המדריך, 11–16 ביוני 2015

תערוכות נפתחות, נסגרות, אירועים, גלריות לאמנות, חללי תצוגה, מוזיאונים, תערוכות גמר בבתי-ספר לאמנות, ובונוס: המלצה מיוחדת

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

***

המלצות

ערב אחרון בסדרה "off 4 – הוליווד והאוונגרד"
שני, 15.6.15, סינמטק ירושלים, ב-19:00, וחמישי, 18.6.15, בסינמטק תל-אביב, ב-21:00
ערב אחרון בסדרה "off 4 – הוליווד והאוונגרד", שאוצר חן שינברג מטעם המרכז לאמנות עכשווית. הסדרה בוחנת את ההשפעה ההדדית בין הקולנוע האקספרימנטלי והאוונגרדי לזה ההוליוודי. הערב האחרון בסדרה יוקדש ליוצרי קולנוע נסיוני ואמנים של פאונד-פוטג, קרי יוצרים שיצירתם מסתמכת על עריכה של סרטים קיימים, במקרה הזה סרטים הוליוודיים. בערב יוצגו שלושה סרטים שכל אחד מהם מתייחס לסרט או סדרת סרטים הוליוודיים וחושף את האידיאולוגיה והמנגנון שמכונן את הקולנוע ההוליוודי. אחד מהם הוא הקולנוען ואמן הווידיאו פיטר צ'רקאסקי, שעורך ויוצר מניפולציות אופטיות על סרט האימה "The Entity" משנת 1982, המספר על אשה הנאנסת על-ידי רוח רפאים. הסרט מבוסס על מקרה אמיתי.

קטע מסרטו של פיטר צ'רקאסקי, שיוקרן בערב "off 4 – הוליווד והאוונגרד"

קטע מסרטו של פיטר צ'רקאסקי, שיוקרן בערב "off 4 – הוליווד והאוונגרד"

***

נפתחות, 11.6-13.6

יום חמישי (11.6)

  • גלריה גבעון. תל-אביב (גורדון 35). ציורים של האמנים הפולנים ירוסלב מודזלבסקי ולאון טרסביץ' יוצגו בתערוכה "מעבר לריאליזם ולאבסטרקט", שתיפתח הערב. אוצר: קרול פריינה.
  • גלריה בידרמן פרייבט ארט קולקשן. כפר-שמריהו (הזורע). הערב תיפתח התערוכה "קיץ באמנות הישראלית", שבה יוצגו עבודות המתארות את הנוף הישראלי בימות הקיץ. אוצר: דורון פולק.
  • מרחב לאמנות. יפו (כיכר קדומים 8). אמן הרחוב גידי גילעם, הידוע גם בכינוי Signor Gi, יפתח הערב את התערוכה "Note to Self". אוצרת: הגר בריל.
  • גלריה אגריפס 12. ירושלים (אגריפס 12). תערוכת היחיד של אנדי לה-ויין-ארנוביץ, "Please Stop Talking", תיפתח הערב.
  • החנות. תל-אביב (העלייה 31). במוקד תערוכת היחיד "N-Armed Bandit" של נמרוד אלכסנדר-גרשוני, שתיפתח הערב, מוצב משחק מזל שפועל כל לילה מרדת החשכה ועד עלות השחר. אוצרת: עלינא דקל.
  • גלריה תירוש. הרצליה (חבצלת השרון 35). האמן בזוקה ג'ו, המשלב ביצירתו בין פופ-ארט לאמנות רחוב, יפתח הערב את התערוכה "אליק בליק בום".
  • גלריה משרד. תל-אביב (זמנהוף 6). הערב תיפתח תערוכת היחיד של יואל ברקן, "לגעת בחומר מסוכן". אוצרת: רחל סוקמן.
  • גלריה ג'ולי מ. תל-אביב (בצלאל יפה 10). עבודות צילום שראשיתן במודלים תלת-ממדיים ואחריתם בדימויים צבעוניים, מונוכרומטיים, בתערוכה "דברים כשלעצמם" של ליאת אלבלינג, שתיפתח הערב. אוצר: יאיר ברק.
  • גלריה מנשר. תל-אביב (דוד חכמי 18). פסלים של עיד אלהדא'לין ותצלומי רקע משל עודד ידעיה ומיקי קרצמן יוצגו בתערוכה "מאום-אלח'יר", שתיפתח הערב. אוצר: עודד ידעיה.
  • גלריה אלפרד. תל-אביב (סמטת שלוש 5). ציורים, עבודת וידיאו ומיצג יוצגו בתערוכה הזוגית של האמנים נעמי צוקר ואנדראה קוסטנזו-מרטיני, "Estasi", שתיפתח הערב. אוצרת: אפרת גל-שמש.
  • גלריית Art&About. פארק תעשיות עמק חפר (צבי-הנחל 7). בוגרי מגמת אמנות מבתי-ספר בעמק-חפר יציגו בתערוכה שתיפתח הערב. אוצרת: לי-מור כהן.
ליאת אלבלינג, ללא כותרת, 2015, גלריה ג'ולי מ., תל-אביב (בצלאל יפה 10)

ליאת אלבלינג, ללא כותרת, 2015, גלריה ג'ולי מ., תל-אביב (בצלאל יפה 10)

יום שישי (12.6)

  • גלריית תמונע. תל-אביב (שונצינו 8). בצהריים תיפתח תערוכת הצילום "אינקוגניטו – צילומים מאוכף על גב סוס דוהר", של עפר שגב. אוצר: אוהד אשר.
  • גלריה בארי. קיבוץ בארי. תערוכתן המשותפת של ליאור רייזל, גילה ספיר ויפעת טריינין ליסאי, "התקלפות אור", תיפתח היום. אוצרת: זיוה ילין.

יום שבת (13.6)

  • הגלריה לאמנות. נצרת העתיקה (רחוב 6091). עדינה קיי וסימה לוין יציגו בתערוכה "חי זר", שתיפתח בערב. אוצר: פריד אבו-שקרה.
  • הקצה. נהריה (לוחמי-הגטאות 34). בערב תיפתח התערוכה "מספרי סיפורים" של עינת פלד וצ'נצ'ל בנגה, שבה יוצגו רישומי אקוורל על ניירות קטנים. אוצרת: לי רמון.
  • גםגלריה. תל-אביב (מאפו 27). התערוכה "בעיקר הדפסים" של תום שמואלי תיפתח בערב. אוצר: סיני בר.
צ'נצ'ל בנגה, "Human Animal", 2015. הקצה, נהריה (לוחמי-הגטאות 34)

צ'נצ'ל בנגה, "Human Animal", 2015. הקצה, נהריה (לוחמי-הגטאות 34)

***

נסגרות

  • גלריה חזי כהן: עמית קבסה, "זה לא אישי"; אריק מירנדה, "Forever and a Day". עד 13.6.
  • גלריית משונע: ערן ענבר, ענת מעוז, "קרמשניט". עד 13.6.
  • מקום לאמנות: צביקה לחמן, "יבוא גדי זהב"; "פנים חדשות". עד 13.6.
  • פינברג פרוג'קטס: אלי סינגלובסקי, "שוברי שמש". עד 13.6.
  • שלוש: יוסי מרק, "קרוב יותר". עד 13.6.
  • גלריה התחנה: אביב גד קלר, "רחוב אלף-בית". עד 18.6.
  • גלריית טרומפלדור: "רואים אורות". עד 18.6.
  • גלריית עין-הוד: "סף המציאות". עד 14.6.
  • הגלריה ע"ש מורל דרפלר, ויצו חיפה: אוהד מטלון, אסף שחם וינאי טויסטר, "בחזרה לחומר החדש". עד 12.6.
  • הגלריה של המכון לאמנות בת-ים: פאני הורביץ, שקד אביב, "התמזגות". עד 18.6.
  • עמליה ארבל: סיון רותם, ציור. עד 17.6.
  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס: "קווים אדומים"; "שמוליק כץ מצייר אמנות"; "יניב שמעוני, קווים לדמותו". עד 13.6; "פצעי בגרות".
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: "התערוכה החקלאית"; שחר מרקוס ונקט אקיג'י, "מאובנים". וידיאו; עד 13.6.
  • משכן לאמנות עין-חרוד: הילה בן-ארי, "נעמה, מחווה לנחום בנארי"; עודד הירש, "תוכנית מגירה". עד 13.6.

***

אירועים

  • גלריה דוויק: שיח גלריה בתערוכה של טלי נבון, "צליל לא מכוון". ו', 12.6, 11:30.
  • משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדי ו', 11:30, שבת, 13:15.
  • מקום לאמנות: אירוע שירה במסגרת התערוכה של צביקה לחמן, "יבוא גדי זהב". ו', 12.6, 12:00.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: שיח גלריה בתערוכה של גדעון רובין, "הזיכרון מרחיק לכל עד לבוקר זה". לאחר מכן סיור בתערוכות. שבת, 13.6, 12:00; הרצאה על עבודותיו של רובין. ב', 15.6, 19:30.
  • מוזיאון ינקו-דאדא: שיח גלריה בתערוכה של איתמר בגליקטר, "מצאנו נפט". שבת, 13.6, 12:00.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: שיח גלריה ב"התערוכה החקלאית". שבת, 13.6, 12:00.
  • רוזנפלד: שיח גלריה בתערוכה של רועי רוזן, "מסע מודרך בתוך קברי". שבת, 13.6, 12:00.
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן: מפגש עם אמן הקרמיקה אמנון ישראלי. ב', 15.6, 11:00.
  • מוזיאון ישראל: מפגש בעקבות "קיצור תולדות האנושות". הרשמה בטל' 02-6771373. ב', 15.6, 17:00, ד', 17.6, 12:00 (ללא הרשמה); מפגש בתערוכה "יומולדת". ג', 16.6, 19:00.
  • פסאז' אלנבי: "פסאז'". אהד פישוף ואחרים בעבודה "פסאז'", סאונד, וידיאו ותנועה. אלנבי 94, תל-אביב. כניסה חופשית. ב', 15.5, 21:00.
  • הקצה: מפגש בתערוכה של עינת פלד, צ'נצ'ל בנגה, "מספרי סיפורים". והפעם על מעשיות, פולקלור והיסטוריה. ה', 18.6, 19:00.
  • זהזהזה: ערב עיון במסגרת התערוכה "38/4. מתחמים, התפתחויות וכיוונים חדשים בתמ"א 38". ה', 18.6, 19:00.
  • בסיס: "בסיס ובניין על". תערוכת פתיחה של מתחם בית ספר בסיס לאמנות ותרבות. המדע 14, הרצליה-פיתוח, טל' 09-8663004. ב'-ה', 22:00-17:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 22:00-10:00. עד 27.6.
  • פרישמן 46 (בלובי): "דיאלוג בלובי". עבודות של ציבי גבע, סיגלית לנדאו, משה קופפרמן ואחרים לצד אריגי קילים עתיקים. ללא מועד סיום.
  • המכללה ע"ש דוד ילין: "אצלנו זה לא כמו אצלכם". תערוכה קבוצתית. המעגל 7, ירושלים. א'-ה', 18:00-10:00. עד 23.6.
  • מוזיאון פרטי פרסלר: "פסי גירש 2015-2006". צילום. וולפסון 54, תל-אביב. א'-ה', 15:00-10:00, ו', 14:00-10:00. עד 28.7.
  • יד-ושם, ביתן התערוכות: "ילדות בשואה, כוכבים בלי שמים". סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תקשורת חזותית ב-HIT מכון טכנולוגי חולון ומהמחלקה לעיצוב קרמי בבצלאל מציגים סרטונים על ילדים בשואה. הר הזיכרון, ירושלים. א'-ד', 17:00-09:00, ה', 20:00-09:00, ו', 14:00-09:00. ללא מועד סיום.

***

תערוכות בוגרים

  • גרנד Art: "זכר ונקבה ברא אותם". המחלקה לאמנות בסמינר הקיבוצים. גרנד קניון, חיפה. א'-ה', 20:00-12:00, ו', 13:00-10:30. עד 4.8.
  • גלריה בצלאל: תערוכת בוגרי תואר שני באמנויות MFA. דרך סלמה 60, טל' 03-6824082. ד'-ה', 18:00-12:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 20:00-12:00. עד 20.6.

***

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12: אנדי ארנוביץ, "Please Stop Talking". מגוון טכניקות. עד 7.7. אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • אינדי, גלריה שיתופית לצילום: תמר נסים, "על הבשורה". עד 27.6. שביל-המרץ 5, בניין 7, קומה 3, תל-אביב. ג'-ה', 19:00-12:00, ו-שבת 14:00-11:00.
  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: נעמי צוקר ואנדראה קוסטנזו מרטיני, "Estasi". ציור, וידיאו, מיצג. עד 3.7; בחצר: ורד אהרונוביץ', "המזרקה". ללא מועד סיום. סמטת שלוש 5, תל-אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.
  • אנגל: חגי ארגוב, "מעשייה יום-יומית". עד 5.7. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5225637. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • ברוורמן: "Re:Start". אמני הגלריה מציגים יצירות מהשנים הראשונות. עד 14.8. השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גבעון: ירוסלב מודזלבסקי ולאון טרסביץ', "מעבר לריאליזם ולאבסטרקט". ציור. עד 25.7. גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • ג'ולי מ.: ליאת אלבלינג, "דברים כשלעצמם". עד 18.7. בצלאל יפה 10, תל-אביב, טל' 03-5607005. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גורדון: דני קרוון, "50 שנה לאנדרטת הנגב". פיסול, רישום, מיצב. עד 4.7. בן-יהודה 95, טל' 03-5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גורדון 2: פנינה רייכמן, "Variations I-V". ציור ורישום. עד 7.7. נתן החכם 4, תל-אביב, טל' 03-5290011. ב'-ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גלריה בנימין: "עשייה מתמדת". תערוכה קבוצתית. עד 4.7. צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית: "שלום לך ארץ נהדרת". ציור. עד 26.6. דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה', 21:00-12:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00.
  • גלריה חזי כהן: גלעד אופיר, "עבודות חדשות". צילום ווידיאו; שי קון, "סכום חלקיו". פתיחה: ה', 18.6, 20:00. עד 22.8; עמית קבסה, "זה לא אישי"; אריק מירנדה, "Forever and a Day". עד 13.6. וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ליאונרדו: יעל דרור אנג'ל, "קול באשה אהבה". צילום. עד 22.6. בית-הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-08:30, ו', 13:00-08:30.
  • גלריה צדיק: אמנון יוהס, "העדר". ציור. עד 4.7. שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה', 17:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • גלריה P8: אורה ראובן, "אדום פומפיי". מיצב פיסולי בנוכחות הקהל. עד 5.7. יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ד'-ה', 19:00-11:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • גלריית משונע: ערן ענבר, ענת מעוז, "קרמשניט". אובייקטים והדפסים. עד 13.6. הרצל 112, תל-אביב. ג'-ה', 22:00-12:00, ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • דביר: מירוסלב בלקה, "RMMBRNC". מיצבים, פסלים, רישומים, וידיאו וצילום. עד 27.6. ראשית-חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • זומר: גיא זגורסקי, "נוסטוס". פיסול. עד 11.7. שד' רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.
  • זימאק: אורית אקטע הילדסהיים, "לא מזכירים חבל…". ציור היפר ריאליסטי. עד 3.7. ה' באייר 68, תל-אביב, טל' 03-6915060. א'-ה', 20:00-09:30, ו', 15:00-09:30.
  • טובה אוסמן: צילה פרידמן, "טקסט וטקסטורה". מיצב; גילה רוסו-צימט, "זהות שאולה". ציור. עד 24.6. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.
  • יאיר: תצוגה לקראת מכירה פומבית. פתיחה: ב', 15.6. עד 20.6. אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 20.6 14:00-11:00.
  • מקום לאמנות: צביקה לחמן, "יבוא גדי זהב". תחריטים, רישומים, ציור; "פנים חדשות". תערוכה קבוצתית. יחסים בין האני לסביבה. עד 13.6. שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-10:30.
  • נגא: שחר יהלום, "חיות HAYOT". פיסול, רישום ואנימציה. ללא מועד סיום. אחד-העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • עינגע: רב קמל, חליל בלבין, יואב אפרתי, "הקרנפים". רישומי קיר, פיסול בבד. עד 11.7. בר-יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • פינברג פרוג'קטס: אלי סינגלובסקי, "שוברי שמש". עד 13.6. שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • רוזנפלד: רועי רוזן, "מסע מודרך בתוך קברי". מגוון מדיות. עד 27.6. שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • רוטשילד אמנות: ירדן וולפסון, ציור ורישום. ללא מועד סיום. יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • שלוש: יוסי מרק, "קרוב יותר". ציור. עד 13.6. מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • Contemporary by Golconda: דרור בן-עמי, "Black is a colour". עד 11.7; "יהודים". ללא מועד סיום. הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • Raw Art: תומאס מור, "*****". יחסי הגומלין בין אמנות, צריכה, תיירות ושיטת תצוגה. עד 20.6. שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

***

 חללי תצוגה

  • אטליה שמי: שוקה גלוטמן/יחיאל שמי, "All is wrong; Everything is fine". רדי מייד. פתיחה: שבת, 13.6, 12:00. עד 18.7. כברי, טל' 04-9952709. ג'-ד', שבת, 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.
  • בית אוסף קופפרמן: "כיסויים". פיסול, ציור, צילום, וידיאו. עד דצמבר; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: "זמן צרוב". יחסי גומלין בין הרמוניה לדיסהרמוניה. עד 20.6. העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ירושלים: "מאסף/תצוגה לא שימושית". תחזית תרבותית-חברתית אלטרנטיבית. עד 8.8. שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): שגיא גרונר, "The Psychonaut, In Quest Of Vision"; אריק ונונו, "מתחם קרווג'יו". מיצב. פתיחה: ה', 18.6, 19:30. עד 11.7; רן הררי, "קפל". גזירי וקיפולי נייר; צבי תדמור (2012-1923), "התחבטות אל מול הנראה". ציור ורישום; דבורה מורג, "בלא מנוח". מיצב, פיסול, ציור ורישום; עדן אורבך עפרת, "Starry Night". וידיאו; כפיר גלאטיה-אזולאי, "כמיהה". אובייקטים; ורדה רותם, פיסול חוץ. עד 20.6. אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • בית הנסן: "De Tech: בשבח האיטיות". מעצבים בוחנים טכנולוגיה. פתיחה: ו', 12.6, 12:00. עד 3.7. גדליהו אלון 14, ירושלים, טל' 02-5793702. א'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • גבעון פורום לאמנות: "מי מרוצה וחי?". עד 1.8. אלרואי 3 פינת שלוש 22, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-9490999. ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • גלריה 10: "זרים בתוכנו". האמן פוגש את האחר. עד יוני. בית מיכל, הגר"א 10, רחובות. א', ג', ה', 19:00-16:00, ב', ד', 12:00-09:00, ד', 22:00-17:00 ובתיאום מראש.
  • גלריה דוויק: טלי נבון, "צליל לא מכוון". ציור. עד 31.7. מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות-שאננים, ימין-משה, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע 20:00-10:00.
  • גלריה התחנה: אביב גד קלר, "רחוב אלף-בית". ציור. עד 18.6. בן אביגדור 20, קומה 3, תל-אביב, טל' 052-7466459. ב', 18:000-10:00, ג', 18:00-13:00, ד'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00.
  • גלריה חנקין: ורד עותמי, "צבע אדום". עיצוב בנייר. עד 18.7. חנקין 109, חולון. א'-ה', 12:30-10:00, 19:00-16:00, ו', 12:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • גלריה טל: "ציוני דרך". לציון 13 שנה לגלריה. עד 22.8. חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.
  • גלריה לאמנות אום-אלפחם: אסד עזי, רטרוספקטיבה. ציור. פתיחה: שבת, 6.6, 13:00. עד 6.10. אום-אלפחם. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.
  • גלריה מרכז ההנצחה, קריית-טבעון: נעמי זך, תחריט ופיסול. עד 20.6; דורית רינגרט, "אל המגדלור". רישומים; ענבל ניסים, "שמירות". עד 7.7. מרכז ההנצחה, רחוב המגדל 2, קריית-טבעון, טל' 04-9835506. א'-ה', 13:00-08:00, 19:00-16:00, ו', 11:30-09:00, שבת, 13:00-11:00.
  • גלריה STA: דניה ויינר ושירי טרקו, "Photo-Maki". ללא מועד סיום. העלייה 25, תל-אביב, טל' 054-2397979. ג'-ה', 20:00-16:00, ו', 15:00-11:00.
  • גלריית בית-הספר מוסררה, הגלריה החדשה: לורטה לוקס, "דיוקנאות דמיוניים". צילום-ציור. עד 13.7. הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.
  • גלריית טרומפלדור: "רואים אורות". תערוכה קבוצתית. עד 18.6. טרומפלדור 19, באר-שבע, טל' 08-6247706. א', 18:00-14:00, ה', 13:30-09:30, ו', 14:00-10:00.
  • גלריית לוחמי-הגטאות: רוני ברות, "החדר הפנימי". ציור. עד 30.6. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 054-4993737. ו', 14:00-19:00, שבת, 15:00-10:00 או בתיאום טלפוני.
  • גלריית עין-הוד: אולריקה סיבל, "Walk around Ein Hod"; "טפו טפו טפו, אמונות טפלות". עד 30.6; "סף המציאות". עד 14.6. עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.
  • גםגלריה: תום שמאלי, "בעיקר הדפסים". פתיחה: שבת, 13.6, 19:30. עד 25.7. מאפו 27, תל-אביב, טל' 03-5229250. א', 20:00-16:00, ג', 15:00-10:00, ד'-ה', 12:30-10:30, 18:30-16:30, ו', 12:00-10:00.
  • הגלריה האוניברסיטאית, האוניברסיטה הפתוחה: "יצא מפרופורציות". חוויית עודפות והצפה. פתיחה: ב', 15.6, 18:00. עד 20.8. דרך האוניברסיטה 1, רעננה. א'-ה', 17:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר: "מעבר להירושימה: שובו של המודחק". עד 14.8; עבודות של סיגלית לנדאו ומשה קופפרמן מאוסף יגאל אהובי. עד 14.8. אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים: "שחור לבן". תערוכה קבוצתית. עד 28.6; יורי גודקוב, ציור. עד 30.6. בן-גוריון 7, הרצליה, טל' 09-9589986. א', ג'-ה', 13:00-10:00, 19:00-13:00, ו', 13:00-10:00.
  • הגלריה העירונית כפר-סבא: אניסה אשקר, "שמרי על עצמך". טכניקה מעורבת, דיוקנאות. עד 30.6. גאולה 12, כפר-סבא, טל' 09-7649303. א'-ה', 20:00-09:00, ו', 12:00-09:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות, עפולה: איש גורדון, "ממשמש ובא". מקבץ עבודות 2015-1973. עד 21.6. חטיבה תשע 15, עפולה, טל' 04-6591677. ב', ג', ו'-שבת, 13:00-11:00, ד'-ה', 19:00-17:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות ראשון-לציון: "מחילות". תערוכה קבוצתית. ללא מועד סיום. רוטשילד 7, ראשון-לציון. ב'-שבת, 13:00-10:00, ג', 18:30-16:30.
  • הגלריה לאמנות רמות-מנשה: סימה מאיר, "מגלי עולם". מיצב וידיאו וציור. עד 18.7. רמות-מנשה, טל' 052-3864955, 052-6261069. שבת, 13:00-11:00.
  • הגלריה ע"ש מורל דרפלר, ויצו חיפה: אוהד מטלון, אסף שחם וינאי טויסטר, "בחזרה לחומר החדש". תנאי המדיום הצילומי. עד 12.6. הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562540. א'-ה', 18:00-08:00.
  • הגלריה ע"ש דרפלר, מוסררה: "מסע בין כוכבים". גבולות הגוף והסוואה. עד 9.7. הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א', 19:00-09:00, ב', 21:00-09:00, ג', ה', 17:00-09:00, ד', 18:00-09:00.
  • הגלריה של המכון לאמנות בת-ים: פאני הורביץ, שקד אביב, "התמזגות". ציור. עד 18.6. הגבול (שמחה הולצברג) 18, בת-ים, טל' 03-5064237. ב', ה', 20:00-18:00, ו', 12:00-10:00.
  • החנות: נמרוד אלכסנדר גרשוני, "N-Armed Bandit". משחק מזל, שילוב וידיאו וסאונד- הפועל מרדת החשכה עד עלות השחר. עד 3.7. העלייה 31, טל' 5341223־052. כל השבוע, בשעות החשכה (התצוגה בחלון הראווה).
  • היינקן גראז' גאלרי: משה חן, "מאגמה". וידיאו והצבה. עד 7.7. סעדיה גאון 24, תל-אביב. א'-שבת, 24:0-20:00.
  • הירקון 19 (המדרשה): "שקרים ועבירות". על היחס בין חוק לעבירה, שקר לאמת. ללא מועד סיום. הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. א'-ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • הלובי: הדס עפרת, "תעתיקי תל-אביב". בהשראת יצירת האדריכל ברנרד טשומי. בשיתוף יובל יאירי. עד 26.6. ארלוזורוב 6, תל-אביב, טל' 054-5482482. ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית: אמנון וולמן, "קומפוזיציה לשתי קומות ומסדרון". רב תחומי. עד 27.6. האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • המרכז לאמנות עכשווית: טוני נבוק, "שעות עגולות". הצבה פיסולית קינטית; אוליבר לאריק, מיצב פיסולי ווידיאו. עד 18.7. קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • הסדנה ברמת-אליהו: גיל יפמן, "חזון העצמות היבשות", מיצב פיסולי; שי עיד אלוני, "קו גבול מגרש". מיצב פיסולי; אורי לוין, וידיאו ומיצב (בחלון הגלריה); דני מיכאל, "איך אדע". וידיאו; "הגלריה של כל הדברים". עבודות פיסול ומיצב של חיים גולדנברג, דרורה הד וד"ר הרמן ריייך. ללא מועד סיום. שאול המלך 5, ראשון-לציון. א', ג', 14:00-09:00, ב', ד', 14:00-09:00, 19:00-17:00, ה', 19:00-17:00.
  • הסדנה לאמנות: "יער ישראלי?! בין זיכרון לאסקפיזם". תערוכה קבוצתית; שרון שמאי-זהבי, "נחרט ונחרת". עד 22.6. שדרות דואני 25, יבנה. א'-ב', ד', 13:00-09:00, 19:00-17:00, ג', ה', 13:00-09:00.
  • הקצה: עינת פלד, צ'נצ'ל בנגה, "מספרי סיפורים". ציור, רישום. פתיחה: שבת, 13.6, 11:30. עד 25.7. לוחמי-הגטאות 34, נהריה, טל' 04-9926819. ב', 19:00-16:30, ה', 13:00-10:30, ו', 15:00-12:00, שבת, 13:00-11:00.
  • ויטרינה, המכון הטכנולוגי חולון: אודי קרמסקי, "מפרט לחומר וחלל". אדריכלות, מיצב ועבודה בחומר. עד 24.6. גולומב 52, בניין 6, חולון, טל' 03-5026666‏. א'-ה', 17:00-10:00.
  • זהזהזה: "38/4. מתחמים, התפתוחיות וכיוונים חדשים בתמ"א 38". עד 27.6. מבנה 21, נמל תל-אביב, טל' 03-5444261. ב'-ה', 18:00-12:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 19:00-12:00.
  • חנינא: מילכה בסל, רלי דה-פריס, נעה היינה, "א-תרים". יחסים בין גוף למקום. פתיחה: שבת, 6.6, 20:00. עד 4.7. שביל-המפעל 3, קומה 1, קריית-המלאכה, תל-אביב. ד'-ה', 18:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • מנשר: "עיד אלהדא'לין מאום-אלח'יר", אובייקטים. עד 2.7. דוד חכמי 18, תל-אביב, טל' 03-6887090. א'-ה', 19:00-11:00.
  • מרכז גוטסמן לתחריט: "נופי תחריט". עד ספטמבר. קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-07:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.
  • סדנת ההדפס ירושלים: אריק קילמניק, "איתקה". רישום, הדפס, פיסול; "Printer's Proof". וידיאו, הדפס, ציור ועוד. עד 28.6. שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-08:00 או בתיאום מראש.
  • עמליה ארבל: סיון רותם, ציור. עד 17.6. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5444399. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 13:00-11:00.
  • פריסקופ: אנה גיטלסון-קאהן, "100% Merino Knits". קולקציית שמיכות. עד 27.6. בן-יהודה 176, תל-אביב, טל' 03-5226815. ב'-ד', 20:00-17:00, ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.

***

 מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר: "החולצה שלי נושמת". אופנה וטכנולוגיה. ללא מועד סיום. ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.
  • בית התפוצות: "איימי ויינהאוס: דיוקן משפחתי". עד יוני; "תופרי החלומות". עיצוב אופנה. עד יולי; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע. אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג', 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.
  • בית ראובן: ציורי ראובן מאוסף המוזיאון, תצוגה ביוגרפית. תצוגת קבע. ביאליק 14, תל-אביב. טל' 03-5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.
  • ביתן הלנה רובינשטיין: "סביבות עבודה". ייבוא מקום עבודה לחלל המוזיאון. עד 31.10; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע. שד' תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המוזיאון הימי הלאומי: "מראות יפו באמנות ההדפס, מאוד י"ז-י"ט". עד 22.6. דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 15:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס: "קווים אדומים". זרקור לקריקטורה פוליטית; "שמוליק כץ מצייר אמנות". שתי סדרות של כץ; "יניב שמעוני, קווים לדמותו". ביקור בחדר העבודה של היוצר. עד 13.6; "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע. ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.
  • המוזיאון הפתוח בעומר: "נוף ישראלי". צילום. עד 30.10. עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת ראשונה בחודש, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון הפתוח בתפן: ורדה יתום, "הכי רחוק מתל-אביב". פיסול. עד אוקטובר. תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.
  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב: "עירוניות מתועשת". הקשר בין עיר לתעשייה. עד 20.6. שד' הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ג'-ד', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: יעל אזולאי, "Fidelio". וידיאו. במסגרת "שישי ראשון". עד 29.6; נורה סטנשו, "מאיאסטרה". דיוקנאות עצמיים, טבע דומם ודימויים של ציפור; רוני בן-ארי, "המסע בעקבות 'הציגנקה'. צילום. עד אוגוסט. רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; עבודות מאוסף המוזיאון, עבודות של אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג. ללא מועד סיום. דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 03-7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.
  • המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח: "קשרים". שטיחים מאיראן, טורקיה וקווקז; ממצאים ארכיאולוגיים בחצר. ללא מועד סיום. העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מובי מוזיאוני בת-ים: "הסצינה הבת-ימית: יעקב אפשטיין/חיים קיוה". עד 9.7. סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון אילנה גור: "רכישות חדשות: פרקטיקה של אספנות אחרת". עד 11.7. מזל דגים 4, יפו העתיקה, טל' 03-6837676. א'-ו', 16:00-10:00, ערבי חג, 14:00-10:00, שבת וחג, 18:00-10:00.
  • מוזיאון ארץ ישראל: "אלנבי ומוגרבי, היו זמנים בקולנוע". כרזות סרטים, 1959-1931. עד 28.2; עודד בלילטי, "עקבות הצבר". צילום. עד 10.8; "זכוכית ישראלית 2015". עד 20.6; "מדליות מלחמה". מדליות מלחמת העולם הראשונה מאוסף פרנקנהויז. ללא מועד סיום; "רואים שקוף". צילומי זכוכית של חלוצי הצילום בישראל. עד 15.10; "הבנק של ולירו". עד דצמבר. חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).
  • מוזיאון אשדוד לאמנות: "הים האחרון". הים באמנות הישראלית. עד 13.10. דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג', ד'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30.
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן: עדי סנד, "פופ כנעני". עבודות 2015-1999; "הקסם שביצירה הקרמית". קרמיקה אמנותית של אמנון ישראלי ותלמידים. עד 1.8. קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה: שמואל טפלר, "שירת הצבעים". עד 18.7; באגף הנוער: "עולמות מופלאים. עד 30.8; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע. קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון הכט: יונתן גולד, אסי משולם, "בין אתוס למיתוס". ציור, פיסול. עד 15.8; תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה. אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.
  • מוזיאון העיצוב חולון: "רעיון מגירה". דגמים שלא הגיעו לקו הייצור מתוך אוסף מוזיאון אלסי; יעקב קאופמן, "שרפרפים". תהליכי ייצור של שרפרפים; "מתבנית לשבר". סטודיו קאהן מציג תהליך פיתוח. עד יוני. פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500–073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 18:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.
  • מוזיאון העיר חיפה: "פורצלן: הזהב הלבן של אירופה". עד 5.10. שד' בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00.
  • מוזיאון הרמן שטרוק: שטיינהרט ושטרוק, "האמן וחונכו"; דני קרמן, אבנר כץ ומשה הופמן, "מתלמידי יעקב שטיינהרט". ללא מועד סיום. ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: "מעבר זמני", עבודות שהות אמן על שם ברונר; גדעון רובין, "הזיכרון מרחיק לכל עד לבוקר זה"; "The Gift". משתתפי תכנית המרכז לאמנות חזותית, ירושלים. עד 15.8. הבנים 4, הרצליה, טל' 09-9551011. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים.
  • מוזיאון חיפה לאמנות: "דברים שרואים משם". אשכול של שמונה תערוכות יחיד ושתי תערוכות קבוצתיות. עד 18.10; במרכז האמנויות: "מטרופוליס/החוויה העירונית". לכל המשפחה. העיר כגוף מורכב. ללא מועד סיום. שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: "מבלי להותיר עקבות". אמנות בהשפעות בודהיסטיות; "אוטאגאווה קוניושי וממשיכי דרכו"; "צבע החיים". האדום באמנות ובתרבות היפנית; "שינה ערבה ילדתי בעריסת השמים". אנימציה. ללא מועד סיום. שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון ינקו-דאדא: "קו-גזרה". מגזרות כביטוי לאקטואליה; איתמר בגליקטר, "מצאנו נפט!"; קרן ענבי, "בית וגן"; נעה יקותיאלי, מיצב; "יצא מהקשרו". עד 28.6. כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:30-09:30, ו' וערבי חג, 14:00-09:30, שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון יפו העתיקה: תערוכת אמנות נייר בינלאומית. עד 30.8. טיילת מפרץ שלמה 10, יפו. ה', שבת וחג, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00. סגור בערבי חג. כניסה: 35-35 שקל.
  • מוזיאון ישראל: "רמברנדט מאמסטרדם ומירושלים". עד 29.8; "ים של זהב: האוצר". עד 1.9; "טעם אריסטוקרטי". אמנות עתיקה מאוסף בלפר. עד 26.12; "סלון צרפתי". ציורים מאוסף אלכסיס גרגורי. עד 26.12; "רמברנדט מאמסטרדם ומירושלים". עד 29.8; "יד ביד". שני כרכ משנה תורה לרמב"ם מספריית הוותיקן וממוזיאון ישראל. עד 26.12; "תערוכה בקופסה". 50 שנה לתערוכות באגף הנוער. עד 26.12; "יומולדת". לכל המשפחה. עד 26.12; "קיצור תולדות האנושות". מסע להיסטוריה של המין האנושי בהשראת ספרו של יובל נח הררי. עד 2.1; "ויהי ננו, התנ"ך הזעיר בעולם". ללא מועד סיום; "1965, היום". תערוכה לציון חגיגות היובל של מוזיאון ישראל. עד 29.8; שישה פרויקטים של שישה אמנים: אורי גרשוני, "אפולו ומנקה הארובות"; דנה לוי, "ספרות של סופות"; טמיר ליכטנברג, "עסקת חבילה"; עידו מיכאלי, "שטיח בנק הפועלים"; גלעד רטמן, "חמש להקות מרומניה"; רועי קופר, "חלום עזה". עד 29.8; "האמן והסטודיו". עד יולי. "אמנות ישראלית". תערוכת קבע. שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ד', 21:00-10:00, ו' וערב חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ה', עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים במהלך יוני-אוגוסט מ-16:00, ובשבתות אוגוסט.
  • מוזיאון מאנה כץ: "האוונגרד היהודי". עד 28.7. שדרות יפה-נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון מוניו גיתאי וינרויב לאדריכלות: "עירוניות מתועשת". עד 20.6. שדרות הנשיא 135, חיפה. ד'-ה', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • מוזיאון משה שק: יצירות של משה שק. ללא מועד סיום. קיבוץ בית-ניר. כל השבוע 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות: גילי אבישר, "לוויתן". דמויות מבד. עד ספטמבר; "מעשה בגמד, בענק ובנסיכה". תערוכה פעילה לכל המשפחה. ללא מועד סיום. רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: "אשת חיל". דמות החיילת בחברה הישראלית. עד 20.6; "התערוכה החקלאית". חקלאות מקומית באמנות עכשווית; שחר מרקוס ונקט אקיג'י, "מאובנים". וידיאו; עד 13.6. ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת חינם.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: ורד קמינסקי, "אבנים מלאכותיות". צורפות. פתיחה: ו', 12.6. עד 28.11; אן ליסלגארד, "מרחבים מקבילים". מרחב מדומה בעזרת קישורים שונים. עד 19.9; ר"ה קוויטמן, "פרק 29: חקק". ציור על לוחות עץ. עד 5.9; דייוויד הוקני, "מלים ותמונות". הדפס. עד 18.7; אורי קצנשטיין, "Backyard". פיסול, וידיאו-ארט, סאונד ורובוטיקה. עד 18.8; רוברט קאפה, "צלם של החיים". צילום. עד 22.8; "Turn On". עבודות וידיאו מאוסף יוליה שטושק. עד 29.8; אתל גוטמן, "גידולי פרא, 2014". פיסול סביבתי. ללא מועד סיום; "המוזיאון מציג את עצמו 2". אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "על קווי דמיון". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום. שד' שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).
  • משכן לאמנות עין-חרוד: אריה אלואיל, "אות, דמות, נוף". עד 20.6; הילה בן-ארי, "נעמה, מחווה לנחום בנארי"; עודד הירש, "תוכנית מגירה". עד 13.6; חיים מאור, "יהודי טוב". עד 30.6; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע. עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.
  • AMOCA, המוזיאון הערבי לאמנות עכשווית: "HIWAR, חיוואר". שיח חזותי ותוכני. פתיחה: ד', 17.6. ללא מועד סיום. דוחא 100, סחנין, טל' 04-8235789. א'-ה', 16:00-10:00 (במהלך הרמדאן, 20.7-18.6, המוזיאון פתוח עד 14:00).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.