מדריך, 16–22 באוקטובר 2014

תערוכות נפתחות | נסגרות | אירועים | מדריך גלריות ארצי | מוזיאונים לאמנות

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

  1. תערוכות נפתחות
  2. תערוכות נסגרות
  3. אירועים
  4. מדריך גלריות ארצי

***

נפתחות

חמישי (16.10)

  • גלריה אלפרד. תל-אביב (סמטת שלוש 5). הערב תיפתח תערוכת היחיד "I love ikooki" של האמן דביר כהן-קידר, המתחקה אחר עולם מיתולוגי שבו שוכנת הגיבורה איקוקי. אוצר: שרון תובל.

שישי (17.10)

  • פלורנטין 45. תל-אביב (פלורנטין 45). בצהריים תיפתח התערוכה הקבוצתית "2 בסולם ריכטר" בהשתתפות עוז מלול, יעל פרנק, אבי סיביליה ועוד. אוצרות: גילת נדיבי, ורה פלפול.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית. רמת-גן (אבא הלל 146). במסגרת סדרת התערוכות "שישי ראשון דיאלוג" לאמנים צעירים, תפתח בצהריים האמנית שאשא דותן את תערוכת היחיד "תיירת בארצי שלי", ובה היא תשהה בחלל למשך שלושה שבועות.

 

שוני ריבנאי, "2 בסולם ריכטר", 2012-2014, פלורנטין 45

שוני ריבנאי, "2 בסולם ריכטר", 2012-2014, פלורנטין 45

שבת, (18.10)

  • סדנאות האמנים. תל-אביב (קלישר 5). שתי תערוכות תיפתחנה בערב: "Domino Dancing" של ליז חג'ג' וצחי בוחבוט, שיציגו במשותף. אוצרת: ורד זפרן גני; ובסטודיו אמן אורח יציג הראל לוז את תערוכת היחיד שלו.
  • גלריה דביר. תל-אביב (ראשית-חוכמה 14). התערוכה הקבוצתית "לכל איש יש שם" תיפתח בצהריים. בין המציגים: אתי אברג'ל, רוני הורן, דאגלס גורדון ועוד.
  • הגלריה לאמנות, בית יגאל אלון. קיבוץ גנוסר. שלוש תערוכות ייפתחו בצהריים: הפסל גד פרנק יציג את "ציפורים בראש", המורכבת מפסלי אבן של נשים-ציפורים; האמנית תמי סואץ תציג גוף עבודות מצולם בתערוכה "Father; Feather"; והאמנית אצ'י ורנר-נירי תציג מיצב בתערוכתה "יער חדש". אוצרת: נאוה הראל-שושני.

    שאשא דותן, "תיירת בארצי שלי", 2014. המוזיאון לאמנות ישראלית, רמת-גן

    שאשא דותן, "תיירת בארצי שלי", 2014. המוזיאון לאמנות ישראלית, רמת-גן

***

נסגרות

  • אגריפס 12: מקס אפשטיין, "פלישה". עד 18.10.
  • אלון שגב: אלכס קרמר, "רוחות". עד 17.10.
  • גלריה משרד בתל-אביב: סוניה גורפיין, "סימנים של זמן". עד 23.10.
  • הקיבוץ: אורית ישי, "נורא יפה"; יעל בלבן, "יפה נורא". עד 17.10.
  • יאיר: אסף רהט, "פנים גוף". עד 17.10.
  • פינברג פרוג'קטס: איתמר פריד, "ציפורי גן עדן". עד 18.10.
  • רוטשילד אמנות: אורי בלייר, לודוויג בלום, "שני ציירים במדבר". עד 19.10.
  • שלוש: סיגל פרימור, "לבנדה 56". עד 18.10.
  • ארטפורט: "משחקים באש". עד 18.10.
  • בית האמנים ירושלים: רונן סימן-טוב, "מודדים"; ורדה כרמלי, "אני רואה זיכרון"; שמעון פינטו, "ויהי היום"; מילכה צ'יזיק, "הביתה"; שחר בן-ישי, "והגדת לבנך". עד 18.10.
  • גלריה דוויק: חיה גרץ-רן, "יזרעאליות". עד 18.10.
  • גלריה חנקין: אהוד אורן, "עבודות 2014-2008". עד 18.10.
  • הגלריה ע"ש גניה שרייבר ויד מישל קיקואין: מאשה זוסמן, "רוח צד"; "שממה הורה". עד 17.10.
  • החללית: "אחיזה/Holding". עד 18.10.
  • הקצה: אור-נה רן, "מראה מקום". עד 18.10.
  • מיקה, אמנות ישראלית: "Faile", עבודות של Patrick McNeil and Patrick Miller. עד 17.10.
  • פריסקופ: אלון מורן ומאיה מידר מורן, "טווי ומעבר…ומעבר לטווי". עד 18.10.
  • מוזיאון חיפה לאמנות: "הזוכים, 2013". עד 18.10.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: "דלפט כחול-לבן". עד 18.10.

***

אירועים

  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: יום עיון במסגרת התערוכה "בטון, בולימיה". ו', 17.10, 11:00.
    הגלריה ע"ש גניה שרייבר ויד מישל קיקואין: שיח גלריה והשקת קטלוג בתערוכה של מאשה זוסמן, "רוח צד". ו', 17.10, 12:00.
  • מוזיאון מאנה כץ: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:00.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:30.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: שיח גלריה בתערוכה "מחשב מסלול מחדש". שבת, 18.10, 12:00.
  • פריסקופ: המיצב הופך למיצג בערב נעילת התערוכה של אלון מורן ומאיה מידר מורן, "טווי ומעבר…ומעבר לטווי". שבת, 18.10, 20:00.
  • המרכז לאמנות עכשווית: פאנל על אוצרות. הפאנל ייערך באנגלית. 10 שקלים. ג', 21.10, 10:00.
  • זהזהזה: ערב עיון על תוכניות המתאר החדשות של חיפה ובאר-שבע. ה', 23.10, 18:00.
  • ירושלים: ערב הפתיחה של מנופים, תחילת עונת התערוכות בירושלים (30.10-23.10). לרשות המבקרים יופעלו שאטלים בין התערוכות ובתוכם שחקני תיאטרון, משוררים ואמני פרפורמנס שיציגו השנה את נושא הנבואה. פרטים על אירועים באתר מנופים manofim.org. ה', 23.10, 19:00.
  • המשכן לאמנות בית מאירוב: אירוע שירה פוגשת אמנות במסגרת התערוכה "מכחול האש". עם רוני סומק. ה', 23.10, 20:00.
  • שלוש: פרפורמנס של אורין יוחנן ועדיה גודלבסקי במסגרת פתיחת התערוכה של אסף רהט, "כימרה". ה', 23.10, 21:00.
  • מוזיאון אילנה גור: "מקרינים אמנות". עבודות וידיאו על הקיר החיצוני של המוזיאון. עד 25.10; א', ג'-ה', שבת, 21:30-10:00, ב', ו', 16:00-10:00. ביום ג', 21.10, 19:30 ייערך שיח גלריה במסגרת התערוכה. מוזיאון אילנה גור, מזל דגים, יפו. טל' 03-6837676. 30-25 שקל (38 שקלים כולל סיור מודרך, 90 שקל כולל מופע מוזיקה).
  • מוזיאון פרטי פרסלר: "מדרזדן לתל-אביב", לאה גרונדיג: 1948-1933. וולפסון 54, תל-אביב. א'-ה', 15:00-10:00, ו', 14:00-10:00. עד 11.11.
  • שד' דב הוז, חולון: תערוכת חוצות "White Shirt Exhibition". החולצה הלבנה דרך עדשות המצלמה. עד 31.12.

***

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12: מקס אפשטיין, "פלישה". מיצב. עד 18.10. אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • אלון שגב: אלכס קרמר, "רוחות". עד 17.10. שד' רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: דביר כהן-קידר, "i love ikooki". ציור, רישום, אנימציה, פיסול ואפליקציית אייפון ואייפד. עד 14.11; בחצר: ורד אהרונוביץ', "המזרקה". מיצב פיסולי. ללא מועד סיום. סמטת שלוש 5, תל-אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.
  • ארמנו טדסקי: "אי האמנים e artist 2014". עד 24.10. לילינבלום 3, טל' 03-5170344. א' 19:00-15:00, ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • ברוורמן: רובין רוד, "Anima". שילובי מדיומים. פתיחה: ו', 17.10, 12:00. עד 1.1.2015. השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גבעון: "תל-אביב > פריז > תל-אביב". התערוכה מוצגת גם בגבעון פורום לאמנות. עד 1.11. גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גבעון פורום לאמנות: "תל-אביב > פריז > תל-אביב". התערוכה מוצגת גם בגלריה גבעון. עד 1.11. אלרואי 3 פינת שלוש 22, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-9490999. ה', 20:00-15:00, ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • ג'ולי מ.: שי קרמר, "World Trade Center: Concrete Abstract". צילום. פתיחה: ה', 23.10. עד 29.11. בצלאל יפה 10, תל-אביב, טל' 03-5607005. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גורדון: מאיה כהן-לוי, "עקבות וצללים". ציור ורישום. פתיחה: ג', 21.10, 19:30. עד 15.11.
  • בן-יהודה 95, טל' 03-5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גורדון 2: אלימה ושרון פוליאקין, רישום ופיסול. פתיחה: ג', 21.10, 19:30. עד 15.11. נתן החכם 4, תל-אביב, טל' 03-5290011. ב'-ד', 14:00-11:00,ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גלריה חזי כהן: ויק מוניס, "תמונות כתבי עת 2". קולאז'ים; אייל וייזר ורמי מימון, "מרחב". שילו תיאטרון, וידיאו ומיצג. עד 25.10. וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה משרד בתל-אביב: סוניה גורפיין, "סימנים של זמן". עיבודי צילום. עד 23.10. זמנהוף 6, תל-אביב, טל' 03-5254191. ב'-ה', 18:00-11:00; ו', 14:00-11:00.
  • גלריה צדיק: אברהם קאן, "אחווה". ציור נאיבי. עד 25.10. שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה', 17:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • גלריה P8: "רוך וקושי, הגיל השלישי והמגדר הרביעי", חלק א'. זקנה באמנות עכשווית. עד 1.11. יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ג', 15:00-11:00, ד'-ה', 19:00-15:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • גלריית משונע: "פופא". תערוכה קבוצתית. עד 1.11. הרצל 112, תל-אביב. ג', ה', 22:00-18:00, ו', 16:00-12:00.
  • גרשטיין: דוד גרשטיין, "Present Perfect". ללא מועד סיום. בן-יהודה 101, תל-אביב, טל' 03-5293826. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • דביר: "לכל איש יש שם". תערוכה קבוצתית. פתיחה: שבת, 18.10, 10:00. עד 29.11. ראשית-חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הקיבוץ: גליה אורי, "נעורים בספרטה". ציור. פתיחה: ה', 23.10, 20:00. עד 22.11; אורית ישי, "נורא יפה"; יעל בלבן, "יפה נורא". עד 17.10. דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו', 14:00-11:00. תערוכתה של אורי תהיה פתוחה גם בשבתות, 14:00-11:00.
  • זומר: "Feels Like Heaven". עבודות על נייר. עד 25.10. שד' רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.
  • זימאק: קובי אסף, "הלם החיים". עד 24.10. ה' באייר 68, תל-אביב, טל' 03-6915060. א'-ה', 20:00-9:30, ו', 15:00-9:30.
  • יאיר: אסף רהט, "פנים גוף". עד 17.10. אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.
  • מינוס 1: "גם הפרופיל הוא אגרסיה". תערוכה קבוצתית מאוסף "הארץ". ללא מועד סיום. שוקן 18, תל-אביב, טל' 03-5121732. ו', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • מקום לאמנות: "ווטסאפ / מאוסף בנו כלב לחם, אדמה או שיר". עד 25.10. שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • נגא: נבט יצחק, "ארץ יצורי הפרא". מיצב וידיאו. עד 31.10. אחד-העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • נ&נ אמן (נלי אמן): תערוכת קיץ. ללא מועד סיום. גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • עינגע: אלונה הרפז, "מלח". וידיאו וציור. עד 25.10. בר-יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • פינברג פרוג'קטס: איתמר פריד, "ציפורי גן עדן". עד 18.10. שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • רוזנפלד: "כוח משיכה". מיניות המגיחה בחיי היומיום. עד 25.10. שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • רוטשילד אמנות: אורי בלייר, לודוויג בלום, "שני ציירים במדבר". עד 19.10. יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • שלוש: אסף רהט, "כימרה". עבודות בפורמט גדול ועבודות חוטים ודבק. פתיחה: ה', 23.10, 20:00. עד 29.11; סיגל פרימור, "לבנדה 56". עד 18.10. מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • Contemporary by Golconda: בני אפרת, "היונה, קיץ 2062". הקרנת תיעוד של מיצב קרח ענק ועבודות חדשות וותיקות. עד דצמבר. הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • Tempo Rubato: גיל מרקו שני, "בלגרד". עד 15.11. סגולה 9, תל-אביב, טל' 2150302־072. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • Raw Art: יורם קופרמינץ, "גיהנום". עד 25.10. שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. ו'-שבת, 10.10-11.10, ג'-ד', 14.10-15.10, 14:00-11:00.

חללי תצוגה

  • אטליה שמי: אלון פורת, "פועל אמנות". עד 26.10. כברי, טל' 04-9952709. ג'-ד', שבת, 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.
  • ארטפורט: "משחקים באש". בעקבות ההשפעה האנושית על הטבע. עד 18.10. דרך בן-צבי 55, תל-אביב. ד'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 16:00-11:00.
  • בית אוסף קופפרמן: משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: "בטון, בולימיה". תרבות הבטון והמלט. עד 1.11. העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ירושלים: רונן סימן-טוב, "מודדים". ציור תיאטרלי; ורדה כרמלי, "אני רואה זיכרון". צילום; שמעון פינטו, "ויהי היום". ציור; מילכה צ'יזיק, "הביתה". הדפס; שחר בן-ישי, "והגדת לבנך". מיצב. עד 18.10. שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): גיל דסיאנו-ביטון, "עיר ובהלות". ציור; ישעיהו שמיר, "דו-שיח". ציור; סעיד אבו שקרה, "שטח אש". ציור; בעז נוי, "שעת תחתית". ציור; אתי עמרם, "לא מגולוון". ציור על לוחות ברזל; רינת שיינה-דוידוביץ, "התהוות". מיצב; תגר ויויאנה, "La Sagrada Familia". פיסול; מאירה פורת, "נשף". ציור; גליה גלוקמן, "Pixels". קולאז'; ורדה רותם, סדרת "בראשית". פיסול חוץ. עד 1.11. אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • בית הגפן: "על הסכנה שבסיפורים לא מסופרים". עד 1.11. הגפן 2, חיפה. א'-ה', 16:00-8:30; ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • בית יגאל אלון: גד פרנק, "ציפורים בראש". פסלי אבן של נשים-ציפורים; אצ'י ורנר-נירי, "יער חדש". מיצב של עצים וציפורים; תמי סואץ, "Father; Feather". מעקב במצלמה אחר צוצלת. עד 29.11. קיבוץ גינוסר, טל' 04-6727700. א'-ה', שבת, 16:00-8:30, ו', 15:00-8:30.
  • גלריה דוויק: רותי הלביץ כהן ויהושע סובול, "חיות אדם". דיאלוג בין כתיבה לציור. פתיחה: ה', 23.10, 19:00. ללא מועד סיום; חיה גרץ-רן, "יזרעאליות". עד 18.10. מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות-שאננים, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע, 20:00-10:00.
  • גלריה חנקין: ישראלה הרגיל, "אובייקט/סובייקט". עיצוב מוצר על בסיס רדי מייד. פתיחה: ג', 21.10. עד 15.11; אהוד אורן, "עבודות 2014-2008". עד 18.10. חנקין 109, חולון. א'-ה', 12:30-10:00, 19:00-16:00, ו', 12:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • גלריה טל: עבודות של אמני כפר-ורדים. עד 8.11. חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.
  • גלריה כברי: "סל שברים". עד 25.10. כברי, טל' 04-9952537. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת וחג, 15:00-11:00.
  • גלריה לאמנות גבעת-חיים איחוד: ז'אק ז'אנו, "שיקוף II". עד 4.11. גבעת-חיים איחוד, טל' 054-9039945. ו', 15:30-10:30, שבת, 16:00-10:30.
  • גלריית בית-הספר מוסררה: "פוטופואטיקה 4". שלוש תערוכות: "גזר דין גוף". הגוף ביחסי אדם-סביבה; איתי אייזנשטיין ותומר קאפ, "העצמי כרחוב, כמרחב מפוצל". צילום; "לכל מקום יש דרום". תערוכה חברתית. פתיחה: ה', 23.10, 19:00. עד 25.12. הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.
  • גלריית החווה: "White T". בעקבות הטי שירט הלבנה. עד 29.11. הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • גלריית עין-הוד: "שקט". פתיחה: שבת, 18.10, 12:00. עד 27.12; "עולמה הנאיבי של אביבה סינסיני". עד 27.10. עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.
  • האגף השני: אריק שימן, "c'était son monde" (זה היה עולמו). צילום. עד 1.11. הנמל 67, חיפה, טל' 04-8669463. ב', 21:00-18:00, ג', 24:00-20:00, ה', 14:00-11:00, או בתיאום מראש.
  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים: "דיוקן הרצליה". עד 29.10. בן-גוריון 7, הרצליה, טל' 09-9589986. א', ג'-ה', 13:00-10:00, 19:00-13:00, ו', 13:00-10:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות, עפולה: חיה גרץ-רן, "על חלוצות ודובים בעפולה". ציור; "מקרוב ומרחוק". עד 31.12. חטיבה תשע 15, עפולה, טל' 04-6591677. ב', ג', ו'-שבת, 13:00-11:00, ד'-ה', 19:00-17:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות, רחובות: "תך נסתר". עד 14.11. יעקב 32, רחובות, טל' 08-9390390. א', ה', 13:00-09:00, 19:00-17:00, ב'-ד', 13:00-09:00.
  • הגלריה לאמנות אום אל-פחם: "העץ הנדיב". סמליותו של עץ הזית. עד 13.12. אום אל-פחם, טל' 04-6315257. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.
  • הגלריה ע"ש גניה שרייבר ויד מישל קיקואין: מאשה זוסמן, "רוח צד". ציור; "שממה הורה". עבודות מאוסף יגאל אהובי, חלק 2. עד 17.10. אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד' 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • החללית: "אחיזה/Holding". עד 18.10. הירקון 70, תל-אביב, טל' 03-5107071. א'-ה', 18:00-11:00, ו', 14:00-11:00.
  • החנות: נועה טורקניץ', "מנהרות". עד 25.10. העלייה 31, טל' 5341223־052. כל השבוע 24 שעות (התצוגה בחלון הראווה).
  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית: "מכניקה עדינה"; בקי מיינר, "התנאים 11/6". עד 17.1. האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • המרכז לאמנות עכשווית: דרור דאום, "Scared to Die"; "Scared to Live". עד 4.12. קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המשכן לאמנות בית מאירוב: "מכחול האש". בעקבות שיריו של רוני סומק. עד 8.11. הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הקצה: אור-נה רן, "מראה מקום". עד 18.10. לוחמי-הגטאות 34, נהריה, טל' 04-9926819. ב', 19:00-16:30, ה', 16:30-13:00, ו', 15:00-12:00, שבת, 13:00-11:00.
  • זהזהזה: אדריכל רועי סקר ואורי כרמלי ליאונוב, "חוזה". עד 25.10. מבנה 21, נמל תל-אביב, טל' 03-5444261. ב'-ה', 18:00-12:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 19:00-12:00.
  • מיקה, אמנות ישראלית: FAILE, Patrick McNeil and Patrick Miller. עד 17.10. בן-יהודה 97, תל-אביב, טל' 03-9525830. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • מנשר: יפתח בלסקי, "מלכודות ופיתיונות". אובייקטים, צילום, וידיאו. עד 6.11. דוד חכמי 18, תל-אביב, טל' 03-6887090. א'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.
  • מרחב לאמנות: "Deadline". עד 30.11. כיכר קדומים 8, יפו, טל' 2353898־052. א'-ה', 18:00-09:00 או בתיאום מראש.
  • מרכז גוטסמן לתחריט: "קירות פורחים". הדפסים. ללא מועד סיום. קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-7:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.
  • סדנאות האמנים: ליז חג'ג' וצחי בוחבוט, "Domino Dancing"; הראל לוז, תערוכת יחיד. שתי התערוכות בוחנות התייחסות לדימויים בעלי פוטנציאל איקוני. פתיחה: שבת, 18.10, 20:00. עד 22.11. קלישר 5, תל-אביב, טל' 03-6830505. ג'-ה', 19:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • סדנת ההדפס ירושלים: הילה לולו לין, "נו ששש מת". תצריבים, הדפסי רשת, ספרי אמנית ומיצב; "בגוף המקום". פתיחה: ה', 23.10. עד 1.12. שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-8:00, או בתיאום מראש.
  • פלורנטין 45: "2 בסולם ריכטר". דימויים וסיטואציות מתוך מרחב מוכר שעובר טלטלה. פתיחה: ו', 17.10, 11:00. ללא מועד סיום. פלורנטין 45 פינת השוק, תל-אביב, טל' 050-2763249. ג'-ה', 13:00-11:00, 18:00-16:00, ב', ו'-שבת, 13:00-11:00.
  • פריסקופ: רינה פלג, "חלומות קלועים ברשת". פתיחה: ה', 23.10, 20:00. עד 22.11; אלון מורן ומאיה מידר מורן, "טווי ומעבר…ומעבר לטווי". עד 18.10. בן-יהודה 176, תל-אביב, טל' 03-5226815. ב'-ה', 20:00-17:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר: "אימרסיה בבית העיר". גיימינג והגבול בין אמיתי לווירטואלי. ללא מועד סיום. ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.
  • בית התפוצות: "מזל וברכה". מיתוסים ואמונות תפלות באמנות ישראלית עכשווית. עד 31.12; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע. אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג' 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.
  • בית ראובן: ציורי ראובן מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע. ביאליק 14, טל' 03-5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים, כניסה חופשית בימי שלישי 20:00-16:00 (במסגרת שנת ראובן).
  • ביתן הלנה רובינשטיין: "שעת סיפור / היה או לא היה". וידיאו. עד 1.11; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע. שד' תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המוזיאון הימי הלאומי: "אלים, אלות וגיבורים מהמיתולוגיה: בפיסול היווני-רומי". עד 1.5. דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 15:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס: "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע. ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 10-5 שקלים.
  • המוזיאון הפתוח בעומר: "זמן הדפס". סדנת ההדפס בירושלים ומרכז גוטסמן לתחריט. עד פברואר 2015. עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, ראשונה בחודש 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון הפתוח בתפן: אלה אמיתי-סדובסקי, "חלקי חילוף". עד דצמבר; הרמן שטרוק, "אחרי מאה שנה". ליטוגרפיות, מסמכים, צילומים. עד 30.5.2015. תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.
  • המוזיאון הפתוח לצילום: פסי גירש, "עבודות 2014-1987". עד 28.10. גן התעשייה תל חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-8:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-11 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב: "בזכות האיפוק: הבזקים של ברוטליזם חיפאי". ללא מועד סיום. שד' הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ג'-ד', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • המוזיאון לאמנות המזרח הרחוק: "סיירת החלל ימאטו". אנימציה יפנית. ללא מועד סיום. חיבת ציון 18, רמת-גן, טל' 6188243. ב', ד' 16:00-10:00; ג',ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: שאשא דותן, "תיירת בארץ שלי". וידיאו. פתיחה: ו', 17.10, 12:00. עד 2.11; פסי מרגוליס, "ביקור מולדת/זמן אחר". ציור; רותי סגל, "האמנות שמאחורי הנוף"; ג'ון בייל, ציור. ללא מועד סיום; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; מרים גמבורד, "אמת בדויה". רישום. ללא מועד סיום. עבודות מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע. דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.
  • המוזיאון לאמנות רוסית ע"ש צטלין: משה ויבגניה גמבורד, ציורים ורישומים. ללא מועד סיום. חיבת-ציון 18, רמת-גן, טל' 6188243. ב', ד' 16:00-10:00; ג',ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20 שקל.
  • מובי מוזיאוני בת-ים: חיים דעואל לוסקי, "צילום אופקי". גוף עבודות מארבעה עשורים. התערוכה בנויה סביב 12 מצלמות שלוסקי בנה. עד 10.1; תערוכה היסטורית לתולדות בת ים. תצוגות קבע. סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון ארץ ישראל: "פורחים בגיל". מיצב פרחי קרמיקה. עד 27.12; מירי דוידוביץ, "רוק בשחור". צילום. תרבות המועדונים בשנות ה-80. עד 28.2; "תערוכת העפיפונים הגדולה". בתשלום נוסף של 25 שקל (ילדים ומבוגרים). עד 5.11; מינדי וייזל, "חוצה קווים". אמנות בזכוכית. עד 31.12; "הגרסה המאוירת". עד 30.12; "יודאיקה מקומית"; גן יעל; ביתן הזכוכית; ביתן הקרמיקה; ביתן קדמן למטבעות; ביתן אתנוגרפיה ופולקלור; ביתן נחושתן; כיפות היוצרים; חפירות תל קסילה; ביתן הדואר והבולאות; ארץ הברון; מרכז אדם ועמלו; והפלנטריום. תצוגות קבע. חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).
  • מוזיאון אשדוד לאמנות: "עד שתצא מקולי". עבודות המשלבות בין דפוסים מערביים לזיקה פרטית למקורות תרבותיים שנמחקו תחת מנגנוני "כור ההיתוך". עד דצמבר 2014; "שעת הקסם-אור וצבע כחומר". לכל המשפחה. ללא מועד סיום. דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30. כניסה: 30-15 שקל (15 שקל עד 31.12).
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן: "מגשר לאשדותיים, 90 שנה". עד 13.12. קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת וחג, 14:00-10:00.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה: אבנר שר ודיויד אייזקס, "ציפור על תיל". ללא מועד סיום; "ציור ואות". עד 30.11; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע. קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון האסלאם: "יומנו של חמור". בעקבות דמות החמור. עד מרץ 2015. הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291/2. א'-ב', ד', 15:00-10:00, ג', ה', 19:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון הכט: עבודות של סטודנטים בהשראת אוספי המוזיאון. ללא מועד סיום; תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה. אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.
  • מוזיאון הנגב לאמנות: "המדיום הוא המסר". הדפסי פופ מאוסף מוזיאון ישראל; "מצילום להדפס". הדפסים מאוסף המוזיאון. עד 18.10. העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון העיצוב חולון: "קיפולים". עיצובים עכשוויים המשקפים מלאכות מסורתיות. עד 25.10. פנחס אילון 8, חולון. טל' 073-2151500. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.
  • מוזיאון העיר חיפה: "בין חיפה ליריחו" צילומים של זאב אלכסנדרוביץ'. עד 1.3. שד' בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:0-10:00, שבת, 15:00-10:00.
  • מוזיאון הרמן שטרוק: פרנסיסקו גויה, "יצירות מופת על נייר". עד 25.1; "אמנות ההדפס היום". מחווה להרמן שטרוק. עד 26.10; הרמן שטרוק, "רומנטיקן על הכרמל". ללא מועד סיום. ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: "בחזרה לברלין". הקבץ תערוכות: עילית אזולאי, "הכמוס הגמור בגלוי". מיצב צילום וקול; "מכתב ממר פאוסטוס, שבע קריאות מברלין". וידיאו וקול; אֵריק שימן, "ספר מבקרים: תצלומים מתוך ארכיון אישי". עד 17.1; תערוכות במסגרת "אוסף+": צבי לחמן, "עמודים"; "מאוסף יעקב אלקוב". ללא מועד סיום. הבנים 4, הרצליה, טל' 09-9551011. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים.
  • מוזיאון חיפה לאמנות: "הזוכים, 2013". זוכי פרסי משרד התרבות לאמנות ולעיצוב. עד 18.10; במרכז האמנויות: "חם-קר-נוזל-מוצק". לכל המשפחה. עד 8.2.2015. שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: יאמאגוצ'י קארה ונישימוטו אקיאו, "מאניושו". בעקבות יפן הקדומה; טאמוזו, "תיבת אוצר החלומות". עיצוב; "קרוב ורחוק, פרספקטיבה יפנית". רישומים והדפסי עץ. עד 27.12. שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון יפו: "מיני ארט". מיניאטורות. עד 31.1. טיילת מפרד שלמה 10, יפו. א'-ה', שבת, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:0 (מספטמבר סגור בימי א'). 50 שקל למבוגר, 45 שקל לילד.
  • מוזיאון ינקו-דאדא: רעיה טרינקר ובות'ינה אבו-מלחם, עבודות רקמה ותפירה; דניז רונה וחליל בלבין, עבודות מאתגרות ומטרידות; דורון פישביין ודורון וולף, מודלים קלאסיים שעברו תהליך פוסט-מודרניסטי; אלינת שורץ וורוניק ענבר, עבודות. עד 15.1. כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:30-9:30, ו' וערבי חג, 14:00-9:30, שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון ישראל: "האמן והסטודיו". עולמם של אמנים מתקופות שונות. עד 2.8.2015; "אי שקט" חדש באמנות העכשווית". עד 27.11; דאג ומייק סטארן, "Big Bambu". מיצב ענק מבמבוק. המיצג מואר בשעות הלילה. עד 31.10; איה-ליסה אטילה, "אופקי". עד 8.11; ג'יימס טורל, "מקום לאור". עד 31.10; "מאחורי הפרגוד היפני". עד 27.11; "חומר מכושף באמנות אפריקאית". ללא מועד סיום; "שפת הלבוש, ארון הבגדים היהודי". עד 25.10; באגף הנוער: "מסעות". ההתרגשות בגילוי ארץ לא נודעת. עד 7.2. שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו' וערב חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ה', עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג', ושבת, ובאוגוסט.
  • מוזיאון מאנה כץ: "המאסטרים הגדולים: אמנות יהודית במאה ה-19 ומקורותיה". עד נובמבר. שדרות יפה-נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, 22:00-19:00, ה', 22:00-10:00, ו', 13:00-10:00, 22:00-19:00, שבת, 22:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות: עדה עובדיה, "לומינול". ציור. עד 8.11; "דיוקן עצמנו במבט לאחור"; "מעשה בענק, בגמד ובנסיכה". לכל המשפחה. ללא מועד סיום. רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: "מחשב מסלול מחדש". המעבר לעולם פוסט-גלובלי; דנה לוי, "תצוגה ארעית". וידיאו. עד 24.1. ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת, חינם.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: יאיר ברק, "מתרחק ממשהו, נועץ בו את עיניו". צילום. עד 7.2; מיכאל בורמנס, "אין מתוק מזה". עבודות על נייר, ציורים וסרטים. עד 31.1; אלואיז ברייר, אל ליסיצקי, פרנק סטלה, "בתי כנסת מעץ". עד 18.10; ראידה אדון, "אשה ללא בית". וידיאו. עד 29.11; "פרויקט שימור: ציורים של מארק שאגאל". עד 30.10; דוד ניפו, "שבתי וראה תחת-השמש". ציור. עד 26.10; מרינה אברמוביץ, "Rhythm 0, 1974". מיצב המשחזר את המיצג של אברמוביץ בנאפולי. עד 14.2; דוד ריב, "300-60-48". ציור, וידיאו. עד 29.11; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "דלפט כחול-לבן". אריחי דלפט. עד 18.10; עתי חן, "בין לבין". בין תכשיט לאובייקט. עד 25.10; איוה כפרי, "Multiplane(s)". ציור. עד 25.10; "אנדי וורהול: ציור של צעצוע". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום; חדרים מיניאטוריים מאוסף הלנה רובינשטיין; אימפרסיוניזם, פוסט אימפרסיוניזם ואסכולת פריז; אמנות המאה ה-20; אמנות עכשווית: מאוסף המוזיאון ושאילות. תצוגות קבע. שד' שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).
  • משכן לאמנות עין-חרוד: חנה דיין, "פנים". עד 20.1; חיים מאור, "יהודי טוב". עד 20.12; דוד וקשטיין, "דוד וקשטיין ציור, 2014-1975". עד 20.12; "אוסף המוזאון, דיוקנאות", עד 20.12; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע. עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.