המדריך, 27.11.14–4.12.14

תערוכות נפתחות | נסגרות | אירועים | מדריך גלריות ארצי | מוזיאונים לאמנות

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

  1. תערוכות נפתחות
  2. תערוכות נסגרות
  3. אירועים
  4. מדריך גלריות ארצי

***

נפתחות, 27.11–29.11

יום חמישי (27.11)

  • גלריה בנימין. תל-אביב (צ'לנוב 28). הערב תיפתח תערוכת היחיד "באר ירוקה" של האמנית שירה גפשטיין-מושקוביץ, שתכלול ציורים גדולי ממדים. אוצר: ניב בורנשטיין.
  • גלריה יאיר. תל-אביב (אבן-גבירול 6). בתערוכת היחיד שתיפתח הערב, "זמן זיכרון", יציג הצייר ספי סנדיק ציורי שמן על אלומיניום המעמתים בין סערה לאיפוק וריסון.
  • גלריה גורדון. תל-אביב (בן-יהודה 95). האמן אסף בן-צבי יפתח הערב את תערוכת היחיד שלו, "עומד נהר", שבה יציג ציורים מהשנתיים האחרונות.
  • פוריה1. תל-אביב (פוריה 1). אניסה אשכר, מרים כבסה, חן שיש, עמיקם תורן ועוד יציגו בתערוכת המחווה לאוצרת המנוחה נעמי אביב, "פולחן אביב", שתיפתח הערב.
  • תיאטרון גבעתיים. גבעתיים (רמז 40). תערוכה קבוצתית של אמנות הפופ הישראלית העכשווית, "פופ-ארט פטריוטי", תיפתח הערב. אוצרת: איילת אמוראי-בירן.
  • בית אבי חי. ירושלים (המלך ג'ורג' 44). התערוכה הקבוצתית "איזהו גיבור? גיבורי תרבות בחברה הישראלית בקריקטורות", תיפתח הערב. אוצר: אסף גמזו.
  • גלריה לורבר. רמת-גן (ידע-עם 8). פריטים ייחודיים מהאוסף הפרטי של מומחה לטקסטיל תאילנדי יוצגו בתערוכה "מורשת ארוגה", שתיפתח הערב בחסות שגרירות תאילנד והמחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר.
  • גלריה בזל. תל-אביב (השל"ה 1). תערוכת מכירת סוף השנה של עבודות מאוסף הגלריה תיפתח היום.

יום שישי (28.11)

  • הגלריה העירונית לאמנות. רחובות (יעקב 32). תערוכת היחיד של רונית אגסי "הברכה", שתיפתח בצהריים, עוסקת במחווה לפואמה "הברכה" שכתב ח"נ ביאליק. אוצרת: אורה קראוס.
  • גלריה עמליה ארבל. תל-אביב (בן-יהודה 100). ציורים ופסלים יוצגו בתערוכת היחיד "זמן אשה" של האמנית רחל אורן, שתיפתח בצהריים.
  • מרכז בית שמואל. ירושלים (אליהו שמאע 6). עבודות שמן אקספרסיביות יוצגו בתערוכה "מהמקום בו אני עומדת" של האמנית זהבי אפלבאום. אוצרת: דבורה גולדברגר.

    זהבי אפלבאום, "ממרפסת ביתי", 2007. מרכז בית שמואל, ירושלים

    זהבי אפלבאום, "ממרפסת ביתי", 2007. מרכז בית שמואל, ירושלים

יום שבת (29.11)

  • הצימר. תל-אביב (הגדוד העברי 5). בערב תיפתח התערוכה הראשונה של אמן הגרפיטי Serval, "Wild Night Life", שתכלול איורים על נייר.
  • גלריה טל. כפר-ורדים. תערוכת היחיד של האמן היפני-ישראלי קזואו אישיי, "Mujo", תיפתח בצהריים. אוצרת: עדי גרינפלד.
  • ביתן האמנים. ראשון-לציון (בילו 6). "שיכון המזרח ראשון-לציון", תערוכתו של דוד וקשטיין, תיפתח בערב. אוצרת: ג'ניפר בלוך.

    Serval, ללא כותרת, 2014. הצימר, תל-אביב

    Serval, ללא כותרת, 2014. הצימר, תל-אביב

עיצוב (27.11)

  • גלריה ארמנו טדסקי. לילינבלום 3, תל-אביב. היום תיפתח התערוכה "Foot – Re Space", שתסכם 20 שנות פעילות של יצירת נעליים במחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל. אוצרת: אלי (אליאורה) גינסבורג.
  • גלריה לורבר. שנקר (בניין מיטשל), רח' ידע-עם 8, רמת-גן. היום תיפתח התערוכה "מורשת ארוגה", טקסטיל ארוג ידנית מתאילנד, שתציג פריטים מהאוסף הפרטי של ד"ר אנוצ'ה טיראקנונט, מומחה לטקסטיל תאילנדי מסורתי ויועץ למוזיאון הטקסטיל של מלכת תאילנד.
  • גלריה פריסקופ. בן-יהודה 176, תל-אביב. היום תיפתח תערוכת היחיד של המעצב אנטון אדלשטיין, שיציג קולקציה אקספרימנטלית ואוונגרדית של תיקים בעיצובו תחת מותג Omtura. אוצר: ישעיהו איש-גבאי.

 
***

נסגרות

  • אנגל: תערוכת מכירה לרגל מעבר. עד 28.11.
  • גבעון, גבעון פורום לאמנות: "תל-אביב > פריז > תל-אביב". עד 29.11.
  • ג'ולי מ.: שי קרמר, "World Trade Center: Concrete Abstract". עד 29.11.
  • גלריה ליאונרדו: חיים ברקת, "אנרגיות". עד 30.11.
  • גלריה צדיק: חנן שלונסקי, "צעד נוסף". עד 30.11.
  • דביר: "לכל איש יש שם". עד 29.11.
  • טובה אוסמן: אבירו לילו, "מזיכרונותיו של הולך רגל"; ריקי פוך, מיצב. עד 3.12.
  • רוזנפלד: אנה לוקשבסקי, "הפרובינציאליים". עד 29.11.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): ישראל רבינוביץ, "נמצא"; שרה פלד, "סיסמוגרפיה"; אמיל אשר, "ננוצ'קה"; "אבנים טובות"; אברהם בלום, "שארית הכוונות הטובות"; קבוצת אוהל, "על גבול המדבר"; נעמי טדסקי בלנקט, "ממעמקים"; סבסטיאן מולדובן, וידיאו; אילנה ירון, "פרויקט קיר"; ורדה רותם, סדרת "בראשית". עד 29.11.
  • בית יגאל אלון: גד פרנק, "ציפורים בראש"; אצ'י ורנר-נירי, "יער חדש"; תמי סואץ, "Father ; Feather". עד 29.11.
  • גלריית החווה: "White T". עד 29.11.
  • המרכז לאמנות עכשווית: דרור דאום, "Scared to Die"; "Scared to Live". עד 4.12.
  • מרחב לאמנות: "Deadline". עד 30.11.
  • סדנת ההדפס ירושלים: הילה לולו לין, "נו ששש מת"; "בגוף המקום". עד 1.12.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: נועם עומר, "מתחת לכר". עד 1.12.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה: "ציור ואות". עד 30.11.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: ראידה אדון, "אשה ללא בית". עד 29.11; דוד ריב, "300-60-48". עד 29.11.

***

אירועים

  • מוזיאון ארץ ישראל: שיח גלריה בתערוכה של נפתלי אופנהיים, "אנשי הכנרת". ו', 28.11, 11:00.
  • מוזיאון וילפריד: שיח גלריה בתערוכה של כרמל אילן, "שדה של נייר". ו', 28.11, 11:00.
  • משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדי ו', 11:00, שבת, 13:15.
  • מוזיאון מאנה כץ: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:00.
  • הקצה: מפגש על קסם הריבוי בעקבות תערוכתו של אברהם אילת, "מצבי צבירה". שבת, 29.11, 11:30.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:30.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: שיח גלריה בתערוכה "מחשב מסלול מחדש". שבת, 29.11, 12:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות, עפולה: שיח גלריה וסיור בתערוכה של חיה גרץ-רן, "על חלוצות ודובים בעפולה". ג', 2.12, 12:00.
  • מוזיאון ישראל: שיח גלריה בתערוכה "פנים אל פנים". ג', 2.12, 19:00; שיח גלריה בתערוכה "חדש באוסף". ד', 3.12, 12:00.
  • גלריית הבית-הירוק: בתיה באר, "דין הבתים לשקוע". ציור; זהר שחר, "אנחנו, והם. ג'סר אל זרקא". צילום. ג'ורג' וייז 24, רמת אביב, תל-אביב. א'-ה', 18:00-09:00. עד 30.11.
  • מחסן 2, נמל יפו: אורנה בן עמי, "הוספתי את שמי בברזל". פיסול. א'-ה', שבת, 21:00-11:00, ו', 16:0-11:00. עד 6.12.
  • שנקר: "מורשת ארוגה". טקסטיל ארוג ידנית מתאילנד. גלריה לורבר בשנקר, ידע עם 8, רמת-גן. א'-ה', 20:00-16:00. עד 20.12.
  • יריד המזרח: זיו קורן, "Writing with Light". צילום. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 20:00-11:00. פתיחה: ה', 4.12. עד 31.12.
  • שד' דב הוז, חולון: תערוכת חוצות "White Shirt Exhibition". החולצה הלבנה דרך עדשות המצלמה. עד 31.12.
  • הכיכר הרומית, מזרח ירושלים: "עשוי מאבן". סולטאן סולימן, מתחת לכיכר לשער שכם. עד ינואר.
  • מוזיאון אילנה גור: "מקרינים אמנות". עבודות וידיאו על הקיר החיצוני של המוזיאון. עד 31.12; א', ג'-ה', ו', 16:00-10:00, שבת, 18:00-10:00. מוזיאון אילנה גור, מזל דגים, יפו. טל' 03-6837676. 30-25 שקל (38 שקל כולל סיור מודרך, 90 שקל כולל מופע מוזיקה).

 ***

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12: "הבלתי תלויים: עשור לאגריפס 12". עד 31.12. אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • אלון שגב: אריק לוי, "רכיבים פרימיטיבים". עד 25.12. שד' רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: ליליאנה פרבר ומיכל אורגיל, "When X and Y". עד 13.12; בחצר: ורד אהרונוביץ', "המזרקה". מיצב פיסולי. ללא מועד סיום. סמטת שלוש 5, תל-אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.
  • אנגל: תערוכת מכירה לרגל מעבר. עד 28.11. גורדון 26, תל-אביב, טל' 03-5225637. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • ארמנו טדסקי: "Foot Re Space". עיצוב נעליים, מגמת אופנה וצורפות, בצלאל. עד 19.12; "אי האמנים e artist 2014". תערוכה קבוצתית בדינמיקה משתנה. עד 26.12. לילינבלום 3, טל' 03-5170344. א', 19:00-15:00, ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • ברוורמן: רובין רוד, "Anima". שילובי מדיומים. עד 1.1. השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גבעון: "תל-אביב > פריז > תל-אביב". התערוכה מוצגת גם בגבעון פורום לאמנות. עד 29.11. גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גבעון פורום לאמנות: "תל-אביב > פריז > תל-אביב". התערוכה מוצגת גם בגלריה גבעון. עד 29.11. אלרואי 3 פינת שלוש 22, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-9490999. ה', 20:00-15:00, ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • ג'ולי מ.: שי קרמר, "World Trade Center: Concrete Abstract". צילום. עד 29.11. בצלאל יפה 10, תל-אביב, טל' 03-5607005. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גורדון: אסף בן-צבי, "עומד נהר". ציור. עד 12.12. בן-יהודה 95, טל' 03-5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גלריה בנימין: שירה גפשטיין מושקוביץ, "באר ירוקה". ציור. עד 27.12. צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה חזי כהן: קארסטן ניקולאי, "frequenz". מולטימדיה וסאונד. עד 27.12. וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ליאונרדו: דניאלה וורטמן, "זיקים שלי". ציור. פתיחה: ב', 1.12. עד 12.1; חיים ברקת, "אנרגיות". צילום. עד 30.11. בית-הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-08:00, ו', 13:00-08:00.
  • גלריה משרד בתל-אביב: דפנה ערוד, "יומן מלחמה צוק איתן". עד 19.12. זמנהוף 6, תל-אביב, טל' 03-5254191. ב'-ה', 18:00-11:00; ו', 14:00-11:00.
  • גלריה צדיק: חנן שלונסקי, "צעד נוסף". ציורי טמפרה על בד. עד 30.11. שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה', 17:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • גרשטיין: דוד גרשטיין, "Present Perfect". ללא מועד סיום. בן-יהודה 101, תל-אביב, טל' 03-5293826. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • דביר: "לכל איש יש שם". עד 29.11. ראשית-חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הקיבוץ: בועז ברקני ועמי רביב, "ניסיוני". אבסטרקט. עד 26.12. דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו', 14:00-11:00. תערוכה זו פתוחה גם בשבת, 14:00-11:00.
  • זומר: תומאס זיפ, תערוכת יחיד. מיצבים. עד 6.12. שד' רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.
  • זימאק: אילן ברוך, "מדבשו ומעוקצו". ציור; ליאוניד בלקלב, תערוכת יחיד. עד 20.12. ה' באייר 68, תל-אביב, טל' 03-6915060. א'-ה', 20:00-09:30, ו', 15:00-09:30.
  • טובה אוסמן: אבירו לילו, "מזיכרונותיו של הולך רגל". ציור; בחלון: ריקי פוך, מיצב. עד 3.12. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.
  • יאיר: ספי סנדיק, "זמן זיכרון". שמן על אלומיניום, בין אינטסיביות לאיפוק. עד 2.1. אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.
  • מינוס 1: "גם הפרופיל הוא אגרסיה". תערוכה קבוצתית מאוסף "הארץ". ללא מועד סיום. שוקן 18, תל-אביב, טל' 03-5121732. ו', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • מקום לאמנות: אריה ברקוביץ, "24". פסלי עץ. עד 6.12. שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • נגא: יוסף קריספל, "עור ארכיב". עבודות על נייר. עד 20.12. אחד-העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • נ&נ אמן (נלי אמן): צילה בינדר, איורים ל"כטוב בעיניכם" לתיאטרון הקאמרי. ללא מועד סיום. גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • עינגע: "מיתוגרפיות". רותי אגסי, נועה בן-נון-מלמד, אתי שוורץ. עד 20.12. בר-יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • פינברג פרוג'קטס: רקפת וינר-עומר, "יד הלשון". ציור ופיסול. עד 6.12. שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • רוזנפלד: אנה לוקשבסקי, "הפרובינציאליים". ציור. עד 29.11. שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • רוטשילד אמנות: יונתן פלס, ציורים. עד 6.12. יהודה הלוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • שלוש: אסף רהט, "כימרה". עבודות בפורמט גדול ועבודות חוטים ודבק. עד 13.12. מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • Contemporary by Golconda: בני אפרת, "היונה, קיץ 2062". הקרנת תיעוד של מיצב קרח ענק ועבודות חדשות וותיקות. עד 6.12. הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • Tempo Rubato: אורן הופמן, "Event Horizon". עד 27.12. סגולה 9, תל-אביב, טל' 2150302־072. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • Raw Art: ג'יימס אנסוורת, "כולם רוצים להיות מאושרים". רישומים, קולאז'ים והדפסים. עד 6.12. שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. ו'-שבת, 10.10-11.10, ג'-ד', 14.10-15.10, 14:00-11:00.

חללי תצוגה

 

  • אטליה שמי: "מרחקיו המוזרים". גיא רז, יחיאל שמי, אלי שמיר ועודד הירש. עד 14.2. כברי, טל' 04-9952709. ג'-ד', שבת, 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.
  • בית אוסף קופפרמן: "חסימות ופתחים". ללא מועד סיום; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: מקס אפשטיין, "מסיגי גבול". 13 חתולים בחלל הגלריה; "גוף עבודות". פיסול קרמי עכשווי. עד 27.12. העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): ישראל רבינוביץ, "נמצא"; שרה פלד, "סיסמוגרפיה". עבודות על נייר; אמיל אשר, "ננוצ'קה". צילום; "אבנים טובות". צורפות; אברהם בלום, "שארית הכוונות הטובות". צילום; קבוצת אוהל, "על גבול המדבר"; נעמי טדסקי בלנקט, "ממעמקים". הדפס, רישום, ציור; סבסטיאן מולדובן, וידיאו; אילנה ירון, "פרויקט קיר"; ורדה רותם, סדרת "בראשית". פיסול חוץ. עד 29.11. אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • בית יגאל אלון: גד פרנק, "ציפורים בראש". פסלי אבן של נשים-ציפורים; אצ'י ורנר-נירי, "יער חדש". מיצב של עצים וציפורים; תמי סואץ, "Father ; Feather". מעקב במצלמה אחר צוצלת. עד 29.11. קיבוץ גינוסר, טל' 04-6727700. א'-ה', שבת, 16:00-08:30, ו', 15:00-08:30.
  • בצלאל בהר-הצופים: קבוצת A5, "Aeon Profit, Piano Forte". תכשיטים. עד 14.12. גלריית המחלקה לצילום, קומה 8, קמפוס הר הצופים, בצלאל. א'-ה', 19:00-10:00.
  • גלריה דוויק: רותי הלביץ כהן ויהושע סובול, "חיות אדם". דיאלוג בין כתיבה לציור. עד 30.12. מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות שאננים, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע 20:00-10:00.
  • גלריה דן: מישה רפופורט, "פלישה". עיצוב מוצר על בסיס רדי-מייד. עד 18.12. בן-יהודה 107, תל-אביב. א'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:30-10:30.
  • גלריה חנקין: נאזה קרמן, "שידור חוזר, באופנה". תכשיטנות ואמנות שימושית אקולוגית. עד 27.12. חנקין 109, חולון. א'-ה', 12:30-10:00, 19:00-16:00, ו', 12:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • גלריה טל: קזואו אישיי, "Mujo". ציור, קליגרפיה, רישומי דיו ועוד. פתיחה: שבת, 29.11, 12:00. עד 25.4. חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.
  • גלריה כברי: ירון אתר, "ארוחת צהריים עם התאומות". עד 20.12. כברי, טל' 04-9952252. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת וחג, 15:00-11:00.
  • גלריה לאמנות ישראלית, טבעון: יורם אפק, "הולך אל עצמו". פיסול בחוט ברזל, יציקות וציור. עד 27.12. מרכז ההנצחה, רח' המגדל 2, קריית-טבעון, טל' 04-9835506. א'-ה', 13:00-08:00, 19:00-16:00, ו', 11:30-08:30, שבת, 13:00-11:00.
  • גלריית בית-הספר מוסררה: "פוטופואטיקה 4". שלוש תערוכות: "גזר דין גוף". הגוף ביחסי אדם-סביבה; איתי אייזנשטיין ותומר קאפ, "העצמי כרחוב, כמרחב מפוצל". צילום; "לכל מקום יש דרום". תערוכה חברתית. עד 25.12. הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.
  • גלריית החווה: "White T". בעקבות הטי שירט הלבנה. עד 29.11. הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • גלריית משונע: אבינועם שטרנהיים, Home Defender"". פסל גדול ממדים וסדרת ציורי שמן. עד 11.12. הרצל 112, תל-אביב. ג', ה', 22:00-18:00, ו', 16:00-12:00.
  • גלריית עין-הוד: "ארבעה אמנים, ארבעה מבטים". עד 10.12. עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.
  • הגלריה במכללת אורנים: "שלום שלום בלון אדום". איורים בהשראת "חמישה בלונים" במלאות 40 שנה לספר. עד 21.1. מכללת אורנים, קריית-טבעון, טל' 04-9838751. א'-ה', 15:00-08:00.
  • הגלריה העירונית כפר-סבא: מנשה קדישמן, "עמק העצבות, סיכום ביניים 2014-2012". רישומים. עד 15.1. גאולה 12, כפר-סבא, טל' 09-7649303. א'-ה', 12:00-09:00, 20:00-16:00, ו', 12:00-09:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות, עפולה: חיה גרץ-רן, "על חלוצות ודובים בעפולה". ציור; "מקרוב ומרחוק". עד 31.12. חטיבה תשע 15, עפולה, טל' 04-6591677. ב', ג', ו'-שבת, 13:00-11:00, ד'-ה', 19:00-17:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות ראשון-לציון: אלכס טוביס, "התיישבות תחילה"; נורית גור-לביא, "פריחה מקומית". עד 17.12. רוטשילד 7, ראשון-לציון. ב'-שבת, 13:00-10:00, ג', 18:30-16:30.
  • הגלריה העירונית לאמנות, רחובות: רונית אגסי, "הברכה". מחווה לפואמה של ביאליק. פתיחה: ו', 28.11, 11:30. עד8.1. יעקב 32, רחובות, טל' 08-9390390. א', ה', 13:00-09:00, 19:00-17:00, ב'-ד', 13:00-09:00.
  • הגלריה לאמנות אום אל-פחם: "העץ הנדיב". סמליותו של עץ הזית. עד 13.12. אום אל-פחם, טל' 04-6315257. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.
  • הגלריה לאמנות רמות-מנשה: רינה חייקין, "בים העתיק שלנו". עד 17.1. רמות-מנשה, טל' 052-3864955, 052-6261069. שבת, 13:00-11:00.
  • הגלריה ע"ש מורל דרפלר, ויצו חיפה: יוליה מרקמן, "פני הזרים לי". צילום. עד 7.12. הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562540. א'-ה', 17:00-10:00.
  • החנות: אמנדה מל, "טפו טפו טפו". עד 17.12. העלייה 31, טל' 5341223־052. כל השבוע 24 שעות (התצוגה בחלון הראווה).
  • הירקון 19 (המדרשה): מיכל נאמן, "מיקי-Mouth". עד 26.12. הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. א'-ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית: "מכניקה עדינה"; בקי מיינר, "התנאים 11/6". עד 17.1. האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • המרכז לאמנות עכשווית: דרור דאום, "Scared to Die"; "Scared to Live". עד 4.12. קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית: בקי מיינר, "התנאים 11/6". קולאז'ים של שכונת ג'סי כהן. עד 17.1. האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • המשכן לאמנות בית מאירוב: "ספורט אלגנט". עד 3.1. הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הקצה: אברהם אילת, "מצבי צבירה". עד 20.12. לוחמי-הגטאות 34, נהריה, טל' 04-9926819. ב', 19:00-16:30, ה', 13:00-10:30, ו', 15:00-12:00, שבת, 13:00-11:00.
  • זהזהזה: אדריכל יוסי קורי / סטודיו גאוטקטורה, "אדוות אקולוגיות". עד 27.12. מבנה 21, נמל תל-אביב, טל' 03-5444261. ב'-ה', 18:00-12:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 19:00-12:00.
  • מכללת דוד ילין: "סבל". עד 15.12. המעגל 7, בית-הכרם, ירושלים, טל' 054-4874684. ב'-ד' 14:00-10:00.
  • מנשר: "סטנדרט כפול". פרשנות למושג "צילום". עד 11.12. דוד חכמי 18, תל-אביב, טל' 03-6887090. א'-ה', 19:00-11:00.
  • מרחב לאמנות: "Real A State". עד 1.1; "Deadline". עד 30.11. כיכר קדומים 8, יפו, טל' 2353898־052. א'-ה', 18:00-09:00 או בתיאום מראש.
  • מרכז באוהאוס תל-אביב: "כרמל, בנייה בסגנון הבינלאומי בחיפה". עד 13.1. דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 19:30-12:00.
  • מרכז גוטסמן לתחריט: "קירות פורחים". הדפסים. ללא מועד סיום. קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-7:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.
  • סדנת ההדפס ירושלים: הילה לולו לין, "נו ששש מת". תצריבים, הדפסי רשת, ספרי אמנית ומיצב; "בגוף המקום". עד 1.12. שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-08:00 או בתיאום מראש.
  • עמליה ארבל חלל: רחל אורן, "זמן אשה". ציור ופיסול. פתיחה: ו', 28.11, 12:00. עד 17.12. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5444399. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 13:00-11:00.
  • פוריה 1: "פולחן אביב". עד 25.12. פוריה 1, שכונת נגה, יפו, טל' 0523601556; ג'-ד', ו', 13:00-11:00, ה', 20:00-18:00.
  • פלורנטין 45: חיה שפס-אבטליון, "בעקבות האור". צילום. פתיחה: ה', 4.12. עד 16.12. פלורנטין 45 פינת השוק, תל-אביב, טל' 050-2763249. ג'-ה', 13:00-11:00, 18:00-16:00, ב', ו'-שבת, 13:00-11:00.
  • פריסקופ: אנטון אדלשטיין, "Omtura". תיקים. ללא מועד סיום. בן-יהודה 176, תל-אביב, טל' 03-5226815. ב'-ה', 20:00-17:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר: "אימרסיה בבית העיר". גיימינג והגבול בין אמיתי לווירטואלי. ללא מועד סיום. ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.
  • בית התפוצות: "מזל וברכה". מיתוסים ואמונות תפלות באמנות ישראלית עכשווית. עד 31.12; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע. אוניברסיטת תל-אביב, רמת אביב, טל' 03-7457800. א'-ג' 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.
  • בית ראובן: ציורי ראובן מאוסף המוזיאון, תצוגה ביוגרפית. תצוגת קבע. ביאליק 14, טל' 03-5255961. ב', ד'-ו' 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים, כניסה חופשית בימי שלישי 20:00-16:00 (במסגרת שנת ראובן).
  • ביתן הלנה רובינשטיין: "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע. שד' תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המוזיאון הימי הלאומי: רועי קופר, "ים שקט". צילום. עד 7.3; "אלים, אלות וגיבורים מהמיתולוגיה: בפיסול היווני-רומי". עד 1.5. דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 15:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס: מישל קישקה, "קומיקס קוֹם איל פוֹ". עולם הקומיקס של קישקה לילדים; "הטיול הגדול של דובי קייך". מסע של קומיקס מעיתון לספר; איזה הרשקוביץ, "מאיירת". עד 14.2; "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע. ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.
  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב: "בזכות האיפוק: הבזקים של ברוטליזם חיפאי". ללא מועד סיום. שד' הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ג'-ד', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: נועם עומר, "מתחת לכר". ציור ורישום. עד 1.12; פסי מרגוליס, "ביקור מולדת/זמן אחר". ציור; רותי סגל, "האמנות שמאחורי הנוף"; ג'ון בייל, ציור. ללא מועד סיום; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; מרים גמבורד, "אמת בדויה". רישום. ללא מועד סיום. עבודות מאוסף המוזיאון, עבודות של אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג. ללא מועד סיום. דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 03-7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.
  • מובי מוזיאוני בת-ים: חיים דעואל לוסקי, "צילום אופקי". גוף עבודות מארבעה עשורים. התערוכה בנויה סביב 12 מצלמות שלוסקי בנה. עד 10.1; תערוכה היסטורית לתולדות בת-ים. תצוגות קבע. סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון ארץ ישראל: נפתלי אופנהיים, אנשי הכנרת". צילום. עד 28.2; "פורחים בגיל". מיצב פרחי קרמיקה. עד 27.12; מירי דוידוביץ, "רוק בשחור". צילום. תרבות המועדונים בשנות ה-80. עד 28.2; מינדי וייזל, "חוצה קווים". אמנות בזכוכית. עד 31.12; "הגרסה המאוירת". עד 30.12. חיים לבנון 2, רמת אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).
  • מוזיאון אשדוד לאמנות: "עד שתצא מקולי". עבודות המשלבות בין דפוסים מערביים לזיקה פרטית למקורות תרבותיים שנמחקו תחת מנגנוני "כור ההיתוך". עד דצמבר 2014; "שעת הקסם-אור וצבע כחומר". לכל המשפחה. ללא מועד סיום. דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30. כניסה: 30-15 שקל (15 שקל עד 31.12).
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן: "מגשר לאשדותיים, 90 שנה". עד 13.12. קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת וחג, 14:00-10:00.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה: אבנר שר ודיויד אייזקס, "ציפור על תיל". ללא מועד סיום; "ציור ואות". עד 30.11; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע. קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון האסלאם: "יומנו של חמור". בעקבות דמות החמור. עד מרץ 2015. הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291/2. ב'-ד' 15:00-10:00, ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון הכט: זוכי תחרות יוצרים צעירים באמנות פלסטית 2014. ללא מועד סיום; תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה. אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. הכניסה חופשית.
  • מוזיאון הנגב לאמנות: "חמישים שנים לאנדרטת הנגב/חמישים שנים לפיסול הציבורי של דני קרוון". עד 31.1. העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון העיצוב חולון: "קוטור חדש, איריס ואן הרפן". השפעת הטבע על עיצוב בגדים. עד 7.3. פנחס אילון 8, חולון. טל' 073-2151500. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.
  • מוזיאון העיר חיפה: "בין חיפה ליריחו" צילומים של זאב אלכסנדרוביץ'. עד 1.3. שד' בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד'16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:0-10:00, שבת, 15:00-10:00.
  • מוזיאון הרמן שטרוק: פרנסיסקו גויה, "יצירות מופת על נייר". עד 25.1; הרמן שטרוק, "רומנטיקן על הכרמל". ללא מועד סיום. ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד' 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: "בחזרה לברלין". הקבץ תערוכות: עילית אזולאי, "הכמוס הגמור בגלוי". מיצב צילום וקול; "מכתב ממר פאוסטוס, שבע קריאות מברלין". וידיאו וקול; אֵריק שימן, "ספר מבקרים: תצלומים מתוך ארכיון אישי". עד 17.1; תערוכות במסגרת "אוסף+": צבי לחמן, "עמודים"; "מאוסף יעקב אלקוב". ללא מועד סיום. הבנים 4, הרצליה, טל' 09-9551011. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים.
  • מוזיאון וילפריד: ז'אנג שיאטאו, "שלושה אלפי עולמות". וידיאו; כרמל אילן, "שדה של נייר". בין ציור לפיסול. עד 31.3. קיבוץ הזורע, טל' 04-9899566. ב', ד'-ו', 14:00-09:00, ג', 18:00-12:00, שבת וחג, 16:00-10:00.
  • מוזיאון חיפה לאמנות: אולף ברוינינג, "קבוצות". צילום וסרט; שרי כראל, "אי הסימנים". הדפס רשת וצבע על זכוכית; "שימוש משני". עבודות של יאיר ברק, אסף עברון וטליה קינן; "פווקוס, מאוסף מוזיאון חיפה לאמנות". עד 8.3; "שושלות, מאוסף מוזיאון חיפה". עד 25.7; במרכז האמנויות: "חם-קר-נוזל-מוצק". לכל המשפחה. עד 8.2.2015. שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.
  • מוזיאון יפו: "מיני ארט". מיניאטורות. עד 31.1. טיילת מפרד שלמה 10, יפו. א'-ה', שבת, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:0 (מספטמבר סגור בימי א'). 50 שקל למבוגר, 45 שקל לילד.
  • מוזיאון ינקו-דאדא: רעיה טרינקר ובות'ינה אבו-מלחם, עבודות רקמה ותפירה; דניז רונה וחליל בלבין, עבודות מאתגרות ומטרידות; דורון פישביין ודורון וולף, מודלים קלאסיים שעברו תהליך פוסט-מודרניסטי; אלינת שורץ וורוניק ענבר, עבודות. עד 15.1. כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:30-09:30, ו' וערבי חג, 14:00-09:30, שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון ישראל: "עד אשר נמצא מקום". על המעגל באמנות המחול בישראל. צילום, וידיאו, רישום וכרזות. פתיחה: ג', 2.12. עד 28.2; "ג'אקומנטי בשני ממדים". רישום, הדפס ופיסול. עד 9.2; "האמן והסטודיו". עד 2.8.2015; "אי שקט" חדש באמנות העכשווית. עד 3.1; ג'יימס טורל, "מקום לאור". עד 3.1; "שפת הלבוש: ארון הבגדים היהודי". עד 3.1; "חומר מכושף באמנות אפריקאית". עד 17.1; דאג ומייק סטארן, "ביג במבו". עד 30.4; "הידור נשים: תשמישי קדושה מאת מעצבות עכשוויות". עד 10.2; פנים אל פנים". עד 31.1. באגף הנוער: "מסעות". ההתרגשות בגילוי ארץ לא נודעת. עד 28.2. שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו', וערב חג 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ה', עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג', ושבת, ובאוגוסט.
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות: "דיוקן עצמנו במבט לאחור"; "מעשה בענק, בגמד ובנסיכה". לכל המשפחה. ללא מועד סיום. רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: "מחשב מסלול מחדש". המעבר לעולם פוסט-גלובלי; דנה לוי, "תצוגה ארעית". וידיאו. עד 24.1. ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת, חינם.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: אוהד מטלון, "פוטו אופ". עד 17.1; טום פרידמן, "למעלה באוויר". מיצב. עד 15.3; "צורות חיות". חואן מירו, מקס ארנסט: הדפסים מהאוסף. עד 7.3; דוד ינאי, "אדריכלות וגנטיקה". עד 21.2; יאיר ברק, "מתרחק ממשהו, נועץ בו את עיניו". צילום. עד 7.2; מיכאל בורמנס, "אין מתוק מזה". עבודות על נייר, ציורים וסרטים. עד 31.1; ראידה אדון, "אשה ללא בית". וידיאו. עד 29.11; מרינה אברמוביץ', "Rhythm 0, 1974". מיצב המשחזר את המיצג של אברמוביץ' בנאפולי. עד 14.2; דוד ריב, "300-60-48". ציור, וידיאו. עד 29.11; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "אנדי וורהול: ציור של צעצוע". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום; חדרים מיניאטוריים מאוסף הלנה רובינשטיין; אימפרסיוניזם, פוסט אימפרסיוניזם ואסכולת פריז; אמנות המאה ה-20; אמנות עכשווית: מאוסף המוזיאון ושאילות. תצוגות קבע. שד' שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).
  • משכן לאמנות עין-חרוד: חנה דיין, "פנים". עד 20.3; חיים מאור, "יהודי טוב". עד 20.2; דוד וקשטיין, "דוד וקשטיין ציור, 2014-1975". עד 27.12; "אוסף המוזאון, דיוקנאות", עד 20.2; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע. עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.