בורכרד, "From Green to Oche". ציורי נוף. ללא מועד סיום.

עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.

  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר

מישל קיקואין, "מבחר יצירות". עד 23.10; סיגלית לנדאו, משה קופפרמן, עבודות מאוסף יגאל אהובי. ללא מועד סיום.

אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים

אליאס יעקובוביץ', "אשכולות הזמן". פתיחה: ה', 1.10, 19:30. עד 11.10; "מחווה ל-ואן גוך". עד 27.9.

בן-גוריון 7, הרצליה, טל' 09-9589986. א', ג'-ה', 13:00-10:00, 19:00-13:00, ו', 13:00-10:00.

  • הגלריה העירונית לאמנות ראשון-לציון

חיים מאור, "ממו". עד 20.10.

רוטשילד 7, ראשון-לציון. ב'-שבת, 13:00-10:00, ג', 18:30-16:30.

  • הגלריה העירונית לאמנות, רחובות

ענבל הופמן, "מותו של גמד הגינה". מיצב פיסולי, וידיאו. עד 18.11.

יעקב 32, רחובות, טל' 08-9390390. ב', ד'-ה', 13:00-09:00, א', ה', 19:00-17:00, ו', 12:00-09:00. הגלריה סגורה בערבי חג ובסוכות.

  • הגלריה לאמנות רמות-מנשה

אהרון גלוסקא, "נופים וגבולות". עד 14.11.

רמות-מנשה, טל' 052-3864955, 052-6261069. שבת, 13:00-11:00.

  • הגלריה ע"ש אפטר

סוזנה שוגר, "Bones & Soul". עד 20.10.

בן-גוריון 15, מעלות, טל' 04-9977150. א'-ב', ד', 13:00-10:00, 19:00-13:00, ג', ה', 15:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.

  • הירקון 19 (המדרשה)

מרגו עובדיה, "מיגונית". מיצב; ורד נסים, "מדבר בתוך יער". וידיאו; רותם רוזנבוים –"יוד". ציור. עד 30.9.

הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. א'-ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • הלובי

דפנה שלום, "ירושה מזדמנת". צילום, וידיאו. עד 10.10.

ארלוזורוב 6, תל-אביב, טל' 052-8330675. ו'-שבת, 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית

איליה רבינוביץ', "מוזיאוטופיה". חקירה צילומית של מוזיאונים צבאיים בישראל. ללא מועד סיום.

האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד' 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.

  • המרכז לאמנות עכשווית

מעין אמיר ורותי סלע, "מצור על דימויים". וידיאו. עד 26.9.

קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

  • המשכן לאמנות בית מאירוב

"כן-לא, שחור-לבן". על יחסי הגומלין בין הצבעים והמשמעויות שלהם. עד 28.11.

הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • הסדנה ברמת-אליהו

גיל יפמן, "חזון העצמות היבשות", מיצב פיסולי; שי עיד אלוני, "קו גבול מגרש". מיצב פיסולי; אורי לוין, וידיאו ומיצב (בחלון הגלריה); דני מיכאל, "איך אדע". וידיאו; "הגלריה של כל הדברים". עבודות פיסול ומיצב של חיים גולדנברג, דרורה הד וד"ר הרמן ריייך. עד 31.10.

שאול המלך 5, ראשון-לציון. א'-ד', 14:00-09:00.

  • הקצה

קובי סיבוני, "מעמקים". גופים תלת ממדיים. עד 24.10.

לוחמי הגטאות 34, נהריה, טל' 04-9926819. ב', 13:00-11:00,

ה' 19:00-16:30, ו', 13:00-10:30, שבת, 13:00-11:00.

  • חנינא

"האגף לציפורים משונות". שבעה דיאלוגים מאוירים. במסגרת שבוע האיור. עד 3.10.

שביל-המפעל 3, קומה 1, קריית-המלאכה, תל-אביב. ד'-ה', 18:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

אסף בן-ארוש, "סנדלים באורגון". במסגרת שבוע האיור. עד 31.10.

דוד חכמי 18, תל-אביב, טל' 03-6887090. א'-ה', 19:00-11:00.

  • מרכז באוהאוס תל-אביב

"שימור והתחדשות: בנייני באוהאוס והסגנון הבינלאומי בתל-אביב". ללא מועד סיום.

דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 19:30-12:00.

  • מרכז גוטסמן לתחריט

"נופי תחריט". עד ספטמבר.

קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-07:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.

  • מרכז לאמנות ומדיה מעמותה

פיל סולומון, "ארכיאולוגיה ברוורס". מיצבי וידיאו. ללא מועד סיום.

בית הנסן, גדליהו אלון 14, ירושלים, טל' 02-5793702. ב'-ג', 15:00-10:00, ד', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00.

  • מרכז נווה-שכטר

"מאזניים". תערוכה קבוצתית העוסקת באיזונים והפרתם. עד 12.11.

שלוש 42, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5170358 (שלוחה 4). א'-ה', 17:00-09:00.

  • סדנאות האמנים

עדו ברקוביאר, "מי לא יראה". וידיאו. פתיחה: שבת, 26.9, 20:00. עד 31.10.

קלישר 5, תל-אביב, טל' 03-6830505. ג'-ה', 19:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • סדנאות האמנים, גלריה ת(א)עשייה

"נעלמים". התבוננות במושגי ההיעלמות והטשטוש. עד 2.10.

האומן 26, קומה 4, אזור תעשייה תלפיות, ירושלים, טל' 02-6797508. ב', 14:00-10:00, ה', 20:00-16:00, ו', 14:00-11:00 ובתיאום מראש.

  • סדנת ההדפס ירושלים

"100 שנות הדפס, הסדרות הגדולות". ללא מועד סיום.

שבטי ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-08:00 או בתיאום מראש.

  • עמליה ארבל

"ובחרת בחיים". לזכרה של איזבל וייס. עד 7.10.

בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5444399. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 13:00-11:00.

  • פלורנטין 45

"תראה אותי". יחס הגוף הנשי למבט. עד 22.10.

פלורנטין 45 פינת השוק, תל-אביב, טל' 050-2763249. ב'-ה', 13:00-11:00, 18:00-16:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.

  • פריסקופ

יהונתן ריינר, "Colonial Beauty". ללא מועד סיום.

בן-יהודה 176, תל-אביב, טל' 03-5226815. ב'-ה', 20:00-17:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.

***

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר

"החולצה שלי נושמת". אופנה וטכנולוגיה. ללא מועד סיום.

ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.

  • בית טיכו

נירה פרג, "הזכות לנקות". צילום. עד ינואר 2016.

הרב קוק 7, ירושלים. א'—ג', ה', 17:00-10:00, ד', 22:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

  • בית התפוצות

אליהו אריק בוקובזה, "United Colors of Judaica". מבט על זהות יהודית מפוצלת. מיצב, ציור. עד ינואר; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע.

אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג' 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.

  • בית ראובן        

ציורי ראובן מאוסף המוזיאון, תצוגה ביוגרפית. תצוגת קבע.

ביאליק 14, טל' 03-5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.

  • ביתן הלנה רובינשטיין

"סביבות עבודה". ייבוא מקום עבודה לחלל המוזיאון. עד 31.10; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע.

שד' תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו', וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

  • המוזיאון הימי הלאומי

"דגמי אניות, דגמים מספרים". ללא מועד סיום.

דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס

"נשות חיל וסופר גיבורים". סיפורים מהתנ"ך בקומיקס; "התנ"ך של זאב". סיפורי התנ"ך בעבודות של זאב (יעקב פרקש); "מבול של איורים: פירושים חזותיים לילדים של סיפור תיבת נח". ארבעה מאיירים מתמודדים עם הטקסט התנ"כי. עד ינואר. "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע.

ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.

  • המוזיאון הפתוח בעומר

"נוף ישראלי". צילום. עד 30.10.

עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת ראשונה בחודש, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

  • המוזיאון הפתוח בתפן

ורדה יתום, "הכי רחוק מתל-אביב". פיסול. עד אוקטובר.

תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.

  • המוזיאון הפתוח לצילום

" דוד עדיקא, "אור אחרון". עד יוני 2016.

גן התעשייה תל חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-08:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 22-13 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב

"אדוות אקולוגיות". פרויקטים אדריכליים אקולוגיים. ללא מועד סיום.

שד' הנשיא 135, חיפה. ד'-ה', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.

  • המוזיאון לאמנות האסלאם

"טראז". ריקמה מקומית. עד 20.2. תערוכות קבע: אמנות האסלאם, שעונים עתיקים.

הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291. ב'-ד' 15:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן

יובל אצילי, "מארבעה יוצא אחד". עד 29.9; "ציורי ילדות ובגרות של אמנים ישראלים". עד 10.12; "שישי ראשון, אחרי". עבודות של אמנים שהציגו בסדרה בשנים 2014-2013". ללא מועד סיום; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; עבודות מאוסף המוזיאון, עבודות של אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג. ללא מועד סיום.

דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 03-7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.

  • מובי מוזיאוני בת-ים

"מיניגולף בת-ים". המוזיאון כמסלול מיני גולף בשילוב מיצבי פיסול אינטראקטיביים. כניסה חופשית לתערוכה, השכרת ציוד למיני-גולף, 10 שקלים; עד 24.10; "הסצינה בת-ימית: חיים קיוה/יעקב אפשטיין". מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום.

סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 16:00-10:00 (מ-29.9 עד 3.10 ימי ו', עד 14:00).

  • מוזיאון אילנה גור

"מפגש +II, 2015". עד 6.10.

מזל דגים 4, יפו העתיקה, טל' 03-6837676. א'-ו', 16:00-10:00, ערבי חג, 14:00-10:00, שבת וחג, 18:00-10:00.

  • מוזיאון ארץ ישראל

"שבתות וחגים". עד 10.10; "ריקוד המכונה". צעצועים מכניים המופעלים בלחיצת כפתור". עד 15.10; "אלנבי ומוגרבי, היו זמנים בקולנוע". כרזות סרטים, 1959-1931. עד 28.2; "מדליות מלחמה". מדליות מלחמת העולם הראשונה מאוסף פרנקנהויז. עד 31.12; "רואים שקוף". צילומי זכוכית של חלוצי הצילום בישראל. עד 15.10; "הבנק של ולירו". עד 31.12.

חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 52-26 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום). המוזיאון סגור בתאריכים 13.9, 23.9-22.9, 27.9.

  • מוזיאון אשדוד לאמנות

"הים האחרון". הים באמנות הישראלית. עד 13.10.

דרך ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג', ד'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30.

  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן

דודו פלמה ושמעון פינטו, "לשם ייחוד צפון-דרום". ציור; מנחם באר, "אדריכל בקיבוץ". פתיחה: שבת, 26.9, 11:30. ללא מועד סיום.

קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון בר-דוד לאמנות ויודאיקה

עדי נס, "כאן ועכשיו". צילום. עד 31.10; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע.

קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.

  • מוזיאון הכט

תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה.

אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.

  • מוזיאון הנגב לאמנות

"אם אין קמח". ארבעה מיצבים של ארבע אמניות, מאיה גלר, מאיה ז"ק, רעיה ברוקנטל ויפעת בצלאל. ללא מועד סיום.

העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 20:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון העיצוב חולון

"צל ועכשיו!". מצילים את המרחב הציבורי. ללא מועד סיום.

פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500 ־073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 18:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.

  • מוזיאון העיר חיפה

"אנשי התחתית: חמודי ג'נאם". מקומות ואנשים שאינם נראים. צילום. עד 1.4; "פורצלן: הזהב הלבן של אירופה". עד 6.10.

שד' בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00.

  • מוזיאון הרמן שטרוק

"בצלאל החדש: ההשפעה הגרמנית על האמנות הישראלית". ללא מועד סיום.

ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • מוזיאון חיפה לאמנות

"דברים שרואים משם". אשכול של שמונה תערוכות יחיד ושתי תערוכות קבוצתיות. עד 18.10; במרכז האמנויות: "מטרופוליס/החוויה העירונית". לכל המשפחה. העיר כגוף מורכב. ללא מועד סיום.

שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד',, 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. א'-ד', 14:00-10:00, ה', 14:00-10:00, 19:00-17:00, ו', 13:00-10:00, שבת וחג, 14:00-10:00. שעות הפתיחה מיוחדות לספטמבר. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.

  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

"האראג'וקו סטייל". אופנת רחוב יפנית בצילומים של קילט דואיטס; "דמות האשה באמנות היפנית". עד 26.12.

שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

  • מוזיאון ינקו-דאדא

סניה קאוזו מרטל, "Angry Rabbit". עבודת וידיאו; מחווה ל"הים האדום", 37 אמנים בעקבות יצירתו של מרסל ינקו; "קווים לדמותו". דימוי אנושי ביצירותיו של ינקו. עד סוף נובמבר.

כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00, שבת וחג, 15:30-10:00. כניסה: 24-12 שקל.

  • מוזיאון ישראל

"כל שנה וברכותיה: 100 שנות איגרות 'שנה טובה'". ללא מועד סיום; "לנווט בעקבות התנ"ך". מפות עתיקות. ללא מועד סיום; "טעם אריסטוקרטי". אמנות עתיקה מאוסף בלפר. עד 26.12; "סלון צרפתי". ציורים מאוסף אלכסיס גרגורי. עד 26.12; "תערוכה בקופסה". 50 שנה לתערוכות באגף הנוער. עד 26.12; "יומולדת". לכל המשפחה. עד 26.12; "קיצור תולדות האנושות". מסע להיסטוריה של המין האנושי בהשראת ספרו של יובל נח הררי. עד 2.1; רלי אברהמי, "יומן". צילום. עד 12.4; "ויהי ננו, התנ"ך הזעיר בעולם". עד 31.12.16; "אמנות ישראלית". תערוכת קבע.

שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ד', 21:00-10:00, ו', וערב חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. כניסה: 50-25 שקל. המוזיאון סגור בתאריכים 23.9-22.9.

  • מוזיאון מאנה כץ

"היהודי הנודד". עד 28.2.

שדרות יפה נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

  • מוזיאון משה שק

יצירות של משה שק. ללא מועד סיום.

קיבוץ בית-ניר. כל השבוע 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.

  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות

"מעשה בגמד, בענק ובנסיכה". תערוכה פעילה לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות

"ארמון הבדולח והמקדש הארור". המציאות והמרחב העירוני; "אגדה אורבנית". מאוסף המוזיאון. עד 24.10.

ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת חינם. חול המועד סוכות: ג'-ה', 1.10-29.9, 14:00-10:00. המוזיאון סגור בתאריכים 28.9-27.9, 5.10-4.10.

  • מוזיאון תל-אביב לאמנות

אוטה וליש, "פני עם וארץ". כרזות. עד 5.10; חגית לאלו, "ציירת המתחילה מהסוף". ציור מופשט אקספרסיבי. עד 5.10; ליאוניד בלקלב, "חוקר דיוקנאות". עד 5.10; דיוויד הוקני, "מילים ותמונות". הדפס. עד 5.10; ורד קמינסקי, "אבנים מלאכותיות". צורפות. עד 28.11; אורי קצנשטיין, "Backyard". פיסול, וידיאו ארט, סאונד ורובוטיקה. עד 5.10; רוברט קאפה, "צלם של החיים". צילום. עד 10.10; אתל גוטמן, "גידולי פרא, 2014". פיסול סביבתי. ללא מועד סיום; "המוזיאון מציג את עצמו 2". אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "על קווי דמיון". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

שד' שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 50-25 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

  • משכן לאמנות עין-חרוד

ז'אק גרינברג, "ציורים". עד 29.9; אסד עזי, "פרש בודד"; רינה קימחי, "בין חימר לחרס". עד 30.9; שרון גלזברג, "משכן"; ללא מועד סיום; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע.

עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

  • Amoca, המוזיאון הערבי לאמנות עכשווית

"Hiwar, חיוואר". שיח חזותי ותוכני. ללא מועד סיום.

דוחא 100, סחנין, טל' 04-8235789. א'-ה', 16:00-10:00 (במהלך הרמדאן 20.7-18.6 המוזיאון פתוח עד 14:00).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.