המדריך, 28.8.14 עד 4.9.14

תערוכות נפתחות | תערוכות נסגרות | אירועים | מדריך גלריות ארצי | מוזיאונים לאמנות

 * גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

  1. תערוכות נפתחות
  2. תערוכות נסגרות
  3. אירועים
  4. מדריך גלריות ארצי

                                                      ***

נפתחות

יום חמישי (28.8)

  • גלריה P8. תל-אביב (יהודה הלוי 79). תערוכת היחיד של עדי שמעוני, "Eva", העוסקת באמצעות הצילום במערכת היחסים של האמן עם בת-זוגו לחיים מרגע הפגישה הראשונה ועד להולדת בתם.
  • גלריה ג'ולי מ. תל-אביב (בצלאל יפה 10). תערוכת היחיד של מרים כבסה, ובה ציורים פנורמיים ללא התחלה וללא סוף שמגבלתם היחידה היא גודל החלל.
  • גלריה אלון שגב. תל-אביב (רוטשילד 6). אלכס קרמר מציג עבודות גדולות, שמן על בד, שצוירו בשנים האחרונות, בתערוכתו "רוחות".
  • גלריה בנימין. תל-אביב (צ'לנוב 28). בוגרים של מחלקת הצילום בבית-הספר מוסררה בירושלים יציגו בתערוכה הקבוצתית "סטקטו". אוצרים: גסטון צבי איצקוביץ וקארין שבת,אי.
  • גלריה זימאק. תל-אביב (ה' באייר 68). התערוכה "אחת שתיים שלוש", הכוללת עבודות של בוגרים טריים מבתי-הספר לאמנות. במקביל תתקיים מסיבת סוף הקיץ בגלריה.
  • גלריה משונע. תל-אביב (הרצל 112). מערכת היחסים בין הארכיטיפ, המיתוס וההיסטוריה תעמוד במרכז התערוכה המשולשת של אסתר כהן-סקין, יסמין ברגנר ואסי משולם. 
  • גלריה אגריפס 12. ירושלים (אגריפס 12). תערוכתם של האמנים סשה אוקון ורונן סימן-טוב, חתני הפרס על-שם מרדכי ושונה איש-שלום לשנת 2014. אוצרים: לנה ועודד זידל.
  • גלריית זהזהזה. תל-אביב (נמל תל-אביב, האנגר 21). בתערוכה רבת המשתתפים "קונפליקט" יציגו צלמי תעודה את הקונפליקטים המרכיבים את פני החברה הישראלית. אוצרים: סער ואיריס אביגור.
  • גלריה המגדלור. יפו (המגדלור 13). תערוכת הציור והפיסול "ברזל מחושל" של האמן דן רפפורט. אוצרת: יעל גולדמן.

יום שישי (29.8)

  • גלריה עמליה ארבל. תל-אביב (בן-יהודה 100). תערוכת הציור של האמן הוותיק משה אבני תיפתח בצהריים.

יום שבת (30.8)

  • בית האמנים. ירושלים (שמואל הנגיד 12). חמש תערוכות של אמנים בני דורות שונים ייפתחו בצהריים: רונן סימן-טוב יציג את תערוכת הציור "מודדים". אוצר: דן אורימיאן; ורדה כרמלי תציג את תערוכת הצילום "אני רואה זיכרון". אוצרת: מירי קרימולובסקי; שמעון פינטו יציג את תערוכת הציור שלו "ויהי היום". אוצר: אילן ויזגן; בתערוכה "הביתה" יוצגו עבודות הדפס של מילכה צ'יזיק המנוחה. אוצר: רון ברטוש; ובתערוכה "והגדת לבנך" יציג שחר בן-ישי מיצב הבוחן את הקשר הארכיטקטוני בין המרחב של הפיסול לזה של טכנולוגיות בנייה והנדסה. אוצר: דרור דאום.
  • המוזיאון הימי הלאומי. חיפה (דרך אלנבי 198). בתערוכה "אלים, אלות וגיבורים מהמיתולוגיה בפיסול היווני-רומי" יוצגו מבחר פסלים של דמויות מהמיתולוגיה היוונית-רומית. אוצר: אבשלום זמר.
  • גלריה טל. כפר-ורדים. לרגל 30 לכפר-ורדים, יציגו כמה אמנים בני היישוב עבודות בעקבות חוויות ילדותם בכפר בתערוכה "מתחת לקשת", שתיפתח בצהריים. אוצרת: עדי גרינפלד.
  • גלריה מרכז הנצחה לאמנות ישראלית עכשווית. קריית-טבעון. שתי תערוכות באוצרות טלי כהן-גרבוז תיפתחנה בצהריים: בחלל הגלריה יציגו ליבי קסל וטליה סיוון בתערוכה "חיות רחוב"; ובחלל המבואה תציג נעמה בן-יוסף את תערוכת היחיד "אנתולוגיה".

יום שלישי (2.9)

  • הבימה. תל-אביב (שדרות תרס"ט 2). הצייר הקולומביאני חואן ברנל יפתח אחר הצהריים את התערוכה "פלורה". אוצרת: ד"ר שירת-מרים שמיר.

יום רביעי (3.9)

  • גלריה ארמנו טדסקי. תל-אביב (לילינבלום 3). התערוכה הקבוצתית "אי האמנים", הכוללת אמנים ישראלים ובינלאומיים המשתפים פעולה עם הגלריה, תיפתח בערב.

    אסי משולם, גלריה משונע

    אסי משולם, גלריה משונע

                                                        ***

נסגרות

  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: חביב קפצון וליאור שור, "המכון: אמנות לצופה הבודד". עד 30.8.
  • גלריה משרד בתל-אביב: אביבית סגל, "ים ליום". עד 29.8.
  • טובה אוסמן: הצצה אל קבוצת אמני שנות ה-70. עד 31.8.
  • רוזנפלד: "Summer 2014". עד 30.8.
  • בית אוסף קופפרמן: "משה קופפרמן, תל-אביב 1984: עשרה קבין של צבע". עד 31.8.
  • בית יגאל אלון: "מפגש האביב 2014, פרפר, פרח חי". עד 31.8.
  • גלריית החווה: "געגועי לנוריקו סאן". עד 30.8.
  • הגלריה העירונית לאמנות עפולה: יהודה יציב, "אחרי הזמן"; איציק וינברג, "יש פרחים בגטו". עד 31.8.
  • המשכן לאמנות בית מאירוב: "בית חם". עד 30.8.
  • הצימר: מרתה פירר, "קטיושינקה". עד 4.9.
  • זהזהזה: קבוצת Urbanica 2014, צילומים. עד 31.8.
  • מרכז באוהאוס תל-אביב: "באר-שבע: אדריכלות ברוטליסטית וניאו-ברוטליסטית". עד 31.8.
  • בית טיכו: יחיא חייבי, "רגעים בצנעא, תצלומים 1944-1930". עד 29.8.
  • המוזיאון הימי הלאומי: "מראות טבריה והכנרת באמנות ההדפס – מאות י"ז-י"ט". עד 31.8.
  • המוזיאון הפתוח בעומר: אילן אורבוך, "השתקפויות". עד 30.8.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: גיא קניגשטיין, "העובר כאן ישכח". עד 1.9.
  • מוזיאון ארץ ישראל: זאב הרץ, "פוטו מאסטר". עד 30.8; "טבע עולמי, טבע מקומי", "Wildlife Photograper of The Year", "תמונות טבע #2". עד 30.8.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה: "מעגלים". לכל המשפחה. עד אוגוסט.
  • מוזיאון ינקו-דאדא: אמיר נוה, "שומקום"; עבודות קיר" מוחמד פדל, "Gold"; ליאת קליין, "Second field no.2"; פבל צנחבט, "זרימת פלדה". עד סוף אוגוסט; מרסל ינקו, "חיות דמיוניות". עד אוגוסט.
  • מוזיאון ישראל: "איזה עולם קטן". עד 29.8.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: "ים, מפרשים, סירה". עד 31.8.
  • משכן לאמנות עין-חרוד: "שקוף כאקוורל". עד 31.8.

 ***

אירועים

  • מוזיאון מאנה כץ: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת,, 11:00.
  • מוזיאון ארץ ישראל: סיור בתערוכת "תמונות טבע 2" בהדרכת אנשי רשות הטבע והגנים. מדי שבת,, 11:00, 12:30.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:30.
  • Contemporary by Golconda: שיח גלריה בתערוכה "שני וארגמן". שבת, 30.8, 12:00.
  • מוזיאון ישראל: מפגש במסגרת התערוכה "מאחורי הפרגוד היפני". ג', 2.8, 19:00.
  • בית קנר: נעמי טנהאוזר, "העלמות בכחול (משתמשת בפיקסו לצרכי)". ציור. רוטשילד 7, ראשון-לציון, טל' 03-9470728. ב', ד'-שבת, 13:00-10:00. ג', 13:00-10:00, 18:30-16:30. עד 10.9.
  • מוזיאון אילנה גור: "מפגש+". פיסול, ציור, מיצב ווידיאו. א'-ו', 16:00-10:00. מוזיאון אילנה גור, מזל דגים, יפו. טל' 03-6837676. עד 30.9.

 ***

גלריות לאמנות

אלון שגב
אלכס קרמר, "רוחות". עבודות שמן על בד גדולות ממדים. עד 17.10.
שד' רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות
גידי סמילנסקי ורותם ריטוב, "אחרי הפרפרים". ציורי דמויות אנוש עירומות (סמילנסקי) ומיצב "נדידת המונרך" (ריטוב). פתיחה: ה', 4.9, 20:00. עד 3.10; חביב קפצון וליאור שור, "המכון: אמנות לצופה הבודד". פיסול ווידיאו. עד 30.8; בחצר: ורד אהרונוביץ', "המזרקה". מיצב פיסולי. ללא מועד סיום.
סמטת שלוש 5, תל-אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.

ארמנו טדסקי
" אי האמנים e artist 2014". תערוכה קבוצתית של אמנים ישראלים ואיטלקים. פתיחה: ד', 3.9, 19:30. עד 24.10.
לילינבלום 3, טל' 5170344. א' 19:00-15:00, ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

גבעון
"תל-אביב > פריז > תל-אביב". אוסף האמנות של שמואל ותמרה גבעון. פתיחה: ה', 4.9, 20:00. עד 1.11.
גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ו', 14:00-10:00 (שעות פתיחה עד סוף אוגוסט).

ג'ולי מ.
מרים כבסה, ציורים פנורמיים של שמן על נייר מדבקה, לאורך ולגובה קירות הגלריה. עד 2.10.
בצלאל יפה 10, תל-אביב, טל' 03-5607005. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

גלריה בנימין
"סטקטו". בוגרי המחלקה לצילום של בית-הספר מוסררה מתארחים בגלריה. עד 20.9.
צ'לנוב 28, תל-אביב. ג', ה', 19:00-16:00, ד', 14:00-11:00, 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

גלריה זיסמן
כילי קורן/גיל דסיאנו-ביטון, תערוכת ציור. עד 12.9.
לבונטין 28, טל' 5222325. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

גלריה חזי כהן
ויק מוניס, "תמונות כתבי עת 2". קולאז'ים. דימויים איקוניים מתולדות האמנות באמצעות דימויים וטקסטים שנתלשו מתוך ספרים וכתבי-עת; אייל וייזר ורמי מימון, "מרחב". פרויקט המשלב תיאטרון, וידיאו-ארט, קולנוע נסיוני ומיצג. פתיחה: ה', 4.9, 20:00. עד 25.10.
וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

גלריה ליאונרדו
"מאוסף הגלריה". 16 אמנים מציגים עבודות אקריליק, אקוורל, שמן, פחם, רקמה, צילום. עד 22.9.
בית-הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-8:00, ו', 13:00-08:00.

גלריה משרד בתל-אביב
סוניה גורשטיין, "סימנים של זמן". עיבוד של צילומים משנות ה-40. פתיחה: ה', 4.9, 20:00. עד 23.10; אביבית סגל, "ים ליום". עד 29.8.
זמנהוף 6, תל-אביב, טל' 03-5254191. ב'-ה', 18:00-11:00; ו', 14:00-11:00.

גלריה P8
עדי שמעוני, "Eva". צילום. מערכת היחסים של האמן עם בת-זוגו לחיים, מרגע הפגישה הראשונה ועד להולדת בתם, תוך התבוננות במיניות ומגדר. עד 27.9.
יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ג', 15:00-11:00, ד'-ה', 19:00-15:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.

גרשטיין
דוד גרשטיין, "Present Perfect". ללא מועד סיום.
בן-יהודה 101, תל-אביב, טל' 03-5293826. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

הקיבוץ
אורית ישי, "נורא יפה". תצלומי סטילס מטופלים בשחור-לבן ועבודת וידיאו של דימוי בתנועה; יעל בלבן, "יפה נורא". עבודות דיו, רפידוגרף ואקוורל על נייר. פתיחה: ה', 4.9, 20:00. עד 17.10.
דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו', 14:00-11:00.

זומר
"Apparition". יחסי פעולה-אובייקט ותנועה בחומר. עד אמצע ספטמבר.
שד' רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.

טובה אוסמן
הצצה אל קבוצת אמני שנות ה-70. עד 31.8.
בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.

יאיר
"מחילות לילה". תערוכה קבוצתית. ציור. עד 5.9.
אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.

מקום לאמנות
"פורמט". אמני המרכז בתערוכה קבוצתית. עד 13.9.
שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:30-10:00.

נ&נ אמן (נלי אמן)
תערוכת קיץ. ללא מועד סיום.
גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00.

רוזנפלד
"כוח משיכה". תערוכה קבוצתית. האופן שבו מיניות מגיחה בחיי היומיום. פתיחה: ה', 4.9, 20:00. עד 25.10; "Summer 2014". עד 30.8.
שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.

רוטשילד אמנות גלריה
הגלריה סגורה עד 1.9.
יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

שלוש
סיגל פרימור, "לבנדה 56". סביבה פיסולית מרובדת סאונד. פתיחה: ה', 4.9, 20:00. עד 12.10.
מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

Contemporary by Golconda
"שני וארגמן". אמנים משתמשים בצבע אדום; דניאל צאל, "דריוס". צילום. עד 6.9.
הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-11:00, ו' 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

Raw Art
יורם קופרמינץ, "גיהנום". שתי סדרות של צילומי מסך מטופלים המשלימות זו את זו. פתיחה: ה', 4.9, 20:00. עד 25.10.
שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

חללי תצוגה

בית אוסף קופפרמן
"משה קופפרמן, תל-אביב 1984 : עשרה קבין של צבע". במלאת 30 שנה לפעילות חד פעמית של קופפרמן בסדנת ההדפס של יעקב הראל". עד 31.8; משה קופפרמן, עבודות.
תערוכת קבע.
קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.

בית בנימיני – המרכז לקרמיקה עכשווית
"המשתה". התערוכה השנתית של אגודת אמני קרמיקה בישראל, על הקשר בין קרמיקה, אוכל ואכילה. עד 6.9.
העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

בית האמנים ירושלים
רונן סימן-טוב, "מודדים". ציור תיאטרלי; ורדה כרמלי, "אני רואה זיכרון". צילומים ממסעות לברלין; שמעון פינטו, "ויהי היום". ציורי ילדות וציורים מחייו של אמן בעולם הדתי; מילכה צ'יזיק, "הביתה". הדפס. תערוכה לזכרה של האמנית (2011-1937); שחר בן-ישי, "והגדת לבנך". מיצב. פתיחה: ה', 30.8, 12:00. עד 18.10.
שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב)
"תאי הצצה". רגעים מתוך תהליך ההתגבשות האמנותי. תערוכה קבוצתית; לוסי אלקויטי, "תלויים". תערוכה העוסקת בסימנים פיזיים על הבד, סימני נוכחות כהוכחות קיום; דניאל ורטה, "קו המים". התבוננות צילומית מופשטת בקו המים; רמי ירושלמי, "להב- קיבוץ?". תהליך השינוי שעובר הקיבוץ כמטפורה לשינויים שעוברת החברה הישראלית; שרון בריל, "Insideout". מיצב פיסולי בשחור-לבן; רינת שניידובר, "Shapeless". צילום ווידיאו; ענת עופרי, "גרסת הצופה"; ורדי בוברוב, "נוף מברשות". רישום ואובייקט. עד 6.9.
אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

בית יגאל אלון
"מפגש האביב 2014, פרפר, פרח חי". מיצב פרפרים. מתאים לכל המשפחה. עד 31.8.
קיבוץ גנוסר, טל' 04-6727700. א'-ה', 16:00-08:30.

גלריה דוויק
חיה גרץ רן, "יזרעאליות". עד 18.10.
מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות-שאננים, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע, 20:00-10:00.

גלריה טל
עבודות של אמני כפר-ורדים. פתיחה: שבת, 30.8, 12:00. עד 8.11.
חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.

גלריה כברי
"קיץ חם 2". תערוכה קבוצתית. עד 6.9.
כברי, טל' 04-9952537. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 15:00-11:00.

גלריית בית-הספר מוסררה
זואי גרינדאה, "נמר חברבורות". צילום. עולם הנע בין ניגודים; קתז'ינה קוזירה, "מחפשים את ישו". וידיאו בהשראת סינדרום ירושלים; "עומד מלכת / דיאלוג עם מורל דרפלר". תערוכה קבוצתית. פתיחה: ה', 4.9, 20:00. עד 15.10.
הע"ח 9 מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.

גלריית החווה
"געגועי לנוריקו סאן". מחווה לספרי "ילדי העולם". עד 30.8.
הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

גלריית עין-הוד
אריק פבלוצקי, "חיבור וחיבורים". עד 13.9; "חופש". תערוכה קבוצתית. עד 6.9.
עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.

גרוס
ג'ני רפלסון, "רומנטיקה שחורה". האמנית מצלמת את משפחתה בעקבות משבר; עדי גאון, "הצוענים של ישראל". סדרת פורטרטים מטופלים ומעובדים במחשב של קבוצת צוענים. עד 12.9.
בוגרשוב 86, קומה ב', תל-אביב, טל' 054-4549502. ב'-ג', ה'-ו', 13:00-11:00.

האגף השני
טליה קינן/רחל קיני, "הירח הוא פצע בשמים". גוף עבודות, רישום, ציור, קולאז', פיסול. ללא מועד סיום.
הנמל 67, חיפה, טל' 04-8669463. ב', 21:00-18:00, ג', 24:00-20:00, ה', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

הגלריה ע"ש גניה שרייבר ויד מישל קיקואין
מאשה זוסמן, "רוח צד". ציור; "שממה הורה". עבודות מאוסף יגאל אהובי, חלק 2. עד 17.10.
אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

הגלריה העירונית לאמנות עפולה
יהודה יציב, "אחרי הזמן"; איציק וינברג, "יש פרחים בגטו". עד 31.8.
חטיבה תשע 15, עפולה, טל' 04-6591677. ב', ג', ו'-שבת, 13:00-11:00, ד'-ה', 19:00-17:00.

החנות
רותי דה-פריס, "AH!". אובייקטים. מארז של הלוחמת AH! הכולל את דמותה והאביזרים הנלווים: החיה שעליה היא רוכבת, כלי הנשק שלה ובגד חלופי. עד 18.9.
העלייה 31, טל' 5341223־052. כל השבוע 24 שעות (התצוגה בחלון הראווה).

המרכז לאמנות עכשווית
"ללקק את הלשון של עצמך". עבודות חדשות של דוויל כהן, לוסיאנה קפלון ואריכל רייכמן. מיצב, וידיאו, פיסול. עד 6.9.
קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

המשכן לאמנות בית מאירוב
"בית חם". עבודות העוסקות באלימות במשפחה. עד 30.8.
הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.

הצימר
מרתה פירר, "קטיושינקה". דימוי מרכזי של חדר/מעבדה לבניית קסאם מטפורי מחומרים יומיומיים. עד 4.9.
הגדוד העברי 5, תל-אביב. ב'-שבת, 19:00-16:00. סדנת עבודה תהיה פתוחה בשעות 19:00-16:00.

זהזהזה
קבוצת Urbanica 2014, צילומים. עד 31.8.
מבנה 21, נמל תל-אביב, טל' 03-5444261. ב'-ה', 18:00-12:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 19:00-12:00.

מיקה, אמנות ישראלית
Faile, עבודות של צמד האמנים מברוקלין, Patrick McNeil and Patrick Miller. עד 17.10.
בן-יהודה 97, תל-אביב, טל' 03-9525830. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

מנשר
יוני גולד, "רחצה לילית". ציורים גדולי ממדים בפיגמנט, דבק ושעווה. עד 11.9.
דוד חכמי 18, תל-אביב, טל' 03-6887090. א'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.

מרכז באוהאוס תל-אביב
"באר-שבע: אדריכלות ברוטליסטית וניאו-ברוטליסטית". תערוכה והשקת ספרה של הדס שדר. צילומים: שי אפשטיין. עד 31.8.
דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 19:30-12:00.

מרכז גוטסמן לתחריט
"קירות פורחים". הדפסים. ללא מועד סיום.
קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-7:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.

סדנת ההדפס ירושלים
אברהם אופק, "קר וחם אליהו". תצריבים, הדפסי אבן וחיתוכי לינוליאום; "התגלויות". תערוכה קבוצתית. במסגרת "מיתוס סדנה: ארבעה עשורים, פרק ב'". עד 25.9.
שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-08:00 או בתיאום מראש.

עמליה ארבל
משה אבני, "האדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו". ציור. פתיחה: ו', 29.8, 12:30. עד 17.9.
בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5444399. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 13:00-11:00.                

מוזיאונים לאמנות

בית העיר
"אימרסיה בבית העיר". הגיימינג כבחינת הטשטוש בין האמיתי לווירטואלי. ללא מועד סיום.
ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.

בית התפוצות
"מזל וברכה". מיתוסים ואמונות תפלות באמנות ישראלית עכשווית. עד 31.12; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע.
אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג', 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו' 13:00-9:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.

בית טיכו
יחיא חייבי, "רגעים בצנעא, תצלומים 1944-1930". עד 29.8.
הרב קוק 7, ירושלים. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 22:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

בית ראובן
ציורי ראובן מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע.
ביאליק 14, טל' 5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים, כניסה חופשית בימי שלישי, 20:00-16:00 (במסגרת שנת ראובן).

ביתן הלנה רובינשטיין
"שעת סיפור / היה או לא היה". שבעה מיצבי וידיאו. עד 1.11; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע.
שד', תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג 14:00-10:00. כניסה חופשית.

המוזיאון הימי הלאומי
"אלים, אלות וגיבורים מהמיתולוגיה: בפיסול היווני-רומי". פתיחה: א' 31.8. עד 1.5; "מראות טבריה והכנרת באמנות ההדפס – מאות י"ז-י"ט". הדפס. עד 31.8.
דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 15:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס
"פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע.
ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 10-5 שקלים.

המוזיאון הפתוח בעומר
"זמן הדפס". סדנת ההדפס בירושלים ומרכז גוטסמן לתחריט בקיבוץ כברי מציגים. עד פברואר 2015; אילן אורבוך – "השתקפויות". פסלים. עד 30.8.
עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה', 16:00-9:00, שבת ראשונה בחודש, 15:00-10:00. כניסה: 10-20 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

המוזיאון הפתוח בתפן
אלה אמיתי-סדובסקי, "חלקי חילוף". עד דצמבר; הרמן שטרוק, "אחרי מאה שנה". ליטוגרפיות, מסמכים, צילומים. עד 30.5.15.
תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.

המוזיאון הפתוח לצילום
פסי גירש, "עבודות 2014-1987". עד 28.10.
גן התעשייה תל-חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-8:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-11 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב
"ללמוד מוורנקולר". ללא מועד סיום.
שד', הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ד'-ה', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.

המוזיאון לאמנות המזרח הרחוק
"סיירת החלל ימאטו". אנימציה יפנית. ללא מועד סיום.
חיבת ציון 18, רמת-גן, טל' 6188243. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו' 13:00-09:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.

המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן
גיא קניגשטיין, "העובר כאן ישכח". סדרת חפצי הנצחה אינטראקטיביים. במסגרת הסדרה "שישי ראשון". עד 1.9; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; מרים גמבורד, "אמת בדויה". רישום; תמר הירשל, "עדות האיילים". ציורים ואובייקטים. עד אוגוסט; אלעזר גלעד, "בעיני המכחול". ציור; לאו ריי, "הציור הוא געגוע". ללא מועד סיום. עבודות מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע.
דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.

המוזיאון לאמנות רוסית על-שם צטלין
משה ויבגניה גמבורד, ציורים ורישומים. ללא מועד סיום.
חיבת-ציון 18, רמת-גן, טל' 6188243. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20 שקל.

מוזיאון ארץ ישראל
מירי דוידוביץ, "רוק בשחור". צילום. תרבות המועדונים בשנות ה-80. פתיחה: ה', 4.9. עד 28.2; "תערוכת העפיפונים הגדולה". בתשלום נוסף של 25 שקל (ילדים ומבוגרים). עד 5.11; מינדי וייזל, "חוצה קווים". אמנות בזכוכית. עד 31.12; "הגרסה המאוירת". איורים לתרבות ישראלית. עד 30.12; זאב הרץ – "פוטו מאסטר". תצלומים 1970-1950. עד 30.8; "טבע עולמי, טבע מקומי", התערוכה הבינלאומית "Wildlife Photograper of the Year", והתערוכה המקומית, "תמונות טבע #2". עד 30.8; "יודאיקה מקומית"; גן יעל; ביתן הזכוכית; ביתן הקרמיקה; ביתן קדמן למטבעות; ביתן אתנוגרפיה ופולקלור; ביתן נחושתן; כיפות היוצרים; חפירות תל קסילה; ביתן הדואר והבולאות; ארץ הברון; מרכז אדם ועמלו; והפלנטריום. תצוגות קבע.
חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).

מוזיאון אשדוד לאמנות
"עד שתצא מקולי". עבודות המשלבות בין דפוסים מערביים לזיקה פרטית למקורות תרבותיים שנזנחו/נשכחו/הודרו/נמחקו תחת מנגנוני "כור ההיתוך" הישראלי. עד דצמבר 2014.
דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג', ד'-ה', 16:00-9:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30. כניסה: 30-15 שקל.

מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה
אבנר שר ודייוויד אייזקס, "ציפור על תיל". ללא מועד סיום; "ציור ואות". עד 30.11; "מעגלים". לכל המשפחה. עד אוגוסט; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע.קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.

מוזיאון הנגב לאמנות
"המדיום הוא המסר". הדפסי פופ מאוסף מוזיאון ישראל; "מצילום להדפס". הדפסים מאוסף המוזיאון. עד 6.9.
העצמאות 60, באר שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

מוזיאון העיצוב חולון
"קיפולים". עיצובים עכשוויים המשקפים מלאכות מסורתיות. עד 25.10.
פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500 ־073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו' 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.

מוזיאון העיר חיפה
"מעמד אחד, מאבק אחד". על מעמד העובדים. עד 1.11.
שד', בן גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד',16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:0-10:00, שבת, 15:00-10:00.

מוזיאון הרמן שטרוק
"אמנות ההדפס היום". מחווה להרמן שטרוק. עד 26.10; הרמן שטרוק – "רומנטיקן על הכרמל". ללא מועד סיום.
ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו' 13:00-10:00.

מוזיאון חיפה לאמנות
"הזוכים, 2013". תערוכת הזוכים בפרסי משרד התרבות לאמנות ולעיצוב. עד 18.10; במרכז האמנויות מוצגת התערוכה לכל המשפחה "חם-קר-נוזל-מוצק". עד 8.2.15.
שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית
יאמאגוצ'י קארה ונישימוטו אקיאו, "מאניושו". בעקבות יפן הקדומה; טאמוזו, "תיבת אוצר החלומות". עיצוב; "קרוב ורחוק – פרספקטיבה יפנית". רישומים והדפסי עץ של אמנים יפנים מסוף המאה ה-18 עד תחילת המאה ה-20. עד 27.12.
שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

מוזיאון יפו
"מיני ארט". מיניאטורות. עד 31.1.
טיילת מפרד שלמה 10, יפו. א'-ה', שבת, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:0 (מספטמבר סגור בימי א'). 50 שקל למבוגר, 45 שקל לילד.

מוזיאון ינקו-דאדא
אמיר נוה, "שומקום"; עבודות קיר" מוחמד פדל, "GOLD"; ליאת קליין, "Second field no.2"; פבל צנחבט, "זרימת פלדה". עד סוף אוגוסט; מרסל ינקו, "חיות דמיוניות". ציור. עד אוגוסט.
כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:30-9:30, ו' וערבי חג, 14:00-09:30, שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.

מוזיאון ישראל
"אי שקט" חדש באמנות העכשווית". עד 27.11; דאג ומייק סטארן, "Big Bambu". מיצב ענק מבמבוק. המיצג מואר בשעות הלילה. עד 1.10; איה-ליסה אטילה, "אופקי". דיוקן של עץ. עד 8.11; ג',יימס טורל, "מקום לאור". חקר האור כתופעה. עד 31.10; "מאחורי הפרגוד היפני". אוסף פרגודים של אמנים יפנים. עד 27.11; "חומר מכושף באמנות אפריקאית". ללא מועד סיום; "שפת הלבוש, ארון הבגדים היהודי". עד 25.10; "פנים אל פנים". מסכות. עד 13.9; ספריית האיור: "איזה עולם קטן". עד 29.8; באגף הנוער: "מסעות". ההתרגשות בגילוי ארץ לא נודעת. עד 7.2.
שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו' וערב חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ה', עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג' ושבת ובאוגוסט.

מוזיאון מאנה כץ
"המאסטרים הגדולים: אמנות יהודית במאה ה-19 ומקורותיה". עד נובמבר.
שדרות יפה-נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, 22:00-19:00, ה', 22:00-10:00, ו', 13:00-10:00, 22:00-19:00, שבת, 22:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

מוזיאון משה שק
יצירות של משה שק. ללא מועד סיום.
קיבוץ בית ניר. כל השבוע 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות
עדה עובדיה, "לומינול". ציור. עד 8.11; "דיוקן עצמנו במבט לאחור"; "מלך, נווד וצייר עושים מה שהם רוצים". לכל המשפחה. ללא מועד סיום.
רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).

מוזיאון על התפר
"הלוך הלכו העצים למשוח עליהם מלך". מוסד המנהיגות. ללא מועד סיום.
חיל הנדסה 4, טל' 02-6281278. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-14:00, ו', 14:00-10:00.

מוזיאון פתח-תקווה לאמנות
"ים, מפרשים, סירה". פניו של הקיץ הישראלי. עד 31.8; "צעדים בוני אמון". יחסים בין מחול לאמנות. עד 6.9.
ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת, חינם.

מוזיאון ראלי
ולודמיר מקרנקו, "לחלום, לרחף"; אמנות לטינו אמריקאית עכשווית; ציורים מהמאות 18-16 בנושאים תנ"כיים. ללא מועד סיום.
שדרות רוטשילד, קיסריה, טל' 04-6261013. כניסה חופשית. ב'-ג', ה'-שבת, 15:00-10:3.

מוזיאון תל-אביב לאמנות
אלואיז ברייר, אל ליסיצקי, פרנק סטלה,"בתי כנסת מעץ". עד 18.10; ראידה אדון, "אשה ללא בית". וידיאו. עד 29.11; "פרויקט שימור: ציורים של מארק שאגאל". עד 30.10; דוד ניפו, "שבת,י וראה תחת-השמש". ציור. עד 26.10; מרינה אברמוביץ', "Rhythm 0, 1974". מיצב המשחזר את המיצג של אברמוביץ' בנאפולי. עד 14.2; דוד ריב, "300-60-48". ציור, וידיאו. עד 29.11; איוה כפרי, "Multiplane(s)". ציור. עד 27.9; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "דלפט כחול-לבן". אריחי דלפט. עד 18.10; עתי חן, "בין לבין". בין תכשיט לאובייקט. עד 25.10; "אנדי וורהול: ציור של צעצוע". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום; חדרים מיניאטוריים מאוסף הלנה רובינשטיין; אימפרסיוניזם, פוסט-אימפרסיוניזם ואסכולת פריז; אמנות המאה ה-20; אמנות עכשווית: מאוסף המוזיאון ושאילות. תצוגות קבע.
שד', שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

משכן לאמנות עין-חרוד
"שקוף כאקוורל". עבודות על נייר. עד 31.8; יונה לברי ישראלי וז'קלין ניקולס, "תוספות". עד 30.9; אוסף יודאיקה, הסטודיו לזכרו של דודו גבע, חדר העבודה של שמואל ביקלס, אדריכל המשכן לאמנות של עין-חרוד. תערוכות קבע.
עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.