מדריך, 7–13 באוגוסט 2014

תערוכות נפתחות | תערוכות נסגרות | תערוכות בוגרים | אירועים | מדריך גלריות ארצי

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ".
  1. תערוכות נפתחות
  2. תערוכות נסגרות
  3. תערוכות בוגרים
  4. אירועים
  5. מדריך גלריות ארצי

***

 

תערוכת נפתחות: *שימו לב: אירועים רבים בוטלו בגלל המצב!

יום חמישי (7.8)

  • סדנת ההדפס ירושלים. ירושלים (שבטי-ישראל 38). הערב תיפתחנה שתי תערוכות במסגרת פרק ב' של "מיתוס סדנה: ארבעה עשורים": בגלריה העליונה יציג אברהם אופק תצריבים, הדפסי אבן וחיתוכי לינוליאום בתערוכה "קר וחם אליהו". אוצר: אריה קילמניק; בגלריה התחתונה תיפתח תערוכה קבוצתית מאוסף הסדנה בשם "התגלויות". אוצרות: אירנה גורדון ותמר גיספאן-גרינברג.
  • גלריה זיסמן. תל-אביב (לבונטין 28). בתערוכה הזוגית של צמד הציירים גיל דסיאנו-ביטון וכילי קורן, "תערוכת ציור" שתיפתח הערב, יוצגו ציורים המהדהדים את הטלטלה שבין המופשט לפיגורטיבי.
  • מוזיאון טיקוטין. חיפה (שדרות הנשיא 89). בפסטיבל הקיץ היפני שייפתח היום אחר הצהריים יתקיימו לצד התערוכות המוצגות מופעים, סדנאות וסיורים בהדרכת אנשי צוות שגרירות יפן ואמנים יפנים.
  • גלריה חנינא. תל-אביב (י"ל פרץ 31). הערב תיפתחנה שתי תערוכות יחיד: "משטר הרוחות" של אבי איפרגן, שאוצר עדי בן-חורין, ו-"ChronosynclasticInfundibulum" של עדי בן-חורין, שאוצר אבי איפרגן.

יום שישי (8.8)

  • מוזיאון אילנה גור. יפו (מזל דגים). 15 אמנים רב-תחומיים שלקחו חלק בסדנה במוזיאון בהנחיית האמן שחר סריג והאוצרת צופיה דקל כספי ישתתפו בתערוכה "מפגש+", שתיפתח בצהריים.
  • גלריה לאמנות עמליה ארבל. תל-אביב (בן-יהודה 100). המהנדס והאמן אדוארד אלמשי יפתח בצהריים את תערוכתו "קליידוסקופ בלכה", שתכלול ציורי לכה על מזוניט.
  • פסאז'. תל-אביב (אלנבי 94). לציון 570 שנה לפתיחת שוק העבדים הראשון באירופה, יתקיים בערב "שוק עבדים", אירוע רב-תחומי שבו הקהל מוזמן לנדוד בין חללים שונים הדנים בנושא העבדות. בין המשתתפים: הרולד רובין ותמר אפק.
  • מוזיאון יפו. יפו (טיילת מפרץ שלמה 10). דגמים מיניאטוריים חדשים ויצירות מזעריות יוצגו בתערוכת המיניאטורות "מיני ארט", שתיפתח בצהריים. אוצרת: לימור מרגוליס.

יום שבת (9.8)

  • אטליה שמי. קיבוץ כברי. בצהריים תיפתח תערוכת היחיד של אלון פורת, ממקימי היישוב כליל, הכוללת שלוש סדרות ציורים – האחת היא משנות ה-70, השנייה היא סדרת ציורי שלוליות מ-2009, והשלישית צוירה לאחרונה.
  • מוזיאון ינקו-דאדא. כפר האמנים עין-הוד. רישומים שיצרה בתקופה האחרונה האמנית ילידת הולנד יודית מ' קליינצ'ס יוצגו בתערוכה "SuccessfullyUncertain", שתיפתח בשבת בצהריים.

יום ראשון (10.8)

  • מגוון אתרי מורשת בתל-אביב. לרגל ט"ו באב תקיים המועצה לשימור אתרי ישראל את אירועי "אהבה בעיר הגדולה" ב-13 מוזיאונים ואתרי מורשת, שיעניקו הצצה לסיפורי האהבה הגדולים של האומה.

יום שלישי (12.8)

  • היכל התרבות אריאל (העצמאות 5). המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה באריאל ישיק בבוקר את תערוכת הסיום של בוגרי המחלקה לעיצוב מדיה חדשה: תקשורת חזותית ואינטראקטיבית.

יום רביעי (13.8)

  • גלריה Artמבט, כפר-סבא (רופין 15). אמני "נקודת מבט" יעלו על סדר היום את הנושא החברתי בתערוכה "לוח שנה תשע"ה – נאמר על החודש". אוצרת: אביה ממון.
אלון פורת, שמן על בד, 2007, אטליה שמי, קיבוץ כברי (צילום: נעמה פורת)

אלון פורת, שמן על בד, 2007, אטליה שמי, קיבוץ כברי (צילום: נעמה פורת)

***

נסגרות

  • גלריה בנימין: "קרוולה*". עד 9.8.
  • גלריה P8: שמעון לב ופרידמן דרשמידט – "שני ארכיונים משפחתיים". עד 9.8.
  • בית האמנים ירושלים: "שטח הפקר". עד 9.8.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): "ססיליה"; מיכאל פאוסט – "קריית המלאכה"; "ארץ נעדרת"; מלכה זמיר – "בתנועה מתמדת"; פואד אגבאריה – "מלך ליום אחד"; רנה בקין – "שתיקות מקובצות"; לילי שאלתיאל – "יום ועוד יום"; עינת לוזיצקי – "מימד אחר". עד 9.8.
  • גרוס: דן בירנבוים ואללד פניני – "נופים ארוטיים". עד 14.8.
  • הגלריה ע"ש ריקליס: מיכה קירשנר – "Stigmata.com". עד 12.8.
  • פריסקופ: סטודיו COZY Decor מציג. עד 8.8.

  ***

 תערוכות בוגרים

  • מנשר: תערוכת בוגרי תקשורת חזותית. דוד חכמי 18, תל-אביב. א'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 16:00-11:00. עד 9.8.

***

אירועים

  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות: סיור בתל-אביב הקטנה בעקבות "שביל קליפות התפוזים" וביקור במוזיאון. 45 שקל. ו', 8.8, 10:00.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: אירוע בעקבות העבודה "מרינה אברמוביץ' – 'Rhythm 0, 1974'". במסגרת האירוע יוקרן הסרט " חייה ומותה של מרינה אברמוביץ', גרסת בוב וילסון", ויתקיים שיח גלריה. 50 שקל (כולל כניסה למוזיאון). ו', 8.8, 11:00 (סרט), 12:00 (שיח גלריה).
  • משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדי ו', 11:30.
  • פסאז' אלנבי: אירוע רב-תחומי לציון 570 שנה לפתיחת שוק העבדים הראשון באירופה. במחול, תיאטרון, spoken word, מוזיקה וקולנוע. אלנבי 94, תל-אביב. ו', 8.8, 21:00.
  • מוזיאון מאנה כץ:הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:00.
  • מוזיאון ארץ ישראל: סיור בתערוכת "תמונות טבע 2" בהדרכת אנשי רשות הטבע והגנים. מדי שבת, 11:00, 12:30.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: "Climax", מופע של יסמין גודר במסגרת התערוכה "צעדים בוני אמון". שבת, 9.8, 11:00.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:30.
  • גלריה בנימין: שיח גלריה בתערוכה "קרוולה*". שבת, 9.8, 12:00.
  • סדנאות האמנים: שיח גלריה בתערוכה של טליה קינן – "מחשבה על אבן". שבת, 9.8, 12:00.
  • מוזיאון הרמן שטרוק: ערב בסדרה "שני רומנטי". סיור בתערוכות וקונצרט. 20 שקל. ב', 11.8, 18:15 – סיור; 19:00 – קונצרט.
  • בית טיכו: מפגש בעקבות התערוכה של יחיא חייבי "רגעים בצנעא – תצלומים 1930–1944". ג', 12.8, 19:00.
  • מוזיאון ישראל: שיח גלריה בתערוכה "חומר מכושף באמנות אפריקאית". ד', 13.8, 11:00.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה: ערב הורס בעקבות התערוכה של אבנר שר ודייוויד אייזקס, "ציפור על תיל". בתוכנית: "הרס" של מצע העבודה מחומרים שונים ומתוך כך פיתוח טכניקה חדשה. השתתפות בהרשמה מראש בטל' 04-6988295. ה', 14.8, 19:00.
  • בית הנסן: מיצב וידיאו של שנטל אקרמן שצולם בנגב – "De la mèr(e) au desert". גדליהו אלון 14, ירושלים. א'–ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00. עד 15.8.
  • בית קנר: נעמי טנהאוזר – "העלמות בכחול (משתמשת בפיקסו לצרכי)". ציור. רוטשילד 7, ראשון-לציון, טל' 03-9470728. ב', ד'-שבת, 13:00-10:00. ג', 13:00-10:00, 18:30-16:30. פתיחה: שבת, 28.6, 20:00. עד 10.9.

 ***

מדריך גלריות ארצי

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12, רינה פלד – "חפירות". עד 26.8. אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • אלון שגב, תערוכה קבוצתית של אמני הגלריה. ללא מועד סיום. שד' רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות, חביב קפצון וליאור שור – "המכון: אמנות לצופה הבודד". פיסול ווידיאו. עד 30.8; בחצר: ורד אהרונוביץ' – "המזרקה". מיצב פיסולי. ללא מועד סיום. סמטת שלוש 5, תל-אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.
  • ארמנו טדסקי, ברברה נחמד – "עדן". עד 22.8. לילינבלום 3, טל' 5170344. א', 19:00-15:00, ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • גבעון, "תזכורת*". תערוכה קבוצתית. ללא מועד סיום. גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ו', 14:0-10:00 (שעות פתיחה עד סוף אוגוסט).
  • גורדון, תערוכה קבוצתית. עד 25.8. בן-יהודה 95, טל' 5240323. א'-ו', 14:00-10:00 (שעות פתיחה בקיץ).
  • גלריה בנימין, "קרוולה*". תערוכת רישום. עד 9.8. צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה חזי כהן, "Showroom". תערוכה קבוצתית. פיסול, רישום, ציור. עד 23.8. וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ליאונרדו, "מאוסף הגלריה". 16 אמנים מציגים עבודות אקריליק, אקוורל, שמן, פחם, רקמה, צילום. עד 22.9. בית הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'–ה', 20:00-8:00, ו', 13:00-8:00.
  • גלריה משרד בתל-אביב, אביבית סגל – "ים ליום". עד 29.8. זמנהוף 6, תל-אביב, טל' 03-5254191. ב'-ה', 18:00-11:00; ו', 14:00-11:00.
  • גלריה P8, שמעון לב ופרידמן דרשמידט – "שני ארכיונים משפחתיים". מיצבי וידיאו, צילומים ו"ארכיון". עד 9.8. יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ג', 15:00-11:00, ד'-ה', 19:00-15:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • גלריית משונע, בועז סידס וג'ולי פיליפנקו – ״כבשים שחורות״. עד 22.8. הרצל 112, תל-אביב. ג', ה', 22:00-18:00, ו', 16:00-12:00.
  • גרשטיין, דוד גרשטיין – "Present Perfect". ללא מועד סיום. בן-יהודה 101, תל-אביב, טל' 03-5293826. א'–ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • דביר, נלי אגסי – "Down where the little fishes grow". רישומים. עד 16.8. ראשית-חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • זומר, "Apparition". יחסי פעולה-אובייקט ותנועה בחומר. עד 23.8. שד' רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.
  • זימאק, לירון קרול – "ארגז החול". מערכת קול-תמונה. עד 15.8. ה' באייר 68, תל-אביב, טל' 03-6915060. א'–ה', 20:00-9:30, ו', 15:00-9:30.
  • טובה אוסמן, הצצה אל קבוצת אמני שנות ה-70. עד 31.8. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.
  • יאיר, "מחילות לילה". תערוכה קבוצתית. ציור. עד 5.9. אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.
  • נ&נ אמן (נלי אמן), תערוכת קיץ. ללא מועד סיום. גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00.
  • פינברג פרוג'קטס, "רשימת המתנה". ההמתנה כמצב סיזיפי. וידיאו, אינסטליישן וצילום. עד 23.8. שביל המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • רוזנפלד, "Summer 2014". עד 30.8. שביל המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה' 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • רוטשילד אמנות, שלום פלש – "נוף עולם". ללא מועד סיום. יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • Contemporary by Golconda, "שני וארגמן". אמנים משתמשים בצבע אדום; דניאל צאל – "דריוס". צילום. עד 6.9. הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • Raw Art, אלישבע לוי – "וילה". עד 23.8. שביל המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

חללי תצוגה

  • ארטפורט – "נונפיניטו", תערוכת בוגרי המחזור השני בתוכנית הרזידנסי ארטפורט. עד 16.8. דרך בן-צבי 55, תל-אביב. ד'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 16:00-11:00.
  • בית אוסף קופפרמן – "משה קופפרמן, תל-אביב 1984: עשרה קבין של צבע". במלאת 30 שנה לפעילות חד פעמית של קופפרמן בסדנת ההדפס של יעקב הראל". עד 31.8; משה קופפרמן – עבודות. תערוכת קבע. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • בית בנימיני – המרכז לקרמיקה עכשווית – "המשתה". התערוכה השנתית של אגודת אמני קרמיקה בישראל, על הקשר בין קרמיקה, אוכל ואכילה. עד 6.9. העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ירושלים – "שטח הפקר". היבטים שונים של אזורי הפקר. עד 9.8. שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'–ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב) – "תאי הצצה". רגעים מתוך תהליך ההתגבשות האמנותי. תערוכה קבוצתית; לוסי אלקויטי – "תלויים". תערוכה העוסקת בסימנים פיזיים על הבד, סימני נוכחות כהוכחות קיום; דניאל ורטה – "קו המים". התבוננות צילומית מופשטת בקו המים; רמי ירושלמי – "להב – קיבוץ?". תהליך השינוי שעובר הקיבוץ כמטפורה לשינויים שעוברת החברה הישראלית; שרון בריל – "Insideout". מיצב פיסולי בשחור-לבן; רינת שניידובר – "Shapeless". צילום ווידיאו; ענת עופרי – "גרסת הצופה". פתיחה: ה', 14.8, 19:30. עד 6.9; "ססיליה". תערוכה קבוצתית; מיכאל פאוסט – "קריית המלאכה"; "ארץ נעדרת". תערוכה קבוצתית; מלכה זמיר – "בתנועה מתמדת"; פואד אגבאריה – "מלך ליום אחד"; רנה בקין – "שתיקות מקובצות"; לילי שאלתיאל – "יום ועוד יום"; עינת לוזיצקי – "מימד אחר". קיר אמן. עד 9.8. אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • בית הגפן – "זרים בינינו". עד 16.8. הגפן 2, חיפה. א'–ה', 16:00-8:30; ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • גלריה דוויק – חיה גרץ רן – "יזרעאליות". עד 18.10. מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות-שאננים, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע, 20:00-10:00.
  • גלריה לאמנות ישראלית טבעון – "אש קטנה וחלב". מחווה לאד רושה. עד 23.8. מרכז ההנצחה, רחוב המגדל 2, קריית-טבעון, טל' 04-9835506. א'–ה', 13:00-8:00, 19:00-16:00, ו', 11:30-9:00, שבת, 13:00-11:00.
  • גלריית החווה – "געגועי לנוריקו סאן". מחווה לספרי "ילדי העולם". עד 30.8. הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • גלריית עין-הוד – יעקב חיים – ציור. עד 20.8; "חופש". תערוכה קבוצתית. עד 6.9.
  • עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה' 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.
  • גרוס – דן בירנבוים ואללד פניני – "נופים ארוטיים". ציור וצילום. עד 14.8. בוגרשוב 86, קומה ב', תל-אביב, טל' 054-4549502. ב'-ג', ה'-ו', 13:00-11:00.
  • האגף – "קריסטין קיץ 70". צילומים של צלם חובב משנות ה-60–80. עד 15.8. הנמל 51, חיפה, טל' 052-5311541. ב', 21:00-18:00, ג', 24:00-20:00, ה', 14:00-11:00.
  • האגף השני – טליה קינן/רחל קיני – "בת היד שלהן מנגנת עם הדף". גוף עבודות – רישום, ציור, קולאז', פיסול. פתיחה: ה', 14.8, 20:00. ללא מועד סיום. הנמל 67, חיפה, טל' 04-8669463. ב', 21:00-18:00, ג', 24:00-20:00, ה', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר – מאשה זוסמן – "רוח צד". ציור. עד 17.10; "שממה הורה". עבודות מאוסף יגאל אהובי – חלק 2. עד 6.9. אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות עפולה – יהודה יציב – "אחרי הזמן"; איציק וינברג – "יש פרחים בגטו". עד 31.8. חטיבה תשע 15, עפולה, טל' 04-6591677. ב, ג, ו'-שבת, 13:00-11:00, ד'-ה', 19:00-17:00.
  • הגלריה ע"ש ריקליס – מיכה קירשנר – "Stigmata.com". צילום. עד 12.8. מוזיאון פרטי פרסלר, וולפסון 54, תל-אביב. א'–ה', 15:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • הירקון 19 (המדרשה) – אסף אבוטבול – "סי קומען?". מראית גרפית קרה, מרחבים מנטליים טעונים; ערן נווה – "תראי אמא". הצבה במדיומים שונים: ציור, פיסול, מייצב, מיצג ווידיאו. עד 23.8. הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. ב'-ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • החנות – בנימין מץ' (צרפת) ונעמה בר-אור (ישראל) – "Flesh Light". עבודה ייעודית לחלונות הראווה המתכתבת עם הפוטנציאל התעשייתי והמסחרי של החלל עצמו. עד 15.8.
  • העלייה 31, טל' 5341223־052. כל השבוע 24 שעות (התצוגה בחלון הראווה).
  • המרכז לאמנות עכשווית – "ללקק את הלשון של עצמך". עבודות חדשות של דוויל כהן, לוסיאנה קפלון ואריכל רייכמן. מיצב, וידיאו, פיסול. עד 6.9. קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המשכן לאמנות בית מאירוב – "בית חם". עבודות העוסקות באלימות במשפחה. עד 30.8. הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה' 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הצימר – מרתה פירר – "קטיושינקה". דימוי מרכזי של חדר/מעבדה לבניית קסאם מטפורי מחומרים יומיומיים. עד 4.9. הגדוד העברי 5, תל-אביב. ב'-שבת, 19:00-16:00.
  • מיקה – אמנות ישראלית – בריאן לואיס סונדרס – "We Don't Need Another Doctor, We Can Run Our Own Tests". עד 15.8. בן-יהודה 97, תל-אביב, טל' 03-9525830. א'–ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • מרכז באוהאוס תל-אביב – "באר-שבע: אדריכלות ברוטליסטית וניאו-ברוטליסטית". תערוכה והשקת ספרה של הדס שדר. צילומים: שי אפשטיין. עד 31.8. דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'–ה', 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 19:30-12:00.
  • מרכז גוטסמן לתחריט – "קירות פורחים". הדפסים. ללא מועד סיום. קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'–ה', 16:00-7:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.
  • סדנאות האמנים – טליה קינן – "מחשבה על אבן". עד 16.8. קלישר 5, תל-אביב, טל' 03-6830505. ג'-ה' 19:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • סדנת ההדפס ירושלים – אברהם אופק – "קר וחם אליהו". תצריבים, הדפסי אבן וחיתוכי לינוליאום; "התגלויות". תערוכה קבוצתית. במסגרת "מיתוס סדנה: ארבעה עשורים – פרק ב'". עד 25.9. שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'–ה', 15:00-8:00 או בתיאום מראש.
  • עמליה ארבל – אדוארד אלמשי – " קליידוסקופ בלכה". ציורי לכה על מזוניט. פתיחה: ו', 8.8, 12:00. עד 27.8. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5444399. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 13:00-11:00.
  • פריסקופ סטודיו COZY Decor מציג. עד 8.8. בן-יהודה 176, תל-אביב, טל' 03-5226815. ב'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-11:00.

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר – "אימרסיה בבית העיר". הגיימינג כבחינת הטשטוש בין האמיתי לווירטואלי. ללא מועד סיום. ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-9:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.
    בית התפוצות – "מזל וברכה". מיתוסים ואמונות תפלות באמנות ישראלית עכשווית. עד 31.12; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע. אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג', 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-9:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.
  • בית טיכו – יחיא חייבי – "רגעים בצנעא – תצלומים 1944-1930". עד 13.9. הרב קוק 7, ירושלים. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 22:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • בית ראובן, תל-אביב – ציורי ראובן מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע. ביאליק 14, טל' 5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג' 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים, כניסה חופשית בימי שלישי 20:00-16:00 (במסגרת שנת ראובן).
  • ביתן הלנה רובינשטיין – "שעת סיפור / היה או לא היה". שבעה מיצבי וידיאו. עד 1.10; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע. שד' תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה חופשית.
  • המוזיאון הימי הלאומי – "מראות טבריה והכנרת באמנות ההדפס – מאות י"ז-י"ט". הדפס. עד 31.8. דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'–ה', שבת, 15:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס – "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע. ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 10-5 שקלים.
  • המוזיאון הפתוח בעומר – אילן אורבוך – "השתקפויות". פסלים. עד 30.8. עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה', 16:00-9:00, שבת, ראשונה בחודש 15:00-10:00. כניסה: 10-20 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון הפתוח בתפן – אלה אמיתי-סדובסקי – "חלקי חילוף". עד דצמבר; הרמן שטרוק – "אחרי מאה שנה". ליטוגרפיות, מסמכים, צילומים. עד 30.5.2015. תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-9:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.
    המוזיאון הפתוח לצילום – פסי גירש – "עבודות 2014-1987". עד 28.10. גן התעשייה תל חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-8:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-11 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
    המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב – "ללמוד מוורנקולר". ללא מועד סיום. שד' הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ד'-ה' 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.
    המוזיאון לאמנות המזרח הרחוק – "סיירת החלל ימאטו". אנימציה יפנית. ללא מועד סיום. חיבת-ציון 18, רמת-גן, טל' 6188243. ב', ד' 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-9:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן – גיא קניגשטיין – "העובר כאן ישכח". סדרת חפצי הנצחה אינטראקטיביים. במסגרת הסדרה "שישי ראשון". עד 1.9; רוני סומק – "שריטה במרפק השירה". ציור; מרים גמבורד – "אמת בדויה". רישום; תמר הירשל – "עדות האיילים". ציורים ואובייקטים. עד אוגוסט; אלעזר גלעד – "בעיני המכחול". ציור; לאו ריי – "הציור הוא געגוע". ללא מועד סיום. עבודות מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע. דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-9:00; שבת, 15:00-9:00. כניסה: 20 שקל.
  • המוזיאון לאמנות רוסית ע"ש צטלין – משה ויבגניה גמבורד – ציורים ורישומים. ללא מועד סיום. חיבת-ציון 18, רמת גן, טל' 6188243. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-9:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20 שקל.
  • מוזיאון ארץ ישראל – "תערוכת העפיפונים הגדולה". בתשלום נוסף של 25 שקל (ילדים ומבוגרים). עד 5.11; מינדי וייזל – "חוצה קווים". אמנות בזכוכית. עד 31.12; "הגרסה המאוירת". איורים לתרבות ישראלית. עד 30.12; זאב הרץ – "פוטו מאסטר". תצלומים 1970-1950. עד 30.8; "טבע עולמי, טבע מקומי" – התערוכה הבינלאומית "Wildlife Photograper of the Year", והתערוכה המקומית, "תמונות טבע #2". עד 25.8; "יודאיקה מקומית"; גן יעל; ביתן הזכוכית; ביתן הקרמיקה; ביתן קדמן למטבעות; ביתן אתנוגרפיה ופולקלור; ביתן נחושתן; כיפות היוצרים; חפירות תל קסילה; ביתן הדואר והבולאות; ארץ הברון; מרכז אדם ועמלו; והפלנטריום. תצוגות קבע. חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה – אבנר שר ודייוויד אייזקס – "ציפור על תיל". ללא מועד סיום; "ציור ואות". עד 30.11; "מעגלים". לכל המשפחה. עד אוגוסט; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע. קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'–ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון הנגב לאמנות – "המדיום הוא המסר". הדפסי פופ מאוסף מוזיאון ישראל; "מצילום להדפס". הדפסים מאוסף המוזיאון. עד 6.9. העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה' 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון העיצוב חולון "קיפולים". עיצובים עכשוויים המשקפים מלאכות מסורתיות. עד 25.10. פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500־073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.
  • מוזיאון העיר חיפה – "מעמד אחד – מאבק אחד". על מעמד העובדים. עד 1.11; "אידיאלים חדשים". צילום. מקומן של הנשים בסיפור ההיסטוריה של שנות ה-30 עד שנות ה-50. עד ספטמבר. שד' בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:0-10:00, שבת, 15:00-10:00.
  • מוזיאון הרמן שטרוק – "אמנות ההדפס היום". מחווה להרמן שטרוק. עד 26.10; הרמן שטרוק – "רומנטיקן על הכרמל". ללא מועד סיום. ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • מוזיאון חיפה לאמנות – "הזוכים, 2013". תערוכת הזוכים בפרסי משרד התרבות לאמנות ולעיצוב. עד 18.10; במרכז האמנויות מוצגת התערוכה לכל המשפחה "חם-קר-נוזל-מוצק". עד 8.2.2015. שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית – יאמאגוצ'י קארה ונישימוטו אקיאו – "מאניושו". בעקבות יפן הקדומה; טאמוזו – "תיבת אוצר החלומות". עיצוב; "קרוב ורחוק – פרספקטיבה יפנית". רישומים והדפסי עץ של אמנים יפנים מסוף המאה ה-18 עד תחילת המאה ה-20. עד 27.12. שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'–ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון יפו – "מיני ארט". מיניאטורות. פתיחה: ו', 8.8. עד 31.1. טיילת מפרד שלמה 10, יפו. א'–ה', שבת, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:0 (מספטמבר סגור בימי א'). 50 שקל למבוגר, 45 שקל לילד.
  • מוזיאון ינקו-דאדא – אמיר נוה – "שומקום"; עבודות קיר" מוחמד פדל – "Gold"; ליאת קליין – "Second Field no.2"; פבל צנחבט – "זרימת פלדה". עד סוף אוגוסט; מרסל ינקו – "חיות דמיוניות". ציור. עד אוגוסט. כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'–ה', 15:30-9:30, ו' וערבי חג, 14:00-9:30, שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון ישראל – "אי שקט" חדש באמנות העכשווית". עד 27.11; דאג ומייק סטארן – "Big Bambu". מיצב ענק מבמבוק. המיצג מואר בשעות הלילה. עד 1.10; איה-ליסה אטילה – "אופקי". דיוקן של עץ. עד 8.11; ג'יימס טורל – "מקום לאור". חקר האור כתופעה. עד 31.10; "מאחורי הפרגוד היפני". אוסף פרגודים של אמנים יפנים. עד 27.11; "חומר מכושף באמנות אפריקאית". ללא מועד סיום; "שפת הלבוש – ארון הבגדים היהודי". עד 25.10; "פנים אל פנים". מסכות. עד 13.9; ספריית האיור: "איזה עולם קטן". עד 30.9; באגף הנוער: "מסעות". ההתרגשות בגילוי ארץ לא נודעת. עד 7.2. שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו' וערב חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ה', עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג' ושבת ובאוגוסט.
  • מוזיאון מאנה כץ – "המאסטרים הגדולים: אמנות יהודית במאה ה-19 ומקורותיה". עד נובמבר. שדרות יפה-נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, 22:00-19:00, ה', 22:00-10:00, ו', 13:00-10:00, 22:00-19:00, שבת, 22:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון משה שק – יצירות של משה שק. ללא מועד סיום. קיבוץ בית ניר. כל השבוע, 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות – עדה עובדיה – "לומינול". ציור. עד 8.11; "דיוקן עצמנו במבט לאחור"; "מלך, נווד וצייר עושים מה שהם רוצים". לכל המשפחה. ללא מועד סיום. רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).
  • מוזיאון על התפר – "הלוך הלכו העצים למשוח עליהם מלך". מוסד המנהיגות. ללא מועד סיום. חיל הנדסה 4, טל' 02-6281278. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-14:00, ו', 14:00-10:00.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות – "ים, מפרשים, סירה". פניו של הקיץ הישראלי. עד 31.8; "צעדים בוני אמון". יחסים בין מחול לאמנות. עד 6.9. ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת, חינם.
  • מוזיאון ראלי – ולודמיר מקרנקו – "לחלום, לרחף"; אמנות לטינו אמריקאית עכשווית; ציורים מהמאות 18-16 בנושאים תנ"כיים. ללא מועד סיום. שדרות רוטשילד, קיסריה, טל' 04-6261013. כניסה חופשית. ב'-ג', ה'-שבת, 15:00-10:30.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות – אלואיז ברייר, אל ליסיצקי, פרנק סטלה – "בתי-כנסת מעץ". עד 18.10; ראידה אדון – "אשה ללא בית". וידיאו. עד 29.11; "פרויקט שימור: ציורים של מארק שאגאל". עד 30.10; דוד ניפו – "שבתי וראה תחת-השמש". ציור. עד 26.10; מרינה אברמוביץ' – "Rhythm 0, 1974". מיצב המשחזר את המיצג של אברמוביץ' בנאפולי. עד 14.2; דוד ריב – "300-60-48". ציור, וידיאו. עד 29.11; איוה כפרי – "Multiplane(s)". ציור. עד 27.9; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "דלפט כחול-לבן". אריחי דלפט. עד 18.10; עתי חן – "בין לבין". בין תכשיט לאובייקט. עד 25.10; אנה ים – "חלב ציפור". צילום. עד 23.8; "אנדי וורהול: ציור של צעצוע". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום; חדרים מיניאטוריים מאוסף הלנה רובינשטיין; אימפרסיוניזם, פוסט-אימפרסיוניזם ואסכולת פריז; אמנות המאה ה-20; אמנות עכשווית: מאוסף המוזיאון ושאילות. תצוגות קבע. שד' שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).
  • משכן לאמנות עין-חרוד – "שקוף כאקוורל". עבודות על נייר. עד 31.8; רות שלוס – "יש לי מה לעשות עם זה". עד 17.8; דוד פרלוב – רישומים, תצלומים וסרטים. עד 17.8; יונה לברי ישראלי וז'קלין ניקולס – "תוספות". עד 30.9; אוסף יודאיקה, הסטודיו לזכרו של דודו גבע, חדר העבודה של שמואל ביקלס, אדריכל המשכן לאמנות של עין-חרוד. תערוכות קבע. עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'–ה', 16:30-9:00, ו' וערבי חג, 13:30-9:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

 

1 תגובות על “מדריך, 7–13 באוגוסט 2014”

    שני ארכיונים משפחתיים, התערוכה בגלריה p8, תעמוד עוד שבוע עד ה 16 באוגוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.