מדריך, 14–21 באוגוסט 2014

תערוכות נפתחות | תערוכות נסגרות | תערוכות בוגרים | אירועים | מדריך גלריות ארצי

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ".
  1. תערוכות נפתחות
  2. תערוכות נסגרות
  3. אירועים
  4. מדריך גלריות ארצי

***

תערוכות נפתחות:

יום חמישי (14.8)

  • האגף השני. חיפה (הנמל67). הערב תיפתח התערוכה הזוגית "הירח הוא פצע בשמים" של האמניות טליה קינן ורחל קיני, שתכלול גוף עבודות צנוע הנע בין רישום, ציור, קולאז' ופיסול. אוצר: עידו מרקוס.
  • גלריה בנימין. תל-אביב (צ'לנוב 28). התערוכה הקבוצתית "מלכוד ונעילה", שתיפתח הערב, עוסקת באופן שבו אמנות מפתה ולוכדת את הצופה המתמסר. אוצרת: דיאנה עלי.
  • הגלריה המרכזית. תל-אביב (התחנה המרכזית החדשה, לוינסקי 108). עבודות הנוגעות בזהות בתקופה של שינוי מתמיד יוצגו בתערוכה הקבוצתית "מקום", שתיפתח הערב. אוצר: דורון פורמן.
  • גלריה מרחב לאמנות. יפו (כיכר קדומים 8). התערוכה "Deadline", שתיפתח הערב, היא התערוכה הקבוצתית הראשונה של תשעת חברי קבוצת "הוועדה", הכוללת בין השאר את קארן בן-סימון, שגיא לוי ומיה לנדמן. אוצר: יובל כספי.
  • מחסן 2. יפו (נמל יפו). סוף-השבוע הרב-תחומי "מקומי", שיחל הערב, יכלול עבודות מחול, קולנוע, מוזיקה ואמנות. בין המציגות: ורד נסים וראידה אדון. אוצרת: מאיה ברינר.
  • בית האמנים. תל-אביב (אלחריזי 9). כמה תערוכות ייפתחו הערב: התערוכה הקבוצתית "תאי הצצה" בהשתתפות הדס עפרת, ניצן סט, דורון ליבנה ועוד. אוצרת: דניאלה טלמור; תערוכת היחיד "תלויים" של לוסי אלקויטי. אוצרת: דניאלה טלמור; "קו המים" של דניאל ורטה. אוצר: אריה ברקוביץ; "להב – קיבוץ?" של האמן רמי ירושלמי. אוצרת: גלית סמל; "InsideOut" של שרון בריל. אוצרת: דניאלה טלמור; "Shapeless" של רינת שניידובר. אוצרת: טלי כהן-גרבוז; "נוף מברשות" של ורדי בוברוב. אוצרת: ורה פלפול; ו"גרסת הצופה" של ענת עופרי. אוצרת: נורית ירדן.
  • קרטל. חיפה (הנמל 10). במסגרת פרויקט אמנות רחוב בחיפה, תיפתח הערב התערוכה הראשונה בגלריה החדשה סקס-פיקניק של קבוצת ברוקן פינגאז. חברי הקבוצה יציירו על קירות המבנה החיצוניים, יציגו בגלריה עצמה וישיקו את הפנזין הארוטי החדש שלהם.

יום שבת (16.8)

  • המוזיאון הפתוח. עומר. 120 הדפסים שנעשו בסדנאות ההדפס בירושלים ובקיבוץ כברי יוצגו בתערוכה "זמן הדפס", שתיפתח בצהריים. בין המשתתפים: יגאל תומרקין, יחיאל שמי, שרון פוליאקין ועוד. אוצרות: רותי אופק ואירנה גורדון.
  • גלריה כברי. קיבוץ כברי. העבודות שבתערוכת המכירה "קיץ. חם 2", שתיפתח בצהריים, נבחרו על-ידי חברי הגלריה השיתופית היהודית-ערבית. בין המציגים: אשרף פואח'רי, שהד זועבי ויאיר גרבוז.

 

קרטל, חיפה (הנמל 10). פרויקט אמנות רחוב בחיפה

קרטל, חיפה (הנמל 10). פרויקט אמנות רחוב בחיפה

***

נסגרות

גלריה צדיק: "פאוזה". עד 21.8.
גלריה P8: שמעון לב ופרידמן דרשמידט – "שני ארכיונים משפחתיים". עד 16.8.
דביר: נלי אגסי – "Down where the little fishes grow". עד 16.8.
זימאק: לירון קרול – "ארגז החול". עד 15.8.
ארטפורט: "נונפיניטו". עד 16.8.
בית הגפן: "זרים בינינו". עד 16.8.
האגף: "קריסטין קיץ 70". עד 15.8.
החנות: בנימין מץ' (צרפת) ונעמה בר-אור (ישראל) – "Flesh Light". עד 15.8.
מיקה – אמנות ישראלית: בריאן לואיס סונדרס – "We Don't Need Another Doctor, We Can Run Our Own Tests". עד 15.8.
סדנאות האמנים: טליה קינן – "מחשבה על אבן". עד 16.8.
מוזיאון העיר חיפה: "אידיאלים חדשים". עד 21.8.
מוזיאון ינקו-דאדא: יודית מ' קליינצ'ס – "Successfully Uncertain". עד 19.8.
משכן לאמנות עין-חרוד: רות שלוס – "יש לי מה לעשות עם זה". עד 17.8; דוד פרלוב – רישומים, תצלומים וסרטים. עד 17.8.

                                                         

***

אירועים

משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדי ו', 11:30.
חיפה (הנמל 10): "קרטל" – פרויקט אמנות רחוב אורבני בינלאומי. אמני רחוב מכסים מבנה ענק וישן בגרפיטי במהלך החודשים הקרובים. בסופי-שבוע: מוזיקה חיה, די.ג'ייז ותערוכות פופ-אפ. והשבוע: קבוצת ברוקן-פיגאז בתערוכה "סקס פיקניק". הנמל 10, העיר התחתית, חיפה. ו', 15.8, מ-21:00, שבת, 16.8, מ-18:00.
מוזיאון מאנה כץ:הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:00.
מוזיאון ארץ ישראל: סיור בתערוכת "תמונות טבע 2" בהדרכת אנשי רשות הטבע והגנים. מדי שבת, 11:00, 12:30.
מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:30.
הירקון 19 (המדרשה): מפגשים במסגרת שבוע פעילות בנושא Staycation, תיירות בית. הקרנת הסרט "The Rape of Europe" – שימור אמנות בתקופת מלחמה. בליווי שיחה. ב', 18.8, 19:00; הרצאה של איל צאום על נסיון מיצוב של מדינות המזרח התיכון כיעדי תיירות עולמיים. ד', 20.8, 20:00.
מוזיאון הרמן שטרוק: ערב בסדרה "שני רומנטי". סיור בתערוכות וקונצרט מוזיקה פופולרית מהסרטים. 20 שקל. ב', 18.8, 18:15 – סיור; 19:00 – קונצרט.
מוזיאון ישראל:מפגש בתערוכה "חומר מכושף באמנות אפריקאית". ג', 19.8, 19:00; מפגש באנגלית במסגרת התערוכה "אי שקט: חדש באמנות העכשווית". ד', 20.8, 11:00.
האגף השני: השקת קיר הלול – קיר דינמי שמארח עבודות לפרק זמן קצר. ג', 19.8, 20:00.
חיפה (שער פלמר): תערוכה של עבודות וידיאו במרחב הציבורי. לאורך רחוב שער פלמר, העיר התחתית, חיפה. פתיחה: ג', 19.8, 20:00. העבודות יוקרנו בימי ג', 23:00-20:00 עד 23.9.
מוזיאון נחום גוטמן לאמנות: הרצאה בסדרה "אנשים גדולים בעיר קטנה" בהנחיית אילן שחורי. והפעם: כיצד הפכה תל-אביב למרכז תרבות וגנבה את הבכורה מירושלים? 65 שקל. ה', 21.8, 18:30 (סיור חופשי במוזיאון), 20:00 (הרצאה).
מקום לאמנות: "פורמט". אמני המרכז בתערוכה קבוצתית. שביל המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 20:00-13:00, ו'-שבת, 14:30-10:00. עד 13.9.
בית הנסן: מיצב וידיאו של שנטל אקרמן שצולם בנגב – "De la mèr(e) au desert". גדליהו אלון 14, ירושלים. א'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00. עד 15.8.
בית קנר: נעמי טנהאוזר – "העלמות בכחול (משתמשת בפיקסו לצרכי)". ציור. רוטשילד 7, ראשון-לציון, טל' 03-9470728. ב', ד'-שבת, 13:00-10:00. ג', 13:00-10:00, 18:30-16:30. פתיחה: שבת, 28.6, 20:00. עד 10.9.

***

מדריך גלריות ארצי

גלריות לאמנות

אגריפס 12
רינה פלד – "חפירות". עד 26.8.
אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.
אלון שגב
תערוכה קבוצתית של אמני הגלריה. ללא מועד סיום.
שד', רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
אלפרד – מכון שיתופי לאמנות ולתרבות
חביב קפצון וליאור שור – "המכון: אמנות לצופה הבודד". פיסול ווידיאו. עד 30.8; בחצר: ורד אהרונוביץ' – "המזרקה". מיצב פיסולי. ללא מועד סיום.
סמטת שלוש 5, תל-אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.
ארמנו טדסקי
ברברה נחמד – "עדן". עד 22.8.
לילינבלום 3, טל' 5170344. א', 19:00-15:00, ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.
גבעון
"תזכורת*". תערוכה קבוצתית. ללא מועד סיום.
גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ו', 14:0-10:00 (שעות פתיחה עד סוף אוגוסט).
גורדון
תערוכה קבוצתית. עד 25.8.
בן-יהודה 95, טל' 5240323. א'-ו', 14:00-10:00 (שעות פתיחה בקיץ).
גלריה בנימין
"מלכוד ונעילה". תערוכה קבוצתית של אמנים מקומיים ובינלאומיים, העוסקת באופן שבו עבודת האמנות מפתה ולוכדת את הצופה המתמסר. עד 23.8.
צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
גלריה זיסמן
כילי קורן/גיל דסיאנו-ביטון – תערוכת ציור. עד 12.9.
לבונטין 28, טל' 5222325. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
גלריה חזי כהן
"Showroom". תערוכה קבוצתית. פיסול, רישום, ציור. עד 23.8.
וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
גלריה ליאונרדו
"מאוסף הגלריה". 16 אמנים מציגים עבודות אקריליק, אקוורל, שמן, פחם, רקמה, צילום. עד 22.9.
בית הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-8:00, ו', 13:00-8:00.
גלריה משרד בתל-אביב
אביבית סגל – "ים ליום". עד 29.8.
זמנהוף 6, תל-אביב, טל' 03-5254191. ב'-ה', 18:00-11:00; ו', 14:00-11:00.
גלריה צדיק
"פאוזה" – תערוכה קבוצתית. עבודות הבוחנות עצירת תנועה, הקפאה, רגע מכריע או פסק זמן. עד 21.8.
שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב', ד', ו', 14:00-11:00, ה', 20:00-17:00.
גלריה P8
שמעון לב ופרידמן דרשמידט – "שני ארכיונים משפחתיים". מיצבי וידיאו, צילומים ו"ארכיון". עד 16.8.
יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ג', 15:00-11:00, ד'-ה', 19:00-15:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.
גלריית משונע
בועז סידס וג׳ולי פיליפנקו בשם – ״כבשים שחורות״. עד 22.8.
הרצל 112, תל-אביב. ג', ה', 22:00-18:00, ו', 16:00-12:00.
גרשטיין
דוד גרשטיין – "Present Perfect". ללא מועד סיום.
בן-יהודה 101, תל-אביב, טל' 03-5293826. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
דביר
נלי אגסי – "Down where the little fishes grow". רישומים. עד 16.8.
ראשית חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.
זומר
"Apparition". יחסי פעולה-אובייקט ותנועה בחומר. עד 23.8.
שד', רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.
זימאק
לירון קרול – "ארגז החול". מערכת קול-תמונה. עד 15.8.
ה', באייר 68, תל-אביב, טל' 03-6915060. א'-ה', 20:00-9:30, ו', 15:00-9:30.
טובה אוסמן
הצצה אל קבוצת אמני שנות ה-70. עד 31.8.
בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:0.
יאיר
"מחילות לילה". תערוכה קבוצתית. ציור. עד 5.9.
אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.
נ&נ אמן (נלי אמן)
תערוכת קיץ. ללא מועד סיום.
גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00.
פינברג פרוג'קטס
"רשימת המתנה". ההמתנה כמצב סיזיפי. וידיאו, אינסטליישן וצילום. עד 23.8.
שביל המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
רוזנפלד
"Summer 2014". עד 30.8.
שביל המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
רוטשילד אמנות
שלום פלש – "נוף עולם". ללא מועד סיום.
יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
Contemporary by Golcond
"שני וארגמן". אמנים משתמשים בצבע אדום; דניאל צאל – "דריוס". צילום. עד 6.9.
הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
Raw Art
אלישבע לוי – "וילה". עד 23.8.
שביל המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל'03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

חללי תצוגה

ארטפורט
"נונפיניטו", תערוכת בוגרי המחזור השני בתוכנית הרזידנסי ארטפורט. עד 16.8.
דרך בן-צבי 55, תל-אביב. ד'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 16:00-11:00.
בית אוסף קופפרמן
"משה קופפרמן, תל-אביב 1984: עשרה קבין של צבע". במלאות 30 שנה לפעילות חד-פעמית של קופפרמן בסדנת ההדפס של יעקב הראל". עד 31.8; משה קופפרמן – עבודות. תערוכת קבע.
קיבוץ לוחמי הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.
בית בנימיני – המרכז לקרמיקה עכשווית
"המשתה". התערוכה השנתית של אגודת אמני קרמיקה בישראל – על הקשר בין קרמיקה, אוכל ואכילה. עד 6.9.
העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב)
"תאי הצצה". רגעים מתוך תהליך ההתגבשות האמנותי. תערוכה קבוצתית; לוסי אלקויטי – "תלויים". תערוכה העוסקת בסימנים פיזיים על הבד, סימני נוכחות כהוכחות קיום; דניאל ורטה – "קו המים". התבוננות צילומית מופשטת בקו המים; רמי ירושלמי – "להב- קיבוץ?". תהליך השינוי שעובר הקיבוץ כמטפורה לשינויים שעוברת החברה הישראלית; שרון בריל – "Insideout". מיצב פיסולי בשחור-לבן; רינת שניידובר – "Shapeless". צילום ווידיאו; ענת עופרי – "גרסת הצופה"; ורדי בוברוב – "נוף מברשות". רישום ואובייקט. עד 6.9.
אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
בית הגפן
"זרים בינינו". עד 16.8.
הגפן 2, חיפה. א'-ה', 16:00-8:30; ו'-שבת, 14:00-10:00.
גלריה דוויק
חיה גרץ רן – "יזרעאליות". עד 18.10.
מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות-שאננים, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע, 20:00-10:00.
גלריה כברי
"קיץ חם 2". תערוכה קבוצתית. פתיחה: שבת, 16.8, 13:00. עד 6.9.
כברי, טל' 04-9952537. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 15:00-11:00.
גלריה לאמנות ישראלית – טבעון
"אש קטנה וחלב". מחווה לאד רושה. עד 23.8.
מרכז ההנצחה, רחוב המגדל 2, קריית-טבעון, טל' 04-9835506. א'-ה', 13:00-8:00, 19:00-16:00, ו', 11:30-9:00, שבת, 13:00-11:00.
גלריית החווה
"געגועי לנוריקו סאן". מחווה לספרי "ילדי העולם". עד 30.8.
הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
גלריית עין-הוד
יעקב חיים – ציור. עד 20.8; "חופש". תערוכה קבוצתית. עד 6.9.
עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.
האגף
"קריסטין קיץ 70". צילומים של צלם חובב משנות ה-80-60. עד 15.8.
הנמל 51, חיפה, טל' 052-5311541. ב', 21:00-18:00, ג', 24:00-20:00, ה', 14:00-11:00.
האגף השני
טליה קינן/רחל קיני – "הירח הוא פצע בשמים". גוף עבודות – רישום, ציור, קולאז', פיסול. ללא מועד סיום.
הנמל 67, חיפה, טל' 04-8669463. ב', 21:00-18:00, ג', 24:00-20:00, ה', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.
הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר ויד מישל קיקואין
מאשה זוסמן – "רוח צד". ציור; "שממה הורה". עבודות מאוסף יגאל אהובי – חלק 2. עד 17.10.
אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
הגלריה העירונית לאמנות עפולה
יהודה יציב – "אחרי הזמן"; איציק וינברג – "יש פרחים בגטו". עד 31.8.
חטיבה תשע 15, עפולה, טל' 04-6591677. ב', ג', ו'-שבת, 13:00-11:00, ד'-ה', 19:00-17:00.
הירקון 19 (המדרשה)
אסף אבוטבול – "סי קומען?". מראית גרפית קרה, מרחבים מנטליים טעונים; ערן נווה – "תראי אמא". הצבה במדיומים שונים: ציור, פיסול, מייצב, מיצג ווידיאו. עד 23.8.
הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. ב'-ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
החנות
בנימין מץ' (צרפת) ונעמה בר-אור (ישראל) – "Flesh Light". עבודה ייעודית לחלונות הראווה המתכתבת עם הפוטנציאל התעשייתי והמסחרי של החלל עצמו. עד 15.8.
העלייה 31, טל' 5341223־052. כל השבוע 24 שעות (התצוגה בחלון הראווה).
המרכז לאמנות עכשווית
"ללקק את הלשון של עצמך". עבודות חדשות של דוויל כהן, לוסיאנה קפלון ואריכל רייכמן. מיצב, וידיאו, פיסול. עד 6.9.
קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
המשכן לאמנות בית מאירוב
"בית חם". עבודות העוסקות באלימות במשפחה. עד 30.8.
הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.
הצימר
מרתה פירר – "קטיושינקה". דימוי מרכזי של חדר/מעבדה לבניית קסאם מטפורי מחומרים יומיומיים. עד 4.9.
הגדוד העברי 5, תל-אביב. ב'-שבת, 19:00-16:00.
מיקה – אמנות ישראלית
בריאן לואיס סונדרס – "We Don't Need Another Doctor, We Can Run Our Own Tests". עד 15.8.
בן-יהודה 97, תל-אביב, טל' 03-9525830. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
מרכז באוהאוס תל-אביב
"באר-שבע: אדריכלות ברוטליסטית וניאו-ברוטליסטית". תערוכה והשקת ספרה של הדס שדר. צילומים: שי אפשטיין. עד 31.8.
דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 19:30-12:00.
מרכז גוטסמן לתחריט
"קירות פורחים". הדפסים. ללא מועד סיום.
קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-7:30 (מומלץ לתאם), שבת, וחג 15:00-10:30 או בתיאום מראש.
סדנאות האמנים
טליה קינן – "מחשבה על אבן". עד 16.8.
קלישר 5, תל-אביב, טל' 03-6830505. ג'-ה', 19:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
סדנת ההדפס ירושלים
אברהם אופק – "קר וחם אליהו". תצריבים, הדפסי אבן וחיתוכי לינוליאום; "התגלויות". תערוכה קבוצתית. במסגרת "מיתוס סדנה: ארבעה עשורים – פרק ב'". עד 25.9.
שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-8:00, או בתיאום מראש.
עמליה ארבל
אדוארד אלמשי – " קליידוסקופ בלכה". ציורי לכה על מזוניט. עד 27.8.
בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5444399. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 13:00-11:00.

מוזיאונים לאמנות

בית העיר
"אימרסיה בבית העיר". הגיימינג כבחינת הטשטוש בין האמיתי לווירטואלי. ללא מועד סיום. ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-9:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.
בית התפוצות
"מזל וברכה". מיתוסים ואמונות תפלות באמנות ישראלית עכשווית. עד 31.12; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע. אוניברסיטת תל-אביב, רמת אביב, טל' 03-7457800. א'-ג', 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-9:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.
בית טיכו
יחיא חייבי – "רגעים בצנעא – תצלומים 1944-1930". עד 13.9.
הרב קוק 7, ירושלים. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 22:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
בית ראובן
ציורי ראובן מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע.
ביאליק 14, טל' 5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים, כניסה חופשית בימי שלישי, 20:00-16:00 (במסגרת שנת ראובן).
ביתן הלנה רובינשטיין
"שעת סיפור / היה או לא היה". שבעה מיצבי וידיאו. עד 1.10; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע.
שד', תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה חופשית.
המוזיאון הימי הלאומי
"מראות טבריה והכנרת באמנות ההדפס – מאות י"ז-י"ט". הדפס. עד 31.8.
דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 15:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס
"פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע.
ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 10-5 שקלים.
המוזיאון הפתוח בעומר
אילן אורבוך – "השתקפויות". פסלים. עד 30.8.
עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה', 16:00-9:00, שבת ראשונה בחודש, 15:00-10:00. כניסה: 10-20 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
המוזיאון הפתוח בתפן
אלה אמיתי-סדובסקי – "חלקי חילוף". עד דצמבר; הרמן שטרוק – "אחרי מאה שנה". ליטוגרפיות, מסמכים, צילומים. עד 30.5.2015.
תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-9:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.
המוזיאון הפתוח לצילום
פסי גירש – "עבודות 2014-1987". עד 28.10.
גן התעשייה תל-חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-8:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-11 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב
"ללמוד מוורנקולר". ללא מועד סיום.
שד' הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ד'-ה', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.כניסה: 20-10 שקל.
המוזיאון לאמנות המזרח הרחוק
"סיירת החלל ימאטו". אנימציה יפנית. ללא מועד סיום.
חיבת-ציון 18, רמת-גן, טל' 6188243. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-9:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.
המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן
גיא קניגשטיין – "העובר כאן ישכח". סדרת חפצי הנצחה אינטראקטיביים. במסגרת הסדרה "שישי ראשון". עד 1.9; רוני סומק – "שריטה במרפק השירה". ציור; מרים גמבורד – "אמת בדויה". רישום; תמר הירשל – "עדות האיילים". ציורים ואובייקטים. עד אוגוסט; אלעזר גלעד – "בעיני המכחול". ציור; לאו ריי – "הציור הוא געגוע". ללא מועד סיום. עבודות מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע.
דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-9:00; שבת, 15:00-9:00. כניסה: 20 שקל.
המוזיאון לאמנות רוסית ע"ש צטלין
משה ויבגניה גמבורד – ציורים ורישומים. ללא מועד סיום.
חיבת-ציון 18, רמת גן, טל' 6188243. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-9:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20 שקל.
מוזיאון ארץ ישראל
"תערוכת העפיפונים הגדולה". בתשלום נוסף של 25 שקל (ילדים ומבוגרים). עד 5.11; מינדי וייזל – "חוצה קווים". אמנות בזכוכית. עד 31.12; "הגרסה המאוירת". איורים לתרבות ישראלית. עד 30.12; זאב הרץ – "פוטו מאסטר". תצלומים 1970-1950. עד 30.8; "טבע עולמי, טבע מקומי" – התערוכה הבינלאומית "Wildlife Photograper of the Year", והתערוכה המקומית, "תמונות טבע #2". עד 25.8; "יודאיקה מקומית"; גן יעל; ביתן הזכוכית; ביתן הקרמיקה; ביתן קדמן למטבעות; ביתן אתנוגרפיה ופולקלור; ביתן נחושתן; כיפות היוצרים; חפירות תל קסילה; ביתן הדואר והבולאות; ארץ הברון; מרכז אדם ועמלו; והפלנטריום. תצוגות קבע.
חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).
מוזיאון בר-דוד לאמנות ויודאיקה
אבנר שר ודייוויד אייזקס – "ציפור על תיל". ללא מועד סיום; "ציור ואות". עד 30.11; "מעגלים". לכל המשפחה. עד אוגוסט; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע.
קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו', וערבי חג 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
מוזיאון הכט
עבודות של סטודנטים מהחוג לאמנות בהשראת אוספי המוזיאון. תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה. ללא מועד סיום.
אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
מוזיאון הנגב לאמנות
"המדיום הוא המסר". הדפסי פופ מאוסף מוזיאון ישראל; "מצילום להדפס". הדפסים מאוסף המוזיאון. עד 6.9.
העצמאות 60, באר שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
מוזיאון העיצוב חולון
"קיפולים". עיצובים עכשוויים המשקפים מלאכות מסורתיות. עד 25.10.
פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500 ־073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.
מוזיאון העיר חיפה
"מעמד אחד – מאבק אחד". על מעמד העובדים. עד 1.11; "אידיאלים חדשים". צילום. מקומן של הנשים בסיפור ההיסטוריה של שנות ה-30 עד שנות ה-50. עד 21.8.
שד', בן גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:0-10:00, שבת, 15:00-10:00.
מוזיאון הרמן שטרוק
"אמנות ההדפס היום". מחווה להרמן שטרוק. עד 26.10; הרמן שטרוק – "רומנטיקן על הכרמל". ללא מועד סיום.
ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
מוזיאון חיפה לאמנות
"הזוכים, 2013". תערוכת הזוכים בפרסי משרד התרבות לאמנות ולעיצוב. עד 18.10; במרכז האמנויות מוצגת התערוכה לכל המשפחה "חם-קר-נוזל-מוצק". עד 8.2.2015.
שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.
מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית
יאמאגוצ'י קארה ונישימוטו אקיאו – "מאניושו". בעקבות יפן הקדומה; טאמוזו – "תיבת אוצר החלומות". עיצוב; "קרוב ורחוק – פרספקטיבה יפנית". רישומים והדפסי עץ של אמנים יפנים מסוף המאה ה-18 עד תחילת המאה ה-20. עד 27.12.
שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
מוזיאון יפו
"מיני ארט". מיניאטורות. עד 31.1.
טיילת מפרד שלמה 10, יפו. א'-ה', שבת, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:0 (מספטמבר סגור בימי א'). 50 שקל למבוגר, 45 שקל לילד.
מוזיאון ינקו-דאדא
יודית מ' קליינצ'ס – "Successfully Uncertain". רישומים. עד 19.8; אמיר נוה – "שומקום"; עבודות קיר" מוחמד פדל – "GOLD"; ליאת קליין – "Second field no.2"; פבל צנחבט – "זרימת פלדה". עד סוף אוגוסט; מרסל ינקו – "חיות דמיוניות". ציור. עד אוגוסט.
כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:30-9:30, ו' וערבי חג, 14:00-09:30, שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
מוזיאון ישראל
"אי שקט" חדש באמנות העכשווית". עד 27.11; דאג ומייק סטארן – "Big Bambu". מיצב ענק מבמבוק. המיצג מואר בשעות הלילה. עד 1.10; איה-ליסה אטילה – "אופקי". דיוקן של עץ. עד 8.11; ג'יימס טורל – "מקום לאור". חקר האור כתופעה. עד 31.10; "מאחורי הפרגוד היפני". אוסף פרגודים של אמנים יפנים. עד 27.11; "חומר מכושף באמנות אפריקאית". ללא מועד סיום; "שפת הלבוש – ארון הבגדים היהודי". עד 25.10; "פנים אל פנים". מסכות. עד 13.9; ספריית האיור: "איזה עולם קטן". עד 30.9; באגף הנוער: "מסעות". ההתרגשות בגילוי ארץ לא נודעת. עד 7.2.
שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו' וערב חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ה', עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג', ושבת, ובאוגוסט.
מוזיאון מאנה כץ
"המאסטרים הגדולים: אמנות יהודית במאה ה-19 ומקורותיה". עד נובמבר.
שדרות יפה-נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, 22:00-19:00, ה', 22:00-10:00, ו', 13:00-10:00, 22:00-19:00, שבת, 22:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
מוזיאון משה שק
יצירות של משה שק. ללא מועד סיום.
קיבוץ בית-ניר. כל השבוע 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.
מוזיאון נחום גוטמן לאמנות
עדה עובדיה – "לומינול". ציור. עד 8.11; "דיוקן עצמנו במבט לאחור"; "מלך, נווד וצייר עושים מה שהם רוצים". לכל המשפחה. ללא מועד סיום.
רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).
מוזיאון על התפר
"הלוך הלכו העצים למשוח עליהם מלך". מוסד המנהיגות. ללא מועד סיום.
חיל הנדסה 4, טל' 02-6281278. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-14:00, ו', 14:00-10:00.
מוזיאון פתח-תקווה לאמנות
"ים, מפרשים, סירה". פניו של הקיץ הישראלי. עד 31.8; "צעדים בוני אמון". יחסים בין מחול לאמנות. עד 6.9.
ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת, חינם.
מוזיאון ראלי
ולודמיר מקרנקו – "לחלום, לרחף"; אמנות לטינו אמריקאית עכשווית; ציורים מהמאות 18-16 בנושאים תנ"כיים. ללא מועד סיום.
שדרות רוטשילד, קיסריה, טל' 04-6261013. כניסה חופשית. ב'-ג', ה'-שבת, 15:00-10:30.
מוזיאון תל-אביב לאמנות
אלואיז ברייר, אל ליסיצקי, פרנק סטלה – "בתי-כנסת מעץ". עד 18.10; ראידה אדון – "אשה ללא בית". וידיאו. עד 29.11; "פרויקט שימור: ציורים של מארק שאגאל". עד 30.10; דוד ניפו – "שבתי וראה תחת-השמש". ציור. עד 26.10;מרינה אברמוביץ' – "Rhythm 0, 1974". מיצב המשחזר את המיצג של אברמוביץ' בנאפולי. עד 14.2; דוד ריב – "300-60-48". ציור, וידיאו. עד 29.11; איוה כפרי – "Multiplane(s)". ציור. עד 27.9; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "דלפט כחול-לבן". אריחי דלפט. עד 18.10; עתי חן – "בין לבין". בין תכשיט לאובייקט. עד 25.10; אנה ים – "חלב ציפור". צילום. עד 23.8; "אנדי וורהול: ציור של צעצוע". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום; חדרים מיניאטוריים מאוסף הלנה רובינשטיין; אימפרסיוניזם, פוסט-אימפרסיוניזם ואסכולת פריז; אמנות המאה ה-20; אמנות עכשווית: מאוסף המוזיאון ושאילות. תצוגות קבע.
שד', שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).
משכן לאמנות עין-חרוד
"שקוף כאקוורל". עבודות על נייר. עד 31.8; רות שלוס – "יש לי מה לעשות עם זה". עד 17.8; דוד פרלוב – רישומים, תצלומים וסרטים. עד 17.8; יונה לברי ישראלי וז'קלין ניקולס – "תוספות". עד 30.9; אוסף יודאיקה, הסטודיו לזכרו של דודו גבע, חדר העבודה של שמואל ביקלס, אדריכל המשכן לאמנות של עין-חרוד. תערוכות קבע.
עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-9:00, ו' וערבי חג, 13:30-9:00, שבת וחג, 16:30-10:00.כניסה: 26-13 שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.