המדריך, 13–19 באוגוסט 2015

תערוכות נפתחות, נסגרות, אירועים, גלריות לאמנות, חללי תצוגה, מוזיאונים

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

***

נפתחות 13.8

יום חמישי (13.8)

  • גלריה משרד. תל-אביב (זמנהוף 6). “האוויר צונן ואפל”, תערוכת היחיד של מתי פישר המורכבת מעבודות קינטיות המבוססות על ציור ריאליסטי, תיפתח הערב. אוצרת: נאוה סיביליה שדה.
  • רובע 9. תל-אביב (משה דיין 52). במתחם האמנים תיפתח הערב תערוכת הצילום "נדב", של נדב צרפתי, בחור צעיר המאובחן על הרצף האוטיסטי. אוצרת: סיגל בוחבוט.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית. רמת-גן (אבא הלל 146). "שישי ראשון – אחרי", תערוכה קבוצתית של 23 אמנים שהציגו בשנתיים האחרונות במסגרת "שישי-ראשון", תיפתח הערב.
  • גלריה זימאק. תל-אביב (ה' באייר 68). הערב תיפתח התערוכה "Silver Pharm" של רונן רז, העובד בפיסול רך בתפירה עילית.
  • הצימר. תל-אביב (הגדוד העברי 5). תערוכה זוגית בשם "Monk" של האמניות אבישג כהן-רודריגס ומיקה נשר, תיפתח הערב.
  • מרכז בית שמואל. ירושלים (אליהו שמאע 6). תערוכה של האמן דרק שטיין, “תנועה ומקצב", הכוללת שתי סדרות ציורים של נופים, תיפתח הערב. אוצרת: דבורה גולדברגר.
  • גלריה Artמבט. כפר-סבא (רופין 15). אמני "נקודת מבט" יפתחו הערב את התערוכה "לוח שנה – לוח צבעים". אוצרת: אביה ממון.
  • מרכז עמיעד. תל-אביב (עמיעד 12). מיטב פרויקטי גמר של בוגרי בית-הספר לארכיטקטורה באוניברסיטת אריאל יוצגו בתערוכה שתיפתח הערב.
דניאל פישר, "אני במראה", 2015. המוזיאון לאמנות ישראלית. רמת-גן

דניאל פישר, "אני במראה", 2015. המוזיאון לאמנות ישראלית. רמת-גן

יום שבת (15.8)

  • גלריה חנינא. תל-אביב (שביל-המפעל 3). אוסקר אבוש, יפעת גלעדי, עינת מוגלד, רינת שניידובר ואמנים נוספים יציגו במסגרת הפרויקט "it Scribble Down", יצירת אמנות משותפת למשך סוף-השבוע.
מתי פישר, "האוויר צונן" (פרט), 2013–2015. צילום: אבי אמסלם. גלריה משרד, תל-אביב

מתי פישר, "האוויר צונן" (פרט), 2013–2015. צילום: אבי אמסלם. גלריה משרד, תל-אביב

 

***

נסגרות

  • ברוורמן: "Re:Start". עד 14.8.
  • גלריה ליאונרדו: "אוסף הגלריה, קיץ 2015". עד 19.8.
  • גלריה צדיק: "ארוטיקה". עד 18.8.
  • גלריה P8: עפרה אוחנה, "מנומר". עד 15.8.
  • יאיר: מיכל בקי, שולי בר-נבון ואוזיאש הופשטטר, עבודות. עד 20.8.
  • פינברג פרוג'קטס: "חלום יום קיץ". עד 15.8.
  • רוטשילד אמנות: אן בן-אור, "התרסה". עד 15.8.
  • שלוש: תום פניני, "The Light Fantastic Toe". עד 15.8.
  • Raw Art: איגי וקסמן, "מי ירצח את אהד פישוף?". עד 15.8.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): רות אורנבך, "הכל היה אפשרי, דבר לא היה אפשרי". עד 15.8; אסתר שניידר, "פרח טווס הירח"; יעל עצמוני, "כד, ורוד, צלהב"; שי אדם, "בהייה"; אורן פישר, "סולם ציפור". עד 8.8; נגה ספר, "הגענו ליעד". עד 15.8.
  • גלריית עין-הוד: הדר גולדין, "ציור. השראה. משפחה"; "טפו, טפו, טפו". עד 6.9.
  • הגלריה האוניברסיטאית, האוניברסיטה הפתוחה: "יצא מפרופורציות". עד 20.8.
  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר: "מעבר להירושימה: שובו של המודחק"; עבודות של סיגלית לנדאו ומשה קופפרמן מאוסף יגאל אהובי. עד 14.8.
  • מוזיאון הכט: יונתן גולד, אסי משולם, "בין אתוס למיתוס". עד 15.8.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: אורי קצנשטיין, "Backyard". עד 18.8.

***

אירועים

  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: הדרכה בתערוכות המוזיאון. ו', 31.7, 11:00.
  • משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדי ו', 11:30, שבת, 13:15.
  • ארטפורט: סיור מודרך ומפגש אמנים בתערוכה "נונפינטו". ו', 14.8, 12:00.
  • מוזיאון חיפה לאמנות: הדרכה בתערוכה "דברים שרואים משם". מדי שבת, 10:00, 11:30.
  • מוזיאון הנגב לאמנות: סיור מודרך בתערוכות. מדי שבת, 11:00.
  • המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח: סיור מודרך בתערוכות. מדי שבת, 12:00.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: סיור מודרך בתערוכת "שהות אמן". מדי שבת, 12:00.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: מפגש על צליינות, משיחיות וצילום בתערוכה "ארמון הבדולח והמקדש הארור". שבת, 15.8, 12:00.
  • חנינא: "Scribble it Down". פרויקט יצירה שיתופית, אמנים ממדיומים שונים בעבודה על יצירה משותפת (במהלך סוף השבוע). שביל-המפעל 3, קומה 1, קריית-המלאכה, תל-אביב. חשיפת היצירה המוגמרת: שבת, 15.8, 20:00.
  • מוזיאון ישראל: הדרכות בתערוכה "קיצור תולדות האנושות". ב', ד', 12:30, ג', 17:00; סיור יום הולדת ברחבי המוזיאון. הרשמה באגף הנוער. 20 שקל. א'-ב', ד'-ה', 12:00.
  • מוזיאון אילנה גור: "מפגש +II, 2015". ה', 20.8, 18:00.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: מפגש במסגרת הסדרה "T, קיץ במוזיאון תל-אביב לאמנות". והפעם: "מרחב מקומי". סיורים, סדנאות, הרצאות, מוזיקה, וידיאו. ה', 20.8, 21:00.
  • יד-ושם, ביתן התערוכות: "ילדות בשואה, כוכבים בלי שמים". סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תקשורת חזותית ב-HIT מכון טכנולוגי חולון ומהמחלקה לעיצוב קרמי בבצלאל מציגים סרטונים על ילדים בשואה. הר הזיכרון, ירושלים. א'-ד', 17:00-09:00, ה', 20:00-09:00, ו', 14:00-09:00. ללא מועד סיום.
  • תלתן: בוגרי עיצוב ותקשורת חזותית. העצמאות 65, קמפוס הנמל, חיפה. א'-ה', 20:00-09:00, ו', 13:30-09:00. עד 1.10.

***

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12

"מציאון". תערוכה קבוצתית. עד 22.8.

אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • אינדי, גלריה שיתופית לצילום

בועז לניר, "אנשים בקיבוץ 2013-1983". עד 5.9.

שביל-המרץ 5, בניין 7, קומה 3, תל-אביב. ג'-ה', 19:00-12:00, ו-שבת, 14:00-11:00.

  • אלון שגב

טוני נבוק ואיתן בן-משה, "לשחרר פרפר". קולאז'ים, רישומים, עבודת קיר (נבוק); פסלי גבס וזכוכית (בן-משה). עד 28.8.

שדרות רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • אנגל

ליאוניד בלקלב, "אור גנוז". עד 25.8.

בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5225637. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

  • ברוורמן

"Re:Start". אמני הגלריה מציגים יצירות מהשנים הראשונות. עד 14.8.

השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גבעון

"תמצית". תערוכה קבוצתית. עד 3.10.

גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 16:00-11:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 14:00-11:00.

  • גורדון

תערוכה קבוצתית מאוסף הגלריה. ללא מועד סיום.

בן-יהודה 95, טל' 03-5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00. גלריה גורדון 2 תיפתח בתיאום מראש בטל' 03-5290011.

  • גלריה בנימין

"בק 2 קריפטונייט". ציור, פיסול, וידיאו-ארט. פתיחה: עד 29.8.

צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית

"אמנות נאיבית: חגיגת קיץ 2015, חלק א'". עד 28.8.

דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה', 21:00-12:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00.

  • גלריה חזי כהן

גלעד אופיר, "עבודות חדשות". צילום וידיאו; שי קון, "סכום חלקיו". עד 22.8.

וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה ליאונרדו

"אוסף הגלריה, קיץ 2015". עד 19.8.

בית הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-08:00, ו', 13:00-08:00.

  • גלריה צדיק

"ארוטיקה". עד 18.8.

שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה', 17:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

  • גלריה P8

עפרה אוחנה, "מנומר". ציור. עד 15.8.

יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ד'-ה', 19:00-11:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.

  • דביר

"שיבולת". תערוכה קבוצתית. עד 5.9.

ראשית חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • זומר

רונה יפמן, "Time Kills". עד 6.9; "In Search of Lost Time". תערוכה קבוצתית; בחדר הפרויקטים: אריאל רייכמן, "Conservation". עד 29.8.

שדרות רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.

  • יאיר

מיכל בקי, שולי בר-נבון ואוזיאש הופשטטר, עבודות העוסקות במהות האדם וקיומו. עד 20.8.

אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.

  • מקום לאמנות

איילת ריזה, "1759". ציורים; דניאל פלדהקר, אנה פרומצ'נקו, "חפץ.לב". עד 29.8.

שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-10:30.

  • נגא

"Summerset". תערוכת קיץ. עד 28.8.

אחד העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • נ&נ אמן (נלי אמן)

תערוכת קיץ. עד ספטמבר.

גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003; ו', 14:00-11:00.

  • עינגע

"Twilight Zone". עד 29.8. משתתפים: שי אזולאי, שרון אתגר, ולרי בולוטין, יעל בורשטיין, רע בן-דוד, אדם ברג ועוד.

בר-יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. שעות פתיחה מיוחדות במהלך אוגוסט בלבד: ג'-ה', 16:00–20:00, שישי-שבת, 11:00-14:00.

  • פינברג פרוג'קטס

"חלום יום קיץ". המציאות דרך חלימה בהקיץ. עד 15.8.

שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • רוזנפלד

קבוצת הברביזון החדש, עבודות על נייר. עד 22.8.

שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.

  • רוטשילד אמנות

אן בן-אור, "התרסה". ציור. עד 15.8.

יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-08729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • שלוש

תום פניני, "The Light Fantastic Toe". וידיאו, צילום. ללא מועד סיום; תערוכת בוגרות בית הספר לאמנות במכללת ספיר. עד 15.8.

מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. שעות פתיחה לתערוכה: א'-ה', 19:00-11:00, ו', 24.7, 14:00-10:00.

  • Contemporary by Golconda

"תליית קיץ". מאוסף הגלריה. עד 30.9; "יהודים". ללא מועד סיום.

הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • Raw Art

"Signal to Noise". וידיאו-ארט, צילום, מיצב. פתיחה: ה', 20.8, 20:0. עד 19.9; איגי וקסמן, "מי ירצח את אהד פישוף?". צילום. עד 15.8.

שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • Tempo Rubato

"עשרים ושתיים". תערוכה קבוצתית. עד 3.9.

סגולה 9, תל-אביב, טל' 2150302־072. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

***

חללי תצוגה

  • אטליה שמי

עפרי כנעני, "עסק משפחתי". ללא מועד סיום.

כברי, טל' 04-09952709. ג'-ד', שבת, 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-08840215.

  • ארטפורט

"נונפינטו". תערוכת המחזור השלישי בארטפורט. עד 29.8.

דרך בן-צבי 55, תל-אביב, טל' 03-5182599. ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 16:00-11:00, או בתיאום מראש.

  • בית אוסף קופפרמן

"כיסויים". פיסול, ציור, צילום, וידיאו. עד דצמבר; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע.

קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-09933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.

  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית

"In House". תערוכת הצוות הפעיל בגלריה. עד 22.8.

העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב)

ליסה גרוס, "מערבולת". מיצב. פתיחה: ה', 20.8, 19:30. עד 12.9 ; אבר שר, "סימני דרך". ציור. עד 5.9; רות אורנבך, "הכל היה אפשרי, דבר לא היה אפשרי". עד 15.8; נגה ספר, "הגענו ליעד". ציור. עד 15.8.

אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ע"ש שאגאל (חיפה)

דבורה ספז, "ציפור גן העדן". ציור; "אמני חיפה חוזרים מבאר שבע". תערוכה קבוצתית. עד 29.8.

שדרות הציונות 24, חיפה. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • גלריה דואק

דן בירנבוים, " אינדקס". ציור ורישום. עד 30.9.

משכנות-שאננים, ימין-משה, ירושלים, טל' 02-6292200. כל השבוע, 20:00-10:00.

  • גלריה טל

"ציוני דרך". לציון 13 שנה לגלריה. עד 22.8.

חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-07542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.

  • גלריה כברי

עידן ארז, "יחסים דיפלומטיים". ציור. עד 29.8.

כברי, טל' 04-09952252. ד', 20:00-19:00, ה', 18:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 15:00-11:00.

  • גלריה לאמנות אום-אלפחם

אסד עזי, רטרוספקטיבה. ציור. עד 6.10.

אום-אלפחם. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.

  • גלריה משרד בתל-אביב

מתי פישר, "האוויר צונן ואפל". עד 10.9.

זמנהוף 6, תל-אביב, טל' 03-5254191. ב'-ה', 18:00-11:00; ו', 14:00-11:00.

  • גלריה code2hope

עופר שרנקה אלוני, "צופן התקווה, כי אדם בלי תקווה חשוב למת". ספר, ציור וקולנוע. ללא מועד סיום.

בוסתנאי 22, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 052-08576401​. א'-ו', 18:00-10:00, שבת, 11:00-18:00.

  • גלריה STA

דניה ויינר ושירי טרקו, "PHOTO-MAKI". ללא מועד סיום.

העליה 25, תל-אביב, טל' 054-2397979. ג'-ה', 20:00-16:00, ו', 15:00-11:00.

  • גלריית החווה

"מסמר שיער". השיער כחומר גלם. עד 22.8.

הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • גלריית עין-הוד

הדר גולדין, "ציור. השראה. משפחה". עד 19.8; "טפו, טפו, טפו". עד 6.9.

עין-הוד, טל' 04-09842548. א', ג'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.

  • גםגלריה

כרמל גורני ותמר פייקס, "זמן שטיח". שטיחים מטקסטילים ממוחזרים. עד 21.9

מאפו 27, תל-אביב, טל' 03-5229250. א', 20:00-16:00, ג', 15:00-10:00, ד'-ה', 12:30-10:30, 18:30-16:30, ו', 12:00-10:00.

  • הגלריה בתמונע

רונית פורת, "קינספרה". מיצב צילומי. עד 31.8.

שונצינו 8, תל-אביב, טל' 03-5611211. א'-ו', 20:00-10:00.

  • הגלריה האוניברסיטאית, האוניברסיטה הפתוחה

"יצא מפרופורציות". חוויית עודפות והצפה. עד 20.8.

דרך האוניברסיטה 1, רעננה. א'-ה', 17:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר

"מעבר להירושימה: שובו של המודחק"; עבודות של סיגלית לנדאו ומשה קופפרמן מאוסף יגאל אהובי. עד 14.8.

אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים

"בין חלום ומציאות". תשוקות, מחשבות וחלומות של האמנים. עד 30.8.

בן-גוריון 7, הרצליה, טל' 09-09589986. א', ג'-ה', 13:00-10:00, 19:00-13:00, ו', 13:00-10:00.

  • הגלריה העירונית לאמנות ראשון-לציון

חיים מאור, "ממו". עד 20.10.

רוטשילד 7, ראשון-לציון. ב'-שבת, 13:00-10:00, ג', 18:30-16:30.

  • החנות

ליאור שחר, "Sumer Is Icumen In". מיצב. עד 31.8.

העלייה 31, טל' 5341223־052. כל השבוע 24 שעות (התצוגה בחלון הראווה).

  • הירקון 19 (המדרשה)

"שקרים ועבירות". על היחס בין חוק לעבירה, שקר לאמת. ללא מועד סיום.

הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. א'-ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • הלובי

"משוטטות". צילום. ללא מועד סיום.

ארלוזורוב 6, תל-אביב, טל' 052-08330675. ו'-שבת, 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית

איליה רבינוביץ', "מוזיאוטופיה". חקירה צילומית של מוזיאונים צבאיים בישראל. ללא מועד סיום.

האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.

  • המרכז לאמנות עכשווית

מעין אמיר ורותי סלע, "מצור על דימויים". וידיאו. עד 26.9.

קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

  • המשכן לאמנות בית מאירוב

"קיפול בריבוע". אוריגמי ישראלי. עד 22.8.

הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • הסדנה ברמת אליהו

גיל יפמן, "חזון העצמות היבשות", מיצב פיסולי; שי עיד-אלוני, "קו גבול מגרש". מיצב פיסולי; אורי לוין, וידיאו ומיצב (בחלון הגלריה); דני מיכאל, "איך אדע". וידיאו; "הגלריה של כל הדברים". עבודות פיסול ומיצב של חיים גולדנברג, דרורה הד וד"ר הרמן ריייך. עד 31.10.

שאול המלך 5, ראשון-לציון. א'-ד', 14:00-09:00.

  • זהזהזה

"הפרמטר האנושי. אדריכלות ישראלית פרמטרית". עד 28.8.

מבנה 21, נמל תל-אביב, טל' 03-5444261. ב'-ה', 18:00-12:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 19:00-12:00.

  • מרחב לאמנות

יאנה רישה, "האלים של פלורנטין". ציור. עד 31.8.

כיכר קדומים 8, יפו, טל' 2353898־052. א'-ה', 18:00-10:00.

  • מרכז באוהאוס תל-אביב

"שימור והתחדשות: בנייני באוהאוס והסגנון הבינלאומי בתל-אביב". ללא מועד סיום.

דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 19:30-12:00.

  • מרכז גוטסמן לתחריט

"נופי תחריט". עד ספטמבר.

קיבוץ כברי, טל' 04-09952713. א'-ה', 16:00-07:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.

  • מרכז לאמנות ומדיה מעמותה

פיל סולומון, "ארכיאולוגיה ברוורס". מיצבי וידיאו. ללא מועד סיום.

בית הנסן, גדליהו אלון 14, ירושלים, טל' 02-5793702. ב'-ג', 15:00-10:00, ד', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00.

  • סדנאות האמנים, גלריה ת(א)עשייה

"נעלמים". התבוננות במושגי ההיעלמות והטשטוש. עד 2.10.

האומן 26, קומה 4, אזור תעשייה תלפיות, ירושלים, טל' 02-6797508. ב', 14:00-10:00, ה', 20:00-16:00, ו', 14:00-11:00 ובתיאום מראש.

  • סדנת ההדפס ירושלים

"100 שנות הדפס, הסדרות הגדולות". ללא מועד סיום.

שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-08:00 או בתיאום מראש.

  • רובע 9

נדב צרפתי, תערוכת צילום. עד 21.8.

משה דיין 52, תל-אביב. א'-ה', 20:00-16:00, ו', 13:00-10:00.

 

***

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר

"החולצה שלי נושמת". אופנה וטכנולוגיה. ללא מועד סיום.

ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-07240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.

  • בית התפוצות

אליהו אריק בוקובזה, "United Colors of Judaica". מבט על זהות יהודית מפוצלת. מיצב, ציור. עד ינואר; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע.

אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-07457800. א'-ג', 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.

  • בית ראובן        

ציורי ראובן מאוסף המוזיאון, תצוגה ביוגרפית. תצוגת קבע.

ביאליק 14, טל' 03-5255961. ב', ד'-ו' 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.

  • ביתן הלנה רובינשטיין

"סביבות עבודה". ייבוא מקום עבודה לחלל המוזיאון. עד 31.10; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע.

שדרות תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

  • המוזיאון הימי הלאומי

"דגמי אניות, דגמים מספרים". ללא מועד סיום.

דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-08536622. א'-ה', שבת, 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס

"נשות חיל וסופר גיבורים". סיפורים מהתנ"ך בקומיקס; "התנ"ך של זאב". סיפורי התנ"ך בעבודות של זאב (יעקב פרקש); "מבול של איורים: פירושים חזותיים לילדים של סיפור תיבת נח". ארבעה מאיירים מתמודדים עם הטקסט התנ"כי. עד ינואר. "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע.

ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.

  • המוזיאון הפתוח בעומר

"נוף ישראלי". צילום. עד 30.10.

עומר, טל' 08-09908121/5. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת ראשונה בחודש, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

  • המוזיאון הפתוח בתפן

ורדה יתום, "הכי רחוק מתל-אביב". פיסול. עד אוקטובר.

תפן, טל' 04-09109600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.

  • המוזיאון הפתוח לצילום

"רחוק מהעין". חברי מועדון צילום גליל בתוך מלבן. עד 30.8; דוד עדיקא, "אור אחרון". עד יוני 2016.

גן התעשייה תל חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-08:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 22-13 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב

"אדוות אקולוגיות". פרויקטים אדרכליים אקולוגיים. ללא מועד סיום.

שדרות הנשיא 135, חיפה. ד'-ה', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.

  • המוזיאון לאמנות האסלאם

"טראז". ריקמה מקומית. עד 20.2. תערוכות קבע: אמנות האסלאם, שעונים עתיקים.

הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291. א'-ד', 15:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן

"שישי ראשון, אחרי". עבודות של אמנים שהציגו בסדרה בשנים 2014-2013". ללא מועד סיום; ורד קורן, "witchקראפט". קולאז' של דימויים. עד 31.8; נורה סטנשו, "מאיאסטרה". דיוקנאות עצמיים, טבע דומם ודימויים של ציפור; רוני בן-ארי, "המסע בעקבות הציגנקה". צילום. עד אוגוסט; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; עבודות מאוסף המוזיאון, עבודות של אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג. ללא מועד סיום.

דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 03-7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.

  • המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח

"קשרים". שטיחים מאיראן, תורכיה וקווקז; ממצאים ארכיאולוגיים בחצר. עד 29.8.

העצמאות 60, באר שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • מובי מוזיאוני בת ים

"מיני גולף בת ים". המוזיאון כמסלול מיני גולף בשילוב מיצבי פיסול אינטראקטיביים. כניסה חופשית לתערוכה, השכרת ציוד למיני גולף, 10 שקלים; עד 10.10; "הסצינה בת ימית: חיים קיוה/יעקב אפשטיין". מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום.

סטרומה 6, בת ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון אילנה גור

"מפגש +II, 2015". עד 6.10.

מזל דגים 4, יפו העתיקה, טל' 03-6837676. א'-ו', 16:00-10:00, ערבי חג 14:00-10:00, שבת וחג, 18:00-10:00.

  • מוזיאון ארץ ישראל

"שבתות וחגים". עד אוקטובר; "ריקוד המכונה". צעצועים מכניים המופעלים בלחיצת כפתור". עד 20.10; "אלנבי ומוגרבי, היו זמנים בקולנוע". כרזות סרטים, 1959-1931. עד 28.2; "מדליות מלחמה". מדליות מלחמת העולם הראשונה מאוסף פרנקנהויז. ללא מועד סיום; "רואים שקוף". צילומי זכוכית של חלוצי הצילום בישראל. עד 15.10; "הבנק של ולירו". עד דצמבר.

חיים לבנון 2, רמת אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 20:00-10:00, ה', 22:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 20:00-10:00. כניסה: 52-26 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).

  • מוזיאון אשדוד לאמנות

"הים האחרון". הים באמנות הישראלית. עד 13.10.

דרך ארץ 8, אשדוד, טל' 08-08545180/1. א', ג', ד'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30.

  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן

עדי סנד, "פופ כנעני". עבודות 2015-1999; "הקסם שביצירה הקרמית". קרמיקה אמנותית של אמנון ישראלי ותלמידים. עד 22.8.

קיבוץ אשדות יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון בר-דוד לאמנות ויודאיקה

עדי נס, "כאן ועכשיו". צילום. עד 31.10; "האקדח המעשן של תומרקין". באגף הנוער: "עולמות מופלאים. עד 30.8; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע.

קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.

  • מוזיאון הכט

יונתן גולד, אסי משולם, "בין אתוס למיתוס". ציור, פיסול. עד 15.8; תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה.

אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-08240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.

  • מוזיאון הנגב לאמנות

"קווים לדמותו: הדימוי האנושי ביצירת מרסל ינקו". בשיתוף מוזיאון ינקו דאדא ולציון 120 שנה להולדתו של האמן. עד 22.8; "סיפור על נייר". אמנות נייר בינלאומית. עד 22.8.

העצמאות 60, באר שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 10 שקלים לילד.

  • מוזיאון העיצוב חולון

"צל ועכשיו!". מצילים את המרחב הציבורי. ללא מועד סיום.

פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500 ־073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 18:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.

  • מוזיאון העיר חיפה

"אנשי התחתית: חמודי ג'נאם". מקומות ואנשים שאינם נראים. צילום. עד 1.4; "פורצלן: הזהב הלבן של אירופה". עד 5.10.

שדרות בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-09115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00.

  • מוזיאון הרמן שטרוק

"בצלאל החדש: ההשפעה הגרמנית על האמנות הישראלית". ללא מועד סיום.

ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

תערוכות "שהות אמן", "מעבר זמני"; גדעון רובין, "הזיכרון מרחיק לכל עד לבוקר זה"; "The Gift". משתתפי תכנית המרכז לאמנות חזותית, ירושלים. עד 29.8.

הבנים 4, הרצליה, טל' 09-09551011. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 20 שקל.

  • מוזיאון חיפה לאמנות

"דברים שרואים משם". אשכול של שמונה תערוכות יחיד ושתי תערוכות קבוצתיות. עד 18.10; במרכז האמנויות: "מטרופוליס/החוויה העירונית". לכל המשפחה. העיר כגוף מורכב. ללא מועד סיום.

שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-09115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.

  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

"האראג'וקו סטייל". אופנת רחוב יפנית בצילומים של קילט דואיטס; "דמות האשה באמנות היפנית". עד 26.12.

שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-08383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

  • מוזיאון ינקו-דאדא

מחווה ל"הים האדום", 37 אמנים בעקבות יצירתו של מרסל ינקו; "קווים לדמותו". דימוי אנושי ביצירותיו של ינקו. עד סוף נובמבר.

כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-09842350. א'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00, שבת וחג, 15:30-10:00. כניסה: 24-12 שקל.

  • מוזיאון יפו העתיקה

תערוכת אמנות נייר בינלאומית. עד 30.8.

טיילת מפרץ שלמה 10, יפו. ה', שבת וחג, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00. סגור בערבי חג. כניסה: 35-35 שקל.

  • מוזיאון ישראל

"לנווט בעקבות התנ"ך". מפות עתיקות. ללא מועד סיום; "רמברנדט מאמסטרדם ומירושלים". עד 29.8; "ים של זהב: האוצר". עד 1.9; "טעם אריסטוקרטי". אמנות עתיקה מאוסף בלפר. עד 26.12; "סלון צרפתי". ציורים מאוסף אלכסיס גרגורי. עד 26.12; "רמברנדט מאמסטרדם ומירושלים". עד 29.8; "יד ביד". שני כרכי משנה תורה לרמב"ם מספריית הוותיקן וממוזיאון ישראל. עד 26.12; "תערוכה בקופסה". 50 שנה לתערוכות באגף הנוער. עד 26.12; "יומולדת". לכל המשפחה. עד 26.12; "קיצור תולדות האנושות". מסע להיסטוריה של המין האנושי בהשראת ספרו של יובל נח הררי. עד 2.1; "ויהי ננו, התנ"ך הזעיר בעולם". ללא מועד סיום; "1965, היום". תערוכה לציון חגיגות היובל של מוזיאון ישראל. עד 29.8; שישה פרויקטים של שישה אמנים: אורי גרשוני, "אפולו ומנקה הארובות"; דנה לוי, "ספרות של סופות"; טמיר ליכטנברג, "עסקת חבילה"; עידו מיכאלי, "שטיח בנק הפועלים"; גלעד רטמן, "חמש להקות מרומניה"; רועי קופר, "חלום עזה". עד 29.8; "האמן והסטודיו". עד יולי. "אמנות ישראלית". תערוכת קבע.

שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ד', 21:00-10:00, ו' וערב חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ד', עד 21:00; כניסה: 50-25 שקל. כניסה חופשית לילדים ביוני-יולי מ-16:00, ובמהלך אוגוסט.

  • מוזיאון משה שק

יצירות של משה שק. ללא מועד סיום.

קיבוץ בית ניר. כל השבוע 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.

  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות

גילי אבישר, "לווייתן". דמויות מבד. עד ספטמבר; "מעשה בגמד, בענק ובנסיכה". תערוכה פעילה לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).

  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות

"ארמון הבדולח והמקדש הארור". המציאות והמרחב העירוני; "אגדה אורבנית". מאוסף המוזיאון. עד 31.10.

ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-09286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת חינם.

  • מוזיאון תל-אביב לאמנות

ליאוניד בלקלב, "חוקר דיוקנאות אובססיבי". ציור. חגית לאלו, "ציירת המתחילה מהסוף". ציור מופשט אקספרסיבי. עד 5.10; ליאוניד בלקלב, "חוקר דיוקנאות". עד 5.10; דיוויד הוקני, "מלים ותמונות". הדפס. עד 5.10; ורד קמינסקי, "אבנים מלאכותיות". צורפות. עד 28.11; אן ליסלגארד, "מרחבים מקבילים". מרחב מדומה בעזרת קישורים שונים. עד 19.9; ר"ה קוויטמן, "פרק 29: חקק". ציור על לוחות עץ. עד 5.9; אורי קצנשטיין, "Backyard". פיסול, וידיאו-ארט, סאונד ורובוטיקה. עד 18.8; רוברט קאפה, "צלם של החיים". צילום. עד 22.8; "Turn On". עבודות וידיאו מאוסף יוליה שטושק. עד 29.8; אתל גוטמן, "גידולי פרא, 2014". פיסול סביבתי. ללא מועד סיום; "המוזיאון מציג את עצמו 2". אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "על קווי דמיון". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

שדרות שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 50-25 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

  • משכן לאמנות עין-חרוד

ז'אק גרינברג, "ציורים". עד 29.9; אסד עזי, "פרש בודד"; שרון גלזברג, "משכן"; רינה קימחי, "בין חימר לחרס". עד 30.9; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע.

עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

  • Amoca, המוזיאון הערבי לאמנות עכשווית

"Hiwar, חיוואר". שיח חזותי ותוכני. ללא מועד סיום.

דוחא 100, סחנין, טל' 04-08235789. א'-ה', 16:00-10:00 (במהלך הרמדאן 20.7-18.6 המוזיאון פתוח עד 14:00).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.