המדריך, 6–12 באוגוסט 2015

תערוכות נפתחות, נסגרות, אירועים, גלריות לאמנות, חללי תצוגה, מוזיאונים, תערוכות גמר בבתי-ספר לאמנות

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

***

נפתחות, 6.8–8.8

יום חמישי (6.8)

  • גלריה רו ארט. תל-אביב (שביל-המרץ 3). "מי ירצח את אהד פישוף?”, תערוכת היחיד של איגי וקסמן, המורכבת מתצלומים מהשנים 1988–1992, תיפתח הערב. אוצרת: ליסה פרץ.
  • גלריה גבירול. תל-אביב (אבן-גבירול 108). 18 אמנים יציגו את נקודת מבטם על מערכות יחסים שבורות בתערוכה הקבוצתית "יחסים שבורים", שתיפתח הערב לסוף השבוע בלבד. אוצרים: גיל זאבי ושרה פגין.
  • שער 3. חיפה (שער פלמר 2). "פתיחת ארמון התרבות", מיצב רב-תחומי של ודים נמירובסקי ועידו מרקוס, בהשתתפות אמני החנות-גלריה, ייפתח הערב לקהל הרחב.
  • אינדי גלריה לצילום. תל-אביב (שביל-המרץ 5). אריאלה גבאי, מעין טפר, יעל מאירי ועוד אמנים יציגו בתערוכת הבזק "תוצרים ראשונים", שתיפתח הערב ותעמוד למשך סוף-השבוע בלבד.
  • מוזיאון תל-אביב. תל-אביב (שאול המלך 27). שיחי גלריה, סדנת הדפס על חולצות, אמנות וידיאו ומוזיקה במבואה, הרצאות והקרנות יתרחשו הערב באירוע "T-Art", המשלב אמנות ואופנה בשיתוף המותג קאסטרו.
  • גלריה בנימין. תל-אביב (צ'לנוב 28). אפרת ליפקין, ליא ציגלר, ורד קורן, עמרי קרן, רונה שטרן – חמישה אמנים צעירים הפועלים ומתגוררים בתל-אביב יציגו בתערוכה "בק 2 קריפטונייט", שתיפתח הערב.
  • מקום לאמנות. תל-אביב (שביל-המרץ 6). שתי תערוכות ייפתחו הערב: האמנית איילת ריזה עם תערוכתה "1759 / ציורים". אוצר: ניר הרמט; והצמד דניאל פלדהקר ואנה פרומצ'נקו עם התערוכה "חפץ לב". אוצרת: שרי גולן. כמו כן ייפתחו שני קירות אמן, של קרין פרז וניצן המרמן.
  • מוזיאון העיר חיפה. חיפה (בן-גוריון 11). בעקבות שהות בעיר התחתית יציג חמודי ג'אנם מבחר עבודות בתערוכה "אנשי התחתית", שתיפתח הערב. אוצרת: עינבל דרור-לקס.
  • המשולש – חלל לאמנות. תל-אביב (שביל-המרץ 6). "תערוכת מכירה 2#”, שתיפתח הערב, תציג אמנים נבחרים בוגרי הקורס הנלמד במקום. אוצרת: שרי גולן.
  • גלריית החלונות של עזריאלי. תל-אביב (מנחם בגין 132). בתערוכה "לבי עם כורדיסטאן" של רפאל שפרינגמן, שתיפתח הערב, יוצגו צילומים של כורדיסטן בחורף 1966.
דן בירנבוים, "בדד", 2014. גלריה דואק. ירושלים

דן בירנבוים, "בדד", 2014. גלריה דואק. ירושלים

יום שישי (7.8)

  • המוזיאון לאמנות ישראלית. רמת-גן (אבא הלל 146). "Witchקראפט", תערוכת היחיד של ורד קורן, המורכבת מציורים הנבנים כקולאז' של דימויים ממקורות שונים, תיפתח בצהריים. אוצרת: איילת השחר-כהן.
  • גלריה מונטיפיורי. תל-אביב (גורדון 36). עבודות שמן על בד יוצגו בתערוכת היחיד "חלום בתוך חלום" של ישי רוסנו, שתיפתח בצהריים.
  • גלריה דואק. ירושלים (משכנות-שאננים). ציורים ורישומים מהשנים האחרונות יוצגו בתערוכה "אינדקס" של דן בירנבוים, שתיפתח בצהריים.
  • בית האמנים. חיפה (שדרות הציונות 24). האמנית דבורה ספז תפתח בצהריים את תערוכתה "ציפור גן העדן". אוצרת: דניאלה טלמור.
שיר מורן, "נובו ריץ'", 2015. גלריה גבירול, תל-אביב

שיר מורן, "נובו ריץ'", 2015. גלריה גבירול, תל-אביב

שבת (8.8)

  • גם גלריה. תל-אביב (מאפו 27). בערב תיפתח התערוכה "זמן שטיח" של צמד האמניות כרמל גורני ותמר פייקס, שיציגו שטיחים מטקסטילים ממוחזרים. אוצר: סיני בר.
  • גלריה המגדלור. יפו (המגדלור 13). התערוכה "גוונים של אופטימיות" של רונן ארגלזי תיפתח בערב. אוצרת: יעל גולדמן.
ורד קורן, "גולדאסט על סוס", 2015. המוזיאון לאמנות ישראלית, רמת-גן

ורד קורן, "גולדאסט על סוס", 2015. המוזיאון לאמנות ישראלית, רמת-גן

***

נסגרות

  • אינדי, גלריה שיתופית לצילום: עבודות סדנת "רע, בית מלאכה לצילום". עד 8.8.
  • גלריה P08: עפרה אוחנה, "מנומר". עד 8.8.
  • גלריית משונע: "צנזורע". עד 8.8.
  • בית האמנים ירושלים: "מאסף/תצוגה לא שימושית". עד 8.8.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): אסתר שניידר, "פרח טווס הירח"; יעל עצמוני, "כד, ורוד, צלהב"; שי אדם, "בהייה"; אורן פישר, "סולם ציפור". עד 8.8.
  • גלריה בית דרור: שלמה קסל, ציורים בעט דיגיטלי ומחשב. עד 7.8.
  • חנינא: יגאל פליקס, "A Theater of a Man in His Mid 30’s"; צוקי גרביאן, "צער". עד 8.8.
  • סדנאות האמנים (תל-אביב): קארין אליהו, "משקפת". עד 8.8.
  • מוזיאון ארץ ישראל: עודד בלילטי, "עקבות הצבר". עד 10.8.

***

אירועים

  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: הדרכה בתערוכות המוזיאון. ו', 31.7, 11:00.
  • משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדי ו', 11:30, שבת, 13:15.
  • מוזיאון חיפה לאמנות: הדרכה בתערוכה "דברים שרואים משם". מדי שבת, 10:00, 11:30.
  • מוזיאון הנגב לאמנות: סיור מודרך בתערוכות. מדי שבת, 11:00.
  • המוזיאון הימי הלאומי: סיור מודרך בתערוכה "דגמי אניות, דגמים מספרים". מדי שבת, 11:30.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): שיח גלריה בתערוכה של אסתר שניידר, "פרח טווס הירח". שבת, 8.8, 12:00.
  • המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח: סיור מודרך בתערוכות. מדי שבת, 12:00.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: סיור מודרך בתערוכת "שהות אמן". מדי שבת, 12:00.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: שיח גלריה בתערוכה "ארמון הבדולח והמקדש הארור". שבת, 8.8, 12:00.
  • סדנאות האמנים (תל-אביב): שיח גלריה בתערוכה של קארין אליהו, "משקפת". שבת, 8.8, 12:00.
  • מוזיאון ישראל: שיח גלריה על שישה פרויקטים של שישה אמנים. ג', 11.8, 19:00; שיח גלריה באנגלית על "משנה תורה". ד', 12.8, 12:00; הדרכות בתערוכה "קיצור תולדות האנושות". ב', ד', 12:30, ג', 17:00; סיור יום הולדת ברחבי המוזיאון. הרשמה באגף הנוער. 20 שקל. א'-ב', ד'-ה', 12:00.
  • FabLab Gallery: עבודות של ויוויאן אוסטרובסקי, ישי שפירא קלטר, איליה יפימוביץ בתערוכה "Work and Progress". דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-6025569. א'-ה', 19:00-11:00. ו'-שבת, בתיאום מראש. עד 13.8.
  • יד-ושם, ביתן התערוכות: "ילדות בשואה, כוכבים בלי שמים". סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תקשורת חזותית ב-HIT מכון טכנולוגי חולון ומהמחלקה לעיצוב קרמי בבצלאל מציגים סרטונים על ילדים בשואה. הר הזיכרון, ירושלים. א'-ד', 17:00-09:00, ה', 20:00-09:00, ו', 14:00-09:00. ללא מועד סיום.

***

תערוכות בוגרי בתי-ספר לאמנות

  • בצלאל: תערוכת בוגרים, המחלקה לארכיטקטורה. בצלאל 1 פינת שמואל הנגיד, ירושלים. א'-ה', 21:00-10:00, ו', 16:00-10:00. עד 7.8.
  • מנשר: תערוכת בוגרי תקשורת חזותית/אנימציה. עד 13.8. דוד חכמי 18, תל-אביב, טל' 03-6887090. א'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • תלתן: בוגרי עיצוב ותקשורת חזותית. העצמאות 65, קמפוס הנמל, חיפה. א'-ה', 20:00-09:00, ו', 13:30-09:00. עד 1.10.

***

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12

"מציאון". תערוכה קבוצתית. עד 22.8.

אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • אינדי, גלריה שיתופית לצילום

עבודות סדנת "רע, בית מלאכה לצילום". עד 8.8.

שביל-המרץ 5, בניין 7, קומה 3, תל-אביב. ג'-ה', 19:00-12:00, ו-שבת, 14:00-11:00.

  • אלון שגב

טוני נבוק ואיתן בן-משה, "לשחרר פרפר". קולאז'ים, רישומים, עבודת קיר (נבוק); פסלי גבס וזכוכית (בן-משה). עד 28.8.

שדרות רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • אנגל

ליאוניד בלקלב, "אור גנוז". עד 25.8.

בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5225637. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

  • ברוורמן

"Re:Start". אמני הגלריה מציגים יצירות מהשנים הראשונות. עד 14.8.

השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גבעון

"תמצית". תערוכה קבוצתית. פתיחה: ו', 7.8. עד 3.10.

גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 16:00-11:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 14:00-11:00.

  • גורדון

תערוכה קבוצתית מאוסף הגלריה. ללא מועד סיום.

בן-יהודה 95, טל' 03-5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00. גלריה גורדון 2 תיפתח בתיאום מראש בטל' 03-5290011.

  • גלריה בנימין

"בק 2 קריפטונייט". ציור, פיסול, וידיאו-ארט. פתיחה: עד 29.8.

צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית

"אמנות נאיבית: חגיגת קיץ 2015, חלק א'". עד 28.8.

דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה', 21:00-12:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00.

  • גלריה חזי כהן

גלעד אופיר, "עבודות חדשות". צילום ווידיאו; שי קון, "סכום חלקיו". עד 22.8.

וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה ליאונרדו

"אוסף הגלריה, קיץ 2015". עד 19.8.

בית הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-08:00, ו', 13:00-08:00.

  • גלריה P8

עפרה אוחנה, "מנומר". ציור. עד 8.8.

יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ד'-ה', 19:00-11:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.

  • גלריית משונע

"צנזורע". תערוכה קבוצתית. עד 8.8.

הרצל 112, תל-אביב. ג', ה', 22:00-18:00, ו', 16:00-12:00.

  • דביר

"שיבולת". תערוכה קבוצתית. עד 5.9.

ראשית חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • יאיר

מיכל בקי, שולי בר נבון ואוזיאש הופשטטר, עבודות העוסקות במהות האדם וקיומו. עד 20.8.

אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.

  • מקום לאמנות

איילת ריזה, "1759". ציורים; דניאל פלדהקר, אנה פרומצ'נקו, "חפץ.לב". עד 29.8.

שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-10:30.

  • נ&נ אמן (נלי אמן)

תערוכת קיץ. עד ספטמבר.

גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-07:00; ו', 14:00-11:00, שבת, 13:0-11:00.

  • עינגע

"Twilight Zone". עד 29.8. משתתפים: שי אזולאי, שרון אתגר, ולרי בולוטין, יעל בורשטיין, רע בן-דוד,אדם ברג, אלונה הרפז, מאשה זוסמן, שי זילברמן, מיכל לויט, אלי סילברשטיין, רונה פרלמן, אינגה פריס-קנטור, זהר קוואהרדה, אתי שוורץ.

בר-יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. שעות פתיחה מיוחדות במהלך אוגוסט בלבד: ג'-ה', 16:00–20:00, שישי-שבת, 11:00-14:00.

  • פינברג פרוג'קטס

"חלום יום קיץ". המציאות דרך חלימה בהקיץ. עד 15.8.

שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • רוזנפלד

קבוצת הברביזון החדש, עבודות על נייר. עד 22.8.

שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.

  • רוטשילד אמנות

אן בן-אור, "התרסה". ציור. עד 15.8.

יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • שלוש גלריה

תום פניני, "The Light Fantastic Toe". וידיאו, צילום. ללא מועד סיום; תערוכת בוגרות בית הספר לאמנות במכללת ספיר. עד 15.8.

מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. שעות פתיחה לתערוכה: א'-ה', 19:00-11:00, ו', 24.7, 14:00-10:00.

  • Contemporary by Golconda

"תליית קיץ". מאוסף הגלריה. עד 30.9; "יהודים". ללא מועד סיום.

הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • Raw Art

איגי וקסמן, "מי ירצח את אהד פישוף?". צילום. עד 15.8.

שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • Tempo Rubato

"עשרים ושתיים". תערוכה קבוצתית. עד 3.9.

סגולה 9, תל-אביב, טל' 2150302־072. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

***

חללי תצוגה

  • אטליה שמי

עפרי כנעני, "עסק משפחתי". ללא מועד סיום.

כברי, טל' 04-9952709. ג'-ד', שבת, 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.

  • ארטפורט

"נונפינטו". תערוכת המחזור השלישי בארטפורט. עד 29.8.

דרך בן-צבי 55, תל-אביב, טל' 03-5182599. ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 16:00-11:00, או בתיאום מראש.

  • בית אוסף קופפרמן

"כיסויים". פיסול, ציור, צילום, וידיאו. עד דצמבר; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע.

קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.

  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית

"In House". תערוכת הצוות הפעיל בגלריה. עד 22.8.

העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ירושלים

"מאסף/תצוגה לא שימושית". תחזית תרבותית-חברתית אלטרנטיבית. עד 8.8.

שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב)

אבר שר, "סימני דרך". ציור. פתיחה: ה', 13.8, 09:30. עד 5.9; רות אורנבך, "הכל היה אפשרי, דבר לא היה אפשרי". עד 15.8; אסתר שניידר, "פרח טווס הירח". פסלים; יעל עצמוני, "כד, ורוד, צלהב"; שי אדם, "בהייה"; אורן פישר, "סולם ציפור". עד 8.8; נגה ספר, "הגענו ליעד". ציור. עד 15.8.

אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ע"ש שאגאל (חיפה)

דבורה ספז, "ציפור גן העדן". ציור; "אמני חיפה חוזרים מבאר-שבע". תערוכה קבוצתית. פתיחה: ו', 7.8, 11:00. עד 29.8.

שדרות הציונות 24, חיפה. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • גלריה בית דרור

שלמה קסל, ציורים בעט דיגיטלי ומחשב. עד 7.8.

קיבוץ עינת, טל' 052-3952222. ו'-שבת, 13:00-11:00 או בתיאום מראש.

  • גלריה דואק

דן בירנבוים, " אינדקס". ציור ורישום. פתיחה: ו', 7.8, 11:30. עד 30.9.

משכנות-שאננים, ימין-משה, ירושלים, טל' 02-6292200. כל השבוע 20:00-10:00.

  • גלריה טל

"ציוני דרך". לציון 13 שנה לגלריה. עד 22.8.

חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.

  • גלריה כברי

עידן ארז, "יחסים דיפלומטיים". ציור. עד 29.8.

כברי, טל' 04-9952252. ד', 20:00-09:00, ה', 18:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 15:00-11:00.

  • גלריה לאמנות אום-אלפחם

אסד עזי, רטרוספקטיבה. ציור. עד 6.10.

אום-אלפחם. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.

  • גלריה משרד בתל-אביב

מתי פישר, "האוויר צונן ואפל". פתיחה: ה', 13.8, 20:00. עד 10.9.

זמנהוף 6, תל-אביב, טל' 03-5254191. ב'-ה', 18:00-11:00; ו', 14:00-11:00.

גלריה code2hope

"צופן התקווה". לזכר שרנקה, שמצאה תקווה במרד גטו ורשה. ספר, ציור וקולנוע. ללא מועד סיום.

בוסתנאי 22, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 052-8576401​. א'-ו', 18:00-10:00, שבת, 11:00-18:00.

  • גלריה STA

דניה ויינר ושירי טרקו, "Photo-Maki". ללא מועד סיום.

העליה 25, תל-אביב, טל' 054-2397979. ג'-ה', 20:00-16:00, ו', 15:00-11:00.

  • גלריית החווה

"מסמר שיער". השיער כחומר גלם. עד 22.8.

הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • גלריית עין-הוד

הדר גולדין, "ציור. השראה. משפחה". עד 19.8; "טפו, טפו, טפו". עד 6.9.

עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.

  • הגלריה בתמונע

רונית פורת, "קינספרה". מיצב צילומי. עד 31.8.

שונצינו 8, תל-אביב, טל' 03-5611211. א'-ו', 20:00-10:00.

  • הגלריה האוניברסיטאית, האוניברסיטה הפתוחה

"יצא מפרופורציות". חוויית עודפות והצפה. עד 20.8.

דרך האוניברסיטה 1, רעננה. א'-ה', 17:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר

"מעבר להירושימה: שובו של המודחק". עד 14.8; עבודות של סיגלית לנדאו ומשה קופפרמן מאוסף יגאל אהובי. עד 14.8.

אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

  • הגלריה העירונית לאמנות ראשון-לציון

חיים מאור, "ממו". עד 20.10.

רוטשילד 7, ראשון-לציון. ב'-שבת, 13:00-10:00, ג', 18:30-16:30.

  • החנות

ליאור שחר, "Sumer Is Icumen In". מיצב. עד 31.8.

העלייה 31, טל' 5341223־052. כל השבוע 24 שעות (התצוגה בחלון הראווה).

  • הירקון 19 (המדרשה)

"שקרים ועבירות". על היחס בין חוק לעבירה, שקר לאמת. ללא מועד סיום.

הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. א'-ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית

איליה רבינוביץ', "מוזיאוטופיה". חקירה צילומית של מוזיאונים צבאיים בישראל. ללא מועד סיום.

האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.

  • המרכז לאמנות עכשווית

מעין אמיר ורותי סלע, "מצור על דימויים". וידיאו. עד 26.9.

קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

  • המשכן לאמנות בית מאירוב

"קיפול בריבוע". אוריגמי ישראלי. עד 22.8.

הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-07:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • הסדנה ברמת-אליהו

גיל יפמן, "חזון העצמות היבשות", מיצב פיסולי; שי עיד-אלוני, "קו גבול מגרש". מיצב פיסולי; אורי לוין, וידיאו ומיצב (בחלון הגלריה); דני מיכאל, "איך אדע". וידיאו; "הגלריה של כל הדברים". עבודות פיסול ומיצב של חיים גולדנברג, דרורה הד וד"ר הרמן רייך. עד 31.10.

שאול המלך 5, ראשון-לציון. א'-ד', 14:00-09:00.

  • זהזהזה

"הפרמטר האנושי. אדריכלות ישראלית פרמטרית". עד 28.8.

מבנה 21, נמל תל-אביב, טל' 03-5444261. ב'-ה', 18:00-12:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 19:00-12:00.

  • חנינא

יגאל פליקס, "A Theater of a Man in His Mid 30’s". תצלומים; צוקי גרביאן, "צער". רישומי פחם. עד 8.8.

שביל-המפעל 3, קומה 1, קריית-המלאכה, תל-אביב. ד'-ה', 18:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • מרחב לאמנות

יאנה רישה, "האלים של פלורנטין". ציור. עד 31.8.

כיכר קדומים 8, יפו, טל' 2353898־052. א'-ה', 18:00-10:00.

  • מרכז באוהאוס תל-אביב

"שימור והתחדשות: בנייני באוהאוס והסגנון הבינלאומי בתל-אביב". ללא מועד סיום.

דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 19:30-12:00.

  • מרכז גוטסמן לתחריט

"נופי תחריט". עד ספטמבר.

קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-07:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.

  • מרכז לאמנות ומדיה מעמותה

פיל סולומון, "ארכיאולוגיה ברוורס". מיצבי וידיאו. ללא מועד סיום.

בית הנסן, גדליהו אלון 14, ירושלים, טל' 02-5793702. ב'-ג', 15:00-10:00, ד', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00.

  • סדנאות האמנים (תל-אביב)

קארין אליהו, "משקפת". עד 8.8.

קלישר 5, תל-אביב, טל' 03-6830505. ג'-ה', 19:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • סדנאות האמנים, גלריה ת(א)עשייה

"נעלמים". התבוננות במושגי ההיעלמות והטשטוש. עד 2.10.

האומן 26, קומה 4, אזור תעשייה תלפיות, ירושלים, טל' 02-6797508. ב', 14:00-10:00, ה', 20:00-16:00, ו', 14:00-11:00 ובתיאום מראש.

  • סדנת ההדפס ירושלים

"100 שנות הדפס, הסדרות הגדולות". ללא מועד סיום.

שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-08:00 או בתיאום מראש.

***

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר

"החולצה שלי נושמת". אופנה וטכנולוגיה. ללא מועד סיום.

ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.

  • בית התפוצות

אליהו אריק בוקובזה, "United Colors Of Judaica". מבט על זהות יהודית מפוצלת. מיצב, ציור. עד ינואר; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע.

אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'- ג', 16:00-10:00; ד'-ה', 09:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.

  • בית ראובן        

ציורי ראובן מאוסף המוזיאון, תצוגה ביוגרפית. תצוגת קבע.

ביאליק 14, טל' 03-5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.

  • ביתן הלנה רובינשטיין

"סביבות עבודה". ייבוא מקום עבודה לחלל המוזיאון. עד 31.10; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע.

שדרות תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

  • המוזיאון הימי הלאומי

"דגמי אניות, דגמים מספרים". ללא מועד סיום.

דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס

"נשות חיל וסופר גיבורים". סיפורים מהתנ"ך בקומיקס; "התנ"ך של זאב". סיפורי התנ"ך בעבודות של זאב (יעקב פרקש); "מבול של איורים: פירושים חזותיים לילדים של סיפור תיבת נח". ארבעה מאיירים מתמודדים עם הטקסט התנ"כי. עד ינואר. "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע.

ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-07:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.

  • המוזיאון הפתוח בעומר

"נוף ישראלי". צילום. עד 30.10.

עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, ראשונה בחודש 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

  • המוזיאון הפתוח בתפן

ורדה יתום, "הכי רחוק מתל-אביב". פיסול. עד אוקטובר.

תפן, טל' 04-909600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.

  • המוזיאון הפתוח לצילום

"רחוק מהעין". חברי מועדון צילום גליל בתוך מלבן. עד 30.8; דוד עדיקא, "אור אחרון". עד יוני 2016.

גן התעשייה תל-חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-08:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 22-13 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב

"אדוות אקולוגיות". פרויקטים אדריכליים אקולוגיים. ללא מועד סיום.

שדרות הנשיא 135, חיפה. ד'-ה', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.

  • המוזיאון לאמנות האסלאם

"טראז". רקמה מקומית. עד 20.2. תערוכות קבע: אמנות האסלאם, שעונים עתיקים.

הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291. א'-ד', 15:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן

ורד קורן, "witchקראפט". קולאז' של דימויים. פתיחה: ו', 7.8, 12:00. עד 31.8; נורה סטנשו, "מאיאסטרה". דיוקנאות עצמיים, טבע דומם ודימויים של ציפור; רוני בן-ארי, "המסע בעקבות הציגנקה". צילום. עד אוגוסט; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; עבודות מאוסף המוזיאון, עבודות של אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג. ללא מועד סיום.

דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 03-7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.

  • המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח

"קשרים". שטיחים מאיראן, טורקיה וקווקז; ממצאים ארכיאולוגיים בחצר. עד 29.8.

העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • מובי מוזיאוני בת-ים

"מיני גולף בת-ים". המוזיאון כמסלול מיני-גולף בשילוב מיצבי פיסול אינטראקטיביים. כניסה חופשית לתערוכה, השכרת ציוד למיני גולף, 10 שקלים; עד 10.10; "הסצינה בת-ימית: חיים קיוה/יעקב אפשטיין". מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום.

סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון אילנה גור

"מפגש +II, 2015". עד 6.10.

מזל דגים 4, יפו העתיקה, טל' 03-6837676. א'-ו', 16:00-10:00, ערבי חג, 14:00-10:00, שבת וחג, 18:00-10:00.

  • מוזיאון ארץ ישראל

"שבתות וחגים". עד אוקטובר; "ריקוד המכונה". צעצועים מכניים המופעלים בלחיצת כפתור". עד 20.10; "אלנבי ומוגרבי, היו זמנים בקולנוע". כרזות סרטים, 1959-1931. עד 28.2; עודד בלילטי, "עקבות הצבר". צילום. עד 10.8; "מדליות מלחמה". מדליות מלחמת העולם הראשונה מאוסף פרנקנהויז. ללא מועד סיום; "רואים שקוף". צילומי זכוכית של חלוצי הצילום בישראל. עד 15.10; "הבנק של ולירו". עד דצמבר.

חיים לבנון 2, רמת אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 20:00-10:00, ה', 22:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 20:00-10:00. כניסה: 52-26 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).

  • מוזיאון אשדוד לאמנות

"הים האחרון". הים באמנות הישראלית. עד 13.10.

דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג', ד'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30.

  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן

עדי סנד, "פופ כנעני". עבודות 2015-1999; "הקסם שביצירה הקרמית". קרמיקה אמנותית של אמנון ישראלי ותלמידים. עד 22.8.

קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון בר-דוד לאמנות ויודאיקה

עדי נס, "כאן ועכשיו". צילום. עד 31.10; "האקדח המעשן של תומרקין". באגף הנוער: "עולמות מופלאים. עד 30.8; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע.

קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.

  • מוזיאון הכט

יונתן גולד, אסי משולם, "בין אתוס למיתוס". ציור, פיסול. עד 15.8; תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה.

אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.

  • מוזיאון הנגב לאמנות

"קווים לדמותו: הדימוי האנושי ביצירת מרסל ינקו". בשיתוף מוזיאון ינקו דאדא ולציון 120 שנה להולדתו של האמן. עד 22.8; "סיפור על נייר". אמנות נייר בינלאומית. עד 22.8.

העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 10 שקלים לילד.

  • מוזיאון העיצוב חולון

"צל ועכשיו!". מצילים את המרחב הציבורי. ללא מועד סיום.

פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500־073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 18:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.

  • מוזיאון העיר חיפה

"אנשי התחתית: חמודי ג'נאם". מקומות ואנשים שאינם נראים. צילום. עד 1.4; "פורצלן: הזהב הלבן של אירופה". עד 5.10.

שדרות בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00.

  • מוזיאון הרמן שטרוק

"בצלאל החדש: ההשפעה הגרמנית על האמנות הישראלית". ללא מועד סיום.

ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

תערוכות "שהות אמן", "מעבר זמני"; גדעון רובין, "הזיכרון מרחיק לכל עד לבוקר זה"; "The Gift". משתתפי תכנית המרכז לאמנות חזותית, ירושלים. עד 29.8.

הבנים 4, הרצליה, טל' 09-9551011. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 20 שקל.

  • מוזיאון חיפה לאמנות

"דברים שרואים משם". אשכול של שמונה תערוכות יחיד ושתי תערוכות קבוצתיות. עד 18.10; במרכז האמנויות: "מטרופוליס/החוויה העירונית". לכל המשפחה. העיר כגוף מורכב. ללא מועד סיום.

שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.

  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

"האראג'וקו סטייל". אופנת רחוב יפנית בצילומים של קילט דואיטס; "דמות האשה באמנות היפנית". עד 26.12.

שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

  • מוזיאון ינקו-דאדא

מחווה ל"הים האדום", 37 אמנים בעקבות יצירתו של מרסל ינקו; "קווים לדמותו". דימוי אנושי ביצירותיו של ינקו. עד סוף נובמבר.

כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00, שבת וחג, 15:30-10:00. כניסה: 24-12 שקל.

  • מוזיאון יפו העתיקה

תערוכת אמנות נייר בינלאומית. עד 30.8.

טיילת מפרץ שלמה 10, יפו. ה', שבת וחג, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00. סגור בערבי חג. כניסה: 35-35 שקל.

  • מוזיאון ישראל

"רמברנדט מאמסטרדם ומירושלים". עד 29.8; "ים של זהב: האוצר". עד 1.9; "טעם אריסטוקרטי". אמנות עתיקה מאוסף בלפר. עד 26.12; "סלון צרפתי". ציורים מאוסף אלכסיס גרגורי. עד 26.12; "רמברנדט מאמסטרדם ומירושלים". עד 29.8; "יד ביד". שני כרכי משנה תורה לרמב"ם מספריית הוותיקן וממוזיאון ישראל. עד 26.12; "תערוכה בקופסה". 50 שנה לתערוכות באגף הנוער. עד 26.12; "יומולדת". לכל המשפחה. עד 26.12; "קיצור תולדות האנושות". מסע להיסטוריה של המין האנושי בהשראת ספרו של יובל נח הררי. עד 2.1; "ויהי ננו, התנ"ך הזעיר בעולם". ללא מועד סיום; "1965, היום". תערוכה לציון חגיגות היובל של מוזיאון ישראל. עד 29.8; שישה פרויקטים של שישה אמנים: אורי גרשוני, "אפולו ומנקה הארובות"; דנה לוי, "ספרות של סופות"; טמיר ליכטנברג, "עסקת חבילה"; עידו מיכאלי, "שטיח בנק הפועלים"; גלעד רטמן, "חמש להקות מרומניה"; רועי קופר, "חלום עזה". עד 29.8; "האמן והסטודיו". עד יולי. "אמנות ישראלית". תערוכת קבע.

שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ד', 21:00-10:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ד', עד 21:00; כניסה: 50-25 שקל. כניסה חופשית לילדים ביוני-יולי מ-16:00, ובמהלך אוגוסט.

  • מוזיאון משה שק

יצירות של משה שק. ללא מועד סיום.

קיבוץ בית-ניר. כל השבוע 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.

  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות

גילי אבישר, "לוויתן". דמויות מבד. עד ספטמבר; "מעשה בגמד, בענק ובנסיכה". תערוכה פעילה לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).

מוזיאון פתח-תקווה לאמנות

"ארמון הבדולח והמקדש הארור". המציאות והמרחב העירוני; "אגדה אורבנית". מאוסף המוזיאון. עד 31.10.

ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת, חינם.

  • מוזיאון תל-אביב לאמנות

ליאוניד בלקלב, "חוקר דיוקנאות אובססיבי". ציור. חגית לאלו, "ציירת המתחילה מהסוף". ציור מופשט אקספרסיבי. עד 5.10; ליאוניד בלקלב, "חוקר דיוקנאות". עד 5.10; דיוויד הוקני, "מילים ותמונות". הדפס. עד 5.10; ורד קמינסקי, "אבנים מלאכותיות". צורפות. עד 28.11; אן ליסלגארד– "מרחבים מקבילים". מרחב מדומה בעזרת קישורים שונים. עד 19.9; ר"ה קוויטמן, "פרק 209: חקק". ציור על לוחות עץ. עד 5.9; אורי קצנשטיין, "Backyard". פיסול, וידיאו ארט, סאונד ורובוטיקה. עד 18.8; רוברט קאפה, "צלם של החיים". צילום. עד 22.8; "Turn On". עבודות וידיאו מאוסף יוליה שטושק. עד 29.8; אתל גוטמן, "גידולי פרא, 2014". פיסול סביבתי. ללא מועד סיום; "המוזיאון מציג את עצמו 2". אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "על קווי דמיון". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

שדרות שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 50-25 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

  • משכן לאמנות עין-חרוד

ז'אק גרינברג, "ציורים". עד 29.9; אסד עזי, "פרש בודד"; שרון גלזברג, "משכן"; רינה קימחי, "בין חימר לחרס". עד 30.9; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע.

עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

  • Amoca, המוזיאון הערבי לאמנות עכשווית

"Hiwar, חיוואר". שיח חזותי ותוכני. ללא מועד סיום.

דוחא 100, סחנין, טל' 04-8235789. א'-ה', 16:00-10:00 (במהלך הרמדאן 20.7-18.6 המוזיאון פתוח עד 14:00).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.