המדריך, 21–28 באגוסט 2014

תערוכות נפתחות | תערוכות נסגרות | אירועים | מדריך גלריות ארצי

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ".
  1. תערוכות נפתחות
  2. תערוכות נסגרות
  3. אירועים
  4. מדריך גלריות ארצי

                                                        ***

נפתחות

יום חמישי (21.8)

מנשר לאמנות. תל-אביב (דוד חכמי 18). הערב תיפתח התערוכה "רחצה לילית" של האמן יונתן גולד, שתכלול ציורים חדשים גדולי ממדים שנעשו בפיגמנט, דבק ושעווה. אוצר: סשה סרבר.
גלריה המגדלור. יפו (המגדלור 13). התערוכה הקבוצתית "הרוח הדרומית" למען תושבי הדרום תיפתח בערב. אוצרים: רותי יעקובסון וסשה גנלין.
סינמטק תל-אביב. תל-אביב (שפרינצק 2). בתוכנית מס' 2 על הוליווד והאוונגרד יוקרנו בערב הסרט "עץ החיים" של הבמאי טרנס מאליק לצד סרטים מופשטים שהשפיעו על יצירתו. אוצר: חן שינברג.

יוני גולד, "רחצה לילית", מנשר

יוני גולד, "רחצה לילית", מנשר

יום שישי (22.8)

גלריה מיקה. תל-אביב (בן-יהודה 97). לראשונה בישראל תיפתח בצהריים תערוכת יחיד לצמד האמנים הניו-יורקים Faile.
גלריה בארי. קיבוץ בארי. בתערוכה הזוגית "הלך נפש" שתיפתח בערב יציג יוחנן דרוקר, חבר הקיבוץ, ציורים שנעשו מתוך התבוננות על מראות מהטבע בסביבה, ולצדו יציג דונדי שוורץ צילומים ועבודות וידיאו של נוף הנגב הצפוני.
גלריה גרוס. תל-אביב (בוגרשוב 86). שתי תערוכות יחיד באוצרות נעמי שלו יפתחו בצהריים: "רומנטיקה שחורה" של ג'ני רפלסון, המצלמת את משפחתה בעקבות משבר; והתערוכה "הצוענים של ישראל" של עדי גאון, הכוללת סדרת פורטרטים מטופלים של קבוצת צוענים החיה בישראל.
Art Market. תל-אביב (התערוכה 3). על הטווח שבין פיגורטיביות להפשטה, יציגו אייל רדבינוביץ, אילנה גל, נעמי ספיר ורועי יריב בתערוכה "צבעי קיץ" שתיפתח בצהריים.

                                                                              ***

נסגרות

אגריפס 12: רינה פלד, "חפירות". עד 26.8.
ארמנו טדסקי: ברברה נחמד, "עדן". עד 22.8.
גורדון: תערוכה קבוצתית. עד 25.8.
גלריה בנימין: "מלכוד ונעילה". עד 23.8.
גלריה חזי כהן: "Showroom". עד 23.8.
גלריית משונע: בועז סידס וג'ולי פיליפנקו, "כבשים שחורות". עד 22.8.
פינברג פרוג'קטס: "רשימת המתנה". עד 23.8.
Raw Art: אלישבע לוי, "וילה". עד 23.8.
גלריה לאמנות ישראלית, טבעון: "אש קטנה וחלב". עד 23.8.
הירקון 19 (המדרשה): אסף אבוטבול, "סי קומען?"; ערן נווה, "תראי אמא". עד 23.8.
עמליה ארבל: אדוארד אלמשי, " קליידוסקופ בלכה". עד 27.8.
מוזיאון תל-אביב לאמנות: אנה ים, "חלב ציפור". צילום. עד 23.8.

                                                 ***

אירועים

מוזיאון מאנה כץ: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:00.

מוזיאון ארץ ישראל: סיור בתערוכת "תמונות טבע 2" בהדרכת אנשי רשות הטבע והגנים. מדי שבת, 11:00, 12:30.

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:30.

מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: מפגש עם ארקדי זיידס במסגרת התערוכה "צעדים בוני אמון". שבת, 23.8, 12:00.

מוזיאון תל-אביב לאמנות: "Forever/מעבר", תיאטרון קליפה בפרפרומנס על הקשר בין יופי לאלימות. א'–ב', 25.8-24.8, ד', 27.8, 20:30.

מוזיאון ישראל: "נקודת מגע". אמנות ואנשים במוזיאון, פתיחת עונת התרבות הירושלמית (מועד חדש, לאחר שהאירוע בוטל). 60 שקל. ה', 28.8, 03:00-20:00.

בית קנר: נעמי טנהאוזר, "העלמות בכחול (משתמשת בפיקסו לצרכי)". ציור. רוטשילד 7, ראשון-לציון. טל' 03-9470728. ב', ד'–שבת, 13:00-10:00. ג', 13:00-10:00, 18:30-16:30. פתיחה: שבת, 28.6, 20:00. עד 10.9.

מוזיאון אילנה גור: "מפגש+". פיסול, ציור, מיצב ווידיאו. ביום ו', 22.8, ב-12:00, ייערך שיח גלריה. א'–ו', 16:00-10:00. מוזיאון אילנה גור, מזל דגים, יפו. טל' 03-6837676. עד 30.9.

                                                             ***

מדריך גלריות ארצי

גלריות לאמנות

אגריפס 12
רינה פלד, "חפירות". עד 26.8.
אגריפס 12, ירושלים. טל' 077-5404897. ב'–ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.

אלון שגב
אלכס קרמר, "רוחות". עבודות שמן גדולות על בד. פתיחה: ה', 28.8, 20:00. עד 17.10.
שד' רוטשילד 6, תל-אביב. טל' 03-6090769. ב'–ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

אלפרד – מכון שיתופי לאמנות ולתרבות
חביב קפצון וליאור שור, "המכון: אמנות לצופה הבודד". פיסול ווידיאו. עד 30.8; בחצר: ורד אהרונוביץ', "המזרקה". מיצב פיסולי. ללא מועד סיום.
סמטת שלוש 5, תל-אביב. טל' 052-8014848. ג'–ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.

ארמנו טדסקי
ברברה נחמד, "עדן". עד 22.8.
לילינבלום 3. טל' 5170344. א', 19:00-15:00, ב'–ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-11:00, או בתיאום מראש.

גבעון
"תזכורת*". תערוכה קבוצתית. ללא מועד סיום.
גורדון 35, תל-אביב. טל' 03-5225427. ב'–ו', 14:0-10:00 (שעות פתיחה עד סוף אוגוסט).

ג'ולי מ.
מרים כבסה, ציורים פנורמיים של שמן על נייר מדבקה, לאורך ולגובה קירות הגלריה. פתיחה: ה', 28.8. עד 2.10.
בצלאל יפה 10, תל-אביב. טל' 03-5607005. ב'–ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

גורדון
תערוכה קבוצתית. עד 25.8.
בן-יהודה 95, תל-אביב. טל' 03-5240323. א'–ו', 14:00-10:00 (שעות פתיחה בקיץ).

גלריה בנימין
"מלכוד ונעילה". תערוכה קבוצתית של אמנים מקומיים ובינלאומיים העוסקת באופן שבו עבודת האמנות מפתה ולוכדת את הצופה המתמסר. עד 23.8.
צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

גלריה זיסמן
כילי קורן/גיל דסיאנו-ביטון, תערוכת ציור. עד 12.9.
לבונטין 28, תל-אביב. טל' 5222325. ב'–ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

גלריה חזי כהן
"Showroom". תערוכה קבוצתית. פיסול, רישום, ציור. עד 23.8.
וולפסון 54, תל-אביב. טל' 03-6398788. ב'–ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

גלריה ליאונרדו
"מאוסף הגלריה". 16 אמנים מציגים עבודות אקריליק, אקוורל, שמן, פחם, רקמה, צילום. עד 22.9.
בית-הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב. טל' 054-6747446. א'–ה', 20:00-08:00, ו', 13:00-08:00.

גלריה משרד בתל-אביב
אביבית סגל, "ים ליום". עד 29.8.
זמנהוף 6, תל-אביב. טל' 03-5254191. ב'–ה', 18:00-11:00; ו', 14:00-11:00.

גלריה P8
עדי שמעוני, "Eva". צילום. מערכת היחסים של האמן עם בת-זוגו לחיים, מרגע הפגישה הראשונה ועד להולדת בתם, תוך התבוננות במיניות ומגדר. פתיחה: ה', 28.8, 20:00. עד 27.9.
יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב. טל' 8616001־050. ג', 15:00-11:00, ד'–ה', 19:00-15:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.

גלריית משונע
בועז סידס וג׳ולי פיליפנקו, "כבשים שחורות". עד 22.8.
הרצל 112, תל-אביב. ג', ה', 22:00-18:00, ו', 16:00-12:00.

גרשטיין
דוד גרשטיין – "Present Perfect". ללא מועד סיום.
בן-יהודה 101, תל-אביב. טל' 03-5293826. א'–ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

זומר
"Apparition". יחסי פעולה-אובייקט ותנועה בחומר. עד אמצע ספטמבר.
שד' רוטשילד 13, תל-אביב. טל' 03-5166400. ב'–ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.

טובה אוסמן
הצצה אל קבוצת אמני שנות ה-70. עד 31.8.
בן-יהודה 100, תל-אביב. טל' 03-5227687. ג'–ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.

יאיר
"מחילות לילה". תערוכה קבוצתית. ציור. עד 5.9.
אבן-גבירול 6, תל-אביב. טל' 03-6956927. ב'–ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.

מקום לאמנות
"פורמט". אמני המרכז בתערוכה קבוצתית. עד 13.9.
שביל-המרץ 6, תל-אביב. טל' 03-6725124. ב'–ה', 19:00-12:00, ו'–שבת, 14:30-10:00.

נ&נ אמן (נלי אמן)
תערוכת קיץ. ללא מועד סיום.
גורדון 21, תל-אביב. טל' 03-5232003. ב'–ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00.

פינברג פרוג'קטס
"רשימת המתנה". ההמתנה כמצב סיזיפי. וידיאו, אינסטליישן וצילום. עד 23.8.
שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2. טל' 077-3452115. ד'–ה', 18:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.

רוזנפלד
"Summer 2014". עד 30.8.
שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב. טל' 03-5229044. ג'–ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.

רוטשילד אמנות גלריה
הגלריה סגורה עד 1.9.
יהודה הלוי 48, תל-אביב. טל' 052-8729490. ב'–ה', 18:30-11:00, ו'–שבת, 14:00-11:00.

Contemporary by Golconda
"שני וארגמן". אמנים משתמשים בצבע אדום; דניאל צאל, "דריוס". צילום. עד 6.9.
הרצל 117, תל-אביב. טל' 03-6822777. ב'–ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

Raw Art
אלישבע לוי, "וילה". עד 23.8.
שביל המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב. טל' 03-6832559. ג'–ה', 18:00-12:00, ו'–שבת, 14:00-11:00.

חללי תצוגה

בית אוסף קופפרמן
"משה קופפרמן, תל-אביב 1984 : עשרה קבין של צבע". במלאת 30 שנה לפעילות חד פעמית של קופפרמן בסדנת ההדפס של יעקב הראל". עד 31.8; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע.
קיבוץ לוחמי הגטאות. טל' 04-9933792. ו'–שבת, 15:00-10:00.

בית בנימיני – המרכז לקרמיקה עכשווית
"המשתה". התערוכה השנתית של אגודת אמני קרמיקה בישראל, על הקשר בין קרמיקה, אוכל ואכילה. עד 6.9.
העמל 17, תל-אביב. טל' 03-5182257. ב'–ה', 19:00-11:00, ו'–שבת, 14:00-11:00.

בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב)
"תאי הצצה". רגעים מתוך תהליך ההתגבשות האמנותי. תערוכה קבוצתית; לוסי אלקויטי, "תלויים". תערוכה העוסקת בסימנים פיזיים על הבד, סימני נוכחות כהוכחות קיום; דניאל ורטה, "קו המים". התבוננות צילומית מופשטת בקו המים; רמי ירושלמי, "להב- קיבוץ?". תהליך השינוי שעובר הקיבוץ כמטפורה לשינויים שעוברת החברה הישראלית; שרון בריל, "Insideout". מיצב פיסולי בשחור-לבן; רינת שניידובר, "Shapeless". צילום ווידיאו; ענת עופרי, "גרסת הצופה"; ורדי בוברוב, "נוף מברשות". רישום ואובייקט. עד 6.9.
אלחריזי 9, תל-אביב. טל' 03-5246685. ב'–ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

בית יגאל אלון
"מפגש האביב 2014, פרפר, פרח חי". מיצב פרפרים. מתאים לכל המשפחה. עד 31.8.
קיבוץ גינוסר. טל' 04-6727700. א'–ה', 16:00-08:30.

גלריה דוויק
חיה גרץ רן, "יזרעאליות". עד 18.10.
מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות-שאננים, ירושלים. טל' 02-6292220. כל השבוע, 20:00-10:00.

גלריה כברי
"קיץ חם 2". תערוכה קבוצתית. עד 6.9.
כברי. טל' 04-9952537. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 15:00-11:00.

גלריה לאמנות ישראלית – טבעון
"אש קטנה וחלב". מחווה לאד רושה. עד 23.8.
מרכז ההנצחה, רחוב המגדל 2, קריית-טבעון. טל' 04-9835506. א'–ה', 13:00-8:00, 19:00-16:00, ו', 11:30-09:00, שבת, 13:00-11:00.

גלריית החווה
"געגועי לנוריקו סאן". מחווה לספרי "ילדי העולם". עד 30.8.
הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון. טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'–שבת, 14:00-10:00.

גלריית עין-הוד
אריק פבלוצקי, "חיבור וחיבורים". פתיחה: שבת, 23.8. עד 13.9; "חופש". תערוכה קבוצתית. עד 6.9.
עין-הוד. טל' 04-9842548. א', ג', ד'–ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.

גרוס
ג'ני רפלסון, "רומנטיקה שחורה". האמנית מצלמת את משפחתה בעקבות משבר; עדי גאון, "הצוענים של ישראל". סדרת פורטרטים מטופלים ומעובדים במחשב של קבוצת צוענים. פתיחה: ו', 22.8, 12:00. עד 12.9.
בוגרשוב 86, קומה ב', תל-אביב. טל' 054-4549502. ב'-ג', ה'-ו', 13:00-11:00.

האגף השני
טליה קינן/רחל קיני, "הירח הוא פצע בשמים". גוף עבודות, רישום, ציור, קולאז', פיסול. ללא מועד סיום.
הנמל 67, חיפה. טל' 04-8669463. ב', 21:00-18:00, ג', 24:00-20:00, ה', 14:00-11:00, או בתיאום מראש.

הגלריה ע"ש גניה שרייבר ויד מישל קיקואין
מאשה זוסמן, "רוח צד". ציור; "שממה הורה". עבודות מאוסף יגאל אהובי, חלק 2. עד 17.10.
אוניברסיטת תל-אביב. טל' 03-6408860. א'–ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

הגלריה העירונית לאמנות עפולה
יהודה יציב, "אחרי הזמן"; איציק וינברג, "יש פרחים בגטו". עד 31.8.
חטיבה תשע 15, עפולה. טל' 04-6591677. ב', ג', ו'–שבת, 13:00-11:00, ד'–ה', 19:00-17:00.

הירקון 19 (המדרשה)
אסף אבוטבול, "סי קומען?". מראית גרפית קרה, מרחבים מנטליים טעונים; ערן נווה, "תראי אמא". הצבה במדיומים שונים: ציור, פיסול, מייצב, מיצג ווידיאו. עד 23.8.
הירקון 19, תל-אביב. טל' 03-6203129. ב'–ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

החנות
רותי דה-פריס, "AH!". אובייקטים. מארז של הלוחמת AH! הכולל את דמותה והאביזרים הנלווים: החיה שעליה היא רוכבת, כלי הנשק שלה ובגד חלופי. עד 18.9.
העלייה 31. טל' 5341223־052. כל השבוע, 24 שעות (התצוגה בחלון הראווה).

המרכז לאמנות עכשווית
"ללקק את הלשון של עצמך". עבודות חדשות של דוויל כהן, לוסיאנה קפלון ואריכל רייכמן. מיצב, וידיאו, פיסול. עד 6.9.
קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב. טל' 03-5106111. ב'–ה', 19:00-14:00, ו'–שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

המשכן לאמנות בית-מאירוב
"בית חם". עבודות העוסקות באלימות במשפחה. עד 30.8.
הרצפלד 31, חולון. טל' 03-6516851. ג'–ה', 20:00-17:00; ו'–שבת, 13:00-10:00.

הצימר
מרתה פירר, "קטיושינקה". דימוי מרכזי של חדר/מעבדה לבניית קסאם מטפורי מחומרים יומיומיים. עד 4.9.
הגדוד-העברי 5, תל-אביב. ב'-שבת, 19:00-16:00. סדנת עבודה תהיה פתוחה בשעות 19:00-16:00.

זהזהזה
קבוצת Urbanica 2014 – צילומים. פתיחה: ה', 28.8, 20:00. עד 31.8.
מבנה 21, נמל תל-אביב. טל' 03-5444261. ב'–ה', 18:00-12:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 19:00-12:00.

מיקה, אמנות ישראלית
Faile, עבודות של צמד האמנים מברוקלין, Patrick McNeil and Patrick Miller. פתיחה: ו', 22.8, 11:30. עד 17.10.
בן-יהודה 97, תל-אביב. טל' 03-9525830. א'–ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

מנשר
יוני גולד, "רחצה לילית". ציורים גדולי ממדים בפיגמנט, דבק ושעווה. עד 11.9.
דוד חכמי 18, תל-אביב. טל' 03-6887090. א'–ה', 19:00-11:00, ו'–שבת, 13:00-11:00.

מרכז באוהאוס תל-אביב
"באר-שבע: אדריכלות ברוטליסטית וניאו-ברוטליסטית". תערוכה והשקת ספרה של הדס שדר. צילומים: שי אפשטיין. עד 31.8.
דיזנגוף 99, תל-אביב. טל' 03-5220249. א'–ה', 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 19:30-12:00.

מרכז גוטסמן לתחריט
"קירות פורחים". הדפסים. ללא מועד סיום.
קיבוץ כברי. טל' 04-9952713. א'–ה', 16:00-7:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.

סדנת ההדפס ירושלים
אברהם אופק, "קר וחם אליהו". תצריבים, הדפסי אבן וחיתוכי לינוליאום; "התגלויות". תערוכה קבוצתית. במסגרת "מיתוס סדנה: ארבעה עשורים, פרק ב'". עד 25.9.
שבטי-ישראל 38, ירושלים. טל' 02-6288614. א'–ה', 15:00-8:00, או בתיאום מראש.

עמליה ארבל
אדוארד אלמשי, " קליידוסקופ בלכה". ציורי לכה על מזוניט. עד 27.8.
בן-יהודה 100, תל-אביב. טל' 03-5444399. ב'–ה', 19:00-11:00, ו', 13:00-11:00.

מוזיאונים לאמנות

בית העיר
"אימרסיה בבית העיר". הגיימינג כבחינת הטשטוש בין האמיתי לווירטואלי. ללא מועד סיום.
ביאליק 27, תל-אביב. טל' 03-7240311. ב'–ה', 17:00-9:00, ו'–שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.

בית התפוצות
"מזל וברכה". מיתוסים ואמונות תפלות באמנות ישראלית עכשווית. עד 31.12; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע.
אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב. טל' 03-7457800. א'–ג', 16:00-10:00; ד'–ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.

בית טיכו
יחיא חייבי, "רגעים בצנעא, תצלומים 1944-1930". עד 13.9.
הרב קוק 7, ירושלים. א'–ב', ד'–ה', 17:00-10:00, ג', 22:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

בית ראובן
ציורי ראובן מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע.
ביאליק 14. טל' 5255961. ב', ד'–ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים, כניסה חופשית בימי שלישי, 20:00-16:00 (במסגרת שנת ראובן).

ביתן הלנה רובינשטיין
"שעת סיפור / היה או לא היה". שבעה מיצבי וידיאו. עד 1.11; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע.
שד' תרס"ט 6, תל-אביב. טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו', וערבי חג 14:00-10:00. כניסה חופשית.

המוזיאון הימי הלאומי
"מראות טבריה והכנרת באמנות ההדפס – מאות י"ז–י"ט". הדפס. עד 31.8.
דרך אלנבי 198, חיפה. טל' 04-8536622. א'–ה', שבת, 15:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס
"פצעי בגרות". קומיקס בעברית, 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע.
ויצמן 61, חולון. טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 10-5 שקלים.

המוזיאון הפתוח בעומר
אילן אורבוך, "השתקפויות". פסלים. עד 30.8.
עומר. טל' 08-9908121/5. ב'–ה', 16:00-9:00, שבת ראשונה בחודש, 15:00-10:00. כניסה: 10-20 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

המוזיאון הפתוח בתפן
אלה אמיתי-סדובסקי, "חלקי חילוף". עד דצמבר; הרמן שטרוק, "אחרי מאה שנה". ליטוגרפיות, מסמכים, צילומים. עד 30.5.2015.
תפן. טל' 04-9109600. ב'–ה', 16:00-9:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.

המוזיאון הפתוח לצילום
פסי גירש, "עבודות 2014-1987". עד 28.10.
גן התעשייה תל-חי. טל' 04-6816702. ב'–ה', 16:00-8:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-11 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב
"ללמוד מוורנקולר". ללא מועד סיום.
שד' הנשיא 135, חיפה. טל' 054-5831597. ד'–ה', 13:00-10:00, ו'–שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.

המוזיאון לאמנות המזרח הרחוק
"סיירת החלל ימאטו". אנימציה יפנית. ללא מועד סיום.
חיבת-ציון 18, רמת-גן. טל' 6188243. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-9:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.

המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן
גיא קניגשטיין, "העובר כאן ישכח". סדרת חפצי הנצחה אינטראקטיביים. במסגרת הסדרה "שישי ראשון". עד 1.9; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; מרים גמבורד, "אמת בדויה". רישום; תמר הירשל, "עדות האיילים". ציורים ואובייקטים. עד אוגוסט; אלעזר גלעד, "בעיני המכחול". ציור; לאו ריי, "הציור הוא געגוע". ללא מועד סיום. עבודות מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע.
דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן. טל' 7521876. ב', ד' 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-9:00; שבת, 15:00-9:00. כניסה: 20 שקל.

המוזיאון לאמנות רוסית ע"ש צטלין
משה ויבגניה גמבורד, ציורים ורישומים. ללא מועד סיום.
חיבת-ציון 18, רמת-גן. טל' 6188243. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-9:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20 שקל.

מוזיאון ארץ ישראל
"תערוכת העפיפונים הגדולה". בתשלום נוסף של 25 שקל (ילדים ומבוגרים). עד 5.11; מינדי וייזל, "חוצה קווים". אמנות בזכוכית. עד 31.12; "הגרסה המאוירת". איורים לתרבות ישראלית. עד 30.12; זאב הרץ, "פוטו מאסטר". תצלומים 1970-1950. עד 30.8; "טבע עולמי, טבע מקומי", התערוכה הבינלאומית "Wildlife Photograper of the Year", והתערוכה המקומית, "תמונות טבע #2". עד 30.8; "יודאיקה מקומית"; גן יעל; ביתן הזכוכית; ביתן הקרמיקה; ביתן קדמן למטבעות; ביתן אתנוגרפיה ופולקלור; ביתן נחושתן; כיפות היוצרים; חפירות תל קסילה; ביתן הדואר והבולאות; ארץ הברון; מרכז אדם ועמלו; והפלנטריום. תצוגות קבע.
חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב. טל' 03-6415244. א'–ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).

מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה
אבנר שר ודייוויד אייזקס, "ציפור על תיל". ללא מועד סיום; "ציור ואות". עד 30.11; "מעגלים". לכל המשפחה. עד אוגוסט; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע.
קיבוץ ברעם. טל' 04-6988295. א'–ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.

מוזיאון הכט
עבודות של סטודנטים מהחוג לאמנות בהשראת אוספי המוזיאון. תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה. ללא מועד סיום.
אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה. טל' 04-8240308. א'–ב', ד'–ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.

מוזיאון הנגב לאמנות
"המדיום הוא המסר". הדפסי פופ מאוסף מוזיאון ישראל; "מצילום להדפס". הדפסים מאוסף המוזיאון. עד 6.9.
העצמאות 60, באר-שבע. טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד' 19:00-12:00, ו'–שבת, 14:00-10:00.

מוזיאון העיצוב חולון
"קיפולים". עיצובים עכשוויים המשקפים מלאכות מסורתיות. עד 25.10.
פנחס אילון 8, חולון. טל' 073-2151500. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.

מוזיאון העיר חיפה
"מעמד אחד, מאבק אחד". על מעמד העובדים. עד 1.11.
שד' בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה. טל' 04-9115888. א'–ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:0-10:00, שבת, 15:00-10:00.

מוזיאון הרמן שטרוק
"אמנות ההדפס היום". מחווה להרמן שטרוק. עד 26.10; הרמן שטרוק, "רומנטיקן על הכרמל". ללא מועד סיום.
ארלוזורוב 23, חיפה. טל' 04-6359962. א'–ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

מוזיאון חיפה לאמנות
"הזוכים, 2013". תערוכת הזוכים בפרסי משרד התרבות לאמנות ולעיצוב. עד 18.10; במרכז האמנויות מוצגת התערוכה לכל המשפחה "חם-קר-נוזל-מוצק". עד 8.2.2015.
שבתאי לוי 26, חיפה. טל' 04-9115991. א'–ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית
יאמאגוצ'י קארה ונישימוטו אקיאו, "מאניושו". בעקבות יפן הקדומה; טאמוזו, "תיבת אוצר החלומות". עיצוב; "קרוב ורחוק – פרספקטיבה יפנית". רישומים והדפסי עץ של אמנים יפנים מסוף המאה ה-18 עד תחילת המאה ה-20. עד 27.12.
שדרות הנשיא 89, חיפה. טל' 04-8383554. א'–ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

מוזיאון יפו
"מיני ארט". מיניאטורות. עד 31.1.
טיילת מפרד שלמה 10, יפו. א'–ה', שבת, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00 (מספטמבר סגור בימי א'). 50 שקל למבוגר, 45 שקל לילד.

מוזיאון ינקו-דאדא
אמיר נוה, "שומקום"; עבודות קיר" מוחמד פדל, "GOLD"; ליאת קליין, "Second field no.2"; פבל צנחבט, "זרימת פלדה". עד סוף אוגוסט; מרסל ינקו, "חיות דמיוניות". ציור. עד אוגוסט.
כפר האמנים עין-הוד. טל' 04-9842350. א'–ה', 15:30-9:30, ו' וערבי חג, 14:00-09:30, שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.

מוזיאון ישראל
"אי שקט" חדש באמנות העכשווית". עד 27.11; דאג ומייק סטארן, "Big Bambu". מיצב ענק מבמבוק. המיצג מואר בשעות הלילה. עד 1.10; איה-ליסה אטילה, "אופקי". דיוקן של עץ. עד 8.11; ג'יימס טורל, "מקום לאור". חקר האור כתופעה. עד 31.10; "מאחורי הפרגוד היפני". אוסף פרגודים של אמנים יפנים. עד 27.11; "חומר מכושף באמנות אפריקאית". ללא מועד סיום; "שפת הלבוש, ארון הבגדים היהודי". עד 25.10; "פנים אל פנים". מסכות. עד 13.9; ספריית האיור: "איזה עולם קטן". עד 30.9; באגף הנוער: "מסעות". ההתרגשות בגילוי ארץ לא נודעת. עד 7.2.
שדרות רופין 11, ירושלים. טל' 02-6708811. א'-ב', ד'–ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו' וערב חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'–ה', עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג' ושבת ובאוגוסט.

מוזיאון מאנה כץ
"המאסטרים הגדולים: אמנות יהודית במאה ה-19 ומקורותיה". עד נובמבר.
שדרות יפה-נוף 89, חיפה. טל' 04-9119372. א'–ד', 16:00-10:00, 22:00-19:00, ה', 22:00-10:00, ו', 13:00-10:00, 22:00-19:00, שבת, 22:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

מוזיאון משה שק
יצירות של משה שק. ללא מועד סיום.
קיבוץ בית-ניר. כל השבוע, 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות
עדה עובדיה, "לומינול". ציור. עד 8.11; "דיוקן עצמנו במבט לאחור"; "מלך, נווד וצייר עושים מה שהם רוצים". לכל המשפחה. ללא מועד סיום.
רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב. טל' 03-5161970. ב'–ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).

מוזיאון על התפר
"הלוך הלכו העצים למשוח עליהם מלך". מוסד המנהיגות. ללא מועד סיום.
חיל הנדסה 4, ירושלים. טל' 02-6281278. א'–ב', ד'–ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-14:00, ו', 14:00-10:00.

מוזיאון פתח-תקווה לאמנות
"ים, מפרשים, סירה". פניו של הקיץ הישראלי. עד 31.8; "צעדים בוני אמון". יחסים בין מחול לאמנות. עד 6.9.
ארלוזורוב 30, פתח-תקווה. טל' 03-9286300. ב', ד', ו'–שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת, חינם.

מוזיאון ראלי
ולודמיר מקרנקו, "לחלום, לרחף"; אמנות לטינו אמריקאית עכשווית; ציורים מהמאות 18-16 בנושאים תנ"כיים. ללא מועד סיום.
שדרות רוטשילד, קיסריה. טל' 04-6261013. כניסה חופשית. ב'-ג', ה'-שבת, 15:00-10:30.

מוזיאון תל-אביב לאמנות
אלואיז ברייר, אל ליסיצקי, פרנק סטלה, "בתי-כנסת מעץ". עד 18.10; ראידה אדון, "אשה ללא בית". וידיאו. עד 29.11; "פרויקט שימור: ציורים של מארק שאגאל". עד 30.10; דוד ניפו, "שבתי וראה תחת-השמש". ציור. עד 26.10; מרינה אברמוביץ', "Rhythm 0, 1974". מיצב המשחזר את המיצג של אברמוביץ' בנאפולי. עד 14.2; דוד ריב, "300-60-48". ציור, וידיאו. עד 29.11; איוה כפרי, "Multiplanes". ציור. עד 27.9; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "דלפט כחול-לבן". אריחי דלפט. עד 18.10; עתי חן, "בין לבין". בין תכשיט לאובייקט. עד 25.10; אנה ים, "חלב ציפור". צילום. עד 23.8; "אנדי וורהול: ציור של צעצוע". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום; חדרים מיניאטוריים מאוסף הלנה רובינשטיין; אימפרסיוניזם, פוסט-אימפרסיוניזם ואסכולת פריז; אמנות המאה ה-20; אמנות עכשווית: מאוסף המוזיאון ושאילות. תצוגות קבע.
שד' שאול המלך 27, תל-אביב. טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

משכן לאמנות עין-חרוד
"שקוף כאקוורל". עבודות על נייר. עד 31.8; יונה לברי ישראלי וז'קלין ניקולס, "תוספות". עד 30.9; אוסף יודאיקה, הסטודיו לזכרו של דודו גבע, חדר העבודה של שמואל ביקלס, אדריכל המשכן לאמנות של עין-חרוד. תערוכות קבע.
עין-חרוד מאוחד. טל' 04-6485701. א'–ה', 16:30-9:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

1 תגובות על “המדריך, 21–28 באגוסט 2014”

    המדריך 21-28 אוגוסט פורסם אתמול די מאוחר כך שאת התערוכות הנפתחות של יום חמישי החמצתי. אם אפשר יהיה לפרסם בחלק מוקדם יותר של יום חמישי, זה יהיה מצויין. תודה , רוני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.