המדריך, 26.2.15–5.3.15

תערוכות נפתחות, נסגרות, אירועים, גלריות לאמנות, חללי תצוגה, מוזיאונים

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

***

נפתחות, 26.2–28.2

יום חמישי (26.2)

  • גלריה אלפרד. תל-אביב (סמטת שלוש 5). הערב יפתחו שתי תערוכות יחיד באוצרות פרופ' מיכה לוין: "שואה", של מיכאל בנארי, שתכלול סדרת תצלומים מופשטים בשחור-לבן, ו"מטע זיתים" של אדם ליף, שתכלול סדרת מונוטייפים בשחור-לבן.
  • הירקון 19. תל-אביב (הירקון 19). התערוכה הקבוצתית "Mind The Gap", בהשתתפות נוי פורר, שרון פדידה, ליאור ווטרמן ועוד, תיפתח הערב. אוצר: אבי לובין.
  • גלריה הקיבוץ. תל-אביב (דב הוז 25). תצלומים שגזרה עינת בסט ממדורי הספורט שבעיתון משמשים מצע לעבודותיה שיוצגו בתערוכה "מדורי הספורט והתסרוקת", שתיפתח הערב. אוצרת: יעל קיני.
  • גלריה גרנד Art. חיפה (שמחה גולן 54). עבודה אינטראקטיבית שמתייחסת לעיר התחתית בחיפה תוצג בתערוכה "העירה" של גיל גורן, שתיפתח הערב. אוצרת: שירלי משולם.
  • טמפו רובאטו. תל-אביב (סגולה 9). בתערוכה “Skinny Returns to Asbestos" של אבנר בן-גל, שתיפתח הערב, יופיעו סדרה של ציורים חדשים ועבודת סאונד.
  • הרצל 140. תל-אביב (הרצל 140). תערוכה קבוצתית בשם "תארוחת ערב" תחנוך הערב את החלל החדש של הקולקטיב לאמנות שבו שותפים דן וייך, ליאת איתן, ג'ואנה ג'ונס ועוד.
  • גלריה זימאק. תל-אביב (ה' באייר 68). התערוכה הקבוצתית "פנטזיה מבטון", שעניינה גישות שונות לחומר ולמבט, בהשתתפות אמנים מדורות שונים, תיפתח הערב. אוצר: עידו מרקוס.
  • גלריית משונע. תל-אביב (הרצל 112). אנטון אברמוב ואדר גולדפר יפתחו הערב את התערוכה המשותפת "שיבוש פעולה". אוצרת: יעל קינן.
  • סינמטק תל-אביב (שפרינצק 1). הערב יתקיים אירוע ההקרנה "בסטר קיטון והשפעתו על המחזאי סמואל בקט". אוצר: חן שיינברג.
  • חלל הלובי. תל-אביב (פרישמן 46). החלל החדש ייחנך בתערוכה הקבוצתית "דיאלוג בלובי", שתיפתח הערב ושבמרכזה אריגי "קילים" בדיאלוג עם אמנות ישראלית עכשווית. אוצרת: מירי בן-משה.
  • בנייני האומה. ירושלים (שדרות שז”ר 1). היום תיפתח התערוכה "גן העדן האבוד", שתכלול יצירות בינלאומיות של אמנות נאיבית. אוצר: ערן ליטוין.
  • גלריה טובה אוסמן. תל-אביב (בן-יהודה 100). התערוכה "כי האדם עץ השדה" של האמנית גילה שטיין תיפתח הערב. אוצר: פריד אבו-שקרה.
  • בית האמנים. תל-אביב (אלחריזי 9). הערב ייפתחו כמה תערוכות: "חיפוש אחר המוחלט" של בתיה רגב. אוצר: אריה ברקוביץ; תערוכה קבוצתית, "ימהות", באוצרות טל יזרעאל; "רציתי לספר לכם" של רונית אתרוג; "מרב זנני זונה טובת חן בעלת כשפים המכרת גוים בזנוניה ומשפחות בכשפיה" מאת ניר בורנשטיין. אוצר: אריה ברקוביץ; "נקודת חציה" של הדי אברמוביץ. אוצר: שמעון פינטו; "שלא יעוף ברוח" מאת תמר שפר. אוצרת: אירנה גורדון; "שלושה בתים" של לילי רתוק וזיו יונתן; והתערוכה "שירים למגירה" של נועה אסטרייכר. אוצרת: ורה פלפול.
  • מתחם גן העיר. תל-אביב. התערוכה הקבוצתית "פיסול חוצות", בהשתתפות כ-50 אמנים, תיפתח הערב. אוצר: הרי ברון.
  • גלריה P8. תל-אביב (יהודה הלוי 79). ודים קשרסקי יפתח הערב את התערוכה "היום הוא האתמול של מחר", המורכבת מציורי דיוקן. אוצר: שגיא רפאל.
  • בית שמואל. ירושלים (אליהו שמאע 6). היום תיפתח תערוכתן של האמניות פרומה קדרון ורוני וייס, "בשורות טובות". אוצרת: דבורה גולדברגר.
  • Art Market. נמל תל-אביב (יריד המזרח). האמנית הוותיקה חנה ליבון תפתח הערב את תערוכתה "קו וכתם". אוצר: יוחנן הרסון.
  • גלריית חנקין. חולון (חנקין 109). עבודות בזכוכית ובחומרים מהטבע יוצגו בתערוכה שתיפתח הערב, "נופים נעלמים", של האמנית והמעצבת עדנה פישר.
  • הגלריה במרכז האקדמי ויצו. חיפה (הגנים 21). תערוכת הצילום "ברירה טבעית" של שגית זלוף נמיר תיפתח היום ללא אירוע. אוצר: מיכה קירשנר.
  • גלריה בית דרור. קיבוץ עינת. עבודות על נייר יופיעו בתערוכה שתיפתח הערב, "מרחבי בדיה", של ג'ודית אשר. אוצר: חן שפירא.
Up Hill, גיא אביטל, 2009. צילום: אברהם חי. חלל הלובי, תל-אביב

Up Hill, גיא אביטל, 2009. צילום: אברהם חי. חלל הלובי, תל-אביב

יום שישי (27.2)

  • הגלריה בבארי. קיבוץ בארי. מתחם התחמושת בשדות הקיבוץ יעמוד במרכז התערוכה "טבע שני", שתיפתח בערב. אוצרת: זיוה ילין.
  • בית היצרנים. ירושלים (יד-חרוצים 19). התערוכה המשותפת של חנה גולדברג ועירית כתב, "שטח פנים", תיפתח בצהריים.
מתוך "סליק", תערוכת היחיד של איילת כרמי, גלריה קיבוץ ראש-הנקרה

מתוך "סליק", תערוכת היחיד של איילת כרמי, גלריה קיבוץ ראש-הנקרה

יום שבת (28.2)

  • בית האמנים. ירושלים (שמואל הנגיד 12). בצהריים תיפתחנה ארבע תערוכות: "שלוש מכפלות", תערוכת צילום של האמן ניר עברון בעקבות זכייתו בפרס ע"ש מירון סימה. אוצר: ד"ר ניסן פרז; התערוכה "חדר המתנה" של עדן בנט, הכוללת עבודות נייר ופעולות פיסוליות; תערוכת הציור "מסכות" של מאירה פורת. אוצר: ניר הרמט; והתערוכה "האם הקדושה" של גילי לביא, שתכלול עבודות וידיאו. אוצרת: שרון בלבן.
  • משכן לאמנות עין-חרוד. עודד הירש יפתח בצהריים את התערוכה "תוכנית מגירה", שתכלול מיצב גדול ממדים. אוצרת: גליה בר-אור.
  • מחסן 2. נמל יפו. פסלי בטון וברזל חלוד יוצגו בתערוכתה של ג'ודי גונן "נקודת מבט", שתיפתח בצהריים. אוצרת: דניאלה טלמור.
  • גלריה קיבוץ ראש-הנקרה. תערוכת היחיד "סליק" של איילת כרמי תיפתח בצהריים. אוצרים: אסיה דובלין ויורי כץ.
  • סינמטק תל-אביב. תל-אביב (שפרינצק 1). תערוכת קריקטורות פוליטית, "ביקורת גבולות", של הקריקטוריסט נוסקו (נסים חזקיהו), תיפתח בערב.
  • גלריה ארטסטיישן. תל-אביב (מתחם התחנה). תערוכת מכירה חד-פעמית תיפתח בצהריים.

***

נסגרות

  • אלון שגב: ראסל טיילר, "Lo-Fi". עד 28.2.
  • גבעון: פנחס כהן-גן, "הציור הוא כלום חוץ מהקדשים דתיים". עד 28.2.
  • גורדון 2: ראסל טיילר, "Lo-Fi". ציור. עד 28.2.
  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית: "מסע אל 'ארבע העונות': האמנות הנאיבית של איטליה". עד 27.2.
  • מיקה, אמנות ישראלית: יונה פדרסון, "Painting". עד 1.3.
  • Contemporary by Golconda: "חולות, Sand-ness"; יואב הירש, "פתאום החלטת שאת שמש". עד 28.2.
  • Raw Art: רויטל רטיג, "Fade to Grey". עד 28.2.
  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: "שמונה בוגרים". עד 28.2.
  • בית יגאל אלון: יגאל מירון, "דוגית שטה"; טלי בלומנאו, "סערה"; יעל קדם, "מים רבים". עד 28.2.
  • גבירול: "קלאוד נאו". עד 5.3.
  • גלריה לאמנות גבעת-חיים איחוד: מרב סודאי, "נכוחה". עד 28.2.
  • גלריה לאמנות ישראלית, טבעון: יאיר גרבוז, "העיקר לא להיות צבוע". עד 4.3.
  • גלריית בית הספר מוסררה: "מארגנת משבשת מחברת"; שרון קנה, "חצי מגרש להשכרה"; מגדלנה דפנר, "שלושים ואחד לילות". עד 5.3.
  • גלריית החווה: "4 חדרים". עד 28.2.
  • גלריית לוחמי-הגטאות: נדב ויסמן, "אין מקום כזה". עד 28.2.
  • גלריית עין-הוד: "בחירות". עד 19.4; דפנה מוריה, "Transition". עד 4.3.
  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר: "ימים אפלים". עד 27.2.
  • זהזהזה: "Time scape ייצוג מרחב וזמן". עד 28.2.
  • חנינא: "התלכדות". עד 28.2.
  • עמליה ארבל: תערוכה לזכרו של אלברט יוחאי. עד 4.3.
  • בית ביאליק: "גילוי וכיסוי". עד 2.3.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: צפיה דגני, "הבשורה". עד 2.3;
  • מוזיאון ארץ ישראל: נפתלי אופנהיים, אנשי הכינרת". עד 28.2; מירי דוידוביץ, "רוק בשחור". עד 28.2.
  • מוזיאון ישראל: "חדש באוסף". עד 28.2; "עד אשר נמצא מקום". עד 2.8.2015.

***

אירועים

  • משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדי ו', 11:00, שבת, 13:15.
  • מוזיאון ישראל: מפגש במסגרת שישה פרויקטים של שישה אמנים. ו', 27.2, 11:00; מפגש בסדרה "נאמנים למקור". 55 שקל למפגש, 200 שקל לסדרה. ב', 2.3, 18:00; שיח גלריה בתערוכה "שפת הלבוש". ג', 3.3, 19:00.
  • גלריה דוויק: שיח גלריה בתערוכה של אריה ברקוביץ, "מעונן חלקית". ו', 27.2, 11:30.
  • ג'ולי מ.: שיח גלריה בתערוכה של דגנית ברסט, "2014". ו', 27.2, 12:00.
  • גורדון: שיח גלריה בתערוכה של יאן ראוכוורגר, "Parthenon in My Life". ו', 27.2, 12:00.
  • מוזיאון מאנה כץ: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:00.
  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: שיח גלריה בתערוכה "שמונה בוגרים". שבת, 28.2, 12:00.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: שיח גלריה בתערוכה של אלי שמיר, "יצירות מוקדמות". שבת, 28.2, 12:00.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: שיח גלריה בתערוכה "התערוכה החקלאית". שבת, 28.2, 12:00.
  • הירקון 19 (המדרשה, תל-אביב): מפגש בסדרה על מדע ואמנות. והפעם מתארח אורי ניר. ב', 2.3, 20:00.
  • האנגר 2, נמל יפו: גודי גונן, נקודת מבט". ג'-ה', 21:00-11:00, ו', 17:00-10:00, שבת, 21:00-10:00. שיח גלריה בימי ג'. 3.3, 10.3. פתיחה: שבת, 28.2, 11:00. עד 15.3.
  • מכללת דוד ילין: "סימנים". תערוכה העוסקת בפגיעה מינית בילדות. מעגל בית-המדרש 7, בית-הכרם, ירושלים. א'-ה', 20:00-08:00, ו', 12:00-08:00. פתיחה: ד', 25.2, 19:30. עד 26.3.
  • שנקר: "הערים העתיקות מתעוררות לחיים". ז'בוטינסקי 8, רמת-גן. ג'-ה', 26.6-24.6, 17:00-10:00.
  • גלריה 10: רותם ריטוב, גידי סמילנסקי, "בתווך". בית מיכל, הגר"א 10, רחובות. א', ה', 19:00-16:00, ב', 12:00-09:00, 19:00-16:00, ד', 12:00-09:00, 22:00-20:00. עד 28.2.
  • מוזיאון אילנה גור: "מקרינים אמנות". עבודות וידיאו. עד 28.2; א', ג'-ה', ו', 16:00-10:00, שבת, 18:00-10:00. מוזיאון אילנה גור, מזל דגים, יפו. טל' 03-6837676. 30-25 שקל (38 שקל כולל סיור מודרך, 90 שקל כולל מופע מוזיקה).
  • שדרות דב הוז, חולון: "לכו להצביע!". תערוכת חוצות של קריקטורות על מערכות הבחירות בישראל. עד 28.3.

***

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12: בתיה רוזנק, "לסרוגין". רישום ועבודות תלת ממדיות משעווה. עד 9.3. אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • אלון שגב: ראסל טיילר, "Lo-Fi". ציור. התערוכה מוצגת גם בגורדון 2. עד 28.2. שד' רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: מיכאל בנארי, "שואה". צילום; אדם ליף, "מטע זיתים". מונוטייפים בשחור-לבן. עד 27.3; בחצר: ורד אהרונוביץ', "המזרקה". ללא מועד סיום. סמטת שלוש 5, תל-אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.
  • אנגל: ז'אק ז'אנו, "יסודות". עד 26.3. גורדון 26, תל-אביב, טל' 03-5225637. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • ברוורמן: רועי אפרת, "כיבוי אורות". מיצב; בבייקרי: שחר פרדי-כסלו, "קקטוס". עד 26.3. השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גבעון: פנחס כהן-גן, "הציור הוא כלום חוץ מהקדשים דתיים". עד 28.2. גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • ג'ולי מ.: דגנית ברסט, "2014". אמנית אורחת: אתי לוי. עד 7.3. בצלאל יפה 10, תל-אביב, טל' 03-5607005. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גורדון: יאן ראוכוורגר, "Parthenon in My Life". ציור. עד 21.3. בן-יהודה 95, תל-אביב. טל' 03-5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גורדון 2: ראסל טיילר, "Lo-Fi". ציור. התערוכה מוצגת גם באלון שגב. עד 28.2. נתן החכם 4, תל-אביב, טל' 03-5290011. ב'-ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גלריה בנימין: "חוצלארץ". עד 7.3. צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית: "מסע אל 'ארבע העונות': האמנות הנאיבית של איטליה". עד 27.2. דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה', 21:00-12:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00.
  • גלריה חזי כהן: רמי מימון, "לתת בהם סימנים"; אנדריאס גולינסקי, "אבק חפירות". עד 21.3. וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ליאונרדו: עמוס (קוני) ניקולאי, "טבע פנימי". ציור. עד 30.3. בית-הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-08:00, ו', 13:00-08:00.
  • גלריה צדיק: אדוה דרורי, "באה המלכה למלך". מיצב רקמה. עד 14.3. שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה', 17:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00 (הפתיחה בשבת לתערוכה של דרורי בלבד. אפשר לרקום בתערוכה בשבת).
  • גלריה P8: ודים קשרסקי, "היום הוא האתמול של מחר". עד 21.3. יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ד'-ה', 19:00-11:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • דביר: מירצ'ה קנטור, "5775 (חלק 1)"; ורד נחמני, "Light Motive". ציור. עד 7.3. ראשית-חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הקיבוץ: עינת בסט, "מדור הספורט והתסרוקת". עד 21.3. דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו'-שבת, 14:00-11:00 (הפתיחה בשבת לתערוכה של בסט בלבד).
  • זומר: "Opposite the Other Side". עד 21.3. שד' רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.
  • זימאק: "פנטזיה מבטון". תערוכה קבוצתית. עד 20.3. ה' באייר 68, תל-אביב, טל' 03-6915060. א'-ה', 20:00-09:30, ו', 15:00-09:30.
  • טובה אוסמן: גילה שטיין, "כי האדם עץ השדה". עד 18.3. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.
  • יאיר: דייוויד אייזקס, עבודות חדשות על נייר. עד 26.3. אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.
  • מיקה, אמנות ישראלית: יונה פדרסון, "Painting". עד 1.3. בן-יהודה 97, תל-אביב, טל' 03-9525830. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • מקום לאמנות: שחזור התערוכה "דרישה לשלום" משנת 2000, בהשתתפות אמנים נוספים. עד 7.3. שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • נ&נ אמן (נלי אמן): שלומית הבר-שיים, "תמונות והדפסים". עד 13.3. גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00, שבת, 13:0-11:00.
  • נגא: קרן ציטר, "מפה לשם". וידיאו, צילום, רישום. עד 28.3. אחד-העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • עינגע: אלי סילברשטיין, "(LA's Fine (The Sun Shines Most of the Time". עד 14.3. בר-יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • פינברג פרוג'קטס: אלון קדם, "יצור עצמי". עד 7.3. שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • רוזנפלד: זמיר שץ, "חביבתי, מדינת כל אזרחיה". דיוקנאות ווידיאו. עד 21.3. שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • רוטשילד אמנות: איליה גפטר, "העיר". ציור. עד 7.3. יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • שלוש: אורי גרשוני, "מלבד חשיכה, כלום". עד 28.3. מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • Contemporary by Golconda: "יהודים". אמנים מוחים על המצב. פתיחה: ה', 5.3, 20:00. עד 2.5; "חולות, Sand-ness". מצבי כליאה פיזיים ונפשיים; יואב הירש, "פתאום החלטת שאת שמש". עד 28.2. הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • Raw Art: "בשדה הקרב #2". עבודה משותפת של חבריה הקבוצה. פתיחה: ה', 5.3, 20:00. עד 21.3; רויטל רטיג, "Fade to Grey". ציור וסאונד. עד 28.2. שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • Tempo Rubato: אבנר בן-גל, "Skinny Returns to Asbestos". עבודות על נייר ופעולות פיסוליות במרחב. עד 5.7. סגולה 9, תל-אביב, טל' 2150302־072. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

***

חללי תצוגה

  • בית אוסף קופפרמן: "חסימות ופתחים". ללא מועד סיום; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: "שמונה בוגרים". פרויקטי הגמר של בוגרי "אודות עיצוב", עיצוב תעשייתי בבצלאל. עד 28.2. העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ירושלים: ניר עברון, "שלוש מכפלות". צילום; עדן בנט, "חדר המתנה". מיצב; מאירה פורת, "מסכות". ציור; גילי לביא, "האם הקדושה". וידיאו. עד 2.5. שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): בתיה רגב, "חיפוש אחר המוחלט"; "ימהות". תערוכה קבוצתית; רונית אתרוג, "רציתי לספר לכם"; ניר בורנשטיין, "מרוב זנוני זונח טובת חן בעלת כשפים המוכרת גויים בזנוניה ובמשפחות בכשפיה"; הדי אברמוביץ, "נקודת חציה"; תמר שפר, "שלא יעוף ברוח"; לילי רתוק, זיו יונתן, "שלושה בתים". וידיאו ארט; נועה אסטרייכר, "שירים למגירה"; ורדה רותם, סדרת "בראשית". פיסול חוץ. עד 21.3. אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • בית יגאל אלון: יגאל מירון, "דוגית שטה"; טלי בלומנאו, "סערה"; יעל קדם, "מים רבים". עד 28.2. קיבוץ גינוסר, טל' 04-6727700. א'-ה', שבת, 16:00-08:30, ו', 15:00-08:30.
  • גבירול: "קלאוד נאו". עד 5.3. אבן-גבירול 108, תל-אביב. ג'-ה', 20:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • גלריה בזל: אורן פישר, "אי שם". עד 21.3. רח' השל"ה 1, תל-אביב, 03-6024957. א'-ה', 14:00-10:00; 19:00-16:00; ו', 14:00-10:00.
  • גלריה דוויק: אריה ברקוביץ, "מעונן חלקית". ציור, רישום ופסלי קיר מעץ. עד 30.4. מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות שאננים, ימין משה, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע 20:00-10:00.
  • גלריה התחנה: יוסי בלום, "Possessive Forms". ציור. עד 7.3. בן אביגדור 20, קומה 3, תל-אביב, טל' 052-7466459. ו', 14:00-10:00 או בתיאום מראש.
  • גלריה חנקין: עדנה פישר, "נופים נעלמים". עבודות בזכוכית ובחומרים מהטבע. עד 28.3. חנקין 109, חולון. א'-ה', 12:30-10:00, 19:00-16:00, ו', 12:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • גלריה טל: קזואו אישיי, "Mujo". עד 25.4. חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.
  • גלריה כברי: אבי איפרגן, "תא מעבר". פתיחה: שבת, 28.2, 13:00. עד 21.3. כברי, טל' 04-9952537. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת וחג, 15:00-11:00.
  • גלריה כורש: "ברברה". השפעת דימוי הברבי על ייצוגי נשיות. עד 29.3. כברי, טל' 04-9952537. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת וחג, 15:00-11:00.
  • גלריה לאמנות אום-אלפחם: פאטמה שנאן דרע, "רצף מרחבי אחד". ציור; נידאל גאברין, "מתפרק". ציור ופיסול; כרים אבו-שקרה, "אחדות האדם, הטבע והחיה". ציור; סאמח שחאדה, "מבוקשת". ציור. עד 19.4. אום-אלפחם, טל' 04-6315257. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.
  • גלריה לאמנות גבעת-חיים איחוד: מרב סודאי, "נכוחה". עד 28.2. גבעת-חיים איחוד, טל' 054-9039945. ו', 15:30-10:30, שבת, 16:00-10:30.
  • גלריה לאמנות ישראלית, טבעון: יאיר גרבוז, "העיקר לא להיות צבוע". ציור. עד 4.3. מרכז ההנצחה, רחוב המגדל 2, קריית-טבעון, טל' 04-9835506. א'-ה', 13:00-08:00, 19:00-16:00, ו', 11:30-08:30, שבת, 13:00-11:00.
  • גלריית בית-הספר מוסררה: "מארגנת משבשת מחברת"; שרון קנה, "חצי מגרש להשכרה"; מגדלנה דפנר, "שלושים ואחד לילות". עד 5.3. הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.
  • גלריית החווה: "4 חדרים". עד 28.2. הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • גלריית לוחמי-הגטאות: נדב ויסמן, "אין מקום כזה". מיצב. עד 28.2. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 054-4993737. ו', 14:00-09:00, שבת, 15:00-10:00 או בתיאום טלפוני.
  • גלריית משונע: אנטון אברמוב ואדר גולדפרב, ״שיבוש פעולה״. על האמן והיקשרותו ליצירה. עד 19.3. הרצל 112, תל-אביב. ג', ה', 22:00-18:00, ו', 16:00-12:00.
  • גלריית עין-הוד: "בחירות". תערוכה קבוצתית. עד 19.4; דפנה מוריה, "Transition". עד 4.3. עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.
  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר: "קירות נמסים". מאוסף יגאל אהובי. עד 10.4; "ימים אפלים". עד 27.2. אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • הגלריה העירונית כפר-סבא: "צבעים במים". תערוכה קבוצתית. עד 27.3. גאולה 12, כפר-סבא, טל' 09-7649303. א'-ה', 12:00-09:00, 20:00-16:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות, ראשון-לציון: "ויאמר, וירא". עבודות העוסקות ביצירה ומלים. עד 1.4. רוטשילד 7, ראשון-לציון. ב'-שבת, 13:00-10:00.
  • הגלריה לאמנות רמות-מנשה: יעוז ריבנזון, "טרסות". ציור. עד 18.4. רמות-מנשה, טל' 052-3864955, 052-6261069. שבת, 13:00-11:00.
  • החנות: שאשא דותן וגיא ניסנהויז, "שיר לשלום". עד 7.3. העלייה 31, תל-אביב, טל' 5341223־052. כל השבוע 24 שעות (התצוגה בחלון הראווה).
  • הירקון 19 (המדרשה): "Mind the Gap". תערוכה קבוצתית. עד 15.4. הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. ב'-ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • המרכז האקדמי ויצו חיפה: שגית זלוף נמיר, "ברירה טבעית". צילום. עד 30.3. הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562555. א'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית: אמנון וולמן, "קומפוזיציה לשתי קומות ומסדרון". עבודות סאונד הכוללות טליתות, מדים, קרשים ועוד. עד 27.6. האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • המשכן לאמנות בית מאירוב: "תופרת הסרטים". רטרוספקטיבה של מעצבת התלבושות רונה דורון. עד 7.3. הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הסדנה ברמת-אליהו: עודד הירש, "בחולות". מיצב וידיאו דו ערוצי. עד 31.3. שאול המלך 5, ראשון-לציון. א'-ג', 14:00-09:00. ד', 14:00-09:00, 19:00-17:00, ה', 19:00-17:00.
  • הסדנה לאמנות: "בעקבות אוספים". תערוכה קבוצתית. עד 23.3. שד' דואני 25, יבנה. א'-ב', ד', 13:00-09:00, 19:00-17:00, ג', ה', 13:00-09:00.
  • ויטרינה, המכון הטכנולוגי חולון: "עדיין אופטימיים: אמנים מציירים דודו גבע". עד 22.4. גולומב 52, בניין 6, חולון, טל' 03-5026666‏. א'-ה', 17:00-10:00.
  • זהזהזה: "Time scape ייצוג מרחב וזמן". עד 28.2. מבנה 21, נמל תל-אביב, טל' 03-5444261. ב'-ה', 18:00-12:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 19:00-12:00.
  • חנינא: "התלכדות". התערוכה הראשונה בחלל החדש. עד 28.2. שביל-המפעל 3, קומה 1, קריית-המלאכה, תל-אביב. ד'-ה', 18:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • מנשר: טוביה ריבנר, "פרשת דרכים". צילום. פתיחה: ג', 3.3, 12:30. עד 2.4. דוד חכמי 18, תל-אביב, טל' 03-6887090. א'-ה', 19:00-11:00.
  • מרחב לאמנות: ענת מרת והיתם צ'ארלס, "טאנה מאהטיה". עד 7.3. כיכר קדומים 8, יפו, טל' 2353898־052. א'-ה', 18:00-09:00 או בתיאום מראש.
  • מרכז באוהאוס תל-אביב: "באוהאוס: ירושלים". עד 1.5. דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 19:30-10:00.
  • עמליה ארבל: תערוכה לזכרו של אלברט יוחאי. עד 4.3. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5444399. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 13:00-11:00.
  • פלורנטין 45: הדר מיץ, רותם ריבק, אינה פולונסקי, "אמזונות". ללא מועד סיום. פלורנטין 45 פינת השוק, תל-אביב, טל' 050-2763249. ג'-ה', 13:00-11:00, 18:00-16:00, ב', ו'-שבת, 13:00-11:00.

 ***

מוזיאונים לאמנות

  • בית ביאליק: "גילוי וכיסוי". הבעה מעבר למילים. עד 2.3. ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20-10 שקל.
  • בית העיר: "אימרסיה בבית העיר". עולם הגיימינג. ללא מועד סיום. ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.
  • בית התפוצות: "איימי ויינהאוס: דיוקן משפחתי". "תופרי החלומות". עיצוב. עד מאי; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע. אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג', 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.
  • בית ראובן: פימה (אפרים רויטנברג), "מחברות סיניות". עבודות על נייר. עד 31.3; ציורי ראובן מאוסף המוזיאון, תצוגה ביוגרפית. תצוגת קבע. ביאליק 14, טל' 03-5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.
  • ביתן הלנה רובינשטיין: אנרי סאלה, "בלי שמות, בלי כותרת". צילום, פיסול, מיצב. עד 21.3; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע. שד' תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המוזיאון הימי הלאומי: רועי קופר, "ים שקט". צילום. עד 7.3; "אלים, אלות וגיבורים מהמיתולוגיה: בפיסול היווני-רומי". עד 1.5. דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 15:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס: "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע. ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.
  • המוזיאון הפתוח בתפן: ורדה יתום, "הכי רחוק מתל-אביב". פיסול. עד אוקטובר; הרמן שטרוק, "אחרי מאה שנה". ליטוגרפיות, מסמכים, צילומים. עד 30.5.2015. תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.
  • המוזיאון הפתוח לצילום תל-חי: מישל פלטניק, "בעקבות". דיון עם ציוריו של פרנסיס בייקון. עד מאי. גן התעשייה תל-חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-08:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-11 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב: "בזכות האיפוק: הבזקים של ברוטליזם חיפאי". ללא מועד סיום. שד' הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ג'-ד', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: צפיה דגני, "הבשורה". עד 2.3; אלי שמיר, "יצירות מוקדמות". ציור; ז'אק ז'אנו, "המקום שאליו הוא מחובר". מיצב מבנים מברזל המתארים ערים; יהודית אולמן, ציורים; אסתר הלפרין, "זבחים". פיסול בחומר בשילוב אבן וברזל; "מאוסף המוזיאון, אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג"; פסי מרגוליס, "ביקור מולדת/זמן אחר". ציור; רותי סגל, "האמנות שמאחורי הנוף"; ג'ון בייל, ציור; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; מרים גמבורד, "אמת בדויה". רישום; עבודות מאוסף המוזיאון, עבודות של אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג. ללא מועד סיום. דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 03-7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.
  • המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח: "קשרים". שטיחים מאיראן, תורכיה וקווקז; ממצאים ארכיאולוגיים בחצר. ללא מועד סיום. העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מובי מוזיאוני בת-ים: פרנצ'סקו פיניציו, "ארקפארקקראפטראפטקליניקקלאבפאב". יצירות מוכרות ופרויקטים חדשים. עד 16.5. תערוכה היסטורית לתולדות בת-ים. תצוגות קבע. סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון ארץ ישראל: "זכוכית ישראלית 2015". עד 20.6; "מדליות מלחמה". מדליות מלחמת העולם הראשונה מאוסף פרנקנהויז. ללא מועד סיום; "הדרך שלנו". מסע צילומי בקרב קהילת יוצאי אתיופיה. עד 25.3; "רואים שקוף". צילומי זכוכית של חלוצי הצילום בישראל. עד 15.10; נפתלי אופנהיים, אנשי הכנרת". צילום. עד 28.2; מירי דוידוביץ, "רוק בשחור". צילום. תרבות המועדונים בשנות ה-80. עד 28.2; "פורחים בגיל". עד 11.4; "הבנק של ולירו". עד דצמבר. חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).
  • מוזיאון אשדוד לאמנות: "דריי-אין". צילום ישראלי בשנות ה-80. ללא מועד סיום. דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג', ד'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30.
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן: "עבודת צוות". אדריכלות; צילה ליס, "VIA". ציור, פיסול, מיצבים. עד 28.3. קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה: שמואל טפלר, "שירת הצבעים". ציור. עד 30.5; "אנטי שפע". 10 אמנים מותחים את גבולות החומר. עד 1.5; באגף הנוער: "עולמות מופלאים. עד 30.8; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע. קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון האסלאם: "יומנו של חמור". בעקבות דמות החמור. עד מרץ 2015. הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291/2. ב'-ד', 15:00-10:00, ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון הכט: זוכי תחרות יוצרים צעירים באמנות פלסטית 2014. ללא מועד סיום; תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה. אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.
  • מוזיאון הנגב לאמנות: "חמור עכשיו: דימוי החמור בתרבות הארץ ישראלית". פתיחה: ב', 2.3. עד 30.5. העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון העיצוב חולון: "קוטור חדש, איריס ואן הרפן". השפעת הטבע על עיצוב בגדים. עד 7.3. פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500–073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.
  • מוזיאון הרמן שטרוק: שטיינהרט ושטרוק, "האמן וחונכו"; דני קרמן, אבנר כץ ומשה הופמן, "מתלמידי יעקב שטיינהרט". ללא מועד סיום. ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: טל פרנק, "שובר שוויון". סביבות פיסוליות; אוריאל מירון, "מושך זמן". בין ציורי לפיסולי; ז'וליאן סאלו, "מערה קוסמולוגית IV". מערך רישומים פרי עבודת טוויה ותאורה; שי זילברמן, "נאמן למקור". קולאז' דימויים אבסורדי; אלה קנדל, "התנסקות". תמונת מציאות מתעתעת; אנתוני עזיז וסמי קוצ'ר, "בארץ כלשהי מתחת לשמש ומתחת לעננים כלשהם". וידיאו; קליף אוונס, "אזרח: הזאב והאומנת". וידיאו; "מבט פנימי: מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית". תערוכה קבוצתית מותאמת מקום; "סימנים של מקום". צילום ישראלי מאוסף המוזיאון; "יעקב אלקוב, חדר אספן". יצירות מתרומת אלקוב. עד 11.4. הבנים 4, הרצליה, טל' 09-9551011. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים.
  • מוזיאון וילפריד: ז'אנג שיאטאו, "שלושה אלפי עולמות". וידיאו; כרמל אילן, "שדה של נייר". בין ציור לפיסול. עד 31.3. קיבוץ הזורע, טל' 04-9899566. ב', ד'-ו', 14:00-09:00, ג', 18:00-12:00, שבת וחג, 16:00-10:00.
  • מוזיאון חיפה לאמנות: אולף ברוינינג, "קבוצות". צילום וסרט; שרי כראל, "אי הסימנים". הדפס רשת וצבע על זכוכית; "שימוש משני". עבודות של יאיר ברק, אסף עברון וטליה קינן; "פווקוס, מאוסף מוזיאון חיפה לאמנות". עד 7.3; "שושלות, מאוסף מוזיאון חיפה". עד 25.7. שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: "מבלי להותיר עקבות". אמנות שהושפעה מפילוסופיית הריק הבודהיסטית; "אוטאגאווה קוניושי וממשיכי דרכו"; "צבע החיים". האדום באמנות ובתרבות היפנית; "שינה ערבה ילדתי בעריסת השמים". סרט אנימציה. ללא מועד סיום. שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון ינקו-דאדא: "קו-גזרה". מגזרות כביטוי לאירועי אקטואליה: איתמר בגליקטר, "מצאנו נפט!"; קרן ענבי, "בית וגן"; נעה יקותיאלי, מיצב; "יצא מהקשרו". עד 31.5. כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:30-09:30, ו' וערבי חג, 14:00-09:30, שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון ישראל: שישה פרויקטים של שישה אמנים: אורי גרשוני, "אפולו ומנקה הארובות"; דנה לוי, "ספרות של סופות"; טמיר ליכטנברג, "עסקת חבילה"; עידו מיכאלי, "שטיח בנק הפועלים"; גלעד רטמן, "חמש להקות מרומניה"; רועי קופר, "חלום עזה". עד 29.8; "חדש באוסף". עד 28.2; אדגרדו סמבו, "סלומה". מוצג מיוחד. עד 11.4; "עד אשר נמצא מקום". על המעגל באמנות המחול בישראל. צילום, וידיאו, רישום וכרזות. עד 28.2; "שפת הלבוש, ארון הבגדים היהודי". עד 7.3; "האמן והסטודיו". עד יולי; דאג ומייק סטארן, "ביג במבו". עד 30.4. שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו' וערב חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ה', עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג', ושבת ובאוגוסט.
  • מוזיאון מאנה כץ: "האוונגרד היהודי". עד 28.7. שדרות יפה-נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון משה שק: יצירות של משה שק. ללא מועד סיום. קיבוץ בית-ניר. כל השבוע 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות: דוד מערבי, "שירה הנוער". עבודות של חברו של גוטמן מבצלאל. עד 30.4. רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: "התערוכה החקלאית". חקלאות מקומית באמנות עכשווית; שחר מרקוס ונקט אקיג'י, "מאובנים". וידיאו; מיכל בראור, "ציפורי טרף ציפורי שיר". מיצב וצילום. עד 13.6. ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת חינם.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: אתל גוטמן, "גידולי פרא, 2014". פיסול סביבתי. ללא מועד סיום; "המוזיאון מציג את עצמו 2". אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום; "מסלולי ייצור". סרטים ודגמים המגלמים את היחס האמביוולנטי לבנייה מודרניסטית. עד 2.5; "והזוכים הם: תערוכת הזוכים בפרסי משרד התרבות והספורט". עד 15.4; מחמוד קייס, "ערבסק #3". מיצב. עד 26.4; אורי גרשט, "רסיסים". גבולות הצילום. עד 2.5; "תחת מחיקה". מבט אל נוכחות המחוק. עד 18.4; טום פרידמן, "למעלה באוויר". מיצב. עד 15.3; "צורות חיות". ז׳ואן מירו, מקס ארנסט: הדפסים מהאוסף. עד 7.3; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "על קווי דמיון". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום; חדרים מיניאטוריים מאוסף הלנה רובינשטיין; אימפרסיוניזם, פוסט אימפרסיוניזם ואסכולת פריז; אמנות המאה ה-20; אמנות עכשווית: מאוסף המוזיאון ושאילות. תצוגות קבע. שד' שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).
  • משכן לאמנות עין-חרוד: עודד הירש, "תוכנית מגירה". פתיחה: שבת, 28.2. עד 30.5; "דוד גבע 10 שנים". עד 17.3; עבודות שטיחים של חברי כישורית. עד 15.3; חנה דיין, "פנים". עד 15.3; חיים מאור, "יהודי טוב". עד 15.5; "אוסף המוזיאון, דיוקנאות". עד 15.3; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע. עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 30-13 שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.