המדריך, 16–22 ביולי 2015

תערוכות נפתחות, נסגרות, אירועים, גלריות לאמנות, חללי תצוגה, מוזיאונים, תערוכות גמר בבתי-ספר לאמנות

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

***

נפתחות, 16.7–18.7

יום חמישי (16.7)

  • מוזיאון הרמן שטרוק. חיפה (ארלוזורוב 23). ההשפעה הגרמנית על האמנות הישראלית תיבחן בתערוכה הקבוצתית "בצלאל החדש", שתיפתח היום. אוצרת: עירית שלמון.
  • מכון אבני. תל-אביב (אילת 7). תערוכת הבוגרות של המחלקה לאמנות תיפתח הערב. מציגות: ויקטוריה טורגוד, ג'ני דאין, הילה גנור, דנה אלבז, מרטינה צינקווה.
  • שנקר. רמת-גן (ז'בוטינסקי 8). תערוכת הגמר של מחזור הבוגרים הרביעי של המחלקה לאמנות רב-תחומית תיפתח הערב.
  • מכללה אקדמית הדסה. ירושלים (הנביאים 37). תערוכת הבוגרים של החוג לעיצוב תעשייתי מכליל ושל החוג לתקשורת צילומית תיפתח הערב.
  • מוסררה. ירושלים (הע"ח 9). תערוכת הבוגרים במחלקות צילום, ניו-מדיה ומוזיקה חדשה תיפתח הערב. בוגרי המסלול לפוטותרפיה יציגו במתחם נפרד (שבטי-ישראל 22) עבודות מתוך התהליכים הלימודיים.
  • גלריית המדרשה. תל-אביב (הירקון 19). הערב תיפתח תערוכת הבוגרים של התוכנית ללימודי המשך באמנות. אוצרת: סאלי הפטל-נוה.
  • מרכז חייק לאמנות עכשווית. יפו (לואי פסטר 4). תערוכת היחיד של ענבל מארי-כהן, "הבל הבלים", המורכבת מסדרת ציורים, תיפתח הערב. אוצרת: רויטל סילברמן-גרין.
  • גלריה טובה אוסמן. תל-אביב (בן-יהודה 100). "אוזיאש הופשטטר", תערוכת זיכרון שתציג מעבודותיו של הצייר היהודי, תיפתח הערב. אוצרת: חנה ברק-אנגל.
  • מוזיאון בית לוחמי-הגטאות. קיבוץ לוחמי-הגטאות. "להציל את הילדים, 1938–1945", תערוכה החושפת את הסיפורים הלא-מוכרים של הילדים היהודים שהוסתרו בצרפת וניצלו בעזרת הארגונים המחתרתיים, תיפתח אחר הצהריים.
יעקב פינס, "נערה בטורבן", 1964. מוזיאון הרמן שטרוק, חיפה

יעקב פינס, "נערה בטורבן", 1964. מוזיאון הרמן שטרוק, חיפה

יום שישי (17.7)

  • בית האמנים. תל-אביב (אלחריזי 9). שלוש תערוכות ייפתחו בצהריים: האמנית אסתר שניידר תציג את התערוכה "פרח טווס הירח", שתכלול עבודות תלת-ממדיות מהשנים האחרונות. אוצרת: שרית שפירא; אמנית הקרמיקה יעל עצמוני תציג את תערוכתה "כד, ורוד, צלהב". אוצרת: אירנה גורדון; ושי אדם יציג את התערוכה "בהיה".
  • גלריה משרד. תל-אביב (זמנהוף 6). האמן יהושע פרונט יפתח בצהריים את תערוכתו "קליידוסקופ". אוצרת: רחל סוקמן.
אסתר שניידר, "הישו השני שלי", 2015. בית האמנים, תל-אביב

אסתר שניידר, "הישו השני שלי", 2015. בית האמנים, תל-אביב

יום שבת (18.7)

  • גלריה מרכז ההנצחה. קריית-טבעון. יעל אורן-סופר, הדר סייפן ואלה ליטביץ יציגו את עבודותיהן בתערוכה "מוצק", שתיפתח בצהריים. אוצרת: טלי כהן-גרבוז.
  • גלריה יאיר. תל-אביב (אבן-גבירול 6). מיכל בקי, שולי בר-נבון ואוזיאש הופשטטר ישתתפו בתערוכה קבוצתית שתיפתח הערב, כשהמשותף להם הוא העיסוק במהות האדם וקיומו באופני ביטוי אקספרסיביים וסימבוליים.
  • גלריה שלוש. תל-אביב (מאז"ה 7). תערוכת הסאונד "איים בזרם" תיפתח הערב במסגרת הפסטיבל "צליל מעודכן". אוצר: ירון דויטש.
אוזיאש הופשטטר, ללא כותרת, שנות ה-90. גלריה יאיר, תל-אביב

אוזיאש הופשטטר, ללא כותרת, שנות ה-90. גלריה יאיר, תל-אביב

***

נסגרות

  • ג'ולי מ.: ליאת אלבלינג, "דברים כשלעצמם". עד 18.7.
  • זומר: גיא זגורסקי, "נוסטוס". עד 18.7.
  • טובה אוסמן: חניתה בן-ז'נו, "עבודות". עד 18.7; מקס פרידמן, "גן חיות". עד 18.7.
  • אטליה שמי: שוקה גלוטמן/יחיאל שמי, "All is wrong; Everything is fine". עד 18.7.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): אתי לוי, "מחיקה חלקית"; איריס סינטרה, "איים בזרם"; איריס חבר, "… חבל…"; איילת עמרני נבון, "לא כך נשים בנות תמותה"; עטרה איתן, "תמיד שומקום הופך לבית"; שרון פידל, "מערכת עצבים 2, פרט מתוך". עד 18.7.
  • גלריה חנקין: ורד עותמי, "צבע אדום". עד 18.7.
  • גלריה כברי: נעם ונטורה, "30 מטר מהבית". עד 18.7.
  • הגלריה לאמנות רמות-מנשה: סימה מאיר, "מגלי עולם". עד 18.7.
  • המרכז לאמנות עכשווית: טוני נבוק, "שעות עגולות".; אוליבר לאריק, מיצב פיסולי ווידיאו. עד 18.7.
  • סדנאות האמנים (תל-אביב): קארין אליהו, "משקפת". צילום. עד 8.8; דנה יואלי, "אשוחית". צילום והשקת ספר אמן. עד 18.7.
  • סדנאות האמנים, גלריה ת(א)עשייה: איתמר שמשוני, "מאסטרצ'אט". עד 17.7.
  • עמליה ארבל: מוטי דריאל, "ממגע הבד למגה-בייט". עד 22.7.
  • בית התפוצות: "תופרי החלומות". עד 19.7.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה: שמואל טפלר, "שירת הצבעים". עד 18.7.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: דייוויד הוקני, "מלים ותמונות". עד 18.7.
  • משכן לאמנות עין-חרוד: חיים מאור, "יהודי טוב". עד 21.7.

***

אירועים

  • המכללה האקדמית תל-אביב יפו: יום עיון להשקת הספר "100 שנות אמנות הדפס בישראל". תערוכה נלווית לספר בסדנת ההדפס ירושלים. ו', 17.7, 13:30-10:00.
  • משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדי ו', 11:30, שבת, 13:15.
  • גלריה חזי כהן: שיח גלריה בתערוכה של גלעד אופיר, "עבודות חדשות". ו', 17.7, 12:30.
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות: מיצג "לווייתן בים" מאת נאווה פרנקל, במסגרת התערוכה של גילי אבישר, "לווייתן". ו', 17.7, 12:30.
  • הגלריה לאמנות רמות-מנשה: שיח גלריה בתערוכה של סימה מאיר, "מגלי עולם". שבת, 18.7, 11:30.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: שיח גלריה בתערוכה "ארמון הבדולח והמקדש הארור". שבת, 18.7, 12:00.
  • מוזיאון ישראל: שיח גלריה בתערוכה "יד ביד". ג', 21.7, 19:00; שיח גלריה בתערוכה "רמברנדט מאמסטרדם ומירושלים". ד', 22.7, 12:00; הדרכות בתערוכה "קיצור תולדות האנושות". ב', ד', 12:30, ג', 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00. סיור יום-הולדת ברחבי המוזיאון. הרשמה באגף הנוער. 20 שקל. א'-ב', ד'-ה', 12:00.
  • בית האמנים ירושלים: מפג בתערוכה "מאסף/תצוגה לא שימושית". ג', 21.7, 17:30.
  • מוזיאון פרטי פרסלר: "פסי גירש 2015-2006". צילום. וולפסון 54, תל-אביב. א'-ה', 15:00-10:00, ו', 14:00-10:00. עד 28.7.
  • יד-ושם, ביתן התערוכות: "ילדות בשואה, כוכבים בלי שמים". סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תקשורת חזותית ב-HIT מכון טכנולוגי חולון ומהמחלקה לעיצוב קרמי בבצלאל מציגים סרטונים על ילדים בשואה. הר הזיכרון, ירושלים. א'-ד', 17:00-09:00, ה', 20:00-09:00, ו', 14:00-09:00. ללא מועד סיום.
  • פרישמן 46 (בלובי): "דיאלוג בלובי". עבודות של ציבי גבע, סיגלית לנדאו, משה קופפרמן ואחרים לצד אריגי קילים עתיקים. ללא מועד סיום.

***

תערוכות בוגרי בתי-ספר לאמנות

  • המרכז האקדמי ויצו חיפה: תערוכת הבוגרים, תקשורת חזותית, ארכיטקטורה, צילום ומדיה. הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 1-800-770-990. א'-ה', 18:00-12:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 20:00-10:00. פתיחה: ד', 22.7, 20:00. עד 1.8.
  • בית ברל: תערוכת בוגרי תואר ראשון באמנות. הפקולטה לאמנויות, מכללת בית ברל, טל' 09-7478788. א'-ה', 20:00-12:00, ו', 14:00-10:00. פתיחה: ד', 22.7, 19:30. עד 5.8.
  • המכון הטכנולוגי חולון HIT: "סלון קיץ". תערוכת בוגרי עיצוב פנים, תקשורת חזותית ועיצוב תעשייתי. הופיין 63, חולון. א'-ב', ד'-ה', 22:00-16:00, ג', 22:00-10:00, ו', 13:00-10:00. עד 29.7.
  • מוסררה: תערוכת בוגרי המחלקה לצילום וניו-מדיה. הע"ח 9, ירושלים. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00. עד 30.7.
  • מנשר: תערוכת בוגרים צילום/אמנות. דוד חכמי 18, תל-אביב, טל' 03-6887090. א'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 15:00-11:00. עד 25.7.
  • מכללה אקדמית הדסה: תערוכת החוג לתקשורת צילומית. הנביאים 37, ירושלים. א'-ה', 14:00-10:00, 20:00-16:00, ו', 13:00-09:00. עד 24.7.
  • גלריית המדרשה: תערוכת בוגרי התוכנית ללימודי המשך באמנות של המכון האקדמי בית ברל. הירקון 19, תל-אביב. עד 1.8.
  • מכון אבני: תערוכת בוגרי המחלקות השונות. אילת 8-7, 17, 23, תל-אביב. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 13:00-10:00. עד 26.7.
  • שנקר: חגיגה של תערוכות סוף שנה: אמנות רב-תחומית (בניין עלית, ז'בוטינסקי 8, רמת-גן); מחלקת עיצוב פנים תארח כנס על גני הילדים של המחר (ה', 16.7, 15:30, אודיטוריום 2000, בניין מיטשל, קומה 3); תקשורת חזותית (בניין מיטשל, קומות 7-6, גלריית לורבר); עיצוב תכשיטים (בניין פרניק, קומה 3); הנדסת תוכנה (רק בימים ה', 16.7, 23:00-20:00, ו', 17.7, 13:00-10:00, בניין פרניק, קומה 2); עיצוב טקסטיל (בניין פרניק, קומת קרקע); תואר שני בעיצוב (קפטריה בבניין תואר שני). בניין פרניק ובניין תואר שני ברח' אנה פרנק 12, רמת-גן. בניין מיטשל ברח' ידע-העם 8, רמת-גן. אפשר לעבור בין שני הבניינים. א'-ה', 22:00-10:00, ו', 13:00-10:00 (א', 26.7, סגור). עד 31.7.
  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: "ארכיאולוגיה עתידית", בוגרי המכון לאמנויות תל-חי. העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. עד 18.7.
  • גרנד Art: "זכר ונקבה ברא אותם". המחלקה לאמנות בסמינר הקיבוצים. גרנד קניון, חיפה. א'-ה', 20:00-12:00, ו', 13:00-10:30. עד 4.8.

***

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12

"מציאון". תערוכה קבוצתית. עד 22.8.

אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • אינדי, גלריה שיתופית לצילום

"צהוב עם ורוד". מיצב צילומי. עד 1.8.

שביל-המרץ 5, בניין 7, קומה 3, תל-אביב. ג'-ה', 19:00-12:00, ו-שבת, 14:00-11:00.

  • אלון שגב

טוני נבוק ואיתן בן-משה, "לשחרר פרפר". קולאז'ים, רישומים, עבודת קיר (נבוק); פסלי גבס וזכוכית (בן-משה). פתיחה: ה', 23.7. עד 28.8.

שדרות רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • אנגל

ליאוניד בלקלב, "אור גנוז". עד 25.8.

בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5225637. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

  • ברוורמן

"Re:Start". אמני הגלריה מציגים יצירות מהשנים הראשונות. עד 14.8.

השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גבעון

ירוסלב מודזלבסקי ולאון טרסביץ', "מעבר לריאליזם ולאבסטרקט". ציור. עד 1.8.

גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • ג'ולי מ.

ליאת אלבלינג, "דברים כשלעצמם". עד 18.7.

בצלאל יפה 10, תל-אביב, טל' 03-5607005. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גורדון

תערוכה קבוצתית מאוסף הגלריה. מוצגת במקביל גם בגורדון 2. ללא מועד סיום.

בן-יהודה 95, טל' 03-5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.

  • גורדון 2

תערוכה קבוצתית מאוסף הגלריה. מוצגת במקביל גם בגורדון. ללא מועד סיום.

נתן החכם 4, תל-אביב, טל' 03-5290011. ב'-ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.

  • גלריה בנימין

"Horror Vacui". תערוכה קבוצתית על תנאי הצפייה של הקהל בגלריה. עד 1.8.

צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית

"חגיגת קיץ 2015". עד 28.8.

דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה', 21:00-12:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00.

  • גלריה חזי כהן

גלעד אופיר, "עבודות חדשות". צילום וידיאו; שי קון, "סכום חלקיו". עד 22.8.

וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה ליאונרדו

"רקמת שיר". שירים רקומים על בד. עד 27.7.

בית הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-08:00, ו', 13:00-08:00.

  • גלריה P8

עפרה אוחנה, "מנומר". ציור. עד 8.8.

יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ד'-ה', 19:00-11:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.

  • דביר

"שיבולת". תערוכה קבוצתית. עד 5.9.

ראשית חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • הקיבוץ

מרב סבירסקי, "ארץ". מיצב. עד 1.8.

דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו', 14:00-11:00, שבת, 14:00-11:00 (לתערוכה של סבירסקי בלבד, בנוכחות האמנית).

  • זומר

גיא זגורסקי, "נוסטוס". פיסול. עד 18.7.

שדרות רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.

  • טובה אוסמן

אוזיאש הופשטטר, תערוכת זיכרון. רישום וציור. ללא מועד סיום; חניתה בן-ז'נו, "עבודות". עד 18.7; מקס פרידמן, "גן חיות". מיצב חלון. עד 18.7.

בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.

  • יאיר

מיכל בקי, שולי בר נבון ואוזיאש הופשטטר, עבודות העוסקות במהות האדם וקיומו. פתיחה: שבת, 18.7, 20:30. עד 20.8.

אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.

  • ליטבק קונטמפוררי

"5X5 קולות אחרים". תערוכה קבוצתית. עד 31.7.

שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 1, קריית-המלאכה, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-11:00.

  • מיקה, אמנות ישראלית

נורה גרס, עבודות בטקסטיל. עד 5.8.

בן-יהודה 97, תל-אביב, טל' 03-9525830. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

  • מקום לאמנות

"פגיעות". מרצי המחלקה לצילום, מדיה וקולנוע במרכז האקדמי ויצו חיפה מציגים עבודות. עד 1.8.

שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-10:30.

  • נ&נ אמן (נלי אמן)

עודד בלילטי, "סברס". צילום. עד 30.7.

גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00, שבת, 13:0-11:00.

  • נגא

שחר יהלום, "חיות HAYOT". פיסול, רישום ואנימציה. ללא מועד סיום.

אחד העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • עינגע

רב קמל, חליל בלבין, יואב אפרתי, "הקרנפים". רישומי קיר, פיסול בבד. עד 1.8.

בר יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • פינברג פרוג'קטס

"חלום יום קיץ". התמודדות עם המציאות דרך חלימה בהקיץ. עד 15.8.

שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • רוזנפלד

קבוצת הברביזון החדש, עבודות על נייר. עד 22.8.

שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.

  • רוטשילד אמנות

אן בן-אור, "התרסה". ציור. ללא מועד סיום.

יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • שלוש גלריה

"איים בזרם". תערוכת סאונד. במסגרת פסטיבל צליל מעודכן. פתיחה: שבת, 18.7, 20:30. עד 24.7.

מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 24.7, 14:00-10:00.

  • Contemporary by Golconda

דרור בן-עמי, "Black is a Colour". עד 25.7; "יהודים". ללא מועד סיום.

הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • Raw Art

עדי נחשון, "אזור 21". פיסול. עד 1.8.

שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

***

חללי תצוגה

  • אטליה שמי

שוקה גלוטמן/יחיאל שמי, "All is wrong; Everything is fine". רדי מייד. עד 18.7.

כברי, טל' 04-9952709. ג'-ד', שבת, 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.

  • ארטפורט

"נונפינטו". תערוכת המחזור השלישי בארטפורט. עד 29.8.

דרך בן-צבי 55, תל-אביב, טל' 03-5182599. ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 16:00-11:00, או בתיאום מראש.

  • בית אוסף קופפרמן

"כיסויים". פיסול, ציור, צילום, וידיאו. עד דצמבר; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע.

קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.

  • בית האמנים ירושלים

"מאסף/תצוגה לא שימושית". תחזית תרבותית-חברתית אלטרנטיבית. עד 8.8.

שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב)

אסתר שניידר, "פרח טווס הירח". פסלים; יעל עצמוני, "כד, ורוד, צלהב"; שי אדם, "בהיה". פתיחה: ו', 17.7, 11:00. עד 8.8; אתי לוי, "מחיקה חלקית"; איריס סינטרה, "איים בזרם". ציור וצילום מטופל; איריס חבר, "… חבל…". אובייקטים; איילת עמרני נבון, "לא כך נשים בנות תמותה". עבודות פרגמנט, אובייקטים וציורים; עטרה איתן, "תמיד שומקום הופך לבית". צילום; שרון פידל, "מערכת עצבים 2, פרט מתוך". ציור-צילום. עד 18.7.

אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ע"ש שאגאל (חיפה)

"התערוכה השנתית 2015". עד 1.8.

שדרות הציונות 24, חיפה. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • גבעון פורום לאמנות

"מי מרוצה וחי?". בעקבות העבודה "פיאטה" של יהודית לוין. עד 1.8.

אלרואי 3 פינת שלוש 22, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-9490999. ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • גלריה בית דרור

שלמה קסל, ציורים בעט דיגיטלי ומחשב. ללא מועד סיום.

קיבוץ עינת, טל' 052-3952222. ו'-שבת, 13:00-11:00 או בתיאום מראש.

  • גלריה דוויק

טלי נבון, "צליל לא מכוון". ציור. עד 31.7.

מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות שאננים, ימין משה, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע 20:00-10:00.

  • גלריה חנקין

ורד עותמי, "צבע אדום". עיצוב בנייר. עד 18.7.

חנקין 109, חולון. א'-ה', 12:30-10:00, 19:00-16:00, ו', 12:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.

  • גלריה טל

"ציוני דרך". לציון 13 שנה לגלריה. עד 22.8.

חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.

  • גלריה כברי

נעם ונטרורה, "30 מטר מהבית". ציור. עד 18.7.

כברי, טל' 04-9952537. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת וחג, 15:00-11:00.

  • גלריה לאמנות אום-אלפחם

אסד עזי, רטרוספקטיבה. ציור. עד 6.10.

אום-אלפחם. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.

  • גלריה STA

דניה ויינר ושירי טרקו, "Photo-Maki". ללא מועד סיום.

העלייה 25, תל-אביב, טל' 054-2397979. ג'-ה', 20:00-16:00, ו', 15:00-11:00.

  • גלריית החווה

"מסמר שיער". השיער כחומר גלם. עד 22.8.

הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • גלריית עין-הוד

יוסי וקסמן, "טובעים". ציור. עד 29.7; "טפו, טפו, טפו". עד 31.8.

עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.

  • גםגלריה

תום שמאלי, "בעיקר הדפסים". עד 25.7.

מאפו 27, תל-אביב, טל' 03-5229250. א', 20:00-16:00, ג', 15:00-10:00, ד'-ה', 12:30-10:30, 18:30-16:30, ו', 12:00-10:00.

  • הגלריה האוניברסיטאית, האוניברסיטה הפתוחה

"יצא מפרופורציות". חוויית עודפות והצפה. עד 20.8.

דרך האוניברסיטה 1, רעננה. א'-ה', 17:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר

"מעבר להירושימה: שובו של המודחק". עד 14.8; עבודות של סיגלית לנדאו ומשה קופפרמן מאוסף יגאל אהובי. עד 14.8.

אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים

"דמותמונה". תערוכה קבוצתית. עד 30.7.

בן-גוריון 7, הרצליה, טל' 09-9589986. א', ג'-ה', 13:00-10:00, 19:00-13:00, ו', 13:00-10:00.

  • הגלריה העירונית לאמנות ראשון-לציון

"מחילות". תערוכה קבוצתית. ללא מועד סיום.

רוטשילד 7, ראשון-לציון. ב'-שבת, 13:00-10:00, ג', 18:30-16:30.

  • הגלריה העירונית לאמנות, עפולה

"אמנים צעירים מקרוב ומרחוק". עד 7.10.

חטיבה תשע 15, עפולה, טל' 04-6591677. ב', ג', ו'-שבת, 13:00-11:00, ד'-ה', 19:00-17:00.

  • הגלריה לאמנות רמות-מנשה

סימה מאיר, "מגלי עולם". מיצב וידיאו וציור. עד 18.7.

רמות-מנשה, טל' 052-3864955, 052-6261069. שבת, 13:00-11:00.

  • החנות

ליאור שחר, "Sumer Is Icumen In". מיצב. פתיחה: ה', 23.7. עד 31.8.

העלייה 31, טל' 5341223־052. כל השבוע 24 שעות (התצוגה בחלון הראווה).

  • הירקון 19 (המדרשה)

"שקרים ועבירות". על היחס בין חוק לעבירה, שקר לאמת. ללא מועד סיום.

הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. א'-ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית

איליה רבינוביץ', "מוזיאוטופיה". חקירה צילומית של מוזיאונים צבאיים בישראל. פתיחה: ה', 23.7. ללא מועד סיום.

האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.

  • המרכז לאמנות עכשווית

טוני נבוק, "שעות עגולות". הצבה פיסולית קינטית; אוליבר לאריק, מיצב פיסולי ווידיאו. עד 18.7.

קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

  • המשכן לאמנות בית מאירוב

"קיפול בריבוע". אוריגמי ישראלי. עד 22.8.

הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • הסדנה ברמת אליהו

גיל יפמן, "חזון העצמות היבשות", מיצב פיסולי; שי עיד אלוני, "קו גבול מגרש". מיצב פיסולי; אורי לוין, וידיאו ומיצב (בחלון הגלריה); דני מיכאל, "איך אדע". וידיאו; "הגלריה של כל הדברים". עבודות פיסול ומיצב של חיים גולדנברג, דרורה הד וד"ר הרמן ריייך. עד 31.10.

שאול המלך 5, ראשון-לציון. א'-ד', 14:00-09:00.

  • הקצה

עינת פלד, צ'נצ'ל בנגה, "מספרי סיפורים". ציור, רישום. עד 25.7.

לוחמי-הגטאות 34, נהריה, טל' 04-9926819. ב', 19:00-16:30, ה', 13:00-10:30, ו', 15:00-12:00, שבת, 13:00-11:00.

  • חנינא

יגאל פליקס, "A Theater of a Man in His Mid 30’s". תצלומים; צוקי גרביאן, "צער". רישומי פחם. עד 8.8.

שביל-המפעל 3, קומה 1, קריית-המלאכה, תל-אביב. ד'-ה', 18:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • מרכז באוהאוס תל-אביב

"שימור והתחדשות: בנייני באוהאוס והסגנון הבינלאומי בתל-אביב". ללא מועד סיום.

דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 19:30-12:00.

  • מרכז גוטסמן לתחריט

"נופי תחריט". עד ספטמבר.

קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-07:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.

  • מרכז לאמנות ומדיה מעמותה

פיל סולומון, "ארכיאולוגיה ברוורס". מיצבי וידיאו. ללא מועד סיום.

בית הנסן, גדליהו אלון 14, ירושלים, טל' 02-5793702. ב'-ג', 15:00-10:00, ד', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00.

  • סדנאות האמנים (תל-אביב)

קארין אליהו, "משקפת". צילום. עד 8.8; דנה יואלי, "אשוחית". צילום והשקת ספר אמן. עד 18.7.

קלישר 5, תל-אביב, טל' 03-6830505. ג'-ה', 19:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • סדנאות האמנים, גלריה ת(א)עשייה

איתמר שמשוני, "מאסטרצ'אט". שיחות וירטואליות עם יאיר גרבוז, מרים כבסה, יצחק ליבנה וזויה צ'רקסקי-נאדי. עד 17.7.

האומן 26, קומה 4, אזור תעשייה תלפיות, ירושלים, טל' 02-6797508. ה', 20:00-16:00, ו', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

  • סדנת ההדפס ירושלים

"100 שנות הדפס, הסדרות הגדולות". ללא מועד סיום.

שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-08:00 או בתיאום מראש.

  • עמליה ארבל

מוטי דריאל, "ממגע הבד למגה-בייט". דיאלוג בין מכחול לאייפד. עד 22.7.

בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5444399. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 13:00-11:00.

  • פריסקופ

ניצה רונה, "עד שתנוח דעתי". צורפות. עד 1.8.

בן-יהודה 176, תל-אביב, טל' 03-5226815. ב'-ד', 20:00-17:00, ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.

***

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר

"החולצה שלי נושמת". אופנה וטכנולוגיה. ללא מועד סיום.

ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.

  • בית התפוצות

"תופרי החלומות". עיצוב אופנה. עד 19.7; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע.

אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג', 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.

  • בית ראובן        

ציורי ראובן מאוסף המוזיאון, תצוגה ביוגרפית. תצוגת קבע.

ביאליק 14, טל' 03-5255961. ב', ד'-ו' 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.

  • ביתן הלנה רובינשטיין

"סביבות עבודה". ייבוא מקום עבודה לחלל המוזיאון. עד 31.10; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע.

שדרות תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו', וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס

"נשות חיל וסופר גיבורים". סיפורים מהתנ"ך בקומיקס; "התנ"ך של זאב". סיפורי התנ"ך בעבודות של זאב (יעקב פרקש); "מבול של איורים: פירושים חזותיים לילדים של סיפור תיבת נח". ארבעה מאיירים מתמודדים עם הטקסט התנ"כי. עד ינואר. "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע.

ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.

  • המוזיאון הפתוח בעומר

"נוף ישראלי". צילום. עד 30.10.

עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת ראשונה בחודש, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

  • המוזיאון הפתוח בתפן

ורדה יתום, "הכי רחוק מתל-אביב". פיסול. עד אוקטובר.

תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.

  • המוזיאון הפתוח לצילום

דוד עדיקא, "אור אחרון". ללא מועד סיום.

גן התעשייה תל חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-08:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 22-13 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב

"אדוות אקולוגיות". פרויקטים אדריכליים אקולוגיים. ללא מועד סיום.

שדרות הנשיא 135, חיפה. ד'-ה', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.

  • המוזיאון לאמנות האסלאם

"טראז". ריקמה מקומית. עד 20.2. תערוכות קבע: אמנות האסלאם, שעונים עתיקים.

הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291. ב'-ד', 15:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן

איתמר פרויד, "No Time". חיבור בין דימויי מציאות להדמיה. עד 3.8; נורה סטנשו, "מאיאסטרה". דיוקנאות עצמיים, טבע דומם ודימויים של ציפור; רוני בן-ארי, "המסע בעקבות הציגנקה". צילום. עד אוגוסט; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; עבודות מאוסף המוזיאון, עבודות של אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג. ללא מועד סיום.

דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 03-7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.

  • המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח

"קשרים". שטיחים מאיראן, תורכיה וקווקז; ממצאים ארכיאולוגיים בחצר. ללא מועד סיום.

העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • מובי מוזיאוני בת-ים

"מיני גולף בת-ים". המוזיאון כמסלול מיני-גולף בשילוב מיצבי פיסול אינטראקטיביים. כניסה חופשית לתערוכה, השכרת ציוד למיני גולף, 10 שקלים; עד 10.10; "הסצינה הבת-ימית: חיים קיוה/יעקב אפשטיין". מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום.

סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון אילנה גור

"רכישות חדשות: פרקטיקה של אספנות אחרת". עד 31.7.

מזל דגים 4, יפו העתיקה, טל' 03-6837676. א'-ו' 16:00-10:00, ערבי חג 14:00-10:00, שבת וחג, 18:00-10:00.

  • מוזיאון ארץ ישראל

"אלנבי ומוגרבי, היו זמנים בקולנוע". כרזות סרטים, 1959-1931. עד 28.2; עודד בלילטי, "עקבות הצבר". צילום. עד 10.8; "מדליות מלחמה". מדליות מלחמת העולם הראשונה מאוסף פרנקנהויז. ללא מועד סיום; "רואים שקוף". צילומי זכוכית של חלוצי הצילום בישראל. עד 15.10; "הבנק של ולירו". עד דצמבר.

חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 52-26 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).

  • מוזיאון אשדוד לאמנות

"הים האחרון". הים באמנות הישראלית. עד 13.10.

דרך ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג', ד'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30.

  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן

עדי סנד, "פופ כנעני". עבודות 2015-1999; "הקסם שביצירה הקרמית". קרמיקה אמנותית של אמנון ישראלי ותלמידים. עד 22.8.

קיבוץ אשדות יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה

עדי נס, "כאן ועכשיו". צילום. עד 31.10; "האקדח המעשן של תומרקין". עבודות של יגאל תומרקין, ורד אהרונוביץ וצוקי גרביאן. עד 30.7; שמואל טפלר, "שירת הצבעים". עד 18.7; באגף הנוער: "עולמות מופלאים. עד 30.8; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע.

קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.

  • מוזיאון הכט

יונתן גולד, אסי משולם, "בין אתוס למיתוס". ציור, פיסול. עד 15.8; תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה.

אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.

  • מוזיאון הנגב לאמנות

"קווים לדמותו: הדימוי האנושי ביצירת מרסל ינקו". בשיתוף מוזיאון ינקו דאדא ולציון 120 שנה להולדתו של האמן. עד 15.8; "סיפור על נייר". אמנות נייר בינלאומית. עד 15.8.

העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 10 שקלים לילד.

  • מוזיאון העיצוב חולון

"צל ועכשיו!". מצילים את המרחב הציבורי. ללא מועד סיום.

פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500 ־073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 18:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.

  • מוזיאון העיר חיפה

"פורצלן: הזהב הלבן של אירופה". עד 5.10.

שדרות בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00.

  • מוזיאון הרמן שטרוק

"בצלאל החדש: ההשפעה הגרמנית על האמנות הישראלית". ללא מועד סיום.

ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

"מעבר זמני", עבודות שהות אמן על שם ברונר; גדעון רובין, "הזיכרון מרחיק לכל עד לבוקר זה"; "The Gift". משתתפי תכנית המרכז לאמנות חזותית, ירושלים. עד 29.8.

הבנים 4, הרצליה, טל' 09-9551011. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 20 שקל.

  • מוזיאון חיפה לאמנות

"דברים שרואים משם". אשכול של שמונה תערוכות יחיד ושתי תערוכות קבוצתיות. עד 18.10; במרכז האמנויות: "מטרופוליס/החוויה העירונית". לכל המשפחה. העיר כגוף מורכב. ללא מועד סיום.

שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.

  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

"האראג'וקו סטייל". אופנת רחוב יפנית בצילומים של קילט דואיטס; "דמות האשה באמנות היפנית". עד 26.12.

שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

  • מוזיאון יפו העתיקה

תערוכת אמנות נייר בינלאומית. עד 30.8.

טיילת מפרץ שלמה 10, יפו. ה', שבת וחג, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00. סגור בערבי חג. כניסה: 35-35 שקל.

  • מוזיאון ישראל

"רמברנדט מאמסטרדם ומירושלים". עד 29.8; "ים של זהב: האוצר". עד 1.9; "טעם אריסטוקרטי". אמנות עתיקה מאוסף בלפר. עד 26.12; "סלון צרפתי". ציורים מאוסף אלכסיס גרגורי. עד 26.12; "רמברנדט מאמסטרדם ומירושלים". עד 29.8; "יד ביד". שני כרכי משנה תורה לרמב"ם מספריית הוותיקן וממויזאון ישראל. עד 26.12; "תערוכה בקופסה". 50 שנה לתערוכות באגף הנוער. עד 26.12; "יומולדת". לכל המשפחה. עד 26.12; "קיצור תולדות האנושות". מסע להיסטוריה של המין האנושי בהשראלת ספרו של יובל נח הררי. עד 2.1; "ויהי ננו, התנ"ך הזעיר בעולם". ללא מועד סיום; "1965, היום". תערוכה לציון חגיגות היובל של מוזיאון ישראל. עד 29.8; שישה פרויקטים של שישה אמנים: אורי גרשוני, "אפולו ומנקה הארובות"; דנה לוי, "ספרות של סופות"; טמיר ליכטנברג, "עסקת חבילה"; עידו מיכאלי, "שטיח בנק הפועלים"; גלעד רטמן, "חמש להקות מרומניה"; רועי קופר, "חלום עזה". עד 29.8; "האמן והסטודיו". עד יולי. "אמנות ישראלית". תערוכת קבע.

שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ד', 21:00-10:00, ו' וערב חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ד', עד 21:00; כניסה: 50-25 שקל. כניסה חופשית לילדים ביוני-יולי מ-16:00, ובמהלך אוגוסט.

  • מוזיאון מאנה כץ

"האוונגרד היהודי". עד 28.7.

שדרות יפה נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות

גילי אבישר, "לוויתן". דמויות מבד. עד ספטמבר; "מעשה בגמד, בענק ובנסיכה". תערוכה פעילה לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).

  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות

"ארמון הבדולח והמקדש הארור". המציאות והמרחב העירוני; "אגדה אורבנית". מאוסף המוזיאון המתייחסות למושג "עיר", בין מציאות לפנטזיה. עד 31.10.

ארלוזורוב 30, פתח תקוה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת חינם.

  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה

עדי נס, "כאן ועכשיו". צילום. עד 31.10; "האקדח המעשן של תומרקין". עבודות של יגאל תומרקין, ורד אהרונוביץ וצוקי גרביאן. עד 30.7; שמואל טפלר, "שירת הצבעים". עד 18.7; באגף הנוער: "עולמות מופלאים. עד 30.8; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע.

  • מוזיאון תל-אביב לאמנות

חגית לאלו, "ציירת המתחילה מהסוף". ציור מופשט אקספרסיבי. עד 5.10; ליאוניד בלקלב, "חוקר דיוקנאות". עד 5.10; ורד קמינסקי, "אבנים מלאכותיות". צורפות. עד 28.11; אן ליסלגארד, "מרחבים מקבילים". מרחב מדומה בעזרת קישורים שונים. עד 19.9; ר"ה קוויטמן, "פרק 29: חקק". ציור על לוחות עץ. עד 5.9; דייוויד הוקני, "מלים ותמונות". הדפס. עד 18.7; אורי קצנשטיין, "Backyard". פיסול, וידיאו-ארט, סאונד ורובוטיקה. עד 18.8; רוברט קאפה, "צלם של החיים". צילום. עד 22.8; "Turn On". עבודות וידיאו מאוסף יוליה שטושק. עד 29.8; אתל גוטמן, "גידולי פרא, 2014". פיסול סביבתי. ללא מועד סיום; "המוזיאון מציג את עצמו 2". אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "על קווי דמיון". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

שדרות שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 50-25 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

  • משכן לאמנות עין-חרוד

אסד עזי, "פרש בודד"; שרון גלזברג, "משכן"; רינה קימחי, "בין חימר לחרס". עד 30.9; חיים מאור, "יהודי טוב". עד 21.7; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע.

עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

  • AMOCA, המוזיאון הערבי לאמנות עכשווית

"Hiwar, חיוואר". שיח חזותי ותוכני. ללא מועד סיום.

דוחא 100, סחנין, טל' 04-8235789. א'-ה', 16:00-10:00 (במהלך הרמדאן 20.7-18.6 המוזיאון פתוח עד 14:00.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.