המדריך, 23–29 ביולי 2015

תערוכות נפתחות, נסגרות, אירועים, גלריות לאמנות, חללי תצוגה, מוזיאונים, תערוכות גמר בבתי-ספר לאמנות והמלצה מיוחדת

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

המלצה מיוחדת

"Riddles of the Sphinx"
חמישי, 23.7.15, ב-21:00
בימוי: לורה מאלווי ופיטר וולן. 1977, בריטניה. 92 דקות, במסגרת מועדון הקולנוע הנסיוני של הצימר. מרצה ומנחה: חן שינברג

סרטה של חוקרת הקולנוע, התיאורטיקנית והקולנוענית האוונגרדית לורה מאלווי ובעלה חוקר הקולנוע פיטר וולן הוא סרט רדיקלי הן בתוכנו והן בצורתו. הסרט הוא סוג של המשך של מאמרה פורץ הדרך, המכונן והמשפיע "עונג חזותי וקולנוע נראטיבי" (1975), שעוסק במבט הגברי בקולנוע בהקשרים פסיכואנליטיים. הסרט הוא סוג של תיאוריה קולנועית מצולמת או מאמר מצולם. סרט לא-נראטיבי זה עוקב אחר דמותה של לואיז, שצריכה להסתגל לשינויים בחייה, ומורכב מ-13 סצינות.
הצימר, רח' הגדוד העברי 5, תל-אביב

***

נפתחות, 23.7–25.7

יום חמישי (23.7)

  • גלריה החנות. תל-אביב (העלייה 31). ליאור שחר תיפתח הערב את תערוכת היחיד "Sumer is Icuman In”. אוצרת: עלינא דקל.
  • טמפו רובאטו. תל-אביב (סגולה 9). התערוכה הקבוצתית "עשרים ושתיים", בהשתתפות תומר אלוף, ליטל לב-כהן, סוזנה מ' וינטרליוג ועוד, תיפתח הערב.
  • בית האמנים. תל-אביב (אלחריזי 9). כמה תערוכות ייפתחו הערב: אורן פישר יציג סדרה של פסלים בתערוכה "סולם ציפור". אוצרת: ורה פלפול; רות אורנבך תציג סדרת ציורי פנים של ילדים בתערוכה "הכל היה אפשרי, דבר לא היה אפשרי". אוצרת: אפי גן; נגה ספר תציג את התערוכה "הגעת ליעד". אוצרת: ורה פלפול.
  • גלריה זומר. תל-אביב (רוטשילד 13). העבודות בתערוכה הקבוצתית "In Search of Lost Time", שתיפתח הערב, מתייחסות לזיכרון בגישות ובאופנים שונים. בחדר הפרויקטים יציג אריאל רייכמן את "שימור".
  • מוזיאון ארץ ישראל. תל-אביב (חיים לבנון 2). "ריקוד המכונה", תערוכה של צעצועים מכניים, תיפתח הערב.
  • בית בנימיני. תל-אביב (העמל 17). הערב תיפתח התערוכה הקבוצתית "In House", המציגה עבודות של צוות בית בנימיני. אוצרת: אסתר בק.
  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית. חולון (האמוראים 4). שתי תערוכות ייפתחו הערב: הצלם איליה רבינוביץ' יציג את תערוכת היחיד "מוזיאוטופיה". אוצרים: הדס זמר-בן-ארי ואיל דנון; אילי לוי ואורי לוינסון, חברי אנסמבל תזזית, יציגו את "פעולה מס' 9 פלוס מינוס".
  • בצלאל. ירושלים (הר-הצופים). תערוכת הבוגרים של שלל המחלקות באקדמיה תיפתח הערב.
  • מרכז עמיעד. יפו (עמיעד 12). "לעצב את הזמן", תערוכת הגמר של בית-הספר לעיצוב, המסלול האקדמי המכללה למינהל, תיפתח הערב.
אורן פישר, "שקנאי קנאי", 2015. בית האמנים, תל-אביב

אורן פישר, "שקנאי קנאי", 2015. בית האמנים, תל-אביב

יום שישי (24.7)

  • גלריה עמליה ארבל. תל-אביב (בן-יהודה 100). ציורים גדולי ממדים יוצגו בתערוכת היחיד "יומיומי" של טלי עירוני, שתיפתח בצהריים.
  • מוזיאון ינקו דאדא. עין-הוד. שתי תערוכות ייפתחו בצהריים, לציון 120 שנה להולדתו של מרסל ינקו: מחווה ל"ים האדום": יצירות של 37 אמנים שהושפעו מהציור "הים האדום" של ינקו; והתערוכה "קווים לדמותו", הדימוי האנושי ביצירתו של מרסל ינקו.
נעמי טדסקי-בלנקט, "סירה בנוף אדום", 2015. מוזיאון ינקו דאדא

נעמי טדסקי-בלנקט, "סירה בנוף אדום", 2015. מוזיאון ינקו דאדא

***

נסגרות

  • ג'ולי מ.: ליאת אלבלינג, "דברים כשלעצמם". עד 25.7.
  • גלריה ליאונרדו: "רקמת שיר". עד 27.7.
  • נ&נ אמן (נלי אמן): עודד בלילטי, "סברס". צילום. עד 30.7.
  • שלוש גלריה: "איים בזרם". עד 24.7.
  • Contemporary by Golconda: דרור בן-עמי, "Black is a colour". עד 25.7.
  • גלריית עין-הוד: יוסי וקסמן, "טובעים". ציור. עד 29.7.
  • גםגלריה: תום שמאלי , "בעיקר הדפסים". עד 25.7.
  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים: "דמותמונה". תערוכה קבוצתית. עד 30.7.
  • הקצה: עינת פלד, צ'נצ'ל בנגה, "מספרי סיפורים". ציור, רישום. עד 25.7.
  • מוזיאון בר-דוד לאמנות ויודאיקה: "האקדח המעשן של תומרקין". עד 30.7.
  • מוזיאון מאנה כץ: "האוונגרד היהודי". עד 28.7.

***

אירועים

  • מוזיאון הרמן שטרוק: הדרכה בתערוכה "בצלאל החדש: ההשפעה הגרמנית על האמנות הישראלית". ו', 24.7, 10:30 (עברית), 12:30 (רוסית).
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: הדרכה בתערוכות המוזיאון. ו', 24.7, 11:00, שבת, 25.7, 11:30.
  • משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדי ו', 11:30, שבת, 13:15.
  • מוזיאון חיפה לאמנות: הדרכה בתערוכה "דברים שרואים משם". מדי שבת, 10:00, 11:30.
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן: מפגש שיח ויצירה בתערוכה של עדי סנד, "פופ כנעני". שבת, 25.7, 11:00.
  • מוזיאון הנגב לאמנות: סיור מודרך בתערוכות. מדי שבת, 11:00.
  • הקצה: שיח גלריה בתערוכה של עינת פלד, צ'נצ'ל בנגה, "מספרי סיפורים". שבת, 25.7, 11:30.
  • אינדי, גלריה שיתופית לצילום: שיח גלריה בתערוכה של רונית שני , "צהוב עם ורוד". שבת, 25.7, 12:00.
  • המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח: סיור מודרך בתערוכות. מדי שבת, 12:00.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: סיור מודרך בתערוכת "שהות אמן". מדי שבת, 12:00.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: שיח גלריה בתערוכה "ארמון הבדולח והמקדש הארור". שבת, 25.7, 12:00.
  • פריסקופ: שיח גלריה בתערוכה של ניצה רונה, "עד שתנוח דעתי". שבת, 25.7, 12:00.
  • מוזיאון ישראל: שיח גלריה בתערוכה "טעם אריסטוקרטי". ג', 28.7, 19:00; הדרכות בתערוכה "קיצור תולדות האנושות". ב', ד', 12:30, ג', 17:00. סיור יום הולדת ברחבי המוזיאון. הרשמה באגף הנוער. 20 שקל. א'-ב', ד'-ה', 12:00.
  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: סיור מודרך בתערוכה "In House". ה', 30.7, 19:00.
  • שער 3: הרצאה על אמנות פלסטינית עכשווית. שער פלמר 2, חיפה. ה', 30.7, 20:00.
  • סינמטק תל-אביב: אלכס ליבק, אימאן מוחמד , "קרובים | רחוקים". צילום. שלוש משפחות הקרועות בין רצועת עזה לגדה המערבית. עד 1.8.
  • FabLab Gallery: עבודות של ויויאן אוסטרובסקי, ישי שפירא קלטר, איליה יפימוביץ, "Work and Progress". דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-6025569. א'-ה', 19:00-11:00. ו'-שבת, בתיאום מראש. עד 13.8.
  • מוזיאון פרטי פרסלר: "פסי גירש 2015-2006". צילום. וולפסון 54, תל-אביב. א'-ה', 15:00-10:00, ו', 14:00-10:00. עד 28.7.
  • יד-ושם, ביתן התערוכות: "ילדות בשואה, כוכבים בלי שמים". סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תקשורת חזותית ב-HIT מכון טכנולוגי חולון ומהמחלקה לעיצוב קרמי בבצלאל מציגים סרטונים על ילדים בשואה. הר הזיכרון, ירושלים. א'-ד', 17:00-09:00, ה', 20:00-09:00, ו', 14:00-09:00. ללא מועד סיום.

***

תערוכות בוגרי בתי-הספר לאמנות

  • בצלאל: תערוכת בוגרים, המחלקה לארכיטקטורה. בצלאל 1 פינת שמואל הנגיד, ירושלים. א'-ה', 21:00-10:00, ו', 16:00-10:00. פתיחה ופאנל: ו', 24.7, 12:30. עד 7.8.
  • מנשר: תערוכת בוגרי תקשורת חזותית/אנימציה. פתיחה: ד', 29.7, 19:00. עד 13.8; תערוכת בוגרי צילום/אמנות. עד 25.7. דוד חכמי 18, תל-אביב, טל' 03-6887090. א'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • תלתן: בוגרי עיצוב ותקשורת חזותית. העצמאות 65, קמפוס הנמל, חיפה. א'-ה', 20:00-09:00, ו', 13:30-09:00. עד 1.10.
  • גרנד Art: "זכר ונקבה ברא אותם". המחלקה לאמנות בסמינר הקיבוצים. גרנד קניון, חיפה. א'-ה', 20:00-12:00, ו', 13:00-10:30. עד 4.8.
  • המרכז האקדמי ויצו חיפה: תערוכת הבוגרים, תקשורת חזותית, ארכיטקטורה, צילום ומדיה. הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 1-800-770-990. א'-ה', 18:00-12:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 20:00-10:00. עד 1.8.
  • בית ברל: תערוכת בוגרי תואר ראשון באמנות. הפקולטה לאמנויות, מכללת בית ברל, טל' 09-7478788. א'-ה', 20:00-12:00, ו', 14:00-10:00. עד 5.8.
  • גלריית המדרשה: תערוכת בוגרי התוכנית ללימודי המשך באמנות של המכון האקדמי בית ברל. הירקון 19, תל-אביב. עד 1.8.
  • שנקר: אמנות רב-תחומית (בניין עלית, ז'בוטינסקי 8, רמת-גן); תקשורת חזותית (בניין מיטשל, קומות 7-6, גלריית לורבר); עיצוב תכשיטים (בניין פרניק, קומה 3); הנדסת תוכנה (רק בימים ה', 16.7, 23:00-20:00, ו', 17.7, 13:00-10:00, בניין פרניק, קומה 2); עיצוב טקסטיל (בניין פרניק, קומת קרקע); תואר שני בעיצוב (קפיטריה בבננין תואר שני). בניין פרניק ובניין תואר שני ברח' אנה פרנק 12, רמת-גן. בניין מיטשל ברח' ידע העם 8, רמת-גן. אפשר לעבור בין שני הבניינים. א'-ה', 22:00-10:00, ו', 13:00-10:00 (א', 26.7 סגור). עד 31.7.
  • מוסררה: תערוכת בוגרי המחלקה לצילום וניו-מדיה. הע"ח 9, ירושלים. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00. עד 30.7.
  • המכון הטכנולוגי חולון HIT: "סלון קיץ". תערוכת בוגרים עיצוב פנים, תקשורת חזותית, עיצוב תעשייתי. הופיין 63, חולון. א'-ב', ד'-ה', 22:00-16:00, ג', 22:00-10:00, ו', 13:00-10:00. עד 29.7.
  • מכון אבני: תערוכת בוגרי המחלקות השונות. אילת 8-7, 17, 23, תל-אביב. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 13:00-10:00. עד 26.7.
  • מכללה אקדמית הדסה: תערוכת החוג לתקשורת צילומית. הנביאים 37, ירושלים. א'-ה', 14:00-10:00, 20:00-16:00, ו', 13:00-09:00. עד 24.7.

***

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12

"מציאון". תערוכה קבוצתית. עד 22.8.

אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • אינדי, גלריה שיתופית לצילום

רונית שני , "צהוב עם ורוד". מיצב צילומי. עד 1.8.

שביל-המרץ 5, בניין 7, קומה 3, תל-אביב. ג'-ה', 19:00-12:00, ו-שבת, 14:00-11:00.

  • אלון שגב

טוני נבוק ואיתן בן-משה, "לשחרר פרפר". קולאז'ים, רישומים, עבודת קיר (נבוק); פסלי גבס וזכוכית (בן משה). עד 28.8.

שדרות רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • אנגל

ליאוניד בלקלב, "אור גנוז". עד 25.8.

בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5225637. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

  • ברוורמן

"Re:Start". אמני הגלריה מציגים יצירות מהשנים הראשונות. עד 14.8.

השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גבעון

ירוסלב מודזלבסקי ולאון טרסביץ', "מעבר לריאליזם ולאבסטרקט". ציור. עד 1.8.

גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • ג'ולי מ.

ליאת אלבלינג, "דברים כשלעצמם". עד 25.7.

בצלאל יפה 10, תל-אביב, טל' 03-5607005. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גורדון

תערוכה קבוצתית מאוסף הגלריה. מוצגת במקביל גם בגורדון 2. ללא מועד סיום.

בן-יהודה 95, טל' 03-5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.

  • גורדון 2

תערוכה קבוצתית מאוסף הגלריה. מוצגת במקביל גם בגורדון. ללא מועד סיום.

נתן החכם 4, תל-אביב, טל' 03-5290011. ב'-ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.

  • גלריה בנימין

"Horror Vacui". תערוכה קבוצתית. עד 1.8.

צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית

"אמנות נאיבית: חגיגת קיץ 2015, חלק א'". עד 28.8.

דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה', 21:00-12:00, ו', וערבי חג 14:00-10:00.

  • גלריה חזי כהן

גלעד אופיר, "עבודות חדשות". צילום וודיאו; שי קון, "סכום חלקיו". עד 22.8.

וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה ליאונרדו

"אוסף הגלריה, קיץ 2015". פתיחה: ב', 27.7. עד 19.8; "רקמת שיר". שירים רקומים על בד. עד 27.7.

בית-הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-08:00, ו', 13:00-08:00.

  • גלריה P8

עפרה אוחנה, "מנומר". ציור. עד 8.8.

יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ד'-ה', 19:00-11:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.

  • דביר

"שיבולת". תערוכה קבוצתית. עד 5.9.

ראשית חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • הקיבוץ

מרב סבירסקי, "ארץ". מיצב. עד 1.8.

דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו', 14:00-11:00, שבת, 14:00-11:00 (לתערוכה של סבירסקי בלבד, בנוכחות האמנית).

  • יאיר

מיכל בקי, שולי בר נבון ואוזיאש הופשטטר, עבודות העוסקות במהות האדם וקיומו. עד 20.8.

אבן גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.

  • ליטבק קונטמפוררי

"5X5 קולות אחרים". תערוכה קבוצתית. עד 31.7.

שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 1, קריית-המלאכה, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-11:00.

  • מיקה, אמנות ישראלית

נורה גרס, עבודות בטקסטיל. עד 5.8.

בן-יהודה 97, תל-אביב, טל' 03-9525830. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

  • מקום לאמנות

"פגיעות". מרצי המחלקה לצילום, מדיה וקולנוע במרכז האקדמי ויצו חיפה מציגים עבודות. עד 1.8.

שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-10:30.

  • נ&נ אמן (נלי אמן)

עודד בלילטי, "סברס". צילום. עד 30.7.

גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00, שבת, 13:0-11:00.

  • נגא

שחר יהלום, "חיות HAYOT". פיסול, רישום ואנימציה. עד 31.7.

אחד-העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • עינגע

רב קמל, חליל בלבין, יואב אפרתי, "הקרנפים". רישומי קיר, פיסול בבד. עד 25.8.

בר יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • פינברג פרוג'קטס

"חלום יום קיץ". המציאות דרך חלימה בהקיץ. עד 15.8.

שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • רוזנפלד

קבוצת הברביזון החדש , עבודות על נייר. עד 22.8.

שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.

  • רוטשילד אמנות

אן בן-אור, "התרסה". ציור. ללא מועד סיום.

יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • שלוש גלריה

"איים בזרם". תערוכת סאונד. עד 24.7.

מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. שעות פתיחה לתערוכה: א'-ה', 19:00-11:00, ו', 24.7, 14:00-10:00.

  • Contemporary by Golconda

דרור בן-עמי, "Black is a colour". עד 25.7; "יהודים". ללא מועד סיום.

הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • Raw Art

עדי נחשון, "איזור 21". פיסול. עד 1.8.

שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • Tempo Rubato

"עשרים ושתיים". תערוכה קבוצתית. עד 3.9.

סגולה 9, תל-אביב, טל' 2150302־072. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

***

חללי תצוגה

  • ארטפורט

"נונפינטו". תערוכת המחזור השלישי בארטפורט. עד 29.8.

דרך בן-צבי 55, תל-אביב, טל' 03-5182599. ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 16:00-11:00, או בתיאום מראש.

  • בית אוסף קופפרמן

"כיסויים". פיסול, ציור, צילום, וידיאו. עד דצמבר; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע.

קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.

  • בית בנימיני , המרכז לקרמיקה עכשווית

"In House". תערוכת הצוות הפעיל בגלריה. עד 22.8.

העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ירושלים

"מאסף/תצוגה לא שימושית". תחזית תרבותית-חברתית אלטרנטיבית. עד 8.8.

שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב)

אסתר שניידר, "פרח טווס הירח". פסלים; יעל עצמוני, "כד, ורוד, צלהב"; שי אדם, "בהיה"; אורן פישר, "סולם ציפור". עד 8.8.

אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ע"ש שאגאל (חיפה)

"התערוכה השנתית 2015". עד 1.8.

שדרות הציונות 24, חיפה. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • גבעון פורום לאמנות

"מי מרוצה וחי?". בעקבות העבודה "פיאטה" של יהודית לוין. עד 1.8.

אלרואי 3 פינת שלוש 22, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-9490999. ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • גלריה בית דרור

שלמה קסל, ציורים בעט דיגיטלי ומחשב. עד 7.8.

קיבוץ עינת, טל' 052-3952222. ו'-שבת, 13:00-11:00 או בתיאום מראש.

  • גלריה דוויק

טלי נבון, "צליל לא מכוון". ציור. עד 31.7.

מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות שאננים, ימין משה, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע 20:00-10:00.

  • גלריה טל

"ציוני דרך". לציון 13 שנה לגלריה. עד 22.8.

חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.

  • גלריה לאמנות אום-אלפחם

אסד עזי, רטרוספקטיבה. ציור. עד 6.10.

אום-אלפחם. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.

  • גלריה STA

דניה ויינר ושירי טרקו, "Photo-Maki". ללא מועד סיום.

העלייה 25, תל-אביב, טל' 054-2397979. ג'-ה', 20:00-16:00, ו', 15:00-11:00.

  • גלריית החווה

"מסמר שיער". השיער כחומר גלם. עד 22.8.

הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • גלריית עין-הוד

יוסי וקסמן, "טובעים". ציור. עד 29.7; "טפו, טפו, טפו". עד 31.8.

עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.

  • גםגלריה

תום שמאלי , "בעיקר הדפסים". עד 25.7.

מאפו 27, תל-אביב, טל' 03-5229250. א', 20:00-16:00, ג', 15:00-10:00, ד'-ה', 12:30-10:30, 18:30-16:30, ו', 12:00-10:00.

  • הגלריה האוניברסיטאית, האוניברסיטה הפתוחה

"יצא מפרופורציות". חוויית עודפות והצפה. עד 20.8.

דרך האוניברסיטה 1, רעננה. א'-ה', 17:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר

"מעבר להירושימה: שובו של המודחק". עד 14.8; עבודות של סיגלית לנדאו ומשה קופפרמן מאוסף יגאל אהובי. עד 14.8.

אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים

"דמותמונה". תערוכה קבוצתית. עד 30.7.

בן-גוריון 7, הרצליה, טל' 09-9589986. א', ג'-ה', 13:00-10:00, 19:00-13:00, ו', 13:00-10:00.

  • הגלריה העירונית לאמנות ראשון-לציון

"מחילות". תערוכה קבוצתית. ללא מועד סיום.

רוטשילד 7, ראשון-לציון. ב'-שבת, 13:00-10:00, ג', 18:30-16:30.

  • הגלריה העירונית לאמנות, עפולה

"אמנים צעירים מקרוב ומרחוק". עד 7.10.

חטיבה תשע 15, עפולה, טל' 04-6591677. ב', ג', ו'-שבת, 13:00-11:00, ד'-ה', 19:00-17:00.

  • החנות

ליאור שחר, "Sumer Is Icumen In". מיצב. עד 31.8.

העלייה 31, טל' 5341223־052. כל השבוע 24 שעות (התצוגה בחלון הראווה).

  • הירקון 19 (המדרשה)

"שקרים ועבירות". על היחס בין חוק לעבירה, שקר לאמת. ללא מועד סיום.

הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. א'-ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית

איליה רבינוביץ', "מוזיאוטופיה". חקירה צילומית של מוזיאונים צבאיים בישראל. פתיחה: ה', 23.7. ללא מועד סיום.

האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.

  • המרכז לאמנות עכשווית

מעין אמיר ורותי סלע, "מצור על דימויים". וידיאו. פתיחה: ה', 30.7. עד 26.9.

קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

  • המשכן לאמנות בית מאירוב

"קיפול בריבוע". אוריגמי ישראלי. עד 22.8.

הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • הסדנה ברמת-אליהו

גיל יפמן, "חזון העצמות היבשות"מיצב פיסולי; שי עיד אלוני, "קו גבול מגרש". מיצב פיסולי; אורי לוין, וידיאו ומיצב (בחלון הגלריה); דני מיכאל, "איך אדע". וידיאו; "הגלריה של כל הדברים". עבודות פיסול ומיצב של חיים גולדנברג, דרורה הד וד"ר הרמן ריייך. עד 31.10.

שאול המלך 5, ראשון-לציון. א'-ד', 14:00-09:00.

  • הקצה

עינת פלד, צ'נצ'ל בנגה, "מספרי סיפורים". ציור, רישום. עד 25.7.

לוחמי הגטאות 34, נהריה, טל' 04-9926819. ב', 19:00-16:30, ה', 13:00-10:30, ו', 15:00-12:00, שבת, 13:00-11:00.

  • זהזהזה

"הפרמטר האנושי. אדריכלות ישראלית פרמטרית". עד 28.8.

מבנה 21, נמל תל-אביב, טל' 03-5444261. ב'-ה', 18:00-12:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 19:00-12:00.

  • חנינא

יגאל פליקס, "A Theater of a Man in His Mid 30’s". תצלומים; צוקי גרביאן, "צער". רישומי פחם. עד 8.8.

שביל-המפעל 3, קומה 1, קריית-המלאכה, תל-אביב. ד'-ה', 18:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • מרחב לאמנות

יאנה רישה, "האלים של פלורנטין". ציור. עד 31.8.

כיכר קדומים 8, יפו, טל' 2353898־052. א'-ה', 18:00-10:00.

  • מרכז באוהאוס תל-אביב

"שימור והתחדשות: בנייני באוהאוס והסגנון הבינלאומי בתל-אביב". ללא מועד סיום.

דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 19:30-12:00.

  • מרכז גוטסמן לתחריט

"נופי תחריט". עד ספטמבר.

קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-07:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.

  • מרכז לאמנות ומדיה מעמותה

פיל סולומון, "ארכיאולוגיה ברוורס". מיצבי וידיאו. ללא מועד סיום.

בית הנסן, גדליהו אלון 14, ירושלים, טל' 02-5793702. ב'-ג' 15:00-10:00, ד', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00.

  • סדנאות האמנים, גלריה ת(א)עשייה

"נעלמים". התבוננות במושגי ההיעלמות והטשטוש. פתיחה: ו', 24.7, 12:00. עד 2.10.

האומן 26, קומה 4, אזור תעשייה תלפיות, ירושלים, טל' 02-6797508. א'-ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • סדנת ההדפס ירושלים

"100 שנות הדפס, הסדרות הגדולות". ללא מועד סיום.

שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-08:00 או בתיאום מראש.

  • עמליה ארבל

טלי עירוני, "יומיומי". ציור. פתיחה: ו', 24.7, 12:00. עד 5.8.

בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5444399. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 13:00-11:00.

  • פריסקופ

ניצה רונה, "עד שתנוח דעתי". צורפות. עד 1.8.

בן-יהודה 176, תל-אביב, טל' 03-5226815. ב'-ד', 20:00-17:00, ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.

***

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר

"החולצה שלי נושמת". אופנה וטכנולוגיה. ללא מועד סיום.

ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.

  • בית התפוצות

אליהו אריק בוקובזה, "United Colors of Judaica". מבט על זהות יהודית מפוצלת. מיצב, ציור. עד ינואר; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע.

אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג', 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.

  • בית ראובן        

ציורי ראובן מאוסף המוזיאון, תצוגה ביוגרפית. תצוגת קבע.

ביאליק 14, טל' 03-5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.

  • ביתן הלנה רובינשטיין

"סביבות עבודה". ייבוא מקום עבודה לחלל המוזיאון. עד 31.10; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע.

שדרות תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס

"נשות חיל וסופר-גיבורים". סיפורים מהתנ"ך בקומיקס; "התנ"ך של זאב". סיפורי התנ"ך בעבודות של זאב (יעקב פרקש); "מבול של איורים: פירושים חזותיים לילדים של סיפור תיבת נח". ארבעה מאיירים מתמודדים עם הטקסט התנ"כי. עד ינואר. "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע.

ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.

  • המוזיאון הפתוח בעומר

"נוף ישראלי". צילום. עד 30.10.

עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, ראשונה בחודש 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

  • המוזיאון הפתוח בתפן

ורדה יתום, "הכי רחוק מתל-אביב". פיסול. עד אוקטובר.

תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.

  • המוזיאון הפתוח לצילום

דוד עדיקא, "אור אחרון". ללא מועד סיום.

גן התעשייה תל-חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-08:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 22-13 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב

"אדוות אקולוגיות". פרויקטים אדריכליים אקולוגיים. ללא מועד סיום.

שדרות הנשיא 135, חיפה. ד'-ה', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.

  • המוזיאון לאמנות האסלאם

"טראז". ריקמה מקומית. עד 20.2. תערוכות קבע: אמנות האסלאם, שעונים עתיקים.

הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291. ב'-ד', 15:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן

איתמר פרויד, "No Time". חיבור בין דימויי מציאות להדמיה. עד 3.8; נורה סטנשו, "מאיאסטרה". דיוקנאות עצמיים, טבע דומם ודימויים של ציפור; רוני בן-ארי, "המסע בעקבות הציגנקה". צילום. עד אוגוסט; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; עבודות מאוסף המוזיאון, עבודות של אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג. ללא מועד סיום.

דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 03-7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.

  • המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח

"קשרים". שטיחים מאיראן, טורקיה וקווקז; ממצאים ארכיאולוגיים בחצר. עד 29.8.

העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • מובי מוזיאוני בת-ים

"מיני גולף בת-ים". המוזיאון כמסלול מיני גולף בשילוב מיצבי פיסול אינטראקטיביים. כניסה חופשית לתערוכה, השכרת ציוד למיני-גולף, 10 שקלים; עד 10.10; "הסצינה הבת-ימית: חיים קיוה/יעקב אפשטיין". מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום.

סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון אילנה גור

"רכישות חדשות: פרקטיקה של אספנות אחרת". עד 31.7.

מזל דגים 4, יפו העתיקה, טל' 03-6837676. א'-ו', 16:00-10:00, ערבי חג 14:00-10:00, שבת וחג, 18:00-10:00.

  • מוזיאון ארץ ישראל

"אלנבי ומוגרבי, היו זמנים בקולנוע". כרזות סרטים, 1959-1931. עד 28.2; עודד בלילטי, "עקבות הצבר". צילום. עד 10.8; "מדליות מלחמה". מדליות מלחמת העולם הראשונה מאוסף פרנקנהויז. ללא מועד סיום; "רואים שקוף". צילומי זכוכית של חלוצי הצילום בישראל. עד 15.10; "הבנק של ולירו". עד דצמבר.

חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 52-26 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).

  • מוזיאון אשדוד לאמנות

"הים האחרון". הים באמנות הישראלית. עד 13.10.

דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג', ד'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30.

  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן

עדי סנד, "פופ כנעני". עבודות 2015-1999; "הקסם שביצירה הקרמית". קרמיקה אמנותית של אמנון ישראלי ותלמידים. עד 22.8.

קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון בר-דוד לאמנות ויודאיקה

עדי נס, "כאן ועכשיו". צילום. עד 31.10; "האקדח המעשן של תומרקין". עבודות של יגאל תומרקין, ורד אהרונוביץ וצוקי גרביאן. עד 30.7; באגף הנוער: "עולמות מופלאים. עד 30.8; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע.

קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.

  • מוזיאון הכט

יונתן גולד, אסי משולם, "בין אתוס למיתוס". ציור, פיסול. עד 15.8; תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה.

אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.

  • מוזיאון הנגב לאמנות

"קווים לדמותו: הדימוי האנושי ביצירת מרסל ינקו". בשיתוף מוזיאון ינקו דאדא ולציון 120 שנה להולדתו של האמן. עד 22.8; "סיפור על נייר". אמנות נייר בינלאומית. עד 22.8.

העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 10 שקלים לילד.

  • מוזיאון העיצוב חולון

"צל ועכשיו!". מצילים את המרחב הציבורי. ללא מועד סיום.

פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500־073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 18:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.

  • מוזיאון העיר חיפה

"פורצלן: הזהב הלבן של אירופה". עד 5.10.

שדרות בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00.

  • מוזיאון הרמן שטרוק

"בצלאל החדש: ההשפעה הגרמנית על האמנות הישראלית". ללא מועד סיום.

ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

התערוכות "שהות אמן", "מעבר זמני"; גדעון רובין, "הזיכרון מרחיק לכל עד לבוקר זה"; "The Gift". משתתפי תוכנית המרכז לאמנות חזותית, ירושלים. עד 29.8.

הבנים 4, הרצליה, טל' 09-9551011. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 20 שקל.

  • מוזיאון חיפה לאמנות

"דברים שרואים משם". אשכול של שמונה תערוכות יחיד ושתי תערוכות קבוצתיות. עד 18.10; במרכז האמנויות: "מטרופוליס/החוויה העירונית". לכל המשפחה. העיר כגוף מורכב. ללא מועד סיום.

שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.

  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

"האראג'וקו סטייל". אופנת רחוב יפנית בצילומים של קילט דואיטס; "דמות האשה באמנות היפנית". עד 26.12.

שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

  • מוזיאון ינקו-דאדא

מחווה ל"הים האדום", 37 אמנים בעקבות יצירתו של מרסל ינקו; "קווים לדמותו". דימוי אנושי ביצירותיו של ינקו. פתיחה: ו', 24.7, 12:00. עד סוף נובמבר.

כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00, שבת וחג, 15:30-10:00. כניסה: 24-12 שקל.

  • מוזיאון יפו העתיקה

תערוכת אמנות נייר בינלאומית. עד 30.8.

טיילת מפרץ שלמה 10, יפו. ה', שבת וחג, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00. סגור בערבי חג. כניסה: 35-35 שקל.

  • מוזיאון ישראל

"רמברנדט מאמסטרדם ומירושלים". עד 29.8; "ים של זהב: האוצר". עד 1.9; "טעם אריסטוקרטי". אמנות עתיקה מאוסף בלפר. עד 26.12; "סלון צרפתי". ציורים מאוסף אלכסיס גרגורי. עד 26.12; "רמברנדט מאמסטרדם ומירושלים". עד 29.8; "יד ביד". שני כרכי משנה תורה לרמב"ם מספריית הוותיקן וממויזאון ישראל. עד 26.12; "תערוכה בקופסה". 50 שנה לתערוכות באגף הנוער. עד 26.12; "יומולדת". לכל המשפחה. עד 26.12; "קיצור תולדות האנושות". מסע להיסטוריה של המין האנושי בהשראת ספרו של יובל נח הררי. עד 2.1; "ויהי ננו, התנ"ך הזעיר בעולם". ללא מועד סיום; "1965 , היום". תערוכה לציון חגיגות היובל של מוזיאון ישראל. עד 29.8; שישה פרויקטים של שישה אמנים: אורי גרשוני , "אפולו ומנקה הארובות"; דנה לוי , "ספרות של סופות"; טמיר ליכטנברג , "עסקת חבילה"; עידו מיכאלי , "שטיח בנק הפועלים"; גלעד רטמן , "חמש להקות מרומניה"; רועי קופר , "חלום עזה". עד 29.8; "האמן והסטודיו". עד יולי. "אמנות ישראלית". תערוכת קבע.

שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ד', 21:00-10:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ד', עד 21:00; כניסה: 50-25 שקל. כניסה חופשית לילדים ביוני-יולי מ-16:00, ובמהלך אוגוסט.

  • מוזיאון מאנה כץ

"האוונגרד היהודי". עד 28.7.

שדרות יפה-נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות

גילי אבישר, "לווייתן". דמויות מבד. עד ספטמבר; "מעשה בגמד, בענק ובנסיכה". תערוכה פעילה לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).

  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות

"ארמון הבדולח והמקדש הארור". המציאות והמרחב העירוני; "אגדה אורבנית". מאוסף המוזיאון. עד 31.10.

ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת, חינם.

  • מוזיאון תל-אביב לאמנות

ליאוניד בלקלב, "חוקר דיוקנאות אובססיבי". ציור. פתיחה: שבת, 25.7. עד 6.10; חגית לאלו, "ציירת המתחילה מהסוף". ציור מופשט אקספרסיבי. עד 5.10; ליאוניד בלקלב, "חוקר דיוקנאות". עד 5.10; דיוויד הוקני, "מלים ותמונות". הדפס. עד 5.10; ורד קמינסקי, "אבנים מלאכותיות". צורפות. עד 28.11; אן ליסלגארד, "מרחבים מקבילים". מרחב מדומה בעזרת קישורים שונים. עד 19.9; ר"ה קוויטמן, "פרק 29: חקק". ציור על לוחות עץ. עד 5.9; אורי קצנשטיין, "Backyard". פיסול, וידיאו-ארט, סאונד ורובוטיקה. עד 18.8; רוברט קאפה, "צלם של החיים". צילום. עד 22.8; "Turn On". עבודות וידיאו מאוסף יוליה שטושק. עד 29.8; אתל גוטמן, "גידולי פרא, 2014". פיסול סביבתי. ללא מועד סיום; "המוזיאון מציג את עצמו 2". אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "על קווי דמיון". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

שדרות שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 50-25 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

  • משכן לאמנות עין-חרוד

ז'אק גרינברג, "ציורים". עד 29.9; אסד עזי, "פרש בודד"; שרון גלזברג, "משכן"; רינה קימחי, "בין חימר לחרס". עד 30.9; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע.

עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

  • Amoca, המוזיאון הערבי לאמנות עכשווית

"Hiwar, חיוואר". שיח חזותי ותוכני. ללא מועד סיום.

דוחא 100, סחנין, טל' 04-8235789. א'-ה', 16:00-10:00 (במהלך הרמדאן 20.7-18.6 המוזיאון פתוח עד 14:00).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.