המדריך, 26.3.15–2.4.15

תערוכות נפתחות, נסגרות, אירועים, גלריות לאמנות, חללי תצוגה, מוזיאונים

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

***


נפתחות, 26.3–28.3

יום חמישי (26.3)

  • גלריה חזי כהן. תל-אביב (וולפסון 54). הערב תיפתח התערוכה של ירון אתר "חובות", שתכלול סדרת ציורים בסגנונות שונים. אוצרת: עפרה חרנ"ם.
    גלריה רו-ארט. תל-אביב (שביל-המרץ 3). תערוכת היחיד "Hobby" של האמן ישי שפירא-קלטר תיפתח הערב. אוצרת: נוגה דוידסון.
  • מתחם עזה. יפו (עזה 13). יריד הצילום Tel Aviv Photo ייפתח הערב בפעם החמישית בהשתתפות עשרות צלמים, ונוסף לכך תיפתח תערוכה באוצרות טלי אמיתי-טביב ופרויקט וידיאו באוצרות ורה פלפול.
  • גלריה רוזנפלד. תל-אביב (שביל-המפעל 1). בתערוכת היחיד של רחל קיני, "נחש הוא הקו הראשון", שתיפתח הערב, יוצגו ציורים על נייר מהשנתיים האחרונות.
  • אינדי – גלריה לצילום. תל-אביב (שביל-המרץ 5). הערב תיפתח תערוכת הצילום "פארק אוטופיה" של איילת השחר-כהן, שבה יוצגו דימויים שטוחים הקורסים אל תוך עצמם.
  • הגלריה החברתית. ירושלים (שבטי-ישראל 22). בבית-הספר מוסררה תיפתח הערב תערוכת היחיד של אבשלום לוי, הקרויה "שטח הפקר/חורף 1971". אוצר: אייל בן-דב. סמוך לשם, בגלריה ע"ש מורל דרפלר (הע"ח 9), תיפתח התערוכה "זמן רעלה" של חנה בן-חיים-יולזרי. אוצר: אבי סבג.
  • בית האמנים. תל-אביב (אלחריזי 9). הערב ייפתחו כמה תערוכות: בתערוכה "מבחר עבודות" יוצגו תצלומי מחווה לעבודותיה של יהודית מצקל המנוחה. אוצר: ניר הרמט; אוי פורמנד תפתח את תערוכתה "תנועה וצבע". אוצר: אריה ברקוביץ; באוצרות רבקה בקלש תיפתחנה שלוש תערוכות יחיד המתייחסות למרסל דושאן: אברהם קריצמן עם "Vermilion Border"; מתן אורן עם "מַעבָר | עמוד | מחיצה | איןסוף"; ונעה יקותיאלי עם "Reflecting on Shadows"; באוצרות ורה פלפול תיפתחנה שלוש תערוכות: גרשון הראל יציג את "צלמו דמותו"; מיכל קול ושחר מרקוס יציגו את "Video Room"; ואדר גולדפרב ותערוכתה "חדר הכמעט".
  • גלריה משונע. תל-אביב (הרצל 112). "אופני בשר", מיצג הבכורה של דפנה שפירא-חסון ושונית גל, יתקיים הערב.
  • גלריה גורדון. תל-אביב (בן-יהודה 95). האמן Know Hope יפתח הערב את התערוכה "Truth and Method".
  • גלריה P8. תל-אביב (יהודה הלוי 79). דנה לין, ורד שילוני וגיל נעמתי הם בין האמנים הלוקחים חלק בתערוכת הציור "הפירמידה והבור", שתיפתח הערב. אוצר: מריק לכנר.
  • בית אריאלה. תל-אביב (שאול המלך 25). "הגדה אחת, שתי מגילות, שלושה מעגלי חיים", תערוכתו של האמן מתי גרינברג, תיפתח הערב. אוצר: אריה ברקוביץ.
  • גלריית ספיר. תל-אביב (ראול ולנברג 32). הערב תיפתח התערוכה "צלילים בצבע" מאת הציירת אביבה עברון. אוצרת: נורית אפשטיין.
איילת השחר-כהן, "פצע אור", 2015. אינדי – גלריה לצילום, תל-אביב

איילת השחר-כהן, "פצע אור", 2015. אינדי – גלריה לצילום, תל-אביב

יום שישי (27.3)

  • גלריית זימאק לאמנות. תל-אביב (ה' באייר 68). החל מהיום בצהריים יעברו חללי הסטודיו של ערן שקין, פאטמה שנאן וקובי אסף אל חלל הגלריה, שיהיה פתוח לציבור.
  • גלריה הקיבוץ. תל-אביב (דב הוז 25). בצהריים תיפתחנה שתי תערוכות יחיד: בל שפיר עם "Subortus", שתכלול רישום ואנימציה, והאמנית לידה שרת-מסד עם "מג'מע". אוצרת: יעל קיני.
  • משולש – חלל לאמנות. תל-אביב (שביל-המרץ 6). באירוע ההשקה של הגיליון העשירי למגזין "החוטם", שיתרחש בצהריים, תיפתח תערוכה וייערכו אירועים נוספים.
נאווה אסטרחן, "רדופה". גלריה P8, תל-אביב

נאווה אסטרחן, "רדופה". גלריה P8, תל-אביב

יום שבת (28.3)

  • גלריה כברי. קיבוץ כברי. מייסא דאהר, אמנית צעירה מנצרת, תפתח בצהריים תערוכת יחיד. אוצרים: אסיה דובלין ויורי כץ.
  • גלריה זומר. תל-אביב (רוטשילד 13). תערוכת היחיד הראשונה בישראל לאמן האמריקאי פיטר האלי, "Recent Works", תיפתח בערב. בחדר הפרויקטים תוצג התערוכה "Mapping Desire" של האמן הניו-יורקי Lyle Ashton Harris.
  • בית האמנים. תל-אביב (אלחריזי 9). בערב תוקרן עבודת הווידיאו "המשך ליעד או בחר מציאות חלופית" של האמנית אורנה לוצקי. אוצרת: נאוה הראל-שושני.
  • פואייה בית גבריאלי. בית גבריאל. היום תיפתח תערוכת הצילום "התיישבות עובדת" של טלי בן-דור.
  • גלריה עין-הוד. עין-הוד. דניאל פלדהקר יפתח בצהריים את תערוכתו "סימני עקבות". אוצרת: דניאלה טלמור.
מייסא דאהר, ללא כותרת, 2014. גלריה כברי, קיבוץ כברי

מייסא דאהר, ללא כותרת, 2014. גלריה כברי, קיבוץ כברי

***

נסגרות

  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: מיכאל בנארי, "שואה"; אדם ליף, "מטע זיתים". עד 27.3.
  • גלריה ליאונרדו: עמוס (קוני) ניקולאי, "טבע פנימי". עד 30.3.
  • טובה אוסמן: אלחנן הלפרן, "בא מאהבה". עד 31.3.
  • נ&נ אמן (נלי אמן): תערוכת מכירה של עבודות הגלריה. עד 30.3.
  • נגא: קרן ציטר, "מפה לשם". וידיאו, צילום, רישום. עד 28.3.
  • שטרן: סמי בריס, "זכרונות ילדות". עד 27.3.
  • שלוש: אורי גרשוני, "מלבד חשיכה, כלום". עד 28.3.
  • גלריה חנקין: עדנה פישר, "נופים נעלמים". עד 28.3.
  • גלריה כורש: "ברברה". עד 29.3.
  • הגלריה העירונית כפר-סבא: "צבעים במים". עד 27.3.
  • הגלריה העירונית לאמנות, ראשון-לציון: "ויאמר, וירא". עד 1.4.
  • המרכז האקדמי ויצו חיפה: שגית זלוף-נמיר, "ברירה טבעית". עד 30.3.
  • הסדנה ברמת-אליהו: עודד הירש, "בחולות". עד 31.3.
  • חלל בחשמל: חגית בורנשטיין, "חסד. גירוש. קריאה ראשונה". עד 31.3.
  • מנשר: טוביה ריבנר, "פרשת דרכים". עד 2.4
  • סדנאות האמנים: רועי אפרת וישעיהו רבינוביץ', "דיאלקטיקה". בסטודיו אמן אורח: ציור ללא כותרת ובעילום שם. עד 28.3.
  • עמליה ארבל: עבודות של עמנואל בר-קדמא, אריאלה וידזר ורפי איתן. 12:00. עד 1.4.
  • בית ראובן: פימה (אפרים רויטנברג), "מחברות סיניות". עד 30.3.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: אתי שוורץ & פראנס לבה נדב, "יסודות מוליכי שולל". עד 30.3.
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן: "עבודת צוות". אדריכלות; צילה ליס, "VIA". עד 28.3.
  • מוזיאון האסלאם: "יומנו של חמור". עד מרץ 2015.
  • מוזיאון וילפריד: ז'אנג שיאטאו, "שלושת אלפי עולמות"; כרמל אילן, "שדה של נייר". עד 31.3.

***

 

אירועים

  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן: מפגש על אמנות ואדריכלות במסגרת התערוכה "עבודת צוות". ו', 27.3, 10:00.
  • משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדי ו', 11:00, שבת, 13:15.
  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: שיח גלריה בתערוכה "אקזיט". ו', 27.3, 11:30.
  • אגריפס 12: שיח גלריה בתערוכה "מתחת לפנס". ו', 27.3, 12:00.
  • סדנאות האמנים: שיח גלריה בתערוכה של רועי אפרת וישעיהו רבינוביץ', "דיאלקטיקה". ו', 27.3, 12:00.
  • גלריה לאמנות אום-אלפחם: שיח גלריה. שבת, 28.3, 11:00.
  • מוזיאון מאנה כץ: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:00.
  • גלריית משונע: פרפורמנס של דפנה שפירא חסון ושונית גל, "אופני בשר". הרצל 112, תל-אביב; שבת, 28.3, 12:00, ה', 2.4, 18:00.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: מפגש אמנים וילדים. והפעם עם שי זילברמן. שבת, 28.3, 11:45; שיח גלריה עם עירית תמרי ואוריאל מירון. שבת, 28.3, 12:00.
  • מוזיאון העיצוב חולון: שיח גלריה בתערוכה של יעקב קאופמן, "שרפרפים". שבת, 28.3, 12:00.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: שיח גלריה במסגרת "התערוכה החקלאית". שבת, 28.3, 12:00.
  • אטליה שמי: מפגש מחול במסגרת התערוכה "יוצא מעץ". שבת, 28.3, 18:00 (התערוכה פתוחה ביום זה בשעות 18:00-11:00).
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): הקרנת עבודת וידיאו של אורנה לוצקי, "המשך ליעד או בחר מציאות חלופית". בליווי שיח בהשתתפות משוררים. שבת, 28.3, 19:30.
  • גלריה כברי: שיח גלריה בתערוכה של מייסא דאהר, " Voyage to Cythera". ב', 30.3, 13:00.
  • כיכר רבין: תערוכת אמנות ניידת "הכל תלוי", אמנים מפגינים בעד האפשרות להציג במחירים סבירים. ב', 30.3, 20:00-18:00.
  • מוזיאון ישראל: מפגש בסדרה "6 פרויקטים 6 מפגשים" בעקבות התערוכה "6 אמנים 6 פרויקטים". ו', 27.3, 11:00; מפגש בסדרה "נאמנים למקור". ב', 30.3, 18:00.
  • HIT, המכון הטכנולוגי: "הפרופ' רוזנברג והסופר מל, סיפורים באדרת שנראית קצת אחרת". התערוכה מוצגת בספרייה. א'-ה', 24:00-09:00, ו', 13:00-09:00. עד 15.5.
  • גלריה לאמנות בית הגפן: גיא ברילר, "ירושלים יקירתי". הגפן 2, חיפה, טל' 04-8525252. א'-ה', 15:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. עד 26.5.
  • גלריה קיבוץ ראש-הנקרה: איילת כרמי, "הסליק". מיצב ציורי. ה', 19:00-17:00, ו'-שבת, 14:00-10:00 או בתיאום בטל' 052-3798660. עד 30.3.
  • פרישמן 46 (בלובי): "דיאלוג בלובי". עבודות של ציבי גבע, סיגלית לנדאו, משה קופפרמן ואחרים לצד אריגי קילים עתיקים. ללא מועד סיום.
  • מכללת דוד ילין: "סימנים". תערוכה העוסקת בפגיעה מינית בילדות. מעגל בית-המדרש 7, בית-הכרם, ירושלים. א'-ה', 20:00-08:00, ו', 12:00-08:00. עד 26.3.
  • שד' דב הוז, חולון: "לכו להצביע!". תערוכת חוצות של קריקטורות על מערכות הבחירות בישראל. עד 28.3.

***

 

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12: "מתחת לפנס". עד 4.4. אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: מיכאל בנארי, "שואה". צילום; אדם ליף, "מטע זיתים". מונוטייפים בשחור-לבן. עד 27.3; בחצר: ורד אהרונוביץ', "המזרקה". ללא מועד סיום. סמטת שלוש 5, תל-אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.
  • גבעון: משה גרשוני, "גרמניה". עבודות שלא הוצגו בגרמניה. עד 11.4. גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • ג'ולי מ.: איתן בוגנים, "ביירות". קולאז'ים מקופלים על תצלומים, רישומי דיוקנאות, מיצב רישומי, קולאז'ים דיגיטליים. עד 25.4. בצלאל יפה 10, תל-אביב, טל' 03-5607005. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גורדון: Know Hope, "Truth and Method". עבודות מבוססות טקסט במרחב הציבורי. ללא מועד סיום. בן-יהודה 95, טל' 03-5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גורדון 2: דוד גינתון, "הריקים 2014-2007". הצד האחורי של הציור. עד 11.4. נתן החכם 4, תל-אביב, טל' 03-5290011. ב'-ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גלריה בנימין: "מאובני סאונד". סאונד כחומר גלם. עד 11.4. צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית: "מסביב לעולם הנאיבי בשמונים יום". עד 15.5. דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה', 21:00-12:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00.
  • גלריה חזי כהן: ירון אתר , "חובות". ציור; "Communication Breakdown". תערוכה קבוצתית. עד 2.5. וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ליאונרדו: עמוס (קוני) ניקולאי, "טבע פנימי". ציור. עד 30.3. בית-הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-08:00, ו', 13:00-08:00.
  • גלריה P8: "הפירמידה והבור". ציור. עד 21.3. יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ד'-ה', 19:00-11:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • דביר: סיימון פוג'יווארה, "רגישות ללקטוז". עד 25.4. ראשית-חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הקיבוץ: בל שפיר, "Subortus"; לידה שרת מסד, "מג'מע". תערוכות רישום. פתיחה: ו', 27.3. עד 1.5. דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו'-שבת, 14:00-11:00 (הפתיחה בשבת לתערוכה של בסט בלבד).
  • זומר: Peter Halley, תערוכת יחיד. בחדר הפרויקטים: Lyle Ashton Harris, תערוכת יחיד. פתיחה: שבת, 28.3, 19:30. עד 23.5. שד' רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.
  • טובה אוסמן: אלחנן הלפרן, "בא מאהבה". עד 31.3. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.
  • נ&נ אמן (נלי אמן): תערוכת מכירה של עבודות הגלריה. עד 30.3. גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00, שבת, 13:0-11:00.
  • נגא: קרן ציטר, "מפה לשם". וידיאו, צילום, רישום. עד 28.3. אחד-העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • פינברג פרוג'קטס: נועה שוורץ וורה ולדימירסקי, "תוכנית גיבוי". עד 25.4. שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • רוזנפלד: רחל קיני, "נחש הוא הקו הראשון". עד 21.3. שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • רוטשילד אמנות: קלן קיולי, "Bottles, Trees, and Things: New Invented Still Lifes". ללא מועד סיום. יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • שטרן: סמי בריס, "זכרונות ילדות". עד 27.3. גורדון 30, תל-אביב. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • שלוש: יוסי מרק, "קרוב יותר". ציור. פתיחה: ד', 1.4, 20:00. ללא מועד סיום; אורי גרשוני, "מלבד חשיכה, כלום". עד 28.3. מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • Contemporary by Golconda: "יהודים". אמנים מוחים על המצב; רוני קרני, "ארגונית". במסגרת "פרויקט המבחנה". עד 2.5. הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • Raw Art: ישי שפירא קלטר, "HOBBY". עד 9.5. שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • Tempo Rubato: אבנר בן-גל, "Skinny Returns to Asbestos". עבודות על נייר ופעולות פיסוליות במרחב. עד 5.7. סגולה 9, תל-אביב, טל' 2150302־072. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

***

 

חללי תצוגה

  • אטליה שמי: "יוצא מעץ". פסלים המשלבים עץ וברזל. עד 30.5. כברי, טל' 04-9952709. ב'-ה', שבת, 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.
  • בית אוסף קופפרמן: "חסימות ופתחים". ללא מועד סיום; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: "אקזיט". לציון עשור למלגת "סטודיו ראשון". עד 25.4. העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ירושלים: ניר עברון, "שלוש מכפלות". צילום; עדן בנט, "חדר המתנה". מיצב; מאירה פורת, "מסכות". ציור; גילי לביא, "האם הקדושה". וידיאו. עד 2.5. שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): יהודית מצקל, מבחר עבודות; גרשון הראל, "צלמו דמותו"; אוי פורמנד, "תנועה וצבע"; "Duchamp as Subtext", שלוש תערוכות של אמנים צעירים: אברהם קריצמן, "Vermilion Border"; מתן אורן, "מעבר/עמוד/מחיצה/אינסוף"; נועה יקותיאלי, "Reflecting on Shadows"; "Video Room"; אדר גולדפרב, "חדר הכמעט"; ורדה רותם, פיסול חוץ, סדרת "בראשית". עד 18.4. אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • בית יגאל אלון: אורנה אורן יזרעאלי, "סיפור מסגרת"; אמירה זיאן, "לדעת ספר"; ליאת לבני, "בנבכי הנייר". עד 30.5. קיבוץ גינוסר, טל' 04-6727700. א'-ה', שבת, 16:00-08:30, ו', 15:00-08:30.
  • גלריה 10: "זרים בתוכנו". מפגש בין דמות האמן לדמות האחר. עד יוני. בית מיכל, הגר"א 10, רחובות. א', ג', ה', 19:00-16:00, ב', ד', 12:00-09:00, ד', 22:00-17:00 ובתיאום מראש.
  • גלריה בית דרור: ג'ודית אשר, "מרחבי בדיה". ללא מועד סיום. קיבוץ עינת, טל' 052-3952222. ו'-שבת, 13:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • גלריה דוויק: אריה ברקוביץ, "מעונן חלקית". ציור, רישום ופסלי קיר מעץ. עד 30.4. מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות-שאננים, ימין-משה, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע 20:00-10:00.
  • גלריה התחנה: נועה סימון, "גופה". דיוקנאות עצמיים. עד 24.4. בן אביגדור 20, קומה 3, תל-אביב, טל' 052-7466459. ו', 14:00-10:00 או בתיאום מראש.
  • גלריה חנקין: שרון פזנר, "משחקים קונקרטיים". עבודות בטון בשילוב חומרים ממוחזרים בנושא משחקיות. פתיחה: ג', 31.3. עד 25.4; עדנה פישר, "נופים נעלמים". עבודות בזכוכית ובחומרים מהטבע. עד 28.3. חנקין 109, חולון. א'-ה', 12:30-10:00, 19:00-16:00, ו', 12:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • גלריה טל: קזואו אישיי, "Mujo". עד 25.4. חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.
  • גלריה כברי: מייסא דאהר, " Voyage to Cythera". פתיחה: שבת, 28.3, 13:00. עד 30.3. כברי, טל' 04-9952252. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת וחג, 15:00-11:00.
  • גלריה כורש: "ברברה". השפעת דימוי הברבי על ייצוגי נשיות. עד 29.3. כברי, טל' 04-9952537. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת וחג, 15:00-11:00.
  • גלריה לאמנות אום-אלפחם: פאטמה שנאן דרע, "רצף מרחבי אחד". ציור; נידאל גאברין, "מתפרק". ציור ופיסול; כרים אבו-שקרה, "אחדות האדם, הטבע והחיה". ציור; סאמח שחאדה, "מבוקשת". ציור. עד 19.4. אום-אלפחם, טל' 04-6315257. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.
  • גלריית בית-הספר מוסררה, הגלריה החברתית: אבשלום לוי, "שטח הפקר/חורף 71". צילום. הפריפריה הישראלית. עד 21.5. שבטי-ישראל 22, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.
  • גלריית החווה: רונן וסרמן, "איש הפח". רהיטים ואמנות שימושית מחלקי מכוניות. עד 30.5. הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • גלריית לוחמי-הגטאות: סלע קורן, "שלוש הקשתות הן סימן שהכל בסדר". עד 30.4. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 054-4993737. ו', 14:00-09:00, שבת, 15:00-10:00 או בתיאום טלפוני.
  • גלריה מרכז ההנצחה: רות אופנהיים, "on things"; תמר נסים, "סיפור כיסוי"; גיא רייביץ, "מלח לימון". עד 6.5. המגדל 2, קריית-טבעון, טל' 04-9835506. א'-ה', 13:00-08:00, 19:00-16:00, ו', 11:30-08:30, שבת, 13:00-11:00.
  • גלריית עין-הוד: דניאל פלדהקר, "סימני עקבות". פתיחה: שבת, 28.3. עד 14.4; בחדר הכניסה: אלינור ברודצקי, "מתוך חלום נשכח". ציור. פתיחה: שבת, 28.3, 12:00. עד 29.4. "בחירות". תערוכה קבוצתית. עד 19.4. עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.
  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר: "קירות נמסים". מאוסף יגאל אהובי. עד 20.3. אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים: אבי דיקר, "על קווי הנסתר". פתיחה: ה', 2.4, 19:30. עד 30.4. בן-גוריון 7, הרצליה, טל' 09-9589986. א', ג'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00.
  • הגלריה העירונית כפר-סבא: "צבעים במים". תערוכה קבוצתית. עד 27.3. גאולה 12, כפר-סבא, טל' 09-7649303. א'-ה', 20:00-09:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות, ראשון-לציון: "ויאמר, וירא". עבודות העוסקות ביצירה ומלים. עד 1.4. רוטשילד 7, ראשון-לציון. ב'-שבת, 13:00-10:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות, עפולה: תערוכת בוגרי בתי-הספר התיכוניים. ללא מועד סיום. חטיבה תשע 15, עפולה, טל' 04-6591677. ב, ג, ו'-שבת, 13:00-11:00, ד'-ה', 19:00-17:00.
  • הגלריה לאמנות רמות-מנשה: יעוז ריבנזון, "טרסות". ציור. עד 18.4. רמות-מנשה, טל' 052-3864955, 052-6261069. שבת, 13:00-11:00.
  • הגלריה ע"ש מורל דרפלר, ויצו חיפה: דוד עדיקא, "לאחר מעשה". צילומי פורטרטים. עד 12.4. הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562540. א'-ה', 18:00-10:00.
  • הגלריה ע"ש מורל דרפלר, מוסררה: חנה בן-חיים יולזרי, "זמן רעלה". צילום, וידיאו ומיצב הקרנה. עד 15.5. הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00 (חול המועד פסח 16:00-10:00).
  • הגלריה של גבעת-חיים איחוד: טליה ישראלי, "נווה שאנן". ציור. עד 2.5. גבעת-חיים איחוד, טל' 054-9039945. ו', 15:30-10:30, שבת, 16:00-10:30.
  • הירקון 19 (המדרשה): "Mind the Gap". תערוכה קבוצתית. עד 15.4. הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. ב'-ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • המרכז האקדמי ויצו חיפה: שגית זלוף נמיר, "ברירה טבעית". צילום. עד 30.3. הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562555. א'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית: אמנון וולמן, "קומפוזיציה לשתי קומות ומסדרון". עבודות סאונד הכוללות טליתות, מדים, קרשים ועוד. עד 27.6. האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • המשכן לאמנות בית מאירוב: "ביקור הצעצועים". צעצועים ומשחקי ילדים במבט נוסטלגי. עד 30.5. הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • המרכז לאמנות עכשווית: דור גז, " האדריכל" . חלק שני מתוך חמישה בסדרה "האדם החולה של אירופה". עד 6.5. קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • הסדנה ברמת-אליהו: עודד הירש, "בחולות". מיצב וידיאו דו-ערוצי. עד 31.3. שאול המלך 5, ראשון-לציון. א'–ג', 14:00-09:00. ד', 14:00-09:00, 19:00-17:00, ה', 19:00-17:00.
  • ויטרינה, המכון הטכנולוגי חולון: "עדיין אופטימיים: אמנים מציירים דודו גבע". עד 22.4. גולומב 52, בניין 6, חולון, טל' 03-5026666‏. א'-ה', 17:00-10:00.
  • זהזהזה: קבוצת URBANICA2014, "קובה. רגע לפני". צילום. עד 25.4. מבנה 21, נמל תל-אביב, טל' 03-5444261. ב'-ה', 18:00-12:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 19:00-12:00.
  • חלל בחשמל: חגית בורנשטיין, "חסד. גירוש. קריאה ראשונה". עד 31.3. החשמל 33, תל-אביב. ב'-ה', 21:00-16:00, ו', 17:00-15:00.
  • מנשר: טוביה ריבנר, "פרשת דרכים". צילום. עד 2.4. דוד חכמי 18, תל-אביב, טל' 03-6887090. א'-ה', 19:00-11:00.
  • מרכז באוהאוס תל-אביב: "באוהאוס: ירושלים". עד 1.5. דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 19:30-10:00.
  • סדנאות האמנים: רועי אפרת וישעיהו רבינוביץ', "דיאלקטיקה". בסטודיו אמן אורח: ציור ללא כותרת ובעילום שם. עד 28.3. קלישר 5, תל-אביב, טל' 03-6830505. ג'-ה', 19:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • סדנת ההדפס ירושלים: אריק קילמניק , "איתקה". רישום, הדפס, פיסול; "Printer's Proof". וידיאו, הדפס, ציור ועוד. ללא מועד סיום. שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-08:00 או בתיאום מראש.
  • עמליה ארבל: עבודות של עמנואל בר-קדמא, אריאלה וידזר ורפי איתן. עד 1.4. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5444399. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 13:00-11:00.
  • פלורנטין 45: אייל ששון, "שמש שקרנית". ציור. פתיחה: ו', 20.3, 11:00. עד 18.4. פלורנטין 45 פינת השוק, תל-אביב, טל' 050-2763249. ג'-ה', 13:00-11:00, 18:00-16:00, ב', ו'-שבת, 13:00-11:00.
  • שער 3: מאוסף אמני הגלריה. ללא מועד סיום. שער פלמר 2, חיפה. ב', ד', 14:00-11:00, ג', 14:00-11:00, 22:00-18:00, ה', 22:00-18:00, שבת, 15:00-11:00.
  • STA: "SCHATZKAMMER". חדר אוצרות בגלריה המהדהד לעגל הזהב. עד 30.4. העלייה 25, תל-אביב. ג'-ד', 20:00-17:00, ו', 14:00-11:00.

***

 

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר: "החלצה שלי נושמת". אופנה וטכנולוגיה. ללא מועד סיום. ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.
  • בית התפוצות: "איימי ויינהאוס: דיוקן משפחתי". "תופרי החלומות". עיצוב. עד מאי; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע. אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג' 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.
  • בית ראובן: פימה (אפרים רויטנברג), "מחברות סיניות". עבודות על נייר. עד 30.3; ציורי ראובן מאוסף המוזיאון, תצוגה ביוגרפית. תצוגת קבע. ביאליק 14, טל' 03-5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.
  • ביתן הלנה רובינשטיין: "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע. שד' תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המוזיאון הימי הלאומי: "אלים, אלות וגיבורים מהמיתולוגיה: בפיסול היווני-רומי". עד 1.5. דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 15:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס: "קווים אדומים". זרקור לקריקטורה פוליטית; "שמוליק כץ מצייר אמנות". שתי סדרות של כץ; "יניב שמעוני, קווים לדמותו". ביקור בחדר העבודה של היוצר. עד 13.6; "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע. ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.
  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב: "עירוניות מתועשת". הקשר בין עיר לתעשייה. פתיחה: ו', 27.3, 12:00. עד 20.6. שד' הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ג'-ד', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.כניסה: 20-10 שקל.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: אתי שוורץ & פראנס לבה נדב, "יסודות מוליכי שולל". עד 30.3. אלי שמיר, יצירות מוקדמות. ציור; ז'אק ז'אנו, "המקום שאליו הוא מחובר". מיצב מבנים מברזל המתארים ערים; יהודית אולמן, ציורים; אסתר הלפרין, "זבחים". פיסול בחומר בשילוב אבן וברזל; "מאוסף המוזיאון, אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג"; פסי מרגוליס, "ביקור מולדת/זמן אחר". ציור; רותי סגל, "האמנות שמאחורי הנוף"; ג'ון בייל, ציור; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; מרים גמבורד, "אמת בדויה". רישום; עבודות מאוסף המוזיאון, עבודות של אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג. ללא מועד סיום. דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 03-7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.
  • המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח: "קשרים". שטיחים מאיראן, טורקיה וקווקז; ממצאים ארכיאולוגיים בחצר. ללא מועד סיום. העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מובי מוזיאוני בת-ים: פרנצ'סקו פיניציו, "ארקפארקקראפטראפטקליניקקלאבפאב". יצירות מוכרות ופרויקטים חדשים. עד 16.5. תערוכה היסטורית לתולדות בת ים. תצוגות קבע. סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון ארץ ישראל: "אלנבי ומוגרבי, היו זמנים בקולנוע". כרזות סרטים, 1959-1931. פתיחה: ב', 20.3. עד 8.6; עודד בלילטי, "עקבות הצבר". צילום. פתיחה: ב', 30.3. עד 10.8; "זכוכית ישראלית 2015". עד 20.6; "מדליות מלחמה". מדליות מלחמת העולם הראשונה מאוסף פרנקנהויז. ללא מועד סיום; "רואים שקוף". צילומי זכוכית של חלוצי הצילום בישראל. עד 15.10; "פורחים בגיל". עד 11.4; "הבנק של ולירו". עד דצמבר. חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).
  • מוזיאון אשדוד לאמנות: "דריי-אין". צילום ישראלי בשנות ה-80. ללא מועד סיום. דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג', ד'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30.
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן: "עבודת צוות". אדריכלות; צילה ליס, "VIA". ציור, פיסול, מיצבים. עד 28.3. קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה: שמואל טפלר, "שירת הצבעים". ציור. עד 30.5; "אנטי שפע". 10 אמנים מותחים את גבולות החומר. עד 1.5; באגף הנוער: "עולמות מופלאים. עד 30.8; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע. קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון האסלאם: אנדי ארנוביץ, "יופי מאוים". עד 15.5. הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291/2. ב'-ד', 15:00-10:00, ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון הכט: זוכי תחרות יוצרים צעירים באמנות פלסטית 2014. ללא מועד סיום; תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה. אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.
  • מוזיאון הנגב לאמנות: "חמור עכשיו: דימוי החמור בתרבות הארץ ישראלית". עד 30.5. העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון העיצוב חולון: "רעיון מגירה". דגמים שלא הגיעו לקו הייצור מתוך אוסף מוזיאון אלסי; יעקב קאופמן, "שרפרפים". תהליכי ייצור של שרפרפים; "מתבנית לשבר". סטודיו קאהן מציג תהליך פיתוח. עד יוני. פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500–073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 18:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.
  • מוזיאון העיר חיפה: "פורצלן: הזהב הלבן של אירופה". עד 5.10. שד' בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00.
  • מוזיאון הרמן שטרוק: שטיינהרט ושטרוק, "האמן וחונכו"; דני קרמן, אבנר כץ ומשה הופמן, "מתלמידי יעקב שטיינהרט". ללא מועד סיום. ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: טל פרנק, "שובר שוויון". סביבות פיסוליות; אוריאל מירון, "מושך זמן". בין ציורי לפיסולי; ז'וליאן סאלו, "מערה קוסמולוגית IV". מערך רישומים פרי עבודת טוויה ותאורה; שי זילברמן, "נאמן למקור". קולאז' דימויים אבסורדי; אלה קנדל, "התנסקות". תמונת מציאות מתעתעת; אנתוני עזיז וסמי קוצ'ר, "בארץ כלשהי מתחת לשמש ומתחת לעננים כלשהם". וידיאו; קליף אוונס, "אזרח: הזאב והאומנת". וידיאו; "מבט פנימי: מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית". תערוכה קבוצתית מותאמת מקום; "סימנים של מקום". צילום ישראלי מאוסף המוזיאון; "יעקב אלקוב, חדר אספן". יצירות מתרומת אלקוב. עד 11.4. הבנים 4, הרצליה, טל' 09-9551011. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים.
  • מוזיאון וילפריד: ז'אנג שיאטאו, "שלושה אלפי עולמות". וידיאו; כרמל אילן, "שדה של נייר". בין ציור לפיסול. עד 31.3. קיבוץ הזורע, טל' 04-9899566. ב', ד'-ו', 14:00-09:00, ג', 18:00-12:00, שבת וחג, 16:00-10:00.
  • מוזיאון חיפה לאמנות: אולף ברוינינג, "קבוצות". צילום וסרט; שרי כראל, "אי הסימנים". הדפס רשת וצבע על זכוכית; "שימוש משני". עבודות של יאיר ברק, אסף עברון וטליה קינן; "שושלות, מאוסף מוזיאון חיפה". עד 25.7. שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: "מבלי להותיר עקבות". אמנות שהושפעה מפילוסופיית הריק הבודהיסטית; "אוטאגאווה קוניושי וממשיכי דרכו"; "צבע החיים". האדום באמנות ובתרבות היפנית; "שינה ערבה ילדתי בעריסת השמים". סרט אנימציה. ללא מועד סיום. שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון ינקו-דאדא: "קו-גזרה". מגזרות כביטוי לאירועי אקטואליה: איתמר בגליקטר, "מצאנו נפט!"; קרן ענבי, "בית וגן"; נעה יקותיאלי, מיצב; "יצא מהקשרו". עד 31.5. כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:30-09:30, ו' וערבי חג, 14:00-09:30, שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון יפו העתיקה: "שכבות". צורפות עכשווית. עד 2.5. טיילת מפרץ שלמה 10, יפו. ה', שבת וחג, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00. סגור בערבי חג. כניסה: 35-35 שקל.
  • מוזיאון ישראל: "1965 היום". תערוכה לציון חגיגות היובל של מוזיאון ישראל. פתיחה: ג', 31.3. עד 29.8; שישה פרויקטים של שישה אמנים: אורי גרשוני, "אפולו ומנקה הארובות"; דנה לוי, "ספרות של סופות"; טמיר ליכטנברג, "עסקת חבילה"; עידו מיכאלי, "שטיח בנק הפועלים"; גלעד רטמן, "חמש להקות מרומניה"; רועי קופר, "חלום עזה". עד 29.8; אדגרדו סמבו, "סלומה". מוצג מיוחד. עד 11.4; "האמן והסטודיו". עד יולי; דאג ומייק סטארן, "ביג במבו". עד 30.4. שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו', וערב חג 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ה', עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג', ושבת ובאוגוסט.
  • מוזיאון מאנה כץ: "האוונגרד היהודי". עד 28.7. שדרות יפה-נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון משה שק: יצירות של משה שק. ללא מועד סיום. קיבוץ בית-ניר. כל השבוע, 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות: דוד מערבי, "שירה הנוער". עבודות של חברו של גוטמן מבצלאל. עד 30.4. רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: "התערוכה החקלאית". חקלאות מקומית באמנות עכשווית; שחר מרקוס ונקט אקיג'י, "מאובנים". וידיאו; מיכל בראור, "ציפורי טרף ציפורי שיר". מיצב וצילום. עד 13.6. ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת חינם.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: "Turn On". עבודות וידיאו מאוסף יוליה שטושק. פתיחה: ב', 30.3. עד 29.8; אתל גוטמן, "גידולי פרא, 2014". פיסול סביבתי. ללא מועד סיום; "המוזיאון מציג את עצמו 2". אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום; "מסלולי ייצור". סרטים ודגמים המגלמים את היחס האמביוולנטי לבנייה מודרניסטית. עד 2.5; "והזוכים הם: תערוכת הזוכים בפרסי משרד התרבות והספורט". עד 15.4; מחמוד קייס, "ערבסק #3". מיצב. עד 26.4; אורי גרשט, "רסיסים". גבולות הצילום. עד 2.5; "תחת מחיקה". מבט אל נוכחות המחוק. עד 18.4; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "על קווי דמיון". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום; חדרים מיניאטוריים מאוסף הלנה רובינשטיין; אימפרסיוניזם, פוסט-אימפרסיוניזם ואסכולת פריז; אמנות המאה ה-20; אמנות עכשווית: מאוסף המוזיאון ושאילות. תצוגות קבע. שד' שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).
  • משכן לאמנות עין-חרוד: עודד הירש, "תוכנית מגירה". עד 15.5; חיים מאור, "יהודי טוב". עד 15.5; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע. עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 30-13 שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.