המדריך, 14–22 במאי 2014

תערוכות נפתחות, נסגרות, אירועים, גלריות לאמנות, חללי תצוגה, מוזיאונים

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

***

נפתחות, 14.5–16.5

יום חמישי (14.5)

  • פלורנטין 45. תל-אביב (פלורנטין 45). בתערוכה "דרכים מצטלבות", שתיפתח הערב, מציגים האמנים ארז אהרון ודנה פקמן ציורים פיגורטיביים מהשנתיים האחרונות. אוצרת: גילת אלקסלסי נדיבי.
  • מוזיאון נחום גוטמן. תל-אביב (שמעון רוקח 21). בתערוכת היחיד המוזיאלית הראשונה לאמן גילי אבישר, "לווייתן", שתיפתח הערב, ניצבים אוהל צבעוני דמוי מערה, אובייקטים פיסוליים, תחפושות ותלבושות. אוצרת: מוניקה לביא.
  • זוכרות. 3 בתים פרטיים ביפו. לציון יום הנכבה ה-67 ביפו, ייפתח הערב הפרויקט "בתים למעבר למקף", שיכלול גם 3 תערוכות יחיד: אניסה אשקר תציג את התערוכה "ידיים אורגות אש" (סמטת מענית 10); מנאר זועבי תציג את עבודת הווידיאו והסאונד "נאום המעלית" (דאנטה 17); ומחמוד קייס יציג את המיצב "הסגה" (רזיאל 3). אוצרת: דבי פרבר.
  • הגלריה ע"ש מורל דרפלר. חיפה (הגנים 21). אוהד מטלון, אסף שחם וינאי טויסטר יציגו בתערוכה "בחזרה לחומר החדש", עבודות העוסקות בתנאי המדיום הצילומי. אוצרת: חנה שביב.
  • צימר. תל-אביב (הגדוד העברי 5). וידיאו ומיצב יוצגו בתערוכת היחיד "A Myth and a Lie" של פז בונפיל, שתיפתח הערב.
  • סטודיו ארט. תל-אביב (אבולעפיה 5). פאני הורוביץ ושקד אביב יפתחו הערב את התערוכה "התמזגות". אוצרת: לילך פורת.
  • גורדון 26. תל-אביב (גורדון 26). "טובים השניים", תערוכה משותפת של מיכל בלסן וגיא קפלן, תיפתח הערב.
  • משונע. תל-אביב (הרצל 112). התערוכה הזוגית "קרמשניט", של ענת מעוז וערן ענבר, תיפתח הערב. אוצר: יהונתן ה. משעל.
  • גלריה רוזנפלד. תל-אביב ( שביל-המפעל 1). במקביל להשקת ספר אמן חדש, הערב תיפתח תערוכה של בועז ארד למשך שלושה ימים בלבד.
  • גלריה רו-ארט. תל-אביב (שביל-המרץ 3). האמן השווייצרי תומס מור יפתח הערב את תערוכת היחיד "*****". אוצרת: נוגה דוידסון.
  • גלריה טובה אוסמן. תל-אביב (בן-יהודה 100). תערוכת הקולאז'ים "הומאז' לעובד האדמה" של נורית זרחי תיפתח הערב, במקביל לתערוכה "אין איש פה" של ניב ברונשטיין.
  • בית רובינשטיין. תל-אביב (לינקולן 20). הערב תיפתח תערוכת יחיד ראשונה לרונית קריסטל, שתכלול 24 תמונות גדולות שנוצרו במחשב. אוצרת: לורי פשניצה.
דורית פיגוביץ גודארד, ללא כותרת, 2015

דורית פיגוביץ גודארד, ללא כותרת, 2015

 

יום שישי (15.5)

  • גלריה ברבור. ירושלים (שיריזלי 6). "שדה יער", תערוכת צילום של שלושה אמנים צעירים, אלדד מנוחין, איריס פשדצקי וקארין שבתאי, תיפתח בצהריים. אוצרת: אתי שוורץ.
  • תחנה לאמנות עכשווית. רמלה (הזית 4). "12 סכינים", תערוכה קבוצתית בהשתתפות דרורה דומיני, גל ויינשטיין, שרון פדידה ועוד, תיפתח בצהריים. אוצר: דוד וקשטיין.
  • מרכז מסחרי גירון. רעננה. בתערוכה "סדקים", שתיפתח בצהריים בתוך חלל קטן של חנות, הצמיחה האמנית נטלי מנדל מעין יער מפסולת אלקטרונית וחומרים פלסטיים. אוצרת: רותי חינסקי-אמיתי.
ענת מעוז, טכניקה מעורבת, 2015. משונע. תל-אביב (הרצל 112)

ענת מעוז, טכניקה מעורבת, 2015. משונע. תל-אביב (הרצל 112)

יום שבת (16.5)

  • גלריה מרכז ההנצחה. טבעון. שתי תערוכות יחיד תיפתחנה בצהריים: דורית רינגרט תציג את התערוכה "אל המגדלור: רישומים למרת רמסיי", בהשראת ספרה של וירג'יניה וולף, וענבל נסים תציג את "שמירות", שתכלול עבודות שמן על בד. אוצרת: טלי כהן-גרבוז.
  • בית האמנים. ירושלים (שמואל הנגיד 12). דו-שיח בדיוני בין החזון המוזיאלי של בוריס שץ לתפיסה אוצרותית עכשווית יעמוד במרכז התערוכה רבת המשתתפים "מאסף/תצוגה לא שימושית". אוצרת: טלי בן-נון.
  • מוזיאון בית שטורמן. עין-חרוד. הנוף על שלל גילומיו יופיע בתערוכה הקבוצתית "נוף", שתיפתח בצהריים. אוצר: אלדד זיו.
  • מוזיאון חיפה לאמנות. חיפה (שבתאי לוי 26). בערב ייפתחו 8 תערוכות יחיד של נורית דוד, ענת בצר, רונן סימן-טוב, חנה סהר, עינת עריף-גלנטי, שחר מרקוס ולילך בר עמי. אוצרת: סבטלנה ריינגולד; והתערוכה "מוי ור: גאון נשכח" של מוי ור, אמן יהודי-ישראלי שהודר משדה האמנות. במקביל ייפתחו 3 תערוכות קבוצתיות: "רחוק מן העין: אמנים ישראלים צעירים בניו-יורק", בהשתתפות שירלי וגנר, אלונה וייס ועוד. אוצרת: לולה וילנקין; התערוכה "עימותים, עבודות מאוסף מוזיאון חיפה לאמנות", שתכלול עבודות של אמנים ישראלים לצד יצירות מאוסף הגרפיקה. אוצרת: ד"ר אירית מילר; והתערוכה "המאה של המרחב", המתייחסת למושג הנשגב בהשתתפות נגה שץ, אורית חופשי, לארי אברמסון ועוד.
  • לובי, מקום לאמנות. תל-אביב (ארלוזורוב 6). בערב תיפתח תערוכת המכירה רבת המשתתפים למען ניצולי מחנות העינויים בסיני. בין המשתתפים: גלעד אופיר, מיכל היימן וציבי גבע.
  • מוזיאון הכט. חיפה (אוניברסיטת חיפה). יונתן גולד ואסי משולם יציגו בתערוכה "בין אתוס למיתוס", שתיפתח בערב. אוצר: סורין הלר.
  • גלריית בית יד-לבנים. ראשון-לציון (אחד-העם 20). פסלי עץ בטכניקה מעורבת יוצגו בתערוכה "עץ החיים והדעת" של שלמה הר-פז, שתיפתח בערב. אוצרת: קרן ויסהוז.
  • בית האמנים ע"ש שאגאל. חיפה (שדרות הציונות 24). בצהריים תיפתח תערוכת הציור של האמנית רותי סגל, "האמת שמאחורי הנוף".
דורית פיגוביץ-גודארד, ללא כותרת, 2015. בית האמנים. ירושלים

דורית פיגוביץ-גודארד, ללא כותרת, 2015. בית האמנים. ירושלים

***

נסגרות

  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית: "מסביב לעולם הנאיבי בשמונים יום". עד 15.5.
  • גלריה ליאונרדו: יעקב קמחי, "מסע בנוף". עד 18.5.
  • מקום לאמנות: אמיל אברהם, "כל הזכרונות כולם ואף לא אחד מהם". עד 16.5.
  • עינגע: "ShowRoom2"; עידן אפשטיין, קיר אמן. עד 16.5.
  • רוזנפלד: בועז ארד, תערוכה להשקת ספר אמן. עד 16.5.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): פאבל קובלבסקי, "עוצמה ויופי"; "לעיניך בלבד". תערוכה קבוצתית; הילי אילון, "בין זיכרון לטבע"; שי ברקן, "שבע וחצי בערב"; מיכאל קוקולביץ, "תיבת תהודה"; אליאורה שוורץ, "ירוק"; מרגלית אופמן בריאט, "Born Naked"; נועה הררי, "X (Year 2012)". עד 16.5.
  • בית הנסן: "יותר מעניין להסתכל אחורה". עד 16.5.
  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים: "הרצליה שלנו". תלמידים מציגים בגלריה. עד 20.5.
  • הגלריה ע"ש מורל דרפלר, מוסררה: חנה בן-חיים-יולזרי, "זמן רעלה". עד 15.5.
  • פריסקופ: מירב בהט, יעל פרידמן, "תוך כדי תנועה". עד 16.5.
  • משכן האמנים הרצליה: יוסל ברגנר, "פרומנדה". עד 20.5.

***

אירועים

  • משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדי ו', 11:30, שבת, 13:15.
  • מובי מוזיאוני בת-ים: סיור מודרך בתערוכה של פרנצ'סקו פיניציו, "ארקפארקקראפטראפטקליניקקלאבפאב". ו', 15.5, 12:00.
  • רוזנפלד: שיח אמן עם בועז ארד. ו', 15.5, 12:00.
  • רוטשילד אמנות: שיח גלריה בתערוכה של מאיר אפלפלד. ו', 15.5, 12:00.
  • יפו: פרויקט "בתים מעבר למקף" ביוזמת עמותת זוכרות. שלוש תערוכות בבתים פרטיים ביפו: אניסה אשקר תציג את "ידיים אורגות אש" בסמטת מענית 11; מנאר זועבי את "נאום המעלית " בדאנטה 17; מחמוד קייס את " הסגה" ברזיאל 3. עוד במסגרת הפרויקט: יום עיון וסיורים מודרכים. ו', 15.5, 16:00-14:00, שבת, 16.5, 21:00-19:00 (שעות הביקור בתערוכות).
  • גלריה צדיק: שיח גלריה בתערוכה של צנצ'ל בנגה ורות נורמן, "גשרים". שבת, 16.5, 11:00.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: שיח גלריה במסגרת "התערוכה החקלאית". שבת, 16.5, 12:00; יום עיון בעקבות "התערוכה החקלאית", על האתוס החקלאי ממגוון היבטים. ב', 18.5, 15:00.
  • מקום לאמנות: אירוע סיום בתערוכות אמיל אברהם, "כל הזכרונות כולם ואף לא אחד מהם" ו"אולי ביום שני אולי ביום שלישי". שבת, 16.5, 12:00.
  • עינגע: שיח גלריה בתערוכה "ShowRoom2". שבת, 16.5, 12:00.
  • גלריה מרכז ההנצחה, קריית-טבעון: שיח גלריה בתערוכות של דורית רינגרט, "אל המגדלור"; ענבל נסים, "שמירות". שבת, 16.5, 12:30.
  • לובי, מקום לאמנות: תערוכת מכירה למען ניצולי מחנות העינויים בסיני. שבת, 16.5, מ-18:30.
  • בית האמנים ע"ש שאגאל (חיפה): שיח גלריה בתערוכה של אהובה שרמן, "אודיסיאה בלבן". ב', 18.5, 11:00.
  • מוזיאון אילנה גור: שיח גלריה בתערוכה "רכישות חדשות: פרקטיקה של אספנות אחרת". ב', 18.5, 18:00.
  • סדנת ההדפס ירושלים: שיח גלריה בתערוכה אריק קילמניק, "איתקה". ד', 20.5, 19:00.
  • פרישמן 46 (בלובי): "דיאלוג בלובי". עבודות של ציבי גבע, סיגלית לנדאו, משה קופפרמן ואחרים לצד אריגי קילים עתיקים. ללא מועד סיום. רב שיח בתערוכה ייערך ביום ו', 15.5, 11:00.
  • גורדון 26: מיכל בלסן וגיא קפלן, "טובים השניים". עבודות במגוון טכניקות (קפלן) והדפסים (בלסן). גורדון 26, תל-אביב. ב'-ה', 20:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. עד 22.5.
  • המרכז לאמנות עכשווית: שיח אמן עם אוליבר לאריק בעקבות עבודותיו במרכז. ה', 21.5, 19:00.
  • יד-ושם, ביתן התערוכות: "ילדות בשואה, כוכבים בלי שמים". סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תקשורת חזותית ב-HIT מכון טכנולוגי חולון ומהמחלקה לעיצוב קרמי בבצלאל מציגים סרטונים על ילדים בשואה. הר הזיכרון, ירושלים. א'-ד', 17:00-09:00, ה', 20:00-09:00, ו', 14:00-09:00. ללא מועד סיום.
  • HIT, המכון הטכנולוגי: "הפרופ' רוזנברג והסופר מל, סיפורים באדרת שנראית קצת אחרת". התערוכה מוצגת בספרייה. א'-ה', 24:00-09:00, ו', 13:00-09:00. עד 15.5.

***

 גלריות לאמנות

  • אגריפס 12: דורון אדר, "אני בסדר". צילום. עד 7.6. אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • אינדי, גלריה שיתופית לצילום: יובל חי, "גרנוליט". עד 26.5. שביל-המרץ 5, בניין 7, קומה 3, תל-אביב. ג'-ה', 19:00-12:00, ו-שבת 14:00-11:00.
  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: "השלמות". תערוכה קבוצתית; גלי טימן, " It was in the bag of the spices, that is the only clue". עד 5.6; בחצר: ורד אהרונוביץ', "המזרקה". ללא מועד סיום. סמטת שלוש 5, תל-אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.
  • אנגל: חגי ארגוב, "מעשייה יום-יומית". פתיחה: ה', 21.5. עד 5.7. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5225637. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • ברוורמן: ביליאנה דיורדייביץ', "Instrument of Activity". שילוב ציור ואנימציה. עד 2.6. השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גבעון: יצחק גולומבק, "זרעים של שאר ירקות". עד 30.5. גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • ג'ולי מ.: טלי בן-בסט, "תמונה קבוצתית". ציור. עד 6.6. בצלאל יפה 10, תל-אביב, טל' 03-5607005. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גורדון: אביבה אורי, יאיר גרבוז, יעקב דורצ'ין, "רישומים. מפויחים. חלודים". עד 30.5. בן-יהודה 95, טל' 03-5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גורדון 2: נעה יקותיאלי, "While They Were Moving, They Were Moved". ספר ותערוכה. עד 23.5. נתן החכם 4, תל-אביב, טל' 03-5290011. ב'-ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גלריה בנימין: "A", תערוכה ראשונה בטרילוגיה "ABC, נוף בשלושה חלקים". עד 30.5. צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית: "מסביב לעולם הנאיבי בשמונים יום". עד 15.5. דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה', 21:00-12:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00.
  • גלריה חזי כהן: עמית קבסה, "זה לא אישי"; אריק מירנדה, "Forever and a Day". עד 13.6. וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ליאונרדו: יעל דרור-אנג'ל, "קול באשה אהבה". צילום. פתיחה: א', 17.5, 14:00. עד 22.6; יעקב קמחי, "מסע בנוף". ציור. עד 18.5. בית-הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-08:30, ו', 13:00-08:30.
  • גלריה צדיק: צנצ'ל בנגה ורות נורמן, "גשרים". ציור. עד 30.5. שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה', 17:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • גלריה P8: איתי זלאיט, "חרושת התלמים". אובייקטים שהם הכלאות או חפצים המקבלים ביטוי חדש. עד 30.5. יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ד'-ה', 19:00-11:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • גלריית משונע: ערן ענבר, ענת מעוז, "קרמשניט". אובייקטים והדפסים. עד 13.6. הרצל 112, תל-אביב. ג'-ה', 22:00-12:00, ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • דביר: מירוסלב בלקה, "RNNVRBC". מיצבים, פסלים, רישומים, וידיאו וצילום. עד 7.6. ראשית-חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הקיבוץ: אורית אדר, "רמיד". עד 5.6. דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו'-שבת, 14:00-11:00 (הפתיחה בשבת לתערוכה של בסט בלבד).
  • זומר: Peter Halley, "Recent Wors". בחדר הפרויקטים: Lyle Ashton Harris, תערוכת יחיד. עד 23.5. שדרות רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.
  • טובה אוסמן: נורית זרחי, "הומאז' לעובד אדמה". קולאז'; ניב ברונשטיין, "אין איש פה". ציור. עד 3.6. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.
  • יאיר: ירמי עדני, "אבק ברוח". עבודות נייר וקרטון. עד 5.6. אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.
  • מיקה, אמנות ישראלית: שרה באבא, "Sex and Takeout". צילום. עד 31.5. בן-יהודה 97, תל-אביב, טל' 03-9525830. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • מקום לאמנות: אמיל אברהם, "כל הזכרונות כולם ואף לא אחד מהם"; "אולי ביום שני אולי ביום שלישי". תערוכה קבוצתית בנושא השקט. עד 16.5. שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-10:30.
  • נ&נ אמן (נלי אמן): מתוך העיזבון של א"מ ליליאן. עד 24.5. גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00, שבת, 13:0-11:00.
  • נגא: אורלי מיברג, "דיו לבנה". הגדלות ענק של רישומים. עד 28.5. אחד-העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • עינגע: "ShowRoom2". זוכי המלגה של בית המלאכה לצילום; עידן אפשטיין, קיר אמן. עד 16.5. בר-יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • פינברג פרוג'קטס: אלי סינגלובסקי, "שוברי שמש". עד 13.6. שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • רוזנפלד: בועז ארד, תערוכה להשקת ספר אמן. עד 16.5. שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • רוטשילד אמנות: מאיר אפלפלד, ציורים. עד 25.5. יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • שלוש: יוסי מרק, "קרוב יותר". ציור. עד 30.5. מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • Contemporary by Golconda: דרור בן-עמי, "Black is a Colour". עד 11.7. הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • Raw Art: תומס מור, "*****". יחסי הגומלין בין אמנות, צריכה, תיירות ושיטת תצוגה; ישי שפירא קלטר, "Hobby". עד 20.6. שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

***

חללי תצוגה

  • אטליה שמי: "יוצא מעץ". פיסול. עד 30.5. כברי, טל' 04-9952709. ב'-ה', שבת, 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.
  • בית אוסף קופפרמן: "כיסויים". פיסול, ציור, צילום, וידיאו. עד דצמבר; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: "זמן צרוב". יחסי גומלין בין הרמוניה לדיסהרמוניה. עד 20.6. העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ירושלים: "מאסף/תצוגה לא שימושית". תחזית תרבותית-חברתית אלטרנטיבית. פתיחה: שבת, 16.5, 12:00. עד 8.8. שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): רן הררי, "קפל". גזירי וקיפולי נייר; צבי תדמור (2012-1923), "התחבטות אל מול הנראה". ציור ורישום; דבורה מורג, "בלא מנוח". מיצב, פיסול, ציור ורישום; עדן אורבך עפרת, "Starry Night". וידיאו; כפיר גלאטיה-אזולאי, "כמיהה"; ורדה רותם, פיסול חוץ. פתיחה: ה', 21.5, 19:30. עד 20.6; פאבל קובלבסקי, "עוצמה ויופי"; "לעיניך בלבד". תערוכה קבוצתית; הילי אילון, "בין זיכרון לטבע"; שי ברקן, "שבע וחצי בערב"; מיכאל קוקולביץ, "תיבת תהודה"; אליאורה שוורץ, "ירוק"; מרגלית אופמן בריאט, "Born Naked"; נועה הררי, "X (Year 2012)". עד 16.5. אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ע"ש שאגאל (חיפה): אהובה שרמן, "אודיסאה בלבן". ציור; רותי סגל, "האמת מאחורי הנוף". ציור. פתיחה: שבת, 16.5, 11:00 (שרמן 11:30). עד 8.6; תערוכה שנתי של החוג לפיסול. עד 8.6. שדרות הציונות 24, חיפה. א'-ג', ה', 13:00-09:30, ד', 13:00-09:30, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • בית הנסן: "יותר מעניין להסתכל אחורה". מתח בין זיכרון להיסטוריה. עד 16.5. גדליהו אלון 14, ירושלים, טל' 02-5793702. א'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • בית יגאל אלון: אורנה אורן-יזרעאלי, "סיפור מסגרת"; אמירה זיאן, "לדעת ספר"; ליאת לבני, "בנבכי הנייר". עד 30.5. קיבוץ גינוסר, טל' 04-6727700. א'-ה', שבת, 16:00-08:30, ו', 15:00-08:30.
  • גלריה 10: "זרים בתוכנו". האמן פוגש את האחר. עד יוני. בית מיכל, הגר"א 10, רחובות. א', ג', ה', 19:00-16:00, ב', ד', 12:00-09:00, ד', 22:00-17:00 ובתיאום מראש.
  • גלריה בית דרור: ג'ודית אשר, "מרחבי בדיה". ללא מועד סיום. קיבוץ עינת, טל' 052-3952222. ו'-שבת, 13:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • גלריה דוויק: טלי נבון, "צליל לא מכוון". ציור. עד 31.7. מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות-שאננים, ימין-משה, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע 20:00-10:00.
  • גלריה התחנה: אביב גד-קלר, "רחוב אלף-בית". ציור. עד 4.6. בן אביגדור 20, קומה 3, תל-אביב, טל' 052-07466459. ב', 18:000-10:00, ג', 18:00-13:00, ד'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00.
  • גלריה חנקין: "צורפים פתגם". צורפות. עד 31.5. חנקין 109, חולון. א'-ה', 12:30-10:00, 19:00-16:00, ו', 12:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • גלריה כברי: רויטל לסיק, "אשה ב-שלה". רישום וציור. עד 6.6. כברי, טל' 04-9952537. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת וחג, 15:00-11:00.
  • גלריה מרכז ההנצחה, קריית-טבעון: דורית רינגרט, "אל המגדלור". רישומים; ענבל ניסים, "שמירות". פתיחה: שבת, 16.5, 12:00. עד 7.7. מרכז ההנצחה, רחוב המגדל 2, קריית-טבעון, טל' 04-9835506. א'-ה', 13:00-08:00, 19:00-16:00, ו', 11:30-09:00, שבת, 13:00-11:00.
  • גלריית בית-הספר מוסררה, הגלריה החברתית: אבשלום לוי, "שטח הפקר/חורף 71". צילום. עד 21.5. שבטי-ישראל 22, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.
  • גלריית בית-הספר מוסררה, הגלריה החדשה: לורטה לוקס, "דיוקנאות דמיוניים". צילום-ציור. עד 13.7. הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.
  • גלריית החווה: רונן וסרמן, "איש הפח". אמנות שימושית. עד 30.5. הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • גלריית טרומפלדור: "רואים אחרת". תערוכה קבוצתית. עד 18.6. טרומפלדור 19, באר-שבע, טל' 08-6247706. א', 18:00-14:00, ה', 13:30-09:30, שבת, 14:00-10:00.
  • גלריית לוחמי-הגטאות: רוני ברות, "החדר הפנימי". ציור. פתיחה: שבת, 16.5, 11:00. עד 30.6. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 054-4993737. ו', 19:00-14:00, שבת, 15:00-10:00 או בתיאום טלפוני.
  • גלריית עין-הוד: הרי ברון, "סף המציאות". עד 29.5; רייצי סרנוף-וולפיש, "צל על הדרך". עד 27.5. עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.
  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר: "מעבר להירושימה: שובו של המודחק". עד 14.8; עבודות של סיגלית לנדאו ומשה קופפרמן מאוסף יגאל אהובי. עד 14.8. אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים: "הרצליה שלנו". תלמידים מציגים בגלריה. עד 20.5. בן-גוריון 7, הרצליה, טל' 09-9589986. א', ג'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00.
  • הגלריה העירונית כפר-סבא: אניסה אשקר, "שמרי על עצמך". טכניקה מעורבת, דיוקנאות. עד 30.6. גאולה 12, כפר-סבא, טל' 09-07649303. א'-ה', 20:00-09:00, ו', 12:00-09:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות, עפולה: איש גורדון, "ממשמש ובא". מקבץ עבודות 2015-1973. עד 21.6. חטיבה תשע 15, עפולה, טל' 04-6591677. ב', ג', ו'-שבת, 13:00-11:00, ד'-ה', 19:00-17:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות ראשון-לציון: "מחילות". תערוכה קבוצתית. ללא מועד סיום. רוטשילד 7, ראשון-לציון. ב'-שבת, 13:00-10:00, ג', 18:30-16:30.
  • הגלריה ע"ש מורל דרפלר, ויצו חיפה: אוהד מטלון, אסף שחם וינאי טויסטר, "בחזרה לחומר החדש". תנאי המדיום הצילומי. עד 12.6. הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562540. א'-ה', 18:00-08:00.
  • הגלריה ע"ש מורל דרפלר, מוסררה: חנה בן-חיים-יולזרי, "זמן רעלה". צילום, וידיאו ומיצב הקרנה. עד 15.5. הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.
  • המכון הטכנולוגי חולון HIT: "ביו דיזיין: היברידים עיצוביים". תערוכת תואר שני בעיצוב משולב. עד 22.5. גולומב 52, בניין 6, קומת כניסה, חולון, טל' 03-5026666‏. א'-ה', 17:00-10:00.
  • המרכז האקדמי ויצו חיפה: "D3 בעיבוד טקסטיל". עד 22.5. הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562555. א'-ה', 18:00-12:00, ו', 13:00-10:00.
  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית: אמנון וולמן, "קומפוזיציה לשתי קומות ומסדרון". רב תחומי. עד 27.6. האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • המרכז לאמנות עכשווית: טוני נבוק, "שעות עגולות". הצבה פיסולית קינטית; אוליבר לאריק, מיצב פיסולי ווידיאו. פתיחה: ד', 20.5. עד 18.7. קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המשכן לאמנות בית מאירוב: "ביקור הצעצועים". צעצועים ומשחקים. עד 30.5. הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הקצה: סילבן שלמה לוי ועמוס סטמפל, "בית וגעגוע". עד 30.5. לוחמי-הגטאות 34, נהריה, טל' 04-9926819. ב', 19:00-16:30, ה', 13:00-10:30, ו', 15:00-12:00, שבת, 13:00-11:00.
  • זהזהזה: "38/4. מתחמים, התפתחויות וכיוונים חדשים בתמ"א 38". פתיחה: ג', 19.5, 20:00. עד 27.6. מבנה 21, נמל תל-אביב, טל' 03-5444261. ב'-ה', 18:00-12:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 19:00-12:00.
  • חנינא: "Juxtaposition / סמיכות". שיתוף פעולה בין אמני חנינא לאמני גלריה bbk בדיסלדורף. עד 30.5; אדר אביעם, רון וינטר, יואש פלדש, "הגבורה ואחוות הלוחמים". עד 25.5. שביל-המפעל 3, קומה 1, קריית-המלאכה, תל-אביב. ד'-ה', 18:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • מרחב לאמנות: משה גרשון, "איך קרה שפשפש עלה למעלה". עד 5.6. כיכר קדומים 8, יפו, טל' 2353898־052. א'-ה', 18:00-10:00 או בתיאום מראש.
  • מרכז גוטסמן לתחריט: "נופי תחריט". עד ספטמבר. קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-07:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.
  • משכן האמנים הרצליה: יוסל ברגנר, "פרומנדה". עד 20.5. יודפת 7, הרצליה, טל' 09-9510601. א'-ה', 18:00-12:00 או בתיאום מראש.
  • סדנאות האמנים: תמיר שר, "How is Your Heart". צילום; עינת לידר, דייוויד גוס, "סינדרום בהשאלה". תכשיטים ואובייקטים (לידר), ציור (גוס). עד 30.5. קלישר 5, תל-אביב, טל' 03-6830505. ג'-ה', 19:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • סדנת ההדפס ירושלים: אריק קילמניק, "איתקה". רישום, הדפס, פיסול; "Printer's Proof". וידיאו, הדפס, ציור ועוד. עד 11.6. שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-08:00 או בתיאום מראש.
  • פריסקופ: אנה גיטלסון-קאהן, "100% Merino Knits". קולקציית שמיכות. פתיחה: ה', 21.5, 19:30. עד 27.6; מירב בהט, יעל פרידמן, "תוך כדי תנועה". ריהוט, תכשיטים. עד 16.5. בן-יהודה 176, תל-אביב, טל' 03-5226815. ב'-ד', 20:00-17:00, ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.
  • שער 3: מאוסף אמני הגלריה. ללא מועד סיום. שער פלמר 2, חיפה. ב', ד', 14:00-11:00, ג', 14:00-11:00, 22:00-18:00, ה', 22:00-18:00, שבת, 15:00-11:00.
  • שרה ארמן: "פרחים לשרה". עד 23.5. גורדון 29, דירה 4, תל-אביב, טל' 03-5225790. ו'-שבת, 13:00-11:00.

***

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר: "החולצה שלי נושמת". אופנה וטכנולוגיה. ללא מועד סיום. ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-07240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.
  • בית התפוצות: "איימי ויינהאוס: דיוקן משפחתי". "תופרי החלומות". עיצוב. עד מאי; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע. אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-07457800. א'-ג', 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.
  • בית ראובן: ציורי ראובן מאוסף המוזיאון, תצוגה ביוגרפית. תצוגת קבע. ביאליק 14, תל-אביב. טל' 03-5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.
  • ביתן הלנה רובינשטיין: "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע. שדרות תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המוזיאון הימי הלאומי: "מראות יפו באמנות ההדפס, מאוד י"ז-י"ט". עד 22.6. דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 15:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס: "קווים אדומים". זרקור לקריקטורה פוליטית; "שמוליק כץ מצייר אמנות". שתי סדרות של כץ; "יניב שמעוני, קווים לדמותו". ביקור בחדר העבודה של היוצר. עד 13.6; "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע. ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.
  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב: "עירוניות מתועשת". הקשר בין עיר לתעשייה. עד 20.6. שדרות הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ג'-ד', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: אביה וייס/רחל ארז, "מלנין". במסגרת "שישי ראשון". עד 1.6; נורה סטנשו, "מאיאסטרה". דיוקנאות עצמיים, טבע דומם ודימויים של ציפור; רוני בן-ארי, "המסע בעקבות 'הציגנקה'. צילום. עד אוגוסט. רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; עבודות מאוסף המוזיאון, עבודות של אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג. ללא מועד סיום. דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.
  • המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח: "קשרים". שטיחים מאיראן, תורכיה וקווקז; ממצאים ארכיאולוגיים בחצר. ללא מועד סיום. העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מובי מוזיאוני בת-ים: פרנצ'סקו פיניציו, "ארקפארקקראפטראפטקליניקקלאבפאב". יצירות מוכרות ופרויקטים חדשים. עד 30.5. תערוכה היסטורית לתולדות בת-ים. תצוגות קבע. סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון אילנה גור: "רכישות חדשות: פרקטיקה של אספנות אחרת". עד 20.6. מזל דגים 4, יפו העתיקה, טל' 03-6837676. א'-ו' 16:00-10:00, ערבי חג 14:00-10:00, שבת וחג, 18:00-10:00.
  • מוזיאון ארץ ישראל: "אלנבי ומוגרבי, היו זמנים בקולנוע". כרזות סרטים, 1959-1931. עד 8.6; עודד בלילטי, "עקבות הצבר". צילום. עד 10.8; "זכוכית ישראלית 2015". עד 20.6; "מדליות מלחמה". מדליות מלחמת העולם הראשונה מאוסף פרנקנהויז. ללא מועד סיום; "רואים שקוף". צילומי זכוכית של חלוצי הצילום בישראל. עד 15.10; "הבנק של ולירו". עד דצמבר. חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).
  • מוזיאון אשדוד לאמנות: "דריי-אין". צילום ישראלי בשנות ה-80. ללא מועד סיום. דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג', ד'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30.
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן: עדי סנד, "פופ כנעני". עבודות 2015-1999; "הקסם שביצירה הקרמית". קרמיקה אמנותית של אמנון ישראלי ותלמידים. עד 1.8. קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה: שמואל טפלר, "שירת הצבעים". ציור. עד 30.5; "אנטי שפע". 10 אמנים מותחים את גבולות החומר. עד 1.5; באגף הנוער: "עולמות מופלאים. עד 30.8; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע. קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון האסלאם: אנדי ארנוביץ, "יופי מאוים". עד 4.6. הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291/2. ב'-ד', 15:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון הכט: יונתן גולד, אסי משולם, "בין אתוס למיתוס". ציור, פיסול. פתיחה: שבת, 16.5, 20:00. עד 15.8. אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.
  • מוזיאון הנגב לאמנות: "חמור עכשיו: דימוי החמור בתרבות הארץ ישראלית". עד 30.5. העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון העיצוב חולון: "רעיון מגירה". דגמים שלא הגיעו לקו הייצור מתוך אוסף מוזיאון אלסי; יעקב קאופמן, "שרפרפים". תהליכי ייצור של שרפרפים; "מתבנית לשבר". סטודיו קאהן מציג תהליך פיתוח. עד יוני. פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500–073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 18:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.
  • מוזיאון העיר חיפה: "פורצלן: הזהב הלבן של אירופה". עד 5.10. שדרות בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00.
  • מוזיאון הרמן שטרוק: שטיינהרט ושטרוק, "האמן וחונכו"; דני קרמן, אבנר כץ ומשה הופמן, "מתלמידי יעקב שטיינהרט". ללא מועד סיום. ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • מוזיאון חיפה לאמנות: "דברים שרואים משם". אשכול של שמונה תערוכות יחיד ושתי תערוכות קבוצתיות. פתיחה: שבת, 16.5, 20:00. עד 18.10; אולף ברוינינג, "קבוצות". צילום וסרט; שרי כראל, "אי הסימנים". הדפס רשת וצבע על זכוכית; "שימוש משני". עבודות של יאיר ברק, אסף עברון וטליה קינן; "שושלות, מאוסף מוזיאון חיפה". עד 25.7. שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: "מבלי להותיר עקבות". אמנות בהשפעות בודהיסטיות; "אוטאגאווה קוניושי וממשיכי דרכו"; "צבע החיים". האדום באמנות ובתרבות היפנית; "שינה ערבה ילדתי בעריסת השמים". אנימציה. ללא מועד סיום. שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון ינקו-דאדא: "קו-גזרה". מגזרות; איתמר בגליקטר, "מצאנו נפט!"; קרן ענבי, "בית וגן"; נעה יקותיאלי, מיצב; "יצא מהקשרו". עד 31.5. כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:30-09:30, ו' וערבי חג, 14:00-09:30, שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון יפו העתיקה: תערוכת אמנות נייר בינלאומית. עד 30.8. טיילת מפרץ שלמה 10, יפו. ה', שבת וחג, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00. סגור בערבי חג. כניסה: 35-35 שקל.
  • מוזיאון ישראל: "אמנות ישראלית". תערוכת קבע חדשה; "תערוכה בקופסה". 50 שנה לתערוכות באגף הנוער. עד 26.12; "יומולדת". לכל המשפחה. עד 26.12; "קיצור תולדות האנושות". מסע להיסטוריה של המין האנושי בהשראת ספרו של יובל נח הררי. עד 2.1; "ויהי ננו, התנ"ך הזעיר בעולם". ללא מועד סיום; "1965, היום". תערוכה לציון חגיגות היובל של מוזיאון ישראל. עד 29.8; שישה פרויקטים של שישה אמנים: אורי גרשוני, "אפולו ומנקה הארובות"; דנה לוי, "ספרות של סופות"; טמיר ליכטנברג, "עסקת חבילה"; עידו מיכאלי, "שטיח בנק הפועלים"; גלעד רטמן, "חמש להקות מרומניה"; רועי קופר, "חלום עזה". עד 29.8; "האמן והסטודיו". עד יולי. שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו' וערב חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ה', עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג', ושבת ובאוגוסט.
  • מוזיאון מאנה כץ: "האוונגרד היהודי". עד 28.7. שדרות יפה-נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון מוניו גיתאי וינרויב לאדריכלות: "עירוניות מתועשת". עד 20.6. שדרות הנשיא 135, חיפה. ד'-ה', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • מוזיאון משה שק: יצירות של משה שק. ללא מועד סיום. קיבוץ בית-ניר. כל השבוע 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות: "מעשה בגמד, בענק ובנסיכה". תערוכה פעילה לכל המשפחה. ללא מועד סיום. רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: "אשת חיל". דמות החיילת בחברה הישראלית. עד 13.6; "התערוכה החקלאית". חקלאות מקומית באמנות עכשווית; שחר מרקוס ונקט אקיג'י, "מאובנים". וידיאו; עד 13.6. ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת חינם.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: ר"ה קוויטמן, "פרק 29: חקק". ציור על לוחות עץ. פתיחה: ג', 19.5. עד 5.9; אורי גרשט, "רסיסים". גבולות הצילום ומגבלותיו. עד 30.5; מחמוד קייס, "ערבסק #3". מיצב. עד 6.6; דייוויד הוקני, "מלים ותמונות". הדפס. עד 18.7; אורי קצנשטיין, "Backyard". פיסול, וידיאו-ארט, סאונד ורובוטיקה. עד 18.8; רוברט קאפה, "צלם של החיים". צילום. עד 22.8; "Turn On". עבודות וידיאו מאוסף יוליה שטושק. עד 29.8; אתל גוטמן, "גידולי פרא, 2014". פיסול סביבתי. ללא מועד סיום; "המוזיאון מציג את עצמו 2". אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "על קווי דמיון". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום. שדרות שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).
  • משכן לאמנות עין-חרוד: אריה אלואיל, "אות, דמות, נוף"; עודד הירש, "תוכנית מגירה". עד 13.6; הילה בן-ארי, "נעמה, מחווה לנחום בנארי"; חיים מאור, "יהודי טוב". עד 30.6; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע. עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.