המדריך, 4–10 ביוני 2015

תערוכות נפתחות, נסגרות, אירועים, גלריות לאמנות, חללי תצוגה, מוזיאונים, ובונוס: תערוכות בוגרים בבתי-ספר לאמנות

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

***

נפתחות, 4.6–6.6

יום חמישי (4.6)

  • גלריה גורדון. תל-אביב (בן-יהודה 95). בתערוכה "דני קרוון – 50 שנה לאנדרטת הנגב", שתיפתח הערב, יוצגו פסלים, רישומים ומיצב חדש שעוסקים באנדרטה האיקונית של דני קרוון. נוסף לכך תיפתח התערוכה "Variations I-V" של האמנית פנינה רייכמן, שתציג ציורים ורישומים מהשנתיים האחרונות.
  • לושי. תל-אביב (רוטשילד 19). תערוכת היחיד "המהום לבן", של האמן וולקר הולר, החי ועובד בניו-יורק ובברלין, תיפתח הערב.
  • גלריה צדיק. יפו (שמעון הצדיק 16). הערב תיפתח תערוכת ציורי הנוף "העדר" של האמן אמנון יוהס. אוצרת: חנה קומן.
  • גלריה בנימין. תל-אביב (צ'לנוב 28). בתערוכה הקבוצתית "עשייה מתמדת", שתיפתח הערב, משתתפים בין השאר צבי טולקובסקי, אתי יעקובי, שרון פדידה ועוד. אוצרת: חגית אונמני-רובינשטיין.
  • האנגר 2. נמל יפו. בערב תיפתח תערוכת מכירת אמנות "פלסטר 3" לתמיכה בארגון רופאים לזכויות אדם. בין המשתתפים: גל וינשטיין, מרים כבסה, סיגלית לנדאו ועוד. אוצרות: ורדית גרוס וכרמית גלילי.
  • גרנד ART. חיפה (גרנד קניון). התערוכה הקבוצתית "זכר ונקבה ברא אותם", בשיתוף המחלקה לאמנות של מכללת סמינר הקיבוצים, תיפתח הערב. אוצרות: שירלי משולם וד"ר הדרה שפלן-קצב.
  • גלריה אינדי. תל-אביב (שביל-המרץ 5). הערב תיפתח תערוכת היחיד של תמר נסים, "על הבשורה". אוצרת: קרני ברזילי.
  • גלריה P8. תל-אביב ( יהודה הלוי 79). האמנית אורה ראובן תיפתח הערב את התערוכה "אדום פומפיי", שבה המבקרים יוכלו לשחק עם האובייקטים שיצרה.
  • גלריה זימאק. תל-אביב (ה' באייר 68). אורית אקטע-הילדסהיים, ציירת היפר-ריאליסטית, תפתח הערב את התערוכה "לא מזכירים חבל…".
  • מונטיפיורי מכירות פומביות וגלריה. תל-אביב (גורדון 36). תערוכת הציור "הנוף הוא רק סיבה", מאת האמנית רותי סגל, תיפתח הערב. אוצרת: גלית הזלקורן.
  • תיאטרון גבעתיים. גבעתיים (דוד רמז 40). שתי אמניות צעירות ושני אמנים ותיקים יציגו בתערוכה "געגועים", שתיפתח הערב. אוצרת: איילת אמוראי-בירן.
  • מרכז ענב לתרבות. תל-אביב (אבן-גבירול 71). מסכות דל-ארטה לצד אמנות סביבתית של רפאל אסרף יוצגו בתערוכה "נשף מסכות 2", שתיפתח היום. אוצרת: מירב יוסף.
אלכס יודזון, "ברוקלין, ניו-יורק, 29 ליולי. שנה: 2014". גלריה בנימין, תל-אביב (צ'לנוב 28)

אלכס יודזון, "ברוקלין, ניו-יורק, 29 ליולי. שנה: 2014". גלריה בנימין, תל-אביב (צ'לנוב 28)

יום שישי (5.6)

  • גלריה עינגע. תל-אביב (בר-יוחאי 7). בתערוכה "הקרנפים", שתיפתח בצהריים, מציגים מרב קמל, חליל בלבין ויואב אפרתי. נוסף לכך יציג אסף אלקלעי, אמן צעיר, את העבודה "וילון" במסגרת הפרויקט "חשיפה כפולה".
  • גלריה טובה אוסמן. תל-אביב (בן-יהודה 100). בחלון הגלריה ייפתח בצהריים המיצב "טקסט וטקסטורה" של צילה פרידמן, במקביל לפתיחת התערוכה "זהות שאולה" של גילה רוסו-צימט.
  • גלריה קיר. תל-אביב (בוגרשוב 86). סדרת צילומים המתמקדים בכניסות ובשערים למבנים קנוניים בתל-אביב יוצגו בתערוכה "מנשקי המזוזות", שתיפתח היום.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית. רמת-גן (אבא הלל 146). עבודות וידיאו המנכסות חלקים מסצינות קולנועיות יוצגו בתערוכת היחיד "Fidelio" של יעל אזולאי. אוצרת: איילת השחר-כהן.
יונתן גולד, ללא כותרת, 2015. האנגר 2. נמל יפו

יונתן גולד, ללא כותרת, 2015. האנגר 2. נמל יפו

יום שבת (6.6)

  • חנינא. תל-אביב (שביל-המפעל 3). שלוש אמניות: מילכה בסל, רלי דה-פריס ונעה היינה, יציגו בתערוכה "א-תרים" שתיפתח בערב. אוצרת: נעה היינה.
  • מוזיאון אשדוד. אשדוד (דרך-ארץ 8). ריבוי מופעיו של הים התיכון באמנות הישראלית בשלושת העשורים האחרונים ייבחן בתערוכה רבת המשתתפים "הים האחרון", שתיפתח בערב. אוצרת: רוני כהן-בנימיני.
  • גלריה עמליה ארבל. תל-אביב (בן-יהודה 100). בערב תיפתח תערוכת היחיד של הציירת וזמרת הסופרן סיון רותם.
  • בן עמי. תל-אביב (אילת 10). חגית בן-עמי-רדלר, דודי פרי וענת בגר יציגו בתערוכת השקה חגיגית לגלריה "עולמות עליונים ותחתונים", שתיפתח בערב. אוצרת: דורית טלמון.
  • גלריית עין-הוד. עין-הוד. התערוכה "חיי מדף" של שלומי שוורצברג תיפתח בצהריים. אוצרת: תמר שוורצברג.
נעה היינה, ללא כותרת, 2014. חנינא, תל-אביב (שביל-המפעל 3)

נעה היינה, ללא כותרת, 2014. חנינא, תל-אביב (שביל-המפעל 3)

***

נסגרות

  • אגריפס 12: דורון אדר, "אני בסדר". עד 7.6.
  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: "השלמות"; גלי טימן, " It was in the bag of the spices, that is the only clue". עד 5.6.
  • גבעון: יצחק גולומבק, "זרעים של שאר ירקות". עד 6.6.
  • ג'ולי מ.: טלי בן בסט, "תמונה קבוצתית". עד 6.6.
  • הקיבוץ: אורית אדר בכר, "רמיד". עד 5.6.
  • יאיר: ירמי עדני, "אבק ברוח". עד 5.6.
  • נגא: אורלי מיברג, "דיו לבנה". עד 6.6.
  • בית האמנים ע"ש שאגאל (חיפה): אהובה שרמן, "אודיסיאה בלבן"; רותי סגל, "האמת מאחורי הנוף"; תערוכה שנתי של החוג לפיסול. עד 6.6.
  • גלריה כברי: רויטל לסיק, "אשה ב-שלה". עד 6.6.
  • מנשר: "עשרת הדיברות". עד 10.6.
  • מרחב לאמנות: משה גרשון, "איך קרה שפשפש עלה למעלה". עד 5.6.
  • סדנת ההדפס ירושלים: אריק קילמניק, "איתקה"; "Printer's Proof". עד 11.6.
  • מוזיאון ארץ ישראל: "אלנבי ומוגרבי, היו זמנים בקולנוע". עד 8.6.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה: שמואל טפלר, "שירת הצבעים". עד 6.6.
  • מוזיאון האסלאם: אנדי ארנוביץ, "יופי מאוים". עד 6.6.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: "אשת חיל". עד 9.6.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: מחמוד קייס, "ערבסק #3". עד 6.6.

***

אירועים

  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר: שיח גלריה בתערוכה "מעבר להירושימה: שובו של המודחק". ו', 5.6, 11:00.
  • משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדיו', 11:30, שבת, 13:15.
  • גורדון: שיח גלריה בתערוכה של דני קרוון, "50 שנה לאנדרטת הנגב". שבת, 6.6, 12:00.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: שיח גלריה ב"התערוכה החקלאית". שבת, 6.6, 12:00.
  • מקום לאמנות: שיח גלריה בתערוכה "פנים חדשות". שבת, 6.6, 12:00.
  • פינברג פרוג'קטס: שיח גלריה בתערוכה של אלי סינגלובסקי, "שוברי שמש". שבת, 6.6, 12:30.
  • גלריה חזי כהן: שיח גלריה בתערוכה של אריק מירנדה, "Forever and a Day". ג', 9.6, 18:00.
  • הגלריה העירונית כפר-סבא: שיח גלריה בתערוכה של אניסה אשקר, "שמרי על עצמך". ג', 9.6, 19:00.
  • זהזהזה: ערב דיון במסגרת התערוכה "38/4. מתחמים, התפתחויות וכיוונים חדשים בתמ"א 38". ג', 9.6, 19:00.
  • האנגר 2, נמל יפו: "פלסטר". תערוכת מכירה לתמיכה בארגון רופאים לזכויות אדם. ו'-שבת, 6.6-5.6, 19:00-10:00.
  • בסיס: "בסיס ובניין על". תערוכת פתיחה של מתחם בית-הספר בסיס לאמנות ותרבות. המדע 14, הרצליה פיתוח, טל' 09-8663004. פתיחה: ג', 9.6. ב'-ה', 22:00-17:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 22:00-10:00. עד 27.6.
  • פרישמן 46 (בלובי): "דיאלוג בלובי". עבודות של ציבי גבע, סיגלית לנדאו, משה קופפרמן ואחרים לצד אריגי קילים עתיקים. ללא מועד סיום.
  • המכללה ע"ש דוד ילין: "אצלנו זה לא כמו אצלכם". תערוכה קבוצתית. המעגל 7, ירושלים. א'-ה', 18:00-10:00. עד 23.6.
  • מוזיאון פרטי פרסלר: "פסי גירש 2015-2006". צילום. וולפסון 54, תל-אביב. א'-ה', 15:00-10:00, ו', 14:00-10:00. עד 28.7.
  • יד-ושם, ביתן התערוכות: "ילדות בשואה, כוכבים בלי שמים". סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תקשורת חזותית ב-HIT מכון טכנולוגי חולון ומהמחלקה לעיצוב קרמי בבצלאל מציגים סרטונים על ילדים בשואה. הר הזיכרון, ירושלים. א'-ד', 17:00-09:00, ה', 20:00-09:00, ו', 14:00-09:00. ללא מועד סיום.

***

תערוכות בוגרים בבתי-ספר לאמנות

  • גרנד Art: "זכר ונקבה ברא אותם". המחלקה לאמנות בסמינר הקיבוצים. גרנד קניון, חיפה. א'-ה', 20:00-12:00, ו', 13:00-10:30. עד 4.8.
  • גלריה בצלאל: תערוכת בוגרי תואר שני באמנויות MFA. דרך סלמה 60, תל-אביב. טל' 03-6824082. ד'-ה', 18:00-12:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 20:00-12:00. עד 20.6.

***

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12: דורון אדר, "אני בסדר". צילום. עד 7.6. אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • אינדי, גלריה שיתופית לצילום: תמר נסים, "על הבשורה". עד 27.6. שביל-המרץ 5, בניין 7, קומה 3, תל-אביב. ג'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: נעמי צוקר ואנדראה קוסטנזו מרטיני, "Estasi". ציור, וידיאו, מיצג. פתיחה: ה', 11.6, 20:00 (מיצג ב-21:00). עד 3.7; "השלמות"; גלי טימן, " It was in the bag of the spices, that is the only clue". עד 5.6; בחצר: ורד אהרונוביץ', "המזרקה". ללא מועד סיום. סמטת שלוש 5, תל-אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.
  • אנגל: חגי ארגוב, "מעשייה יום-יומית". עד 5.7. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5225637. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • גבעון: יצחק גולומבק, "זרעים של שאר ירקות". עד 6.6. גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • ג'ולי מ.: טלי בן-בסט, "תמונה קבוצתית". ציור. עד 6.6. בצלאל יפה 10, תל-אביב, טל' 03-5607005. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גורדון: דני קרוון, "50 שנה לאנדרטת הנגב". פיסול, רישום, מיצב. עד 4.7. בן-יהודה 95, טל' 03-5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גורדון 2: פנינה רייכמן, "Variations I-V". ציור ורישום. עד 7.7. נתן החכם 4, תל-אביב, טל' 03-5290011. ב'-ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גלריה בנימין: "עשייה מתמדת". תערוכה קבוצתית. עד 4.7. צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית: "שלום לך ארץ נהדרת". ציור. עד 26.6. דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה', 21:00-12:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00.
  • גלריה חזי כהן: עמית קבסה, "זה לא אישי"; אריק מירנדה, "Forever and a Day". עד 13.6. וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ליאונרדו: יעל דרור אנג'ל, "קול באשה אהבה". צילום. עד 22.6. בית הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-08:30, ו', 13:00-08:30.
  • גלריה צדיק: אמנון יוהס, "העדר". ציור. עד 4.7. שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה', 17:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • גלריה P8: אורה ראובן, "אדום פומפיי". מיצב פיסולי בנוכחות הקהל. עד 5.7. יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ד'-ה', 19:00-11:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • גלריית משונע: ערן ענבר, ענת מעוז, "קרמשניט". אובייקטים והדפסים. עד 13.6. הרצל 112, תל-אביב. ג'-ה', 22:00-12:00, ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • דביר: מירוסלב בלקה, "RMMBRNC". מיצבים, פסלים, רישומים, וידיאו וצילום. עד 27.6. ראשית-חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הקיבוץ: אורית אדר בכר, "רמיד". עד 5.6. דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו'-שבת, 14:00-11:00 (הפתיחה בשבת לתערוכה של בסט בלבד).
  • זומר: גיא זגורסקי, "נוסטוס". פיסול. עד 11.7. שדרות רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.
  • זימאק: אורית אקטע-הילדסהיים, "לא מזכירים חבל…". ציור היפר ריאליסטי. עד 3.7. ה' באייר 68, תל-אביב, טל' 03-6915060. א'-ה', 20:00-09:30, ו', 15:00-09:30.
  • טובה אוסמן: צילה פרידמן, "טקסט וטקסטורה". מיצב. פתיחה: ו', 5.6, 12:00. עד 24.6; גילה רוסו-צימט, "זהות שאולה". ציור. עד 24.6. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.
  • יאיר: ירמי עדני, "אבק ברוח". עבודות נייר וקרטון. עד 5.6. אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.
  • מקום לאמנות: צביקה לחמן, "יבוא גדי זהב". תחריטים, רישומים, ציור; "פנים חדשות". תערוכה קבוצתית. יחסים בין האני לסביבה. עד 13.6. שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-10:30.
  • נגא: אורלי מיברג, "דיו לבנה". הגדלות ענק של רישומים. עד 6.6. אחד-העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • עינגע: רב קמל, חליל בלבין, יואב אפרתי, "הקרנפים". רישומי קיר, פיסול בבד. פתיחה: ו', 5.6, 12:00. עד 11.7. בר-יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • פינברג פרוג'קטס: אלי סינגלובסקי, "שוברי שמש". עד 13.6. שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • רוזנפלד: רועי רוזן, "מסע מודרך בתוך קברי". מגוון מדיות. עד 27.6. שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • רוטשילד אמנות: ירדן וולפסון, ציור ורישום. ללא מועד סיום. יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • שלוש: יוסי מרק, "קרוב יותר". ציור. עד 13.6. מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • Contemporary by Golconda: דרור בן-עמי, "Black is a Colour". עד 11.7. הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • Raw Art: תומאס מור, "*****". יחסי הגומלין בין אמנות, צריכה, תיירות ושיטת תצוגה. עד 20.6. שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

***

חללי תצוגה

  • בית אוסף קופפרמן: "כיסויים". פיסול, ציור, צילום, וידיאו. עד דצמבר; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: "זמן צרוב". יחסי גומלין בין הרמוניה לדיסהרמוניה. עד 20.6. העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ירושלים: "מאסף/תצוגה לא שימושית". תחזית תרבותית-חברתית אלטרנטיבית. עד 8.8. שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): רן הררי, "קפל". גזירי וקיפולי נייר; צבי תדמור (2012-1923), "התחבטות אל מול הנראה". ציור ורישום; דבורה מורג, "בלא מנוח". מיצב, פיסול, ציור ורישום; עדן אורבך עפרת, "Starry Night". וידיאו; כפיר גלאטיה-אזולאי, "כמיהה". אובייקטים; ורדה רותם, פיסול חוץ. עד 20.6. אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ע"ש שאגאל (חיפה): אהובה שרמן, "אודיסאה בלבן". ציור; רותי סגל, "האמת מאחורי הנוף". ציור; תערוכה שנתי של החוג לפיסול. עד 6.6. שדרות הציונות 24, חיפה. א'-ג', ה', 13:00-09:30, ד', 13:00-09:30, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • גבעון פורום לאמנות: "מי מרוצה וחי?". עד 1.8. אלרואי 3 פינת שלוש 22, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-9490999. ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • גלריה 10: "זרים בתוכנו". האמן פוגש את האחר. עד יוני. בית מיכל, הגר"א 10, רחובות. א', ג', ה', 19:00-16:00, ב', ד', 12:00-09:00, ד', 22:00-17:00 ובתיאום מראש.
  • גלריה דוויק: טלי נבון, "צליל לא מכוון". ציור. עד 31.7. מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות-שאננים, ימין-משה, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע 20:00-10:00.
  • גלריה התחנה: אביב גד קלר, "רחוב אלף-בית". ציור. עד 18.6. בן אביגדור 20, קומה 3, תל-אביב, טל' 052-7466459. ב', 18:000-10:00, ג', 18:00-13:00, ד'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00.
  • גלריה חנקין: ורד עותמי, "צבע אדום". עיצוב בנייר. עד 18.7. חנקין 109, חולון. א'-ה', 12:30-10:00, 19:00-16:00, ו', 12:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • גלריה טל: "ציוני דרך". לציון 13 שנה לגלריה. עד 22.8. חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.
  • גלריה כברי: רויטל לסיק, "אשה ב-שלה". רישום וציור. עד 6.6. כברי, טל' 04-9952537. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת וחג, 15:00-11:00.
  • גלריה לאמנות אום-אלפחם: אסד עזי, רטרוספקטיבה. ציור. פתיחה: שבת, 6.6, 13:00. עד 6.10. אום-אלפחם. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.
  • גלריה מרכז ההנצחה, קריית-טבעון: נעמי זך, תחריט ופיסול. עד 20.6; דורית רינגרט, "אל המגדלור". רישומים; ענבל נסים, "שמירות". עד 7.7. מרכז ההנצחה, רחוב המגדל 2, קריית-טבעון, טל' 04-9835506. א'-ה', 13:00-08:00, 19:00-16:00, ו', 11:30-09:00, שבת, 13:00-11:00.
  • גלריה STA: דניה ויינר ושירי טרקו, "Photo-Maki". ללא מועד סיום. העלייה 25, תל-אביב, טל' 054-2397979. ג'-ה', 20:00-16:00, ו', 15:00-11:00.
  • גלריית בית-הספר מוסררה, הגלריה החדשה: לורטה לוקס, "דיוקנאות דמיוניים". צילום-ציור. עד 13.7. הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.
  • גלריית טרומפלדור: "רואים אורות". תערוכה קבוצתית. עד 18.6. טרומפלדור 19, באר-שבע, טל' 08-6247706. א', 18:00-14:00, ה', 13:30-09:30, ו', 14:00-10:00.
  • גלריית לוחמי-הגטאות: רוני ברות, "החדר הפנימי". ציור. עד 30.6. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 054-4993737. ו', 14:00-19:00, שבת, 15:00-10:00 או בתיאום טלפוני.
  • גלריית עין-הוד: אולריקה סיבל, "Walk around Ein Hod"; "טפו טפו טפו, אמונות טפלות". עד 30.6. עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.
  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר: "מעבר להירושימה: שובו של המודחק". עד 14.8; עבודות של סיגלית לנדאו ומשה קופפרמן מאוסף יגאל אהובי. עד 14.8. אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים: "שחור לבן". תערוכה קבוצתית. פתיחה: א', 7.6, 19:30. עד 28.6; יורי גודקוב, ציור. עד 30.6. בן-גוריון 7, הרצליה, טל' 09-9589986. א', ג'-ה', 13:00-10:00, 19:00-13:00, ו', 13:00-10:00.
  • הגלריה העירונית כפר-סבא: אניסה אשקר, "שמרי על עצמך". טכניקה מעורבת, דיוקנאות. עד 30.6. גאולה 12, כפר-סבא, טל' 09-7649303. א'-ה', 20:00-09:00, ו', 12:00-09:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות, עפולה: איש גורדון, "ממשמש ובא". מקבץ עבודות 2015-1973. עד 21.6. חטיבה תשע 15, עפולה, טל' 04-6591677. ב', ג', ו'-שבת, 13:00-11:00, ד'-ה', 19:00-17:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות ראשון-לציון: "מחילות". תערוכה קבוצתית. ללא מועד סיום. רוטשילד 7, ראשון-לציון. ב'-שבת, 13:00-10:00, ג', 18:30-16:30.
  • הגלריה לאמנות רמות-מנשה: סימה מאיר, "מגלי עולם". מיצב וידיאו וציור. עד 18.7. רמות-מנשה, טל' 052-3864955, 052-6261069. שבת, 13:00-11:00.
  • הגלריה ע"ש מורל דרפלר, ויצו חיפה: אוהד מטלון, אסף שחם וינאי טויסטר, "בחזרה לחומר החדש". תנאי המדיום הצילומי. עד 12.6. הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562540. א'-ה', 18:00-08:00.
  • הגלריה ע"ש דרפלר, מוסררה: "מסע בין כוכבים". גבולות הגוף והסוואה. עד 9.7. הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א', 19:00-09:00, ב', 21:00-09:00, ג', ה', 17:00-09:00, ד', 18:00-09:00.
  • הגלריה של המכון לאמנות בת-ים: פאני הורביץ, שקד אביב, "התמזגות". ציור. עד 18.6. הגבול (שמחה הולצברג) 18, בת-ים, טל' 03-5064237. ב', ה', 20:00-18:00, ו', 12:00-10:00.
  • היינקן גראז' גאלרי: משה חן, "מאגמה". וידיאו והצבה. עד 7.7. סעדיה גאון 24, תל-אביב. א'-שבת, 24:00-20:00.
  • הירקון 19 (המדרשה): "שקרים ועבירות". על היחס בין חוק לעבירה, שקר לאמת. ללא מועד סיום. הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. א'-ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • הלובי: הדס עפרת, "תעתיקי תל-אביב". בהשראת יצירת האדריכל ברנרד טשומי. בשיתוף יובל יאירי. עד 26.6. ארלוזורוב 6, תל-אביב, טל' 054-5482482. ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית: אמנון וולמן, "קומפוזיציה לשתי קומות ומסדרון". רב תחומי. עד 27.6. האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • המרכז לאמנות עכשווית: טוני נבוק, "שעות עגולות". הצבה פיסולית קינטית; אוליבר לאריק, מיצב פיסולי ווידיאו. עד 18.7. קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • הסדנה ברמת-אליהו: גיל יפמן, "חזון העצמות היבשות"מיצב פיסולי; שי עיד אלוני, "קו גבול מגרש". מיצב פיסולי; אורי לוין, וידיאו ומיצב (בחלון הגלריה); דני מיכאל, "איך אדע". וידיאו; "הגלריה של כל הדברים". עבודות פיסול ומיצב של חיים גולדנברג, דרורה הד וד"ר הרמן ריייך. ללא מועד סיום. שאול המלך 5, ראשון-לציון. א', ג', 14:00-09:00, ב', ד', 14:00-09:00, 19:00-17:00, ה', 19:00-17:00.
  • הסדנה לאמנות: "יער ישראלי?! בין זיכרון לאסקפיזם". תערוכה קבוצתית; שרון שמאי-זהבי, "נחרט ונחרת". עד 22.6. שדרות דואני 25, יבנה. א'-ב', ד', 13:00-09:00, 19:00-17:00, ג', ה', 13:00-09:00.
  • ויטרינה, המכון הטכנולוגי חולון: אודי קרמסקי, "מפרט לחומר וחלל". אדריכלות, מיצב ועבודה בחומר. עד 24.6. גולומב 52, בניין 6, חולון, טל' 03-5026666‏. א'-ה', 17:00-10:00.
  • זהזהזה: "38/4. מתחמים, התפתחויות וכיוונים חדשים בתמ"א 38". עד 27.6. מבנה 21, נמל תל-אביב, טל' 03-5444261. ב'-ה', 18:00-12:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 19:00-12:00.
  • חנינא: מילכה בסל, רלי דה-פריס, נעה היינה, "א-תרים". יחסים בין גוף למקום. פתיחה: שבת, 6.6, 20:00. עד 4.7. שביל-המפעל 3, קומה 1, קריית-המלאכה, תל-אביב. ד'-ה', 18:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • מנשר: "עשרת הדיברות". פרויקט משותף למנשר ולאקדמיה לאמנויות לייפציג. התערוכה תוצג גם במתחם התחנה החדשה בירושלים ובמרחב הציבורי. עד 10.6. דוד חכמי 18, תל-אביב, טל' 03-6887090. א'-ה', 19:00-11:00.
  • מרחב לאמנות: משה גרשון, "איך קרה שפשפש עלה למעלה". עד 5.6. כיכר קדומים 8, יפו, טל' 2353898־052. א'-ה', 18:00-10:00 או בתיאום מראש.
  • מרכז גוטסמן לתחריט: "נופי תחריט". עד ספטמבר. קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-07:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.
  • סדנת ההדפס ירושלים: אריק קילמניק, "איתקה". רישום, הדפס, פיסול; "Printer's Proof". וידיאו, הדפס, ציור ועוד. עד 11.6. שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-08:00 או בתיאום מראש.
  • עמליה ארבל: סיון רותם, ציור. פתיחה: שבת, 6.6, 19:30. עד 17.6. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5444399. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 13:00-11:00.
  • פריסקופ: אנה גיטלסון-קאהן, "100% Merino Knits". קולקציית שמיכות. עד 27.6. בן-יהודה 176, תל-אביב, טל' 03-5226815. ב'-ד', 20:00-17:00, ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.

***

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר: "החולצה שלי נושמת". אופנה וטכנולוגיה. ללא מועד סיום. ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.
  • בית התפוצות: "איימי ויינהאוס: דיוקן משפחתי". עד יוני; "תופרי החלומות". עיצוב אופנה. עד יולי; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע. אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג', 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.
  • בית ראובן: ציורי ראובן מאוסף המוזיאון, תצוגה ביוגרפית. תצוגת קבע. ביאליק 14, טל' 5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.
  • ביתן הלנה רובינשטיין: "סביבות עבודה". ייבוא מקום עבודה לחלל המוזיאון. עד 31.10; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע. שדרות תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המוזיאון הימי הלאומי: "מראות יפו באמנות ההדפס, מאוד י"ז-י"ט". עד 22.6. דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 15:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס: "קווים אדומים". זרקור לקריקטורה פוליטית; "שמוליק כץ מצייר אמנות". שתי סדרות של כץ; "יניב שמעוני, קווים לדמותו". ביקור בחדר העבודה של היוצר. עד 13.6; "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע. ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.
  • המוזיאון הפתוח בעומר: "נוף ישראלי". צילום. עד 30.10. עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, ראשונה בחודש 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון הפתוח בתפן: ורדה יתום, "הכי רחוק מתל-אביב". פיסול. עד אוקטובר. תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.
  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב: "עירוניות מתועשת". הקשר בין עיר לתעשייה. עד 20.6. שדרות הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ג'-ד', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: יעל אזולאי, "Fidelio". וידיאו. במסגרת "שישי ראשון". פתיחה: ו', 5.6. עד 29.6; נורה סטנשו, "מאיאסטרה". דיוקנאות עצמיים, טבע דומם ודימויים של ציפור; רוני בן ארי, "המסע בעקבות 'הציגנקה'. צילום. עד אוגוסט. רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; עבודות מאוסף המוזיאון, עבודות של אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג. ללא מועד סיום. דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 03-7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.
  • המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח: "קשרים". שטיחים מאיראן, טורקיה וקווקז; ממצאים ארכיאולוגיים בחצר. ללא מועד סיום. העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מובי מוזיאוני בת-ים: "הסצינה הבת-ימית: יעקב אפשטיין/חיים קיוה". פתיחה: ו', 5.6. עד 9.7. סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון אילנה גור: "רכישות חדשות: פרקטיקה של אספנות אחרת". עד 20.6. מזל דגים 4, יפו העתיקה, טל' 03-6837676. א'-ו', 16:00-10:00, ערבי חג, 14:00-10:00, שבת וחג, 18:00-10:00.
  • מוזיאון ארץ ישראל: "אלנבי ומוגרבי, היו זמנים בקולנוע". כרזות סרטים, 1959-1931. עד 8.6; עודד בלילטי, "עקבות הצבר". צילום. עד 10.8; "זכוכית ישראלית 2015". עד 20.6; "מדליות מלחמה". מדליות מלחמת העולם הראשונה מאוסף פרנקנהויז. ללא מועד סיום; "רואים שקוף". צילומי זכוכית של חלוצי הצילום בישראל. עד 15.10; "הבנק של ולירו". עד דצמבר. חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).
  • מוזיאון אשדוד לאמנות: "הים האחרון". הים באמנות הישראלית. פתיחה: שבת, 6.6. עד 13.10. דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג', ד'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30.
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן: עדי סנד, "פופ כנעני". עבודות 2015-1999; "הקסם שביצירה הקרמית". קרמיקה אמנותית של אמנון ישראלי ותלמידים. עד 1.8. קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה: שמואל טפלר, "שירת הצבעים". ציור. עד 6.6; באגף הנוער: "עולמות מופלאים. עד 30.8; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע. קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון האסלאם: אנדי ארנוביץ, "יופי מאוים". עד 6.6. הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291/2. ב'-ד', 15:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון הכט: יונתן גולד, אסי משולם, "בין אתוס למיתוס". ציור, פיסול. עד 15.8; תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה. אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.
  • מוזיאון העיצוב חולון: "רעיון מגירה". דגמים שלא הגיעו לקו הייצור מתוך אוסף מוזיאון אלסי; יעקב קאופמן, "שרפרפים". תהליכי ייצור של שרפרפים; "מתבנית לשבר". סטודיו קאהן מציג תהליך פיתוח. עד יוני. פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500 ־073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 18:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.
  • מוזיאון העיר חיפה: "פורצלן: הזהב הלבן של אירופה". עד 5.10. שדרות בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00.
  • מוזיאון הרמן שטרוק: שטיינהרט ושטרוק, "האמן וחונכו"; דני קרמן, אבנר כץ ומשה הופמן, "מתלמידי יעקב שטיינהרט". ללא מועד סיום. ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: "מעבר זמני", עבודות שהות אמן על שם ברונר; גדעון רובין, "הזיכרון מרחיק לכל עד לבוקר זה"; "The Gift". משתתפי תכנית המרכז לאמנות חזותית, ירושלים. עד 15.8. הבנים 4, הרצליה, טל' 09-9551011. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים.
  • מוזיאון חיפה לאמנות: "דברים שרואים משם". אשכול של שמונה תערוכות יחיד ושתי תערוכות קבוצתיות. עד 18.10; במרכז האמנויות: "מטרופוליס/החוויה העירונית". לכל המשפחה. העיר כגוף מורכב. פתיחה: ללא מועד סיום. שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: "מבלי להותיר עקבות". אמנות בהשפעות בודהיסטיות; "אוטאגאווה קוניושי וממשיכי דרכו"; "צבע החיים". האדום באמנות ובתרבות היפנית; "שינה ערבה ילדתי בעריסת השמים". אנימציה. ללא מועד סיום. שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון ינקו-דאדא: "קו-גזרה". מגזרות כביטוי לאקטואליה; איתמר בגליקטר, "מצאנו נפט!"; קרן ענבי, "בית וגן"; נעה יקותיאלי, מיצב; "יצא מהקשרו". עד 28.6. כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:30-09:30, ו' וערבי חג, 14:00-09:30, שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון יפו העתיקה: תערוכת אמנות נייר בינלאומית. עד 30.8. טיילת מפרץ שלמה 10, יפו. ה', שבת וחג, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00. סגור בערבי חג. כניסה: 35-35 שקל.
  • מוזיאון ישראל: "ים של זהב: האוצר". פתיחה: ו', 5.6. עד 1.9; "טעם אריסטוקרטי". אמנות עתיקה מאוסף בלפר. עד 26.12; "סלון צרפתי". ציורים מאוסף אלכסיס גרגורי. עד 26.12; "רמברנדט מאמסטרדם ומירושלים". עד 29.8; "יד ביד". שני כרכי משנה תורה לרמב"ם מספריית הוותיקן וממוזיאון ישראל. עד 26.12; "תערוכה בקופסה". 50 שנה לתערוכות באגף הנוער. עד 26.12; "יומולדת". לכל המשפחה. עד 26.12; "קיצור תולדות האנושות". מסע להיסטוריה של המין האנושי בהשראת ספרו של יובל נח הררי. עד 2.1; "ויהי ננו, התנ"ך הזעיר בעולם". ללא מועד סיום; "1965, היום". תערוכה לציון חגיגות היובל של מוזיאון ישראל. עד 29.8; שישה פרויקטים של שישה אמנים: אורי גרשוני, "אפולו ומנקה הארובות"; דנה לוי, "ספרות של סופות"; טמיר ליכטנברג, "עסקת חבילה"; עידו מיכאלי, "שטיח בנק הפועלים"; גלעד רטמן, "חמש להקות מרומניה"; רועי קופר, "חלום עזה". עד 29.8; "האמן והסטודיו". עד יולי. "אמנות ישראלית". תערוכת קבע. שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ה', עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג', ושבת ובאוגוסט.
  • מוזיאון מאנה כץ: "האוונגרד היהודי". עד 28.7. שדרות יפה-נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון מוניו גיתאי וינרויב לאדריכלות: "עירוניות מתועשת". עד 20.6. שדרות הנשיא 135, חיפה. ד'-ה', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • מוזיאון משה שק: יצירות של משה שק. ללא מועד סיום. קיבוץ בית-ניר. כל השבוע 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות: "מעשה בגמד, בענק ובנסיכה". תערוכה פעילה לכל המשפחה. ללא מועד סיום. רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: "אשת חיל". דמות החיילת בחברה הישראלית. עד 9.6; "התערוכה החקלאית". חקלאות מקומית באמנות עכשווית; שחר מרקוס ונקט אקיג'י, "מאובנים". וידיאו; עד 13.6. ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת חינם.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: אן ליסלגארד, "מרחבים מקבילים". מרחב מדומה בעזרת קישורים שונים. פתיחה: ד', 10.6. עד 19.9; ר"ה קוויטמן, "פרק 29: חקק". ציור על לוחות עץ. עד 5.9; מחמוד קייס, "ערבסק #3". מיצב. עד 6.6; דייוויד הוקני, "מלים ותמונות". הדפס. עד 18.7; אורי קצנשטיין, "Backyard". פיסול, וידיאו-ארט, סאונד ורובוטיקה. עד 18.8; רוברט קאפה, "צלם של החיים". צילום. עד 22.8; "Turn On". עבודות וידיאו מאוסף יוליה שטושק. עד 29.8; אתל גוטמן, "גידולי פרא, 2014". פיסול סביבתי. ללא מועד סיום; "המוזיאון מציג את עצמו 2". אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "על קווי דמיון". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום. שדרות שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).
  • משכן לאמנות עין-חרוד: אריה אלואיל, "אות, דמות, נוף"; הילה בן-ארי, "נעמה, מחווה לנחום בנארי"; עודד הירש, "תוכנית מגירה". עד 13.6; חיים מאור, "יהודי טוב". עד 30.6; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע. עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.