המדריך, 16–23 באפריל 2015

תערוכות נפתחות, נסגרות, אירועים, גלריות לאמנות, חללי תצוגה, מוזיאונים

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

***

נפתחות, 16.4–18.4

יום חמישי (16.4)

  • מקלט לאמנות. ירושלים (יהודה המכבי 7). התערוכה "צפון וגלוי" של שמעון לב, אמן, אוצר וחוקר, תיפתח בערב. אוצרות: פנינה פרנק ונעה לאה כהן.
  • גלריה מנשר. תל-אביב (דוד חכמי 18). טמיר ליכטנברג, אסף סטי ורועי פביאן יציגו בתערוכה "בום בפריים", שתיפתח הערב. אוצרת: הדס קידר.
  • גלריית גבירול. תל-אביב (אבן-גבירול 106). דינה קורנוויץ, מיכל אלפרן, אלה ספקטור ונעמה בן-יוסף יציגו בתערוכה "4 חדרים", שתיפתח הערב.
  • הגלריה ע"ש מורל דרפלר. חיפה (הגנים 21). גבולות הטאבו בחברה הישראלית ייבחנו בתערוכה הקבוצתית "1858, בין מותר לטאבו", שתיפתח היום. אוצרים: עמר בן-צבי ובר זלי.
יהודית לוין, "פיאטה", 1982. גבעון פורום לאמנות, תל-אביב

יהודית לוין, "פיאטה", 1982. גבעון פורום לאמנות, תל-אביב

יום שישי (17.4)

  • גלריה עינגע. תל-אביב (העלייה 31). שתי תערוכות ייפתחו בצהריים: תערוכת זוכי המלגה של בית-המלאכה לצילום "ShowRoom 2", בהשתתפות 11 צלמים צעירים. אוצרת: אתי שוורץ; ותערוכתו של עידן אפשטיין, שתוצג על קיר האמן הצעיר.
  • בית סותבי'ס. תל-אביב (יהודה הלוי 11). אובייקטים פיסוליים מקרמיקה וציורים חופשיים יופיעו בתערוכה "נשיקות *) א", של דניאלה אזולאי, שתיפתח בצהריים. אוצרת: נורית טל-טנא.
  • הגלריה האוניברסיטאית לאמנות. תל-אביב (חיים לבנון). בצהריים תיפתח התערוכה הזוגית "סיגלית לנדאו, משה קופפרמן", שתציג עבודות של האמנית והאמן מאוסף יגאל אהובי לאמנות. אוצרים: יגאל אהובי ומתן דאובה.
  • סטודיו בן רוטמן. תל-אביב (שונצינו 13). "תערוכה בחניה", שתיפתח בצהריים בסטודיו של האמן בן רוטמן ובחניה ליד, תכלול ציור דינמי ותזזיתי.
  • גלריה בזל. תל-אביב (השל”ה 1). בצהריים תיפתח "Now What", תערוכת היחיד הראשונה של Wonky Monky.
  • מקום לאמנות. תל-אביב (שביל-המרץ 6). התערוכה "כל הזכרונות כולם ואף לא אחד מהם", של האמן אמיל אברהם, תיפתח בצהריים. אוצר: ניר הרמט. במקביל תיפתח התערוכה הקבוצתית "אולי ביום שני, אולי ביום שלישי", באוצרות דליה דנון, וכן יוצגו שני קירות אמן חדשים של נגה יודקוביק-עציוני ורני פרדס.
  • גבעון פורום לאמנות. תל-אביב (אלרואי 3). תערוכת הנושא הקבוצתית "מי מרוצה וחי", בהשתתפות אביגדור אריכא, מאיה אטון, גבי קלזמר ועוד, תיפתח היום.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות. תל-אביב (שאול המלך 27). ארבע סדרות של הדפסים מוקדמים של האמן דייוויד הוקני יוצגו בתערוכה "דייוויד הוקני: מלים ותמונות", שתיפתח בצהריים. אוצר: ריצ'ארד ריילי.
  • מרכז בית שמואל. ירושלים (אליהו שמאע 6). היום תיפתח תערוכתה של האמנית יהודית אניס, "הרף עין". אוצרת: דבורה גולדברגר.
  • גלריה טובה אוסמן. תל-אביב (בן-יהודה 100). ורדה כרמלי תפתח בצהריים את תערוכתה "דז'ה וו", שבה יופיעו סדרה של תצלומי נשים.
  • גלריה עמליה ארבל. תל-אביב (בן-יהודה 100). התערוכה "שרה ארמן" של האמנית בעלת אותו השם תיפתח בצהריים.
סילבן שלמה לוי, "זכרונות פריז 1944", 2013. צילום: ליאור חורש. גלריה הקצה, נהריה

סילבן שלמה לוי, "זכרונות פריז 1944", 2013. צילום: ליאור חורש. גלריה הקצה, נהריה

יום שבת (18.4)

  • ביתן האמנים. ראשון-לציון (בילו 6). האמנית ויוויאן הירש-בירקנפלד תפתח בערב את התערוכה "inside/insight".
  • בית האמנים ע"ש שאגאל. חיפה (שד' הציונות 24). תערוכתו של האמן והמדען דן לביא-ליפשיץ, "ארבעה פרקים", המסכמת את יצירת האמן ב-15 השנים האחרונות, תיפתח היום. אוצרת: מרים ברוק-כהן.
  • גלריה הקצה. נהריה (לוחמי-הגטאות 34). סילבן לוי ועמוס סטמפל יפתחו בצהריים את התערוכה "בית וגעגוע", שבה יציגו ציורים נאיביים. אוצרת: לי רמון.
  • גלריה פריסקופ. תל-אביב (בן-יהודה 176). בצהריים תיפתח התערוכה המתקיימת בגבול שבין עיצוב לאמנות, "תוך כדי תנועה", שבה יציגו מירב רהט ויעל פרידמן.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות. תל-אביב (שאול המלך 27). תערוכת היחיד "Backyard", של האמן, המוזיקאי ויוצר הסרטים אורי קצנשטיין, תיפתח הערב. אוצרת: ורדה שטיילנאוף.

***

נסגרות

  • גבעון: משה גרשוני, "גרמניה". עד 18.4.
  • יאיר: תערוכה לקראת מכירה פומבית אינטרנטית. עד 18.4.
  • נגא: קרן ציטר, "מפה לשם". עד 18.4.
  • רוטשילד אמנות: קלן קיולי, "Bottles, Trees, and Things: New Invented Still Lifes". עד 18.4.
  • Tempo Rubato: אבנר בן גל, "Skinny Returns to Asbestos". עבודות על נייר ופעולות פיסוליות במרחב. עד 18.4.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): יהודית מצקל, מבחר עבודות; גרשון הראל, "צלמו דמותו"; אוי פורמנד, "תנועה וצבע"; אברהם קריצמן, "Vermilion Border"; מתן אורן, "מעבר/עמוד/מחיצה/אינסוף"; נועה יקותיאלי, "Reflecting on Shadows"; "Video Room"; אדר גולדפרב, "חדר הכמעט"; ורדה רותם, פיסול חוץ, סדרת "בראשית". עד 18.4.
  • גלריה לאמנות אום-אלפחם: פאטמה שנאן-דרע, "רצף מרחבי אחד"; נידאל גאברין, "מתפרק"; כרים אבו-שקרה, "אחדות האדם, הטבע והחיה"; סאמח שחאדה, "מבוקשת". עד 19.4.
  • גלריית עין-הוד: "בחירות". עד 19.4.
  • הגלריה לאמנות רמות-מנשה: יעוז ריבנזון, "טרסות". עד 18.4.
  • ויטרינה, המכון הטכנולוגי חולון: "עדיין אופטימיים: אמנים מציירים דודו גבע". עד 22.4.
  • פלורנטין 45: אייל ששון, "שמש שקרנית". עד 18.4.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: טל פרנק, "שובר שוויון"; אוריאל מירון, "מושך זמן"; ז'וליאן סאלו, "מערה קוסמולוגית IV"; שי זילברמן, "נאמן למקור"; אלה קנדל, "התנסקות"; אנתוני עזיז וסמי קוצ'ר, "בארץ כלשהי מתחת לשמש ומתחת לעננים כלשהם"; קליף אוונס, "אזרח: הזאב והאומנת"; "מבט פנימי: מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית"; "סימנים של מקום"; "יעקב אלקוב, חדר אספן". עד 18.4.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: "תחת מחיקה". עד 18.4.

***

אירועים

  • משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדי ו', 11:00, שבת, 13:15.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): שיח גלריה בתערוכות של אמנים צעירים: אברהם קריצמן, "Vermilion Border"; מתן אורן, "מעבר/עמוד/מחיצה/אינסוף"; נועה יקותיאלי, "Reflecting on "Video Room. ו', 17.4, 11:00.
  • ג'ולי מ.: שיח גלריה בתערוכה של איתן בוגנים, "ביירות". ו', 17.4, 12:00.
  • גורדון: שיח גלריה בתערוכה של Know Hope, " "Truth and Metho. ו', 17.4, 12:00.
  • בית האמנים ירושלים: שיח גלריה בתערוכה של ניר עברון, "שלוש מכפלות". שבת, 18.4, 12:00.
  • הגלריה של גבעת-חיים איחוד: שיח גלריה בתערוכה של טליה ישראלי, "נווה שאנן". שבת, 18.4, 12:00.
  • Contemporary by Golconda: שיח גלריה בתערוכה של רוני קרני, "ארגונית". במסגרת "פרויקט המבחנה". עד 2.5.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: שיח גלריה בתערוכה "התערוכה החקלאית". שבת, 18.4, 12:00.
  • הירקון 19 (המדרשה): מפגש בסדרה "לילות ירח מלא, אמני וידיאו-ארט". והפעם בועז ארד מארח את ניר עברון. א', 19.4, 20:00.
  • המוזיאון הימי הלאומי: הדרכות בתערוכות "מראות יפו באמנות ההדפס, מאוד י"ז-י"ט"; "אלים, אלות וגיבורים מהמיתולוגיה: בפיסול היווני-רומי". ה', 23.4, 14:00-10:00.
  • מוזיאון הרמן שטרוק: הדרכות בתערוכות שטיינהרט ושטרוק, "האמן וחונכו"; דני קרמן, אבנר כץ ומשה הופמן, "מתלמידי יעקב שטיינהרט". ה', 23.4, 10:30 (עברית), 12:00 (רוסית). הדגמת הדפס 11:30.
  • מוזיאון העיר חיפה: הדרכות בתערוכה "פורצלן: הזהב הלבן של אירופה". ה', 23.4, 11:00, 12:00.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: הדרכות בתערוכה "מבלי להותיר עקבות". ה', 23.4, 11:00, 12:00.
  • מוזיאון מאנה כץ: הדרכות בתערוכה "האוונגרד היהודי". ה', 23.4, 11:00, 12:00.
  • יד ושם, ביתן התערוכות: "ילדות בשואה, כוכבים בלי שמים". סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תקשורת חזותית ב-HIT מכון טכנולוגי חולון ומהמחלקה לעיצוב קרמי בבצלאל מציגים סרטונים על ילדים בשואה. הר הזיכרון, ירושלים. א'-ד', 17:00-09:00, ה', 20:00-09:00, ו', 14:00-09:00. פתיחה: א', 12.4. ללא מועד סיום.
  • גלריה לאמנות בית הגפן: גיא ברילר, "ירושלים יקירתי". הגפן 2, חיפה, טל' 04-8525252. א'-ה', 15:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. עד 26.4.
  • HIT, המכון הטכנולוגי: "הפרופ' רוזנברג והסופר מל, סיפורים באדרת שנראית קצת אחרת". התערוכה מוצגת בספרייה. א'-ה', 24:00-09:00, ו', 13:00-09:00. עד 15.5.
  • פרישמן 46 (בלובי): "דיאלוג בלובי". עבודות של ציבי גבע, סיגלית לנדאו, משה קופפרמן ואחרים לצד אריגי קילים עתיקים. ללא מועד סיום.

***

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12: ליאוניד זייגר, "The Wandering Jerusalem". עד 4.5. אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: הילי גרינפלד ופיטר יעקב מלץ, "אנגוגיה". ציור ומיצב פיסולי. עד 2.5; בחצר: ורד אהרונוביץ', "המזרקה". ללא מועד סיום. סמטת שלוש 5, תל-אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.
  • אלון שגב: טל מצליח, "סטלה ויין" עד 24.4. שד' רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • אנגל: "אביב, דימוי ושיר". ציור ושירים. עד 9.5. גורדון 26, תל-אביב, טל' 03-5225637. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • ברוורמן: ביליאנה דיורדייביץ', "Instrument of Activity". שילוב ציור ואנימציה. עד 2.6. השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גבעון: משה גרשוני, "גרמניה". עד 18.4. גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • ג'ולי מ.: איתן בוגנים, "ביירות". קולאז'ים מקופלים על תצלומים, רישומי דיוקנאות, מיצב רישומי, קולאז'ים דיגיטליים. עד 25.4. בצלאל יפה 10, תל-אביב, טל' 03-5607005. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גורדון: Know Hope, "Truth and Method". עבודות מבוססות טקסט במרחב הציבורי. ללא מועד סיום. בן-יהודה 95, טל' 03-5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית: "מסביב לעולם הנאיבי בשמונים יום". עד 15.5. דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה', 21:00-12:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00.
  • גלריה חזי כהן: ירון אתר, "חובות". ציור; רמי מימון, "לתת בהם סימנים". עד 25.4. וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ליאונרדו: יעקב קמחי, "מסע בנוף". ציור. עד 18.5. בית הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-08:30, ו', 13:00-08:30.
  • גלריה משרד בתל-אביב: "Untitled dots com". עד 27.4. זמנהוף 6, תל-אביב, טל' 03-5254191. ב'-ה', 18:00-11:00; ו', 14:00-11:00.
  • גלריה צדיק: שירלי אגוז, "בית: מתוך דברים שאינם, רישומים וחפצים". עד 25.4. שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה', 17:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • גלריה P8: "הפירמידה והבור". ציור. עד 25.4. יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ד'-ה', 19:00-11:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • גלריית משונע: ורד אהרונוביץ, "כיתת אמנות". הגלריה כמודל של כיתת אמנות. עד 9.5. הרצל 112, תל-אביב. ג', ה', 22:00-18:00, ו', 16:00-12:00.
  • דביר: סיימון פוג'יווארה, "רגישות ללקטוז". עד 25.4. ראשית-חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הקיבוץ: בל שפיר, "Subortus"; לידה שרת-מסד, "מג'מע". תערוכות רישום. עד 1.5. דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו'-שבת, 14:00-11:00 (הפתיחה בשבת לתערוכה של בסט בלבד).
  • זומר: Peter Halley, "Recent Wors". בחדר הפרויקטים: Lyle Ashton Harris, תערוכת יחיד. עד 23.5. שד' רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.
  • טובה אוסמן: ורדה כרמלי, "דה ז'ה וו". פתיחה: ו', 17.4, 12:00. עד 13.5. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.
  • יאיר: תערוכה מוקדמת לקראת מכירה פומבית אינטרנטית. עד 18.4. אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. א'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 14:00-11:00 (שעות פתיחה מיוחדות לתצוגה).
  • מקום לאמנות: אמיל אברהם, "כל הזכרונות כולם ואף לא אחד מהם". על היחסים בין מילה לסימן; "אולי ביום שני, אולי ביום שלישי". תערוכה קבוצתית בנושא השקט. פתיחה: ו', 17.4, 12:00. עד 16.5. שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-10:30.
  • נ&נ אמן (נלי אמן): מתוך העיזבון של א.מ ליליאן. עד 15.5. גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00, שבת, 13:0-11:00.
  • נגא: קרן ציטר, "מפה לשם". וידיאו, צילום, רישום. עד 18.4. אחד-העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • עינגע: תערוכת זוכי המלגה של בית המלאכה לצילום. פתיחה: ו', 17.4, 12:00. עד 16.5; עידן אפשטיין, קיר אמן. פתיחה: ו', 17.4, מ-13:00 משוררים מופיעים בפתיחה. עד 16.5. בר-יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • פינברג פרוג'קטס: נועה שוורץ וורה ולדימירסקי, "תוכנית גיבוי". עד 25.4. שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • רוזנפלד: רחל קיני, "נחש הוא הקו הראשון". עד 2.5. שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • רוטשילד אמנות: קלן קיולי, "Bottles, Trees, and Things: New Invented Still Lifes". עד 18.4. יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • שלוש: יוסי מרק, "קרוב יותר". ציור. עד 16.5. מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • Contemporary by Golconda: "יהודים". אמנים מוחים על המצב; רוני קרני, "ארגונית". במסגרת "פרויקט המבחנה". עד 2.5. הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • Raw Art: ישי שפירא-קלטר, "Hobby". עד 9.5. שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • Tempo Rubato: אבנר בן-גל, "Skinny Returns to Asbestos". עבודות על נייר ופעולות פיסוליות במרחב. עד 18.4. סגולה 9, תל-אביב, טל' 2150302־072. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

***

חללי תצוגה

  • אטליה שמי: "יוצא מעץ". פסלים המשלבים עץ וברזל. עד 30.5. כברי, טל' 04-9952709. ב'-ה', שבת, 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.
  • בית אוסף קופפרמן: "חסימות ופתחים". ללא מועד סיום; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: "אקזיט". לציון עשור למלגת "סטודיו ראשון". עד 25.4. העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ירושלים: ניר עברון, "שלוש מכפלות". צילום; עדן בנט, "חדר המתנה". מיצב; מאירה פורת, "מסכות". ציור; גילי לביא, "האם הקדושה". וידיאו. עד 2.5. שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): יהודית מצקל, מבחר עבודות; גרשון הראל, "צלמו דמותו"; אוי פורמנד, "תנועה וצבע"; "Duchamp as Subtext", שלוש תערוכות של אמנים צעירים: אברהם קריצמן, "Vermilion Border"; מתן אורן, "מעבר/עמוד/מחיצה/אינסוף"; נועה יקותיאלי, "Reflecting on Shadows"; "Video Room"; אדר גולדפרב, "חדר הכמעט"; ורדה רותם, פיסול חוץ, סדרת "בראשית". עד 18.4. אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • בית יגאל אלון: אורנה אורן-יזרעאלי, "סיפור מסגרת"; אמירה זיאן, "לדעת ספר"; ליאת לבני, "בנבכי הנייר". עד 30.5. קיבוץ גינוסר, טל' 04-6727700. א'-ה', שבת, 16:00-08:30, ו', 15:00-08:30.
  • גלריה 10: "זרים בתוכנו". מפגש בין דמות האמן לדמות האחר. עד יוני. בית מיכל, הגר"א 10, רחובות. א', ג', ה', 19:00-16:00, ב', ד', 12:00-09:00, ד', 22:00-17:00 ובתיאום מראש.
  • גלריה בזל: Wonky Monky, "Now What". פתיחה: ו', 17.4, 12:00. עד 8.5. רח' השל"ה 1, תל-אביב, 03-6024957. א'-ה', 14:00-10:00; 19:00-16:00; ו', 14:00-10:00.
  • גלריה בית דרור: ג'ודית אשר, "מרחבי בדיה". ללא מועד סיום. קיבוץ עינת, טל' 052-3952222. ו'-שבת, 13:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • גלריה דוויק: אריה ברקוביץ, "מעונן חלקית". ציור, רישום ופסלי קיר מעץ. עד 30.4. מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות-שאננים, ימין-משה, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע 20:00-10:00.
  • גלריה התחנה: נועה סימון, "גופה". דיוקנאות עצמיים. עד 24.4. בן אביגדור 20, קומה 3, תל-אביב, טל' 052-7466459. ו', 14:00-10:00 או בתיאום מראש.
  • גלריה חנקין: שרון פזנר, "משחקים קונקרטיים". עבודות בטון בשילוב חומרים ממוחזרים בנושא משחקיות. עד 25.4. חנקין 109, חולון. א'-ה', 12:30-10:00, 19:00-16:00, ו', 12:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • גלריה טל: קזואו אישיי, "Mujo". עד 25.4. חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.
  • גלריה כברי: מייסא דאהר, " Voyage to Cythera". עד 25.4. כברי, טל' 04-9952252. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת וחג, 15:00-11:00.
  • גלריה לאמנות אום-אלפחם: פאטמה שנאן דרע, "רצף מרחבי אחד". ציור; נידאל גאברין, "מתפרק". ציור ופיסול; כרים אבו-שקרה, "אחדות האדם, הטבע והחיה". ציור; סאמח שחאדה, "מבוקשת". ציור. עד 19.4. אום-אלפחם, טל' 04-6315257. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.
  • גלריית בית-הספר מוסררה, הגלריה החברתית: אבשלום לוי, "שטח הפקר/חורף 71". צילום. הפריפריה הישראלית. עד 21.5. שבטי ישראל 22, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.
  • גלריית החווה: רונן וסרמן, "איש הפח". רהיטים ואמנות שימושית מחלקי מכוניות. עד 30.5. הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • גלריית לוחמי-הגטאות: סלע קורן, "שלוש הקשתות הן סימן שהכל בסדר". עד 30.4. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 054-4993737. ו', 14:00-09:00, שבת, 15:00-10:00 או בתיאום טלפוני.
  • גלריה מרכז ההנצחה: רות אופנהיים, "on things"; תמר נסים, "סיפור כיסוי"; גיא רייביץ, "מלח לימון". עד 6.5. המגדל 2, קריית-טבעון, טל' 04-9835506. א'-ה', 13:00-08:00, 19:00-16:00, ו', 11:30-08:30, שבת, 13:00-11:00.
  • גלריית עין-הוד: אולגה סירקוביץ-סער, "ניירות ערך". קולאז'. פתיחה: ו', 17.4. עד 6.5; בחדר הכניסה: אלינור ברודצקי, "מתוך חלום נשכח". ציור. עד 29.4. "בחירות". תערוכה קבוצתית. עד 19.4. עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.
  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר: עבודות של סיגלית לנדאו ומשה קופפרמן מאוסף יגאל אהובי. פתיחה: ו', 17.4, 11:00. עד 14.8. אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים: תערוכה קבוצתית של קרמיקה ופיסול. עד 30.4; אבי דיקר, "על קווי הנסתר". עד 30.4. בן-גוריון 7, הרצליה, טל' 09-9589986. א', ג'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00.
  • הגלריה לאמנות רמות-מנשה: יעוז ריבנזון, "טרסות". ציור. עד 18.4. רמות-מנשה, טל' 052-3864955, 052-6261069. שבת, 13:00-11:00.
  • הגלריה ע"ש מורל דרפלר, ויצו חיפה: "1858, בין מותר לטאבו". גבולות הטאבו בחברה הישראלית. עד 12.5. הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562540. א'-ה', 18:00-10:00.
  • הגלריה ע"ש מורל דרפלר, מוסררה: חנה בן-חיים יולזרי, "זמן רעלה". צילום, וידיאו ומיצב הקרנה. עד 15.5. הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.
  • הגלריה של גבעת-חיים איחוד: טליה ישראלי, "נווה שאנן". ציור. עד 2.5. גבעת-חיים איחוד, טל' 054-9039945. ו', 15:30-10:30, שבת, 16:00-10:30.
  • הירקון 19 (המדרשה): רותי בן-יעקב, "Slip of the Hand". אקוורל; אדר גולדפרב, "Exhausted". מיצב; שיר רוטנר, "טוב למות". סרט. עד 13.5. הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. ב'-ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • המרכז האקדמי ויצו חיפה: "D3 בעיבוד טקסטיל". פתיחה: ב', 20.4. עד 22.5. הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562555. א'-ה', 18:00-12:00, ו', 13:00-10:00.
  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית: אמנון וולמן, "קומפוזיציה לשתי קומות ומסדרון". עבודות סאונד הכוללות טליתות, מדים, קרשים ועוד. עד 27.6. האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • המשכן לאמנות בית מאירוב: "ביקור הצעצועים". צעצועים ומשחקי ילדים במבט נוסטלגי. עד 30.5. הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • המרכז לאמנות עכשווית: דור גז, "האדריכל" . חלק שני מתוך חמישה בסדרה "האדם החולה של אירופה". עד 6.5. קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • הקצה: סילבן שלמה לוי ועמוס סטמפל, "בית וגעגוע". פתיחה: שבת, 18.4, 11:30. עד 30.5. לוחמי-הגטאות 34, נהריה, טל' 04-9926819. ב', 19:00-16:30, ה', 13:00-10:30, ו', 15:00-12:00, שבת, 13:00-11:00.
  • ויטרינה, המכון הטכנולוגי חולון: "עדיין אופטימיים: אמנים מציירים דודו גבע". עד 22.4. גולומב 52, בניין 6, חולון, טל' 03-5026666‏. א'-ה', 17:00-10:00.
  • זהזהזה: קבוצת URBANICA2014, "קובה. רגע לפני". צילום. עד 25.4. מבנה 21, נמל תל-אביב, טל' 03-5444261. ב'-ה', 18:00-12:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 19:00-12:00.
  • חנינא: אדר אביעם, רון וינטר, יואש פלדש, "הגבורה ואחוות הלוחמים". עד 25.5. שביל-המפעל 3, קומה 1, קריית-המלאכה, תל-אביב. ד'-ה', 18:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • מרכז באוהאוס תל-אביב: "באוהאוס: ירושלים". עד 1.5. דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 19:30-10:00. קלישר 5, תל-אביב, טל' 03-6830505. ג'-ה', 19:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • סדנת ההדפס ירושלים: אריק קילמניק, "איתקה". רישום, הדפס, פיסול; "Printer's Proof". וידיאו, הדפס, ציור ועוד. ללא מועד סיום. שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-08:00 או בתיאום מראש.
  • פלורנטין 45: אייל ששון, "שמש שקרנית". ציור. עד 18.4. פלורנטין 45 פינת השוק, תל-אביב, טל' 050-2763249. ג'-ה', 13:00-11:00, 18:00-16:00, ב', ו'-שבת, 13:00-11:00.
  • פריסקופ: מירב בהט, יעל פרידמן, "תוך כדי תנועה". ריהוט, תכשיטים. פתיחה: שבת, 18.4, 11:00. עד 16.5. בן-יהודה 176, תל-אביב, טל' 03-5226815. ב'-ד', 20:00-17:00, ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.
  • שער 3: מאוסף אמני הגלריה. ללא מועד סיום. שער פלמר 2, חיפה. ב', ד', 14:00-11:00, ג', 14:00-11:00, 22:00-18:00, ה', 22:00-18:00, שבת, 15:00-11:00.
  • STA: "SCHATZKAMMER". חדר אוצרות בגלריה המהדהד לעגל הזהב. עד 30.4. העלייה 25, תל-אביב. ג'-ד', 20:00-17:00, ו', 14:00-11:00.

***

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר: "החולצה שלי נושמת". אופנה וטכנולוגיה. ללא מועד סיום. ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.
  • בית התפוצות: "איימי ויינהאוס: דיוקן משפחתי". "תופרי החלומות". עיצוב. עד מאי; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע. אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג' 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.
  • בית ראובן: ציורי ראובן מאוסף המוזיאון, תצוגה ביוגרפית. תצוגת קבע. ביאליק 14, טל' 03-5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.
  • ביתן הלנה רובינשטיין: "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע. שד' תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המוזיאון הימי הלאומי: "מראות יפו באמנות ההדפס, מאוד י"ז-י"ט". עד 22.6; "אלים, אלות וגיבורים מהמיתולוגיה: בפיסול היווני-רומי". עד 1.5. דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 15:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס: "קווים אדומים". זרקור לקריקטורה פוליטית; "שמוליק כץ מצייר אמנות". שתי סדרות של כץ; "יניב שמעוני, קווים לדמותו". ביקור בחדר העבודה של היוצר. עד 13.6; "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע. ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.
  • המוזיאון הפתוח בתפן: ורדה יתום, "הכי רחוק מתל-אביב". פיסול. עד אוקטובר; הרמן שטרוק, "אחרי מאה שנה". ליטוגרפיות, מסמכים, צילומים. עד 30.5.2015. תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.
  • המוזיאון הפתוח לצילום תל-חי: תערוכת עבודות של בוגרי קורס צילום דיגיטלי. עד 30.5; מישל פלטניק, "בעקבות". דיון עם ציוריו של פרנסיס בייקון. עד מאי. גן התעשייה תל-חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-08:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-11 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב: "עירוניות מתועשת". הקשר בין עיר לתעשייה. עד 20.6. שד' הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ג'-ד', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: איה צייגר, "עד אין די". מיצב רב תחומי. עד 27.4; ז'אק זאנו, "המקום שאליו הוא מחובר". מיצב מבנים מברזל המתארים ערים; אלי שמיר, יצירות מוקדמות. עד 27.4; יהודית אולמן, ציורים. עד 3.5; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; מרים גמבורד, "אמת בדויה". רישום; עבודות מאוסף המוזיאון, עבודות של אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג. ללא מועד סיום. דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 03-7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.
  • המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח: "קשרים". שטיחים מאיראן, תורכיה וקווקז; ממצאים ארכיאולוגיים בחצר. ללא מועד סיום. העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מובי מוזיאוני בת-ים: פרנצ'סקו פיניציו, "ארקפארקקראפטראפטקליניקקלאבפאב". יצירות מוכרות ופרויקטים חדשים. עד 16.5. תערוכה היסטורית לתולדות בת-ים. תצוגות קבע. סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון ארץ ישראל: "אלנבי ומוגרבי, היו זמנים בקולנוע". כרזות סרטים, 1959-1931. עד 8.6; עודד בלילטי, "עקבות הצבר". צילום. עד 10.8; "זכוכית ישראלית 2015". עד 20.6; "מדליות מלחמה". מדליות מלחמת העולם הראשונה מאוסף פרנקנהויז. ללא מועד סיום; "רואים שקוף". צילומי זכוכית של חלוצי הצילום בישראל. עד 15.10; "הבנק של ולירו". עד דצמבר. חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).
  • מוזיאון אשדוד לאמנות: "דריי-אין". צילום ישראלי בשנות ה-80. ללא מועד סיום. דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג', ד'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה: שמואל טפלר, "שירת הצבעים". ציור. עד 30.5; "אנטי שפע". 10 אמנים מותחים את גבולות החומר. עד 1.5; באגף הנוער: "עולמות מופלאים. עד 30.8; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע. קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון האסלאם: אנדי ארנוביץ, "יופי מאוים". עד 15.5. הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291/2. ב'-ד', 15:00-10:00, ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון הכט: זוכי תחרות יוצרים צעירים באמנות פלסטית 2014. ללא מועד סיום; תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה. אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.
  • מוזיאון הנגב לאמנות: "חמור עכשיו: דימוי החמור בתרבות הארץ ישראלית". עד 30.5. העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון העיצוב חולון: "רעיון מגירה". דגמים שלא הגיעו לקו הייצור מתוך אוסף מוזיאון אלסי; יעקב קאופמן, "שרפרפים". תהליכי ייצור של שרפרפים; "מתבנית לשבר". סטודיו קאהן מציג תהליך פיתוח. עד יוני. פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500־073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 18:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.
  • מוזיאון העיר חיפה: "פורצלן: הזהב הלבן של אירופה". עד 5.10. שד' בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00.
  • מוזיאון הרמן שטרוק: שטיינהרט ושטרוק, "האמן וחונכו"; דני קרמן, אבנר כץ ומשה הופמן, "מתלמידי יעקב שטיינהרט". ללא מועד סיום. ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: טל פרנק, "שובר שוויון". סביבות פיסוליות; אוריאל מירון, "מושך זמן". בין ציורי לפיסולי; ז'וליאן סאלו, "מערה קוסמולוגית IV". מערך רישומים פרי עבודת טוויה ותאורה; שי זילברמן, "נאמן למקור". קולאז' דימויים אבסורדי; אלה קנדל, "התנסקות". תמונת מציאות מתעתעת; אנתוני עזיז וסמי קוצ'ר, "בארץ כלשהי מתחת לשמש ומתחת לעננים כלשהם". וידיאו; קליף אוונס, "אזרח: הזאב והאומנת". וידיאו; "מבט פנימי: מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית". תערוכה קבוצתית מותאמת מקום; "סימנים של מקום". צילום ישראלי מאוסף המוזיאון; "יעקב אלקוב, חדר אספן". יצירות מתרומת אלקוב. עד 18.4. הבנים 4, הרצליה, טל' 09-9551011. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 20 שקל.
  • מוזיאון חיפה לאמנות: אולף ברוינינג, "קבוצות". צילום וסרט; שרי כראל, "אי הסימנים". הדפס רשת וצבע על זכוכית; "שימוש משני". עבודות של יאיר ברק, אסף עברון וטליה קינן; "שושלות, מאוסף מוזיאון חיפה". עד 25.7. שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: "מבלי להותיר עקבות". אמנות שהושפעה מפילוסופיית הריק הבודהיסטית; "אוטאגאווה קוניושי וממשיכי דרכו"; "צבע החיים". האדום באמנות ובתרבות היפנית; "שינה ערבה, ילדתי, בעריסת השמים". סרט אנימציה. ללא מועד סיום. שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון ינקו-דאדא: "קו-גזרה". מגזרות כביטוי לאירועי אקטואליה: איתמר בגליקטר, "מצאנו נפט!"; קרן ענבי, "בית וגן"; נעה יקותיאלי, מיצב; "יצא מהקשרו". עד 31.5. כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:30-09:30, ו' וערבי חג, 14:00-09:30, שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון יפו העתיקה: תערוכת אמנות נייר בינלאומית. עד 30.8; "שכבות". צורפות עכשווית. עד 2.5. טיילת מפרץ-שלמה 10, יפו. ה', שבת וחג, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00. סגור בערבי חג. כניסה: 35-35 שקל.
  • מוזיאון ישראל: "ויהי ננו, התנ"ך הזעיר בעולם". פתיחה: ב', 20.4. ללא מועד סיום; "1965 היום". תערוכה לציון חגיגות היובל של מוזיאון ישראל. עד 29.8; שישה פרויקטים של שישה אמנים: אורי גרשוני, "אפולו ומנקה הארובות"; דנה לוי, "ספרות של סופות"; טמיר ליכטנברג, "עסקת חבילה"; עידו מיכאלי, "שטיח בנק הפועלים"; גלעד רטמן, "חמש להקות מרומניה"; רועי קופר, "חלום עזה". עד 29.8; אדגרדו סמבו, "סלומה". מוצג מיוחד. עד 11.4; "האמן והסטודיו". עד יולי. שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו' וערב חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ה', עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג', שבת ובאוגוסט.
  • מוזיאון מאנה כץ: "האוונגרד היהודי". עד 28.7. שדרות יפה-נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון מוניו גיתאי וינרויב לאדריכלות: "עירוניות מתועשת". עד 20.6. שדרות הנשיא 135, חיפה. ד'-ה', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • מוזיאון משה שק: יצירות של משה שק. ללא מועד סיום. קיבוץ בית-ניר. כל השבוע 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות: דוד מערבי, "שירה הנוער". עבודות של חברו של גוטמן מבצלאל. עד 30.4. רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: "התערוכה החקלאית". חקלאות מקומית באמנות עכשווית; שחר מרקוס ונקט אקיג'י, "מאובנים". וידיאו; עד 13.6. ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת חינם.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: דייוויד הוקני, "מלים ותמונות". הדפס. פתיחה: שבת, 18.4. עד 18.7; אורי קצנשטיין, "Backyard". פיסול, וידיאו-ארט, סאונד ורובוטיקה. פתיחה: שבת, 18.4. עד 18.8; "Turn On". עבודות וידיאו מאוסף יוליה שטושק. עד 29.8; אתל גוטמן, "גידולי פרא, 2014". פיסול סביבתי. ללא מועד סיום; "המוזיאון מציג את עצמו 2". אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום; "מסלולי ייצור". סרטים ודגמים המגלמים את היחס האמביוולנטי לבנייה מודרניסטית. עד 2.5; מחמוד קייס, "ערבסק #3". מיצב. עד 26.4; אורי גרשט, "רסיסים". גבולות הצילום. עד 2.5; "תחת מחיקה". מבט אל נוכחות המחוק. עד 18.4; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "על קווי דמיון". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום. שד' שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).
  • משכן לאמנות עין-חרוד: אריה אלואיל, "אות, דמות, נוף". עד 13.6; הילה בן-ארי, "נעמה, מחווה לנחום בנארי". עד 13.6; עודד הירש, "תוכנית מגירה". עד 30.5; חיים מאור, "יהודי טוב". עד 30.6; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע. עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.