המדריך, 31 ביולי עד 2 באוגוסט 2014

תערוכות נפתחות | תערוכות נסגרות | תערוכות בוגרים | אירועים | מדריך גלריות ארצי

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ".
  1. תערוכות נפתחות
  2. תערוכות נסגרות
  3. תערוכות בוגרים
  4. אירועים
  5. מדריך גלריות ארצי

***

תערוכת נפתחות: *שימו לב: אירועים רבים בוטלו בגלל המצב!

יום חמישי (31.7)

  • גלריה שורשים. חיפה (שדרות הנשיא 142). הערב תיפתח תערוכת היחיד "עבודות 2012–2014" של האמן עמית מרזל, העוסק בפרטים ויזואליים יומיומיים תוך הוצאתם מהקשרם הטבעי. אוצרת: דניאלה טלמור.
  • גלריה יאיר. תל-אביב (אבן-גבירול 6). בתערוכה הקבוצתית "מחילות הלילה", שתיפתח הערב, מוצגות עבודות של אמנים בני דורות שונים שביצירתם בולטים ביטויי הלא-מודע והאניגמה.
  • גלריית אגריפס 12. ירושלים (אגריפס 12). עבר ועתיד, חיים ומוות נקשרים יחד בתערוכת היחיד "חפירות" של רינה פלד, שתיפתח הערב. אוצרת: תמר גיספאן-גרינברג.
  • גלריה חזי כהן. תל-אביב (וולפסון 54). בחלל התחתון של הגלריה תיפתח הערב ללא אירוע התערוכה הקבוצתית "Showroom", בהשתתפות ירון אתר, אריק מירנדה, לאה ניקל ועוד.
  • בית ביאליק. תל-אביב (ביאליק 22). האירוע הרב-תחומי "כיסוי בלשון / גילוי בלשון", הבוחן את המסה האלמותית של ביאליק, יתקיים הערב בהשתתפות ג'וזף שפרינצק, ענת פיק ועוד. 

יום שישי (1.8)

  • המוזיאון לאמנות ישראלית. רמת-גן (אבא הלל 146). במסגרת סדרת התערוכות לאמנים צעירים "שישי-ראשון", תיפתח בצהריים התערוכה "העובר כאן יישכח" של גיא קניגשטיין, שתכלול חפצי הנצחה אינטראקטיבים. אוצרת: איילת השחר-כהן.

יום שבת (2.8)

  • גלריית דורית גור. יפו (עולי-ציון 22). בערב תיפתח תערוכת צילומים אינטראקטיבית "כשדני פגש את נתי", של היוצר אלעד איבס.
  • מוזיאון חיפה לאמנות. חיפה (שבתאי לוי 26). 36 זוכים בפרסי משרד התרבות והספורט לאמנות ולעיצוב לשנת 2013 יציגו בתערוכה "הזוכים, 2013", שתיפתח בערב. בין המציגים: לי אורפז, דרור דאום, רוית משלי ועוד. אוצרת: אורית בולגרו. 
  • גלריית מלון מצפה-הימים. מצפה-הימים. זמרת הסופרן סיון רותם תפתח בצהריים את תערוכת הציורים "השתקפויות", המבקשת לבטא את השתקפות המציאות בעיני רוחה. אוצרת: דליה זלצברג.

***

נסגרות

  • גלריה ליאונרדו: נילי לב-ארי, "נעים להיזכר". עד 4.8.
  • גלריה צדיק: "כסף". עד 2.8.
  • הקיבוץ: דב אור-נר, "בד רנרוא וליידי גאגא במזל עורב". עד 1.8.
  • הגלריה לאמנות ואדריכלות ע"ש מוניו גיתאי ווינרוב: הילה שפיצר, "תרגישי בבית". עד 3.8.
  • חנינא: מיכל גבע, "אטיודים"; "אל המים". עד 2.8.
  • עמליה ארבל: יוליה נחום, "אהבה לטבע ולנוף הישראלי"; יפים שיסטק, "אהבה וזוגיות". עד 6.8.
  • פלורנטין 45: "אפידרמיס". עד 2.8.
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן: "חמישה כיווני אוויר". עד 2.8.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: ויק מוניס, "תמונות מכל דבר". עד 2.8.

***

 תערוכות בוגרים

  • בצלאל:תערוכת הבוגרים. קמפוס בצלאל, הר הצופים. א'-ה', 21:00-10:00, ו', 16:00-10:00. עד 1.8.
  • ויצו חיפה:בוגרי מחלקות תקשורת חזותית, ארכיטקטורה, עיצוב אופנה וצילום, מדיה וקולנוע. הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה. א'-ה', 18:00-12:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 20:00-10:00. עד 2.8.
  • מקום לאמנות: תערוכת בוגרי התואר השני באמנות של אוניברסיטת חיפה. שביל המרץ 6, תל-אביב. ב'-ה', 20:00-13:00, ו'-שבת, 15:00-10:00. עד 3.8.
  • מנשר:תערוכת בוגרי תקשורת חזותית. דוד חכמי 18, תל-אביב. א'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 16:00-11:00. עד 9.8.

***

אירועים

  • גלריה דוויק: שיח גלריה בתערוכה של חיה גרץ-רן, "יזרעאליות". ו', 1.8, 11:30.
  • משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדי ו', 11:30.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: מפגש בסדרה "ואוו! אמנות מעוררת התפעלות". והפעם על ואוו בדמות האמן. 80 שקל למפגש. ו', 1.8, 10:00; יום עיון על צילום בעקבות התערוכה של ויק מוניס, "תמונות מכל דבר". ו', 1.8, 14:00-12:00.
  • עין הוד: סיור בכפר האמנים, כולל ביקורים בגלריות ומפגש עם האמנים. 25 שקל. פרטים והרשמה בטל' 050-7757142. שבת, 2.8, 10:00.
  • מוזיאון מאנה כץ:הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:00.
  • מוזיאון ארץ ישראל: סיור בתערוכת "תמונות טבע 2" בהדרכת אנשי רשות הטבע והגנים. מדי שבת, 11:00, 12:30.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:30.
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן: אירוע נעילה של התערוכה "חמישה כיווני אוויר". עד 2.8.
  • מוזיאון ישראל: שיח גלריה בתערוכה "שפת הלבוש, ארון הבגדים היהודי". ד', 6.8, 11:00.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: "Climax", מופע של יסמין גודר במסגרת התערוכה "צעדים בוני אמון". 30 שקל. ד', 6.8, 11:00.
  • בית הנסן: מיצב וידיאו של שנטל אקרמן שצולם בנגב, "De la mèr(e) au desert". גדליהו אלון 14, ירושלים. א'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00. עד 15.8.
  • בית קנר:נעמי טנהאוזר, "העלמות בכחול (משתמשת בפיקאסו לצרכי)". ציור. רוטשילד 7, ראשון-לציון, טל' 03-9470728. ב', ד'-שבת, 13:00-10:00. ג', 13:00-10:00, 18:30-16:30. פתיחה: שבת, 28.6, 20:00. עד 10.9.

***

מדריך גלריות ארצי

גלריות לאמנות

  • אלון שגב – תערוכה קבוצתית של אמני הגלריה. ללא מועד סיום. שד' רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות – חביב קפצון וליאור שור, "המכון: אמנות לצופה הבודד". פיסול ווידיאו. עד 30.8; בחצר: ורד אהרונוביץ', "המזרקה". מיצב פיסולי. ללא מועד סיום. סמטת שלוש 5, תל-אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.
  • ארמנו טדסקי – ברברה נחמד, "עדן". עד 22.8. לילינבלום 3, טל' 5170344. א', 19:00-15:00, ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • גבעון – "תזכורת*". תערוכה קבוצתית. ללא מועד סיום. גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה בנימין – "קרוולה*". תערוכת רישום. עד 9.8. צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה חזי כהן – "Showroom". תערוכה קבוצתית. פיסול, רישום, ציור; אייל וייזר ורמי מימון, "מרחב". וידיאו. עד 23.8. וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ליאונרדו – נילי לב-ארי, "נעים להיזכר". מגזרות נייר. עד 4.8. בית הקיבוצים, ליאונרדו דה וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-8:00, ו', 13:00-8:00.
  • גלריה משרד בתל-אביב – אביבית סגל, "ים ליום". עד 29.8. זמנהוף 6, תל-אביב, טל' 03-5254191. ב'-ה', 18:00-11:00; ו', 14:00-11:00.
  • גלריה צדיק – "כסף". תערוכה קבוצתית. עד 2.8. שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה', 15:00-10:00, ו', 14:00-11:00.
  • גלריה P8שמעון לב ופרידמן דרשמידט, "שני ארכיונים משפחתיים". מיצבי וידיאו, צילומים ו"ארכיון". עד 9.8. יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ג', 15:00-11:00, ד'-ה', 19:00-15:00; ו', שבת, 15:00-11:00.
  • גלריית משונע – בועז סידס וג׳ולי פיליפנקו בשם – ״כבשים שחורות״. עד 22.8. הרצל 112, תל-אביב. ג', ה', 22:00-18:00, ו', 16:00-12:00.
  • גרשטיין – דוד גרשטיין – "Present Perfect". ללא מועד סיום. בן יהודה 101, תל-אביב, טל' 03-5293826. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • דביר – נלי אגסי, "Down where the little fishes grow". רישומים. עד 16.8. ראשית חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הקיבוץ – דב אור נר, "בד רנרוא וליידי גאגא במזל עורב". עד 1.8. דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו', 14:00-11:00, שבת, 19.4, 15:00-11:00.
  • זומר – "Apparition". יחסי פעולה-אובייקט ותנועה בחומר. עד 23.8. שד' רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.
  • זימאק – לירון קרול, "ארגז החול". מערכת קול-תמונה. עד 15.8. ה' באייר 68, תל-אביב, טל' 03-6915060. א'-ה', 20:00-9:30, ו', 15:00-9:30.
  • טובה אוסמן הצצה אל קבוצת אמני שנות ה-70. עד 31.8.בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.
  • יאיר – "מחילות לילה". תערוכה קבוצתית. ציור. עד 5.9. אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.
  • נ&נ אמן (נלי אמן) – תערוכת קיץ. ללא מועד סיום. גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00.
  • פינברג פרוג'קטס – "רשימת המתנה". ההמתנה כמצב סיזיפי. וידאו, אינסטליישן וצילום. עד 23.8. שביל המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה' 18:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • רוזנפלד – "Summer 2014". עד 30.8. שביל המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • רוטשילד אמנות – שלום פלש, "נוף עולם". ללא מועד סיום. יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • Contemporary by Golconda – "שני וארגמן". אמנים משתמשים בצבע אדום; דניאל צאל, "דריוס". צילום. עד 6.9. הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • Raw Artאלישבע לוי, "וילה". עד 9.8. שביל המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

חללי תצוגה

  • ארטפורט – "נונפיניטו", תערוכת בוגרי המחזור השני בתוכנית הרזידנסי ארטפורט. עד 16.8. דרך בן-צבי 55, תל-אביב. ד'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 16:00-11:00.
  • בית אוסף קופפרמן – " משה קופפרמן, תל-אביב 1984: עשרה קבין של צבע". במלאות 30 שנה לפעילות חד-פעמית של קופפרמן בסדנת ההדפס של יעקב הראל". עד 31.8; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע. קיבוץ לוחמי הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית – "המשתה". התערוכה השנתית של אגודת אמני קרמיקה בישראל, על הקשר בין קרמיקה, אוכל ואכילה. עד 6.9. העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ירושלים – "שטח הפקר". היבטים שונים של אזורי הפקר. עד 9.8. שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב) – "ססיליה". תערוכה קבוצתית; מיכאל פאוסט, "קריית המלאכה"; "ארץ נעדרת". תערוכה קבוצתית; מלכה זמיר, "בתנועה מתמדת"; פואד אגבאריה, "מלך ליום אחד"; רנה בקין, "שתיקות מקובצות"; לילי שאלתיאל, "יום ועוד יום"; עינת לוזיצקי, "מימד אחר". קיר אמן. עד 9.8. אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • בית הגפן – "זרים בינינו". עד 16.8. הגפן 2, חיפה. א'-ה' 16:00-8:30; ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • גלריה דוויק – חיה גרץ רן, "יזרעאליות". עד 18.10. מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות שאננים, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע, 20:00-10:00.
  • גלריה לאמנות ישראלית, טבעון – "אש קטנה וחלב". מחווה לאד רושה. עד 23.8. מרכז ההנצחה, רחוב המגדל 2, קריית-טבעון, טל' 04-9835506. א'-ה', 13:00-8:00, 19:00-16:00, ו', 11:30-9:00, שבת, 13:00-11:00.
  • גלריית החווה – "געגועי לנוריקו סאן". מחווה לספרי "ילדי העולם". עד 30.8. הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • גלריית עין-הוד – יעקב חיים, ציור. פתיחה: שבת, 2.8, 12:00. עד 20.8; "חופש". תערוכה קבוצתית. עד 6.9. עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.
  • גרוס – דן בירנבוים ואללד פניני, "נופים ארוטיים". ציור וצילום. עד 14.8. בוגרשוב 86, קומה ב', תל-אביב, טל' 054-4549502. ב'-ג', ה'-ו', 13:00-11:00.
  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר – "שממה הורה". עבודות מאוסף יגאל אהובי, חלק 2. עד 6.9. אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד' 19:00-11:00, ה' 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • הגלריה לאמנות ואדריכלות ע"ש מוניו גיתאי ווינרוב – הילה שפיצר, "תרגישי בבית". ציור. עד 3.8. כפר מסריק, טל' 052-8348586. שבת, 16:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • הגלריה העירונית לאמנות עפולה – יהודה יציב, "אחרי הזמן"; איציק וינברג, "יש פרחים בגטו". עד 31.8. חטיבה תשע 15, עפולה, טל' 04-6591677. ב', ג', ו'-שבת, 13:00-11:00, ד'-ה', 19:00-17:00.
  • הגלריה ע"ש ריקליס – מיכה קירשנר, "Stigmata.com". צילום. עד 12.8. מוזיאון פרטי פרסלר, וולפסון 54, תל-אביב. א'-ה', 15:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • הירקון 19 (המדרשה) – אסף אבוטבול, "סי קומען?". מראית גרפית קרה, מרחבים מנטליים טעונים; ערן נווה, "תראי אמא". הצבה במדיומים שונים: ציור, פיסול, מייצב, מיצג ווידיאו. עד 23.8. הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. ב'-ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • המרכז לאמנות עכשווית – "ללקק את הלשון של עצמך". עבודות חדשות של דוויל כהן, לוסיאנה קפלון ואריכל רייכמן. מיצב, וידיאו, פיסול. עד 6.9.קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המשכן לאמנות בית מאירוב – "בית חם". עבודות העוסקות באלימות במשפחה. עד 30.8. הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הצימר – מרתה פירר, "קטיושינקה". דימוי מרכזי של חדר/מעבדה לבניית קסאם מטפורי מחומרים יומיומיים. פתיחה: ה', 7.8, 20:00. עד 4.9. הגדוד העברי 5, תל-אביב. ב'-שבת, 19:00-16:00.
  • חנינא – מיכל גבע, "אטיודים". עבודות קטנות; "אל המים". אקוורלים וציורי דיו. עד 2.8. י"ל פרץ 31, תל-אביב. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • מיקה, אמנות ישראלית – בריאן לואיס סונדרס, "We Don't Need Another Doctor, We Can Run Our Own Tests". עד 15.8. בן-יהודה 97, תל-אביב, טל' 03-9525830. א'-ה' 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • מרכז באוהאוס תל-אביב – "באר-שבע: אדריכלות ברוטליסטית וניאו-ברוטליסטית". תערוכה והשקת ספרה של הדס שדר. צילומים: שי אפשטיין. עד 31.8. דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 19:30-12:00.
  • מרכז גוטסמן לתחריט – "קירות פורחים". הדפסים. ללא מועד סיום. קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-7:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.
  • סדנאות האמנים – טליה קינן, "מחשבה על אבן". עד 9.8. קלישר 5, תל-אביב, טל' 03-6830505. ג'-ה', 19:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • סדנת ההדפס ירושלים – אברהם אופק, "קר וחם אליהו". תצריבים, הדפסי אבן וחיתוכי לינוליאום; "התגלויות". תערוכה קבוצתית. במסגרת "מיתוס סדנה: ארבעה עשורים, פרק ב'". פתיחה: ה', 7.8, 19:00. עד 25.9. שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-08:00 או בתיאום מראש.
  • עמליה ארבל – יוליה נחום, "אהבה לטבע ולנוף הישראלי". ציור; יפים שיסטק, "אהבה וזוגיות". פיסול. עד 6.8. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5444399. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 13:00-11:00.
  • פלורנטין 45 – "אפידרמיס". תערוכה קבוצתית. עד 2.8. פלורנטין 45 פינת השוק, תל-אביב, טל' 050-2763249. ג'-ה', 13:00-11:00, 18:00-16:00, ב', ו', שבת, 13:00-11:00.
  • פריסקופ – סטודיו COZY Decor מציג. עד 8.8. בן יהודה 176, תל-אביב, טל'03-5226815. ב'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-11:00.

מוזיאונים לאמנות

  •  בית העיר, "אימרסיה בבית העיר". הגיימינג כבחינת הטשטוש בין האמיתי לווירטואלי. ללא מועד סיום. ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.
  • בית התפוצות – "מזל וברכה". מיתוסים ואמונות תפלות באמנות ישראלית עכשווית. עד 31.12; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע. אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג', 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-9:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.
  • בית טיכו – יחיא חייבי, "רגעים בצנעא, תצלומים 1944-1930". עד 13.9. הרב קוק 7, ירושלים. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 22:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • בית ראובן – ציורי ראובן מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע. ביאליק 14, טל' 5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים, כניסה חופשית בימי שלישי, 20:00-16:00 (במסגרת שנת ראובן).
  • ביתן הלנה רובינשטיין – "שעת סיפור / היה או לא היה". שבעה מיצבי וידיאו. עד 1.10; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע. שד' תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה' 22:00-10:00; ו', וערבי חג 14:00-10:00. כניסה חופשית.
  • המוזיאון הימי הלאומי – "מראות טבריה והכנרת באמנות ההדפס – מאות י"ז-י"ט". הדפס. עד 31.8. דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 15:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס – "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע. ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 10-5 שקלים.
  • המוזיאון הפתוח בעומר – אילן אורבוך – "השתקפויות". פסלים. עד 30.8. עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה', 16:00-9:00, שבת ראשונה בחודש, 15:00-10:00. כניסה: 10-20 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון הפתוח בתפן – אלה אמיתי-סדובסקי, "חלקי חילוף". עד דצמבר; הרמן שטרוק, "אחרי מאה שנה". ליטוגרפיות, מסמכים, צילומים. עד 30.5.2015. תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-9:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.
  • המוזיאון הפתוח לצילום – פסי גירש, "עבודות 2014-1987". עד 28.10. גן התעשייה תל חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-8:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-11 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב – "ללמוד מוורנקולר". ללא מועד סיום. שד' הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ד'-ה', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.כניסה: 20-10 שקל.
  • המוזיאון לאמנות המזרח הרחוק – "סיירת החלל ימאטו". אנימציה יפנית. ללא מועד סיום. חיבת-ציון 18, רמת-גן, טל' 6188243. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-9:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן – גיא קניגשטיין, "העובר כאן ישכח". סדרת חפצי הנצחה אינטראקטיביים. במסגרת הסדרה "שישי ראשון". פתיחה: ו', 1.8, 12:00. עד 1.9; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; מרים גמבורד, "אמת בדויה". רישום; תמר הירשל, "עדות האיילים". ציורים ואובייקטים. עד אוגוסט; אלעזר גלעד, "בעיני המכחול". ציור; לאו ריי, "הציור הוא געגוע". ללא מועד סיום. עבודות מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע. דרך אבא הלל סילבר 146, רמת גן, טל' 7521876. ב', ד' 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-9:00; שבת, 15:00-9:00. כניסה: 20 שקל.
  • המוזיאון לאמנות רוסית ע"ש צטלין – משה ויבגניה גמבורד, ציורים ורישומים. ללא מועד סיום. חיבת-ציון 18, רמת גן, טל' 6188243. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-9:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20 שקל.
  • מוזיאון ארץ ישראל – "תערוכת העפיפונים הגדולה". בתשלום נוסף של 25 שקל (ילדים ומבוגרים). עד 5.11; מינדי וייזל, "חוצה קווים". אמנות בזכוכית. עד 31.12; "הגרסה המאוירת". איורים לתרבות ישראלית. עד 30.12; זאב הרץ – "פוטו מאסטר". תצלומים 1970-1950. עד 30.8; "טבע עולמי, טבע מקומי", התערוכה הבינלאומית "Wildlife Photograper of the Year", והתערוכה המקומית, "תמונות טבע #2". עד 25.8; "יודאיקה מקומית"; גן יעל; ביתן הזכוכית; ביתן הקרמיקה; ביתן קדמן למטבעות; ביתן אתנוגרפיה ופולקלור; ביתן נחושתן; כיפות היוצרים; חפירות תל קסילה; ביתן הדואר והבולאות; ארץ הברון; מרכז אדם ועמלו; והפלנטריום. תצוגות קבע. חיים לבנון 2, רמת אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד' 16:00-10:00, ה' 20:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן – "חמישה כיווני אוויר". ציור. עד 2.8. קיבוץ אשדות יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת וחג, 14:00-10:00.
  • מוזיאון בר-דוד לאמנות ויודאיקה – אבנר שר ודיויד אייזקס, "ציפור על תיל". ללא מועד סיום; "ציור ואות". עד 30.11; "מעגלים". לכל המשפחה. עד אוגוסט; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע. קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה' 16:00-10:00; ו', וערבי חג 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון הנגב לאמנות – "המדיום הוא המסר". הדפסי פופ מאוסף מוזיאון ישראל; "מצילום להדפס". הדפסים מאוסף המוזיאון. עד 6.9. העצמאות 60, באר שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה',16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון העיצוב חולון – "קיפולים". עיצובים עכשוויים המשקפים מלאכות מסורתיות. עד 25.10. פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500 ־073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.
  • מוזיאון העיר חיפה – "מעמד אחד, מאבק אחד". על מעמד העובדים. עד 1.11; "אידיאלים חדשים". צילום. מקומן של הנשים בסיפור ההיסטוריה של שנות ה-30 עד שנות ה-50. עד ספטמבר. שד' בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:0-10:00, שבת, 15:00-10:00.
  •  מוזיאון הרמן שטרוק – "אמנות ההדפס היום". מחווה להרמן שטרוק. עד 26.10; הרמן שטרוק – "רומנטיקן על הכרמל". ללא מועד סיום. ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • מוזיאון חיפה לאמנות, "הזוכים, 2013". תערוכת הזוכים בפרסי משרד התרבות לאמנות ולעיצוב. פתיחה: שבת, 2.8. עד 18.10; במרכז האמנויות מוצגת התערוכה לכל המשפחה "חם-קר-נוזל-מוצק". עד 8.2.2015. שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת, וחג 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית – יאמאגוצ'י קארה ונישימוטו אקיאו, "מאניושו". בעקבות יפן הקדומה; טאמוזו, "תיבת אוצר החלומות". עיצוב; "קרוב ורחוק – פרספקטיבה יפנית". רישומים והדפסי עץ של אמנים יפנים מסוף המאה ה-18 עד תחילת המאה ה-20. עד 27.12. שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון ינקו-דאדא – אמיר נוה, "שומקום"; עבודות קיר" מוחמד פדל, "GOLD"; ליאת קליין, "Second field no.2"; פבל צנחבט, "זרימת פלדה". עד סוף אוגוסט; מרסל ינקו, "חיות דמיוניות". ציור. עד אוגוסט. כפר האמנים עין הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:30-9:30, ו' וערבי חג, 14:00-9:30, שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון ישראל – "אי שקט" חדש באמנות העכשווית". עד 27.11; דאג ומייק סטארן, "Big Bambu". מיצב ענק מבמבוק. עד 1.10; איה-ליסה אטילה, "אופקי". דיוקן של עץ. עד 8.11; ג'יימס טורל, "מקום לאור". חקר האור כתופעה. עד 31.10; "מאחורי הפרגוד היפני". אוסף פרגודים של אמנים יפנים. עד 27.11; "חומר מכושף באמנות אפריקאית". ללא מועד סיום; "שפת הלבוש, ארון הבגדים היהודי". עד 25.10; "פנים אל פנים". מסכות. עד 13.9; ספריית האיור: "איזה עולם קטן". עד 30.9; באגף הנוער: "מסעות". ההתרגשות בגילוי ארץ לא נודעת. עד 7.2. שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג' 21:00-16:00, ו' וערב חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ד', עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג' ושבת ובאוגוסט.
  • מוזיאון מאנה כץ – "המאסטרים הגדולים: אמנות יהודית במאה ה-19 ומקורותיה". עד נובמבר. שדרות יפה-נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, 22:00-19:00, ה', 22:00-10:00, ו', 13:00-10:00, 22:00-19:00, שבת, 22:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון משה שק – יצירות של משה שק. קיבוץ בית-ניר. כל השבוע, 17:00-11:00, חובה לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368 .
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות – עדה עובדיה, "לומינול". ציור. עד 8.11; "דיוקן עצמנו במבט לאחור"; "מלך, נווד וצייר עושים מה שהם רוצים". לכל המשפחה. ללא מועד סיום. רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).
  • מוזיאון על התפר – "הלוך הלכו העצים למשוח עליהם מלך". מוסד המנהיגות. ללא מועד סיום. חיל הנדסה 4, טל' 02-6281278. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-14:00, ו', 14:00-10:00.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות – "ים, מפרשים, סירה". פניו של הקיץ הישראלי. עד 31.8; "צעדים בוני אמון". יחסים בין מחול לאמנות. עד 6.9. ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת חינם.
  • מוזיאון ראלי – וולודמיר מקרנקו, "לחלום, לרחף"; אמנות לטינו אמריקאית עכשווית; ציורים מהמאות 18-16 בנושאים תנ"כיים. ללא מועד סיום. שדרות רוטשילד, קיסריה, טל' 04-6261013. כניסה חופשית. ב'-ג', ה'-שבת, 15:00-10:30.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות – אלואיז ברייר, אל ליסיצקי, פרנק סטלה – "בתי-כנסת מעץ". עד 18.10; ראידה אדון, "אשה ללא בית". וידיאו. עד 29.11; "פרויקט שימור: ציורים של מארק שאגאל". עד 30.10; דוד ניפו, "שבתי וראה תחת-השמש". ציור. עד 26.10; מרינה אברמוביץ', "Rhythm 0, 1974". מיצב המשחזר את המיצג של אברמוביץ בנאפולי. עד 14.2; דוד ריב, "300-60-48". ציור, וידיאו. עד 29.11; איוה כפרי, "Multiplane(s)". ציור. עד 27.9; "דלפט כחול-לבן". אריחי דלפט. עד 18.10; עתי חן, "בין לבין". בין תכשיט לאובייקט. עד 25.10; אנה ים, "חלב ציפור". צילום. עד 23.8; ויק מוניס, "תמונות מכל דבר". עד 2.8; "אנדי וורהול: ציור של צעצוע". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום; חדרים מיניאטוריים מאוסף הלנה רובינשטיין; אימפרסיוניזם, פוסט-אימפרסיוניזם ואסכולת פריז; אמנות המאה ה-20; אמנות עכשווית: מאוסף המוזיאון ושאילות. תצוגות קבע. שד' שאול המלך 27, תל-אביב, טל'03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).
  • משכן לאמנות עין-חרוד – "שקוף כאקוורל". עבודות על נייר. עד 31.8; רות שלוס – "יש לי מה לעשות עם זה". עד 17.8; דוד פרלוב, רישומים, תצלומים וסרטים. עד 17.8; יונה לברי ישראלי וז'קלין ניקולס – "תוספות". עד 30.9; אוסף יודאיקה, הסטודיו לזכרו של דודו גבע, חדר העבודה של שמואל ביקלס, אדריכל המשכן לאמנות של עין חרוד. תערוכות קבע. עין חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-9:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00.כניסה: 26-13 שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.