מדריך, 23–30 באוקטובר 2014

תערוכות נסגרות | אירועים | מדריך גלריות ארצי | מוזיאונים לאמנות

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

  1. תערוכות נסגרות
  2. אירועים
  3. מדריך גלריות ארצי

***

נסגרות

  • ארמנו טדסקי: "אי האמנים e artist 2014". עד 24.10.
  • גלריה חזי כהן: ויק מוניס, "תמונות כתבי עת 2"; אייל וייזר ורמי מימון, "מרחב". עד 25.10.
  • גלריה צדיק: אברהם קאן, "אחווה". ציור נאיבי. עד 25.10.
  • זומר: "Feels Like Heaven". עבודות על נייר. עד 25.10.
  • זימאק: קובי אסף, "הלם החיים". עד 24.10.
  • מקום לאמנות: "ווטסאפ /מאוסף בנו כלב לחם, אדמה או שיר". עד 25.10.
  • עינגע: אלונה הרפז, "מלח". עד 25.10.
  • רוזנפלד: "כוח משיכה". עד 25.10.
  • Raw Art: יורם קופרמינץ, "גיהנום". עד 25.10.
  • אטליה שמי: אלון פורת, "פועל אמנות". עד 26.10.
  • גלריה כברי: "סל שברים". עד 25.10.
  • גלריית עין-הוד: "עולמה הנאיבי של אביבה סינסיני". עד 27.10.
  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים: "דיוקן הרצליה". עד 29.10.
  • החנות: נועה טורקניץ', "מנהרות". עד 25.10.
  • זהזהזה: אדריכל רועי סקר ואורי כרמלי ליאונוב, "חוזה". עד 25.10.
  • מיקה, אמנות ישראלית: שרון פידל, עבודות. עד 28.10.
  • המוזיאון הפתוח לצילום: פסי גירש, "עבודות 2014-1987". עד 28.10.
  • מוזיאון העיצוב חולון: "קיפולים". עד 25.10.
  • מוזיאון הרמן שטרוק: "אמנות ההדפס היום". עד 26.10.
  • מוזיאון ישראל: "שפת הלבוש, ארון הבגדים היהודי". עד 25.10.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: "פרויקט שימור: ציורים של מארק שאגאל". עד 30.10; דוד ניפו, "שבתי וראה תחת-השמש". עד 26.10; עתי חן, "בין לבין". עד 25.10; איוה כפרי, "Multiplanes". עד 25.10.

    פסי גירש, ללא כותרת, מתוך הסדרה "צילום בסתר" 2014, הכף ממחנה הריכוז שטוטהוף. המוזיאון הפתוח לצילום, עד 28.10

    פסי גירש, ללא כותרת, מתוך הסדרה "צילום בסתר" 2014, הכף ממחנה הריכוז שטוטהוף. המוזיאון הפתוח לצילום, עד 28.10

***

אירועים

 

  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: שיח גלריה במיצב הפיסולי של ורד אהרונוביץ', "המזרקה". ו', 24.10, 11:00.
  • מוזיאון מאנה כץ: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:00.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:30.
  • גלריה P8: שיח גלריה בתערוכה "רוך וקושי, הגיל השלישי והמגדר הרביעי". שבת, 25.10, 12:00.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: שיח גלריה בתערוכה "מחשב מסלול מחדש". שבת, 25.10, 12:00.
  • מוזיאון ישראל: שיח גלריה בתערוכה של ג'יימס טורל, "מקום לאור". ג', 28.10, 19:00; שיח גלריה בתערוכה "פנים אל פנים". ד', 29.10, 12:00.
  • מוזיאון אילנה גור: "מקרינים אמנות". עבודות וידיאו על הקיר החיצוני של המוזיאון. עד 8.11; א', ג'-ה', שבת, 21:30-10:00, ב', ו', 16:00-10:00. מוזיאון אילנה גור, מזל דגים, יפו. טל' 03-6837676. 30-25 שקל (38 שקל כולל סיור מודרך, 90 שקל כולל מופע מוזיקה).
  • מוזיאון פרטי פרסלר: "מדרזדן לתל-אביב, לאה גרונדיג: 1948-1933". וולפסון 54, תל-אביב. א'-ה', 15:00-10:00, ו', 14:00-10:00. עד 11.11.
  • שדרות דב הוז, חולון: תערוכת חוצות "White Shirt Exhibition". החולצה הלבנה דרך עדשות המצלמה. עד 31.12.

 

***

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12: "הבלתי תלויים: עשור לאגריפס 12". תערוכה קבוצתית. עד 3.12. אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • אלון שגב: אריק לוי, "רכיבים פרימיטיבים". פתיחה: ה', 30.10, 20:00. עד 25.12. שד' רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: דביר כהן-קידר, "i love ikooki". ציור, רישום, אנימציה, פיסול ואפליקציית אייפון ואייפד. עד 14.11; בחצר: ורד אהרונוביץ', "המזרקה". מיצב פיסולי. ללא מועד סיום. סמטת שלוש 5, תל-אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.
  • ארמנו טדסקי: "אי האמנים e artist 2014". עד 24.10. לילינבלום 3, טל' 03-5170344. א' 19:00-15:00, ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • ברוורמן: רובין רוד, "Anima". שילובי מדיומים. עד 1.1.2015. השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גבעון: "תל-אביב > פריז > תל-אביב". התערוכה מוצגת גם בגבעון פורום לאמנות. עד 1.11. גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גבעון פורום לאמנות: "תל-אביב > פריז > תל-אביב". התערוכה מוצגת גם בגלריה גבעון. עד 1.11. אלרואי 3 פינת שלוש 22, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-9490999. ה', 20:00-15:00, ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • ג'ולי מ.: שי קרמר, "World Trade Center: Concrete Abstract". צילום. פתיחה חגיגית: ה', 30.10, 20:00. עד 29.11. בצלאל יפה 10, תל-אביב, טל' 03-5607005. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גורדון: מאיה כהן לוי, "עקבות וצללים". ציור ורישום. עד 15.11. בן-יהודה 95, טל' 5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גורדון 2: אלימה ושרון פוליאקין, רישום ופיסול. עד 15.11. נתן החכם 4, תל-אביב, טל' 03-5290011. ב'-ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גלריה בנימין: "מפגשים מיתולוגיים". על משמעות וחשיבות הידע האנושי. עד 22.11. צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה חזי כהן: ויק מוניס, "תמונות כתבי עת 2". קולאז'ים; אייל וייזר ורמי מימון, "מרחב". שילוב של תיאטרון, וידיאו ומיצג. עד 25.10. וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ליאונרדו: חיים ברקת, "אנרגיות". צילום. פתיחה: א' 27.10. עד 30.11. בית-הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-08:00, ו', 13:00-8:00.
  • גלריה משרד בתל-אביב: "גבולות". אמניות דתיות יוצרות בנושאי גבולות והגבלות. פתיחה: ג', 28.10. עד 14.11. זמנהוף 6, תל-אביב, טל' 03-5254191. ב'-ה', 18:00-11:00; ו', 14:00-11:00.
  • גלריה צדיק: אברהם קאן, "אחווה". ציור נאיבי. עד 25.10. שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה', 17:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • גלריה P8: "רוך וקושי, הגיל השלישי והמגדר הרביעי", חלק א'. זקנה באמנות עכשווית. עד 1.11. יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ג', 15:00-11:00, ד'-ה' 19:00-15:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • גלריית משונע: "פופא". תערוכה קבוצתית. עד 1.11. הרצל 112, תל-אביב. ג', ה', 22:00-18:00, ו', 16:00-12:00.
  • גרשטיין: דוד גרשטיין, "Present Perfect". ללא מועד סיום. בן-יהודה 101, תל-אביב, טל' 03-5293826. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • דביר: "לכל איש יש שם". תערוכה קבוצתית. עד 29.11. ראשית-חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הקיבוץ: גליה אורי, "נעורים בספרטה". ציור. עד 22.11. דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו', 14:00-11:00. תערוכתה של אורי תהיה פתוחה גם בשבתות, 14:00-11:00.
  • זומר: תומאס זיפ, תערוכת יחיד. מיצבים. פתיחה: ה', 30.10, 20:00. עד 6.12; "Feels Like Heaven". עבודות על נייר. עד 25.10. שד' רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.
  • זימאק: אילן ברוך, "מדבשו ומעוקצו". ציור. פתיחה: ה', 30.10, 20:00. ללא מועד סיום; קובי אסף, "הלם החיים". עד 24.10. ה' באייר 68, תל-אביב, טל' 03-6915060. א'-ה', 20:00-09:30, ו', 15:00-09:30.
  • טובה אוסמן: דנה בהרב, "ממוביליה". מיצב. עד 12.11. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.
  • מינוס 1: "גם הפרופיל הוא אגרסיה". תערוכה קבוצתית מאוסף "הארץ". ללא מועד סיום. שוקן 18, תל-אביב, טל' 03-5121732. ו', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • מקום לאמנות: "ווטסאפ, מאוסף בנו כלב, לחם, אדמה או שיר". עד 25.10. שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • נגא: נבט יצחק, "ארץ יצורי הפרא". מיצב וידיאו. עד 31.10. אחד-העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • נ&נ אמן (נלי אמן): תערוכת קיץ. ללא מועד סיום. גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • עינגע: אלונה הרפז, "מלח". וידיאו וציור. עד 25.10. בר-יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • רוזנפלד: "כוח משיכה". מיניות המגיחה בחיי היומיום. עד 25.10. שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • רוטשילד אמנות: אורי בלייר, לודוויג בלום, "שני ציירים במדבר". עד 31.10. יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • שלוש: אסף רהט, "כימרה". עבודות בפורמט גדול ועבודות חוטים ודבק. עד 29.11. מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • Contemporary by Golconda: בני אפרת, "היונה, קיץ 2062". הקרנת תיעוד של מיצב קרח ענק ועבודות חדשות וותיקות. עד 6.12. הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • Tempo Rubato, גיל מרקו שני, "בלגרד". עד 15.11. סגולה 9, תל-אביב, טל' 2150302־072. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • Raw Art: ג'יימס אנסוורת, "כולם רוצים להיות מאושרים". רישומים, קולאג'ים והדפסים העוסקים במחזור החיים. פתיחה: ה', 30.10, 20:00. עד 6.12. יורם קופרמינץ, "גיהנום". עד 25.10. שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. ו'-שבת, 10.10-11.10, ג'-ד', 14.10-15.10, 14:00-11:00.

חללי תצוגה

  • אטליה שמי, אלון פורת, "פועל אמנות". עד 26.10. כברי, טל' 04-9952709. ג'-ד', שבת, 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.
  • בית אוסף קופפרמן, משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית, "בטון, בולימיה". תרבות הבטון והמלט. עד 1.11. העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב), גיל דסיאנו-ביטון, "עיר ובהלות". ציור; ישעיהו שמיר, "דו-שיח". ציור; סעיד אבו שקרה, "שטח אש". ציור; בעז נוי, "שעת תחתית". ציור; אתי עמרם, "לא מגולוון". ציור על לוחות ברזל; רינת שיינה דוידוביץ, "התהוות". מיצב; תגר ויויאנה, "La Sagrada Familia". פיסול; מאירה פורת, "נשף". ציור; גליה גלוקמן, "Pixels". קולאז'; ורדה רותם, סדרת "בראשית". פיסול חוץ. עד 1.11. אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • בית הגפן, "על הסכנה שבסיפורים לא מסופרים". עד 1.11. הגפן 2, חיפה. א'-ה', 16:00-8:30; ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • בית יגאל אלון, גד פרנק, "ציפורים בראש". פסלי אבן של נשים-ציפורים; אצ'י ורנר-נירי, "יער חדש". מיצב של עצים וציפורים; תמי סואץ, "Father ; Feather". מעקב במצלמה אחר צוצלת. עד 29.11. קיבוץ גינוסר, טל' 04-6727700. א'-ה', שבת, 16:00-08:30, ו', 15:00-08:30.
  • גלריה דוויק, רותי הלביץ כהן ויהושע סובול, "חיות אדם". דיאלוג בין כתיבה לציור. עד 30.12. מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות-שאננים, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע, 20:00-10:00.
  • גלריה חנקין, ישראלה הרגיל, "אובייקט/סובייקט". עיצוב מוצר על בסיס רדי מייד. עד 15.11. חנקין 109, חולון. א'-ה', 12:30-10:00, 19:00-16:00, ו', 12:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • גלריה טל, עבודות של אמני כפר-ורדים. עד 8.11. חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.
  • גלריה כברי, "סל שברים". עד 25.10. כברי, טל' 04-9952537. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת וחג, 15:00-11:00.
  • גלריה לאמנות גבעת-חיים איחוד, ז'אק ז'אנו, "שיקוף II". עד 4.11. גבעת חיים איחוד, טל' 054-9039945. ו', 15:30-10:30, שבת, 16:00-10:30.
  • גלריית בית-הספר מוסררה, "פוטופואטיקה 4". שלוש תערוכות: "גזר דין גוף". הגוף ביחסי אדם-סביבה; איתי אייזנשטיין ותומר קאפ, "העצמי כרחוב, כמרחב מפוצל". צילום; "לכל מקום יש דרום". תערוכה חברתית. עד 25.12. הע"ח 9 מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.
  • גלריית החווה, "White T". בעקבות הטי שירט הלבנה. עד 29.11. הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב' 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • גלריית עין-הוד, "שקט". עד 27.12; "עולמה הנאיבי של אביבה סינסיני". עד 27.10. עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.
  • האגף השני, אריק שימן, "c'était son monde" (זה היה עולמו). צילום. עד 1.11. הנמל 67, חיפה, טל' 04-8669463. ב', 21:00-18:00, ג', 24:00-20:00, ה', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים, "דיוקן הרצליה". עד 29.10. בן-גוריון 7, הרצליה, טל' 09-9589986. א', ג'-ה', 13:00-10:00, 19:00-13:00, ו', 13:00-10:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות, עפולה, חיה גרץ-רן, "על חלוצות ודובים בעפולה". ציור; "מקרוב ומרחוק". עד 31.12. חטיבה תשע 15, עפולה, טל' 04-6591677. ב', ג', ו'-שבת, 13:00-11:00, ד'-ה' 19:00-17:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות ראשון-לציון, אלכס טוביס, "התיישבות תחילה"; נורית גור-לביא, "פריחה מקומית". פתיחה: שבת, 25.10, 20:00. עד 17.12. רוטשילד 7, ראשון לציון. ב'-שבת, 13:00-10:00, ג', 18:30-16:30.
  • הגלריה העירונית לאמנות, רחובות, "תך נסתר". עד 14.11. יעקב 32, רחובות, טל' 08-9390390. א', ה', 13:00-09:00, 19:00-17:00, ב'-ד', 13:00-09:00.
  • הגלריה לאמנות אום אל-פחם, "העץ הנדיב". סמליותו של עץ הזית. עד 13.12. אום אל-פחם, טל' 04-6315257. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.
  • הגלריה ע"ש מורל דרפלר, ויצו חיפה, שרי מירון, "עמית, אודי ושרי". צילום. פתיחה: א' 26.10, 18:00. עד 4.11. הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562540. א'-ה', 18:00-10:00.
  • החנות, נועה טורקניץ', "מנהרות". עד 25.10. העלייה 31, טל' 052-5341223. כל השבוע 24 שעות (התצוגה בחלון הראווה).
  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, "מכניקה עדינה"; בקי מיינר, "התנאים 11/6". עד 17.1. האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • המרכז לאמנות עכשווית, דרור דאום, "Scared to Die"; "Scared to Live". עד 4.12. קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המקלט לאמנות, רונן סימן-טוב, "קומי צאי מתוך ההפיכה". ציור אלגורי על פי סימנים. עד 27.11. יהודה המכבי 7, מקור-ברוך, ירושלים. א'-ה', 22:00-19:30.
  • המשכן לאמנות בית מאירוב, "מכחול האש". בעקבות שיריו של רוני סומק. עד 8.11. הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • זהזהזה, אדריכל רועי סקר ואורי כרמלי ליאונוב, "חוזה". עד 25.10. מבנה 21, נמל תל-אביב, טל' 03-5444261. ב'-ה', 18:00-12:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 19:00-12:00.
  • מיקה, אמנות ישראלית, שרון פידל, עבודות המתארות סיטואציות מחיי היומיום. עד 28.10. בן-יהודה 97, תל-אביב, טל' 03-9525830. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • מנשר, יפתח בלסקי, "מלכודות ופתיונות". אובייקטים, צילום, וידיאו. עד 6.11. דוד חכמי 18, תל-אביב, טל' 03-6887090. א'-ה', 19:00-11:00.
  • מרחב לאמנות, "Deadline". עד 30.11. כיכר קדומים 8, יפו, טל' 052-2353898. א'-ה', 18:00-09:00 או בתיאום מראש.
  • מרכז גוטסמן לתחריט, "קירות פורחים". הדפסים. ללא מועד סיום. קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-7:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.
  • סדנאות האמנים, ליז חג'ג' וצחי בוחבוט, "Domino Dancing"; הראל לוז, תערוכת יחיד. שתי התערוכות בוחנות התייחסות לדימויים בעלי פוטנציאל איקוני. עד 22.11. קלישר 5, תל-אביב, טל' 03-6830505. ג'-ה', 19:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • סדנת ההדפס ירושלים, הילה לולו לין, "נו ששש מת". תצריבים, הדפסי רשת, ספרי אמנית ומיצב; "בגוף המקום". עד 1.12. שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-8:00 או בתיאום מראש.
  • פלורנטין 45, "2 בסולם ריכטר". דימויים וסיטואציות מתוך מרחב מוכר שעובר טלטלה. ללא מועד סיום. פלורנטין 45 פינת השוק, תל-אביב, טל' 050-2763249. ג'-ה', 13:00-11:00, 18:00-16:00, ב', ו'-שבת, 13:00-11:00.
  • פריסקופ, רינה פלג, "חלומות קלועים ברשת". עד 22.11. בן-יהודה 176, תל-אביב, טל' 03-5226815. ב'-ה', 20:00-17:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר, "אימרסיה בבית העיר". גיימינג והגבול בין אמיתי לווירטואלי. ללא מועד סיום. ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.
  • בית התפוצות, "מזל וברכה". מיתוסים ואמונות תפלות באמנות ישראלית עכשווית. עד 31.12; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע. אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג', 16:00-10:00; ד'-ה' 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.
  • בית ראובן, ציורי ראובן מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע. ביאליק 14, טל' 5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים, כניסה חופשית בימי שלישי 20:00-16:00 (במסגרת שנת ראובן).
  • ביתן הלנה רובינשטיין, "שעת סיפור / היה או לא היה". וידיאו. עד 1.11; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע. שד' תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המוזיאון הימי הלאומי, "אלים, אלות וגיבורים מהמיתולוגיה: בפיסול היווני-רומי". עד 1.5. דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 15:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס, מישל קישקה, "קומיקס קוֹם איל פוֹ". עולם הקומיקס של קישקה לילדים. פתיחה: ה', 30.10. עד 14.2; "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע. ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 10-5 שקלים.
  • המוזיאון הפתוח בעומר, "זמן הדפס". סדנת ההדפס בירושלים ומרכז גוטסמן לתחריט. עד פברואר 2015. עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, ראשונה בחודש 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון הפתוח בתפן, אלה אמיתי-סדובסקי, "חלקי חילוף". עד דצמבר; הרמן שטרוק, "אחרי מאה שנה". ליטוגרפיות, מסמכים, צילומים. עד 30.5.2015. תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.
  • המוזיאון הפתוח לצילום, פסי גירש, "עבודות 2014-1987". עד 28.10. גן התעשייה תל-חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-8:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-11 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב, "בזכות האיפוק: הבזקים של ברוטליזם חיפאי". ללא מועד סיום. שד' הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ג'-ד', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • המוזיאון לאמנות המזרח הרחוק, "סיירת החלל ימאטו". אנימציה יפנית. ללא מועד סיום. חיבת-ציון 18, רמת-גן, טל' 03-6188243. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן, שאשא דותן, "תיירת בארץ שלי". וידיאו. עד 2.11; פסי מרגוליס, "ביקור מולדת/זמן אחר". ציור; רותי סגל, "האמנות שמאחורי הנוף"; ג'ון בייל, ציור. ללא מועד סיום; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; מרים גמבורד, "אמת בדויה". רישום. ללא מועד סיום. עבודות מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע. דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 03-7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.
  • המוזיאון לאמנות רוסית ע"ש צטלין, משה ויבגניה גמבורד, ציורים ורישומים. ללא מועד סיום. חיבת-ציון 18, רמת-גן, טל' 03-6188243. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20 שקל.
  • מובי מוזיאוני בת-ים, חיים דעואל לוסקי, "צילום אופקי". גוף עבודות מארבעה עשורים. התערוכה בנויה סביב 12 מצלמות שלוסקי בנה. עד 10.1; תערוכה היסטורית לתולדות בת-ים. תצוגות קבע. סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון ארץ ישראל, נפתלי אופנהיים, אנשי הכנרת". צילום. עד 28.2; "פורחים בגיל". מיצב פרחי קרמיקה. עד 27.12; מירי דוידוביץ, "רוק בשחור". צילום. תרבות המועדונים בשנות ה-80. עד 28.2; "תערוכת העפיפונים הגדולה". בתשלום נוסף של 25 שקל (ילדים ומבוגרים). עד 5.11; מינדי וייזל, "חוצה קווים". אמנות בזכוכית. עד 31.12; "הגרסה המאוירת". עד 30.12; "יודאיקה מקומית"; גן יעל; ביתן הזכוכית; ביתן הקרמיקה; ביתן קדמן למטבעות; ביתן אתנוגרפיה ופולקלור; ביתן נחושתן; כיפות היוצרים; חפירות תל קסילה; ביתן הדואר והבולאות; ארץ הברון; מרכז אדם ועמלו; והפלנטריום. תצוגות קבע. חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).
  • מוזיאון אשדוד לאמנות, "עד שתצא מקולי". עבודות המשלבות בין דפוסים מערביים לזיקה פרטית למקורות תרבותיים שנמחקו תחת מנגנוני "כור ההיתוך". עד דצמבר 2014; "שעת הקסם-אור וצבע כחומר". לכל המשפחה. ללא מועד סיום. דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30. כניסה: 30-15 שקל (15 שקל עד 31.12).
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן, "מגשר לאשדותיים, 90 שנה". עד 13.12. קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת וחג, 14:00-10:00.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה, אבנר שר ודייוויד אייזקס, "ציפור על תיל". ללא מועד סיום; "ציור ואות". עד 30.11; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע. קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון האסלאם, "יומנו של חמור". בעקבות דמות החמור. עד מרץ 2015. הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291/2. א'-ב', ד', 15:00-10:00, ג', ה', 19:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון הכט, עבודות של סטודנטים בהשראת אוספי המוזיאון. ללא מועד סיום; תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה. אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה' 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.
  • מוזיאון הנגב לאמנות, תערוכה לציון יובל לאנדרטת חטיבת הנגב. פתיחה: ה', 30.10. ללא מועד סיום. העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון העיצוב חולון, "קיפולים". עיצובים עכשוויים המשקפים מלאכות מסורתיות. עד 25.10. פנחס אילון 8, חולון. טל' 073-2151500. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.
  • מוזיאון העיר חיפה, "בין חיפה ליריחו" צילומים של זאב אלכסנדרוביץ'. עד 1.3. שד' בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:0-10:00, שבת, 15:00-10:00.
  • מוזיאון הרמן שטרוק, פרנסיסקו גויה, "יצירות מופת על נייר". עד 25.1; "אמנות ההדפס היום". מחווה להרמן שטרוק. עד 26.10; הרמן שטרוק, "רומנטיקן על הכרמל". ללא מועד סיום. ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית, "בחזרה לברלין". הקבץ תערוכות: עילית אזולאי, "הכמוס הגמור בגלוי". מיצב צילום וקול; "מכתב ממר פאוסטוס, שבע קריאות מברלין". וידיאו וקול; אֵריק שימן, "ספר מבקרים: תצלומים מתוך ארכיון אישי". עד 17.1; תערוכות במסגרת "אוסף+": צבי לחמן, "עמודים"; "מאוסף יעקב אלקוב". ללא מועד סיום. הבנים 4, הרצליה, טל' 09-9551011. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים.
  • מוזיאון חיפה לאמנות, במרכז האמנויות: "חם-קר-נוזל-מוצק". לכל המשפחה. עד 8.2.2015. שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית, יאמאגוצ'י קארה ונישימוטו אקיאו, "מאניושו". בעקבות יפן הקדומה; טאמוזו, "תיבת אוצר החלומות". עיצוב; "קרוב ורחוק, פרספקטיבה יפנית". רישומים והדפסי עץ. עד 27.12. שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון יפו, "מיני ארט". מיניאטורות. עד 31.1. טיילת מפרד שלמה 10, יפו. א'-ה', שבת, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00 (מספטמבר סגור בימי א'). 50 שקל למבוגר, 45 שקל לילד.
  • מוזיאון ינקו-דאדא, רעיה טרינקר ובות'ינה אבו-מלחם, עבודות רקמה ותפירה; דניז רונה וחליל בלבין, עבודות מאתגרות ומטרידות; דורון פישביין ודורון וולף, מודלים קלאסיים שעברו תהליך פוסט-מודרניסטי; אלינת שורץ וורוניק ענבר, עבודות. עד 15.1. כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:30-09:30, ו' וערבי חג, 14:00-09:30, שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון ישראל, "האמן והסטודיו". עולמם של אמנים מתקופות שונות. עד 2.8.2015; "אי שקט" חדש באמנות העכשווית". עד 27.11; דאג ומייק סטארן, "Big Bambu". מיצב ענק מבמבוק. המיצג מואר בשעות הלילה. עד 31.10; איה-ליסה אטילה, "אופקי". עד 8.11; ג'יימס טורל, "מקום לאור". עד 3.1; "מאחורי הפרגוד היפני". עד 27.11; "חומר מכושף באמנות אפריקאית". ללא מועד סיום; "שפת הלבוש, ארון הבגדים היהודי". עד 25.10; "פנים אל פנים". עד 31.1. באגף הנוער: "מסעות". ההתרגשות בגילוי ארץ לא נודעת. עד 7.2. שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה' 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו', וערבחג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ה', עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג', ושבת, ובאוגוסט.
  • מוזיאון מאנה כץ, "המאסטרים הגדולים: אמנות יהודית במאה ה-19 ומקורותיה". עד נובמבר. שדרות יפה-נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, 22:00-19:00, ה', 22:00-10:00, ו', 13:00-10:00, 22:00-19:00, שבת, 22:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון משה שק, יצירות של משה שק. ללא מועד סיום. קיבוץ בית-ניר. כל השבוע 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, עדה עובדיה, "לומינול". ציור. עד 8.11; "דיוקן עצמנו במבט לאחור"; "מעשה בענק, בגמד ובנסיכה". לכל המשפחה. ללא מועד סיום. רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות, "מחשב מסלול מחדש". המעבר לעולם פוסט-גלובלי; דנה לוי, "תצוגה ארעית". וידיאו. עד 24.1. ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת, חינם.
  • מוזיאון ראלי, וולודימיר מקרנקו, "לחלום, לרחף"; אמנות לטינו-אמריקאית עכשווית; ציורים מהמאות 18-16 בנושאים תנ"כיים. ללא מועד סיום. שדרות רוטשילד, קיסריה, טל' 04-6261013. כניסה חופשית. ב'-ג', ה'-שבת, 15:00-10:30.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות, דוד ינאי, " אדריכלות וגנטיקה". פתיחה: ו', 24.10. עד 21.2; יאיר ברק, "מתרחק ממשהו, נועץ בו את עיניו". צילום. עד 7.2; מיכאל בורמנס, "אין מתוק מזה". עבודות על נייר, ציורים וסרטים. עד 31.1; ראידה אדון, "אשה ללא בית". וידיאו. עד 29.11; "פרויקט שימור: ציורים של מארק שאגאל". עד 30.10; דוד ניפו, "שבתי וראה תחת-השמש". ציור. עד 26.10; מרינה אברמוביץ, "Rhythm 0, 1974". מיצב המשחזר את המיצג של אברמוביץ בנאפולי. עד 14.2; דוד ריב, "300-60-48". ציור, וידיאו. עד 29.11; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "דלפט כחול-לבן". אריחי דלפט. עד 18.10; עתי חן, "בין לבין". בין תכשיט לאובייקט. עד 25.10; איוה כפרי, "Multiplane(s)". ציור. עד 25.10; "אנדי וורהול: ציור של צעצוע". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום; חדרים מיניאטוריים מאוסף הלנה רובינשטיין; אימפרסיוניזם, פוסט-אימפרסיוניזם ואסכולת פריז; אמנות המאה ה-20; אמנות עכשווית: מאוסף המוזיאון ושאילות. תצוגות קבע. שד' שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).
  • משכן לאמנות עין-חרוד, חנה דיין, "פנים". עד 20.1; חיים מאור, "יהודי טוב". עד 20.12; דוד וקשטיין, "דוד וקשטיין ציור, 2014-1975". עד 20.12; "אוסף המוזאון, דיוקנאות", עד 20.12; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע. עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.