המדריך, 30 באפריל עד 7 במאי 2015

תערוכות נפתחות, נסגרות, אירועים, גלריות לאמנות, חללי תצוגה, מוזיאונים

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

***

נפתחות, 30.4–2.5

יום חמישי (30.4)

  • גלריה חזי כהן. תל-אביב (וולפסון 54). שתי תערוכות יחיד ייפתחו הערב: בחלל התחתון יציג עמית קבסה את התערוכה "זה לא אישי", ובחלל העליון תוצג התערוכה "Forever and a Day" של אריק מירנדה.
  • גלריה P8. תל-אביב (יהודה הלוי 79). הערב תיפתח תערוכת היחיד הראשונה של איתי זלאיט, "חרושת התלמים", שתכלול הכלאות של אובייקטים. אוצרת: טלי קיים.
    גלריה בנימין. תל-אביב (צ'לנוב 28). העיסוק בסימוני גבולות מבחינה גיאוגרפית, תרבותית וחברתית יעמוד במרכז התערוכה הקבוצתית "ABC – נוף בשלושה חלקים", שתיפתח הערב. אוצרות: תמר אייזן גולדשטיין וסיון פיינזילבר-יורן.
  • גלריה גורדון 2. תל-אביב (נתן החכם 4). במסגרת פתיחת התערוכה “While They Were Moving, They Were Moved (based on a true story)" של נעה יקותיאלי יושק הערב גם ספרה החדש.
  • אינדי – גלריה שיתופית לצילום. תל-אביב (שביל-המרץ 5). "גרנוליט", תערוכת הצילום של יובל חי תיפתח הערב.
    גלריה קו 16. תל-אביב (ששת-הימים 6). בועז אהרונוביץ, דורית גודארד, מיכל בראור ואמנים נוספים יציגו בתערוכה הקבוצתית "אינדקס", שתיפתח הערב.
  • החנות. תל-אביב (העליה 31). התערוכה "ObjectION" של נעם בר-אשר תיפתח בערב ותבחן את היחסים בין חלל ואובייקט, תלת-מימד וגרפיקה. אוצרת: עלינא דקל.
  • טמפו רובאטו. תל-אביב (סגולה 9). בצהריים תיפתח "Spheras", תערוכת היחיד של שנטי שאוינסקי (1904–1979).
  • גלריה חנינא. תל-אביב (שביל-המפעל 3). בתערוכה הקבוצתית "סמיכות", שתיפתח הערב, יציגו אמני הגלריה ואמני גלריה bbk בדיסלדורף. אוצרות: קארין דורה ונעמה ברקוביץ.
  • גלריה מרחב לאמנות יפו. יפו (כיכר קדומים 8). תערוכת הציורים "איך הפשפש עלה למעלה" של האמן משה גרשון תיפתח הערב. אוצר: אלעד רוזן.
  • הקובייה/סלון יפו לאמנות. נמל יפו (מחסן 2). שיתוף הפעולה בין Dioz ו-signor Gi הניב טריפטיך גדול ממדים בהשראת הירונימוס בוש, שיוצג בתערוכה "גן התענוגות הארציים", שתיפתח הערב.
  • גלריה צדיק. יפו (שמעון הצדיק 16). תערוכת הציור הזוגית "גשרים" של האמנים צ'נצ'ל בנגה ורות נורמן תיפתח הערב. אוצרת: חנה קומן.
  • גלריה יאיר. תל-אביב (אבן-גבירול 6). הערב תיפתח תערוכתו של ירמי עדני, "אבק ברוח", המשלבת ניירות מחברת על קרטון מטופל.
  • גלריה גורדון. תל-אביב (בן-יהודה 95). אביבה אורי, יאיר גרבוז ויעקב דורצ'ין ישתתפו בתערוכה "רישומים. מפויחים. חלודים", שתיפתח הערב.
  • גלריה רוטשילד אמנות. תל-אביב (יהודה הלוי 48). תערוכת הציור של מאיר אפלפלד "ציורים" תיפתח הערב.
  • המדרשה לאמנות. בית ברל. “מדיAקטיב 2015", אירוע האמנות האקטיבי, המתקיים זו השנה השביעית, יתרחש הערב. אוצר: דניאל לנדאו.
  • בית בנימיני. תל-אביב (העמל 17). הערב תיפתח התערוכה הקבוצתית "זמן צרוב", בהשתתפות עירית אבא, בועז ברקני, איריס שביט ועוד. אוצרות: טולה עמיר ולביאה שטרן.
  • אוגנדה. ירושלים (אריסטובולוס 4). אסתר כהן-סקין תפתח הערב את התערוכה "דיאפאוזה #1".
  • גלריה ג'ולי מ. תל-אביב (בצלאל יפה 10). ציורי שמן גדולים יוצגו בתערוכה שתיפתח הערב, "תמונה קבוצתית", של טלי בן-בסט. אוצרת: איריס מנדל.
  • מוזיאון ישראל. ירושלים (נחמן אביגד). לצד פריטים ארכיאולגיים יוצגו עבודות עכשוויות בתערוכה "קיצור תולדות האנושות", שתיפתח הערב. בין המשתתפים: קבוצת זיק, ליאור ווטרמן, מארק וולינג'ר ועוד.
  • גלריה אלון שגב. תל-אביב (רוטשילד 6). ציורי שמן המבוססים על עבודות נייר יוצגו בתערוכת היחיד שתיפתח הערב, "בית כחול", של גדעון רובין.
  • גלריה נגא. תל-אביב (אחד-העם 60). הגדלות ענק של סריקות ממחברות הרישום של האמנית אורלי מיברג יוצגו בתערוכה "דיו לבנה", שתיפתח הערב.
  • גלריה קפריס. תל-אביב (פרישמן 42). “Sticks & Stones", תערוכת היחיד של דפנה אלון תיפתח הערב. אוצרת: אלכסנדרה לוין.
  • גלריה ע"ש חנקין. חולון (חנקין 109). בתערוכה "צורפים פתגם – צורפות ישראלית עכשווית" יציגו 30 צורפים ישראלים עבודות בהשראת פתגמים ומטבעות לשון. אוצרים: יעל פרידמן ואבי וינוגרד.
  • מרכז וייל. כפר-שמריהו (הנוטע 4). יאיר רקנטי, אמן ודיפלומט בדימוס, יפתח היום את התערוכה "על גולגולות וסיפורים אחרים".
  • גלריה אפרת. תל-אביב (גורדון 21). פסל הברזל ניצן אבידור יפתח הערב את תערוכתו "אנשים קטנים". אוצר: דורון פולק.
  • תיאטרון גבעתיים. גבעתיים (רמז 40). בתערוכה הקבוצתית "ואל על פי כן נוע תנוע", שתיפתח הערב, מתרגמים אמנים מתחומים שונים את הצלילים והתנועה לצורות וצבעים. אוצרת: איילת אמוראי-בירן.
  • גלריה Artמבט. כפר-סבא (רופין 15). תערוכת הציור "פיוטי נוף" של פטר גלוזברג תיפתח הערב. אוצרת: אביה ממון.
אלה מנור, ציור גוף, 2015, המדרשה לאמנות, בית ברל

אלה מנור, ציור גוף, 2015, המדרשה לאמנות, בית ברל

יום שישי (1.5)

  • המוזיאון לאמנות ישראלית. רמת-גן (אבא הלל 146). בצהריים תיפתח תערוכת הצילום הזוגית "מלנין" של אביה וייס ורחל ארז, מורה ותלמידה. אוצרת: איילת השחר-כהן.
  • גלריה משרד. תל-אביב (זמנהוף 6). איריס איריסיה קובליו תפתח בצהריים את תערוכתה "גלי קול". אוצרת: רחל סוקמן.
גדעון רובין, Yellow shirt. גלריה אלון שגב, תל-אביב

גדעון רובין, Yellow shirt. גלריה אלון שגב, תל-אביב

יום שבת (2.5)

  • גלריה דביר. תל-אביב (ראשית-חוכמה 14). "RMMBRNC", תערוכת היחיד הרביעית של מירוסלב בלקה, שתתפרש על פני שלושת חללי הגלריה, תיפתח בצהריים.
  • גלריה עמליה ארבל. תל-אביב (בן-יהודה 100). בערב תיפתח תערוכת היחיד של אלפרד בן-ארי, "פנטזיה במשיכת מכחול בצבעים עזים: דמויות מהעבר והעתיד".
  • סדנאות האמנים. ירושלים (האומן 26). תערוכת היחיד של איתמר שמשוני, "מאסטרצ'אט", תיפתח בערב. אוצרת: מעין שלף.
  • גלריה המגדלור. יפו (המגדלור 13). התערוכה "ישראל בעיני ילדים. האמנית ותלמידיה" תיפתח בערב.
  • בית דרור. קיבוץ עינת. תערוכת הצילומים "הגבעה", מחווה לקיבוץ גבעת-השלושה במלאות 90 שנה להקמתו, תיפתח בצהריים. אוצרים: רוחה שפירא וחזי ראובני.
אלפרד בן-ארי, "גן עדן", 2014. צילום: אייל בן-ארי. גלריה עמליה ארבל, תל-אביב

אלפרד בן-ארי, "גן עדן", 2014. צילום: אייל בן-ארי. גלריה עמליה ארבל, תל-אביב

***

נסגרות

  • אגריפס 12: ליאוניד זייגר, "The Wandering Jerusalem". עד 4.5.
  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: הילי גרינפלד ופיטר יעקב מלץ, "אנגוגיה". עד 2.5.
  • הקיבוץ: בל שפיר, "Subortus"; לידה שרת מסד, "מג'מע". עד 1.5.
  • פינברג פרוג'קטס: נועה שוורץ וורה ולדימירסקי, "תוכנית גיבוי". עד 2.5.
  • רוזנפלד: רחל קיני, "נחש הוא הקו הראשון". עד 2.5.
  • Contemporary by Golconda: רוני קרני, "ארגונית". עד 2.5.
  • בית האמנים ירושלים: ניר עברון, "שלוש מכפלות"; עדן בנט, "חדר המתנה"; מאירה פורת, "מסכות"; גילי לביא, "האם הקדושה". עד 2.5.
  • גלריה מרכז ההנצחה: רות אופנהיים, "on things"; תמר נסים, "סיפור כיסוי"; גיא רייביץ, "מלח לימון". עד 6.5.
  • גלריית עין-הוד: אולגה סירקוביץ סער, "ניירות ערך". עד 6.5.
  • הגלריה של גבעת-חיים איחוד: טליה ישראלי, "נווה שאנן". עד 2.5.
  • החנות: נעם בר, "ObjectION". עד 4.5.
  • המרכז לאמנות עכשווית: דור גז, "האדריכל" . עד 6.5.
  • מרכז באוהאוס תל-אביב: "באוהאוס: ירושלים". עד 1.5.
  • המוזיאון הימי הלאומי: "אלים, אלות וגיבורים מהמיתולוגיה: בפיסול היווני-רומי". עד 1.5.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: יהודית אולמן, ציורים. עד 3.5.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה: שמואל טפלר, "אנטי שפע". עד 1.5.
  • מוזיאון יפו העתיקה: "שכבות". עד 2.5.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: "מסלולי ייצור"; אורי גרשט, "רסיסים". גבולות הצילום. עד 2.5.
רחל ארז, "אביה", 2014. המוזיאון לאמנות ישראלית, רמת-גן

רחל ארז, "אביה", 2014. המוזיאון לאמנות ישראלית, רמת-גן

 

 ***

אירועים

  • בית האמנים ע"ש שאגאל (חיפה): שיח גלריה בתערוכה של דן לביא-ליפשיץ, "ארבעה פרקים". ציור. ו', 1.5, 11:00.
  • משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדי ו', 11:30, שבת, 13:15.
  • המרכז לכוריאוגרפיה: אירוע "קלסר", מחול, פרפורמנס, מוזיקה. 50 שקל. ו', 1.5, 14:00.
  • מוזיאון ינקו-דאדא: שיח גלריה בתערוכה "קו-גזרה". שבת, 2.5, 12:00.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: שיח גלריה ב"התערוכה החקלאית". שבת, 2.5, 12:00.
  • אגריפס 12: מפגש שיחה והקראת שירה במסגרת התערוכה של לאוניד זייגר, "The Wandering Jerusalem". שבת, 2.5, 21:00.
  • מוזיאון ישראל: שיח גלריה בתערוכה "1965, היום". ג', 5.5, 19:00.
  • המרכז האקדמי ויצו חיפה: שיח על תהליכי היצירה בעיבוד טקסטיל במסגרת התערוכה "D3 בעיבוד טקסטיל". ה', 7.5, 11:00-09:30.
  • מוזיאונים שונים: יום המוזיאונים הבינלאומי, כניסה חופשית לכ-70 מוזיאונים. פרטים באתר איגוד המוזיאונים הבינלאומי.
  • יד-ושם, ביתן התערוכות: "ילדות בשואה, כוכבים בלי שמים". סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תקשורת חזותית ב-HIT מכון טכנולוגי חולון ומהמחלקה לעיצוב קרמי בבצלאל מציגים סרטונים על ילדים בשואה. הר הזיכרון, ירושלים. א'-ד', 17:00-09:00, ה', 20:00-09:00, ו', 14:00-09:00. פתיחה: א', 12.4. ללא מועד סיום.
  • HIT, המכון הטכנולוגי: "הפרופ' רוזנברג והסופר מל, סיפורים באדרת שנראית קצת אחרת". התערוכה מוצגת בספרייה. א'-ה', 24:00-09:00, ו', 13:00-09:00. עד 15.5.
  • פרישמן 46 (בלובי): "דיאלוג בלובי". עבודות של ציבי גבע, סיגלית לנדאו, משה קופפרמן ואחרים לצד אריגי קילים עתיקים. ללא מועד סיום.

***

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12: ליאוניד זייגר, "The Wandering Jerusalem". עד 4.5. אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: הילי גרינפלד ופיטר יעקב מלץ, "אנגוגיה". ציור ומיצב פיסולי. עד 2.5; בחצר: ורד אהרונוביץ', "המזרקה". ללא מועד סיום. סמטת שלוש 5, תל-אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.
  • אנגל: "אביב, דימוי ושיר". ציור ושירים. עד 9.5. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5225637. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • ברוורמן: ביליאנה דיורדייביץ', "Instrument of Activity". שילוב ציור ואנימציה. עד 2.6. השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גבעון: יצחק גולומבק, "זרעים של שאר ירקות". עד 30.5. גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • ג'ולי מ.: טלי בן-בסט, "תמונה קבוצתית". ציור בשמן על בדים גדולים. עד 6.6. בצלאל יפה 10, תל-אביב, טל' 03-5607005. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גורדון: אביבה אורי, יאיר גרבוז, יעקב דורצ'ין, "רישומים. מפויחים. חלודים". עד 30.5. בן-יהודה 95, טל' 03-5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גורדון 2: נעה יקותיאלי, "While They Were Moving, They Were Moved". ספר ותערוכה. עד 23.5. נתן החכם 4, תל-אביב, טל' 03-5290011. ב'-ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גלריה בנימין: "A", תערוכה ראשונה בטרילוגיה "ABC, נוף בשלושה חלקים". עד 30.5. צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית: "מסביב לעולם הנאיבי בשמונים יום". עד 15.5. דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה', 21:00-12:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00.
  • גלריה חזי כהן: עמית קבסה, "זה לא אישי"; אריק מירנדה, "Forever and a Day". עד 13.6. וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ליאונרדו: יעקב קמחי, "מסע בנוף". ציור. עד 18.5. בית-הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-08:30, ו', 13:00-08:30.
  • גלריה צדיק: צנצ'ל בנגה ורות נורמן, "גשרים". ציור. עד 30.5. שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה', 17:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • גלריה P8: איתי זלאיט, "חרושת התלמים". אובייקטים שהם הכלאות או חפצים המקבלים ביטוי חדש. עד 30.5. יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ד'-ה', 19:00-11:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • גלריית משונע: ורד אהרונוביץ, ״כיתת אמנות״. הגלריה כמודל של כיתת אמנות. עד 9.5. הרצל 112, תל-אביב. ג', ה', 22:00-18:00, ו', 16:00-12:00.
  • דביר: מירוסלב בלקה, "RNNVRBC". מיצבים, פסלים, רישומים, וידיאו וצילום. פתיחה: שבת, 2.5, 10:00. עד 7.6. ראשית-חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הקיבוץ: בל שפיר, "SUBORTUS"; לידה שרת מסד, "מג'מע". תערוכות רישום. עד 1.5. דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו'-שבת, 14:00-11:00 (הפתיחה בשבת לתערוכה של בסט בלבד).
  • זומר: Peter Halley, "Recent Wors". בחדר הפרויקטים: Lyle Ashton Harris, תערוכת יחיד. עד 23.5. שד' רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.
  • טובה אוסמן: ורדה כרמלי, "דה ז'ה וו". עד 13.5. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.
  • יאיר: ירמי עדני, "אבק ברוח". עבודות המשלבות ניירות מחברת על מצע קרטון מטופל. עד 5.6. אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.
  • מיקה, אמנות ישראלית: שרה באבא, "Sex and Takeout". צילום. עד 31.5. בן-יהודה 97, תל-אביב, טל' 03-9525830. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • מקום לאמנות: אמיל אברהם, "כל הזיכרונות כולם ואף לא אחד מהם". על היחסים בין מילה לסימן; "אולי ביום שני אולי ביום שלישי". תערוכה קבוצתית בנושא השקט. עד 16.5. שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-10:30.
  • נ&נ אמן (נלי אמן): מתוך העיזבון של א"מ ליליאן. עד 15.5. גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00, שבת, 13:0-11:00.
  • נגא: אורלי מיברג, "דיו לבנה". שמונה עבודות נייר – הגדלות ענק של סריקות ממחברות רישומים. עד 28.5. אחד-העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • עינגע: תערוכת זוכי המלגה של בית המלאכה לצילום; עידן אפשטיין, קיר אמן. עד 16.5. בר-יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • פינברג פרוג'קטס: נועה שוורץ וורה ולדימירסקי, "תוכנית גיבוי". עד 2.5. שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • רוזנפלד: רחל קיני, "נחש הוא הקו הראשון". עד 2.5. שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • רוטשילד אמנות: מאיר אפלפלד, ציורים. עד 25.5. יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • שלוש: יוסי מרק, "קרוב יותר". ציור. עד 16.5. מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • Contemporary by Golconda: "יהודים". אמנים מוחים על המצב. ללא מועד סיום; רוני קרני, "ארגונית". במסגרת "פרויקט המבחנה". עד 2.5. הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • Raw Art: ישי שפירא-קלטר, "HOBBY". פתיחה: שבת, 2.5, 11:00. עד 20.6. שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • Tempo Rubato: שנטי שאוינסקי, "Spheras". עבודות על נייר ופעולות פיסוליות במרחב. עד 25.4. סגולה 9, תל-אביב, טל' 2150302־072. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

 ***

חללי תצוגה

  • אטליה שמי: "יוצא מעץ". פסלים המשלבים עץ וברזל. עד 30.5. כברי, טל' 04-9952709. ב'-ה', שבת, 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.
  • בית אוסף קופפרמן: "חסימות ופתחים". ללא מועד סיום; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: "זמן צרוב". יחסי גומלין בין הרמוניה לדיסהרמוניה. עד 20.6. העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ירושלים: ניר עברון, "שלוש מכפלות". צילום; עדן בנט, "חדר המתנה". מיצב; מאירה פורת, "מסכות". ציור; גילי לביא, "האם הקדושה". וידיאו. עד 2.5. שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): פאבל קובלבסקי, "עוצמה ויופי"; "לעיניך בלבד". תערוכה קבוצתית; הילי אילון, "בין זיכרון לטבע"; שי ברקן, "שבע וחצי בערב"; מיכאל קוקולביץ, "תיבת תהודה"; אליאורה שוורץ, "ירוק"; מרגלית אופמן בריאט, "Born Naked"; נועה הררי, "X (Year 2012)". עד 16.5. אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ע"ש שאגאל (חיפה): דן לביא-ליפשיץ, "ארבעה פרקים". ציור. עד 11.5. שד' הציונות 24, חיפה. א'-ג', ה', 13:00-09:30, ד', 13:00-09:30, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • בית הנסן: "יותר מעניין להסתכל אחורה". מתח בין זיכרון להיסטוריה. עד 16.5. גדליהו אלון 14, ירושלים, טל' 02-5793702. א'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • בית יגאל אלון: אורנה אורן-יזרעאלי, "סיפור מסגרת"; אמירה זיאן, "לדעת ספר"; ליאת לבני, "בנבכי הנייר". עד 30.5. קיבוץ גינוסר, טל' 04-6727700. א'-ה', שבת, 16:00-08:30, ו', 15:00-08:30.
  • גלריה 10: "זרים בתוכנו". מפגש בין דמות האמן לדמות האחר. עד יוני. בית מיכל, הגר"א 10, רחובות. א', ג', ה', 19:00-16:00, ב', ד', 12:00-09:00, ד', 22:00-17:00 ובתיאום מראש.
  • גלריה בזל: Wonky Monky, "Now What". עד 8.5. רח' השל"ה 1, תל-אביב, 03-6024957. א'-ה', 14:00-10:00; 19:00-16:00; ו', 14:00-10:00.
  • גלריה בית דרור: ג'ודית אשר, "מרחבי בדיה". ללא מועד סיום. קיבוץ עינת, טל' 052-3952222. ו'-שבת, 13:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • גלריה התחנה: אביב גד-קלר, "רחוב אלף-בית". ציור נופים אורבאניים. עד 4.6. בן אביגדור 20, קומה 3, תל-אביב, טל' 052-7466459. ו', 14:00-10:00 או בתיאום מראש.
  • גלריה חנקין: "צורפים פתגם". 30 צורפים ישראלים מציגים עבודות. עד 31.5. חנקין 109, חולון. א'-ה', 12:30-10:00, 19:00-16:00, ו', 12:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • גלריית בית הספר מוסררה, הגלריה החברתית: אבשלום לוי, "שטח הפקר/חורף 71". צילום. הפריפריה הישראלית. עד 21.5. שבטי-ישראל 22, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.
  • גלריית בית-הספר מוסררה, הגלריה החדשה: לורטה לוקס, "דיוקנאות דמיוניים". עבודות צילום-ציור של ילדים. פתיחה: ה', 7.5. עד 13.7. הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.
  • גלריית החווה: רונן וסרמן, "איש הפח". רהיטים ואמנות שימושית מחלקי מכוניות. עד 30.5. הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • גלריה מרכז ההנצחה: רות אופנהיים, "on things"; תמר נסים, "סיפור כיסוי"; גיא רייביץ, "מלח לימון". עד 6.5. המגדל 2, קריית-טבעון, טל' 04-9835506. א'-ה', 13:00-08:00, 19:00-16:00, ו', 11:30-08:30, שבת, 13:00-11:00.
  • גלריית עין-הוד: רייצי סרנוף-וולפיש, "צל על הדרך". פתיחה: שבת, 2.5, 12:30. עד 27.5; אולגה סירקוביץ סער, "ניירות ערך". קולאז'. עד 6.5. עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.
  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר: "מעבר להירושימה: שובו של המודחק". עד 14.8; עבודות של סיגלית לנדאו ומשה קופפרמן מאוסף יגאל אהובי. עד 14.8. אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • הגלריה העירונית כפר-סבא: אניסה אשקר, "שמרי על עצמך". טכניקה מעורבת לצד דיוקנאות עצמיים. עד 30.6. גאולה 12, כפר-סבא, טל' 09-7649303. א'-ה', 20:00-09:00, ו', 12:00-09:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות, עפולה: איש גורדון, "ממשמש ובא". מקבץ עבודות 2015-1973. עד 21.6. חטיבה תשע 15, עפולה, טל' 04-6591677. ב', ג', ו'-שבת, 13:00-11:00, ד'-ה', 19:00-17:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות ראשון-לציון: "מחילות". תערוכה קבוצתית. ללא מועד סיום. רוטשילד 7, ראשון-לציון. ב'-שבת 13:00-10:00, ג', 18:30-16:30.
  • הגלריה ע"ש מורל דרפלר, ויצו חיפה: "1858, בין מותר לטאבו". גבולות הטאבו בחברה הישראלית. עד 12.5. הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562540. א'-ה', 18:00-10:00.
  • הגלריה ע"ש מורל דרפלר, מוסררה: חנה בן-חיים-יולזרי, "זמן רעלה". צילום, וידיאו ומיצב הקרנה. עד 15.5. הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.
  • הגלריה של גבעת-חיים איחוד: טליה ישראלי, "נווה שאנן". ציור. עד 2.5. גבעת-חיים איחוד, טל' 054-9039945. ו', 15:30-10:30, שבת, 16:00-10:30.
  • החנות: נעם בר, "ObjectION". יחסים בין חלל ואובייקט. עד 4.5. העלייה 31, תל-אביב, טל' 5341223־052. כל השבוע 24 שעות (התצוגה בחלון הראווה).
  • הירקון 19 (המדרשה): רותי בן-יעקב, "Slip of the Hand". אקוורל; אדר גולדפרב, "Exhausted". מיצב; שיר רוטנר, "טוב למות". סרט. עד 13.5. הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. ב'-ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • המכון הטכנולוגי חולון HIT: "ביו דיזיין: היברידים עיצוביים". עד 22.5. גולומב 52, בניין 6, קומת כניסה, חולון, טל' 03-5026666‏. א'-ה', 17:00-10:00.
  • המרכז האקדמי ויצו חיפה: "D3 בעיבוד טקסטיל". עד 22.5. הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562555. א'-ה', 18:00-12:00, ו', 13:00-10:00.
  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית: אמנון וולמן, "קומפוזיציה לשתי קומות ומסדרון". עבודות סאונד הכוללות טליתות, מדים, קרשים ועוד. עד 27.6. האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • המשכן לאמנות בית מאירוב: "ביקור הצעצועים". צעצועים ומשחקי ילדים במבט נוסטלגי. עד 30.5. הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • המרכז לאמנות עכשווית: דור גז, "האדריכל" . חלק שני מתוך חמישה בסדרה "האדם החולה של אירופה". עד 6.5. קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • הקצה: סילבן שלמה לוי ועמוס סטמפל, "בית וגעגוע". עד 30.5. לוחמי-הגטאות 34, נהריה, טל' 04-9926819. ב', 19:00-16:30, ה', 13:00-10:30, ו', 15:00-12:00, שבת, 13:00-11:00.
  • חנינא: "Juxtaposition / סמיכות". שיתוף פעולה בין אמני חנינא לאמני גלריה bbk בדיסלדורף. עד 30.5; אדר אביעם, רון וינטר, יואש פלדש, "הגבורה ואחוות הלוחמים". עד 25.5. שביל-המפעל 3, קומה 1, קריית-המלאכה, תל-אביב. ד'-ה', 18:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • מרחב לאמנות: משה גרשון, "איך קרה שפשפש עלה למעלה". עד 5.6. כיכר קדומים 8, יפו, טל' 2353898־052. א'-ה', 18:00-10:00 או בתיאום מראש.
  • מרכז באוהאוס תל-אביב: "באוהאוס: ירושלים". עד 1.5. דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 19:30-10:00.
  • סדנאות האמנים: תמיר שר, "How is Your Heart". צילום; עינת לידר, דיוויד גוס, "סינדרום בהשאלה". תכשיטים ואובייקטים (לידר), ציור (גוס). עד 30.5. קלישר 5, תל-אביב, טל' 03-6830505. ג'-ה', 19:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • סדנת ההדפס ירושלים: אריק קילמניק, "איתקה". רישום, הדפס, פיסול; "Printer's Proof". וידיאו, הדפס, ציור ועוד. ללא מועד סיום. שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-08:00 או בתיאום מראש.
  • עמליה ארבל: אלפרד בן-ארי, "פנטזיה במשיכת מכחול בצבעים עזים: דמויות מהעבר והעתיד". פתיחה: שבת, 2.5, 19:30. עד 13.5. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5444399. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 13:00-11:00.
  • פריסקופ: מירב בהט, יעל פרידמן, "תוך כדי תנועה". ריהוט, תכשיטים. עד 16.5. בן-יהודה 176, תל-אביב, טל' 03-5226815. ב'-ד', 20:00-17:00, ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.
  • שער 3: מאוסף אמני הגלריה. ללא מועד סיום. שער פלמר 2, חיפה. ב', ד', 14:00-11:00, ג', 14:00-11:00, 22:00-18:00, ה', 22:00-18:00, שבת, 15:00-11:00.

 ***

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר: "החולצה שלי נושמת". אופנה וטכנולוגיה. ללא מועד סיום. ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.
  • בית התפוצות: "איימי ויינהאוס: דיוקן משפחתי". "תופרי החלומות". עיצוב. עד מאי; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע. אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג', 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.
  • בית ראובן: ציורי ראובן מאוסף המוזיאון, תצוגה ביוגרפית. תצוגת קבע. ביאליק 14, טל' 03-5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.
  • ביתן הלנה רובינשטיין: "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע. שד' תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המוזיאון הימי הלאומי: "מראות יפו באמנות ההדפס, מאות י"ז-י"ט". עד 22.6; "אלים, אלות וגיבורים מהמיתולוגיה: בפיסול היווני-רומי". עד 1.5. דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 15:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס: "קווים אדומים". זרקור לקריקטורה פוליטית; "שמוליק כץ מצייר אמנות". שתי סדרות של כץ; "יניב שמעוני, קווים לדמותו". ביקור בחדר העבודה של היוצר. עד 13.6; "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע. ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.
  • המוזיאון הפתוח בתפן: ורדה יתום, "הכי רחוק מתל-אביב". פיסול. עד אוקטובר; הרמן שטרוק, "אחרי מאה שנה". ליטוגרפיות, מסמכים, צילומים. עד 30.5.2015. תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.
  • המוזיאון הפתוח לצילום תל-חי: תערוכת עבודות של בוגרי קורס צילום דיגיטלי. עד 30.5; מישל פלטניק, "בעקבות". דיון עם ציוריו של פרנסיס בייקון. עד מאי. גן התעשייה תל-חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-08:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-11 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב: "עירוניות מתועשת". הקשר בין עיר לתעשייה. עד 20.6. שד' הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ג'-ד', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: אביה וייס/רחל ארז, "מלנין". במסגרת "שישי ראשון". פתיחה: ו', 1.5, 12:00. עד 1.6; נורה סטנשו, "מאיאסטרה". דיוקנאות עצמיים, טבע דומם ודימויים של ציפור; רוני בן ארי, "המסע בעקבות 'הציגנקה'. צילום. פתיחה: ה', 7.5, 19:30. עד אוגוסט.       יהודית אולמן, ציורים. עד 3.5;       רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; עבודות מאוסף המוזיאון, עבודות של אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג. ללא מועד סיום. דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 03-7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.
  • המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח: "קשרים". שטיחים מאיראן, טורקיה וקווקז; ממצאים ארכיאולוגיים בחצר. ללא מועד סיום. העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מובי מוזיאוני בת-ים: פרנצ'סקו פיניציו, "ארקפארקקראפטראפטקליניקקלאבפאב". יצירות מוכרות ופרויקטים חדשים. עד 30.5. תערוכה היסטורית לתולדות בת ים. תצוגות קבע. סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון אילנה גור: "רכישות חדשות: פרקטיקה של אספנות אחרת". עד 20.6. מזל דגים 4, יפו העתיקה, טל' 03-6837676. א'-ו' 16:00-10:00, ערבי חג 14:00-10:00, שבת וחג, 18:00-10:00.
  • מוזיאון ארץ ישראל: "אלנבי ומוגרבי, היו זמנים בקולנוע". כרזות סרטים, 1959-1931. עד 8.6; עודד בלילטי, "עקבות הצבר". צילום. עד 10.8; "זכוכית ישראלית 2015". עד 20.6; "מדליות מלחמה". מדליות מלחמת העולם הראשונה מאוסף פרנקנהויז. ללא מועד סיום; "רואים שקוף". צילומי זכוכית של חלוצי הצילום בישראל. עד 15.10; "הבנק של ולירו". עד דצמבר. חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).
  • מוזיאון אשדוד לאמנות: "דריי-אין". צילום ישראלי בשנות ה-80. ללא מועד סיום. דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג', ד'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30.
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן: עדי סנד, "פופ כנעני". עבודות 2015-1999; "הקסם שביצירה הקראמית". קרמיקה אמנותית של אמנון ישראלי ותלמידים. עד 1.8. קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה: שמואל טפלר, "שירת הצבעים". ציור. עד 30.5; "אנטי שפע". 10 אמנים מותחים את גבולות החומר. עד 1.5; באגף הנוער: "עולמות מופלאים. עד 30.8; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע. קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון האסלאם: אנדי ארנוביץ, "יופי מאוים". עד 15.5. הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291/2. ב'-ד', 15:00-10:00, ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון הכט: זוכי תחרות יוצרים צעירים באמנות פלסטית 2014. ללא מועד סיום; תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה. אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.
  • מוזיאון הנגב לאמנות: "חמור עכשיו: דימוי החמור בתרבות הארץ ישראלית". עד 30.5. העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון העיצוב חולון: "רעיון מגירה". דגמים שלא הגיעו לקו הייצור מתוך אוסף מוזיאון אלסי; יעקב קאופמן, "שרפרפים". תהליכי ייצור של שרפרפים; "מתבנית לשבר". סטודיו קאהן מציג תהליך פיתוח. עד יוני. פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500־073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 18:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.
  • מוזיאון העיר חיפה: "פורצלן: הזהב הלבן של אירופה". עד 5.10. שד' בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00.
  • מוזיאון הרמן שטרוק: שטיינהרט ושטרוק, "האמן וחונכו"; דני קרמן, אבנר כץ ומשה הופמן, "מתלמידי יעקב שטיינהרט". ללא מועד סיום. ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • מוזיאון חיפה לאמנות: אולף ברוינינג, "קבוצות". צילום וסרט; שרי כראל, "אי הסימנים". הדפס רשת וצבע על זכוכית; "שימוש משני". עבודות של יאיר ברק, אסף עברון וטליה קינן; "שושלות, מאוסף מוזיאון חיפה". עד 25.7. שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: "מבלי להותיר עקבות". אמנות שהושפעה מפילוסופיית הריק הבודהיסטית; "אוטאגאווה קוניושי וממשיכי דרכו"; "צבע החיים". האדום באמנות ובתרבות היפנית; "שינה ערבה ילדתי בעריסת השמים". סרט אנימציה. ללא מועד סיום. שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון ינקו-דאדא: "קו-גזרה". מגזרות כביטוי לאירועי אקטואליה: איתמר בגליקטר, "מצאנו נפט!"; קרן ענבי, "בית וגן"; נעה יקותיאלי, מיצב; "יצא מהקשרו". עד 31.5. כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:30-09:30, ו' וערבי חג, 14:00-09:30, שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון יפו העתיקה: תערוכת אמנות נייר בינלאומית. עד 30.8; "שכבות". צורפות עכשווית. עד 2.5. טיילת מפרץ שלמה 10, יפו. ה', שבת וחג, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00. סגור בערבי חג. כניסה: 35-35 שקל.
  • מוזיאון ישראל: "קיצור תולדות האנושות". מסע להיסטוריה של המין האנושי בהשראלת ספרו של יובל נח הררי. פתיחה: ו', 1.5. עד 2.1; "ויהי ננו, התנ"ך הזעיר בעולם". ללא מועד סיום; "1965, היום". תערוכה לציון חגיגות היובל של מוזיאון ישראל. עד 29.8; שישה פרויקטים של שישה אמנים: אורי גרשוני, "אפולו ומנקה הארובות"; דנה לוי, "ספרות של סופות"; טמיר ליכטנברג, "עסקת חבילה"; עידו מיכאלי, "שטיח בנק הפועלים"; גלעד רטמן, "חמש להקות מרומניה"; רועי קופר, "חלום עזה". עד 29.8; "האמן והסטודיו". עד יולי. שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו', וערב חג 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ה', עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג', ושבת ובאוגוסט.
  • מוזיאון מאנה כץ: "האוונגרד היהודי". עד 28.7. שדרות יפה-נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון מוניו גיתאי וינרויב לאדריכלות: "עירוניות מתועשת". עד 20.6. שדרות הנשיא 135, חיפה. ד'-ה', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • מוזיאון משה שק: יצירות של משה שק. ללא מועד סיום. קיבוץ בית-ניר. כל השבוע 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות: דוד מערבי, "שירה הנוער". עבודות של חברו של גוטמן מבצלאל. עד 30.4. רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: "אשת חיל". דמות החיילת בחברה הישראלית. עד 13.6; "התערוכה החקלאית". חקלאות מקומית באמנות עכשווית; שחר מרקוס ונקט אקיג'י, "מאובנים". וידיאו; עד 13.6. ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת חינם.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: דייוויד הוקני, "מלים ותמונות". הדפס. עד 18.7; אורי קצנשטיין, "Backyard". פיסול, וידיאו-ארט, סאונד ורובוטיקה. עד 18.8; "Turn On". עבודות וידיאו מאוסף יוליה שטושק. עד 29.8; אתל גוטמן, "גידולי פרא, 2014". פיסול סביבתי. ללא מועד סיום; "המוזיאון מציג את עצמו 2". אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום; "מסלולי ייצור". סרטים ודגמים המגלמים את היחס האמביוולנטי לבנייה מודרניסטית. עד 2.5; אורי גרשט, "רסיסים". גבולות הצילום. עד 2.5; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "על קווי דמיון". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום. שד' שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).
  • משכן לאמנות עין-חרוד: אריה אלואיל, "אות, דמות, נוף"; הילה בן ארי, "נעמה, מחווה לנחום בנארי"; עודד הירש, "תוכנית מגירה". עד 13.6; חיים מאור, "יהודי טוב". עד 30.6; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע. עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.