מדריך, 18.9.14–24.9.14

תערוכות נפתחות | תערוכות נסגרות | אירועים | מדריך גלריות ארצי | מוזיאונים לאמנות

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

  1. תערוכות נפתחות
  2. תערוכות נסגרות
  3. אירועים
  4. מדריך גלריות ארצי

           ***

נפתחות

יום חמישי (18.9)

  • מוזיאון בת-ים. בת-ים (סטרומה 6). הערב תיפתח תערוכת היחיד של חיים דעואל לוסקי "צילום בזמנים אפלים", שתכלול גוף עבודות שנוצר מהמצלמות שבנה האמן במשך ארבעה עשורים. אוצרת: ד"ר אריאלה אזולאי.
  • גלריה נגא. תל-אביב (אחד-העם 60). שטיחי מלחמה אפגאניים הם נקודת המוצא והמצע לתערוכת היחיד "ארץ יצורי הפרא" של האמנית נבט יצחק, שתיפתח הערב.
  • המרכז לאמנות עכשווית. תל-אביב (צדוק הכהן 2). שתי תערוכות יחיד, "פוחד למות / פוחד לחיות", של האמן דרור דאום, תיפתחנה הערב.
  • גלריה STA. תל-אביב (העלייה 25). צחי חכמון וישי שפירא-קלטר יפתחו הערב את התערוכה "Aliyah Market", המלווה ובוחנת את המימד החברתי בחיי הקהילה האריתריאית בדרום תל-אביב.
  • גלריה זומר. תל-אביב (יהודה הלוי 48). עבודות על נייר, המציגות פרשנויות שונות למציאות יוצגו בתערוכה הקבוצתית "Feels Like Heaven" שתיפתח הערב.
  • משכן לאמנויות ע"ש ד"ר ראובן הכט. חיפה (אוניברסיטת חיפה). 175 עבודות יוצגו בתערוכה "עבודות נבחרות" של בוגרי בתי-הספר התיכוניים במגמת אמנויות העיצוב שתיפתח הערב. אוצרת: שרון פוליאקין.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית. רמת-גן (אבא הלל 146). שלוש תערוכות באוצרות מאיר אהרונסון ייפתחו הערב: האמן הוותיק ג'ון בייל יציג את "ציור"; רותי סגל תציג בתערוכה "האמת שמאחורי הנוף" סדרה של ציורי נוף הקשורים למעמקי הנפש של האמנית; והאמנית פסי מרגוליס תציג ציורים אף היא בתערוכתה "ביקור מולדת/זמן אחר".
  • גלריה קו 16. תל-אביב (ששת-הימים 6). הדים למציאות הקשה של הקיץ האחרון יהדהדו בתערוכת היחיד של שרון גלזברג "עובדת אדמה", שתיפתח הערב. אוצרת: רווית הררי.
  • סדנאות האמנים. תל-אביב (קלישר 5). החל מהערב תתקיים סדרת הקרנות בסוף-השבוע של עבודות וידיאו ממושכות של אמנים ישראלים, ביניהם מיכל היימן, רן סלוין, גלעד רטמן וקרן רוסו.
  • הגלריה בבית האדריכל. יפו (המגדלור 15). מסע מחקר בן שנה וחצי בעקבות עזרות נשים בבתי-כנסת בארץ ובאירופה יסתכם בתערוכת היחיד שתיפתח הערב, "בעזרת נשים", של האדריכלית אדווה נעמה ברעם. אוצרים: רבקה גוטמן וערן טמיר-טאוויל.
  • מקום לאמנות. תל-אביב (שביל-המרץ 6). הערב תיפתח התערוכה הקבוצתית "ווטסאפ / אוסף בנו כלב. לחם, אדמה או שיר". אוצר: ניר הרמט.
  • מונטיפיורי מכירות פומביות. תל-אביב (גורדון 36). 20 ציורים של יוחנן סימון שנאספו במשך למעלה מ-40 שנה על-ידי האספן הוברט ברבי יוצגו בתערוכה "יוחנן סימון", שתיפתח הערב.
  • גלריה צדיק. יפו (שמעון הצדיק 16). תערוכת הציורים הנאיביים של האמן אברהם קאן, "אחווה", תיפתח הערב.
  • גלריית בית יד לבנים. ראשון-לציון (אחד-העם 20). "המכנה המשותף", תערוכה קבוצתית המחפשת אחר ה-DNA של הישראליות, תיפתח הערב. אוצרת: קרן ויסהוז.
  • גלריה גרנד ART. חיפה (שמחה גולן 54). הערב תיפתח התערוכה של שרון יאבו-איילון "דג משאלות", המורכבת ממיצב ופעולה אמנותית-חברתית שתיצור אלפי דפי-דגים מאוריגמי ובתוכן מוטמנות משאלות של ציבור המשתתפים. אוצרת: שירלי משולם.
  • צימר. תל-אביב (הגדוד-העברי 5). הערב תיפתח התערוכה "Blitzprint", תערוכת בזק: כרזוֹת מחאה.
  • גלריה זימאק. תל-אביב (ה' באייר 68). נקודות שיא ושפל של חוויות קיומיות יעמדו במוקד תערוכת היחיד של קובי אסף, "שיאי קיום", שתיפתח הערב.
  • גלריה אגריפס. ירושלים (אגריפס 12). תערוכת היחיד "פלישה" של האמן מקס אפשטיין תיפתח הערב.
  • בית אריאלה. תל-אביב (שאול המלך 25). מקומיות ישראלית באיורי ספרות ילדים ופעוטות מתש"ח ועד תשע"ד תעמוד במרכז התערוכה הרטרוספקטיבית "אני מכאן", שתיפתח הערב. אוצרת: ליאורה גרוסמן.

יום שישי (19.9)

  • הגלריה העירונית לאמנות. רחובות (יעקב 32). התערוכה הקבוצתית "תך נסתר", שתיפתח בצהריים, עוסקת בהעתקת רעיון התך מהתחום האתנולוגי אל האמנות העכשווית. אוצרות: אורה קראוס ורעיה קידר.
  • גלריה גרוס. תל-אביב (בוגרשוב 86). בצהריים תיפתח "אני אמן. וזה מה שחשוב", תערוכת היחיד הראשונה של איל שחל, בן 13, כותב, מצייר, הוגה, אוטיסט. אוצרת: נעמי שלו.
  • גלריה קונטמפוררי ביי גולקונדה. תל-אביב (הרצל 117). האמן הוותיק בני אפרת יפתח בצהריים את התערוכה "היונה, קיץ 2062", שבמרכזה מיצב שבו אותיות המלה "שלום" חצובות מ-14 טונות של קרח שהולכים ונמסים. אוצר: רוני פורר.
  • משכן לאמנות. עין-חרוד. באגף היודאיקה תיפתח בצהריים התערוכה "יהודי טוב" של חיים מאור. אוצרת: דבורה ליס.
  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי. חיפה (שדרות הנשיא 135). התערוכה "בזכות האיפוק: הבזקים של ברוטליזם חיפאי", העוסקת בכמה מבנים שנבנו לאור האתיקה הברוטליסטית, תיפתח בצהריים. אוצרות: הדס שדר ושרון יאבו-איילון.
  • גלריית גן-שמואל. קיבוץ גן-שמואל. אורית מודיאני, ליאת אנגלר וליאן שילה יפתחו בצהריים את התערוכה "קווילטריו". אוצרת: דורית טלמון.
  • מוזיאון ארץ ישראל. תל-אביב (חיים לבנון 2). "פורחים בגיל", המיצב הענק בלב המוזיאון העשוי מ-10,000 פרחי קרמיקה שעיצבו ויצרו אזרחים ותיקים ביוזמתה והדרכתה של האמנית שלומית חפר, ייחשף לקהל החל מהיום.

יום שבת, (20.9)

  • מוזיאון ינקו-דאדא. עין-הוד. במקבץ תערוכות הזוגות שייפתח בצהריים יציגו ארבעה זוגות של אמנים ארבע תערוכות. בין המשתתפים: ורוניק ענבר, בותינה אבו-מלחם וחליל בלבין. אוצרות: אורה קראוס, רינה גנוסוב, מיריי נשיא ורעיה זומר-טל.
דורון פישביין, ללא כותרת, 2014. מוזיאון ינקו-דאדא, עין-הוד

דורון פישביין, ללא כותרת, 2014. מוזיאון ינקו-דאדא, עין-הוד

  • גלריה כברי. קיבוץ כברי. אתי אברג'יל, דרורה דקל, אשרף פואח'רי, שהד זועבי ועוד יציגו בתערוכה הקבוצתית "סל שברים", שתיפתח בצהריים. אוצר: אבי איפרגן.
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן. קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד. לרגל חגיגת ה-90 של הקיבוץ, תיפתח היום התערוכה רבת המשתתפים "מגשר לאשדותיים, 90 שנה".
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית. הרצליה (הבנים 4). "בחזרה לברלין", הקבץ תערוכות ראשון באצירתה של ד"ר איה לוריא, ייפתח הערב: "הכמוס הגמור בגלוי" של עילית אזולאי; התערוכה הקבוצתית "מבט חוזר"; תערוכת היחיד של צבי לחמן "עמודים"; תערוכת הווידיאו והסאונד הקבוצתית "מכתב ממר פאוסטוס, שבע קריאות מברלין". אוצרים: אמיר פתאל וסטפאן קולר; תערוכת היחיד של הצלם הגרמני "אריק שימן, ספר מבקרים: תצלומים מתוך ארכיון אישי". אוצרת: ספיר הוברמן; "אוסף+", תצוגה קבוצתית מאוסף יעקב אלקוב. אוצרים: קארינה טולמן ופיליפ טומאנק.
אנדי הופ 1930 (אנדריאס הופר), אלים חדשים, 2007, מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

אנדי הופ 1930 (אנדריאס הופר), אלים חדשים, 2007, מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

  • גלריה לאמנות. גבעת-חיים איחוד. תערוכתו של האמן ז'אק ז'אנו, "שיקוף II", תיפתח בצהריים. אוצרת: מירי ורנר.
  • דנה גלריה לאמנות. קיבוץ יד-מרדכי. תערוכת היחיד של האמנית הילה בן-ארי, "אבן הראשה", תיפתח בצהריים. אוצרת: רווית הררי.

                                                                                   ***

נסגרות

  • גלריה בנימין: "סטקטו". עד 20.9.
  • גלריה ליאונרדו: "מאוסף הגלריה". עד 22.9.
  • גלריית משונע: "אוב". עד 24.9.
  • טובה אוסמן: אלון זכריה שיקאר, "כאוטיקס". עד 24.9.
  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים: "טרי וחם". עד 24.9.
  • משכן לאמנות עין-חרוד: "שקוף כאקוורל". עד 22.9.***

אירועים

  • מוזיאון העיצוב חולון: פרופ' ארנו רוביק (ממציא הקובייה ההונגרית) ויואב זיו בדיאלוג על תהליכי הפיתוח של הקובייה ועל המעבר מרעיון למוצר. 50 שקל (כולל כניסה לתערוכה "קיפולים"). ו', 19.9, 11:30.
  • גורדון: שיח גלריה בתערוכה של אבנר כץ, עבודות חדשות. ו', 19.9, 12:00.
  • שלוש: שיח גלריה בתערוכה של סיגל פרימור, "לבנדה 56". ו', 19.9, 12:00.
  • סדנאות האמנים: הקרנות וידיאו. קלישר 5, תל-אביב. ו', 19.9, 12:30; שבת, 20.9, 20:30. משך כל הקרנה כשלוש שעות.
  • מוזיאון מאנה כץ: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:00.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:30.
  • הקיבוץ: שיח גלריה בתערוכות של אורית ישי, "נורא יפה", ויעל בלבן, "יפה נורא". שבת, 20.9, 12:00.
  • מוזיאון פרטי פרסלר: "מדרזדן לתל-אביב", לאה גרונדיג: 1948-1933. וולפסון 54, תל-אביב. א'-ה', 15:00-10:00, ו', 14:00-10:00. עד 11.11.
  • בית הנסן: "מעברים". תערוכת תלמידי התואר השני במדיניות ותיאוריה של האמנות. גדליהו אלון 14, ירושלים. א'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00. פתיחה: שבת, 6.9, 20:00. עד 28.9.
  • שד' דב הוז, חולון: תערוכת חוצות, "White Shirt Exhibition". החולצה הלבנה דרך עדשות המצלמה. עד 31.12.
  • מוזיאון אילנה גור: "מקרינים אמנות". עבודות וידיאו על הקיר החיצוני של המוזיאון. פתיחה: שבת, 13.9, 18:30. עד 25.10; "מפגש+". פיסול, ציור, מיצב ווידיאו. עד 30.9. א', ג'-ה', שבת, 21:30-10:00, ב', ו', 16:00-10:00. מוזיאון אילנה גור, מזל דגים, יפו. טל' 03-6837676. 30-25 שקל (38 שקלים כולל סיור מודרך, 90 שקל כולל מופע מוזיקה).

 

***

גלריות לאמנות

  • אלון שגב: אלכס קרמר, "רוחות". עבודות גדולות ממדים. עד 17.10. שד' רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: גידי סמילנסקי ורותם ריטוב, "אחרי הפרפרים". ציור (סמילנסקי) ומיצב (ריטוב). עד 3.10; בחצר: ורד אהרונוביץ', "המזרקה". מיצב פיסולי. ללא מועד סיום. סמטת שלוש 5, תל-אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.
  • ארמנו טדסקי: "אי האמנים e artist 2014". תערוכה קבוצתית של אמנים ישראלים ואיטלקים. עד 24.10. לילינבלום 3, טל' 03-5170344. א', 19:00-15:00, ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • ברוורמן: אסף שחם, "The Vision of Division". בבייקרי: האנו קארג'אלאינן, "Man In A Blue Shirt". עד 9.10. השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גבעון: "תל-אביב > פריז > תל-אביב". אוסף האמנות של שמואל ותמרה גבעון. התערוכה מוצגת גם בגבעון פורום לאמנות. עד 1.11. גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גבעון פורום לאמנות: "תל-אביב > פריז > תל-אביב". אוסף האמנות של שמואל ותמרה גבעון. התערוכה מוצגת גם בגלריה גבעון. עד 1.11. אלרואי 3 פינת שלוש 22, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-9490999. ה', 20:00-15:00, ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • ג'ולי מ.: מרים כבסה, ציורים פנורמיים. עד 2.10. בצלאל יפה 10, תל-אביב, טל' 03-5607005. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גורדון: אבנר כץ, עבודות חדשות. עד 4.10. בן-יהודה 95, טל' 03-5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גורדון 2: "מגלי יבשות". תערוכה קבוצתית. עד 27.9. נתן החכם 4, תל-אביב, טל' 03-5290011. ב'-ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00 או בתיאום מראש.
  • גלריה בנימין: "סטקטו". בוגרי המחלקה לצילום של בית-הספר מוסררה מתארחים. עד 20.9. צ'לנוב 28, תל-אביב. ג', ה', 19:00-16:00, ד', 14:00-11:00, 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה חזי כהן: ויק מוניס, "תמונות כתבי-עת 2". קולאז'ים של דימויים איקוניים מתולדות האמנות; אייל וייזר ורמי מימון, "מרחב". פרויקט המשלב תיאטרון, וידיאו-ארט, קולנוע ומיצג. עד 25.10. וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ליאונרדו: "מאוסף הגלריה". ציור, רקמה, צילום. עד 22.9. בית-הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-8:00, ו', 13:00-8:00.
  • גלריה משרד בתל-אביב: סוניה גורפיין, "סימנים של זמן". עיבוד של צילומים משנות ה-40. עד 23.10. זמנהוף 6, תל-אביב, טל' 03-5254191. ב'-ה', 18:00-11:00; ו', 14:00-11:00.
  • גלריה P8: עדי שמעוני, "Eva". צילום. מערכת היחסים של האמן עם בת זוגו לחיים תוך התבוננות במיניות ומגדר. עד 27.9. יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ג', 15:00-11:00, ד'-ה', 19:00-15:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • גלריית משונע: "אוב". מערכת היחסים בין הארכיטיפ, המיתוס וההיסטוריה. עד 24.9. הרצל 112, תל-אביב. ג', ה', 22:00-18:00, ו', 16:00-12:00.
  • גרשטיין: דוד גרשטיין, "Present Perfect". ללא מועד סיום. בן-יהודה 101, תל-אביב, טל' 03-5293826. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • דביר: אדל אבדסמד, "ילדי". וידיאו ומיצב. עד 11.10. ראשית-חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הקיבוץ: אורית ישי, "נורא יפה". תצלומי סטילס מטופלים ועבודת וידיאו; יעל בלבן, "יפה נורא". עבודות דיו, רפידוגרף ואקוורל על נייר. עד 17.10. דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו', 14:00-11:00.
  • זומר: "Feels Like Heaven". תערוכה קבוצתית של עבודות על נייר. עד 25.10. שד' רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.
  • טובה אוסמן: אלון זכריה שיקאר, "כאוטיקס". צילומים מעובדים. עד 24.9. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.
  • יאיר: אסף רהט, "פנים גוף". דיוקנאות עצמיים בדיו ועפרונות צבעוניים על נייר. עד 17.10. אבן גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.
  • מקום לאמנות: "ווטסאפ / מאוסף בנו כלב לחם, אדמה או שיר". עד 25.10. שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • נגא: נבט יצחק, "ארץ יצורי הפרא". מיצב וידיאו בעקבות שטיחי מלחמה אפגניים. עד 31.10. אחד-העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • נ&נ אמן (נלי אמן): תערוכת קיץ. ללא מועד סיום. גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00.
  • עינגע: אלונה הרפז, "מלח". וידיאו וציורים. עד 25.10. בר-יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • פינברג פרוג'קטס: איתמר פריד, "ציפורי גן עדן". עד 18.10. שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • רוזנפלד: "כוח משיכה". תערוכה קבוצתית. מיניות המגיחה בחיי היומיום. עד 25.10. שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • רוטשילד אמנות: אורי בלייר, לודוויג בלום, "שני ציירים במדבר". עד 19.10. יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • שלוש: סיגל פרימור, "לבנדה 56". סביבה פיסולית מרובדת סאונד. עד 12.10. מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • Contemporary by Golconda: בני אפרת, "היונה, קיץ 2062". מיצב קרח ענק. פתיחה: ו', 19.9, 12:00. עד דצמבר. הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • Raw Art: יורם קופרמינץ, "גיהנום". צילומי מסך מטופלים. עד 25.10. שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

***

חללי תצוגה

אטליה שמי: אלון פורת, "פועל אמנות". שתי קבוצות ציורים, האחת משנות ה-70, והשנייה מחורף 2009. עד 26.10. כברי, טל' 04-9952709. ג'-ד', שבת, 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.

ארטפורט: "משחקים באש". בעקבות ההשפעה האנושית על הטבע. עד 18.10. דרך בן-צבי 55, תל-אביב. ד'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 16:00-11:00.

בית אוסף קופפרמן: משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.

בית בנימיני – המרכז לקרמיקה עכשווית: "בטון, בולימיה". על תרבות הבטון והמלט באמנות ישראליתעד 1.11. העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

בית האמנים ירושלים: רונן סימן-טוב, "מודדים". ציור תיאטרלי; ורדה כרמלי, "אני רואה זיכרון". צילומים ממסעות לברלין; שמעון פינטו, "ויהי היום". ציורי ילדות וציורים מחייו של אמן בעולם הדתי; מילכה צ'יזיק , "הביתה". הדפס. תערוכה לזכרה של האמנית (2011-1937); שחר בן-ישי, "והגדת לבנך". מיצב. עד 18.10. שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): אסנת רייזמן–בן-שלום, "תנאים של ציור"; צ'נצ'ל בנגה, "Urban Life"; אדוה ברעם, "Destroyed"; פדוא נעאמנה, שיר לייזר, "Now & Tommorow". מיצבים העוסקים באדם במציאות בת ימינו; רונית קרת, "ואחרי ככלות הכל"; יעל יערי, "אינטנסיביות אובססיבית". עבודות נייר ופיסול; עמית רונן, "הכל תלוי". ציורי שמן על בד; אורה סרי, "דיוקן עצמי". עד 5.10. אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

בית הגפן: "על הסכנה שבסיפורים לא מסופרים". עד 1.11. הגפן 2, חיפה. א'-ה', 16:00-8:30; ו'-שבת, 14:00-10:00.

גלריה דוויק: חיה גרץ-רן, "יזרעאליות". עד 18.10. מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות-שאננים, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע, 20:00-10:00.

גלריה חנקין: אהוד אורן, "עבודות 2014-2008". צילומי נופים על רהיטים. פתיחה: ד' 10.9, 19:00. עד 18.10. חנקין 109, חולון. א'-ה', 12:30-10:00, 19:00-16:00, ו', 12:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.

גלריה טל: עבודות של אמני כפר-ורדים. עד 8.11. חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.

גלריה כברי: "סל שברים". תערוכה קבוצתית העוסקת בשברי מיתוסים, זיכרון, זהות מגדרית ושברים נוספים. פתיחה: שבת, 20.9, 13:30. עד 25.10. כברי, טל' 04-9952537. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת וחג, 15:00-11:00.

גלריית בית-הספר מוסררה: זואי גרינדאה, "נמר חברבורות". צילום; קתז'ינה קוזירה, "מחפשים את ישו". וידיאו בהשראת סינדרום ירושלים; "עומד מלכת / דיאלוג עם מורל דרפלר". תערוכה קבוצתית. עד 15.10. הע"ח 9 מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.

גלריית החווה: "White T". מעצבים בעקבות הטי-שירט הלבנה. עד 29.11. הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

גלריית עין-הוד: עובדיה אלקרא, ציור. עד 1.10. עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.

האגף השני: טליה קינן/רחל קיני, "הירח הוא פצע בשמים". רישום, ציור, קולאז', פיסול. ללא מועד סיום. הנמל 67, חיפה, טל' 04-8669463. ב', 21:00-18:00, ג', 24:00-20:00, ה', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים: "טרי וחם". תערוכה קבוצתית. עד 24.9. בן-גוריון 7, הרצליה, טל' 09-9589986. א', ג'-ה', 13:00-10:00, 19:00-13:00, ו', 13:00-10:00.

הגלריה לאמנות אום אל-פחם: "העץ הנדיב". אמנים ישראלים ופלסטינים על חשיבותו, מהותו וסמליותו של עץ הזית. פתיחה: עד 13.12. אום אל-פחם, טל' 04-6315257. א'-ה', שבת, 16:00-9:00.

הגלריה ע"ש גניה שרייבר ויד מישל קיקואין: מאשה זוסמן, "רוח צד". ציור; "שממה הורה". עבודות מאוסף יגאל אהובי, חלק 2. עד 17.10. אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד' 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

החללית: "אחיזה/Holding". בחינת הגבול בין ייצוגי הורות ומיניות באמנות. עד 18.10. הירקון 70, תל-אביב, טל' 03-5107071. א'-ה', 18:00-11:00, ו', 14:00-11:00.

המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית: "מכניקה עדינה". פרקטיקה וביקורת על השימוש בטכנולוגיה בשדה האמנות העכשווית; בקי מיינר, "התנאים 11/6". תיעוד בקולאז'ים של שכונת ג'סי כהן. עד 17.1. האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.

המרכז לאמנות עכשווית: דרור דאום, "Scared to Die"; "Scared to Live". שתי תערוכות נפרדות, האחת עוסקת בפחדים ובחרדות של החיים המודרניים (מחלות, אסונות טבע ועוד), והשנייה בבדידות, תסכול וקנאה. עד 4.12. קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

המשכן לאמנות בית מאירוב: "מכחול האש". מעצבים ואמנים בעקבות שיריו של רוני סומק. עד 8.11. הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.

ויטרינה, המכון הטכנולוגי חולון: תומר לוי, "Back Stage". חשיפת שיטתו של לוי לעיצוב כיסא. עד 10.10. גולומב 52, בניין 6, חולון, טל' 03-5026666‏. א'-ה', 18:00-10:00.

הקצה: אור-נה רן, "מראה מקום". מודלים רעיוניים של פסל בשלבים שונים. עד 18.10. לוחמי-הגטאות 34, נהריה, טל' 04-9926819. ב', 19:00-16:30, ה', 16:30-13:00, ו', 15:00-12:00, שבת, 13:00-11:00.

זהזהזה: אדריכל רועי סקר ואורי כרמלי ליאונוב, "חוזה". פרשנות למושגים של התרחקות, תנועה ומקריות. עד 25.10. מבנה 21, נמל תל-אביב, טל' 03-5444261. ב'-ה', 18:00-12:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 19:00-12:00.

מיקה, אמנות ישראלית: FAILE, עבודות של צמד האמנים מברוקלין, Patrick McNeil and Patrick Miller. עד 17.10. בן-יהודה 97, תל-אביב, טל' 03-9525830. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

מרחב לאמנות: "Deadline". תערוכה קבוצתית של אמני הוועדה. עד 30.11. כיכר קדומים 8, יפו, טל' 2353898־052. א'-ה', 18:00-9:00 או בתיאום מראש.

מרכז באוהאוס תל-אביב: "באר-שבע: אדריכלות ברוטליסטית וניאו-ברוטליסטית". צילומים: שי אפשטיין. עד 30.9. דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 19:30-12:00.

מרכז גוטסמן לתחריט: "קירות פורחים". הדפסים. ללא מועד סיום. קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-7:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.

סדנת ההדפס ירושלים: אברהם אופק, "קר וחם אליהו". תצריבים, הדפסי אבן וחיתוכי לינוליאום; "התגלויות". תערוכה קבוצתית. עד 25.9. שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-8:00 או בתיאום מראש.

פריסקופ:
אלון מורן ומאיה מידר-מורן, "טווי ומעבר… ומעבר לטווי". מיצב. עד 18.10. בן-יהודה 176, תל-אביב, טל' 03-5226815. ב'-ה', 20:00-17:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.

                                                                                         ***
מוזיאונים לאמנות

בית העיר: "אימרסיה בבית העיר". הגיימינג כבחינת הטשטוש בין האמיתי לווירטואלי. ללא מועד סיום. ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-9:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.

בית התפוצות: "מזל וברכה". מיתוסים ואמונות תפלות באמנות ישראלית עכשווית. עד 31.12; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע. אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג', 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-9:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.

בית ראובן: ציורי ראובן מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע. ביאליק 14, טל' 5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים, כניסה חופשית בימי שלישי 20:00-16:00 (במסגרת שנת ראובן).

ביתן הלנה רובינשטיין: "שעת סיפור / היה או לא היה". שבעה מיצבי וידיאו. עד 1.11; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע. שד' תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. 10 שקלים.

המוזיאון הימי הלאומי: "אלים, אלות וגיבורים מהמיתולוגיה: בפיסול היווני-רומי". עד 1.5. דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 15:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס: "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע. ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 10-5 שקלים.

המוזיאון הפתוח בעומר: "זמן הדפס". סדנת ההדפס בירושלים ומרכז גוטסמן לתחריט בקיבוץ כברי מציגים. עד פברואר 2015. עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה', 16:00-9:00, שבת, ראשונה בחודש 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

המוזיאון הפתוח בתפן: אלה אמיתי-סדובסקי, "חלקי חילוף". עד דצמבר; הרמן שטרוק, "אחרי מאה שנה". ליטוגרפיות, מסמכים, צילומים. עד 30.5.2015. תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-9:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.

המוזיאון הפתוח לצילום: פסי גירש, "עבודות 2014-1987". עד 28.10. גן התעשייה תל-חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-8:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-11 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב: "בזכות האיפוק: הבזקים של ברוטליזם חיפאי". פתיחה: ו', 19.9, 12:00. שד' הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ד'-ה', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.כניסה: 20-10 שקל.

המוזיאון לאמנות המזרח הרחוק: "סיירת החלל ימאטו". אנימציה יפנית. ללא מועד סיום. חיבת ציון 18, רמת-גן, טל' 6188243. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-9:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.

המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: פסי מרגוליס, "ביקור מולדת/זמן אחר". ציור; רותי סגל, "האמנות שמאחורי הנוף"; ג'ון בייל, ציור. ללא מועד סיום; יניב יור, "חיים אזוטריים". וידיאו המתמקד בחרקים שנפגעו ונאבקים לשרוד. עד 29.9; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; מרים גמבורד, "אמת בדויה". רישום. ללא מועד סיום. עבודות מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע. דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 03-7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-9:00; שבת, 15:00-9:00. כניסה: 20 שקל.

המוזיאון לאמנות רוסית ע"ש צטלין: משה ויבגניה גמבורד, ציורים ורישומים. ללא מועד סיום. חיבת-ציון 18, רמת-גן, טל' 03-6188243. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-9:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20 שקל.

מובי מוזיאוני בת-ים: חיים דעואל לוסקי, "צילום בזמנים אפלים". גוף עבודות מארבעה עשורים. התערוכה בנויה סביב כתריסר מצלמות שלוסקי בנה מסוף שנות השבעים עד היום. עד 27.12; תערוכה היסטורית לתולדות בת-ים. תצוגות קבע. סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

מוזיאון ארץ ישראל: "פורחים בגיל". מיצב של עשרת אלפים פרחי קרמיקה שיצרו אזרחים ותיקים מכל הארץ. פתיחה: ו', 19.9. עד 27.12; מירי דוידוביץ, "רוק בשחור". צילום. תרבות המועדונים בשנות ה-80. עד 28.2; "תערוכת העפיפונים הגדולה". בתשלום נוסף של 25 שקל (ילדים ומבוגרים). עד 5.11; מינדי וייזל, "חוצה קווים". אמנות בזכוכית. עד 31.12; "הגרסה המאוירת". איורים לתרבות ישראלית. עד 30.12; "יודאיקה מקומית"; גן יעל; ביתן הזכוכית; ביתן הקרמיקה; ביתן קדמן למטבעות; ביתן אתנוגרפיה ופולקלור; ביתן נחושתן; כיפות היוצרים; חפירות תל קסילה; ביתן הדואר והבולאות; ארץ הברון; מרכז אדם ועמלו; והפלנטריום. תצוגות קבע. חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).

מוזיאון אשדוד לאמנות: "עד שתצא מקולי". עבודות המשלבות בין דפוסים מערביים לזיקה פרטית למקורות תרבותיים שנזנחו/נשכחו/הודרו/נמחקו תחת מנגנוני "כור ההיתוך" הישראלי. עד דצמבר 2014; "שעת הקסם-אור וצבע כחומר". עבודות המציגות יחסים בין אור, צבע וחומר. לכל המשפחה. ללא מועד סיום. דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג'-ה', 16:00-9:00, ב', 20:00-9:00, ו'-שבת, 13:30-10:30. כניסה: 30-15 שקל (15 שקל עד 31.12).

מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן:
"מגשר לאשדותיים, 90 שנה". פתיחה: שבת, 20.9. עד 13.12. קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת וחג, 14:00-10:00.

מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה:
אבנר שר ודייוויד אייזקס, "ציפור על תיל". ללא מועד סיום; "ציור ואות". עד 30.11; "מעגלים". לכל המשפחה. עד אוגוסט; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע. קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.

מוזיאון הכט: עבודות של סטודנטים מהחוג לאמנות בהשראת אוספי המוזיאון. ללא מועד סיום; תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה. אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.

מוזיאון הנגב לאמנות: "המדיום הוא המסר". הדפסי פופ מאוסף מוזיאון ישראל; "מצילום להדפס". הדפסים מאוסף המוזיאון. עד 18.10. העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

מוזיאון העיצוב חולון: "קיפולים". עיצובים עכשוויים המשקפים מלאכות מסורתיות. עד 25.10. פנחס אילון 8, חולון. טל' 073-2151500. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.

מוזיאון העיר חיפה: המוזיאון סגור להחלפת תערוכות עד 27.9. שד' בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00.

מוזיאון הרמן שטרוק: פרנסיסקו גויה, "יצירות מופת על נייר". פתיחה: 19.9. עד 25.1; "אמנות ההדפס היום". מחווה להרמן שטרוק. עד 26.10; הרמן שטרוק, "רומנטיקן על הכרמל". ללא מועד סיום. ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: "בחזרה לברלין". הקבץ תערוכות: עילית אזולאי, "הכמוס הגמור בגלוי". מיצב המשלב תצלומי פנורמה וקול; "מכתב ממר פאוסטוס, שבע קריאות מברלין". תערוכה קבוצתית. עבודות וידיאו וקול; אֵריק שימן, "ספר מבקרים: תצלומים מתוך ארכיון אישי". תצלומים מהעשורים האחרונים המתעדים רסיסי חיים במחנות הריכוז: המבקרים, העובדים, חלקי מבנים ופינות נסתרות. פתיחה: שבת, 20.9, 20:00. עד 17.1; תערוכות במסגרת "אוסף+": צבי לחמן, "עמודים"; "מאוסף יעקב אלקוב". תערוכה קבוצתית. ללא מועד סיום. הבנים 4, הרצליה, טל' 09-9551011. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים.

מוזיאון חיפה לאמנות: "הזוכים, 2013". תערוכת הזוכים בפרסי משרד התרבות לאמנות ולעיצוב. עד 18.10; במרכז האמנויות מוצגת התערוכה לכל המשפחה "חם-קר-נוזל-מוצק". עד 8.2.2015. שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית:
יאמאגוצ'י קארה ונישימוטו אקיאו, "מאניושו". בעקבות יפן הקדומה; טאמוזו, "תיבת אוצר החלומות". עיצוב; "קרוב ורחוק – פרספקטיבה יפנית". רישומים והדפסי עץ של אמנים יפנים מסוף המאה ה-18 עד תחילת המאה ה-20. עד 27.12. שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

מוזיאון יפו: "מיני ארט". מיניאטורות. עד 31.1. טיילת מפרד שלמה 10, יפו. א'-ה', שבת, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:0 (מספטמבר סגור בימי א'). 50 שקל למבוגר, 45 שקל לילד.

מוזיאון ינקו-דאדא: רעיה טרינקר ובות'ינה אבו-מלחם, עבודות רקמה ותפירה; דניז רונה וחליל בלבין, עבודות מאתגרות ומטרידות; דורון פישביין ודורון וולף, מודלים קלאסיים שעברו תהליך פוסט-מודרניסטי; אלינת שורץ וורוניק ענבר, עבודות היוצאות מעולמן הפרטי-האישי. פתיחה: שבת, 20.9, 12:00. עד 15.1. כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:30-9:30, ו' וערבי חג, 14:00-09:30, שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.

מוזיאון ישראל: "האמן והסטודיו". עולמם של אמנים מתקופות שונות. עד 2.8.2015; "אי שקט" חדש באמנות העכשווית". עד 27.11; דאג ומייק סטארן, "Big Bambu". מיצב ענק מבמבוק. המיצג מואר בשעות הלילה. עד 1.10; איה-ליסה אטילה, "אופקי". דיוקן של עץ. עד 8.11; ג'יימס טורל, "מקום לאור". חקר האור כתופעה. עד 31.10; "מאחורי הפרגוד היפני". אוסף פרגודים של אמנים יפנים. עד 27.11; "חומר מכושף באמנות אפריקאית". ללא מועד סיום; "שפת הלבוש, ארון הבגדים היהודי". עד 25.10; באגף הנוער: "מסעות". ההתרגשות בגילוי ארץ לא נודעת. עד 7.2. שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ה', עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג' ושבת ובאוגוסט.

מוזיאון מאנה כץ: "המאסטרים הגדולים: אמנות יהודית במאה ה-19 ומקורותיה". עד נובמבר. שדרות יפה-נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, 22:00-19:00, ה', 22:00-10:00, ו', 13:00-10:00, 22:00-19:00, שבת, 22:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

מוזיאון משה שק: יצירות של משה שק. ללא מועד סיום. קיבוץ בית-ניר. כל השבוע, 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות: עדה עובדיה, "לומינול". ציור. עד 8.11; "דיוקן עצמנו במבט לאחור"; "מלך, נווד וצייר עושים מה שהם רוצים". לכל המשפחה. ללא מועד סיום. רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).

מוזיאון ראלי: ולודמיר מקרנקו, "לחלום, לרחף"; אמנות לטינו-אמריקאית עכשווית; ציורים מהמאות 18-16 בנושאים תנ"כיים. ללא מועד סיום. שדרות רוטשילד, קיסריה, טל' 04-6261013. כניסה חופשית. ב'-ג', ה'-שבת, 15:00-10:30.

מוזיאון תל-אביב לאמנות: מיכאל בורמנס, "אין מתוק מזה". עבודות על נייר, ציורים וסרטים. עד 31.1; אלואיז ברייר, אל ליסיצקי, פרנק סטלה, "בתי-כנסת מעץ". עד 18.10; ראידה אדון, "אשה ללא בית". וידיאו. עד 29.11; "פרויקט שימור: ציורים של מארק שאגאל". עד 30.10; דוד ניפו, "שבתי וראה תחת-השמש". ציור. עד 26.10; מרינה אברמוביץ', "Rhythm 0, 1974". מיצב המשחזר את המיצג של אברמוביץ' בנאפולי. עד 14.2; דוד ריב, "300-60-48". ציור, וידיאו. עד 29.11; איוה כפרי, "Multiplane(s)". ציור. עד 27.9; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "דלפט כחול-לבן". אריחי דלפט. עד 18.10; עתי חן, "בין לבין". בין תכשיט לאובייקט. עד 25.10; "אנדי וורהול: ציור של צעצוע". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום; חדרים מיניאטוריים מאוסף הלנה רובינשטיין; אימפרסיוניזם, פוסט אימפרסיוניזם ואסכולת פריז; אמנות המאה ה-20; אמנות עכשווית: מאוסף המוזיאון ושאילות. תצוגות קבע. שד' שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

משכן לאמנות עין-חרוד: חיים מאור, "יהודי טוב". פתיחה: ו', 19.9. עד 20.12; דוד וקשטיין, "דוד וקשטיין ציור, 2014-1975". עד 20.12; "שקוף כאקוורל". עבודות על נייר מאוסף שמואל ותמרה גבעון. עד 22.9; "אוסף המוזאון, דיוקנאות", עד 20.12; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע. עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.