המדריך, 24–30 ביולי 2014

תערוכות נפתחות | תערוכות נסגרות | תערוכות בוגרים | אירועים | מדריך גלריות ארצי

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם מדור "גלריה" בעיתון "הארץ".
  1. תערוכות נפתחות
  2. תערוכות נסגרות
  3. תערוכות בוגרים
  4. אירועים
  5. מדריך גלריות ארצי

***

תערוכת נפתחות: *שימו לב: אירועים רבים בוטלו בגלל המצב!

יום חמישי (24.7)

  • גלריה גרוס. תל-אביב (בוגרשוב 86). הערב תיפתח התערוכה הזוגית "נופים ארוטיים" של הצייר דן בירנבוים והצלם אלדד פניני, העוסקת בקווים המקבילים שבין העירום הנשי לנוף. אוצרת: נעמי שלו.
  • גלריה זיסמן. תל-אביב (לבונטין 28). בתערוכה הזוגית של צמד הציירים גיל דסיאנו-ביטון וכילי קורן, "תערוכת ציור", שתיפתח הערב, יוצגו ציורים המהדהדים את הטלטלה שבין המופשט לפיגורטיבי.
  • פינברג פרוג'קטס. תל-אביב (שביל המפעל 3). התערוכה הקבוצתית "רשימת המתנה" שתיפתח הערב מתייחסת, במדיומים שונים, לנושא ההמתנה כמצב סיזיפי המסתחרר סביב עצמו. אוצרת: ים המאירי.
  • גלריית משונע. תל-אביב (הרצל 112). סדרת ציורים חדשה תוצג בתערוכה הזוגית המשותפת "BlackSheep" של בועז סידס (Untay) וג'ולי פיליפנקו, שתיפתח הערב.
  • מתחם נחושתן. תל-אביב (אילת 61). ההביטט האנושי הוא נושא-העל של "קופסא", תערוכת הגמר של בוגרי בית-הספר לאדריכלות ע"ש דוד עזריאלי, שתיפתח הערב.

יום שישי (25.7)

  • גלריה עמליה ארבל. תל-אביב (בן יהודה 100). נושא האהבה על כל גווניו יעמוד במרכז התערוכה המשותפת של הציירת יוליה נחום עם "אהבה לטבע ולנוף הישראלי” ושל הפסל יפים שיסטק עם "אהבה וזוגיות”. אוצרת: יעל גולדמן.
גלריית משונע, בועז סידס וג׳ולי פיליפנקו, ״כבשים שחורות״

גלריית משונע, בועז סידס וג׳ולי פיליפנקו, ״כבשים שחורות״

***

נסגרות:

  • אגריפס 12: ליאורה וייז – "קוקדמה". עד 29.7.
  • אנגל: "אביב חדש". עד 31.7.
  • אלפרד – מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: על גולדברג ושרון מוספי – "קערת האבק". עד 25.7.
  • ברוורמן: ליאנדרו ארליך – "מראות". עד 31.7.
  • גלריה חזי כהן: ברנדן פאולר ומת'יו צ'יימברס – תערוכה זוגית; ניר הראל – "משפחה חדשה". עד 26.7.
  • הקיבוץ: דב אור נר – "בד רנרוא וליידי גאגא במזל עורב". עד 25.7.
  • נגא: נעמי לשם – "Landmarks". עד 25.7.
  • עינגע: רותי בן יעקוב – "העלה והעין". עד 31.7.
  • Z I Z: תמיר שר – "Feel Me". עד 26.7.
  • גלריה בזל: "Street Art". עד 25.7.
  • גלריה טל: שולה ליס – "מסע אישי". עד 27.7.
  • גלריה כברי: "אבולוציה של מקום". עד 27.7.
  • גלריה קסטרא: ורדה ברני (טבק) – "זמן אשה". עד 31.7.
  • גלריית לוחמי הגטאות: "חברי מועדון". עד 26.7.
  • גלריית עין הוד: יוסי וקסמן – "מלאכים בגיל העמידה או בחזרה לגן עדן". עד 30.7.
  • הגלריה העירונית הרצליה – בית האמנים: "שקוף". עד 25.7.
  • הגלריה העירונית כפר-סבא: "Artists Film International". עד 31.7.
  • הצימר: "(Solitary Pathways (lonely girls". עד 31.7.
  • מכון שפילמן לצילום: "חשיפה כפולה". עד 31.7.
  • מקלט לאמנות: נאוה ט' ברזני – "פיסות ילדות". עד 29.7.
  • בית התפוצות: קבוצת צלמי JDOCU – "אי בתוך אי – מבט אל יהודי קובה". עד 31.7.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: אוריאל זיו – "Loading". עד 28.7.
  • מוזיאון ארץ ישראל: אסתי מידן – "סוף רדינג". עד 30.7.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: אלכס שוודר – "קיר לקיר, רצפה לתקרה". עד 26.7.

***

תערוכות בוגרים:

  • בית-הספר מוסררה: תערוכה רב-תחומית של מחלקות הצילום, ניו-מדיה ומוזיקה חדשה. הבניין ההיסטורי, הע"ח 9; קמפוס מקצועי בבית קנדה, שבטי ישראל 22, ירושלים. א'-ה' 20:00-10:00, ו' 14:00-10:00. עד 31.7.
  • שנקר: עבודות של בוגרי המחלקה לאמנות רב תחומית. בניין עלית, ז'בוטינסקי 8, רמת גן. פתיחה: ה' 17.7, 20:00. עבודות של בוגרי מחלקות עיצוב פנים מבנה וסביבה, תכשיטים, טקסטיל. אנה פרנק 12, רמת גן; עבודות של בוגרי המחלקה לעיצוב פנים: בניין מיטשל, ידע העם 8, קומה 4. שעות פתיחה של כל התערוכות: א'-ה' 20:00-10:00, ו' 13:00-10:00.עד 31.7.
  • מכון טכנולוגי חולון HIT: בוגרי הפקולטה לעיצוב – עיצוב פנים, עיצוב תעשייתי, עיצוב תקשורת חזותית. גולומב 52, חולון (הפקולטה לעיצוב, בניינים 6, 7). א'-ב', ד'-ה' 22:00-16:00, ג' 22:00-11:00, ו' 13:00-10:00. עד 30.7.
  • בצלאל: תערוכת הבוגרים. קמפוס בצלאל, הר הצופים. א'-ה' 21:00-10:00, ו' 16:00-10:00. עד 1.8.
  • ויצו חיפה: בוגרי מחלקות תקשורת חזותית; ארכיטקטורה; עיצוב אופנה; וצילום, מדיה וקולנוע . הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה. א'-ה' 18:00-12:00, ו' 14:00-10:00, שבת 20:00-10:00. עד 2.8.
  • מקום לאמנות: תערוכת בוגרי התואר השני באמנות של אוניברסיטת חיפה. שביל המרץ 6, תל-אביב. ב'-ה' 20:00-13:00, ו'-שבת 15:00-10:00. עד 3.8.

***

אירועים:

  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: מפגש בסדרה "ואוו! אמנות מעוררת התפעלות". והפעם: כמה זה עולה לנו? 80 שקל למפגש. ו', 25.7, 10:00; מפגש בסדרה "בעקבות אמנים וסדרות מופת". והפעם: בעקבות ז'אנג צ'יאגונג. 80 שקל למפגש. ד', 30.7, 10:00.
  • המשכן לאמנות בית מאירוב: שיח גלריה בתערוכה "בית חם". ו' 25.7, 11:00.
  • גלריה צדיק: שיח גלריה בתערוכה "כסף". שבת, 26.7, 11:00.
  • מוזיאון מאנה כץ: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:00.
  • משכן לאמנות עין-חרוד: אירוע עונגשבת הכולל את הקרנת הסרט "לצייר מחוץ לקיבוץ", על חיים קיווה, שיחה על עבודתו (11:00) ומפגש בעקבות תערוכתה של רות שלוס, "יש לי מה לעשות עם זה" (12:30). שבת, 26.7, 11:00.
  • מוזיאון ארץ ישראל: סיור בתערוכת "תמונות טבע 2" בהדרכת אנשי רשות הטבע והגנים. מדי שבת, 11:00, 12:30.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:30.
  • בית האמנים ירושלים: שיח גלריה בתערוכה "שטח הפקר". שבת, 26.7, 12:00.
  • מוזיאון הרמן שטרוק: שני רומנטי במוזיאון – מופע מוזיקלי וסיור מודרך בתערוכות. ב', 28.7, 18:00.
  • מוזיאון ישראל: שיח גלריה בתערוכה "שפת הלבוש – ארון הבגדים היהודי". ג' 29.7, 19:00; שיח גלריה בתערוכה "מאחורי הפרגוד היפני". ד' 30.7, 11:00.
  • בית הנסן: מיצב וידיאו של שנטל אקרמן שצולם בנגב – "De la mèr(e) au desert". גדליהו אלון 14, ירושלים. א'-ה' 18:00-10:00, ו' 14:00-10:00. עד 15.8.
  • המגדלור, נופר גלפז (תל-אביב): מורן שוב, "ויקרא במדבר דברים". טופוגרפיות בספרים ובמחברות. תערוכת צילום. המגדלור, לבונטין 1; נופר גלפז, לבונטין 7, תל-אביב. עד 27.7.
  • בית קנר: נעמי טנהאוזר, "העלמות בכחול (משתמשת בפיקאסו לצרכי)". ציור. רוטשילד 7, ראשון לציון, טל' טל׳ 03-9470728. ב', ד'-שבת, 13:00-10:00. ג', 13:00-10:00, 18:30-16:30. פתיחה: שבת, 28.6, 20:00. עד 10.9.

***

מדריך גלריות ארצי

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12, ליאורה וייז – "קוקדמה". עד 29.7, אגריפס 12, ירושלים. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • אלון שגב, תערוכה קבוצתית של אמני הגלריה. ללא מועד סיום. שד' רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • אנגל , "אביב חדש". עד 31.7, גורדון 26, תל-אביב, טל' 03-5225637. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • אלפרד – מכון שיתופי לאמנות ולתרבות, על גולדברג ושרון מוספי – "קערת האבק". מיצב, ציור, פיסול ווידיאו. עד 25.7, סמטת שלוש 5, תל-אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00. בחצר: ורד אהרונוביץ' – "המזרקה". מיצב פיסולי. ללא מועד סיום.
  • ארמנו טדסקי, ברברה נחמד – "עדן". עד 22.8.לילינבלום 3, טל' 5170344. א,' 19:00-15:00, ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • ברוורמן , ליאנדרו ארליך – "מראות". מיצבים. עד 31.7, השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גבעון, "תזכורת*". תערוכה קבוצתית. ללא מועד סיום. גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה בנימין , "קרוולה*". תערוכת רישום. עד 9.8, צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה זיסמן, גיל דסיאנו- ביטון וכילי קורן – ציור. עד 24.8. לבונטין 28, טל' 5222325. ב'-ה' 18:00-10:00, ו' 14:00-10:00.
  • גלריה חזי כהן, "Showroom". תערוכה קבוצתית. פיסול, רישום, ציור; אייל וייזר ורמי מימון – "מרחב". וידיאו. פתיחה: ה' 31.7, 20:00. עד 23.8; ברנדן פאולר ומת'יו צ'יימברס – תערוכה זוגית; ניר הראל – "משפחה חדשה". עד 26.7. וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה' 19:00-10:30, ו' 14:00-10:00, שבת 14:00-11:00.
  • גלריה ליאונרדו נילי לב ארי – "נעים להיזכר". מגזרות נייר. עד 4.8. בית הקיבוצים, ליאונרדו דה וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה' 20:00-8:00, ו' 13:00-8:00.
  • גלריה משרד בתל-אביב , אביבית סגל – "ים ליום". עד 29.8., זמנהוף 6, תל-אביב, טל' 03-5254191. ב'-ה' 18:00-11:00; ו' 14:00-11:00.
  • גלריה צדיק, "כסף". תערוכה קבוצתית. עד 2.8. שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה' 15:00-10:00, ו' 14:00-11:00.
  • גלריה P8 , שמעון לב ופרידמן דרשמידט – "שני ארכיונים משפחתיים". בחינת העבר המשפחתי מקצוות מנוגדים: דרשמידט בן למשפחה נאצית ולב בן למשפחה שמרביתה נספתה בשואה. מיצבי וידיאו, צילומים ו"ארכיון". פתיחה: ה' 10.7, 20:00. עד 9.8. יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ג' 15:00-11:00, ד'-ה' 19:00-15:00; ו'שבת 15:00-11:00.
  • גלריית משונע, בועז סידס וג׳ולי פיליפנקו בשם – ״כבשים שחורות״. עד 22.8. הרצל 112, תל-אביב. ג', ה' 22:00-18:00, ו' 16:00-12:00.
  • גרשטיין, דוד גרשטיין – "Present Perfect". ללא מועד סיום., בן יהודה 101, תל-אביב, טל' 03-5293826. א'-ה' 19:00-11:00, ו' 14:00-10:00.
  • דביר, נלי אגסי – "Down where the little fishes grow". רישומים. עד 16.8. ראשית חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה' 18:00-11:00. ו'-שבת 13:00-10:00.
  • הקיבוץ, דב אור נר – "בד רנרוא וליידי גאגא במזל עורב". עד 18.7. דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה' 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו' 14:00-11:00, שבת 19.4, 15:00-11:00.
  • זומר, "Apparition". יחסי פעולה-אובייקט ותנועה בחומר. עד 23.8. שד' רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה' 18:00-10:00, ו' 14:00-10:00, שבת 13:00-11:00.
  • זימאק, לירון קרול – "ארגז החול". מערכת קול-תמונה. עד 15.8. ה' באייר 68, תל-אביב, טל' 03-6915060. א'-ה' 20:00-9:30, ו' 15:00-9:30.
  • טובה אוסמן, יצחק קרודו – "עירום, שנות ה-70". רישומים. עד 23.7. בן יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה' 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו' 13:00-11:00.
  • טובה אוסמן, יצחק קרודו – "עירום, שנות ה-70". רישומים. עד 23.7. בן יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה' 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו' 13:00-11:00.
  • יאיר"מחילות לילה". תערוכה קבוצתית. ציור. פתיחה: ה' 24.7, 20:00. עד 29.8.אבן גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה' 19:00-12:00, ו' 14:00-11:00.
  • נגא, נעמי לשם – "Landmarks". צילום. עד 25.7. אחד העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה' 18:00-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.
  • נ&נ אמן (נלי אמן), תערוכת קיץ. ללא מועד סיום. גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה' 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו' 14:00-11:00.
  • עינגע, רותי בן יעקוב – "העלה והעין". תערוכה להשקת ספר אקוורלים חדש. פתיחה: שבת 19.7, 20:00. עד 31.7; שי זילברמן – "שנת צהריים נצחית". קולאז'ים. עד 19.7. בר יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה' 18:00-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.
  • פינברג פרוג'קטס, "רשימת המתנה". ההמתנה כמצב סיזיפי. וידיאו, אינסטליישן וצילום. עד 23.8. שביל המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה' 18:00-12:00, ו' 14:00-11:00, שבת 13:00-11:00.
  • רוזנפלד "Summer 2014". עד 30.8. שביל המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה' 19:00-12:00, ו' 14:00-11:00, שבת 13:00-11:00.
  • רוטשילד אמנות, שלום פלש – "נוף עולם". ללא מועד סיום. יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה' 18:30-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.
  • Contemporary by Golconda, דניאל צאל – "דריוס". צילום; "שני וארגמן". אמנים משתמשים בצבע אדום. עד 2.8. הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה' 19:00-11:00, ו' 14:00-10:00, שבת 14:00-11:00.
  • Raw Art, אלישבע לוי – "וילה". מודל בגודל 1:1 של הצעת מגורים. עד 9.8. שביל המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל'03-6832559. ג'-ה' 18:00-12:00, ו'-שבת 14:00-11:00.
  • Z I Z, תמיר שר – "Feel Me". מיצב צילומי. עד 12.7. שביל המרץ 6, קומה 2, תל-אביב. ד'-ה' 20:00-15:00, ו'-שבת 15:00-11:00.

חללי תצוגה

  • ארטפורט, "נונפיניטו", תערוכת בוגרי המחזור השני בתוכנית הרזידנסי ארטפורט. עד 16.8.דרך בן צבי 55, תל-אביב. ד'-ה' 19:00-12:00, ו'-שבת 16:00-11:00.
  • בית אוסף קופפרמן, " משה קופפרמן, תל-אביב 1984 : עשרה קבין של צבע". במלאת 30 שנה לפעילות חד פעמית של קופפרמן בסדנת ההדפס של יעקב הראל". עד 31.8; משה קופפרמן – עבודות. תערוכת קבע.
  • בית בנימיני – המרכז לקרמיקה עכשווית, "המשתה". התערוכה השנתית של אגודת אמני קרמיקה בישראל – על הקשר בין קרמיקה, אוכל ואכילה. עד 6.9
  • בית האמנים ירושלים, "שטח הפקר". היבטים שונים של אזורי הפקר. עד 9.8. שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה' 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו' 13:00-10:00, שבת 14:00-11:00.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב), "ססיליה". תערוכה קבוצתית; מיכאל פאוסט – "קרית המלאכה"; "ארץ נעדרת". תערוכה קבוצתית; מלכה זמיר – "בתנועה מתמדת"; פואד אגבאריה – "מלך ליום אחד"; רנה בקין – "שתיקות מקובצות"; לילי שאלתיאל – "יום ועוד יום"; עינת לוזיצקי – "מימד אחר". קיר אמן. אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה' 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו' 13:00-10:00; שבת 14:00-11:00.
  • בית הגפן "זרים בינינו". בחינת מושג הזרות. עד 16.8. הגפן 2, חיפה. א'-ה' 16:00-8:30; ו'-שבת 14:00-10:00.
  • בית הנסן, רחוב יגאל אלון 14, ירושלים.
  • גלריה בזל, "Street Art". תערוכה קבוצתית. עד 25.7. רח' השל"ה 1, תל-אביב, 03-6024957. א'-ה' 14:00-10:00; 19:00-16:00; ו' 14:00-10:00.
  • גלריה דוויק, חיה גרץ רן – "יזרעאליות". עד 18.10. מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות שאננים, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע 20:00-10:00.
  • גלריה טל, שולה ליס – "מסע אישי". עד 27.7. חצב 74, כפר ורדים, טל' 054-7542699. ג' 19:00-17:00, שבת וחג 14:00-11:00 ובתיאום מראש.
  • גלריה כברי, "אבולוציה של מקום". עבודות של בוגרות מכללת אורנים, אנדריאה חזן, יעל מנין ותמר נמרוד רוגני. עד 27.7. כברי, טל' 04-9952537. א' 19:00-16:00, ו' 14:00-11:00, שבת 15:00-11:00.
  • גלריה לאמנות ישראלית – טבעון, "אש קטנה וחלב". מחווה לאד רושה. עד 23.8. מרכז ההנצחה, רחוב המגדל 2, קרית טבעון, טל' 04-9835506. א'-ה' 13:00-8:00, 19:00-16:00, ו' 11:30-9:00, שבת 13:00-11:00.
  • גלריה קסטרא ורדה ברני (טבק) – "זמן אשה". ציורים. עד 31.7. מרכז אמנויות קסטרא, פלימן 8, חיפה. א'-ה' 20:00-10:00, ו' 14:00-10:00, שבת 20:00-10:00.
  • גלריית החווה, "געגועי לנוריקו סאן". מחווה של מעצבים ואנשי אופנה לספרי "ילדי העולם". עד 30.8. הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב' 16:00-13:00, ו'-שבת 14:00-10:00.
  • גלריית לוחמי הגטאות, "חברי מועדון". עבודות של ליאור אופיר, טל אלפרשטיין ויואב וינפלד. עד 26.7. קיבוץ לוחמי הגטאות, טל' 054-4993737. ו' 14:00-9:00, שבת 15:00-10:00 או בתיאום טלפוני.
  • גלריית עין הוד, יוסי וקסמן – "מלאכים בגיל העמידה או בחזרה לגן עדן". עד 30.7; "חופש". תערוכה קבוצתית. עד 6.9
  • גרוס. דן בירנבוים ואללד פניני – "נופים ארוטיים". ציור וצילום. עד 14.8.בוגרשוב 86, קומה ב', תל-אביב, טל' 054-4549502. ב'-ג', ה'-ו' 13:00-11:00.
  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר, "שממה הורה". עבודות מאוסף יגאל אהובי – חלק 2. מאשה זוסמן – רוח צד. פתיחה: ו' 4.7, 11:00. עד 6.9. אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד' 19:00-11:00, ה' 21:00-11:00, ו' 14:00-10:00.
  • הגלריה העירונית הרצליה – בית האמנים, "שקוף". תערוכה קבוצתית. 19:30. עד 25.7. בן גוריון 7, הרצליה, טל' 09-9589986. א', ג'-ה' 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו' 13:00-10:00.
  • הגלריה העירונית כפר-סבא, "Artists Film International". וידיאו. עד 31.7. גאולה 12, כפר-סבא, טל' 09-7649303. א'-ה' 12:00-9:00, 20:00-16:00, ו' 12:00-10:00 (לתערוכה זו בלבד).
  • הגלריה לאמנות ואדריכלות ע"ש מוניו גיתאי ווינרוב, הילה שפיצר – "תרגישי בבית". ציור. עד 3.8. כפר מסריק, טל' 052-8348586. שבת 16:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • הגלריה העירונית לאמנות עפולה, יהודה יציב – "אחרי הזמן"; איציק וינברג – "יש פרחים בגטו". עד 31.8. חטיבה תשע 15, עפולה, טל' 04-6591677. ב, ג, ו'-שבת 13:00-11:00, ד'-ה' 19:00-17:00.
  • הגלריה ע"ש ריקליס, מיכה קירשנר – "Stigmata.com". צילום. עד 12.8. מוזיאון פרטי פרסלר, וולפסון 54, תל-אביב. א'-ה' 15:00-10:00, ו' 14:00-10:00.
  • הירקון 19 (המדרשה) אסף אבוטבול – "סי קומען?". מראית גרפית קרה, מרחבים מנטליים טעונים; ערן נווה – "תראי אמא". הצבה במדיומים שונים: ציור, פיסול, מייצב, מיצג ווידיאו. עד 23.8. הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. ב'-ה' 20:00-13:00, ו' 14:00-10:00, שבת 14:00-11:00.
  • המרכז לאמנות עכשווית,"ללקק את הלשון של עצמך". עבודות חדשות של דוויל כהן, לוסיאנה קפלון ואריכל רייכמן. מיצב, וידיאו, פיסול. עד 6.9. קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה' 19:00-14:00, ו'-שבת 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המשכן לאמנות בית מאירוב, "בית חם". עבודות העוסקות באלימות במשפחה. עד 30.8. הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה' 20:00-17:00; ו'-שבת 13:00-10:00.
  • הצימר, "Solitary Pathways (lonely girls)". עבודות בנושא בדידות נשית. עד 31.7. הגדוד העברי 5, תל-אביב. ה' 23:00-20:00, ו' 16:00-12:00.
  • חנינא, מיכל גבע – "אטיודים". עבודות קטנות; "אל המים". אקוורלים וציורי דיו. עד 2.8. י"ל פרץ 31, תל-אביב. ג'-ד' 20:00-16:00, ה' 20:00-12:00, ו'-שבת 14:00-11:00.
  • מיקה – אמנות ישראלית, בריאן לואיס סונדרס – "We Don't Need Another Doctor, We Can Run Our Own Tests". ציורים שצוירו על גבי טסט קארד של פסיכולוגים. עד 15.8. בן יהודה 97, תל-אביב, טל' 03-9525830. א'-ה' 19:00-11:00, ו' 14:00-10:00.
  • מכון שפילמן לצילום, "חשיפה כפולה". סרטונים בהפקת המכון. 31.7. שוקן 27, תל-אביב, טל'03-7283737. ה' 20:00-16:00, ו'-שבת 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל.
  • מעמותה. שנטל אקרמן במיצב "De la mèr(e) au désert" ("מהאם/מהים למדבר"), שנוצר עבור מעמותה. שני, שלישי וחמישי בשעות: 10:00-14:30, בשישי ב-9:00-12:00. הקרנת הסרט תתקיים בימים שני, שלישי וחמישי בשעה: 12:00 ובשישי ב-10:00. בית הנסן, רחוב יגאל אלון 14, ירושלים.
  • מקלט לאמנות, נאוה ט' ברזני – "פיסות ילדות". עבודות קרעי נייר. עד 29.7. יהודה המכבי 7, מקור ברוך, ירושלים. א'-ה' 22:00-19:30.
  • מרכז באוהאוס תל-אביב, ""באר שבע: אדריכלות ברוטליסטית וניאו-ברוטליסטית". תערוכה והשקת ספרה של הדס שדר. צילומים: שי אפשטיין, 19:00. עד 31.8. דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה' 19:30-10:00, ו' 14:30-10:00, שבת 19:30-12:00.
  • מרכז גוטסמן לתחריט, "קירות פורחים". הדפסים. ללא מועד סיום. קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה' 16:00-7:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג 15:00-10:30 או בתיאום מראש.
  • סדנאות האמנים, טליה קינן – "מחשבה על אבן". עד 9.8. קלישר 5, תל-אביב, טל' 03-6830505. ג'-ה' 19:00-15:00, ו'-שבת 14:00-11:00.
  • סדנת ההדפס ירושלים. אברהם אופק – "קר וחם אליהו". תצריבים, הדפסי אבן וחיתוכי לינוליאום; "התגלויות". תערוכה קבוצתית. במסגרת "מיתוס סדנה: ארבעה עשורים – פרק ב'". פתיחה: ה' 31.7. סלון יפו לאמנות.
    "Traffic". בלוג הצילום "חשיפה" של "הארץ".עד 25.919.7. שבטי ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. מחסן 2, נמל יפו. א'-ה' 15:00-8:00 או בתיאום מראש.
  • סלון יפו לאמנות, "Traffic". חשיפת בלוג הצילום "חשיפה" של "הארץ". עד 19.7. מחסן 2, נמל יפו. א'-שבת 19:00-11:00.
  • עמליה ארבל, יוליה נחום – "אהבה לטבע ולנוף הישראלי". ציור; יפים שיסטק – "אהבה וזוגיות". פיסול. פתיחה: ו' 25.4, 12:00. עד 6.8.בן יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5444399. ב'-ה'שבת 19:00-11:00, ו' 13:00-11:00.
  • פלורנטין 45, א"אפידרמיס". תערוכה קבוצתית. עד 2.8. פלורנטין 45 פינת השוק, תל-אביב, טל' 050-2763249. ב'-ה' 13:00-11:00, 18:00-16:00.
  • פריסקופ, סטודיו COZY Decor מציג. עד 8.8. בן יהודה 176, תל-אביב, טל'03-5226815. ב'-ה' 20:00-17:00; ו'-שבת 13:00-11:00.

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר, "אימרסיה בבית העיר". הגיימינג כבחינת הטשטוש בין האמיתי לווירטואלי. ללא מועד סיום. ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה' 17:00-9:00, ו'-שבת 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.
  • בית התפוצות, "מזל וברכה". מיתוסים ואמונות תפלות באמנות ישראלית עכשווית. פתיחה: ו' 25.7. עד 31.12; קבוצת צלמי JDOCU – "אי בתוך אי – מבט אל יהודי קובה". צילום. עד 31.7; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע. אוניברסיטת תל-אביב, רמת אביב, טל' 03-7457800. א'-ג' 16:00-10:00; ד'-ה' 19:00-10:00; ו' 13:00-9:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.
  • בית טיכו, יחיא חייבי – "רגעים בצנעא – תצלומים 1944-1930". עד 13.9. הרב קוק 7, ירושלים. א'-ב', ד'-ה' 17:00-10:00, ג' 22:00-10:00, ו' 14:00-10:00.
  • בית ראובן, ציורי ראובן מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע. ביאליק 14, טל' 5255961. ב', ד'-ו' 15:00-10:00; ג' 20:00-10:00; שבת 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים, כניסה חופשית בימי שלישי 20:00-16:00 (במסגרת שנת ראובן).
  • ביתן הלנה רובינשטיין, "שעת סיפור / היה או לא היה". שבעה מיצבי וידיאו. עד 1.10; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע. שד' תרס"ט 6, תל-אביב, טל'03-5287146. ב', ד', שבת 16:00-10:00; ג', ה' 22:00-10:00; ו' וערבי חג 14:00-10:00. כניסה חופשית.
  • המוזיאון הימי הלאומי, "מראות טבריה והכנרת באמנות ההדפס – מאות י"ז-י"ט". הדפס. עד 31.8. דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת 16:00-10:00, ו' 13:00-10:00.
  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס, "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע. ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו' 13:00-10:00, ג', ה' 20:00-17:00, שבת 15:00-10:00. כניסה: 10-5 שקלים.
  • המוזיאון הפתוח בעומר, אילן אורבוך – "השתקפויות". פסלים. עד 30.8. עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה' 16:00-9:00, שבת ראשונה בחודש 15:00-10:00. כניסה: 10-20 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון הפתוח בתפן, אלה אמיתי סדובסקי – "חלקי חילוף". עד דצמבר; הרמן שטרוק – "אחרי מאה שנה". ליטוגרפיות, מסמכים, צילומים. עד 30.5.2015. תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה' 16:00-9:00, שבת 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.
  • המוזיאון הפתוח לצילום, פסי גירש – "עבודות 2014-1987". עד 28.10. גן התעשייה תל חי, טל' 04-6816702. ב'-ה' 16:00-8:00; שבת וחג 16:00-10:00. כניסה: 20-11 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב, "ללמוד מוורנקולר". לקראת אדריכלות וורנקולרית חדשה. ללא מועד סיום. שד' הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ד'-ה' 13:00-10:00, ו'-שבת 14:00-11:00.כניסה: 20-10 שקל.
  • המוזיאון לאמנות המזרח הרחוק, "סיירת החלל ימאטו". אנימציה יפנית. ללא מועד סיום. חיבת ציון 18, רמת גן, טל' 6188243. ב', ד' 16:00-10:00; ג', ה' 20:00-10:00; ו' 13:00-9:00; שבת 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת גן, אוריאל זיו – "Loading". אובייקטים. במסגרת הסדרה "שישי ראשון". עד 28.7; רוני סומק – "שריטה במרפק השירה". ציור; מרים גמבורד – "אמת בדויה". רישום; תמר הירשל – "עדות האיילים". ציורים ואובייקטים. עד אוגוסט; אלעזר גלעד – "בעיני המכחול". ציור; לאו ריי – "הציור הוא געגוע". ללא מועד סיום. עבודות מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע. דרך אבא הלל סילבר 146, רמת גן, טל' 7521876. ב', ד' 16:00-10:00; ג', ה' 20:00-10:00; ו' 13:00-9:00; שבת 15:00-9:00. כניסה: 20 שקל.
  • המוזיאון לאמנות רוסית ע"ש צטלין, משה ויבגניה גמבורד – ציורים ורישומים. ללא מועד סיום. חיבת ציון 18, רמת גן, טל' 6188243. ב', ד' 16:00-10:00; ג', ה' 20:00-10:00; ו' 13:00-9:00; שבת 15:00-10:00. כניסה: 20 שקל.
  • מוזיאון ארץ ישראל, תערוכת העפיפונים הגדולה". בתשלום נוסף של 25 שקל (ילדים ומבוגרים). פתיחה: ג' 15.7. עד 5.11; מינדי וייזל – "חוצה קווים". אמנות בזכוכית. עד 31.12; אסתי מידן – "סוף רדינג". צילום. עד 30.7; "הגרסה המאוירת". איורים לתרבות ישראלית. עד 30.12; זאב הרץ – "פוטו מאסטר". תצלומים 1970-1950. עד 30.8; "טבע עולמי, טבע מקומי" – התערוכה הבינלאומית "Wildlife Photograper of the Year", והתערוכה המקומית, "תמונות טבע #2". עד 25.8; "יודאיקה מקומית"; גן יעל; ביתן הזכוכית; ביתן הקרמיקה; ביתן קדמן למטבעות; ביתן אתנוגרפיה ופולקלור; ביתן נחושתן; כיפות היוצרים; חפירות תל קסילה; ביתן הדואר והבולאות; ארץ הברון; מרכז אדם ועמלו; והפלנטריום. תצוגות קבע. חיים לבנון 2, רמת אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד' 16:00-10:00, ה' 20:00-10:00, ו'-שבת 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן, "חמישה כיווני אוויר". ציור. עד 2.8. קיבוץ אשדות יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה' 15:00-10:00, ו' וערבי חג 13:00-10:00, שבת וחג 14:00-10:00.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה, אבנר שר ודיויד אייזקס – "ציפור על תיל". ללא מועד סיום; "ציור ואות". עד 30.11; "מעגלים". לכל המשפחה. עד אוגוסט; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע.. קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה' 16:00-10:00; ו' וערבי חג 14:00-10:00; שבת 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון הנגב לאמנות, "המדיום הוא המסר". הדפסי פופ מאוסף מוזיאון ישראל; "מצילום להדפס". הדפסים מאוסף מוזאון הנגב לאמנות. עד 6.9. העצמאות 60, באר שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה' 16:00-10:00, ד' 19:00-12:00, ו'-שבת 14:00-10:00.
  • מוזיאון העיצוב חולון, "קיפולים". עיצובים עכשוויים המשקפים מלאכות מסורתיות ביתיות. עד 25.10. פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500 ־073. ב', ד' 16:00-10:00; ג', ה' 20:00-10:00; ו' 14:00-10:00; שבת 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.
  • מוזיאון העיר חיפה, "מעמד אחד – מאבק אחד". על מעמד העובדים. עד 1.11; "אידיאלים חדשים". צילום. מקומן של הנשים בסיפור ההיסטוריה של שנות ה-30 עד שנות ה-50. עד ספטמבר. שד' בן גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד'16:00-10:00, ה' 19:00-16:00, ו' 13:0-10:00, שבת 15:00-10:00.
  • מוזיאון הרמן שטרוק, "אמנות ההדפס היום". מחווה להרמן שטרוק. עד 26.10; הרמן שטרוק – "רומנטיקן על הכרמל". ללא מועד סיום. ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד' 16:00-10:00, ה' 19:00-10:00, ו' 13:00-10:00.
  • מוזיאון חיפה לאמנות, במרכז האמנויות מוצגת התערוכה לכל המשפחה "חם-קר-נוזל-מוצק". עד 8.2.2015.שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה' 19:00-10:00, ו' 13:00-10:00, שבת 16:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית. יאמאגוצ'י קארה ונישימוטו אקיאו – "מאניושו". בעקבות יפן הקדומה; טאמוזו – "תיבת אוצר החלומות". עיצוב; "קרוב ורחוק – פרספקטיבה יפנית". רישומים והדפסי עץ של אמנים יפנים מסוף המאה ה-18 עד תחילת המאה ה-20. עד 27.12.שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו' 13:00-10:00, שבת 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון ינקו-דאדא, אמיר נוה – "שומקום"; עבודות קיר" מוחמד פדל – "GOLD"; ליאת קליין – "Second field no.2"; פבל צנחבט – "זרימת פלדה". עד סוף אוגוסט; מרסל ינקו – "חיות דמיוניות". ציור. עד אוגוסט.כפר האמנים עין הוד, טל' 04-9842350. א'-ה' 15:30-9:30, ו' וערבי חג 14:00-9:30, שבת וחג 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון ישראל, "אי שקט" חדש באמנות העכשווית". עד 27.11; דאג ומייק סטארן – "Big Bambu". מיצב ענק מבמבוק. עד 1.10; איה-ליסה אטילה – "אופקי". דיוקן של עץ. עד 8.11; ג'יימס טורל – "מקום לאור". חקר האור כתופעה. עד 31.10; "מאחורי הפרגוד היפני". אוסף פרגודים של אמנים יפנים. עד 27.11; "חומר מכושף באמנות אפריקאית". ללא מועד סיום; ריצ'רד אבדון – "תמונה משפחתית". עד 19.7; "שפת הלבוש – ארון הבגדים היהודי". עד 25.10; "פנים אל פנים". מסכות. עד 13.9; ספריית האיור: "איזה עולם קטן". עד 30.9; באגף הנוער: "מסעות". ההתרגשות בגילוי ארץ לא נודעת. עד 7.2. שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה' 17:00-10:00, ג' 21:00-16:00, ו' וערב חג 14:00-10:00, שבת 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ד' עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג' ושבת ובאוגוסט.
  • מוזיאון מאנה כץ, "המאסטרים הגדולים: אמנות יהודית במאה ה-19 ומקורותיה". עד נובמבר. שדרות יפה נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד' 16:00-10:00, ה' 19:00-10:00, ו' 13:00-10:00, שבת 16:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, עדה עובדיה – "לומינול". ציור, 20:00. עד 8.11; "דיוקן עצמנו במבט לאחור"; "מלך, נווד וצייר עושים מה שהם רוצים". לכל המשפחה. ללא מועד סיום. רוקח 21, נוה צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה' 16:00-10:00, ו' 14:00-10:00, שבת 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).
  • מוזיאון על התפר, "הלוך הלכו העצים למשוח עליהם מלך". מוסד המנהיגות. ללא מועד סיום. חיל הנדסה 4, טל' 02-6281278. א'-ב', ד'-ה' 17:00-10:00, ג' 21:00-14:00, ו' 14:00-10:00.
  • מוזיאון פתח תקוה לאמנות, "צעדים בוני אמון". יחסים בין מחול לאמנות. עד 6.9. ארלוזורוב 30, פתח תקוה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת 14:00-10:00; ג', ה' 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת חינם.
  • מוזיאון ראלי, אמנות לטינו אמריקאית עכשווית; ציורים מהמאות 18-16 בנושאים תנ"כיים. ללא מועד סיום. שדרות רוטשילד, קיסריה, טל' 04-6261013. כניסה חופשית. ב'-ג', ה'-שבת 15:00-10:30.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות, אלואיז ברייר, אל ליסיצקי, פרנק סטלה – "בתי כנסת מעץ". עד 18.10; ראידה אדון – "אשה ללא בית". וידיאו. עד 29.11; "פרויקט שימור: ציורים של מארק שאגאל". עד 30.10; דוד ניפו – "שבתי וראה תחת-השמש". ציור. עד 26.10; מרינה אברמוביץ – "Rhythm 0, 1974". מיצב המשחזר את המיצג של אברמוביץ בנאפולי. עד 14.2; דוד ריב – "300-60-48". ציור, וידיאו. עד 29.11; איוה כפרי – "Multiplane(s)". ציור. עד 27.9; "דלפט כחול-לבן". אריחי דלפט. עד 18.10; עתי חן – "בין לבין". בין תכשיט לאובייקט. עד 25.10; אנה ים – "חלב ציפור". צילום. עד 23.8; ויק מוניס – "תמונות מכל דבר". עד 2.8; אלכס שוודר – "קיר לקיר, רצפה לתקרה". עד 26.7; "אנדי וורהול: ציור של צעצוע". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום; חדרים מיניאטוריים מאוסף הלנה רובינשטיין; אימפרסיוניזם, פוסט אימפרסיוניזם ואסכולת פריז; אמנות המאה ה-20; אמנות עכשווית: מאוסף המוזיאון ושאילות. תצוגות קבע. שד' שאול המלך 27, תל-אביב, טל'03-6077020. ב', ד', שבת 18:00-10:00; ג', ה' 21:00-10:00; ו' וערבי חג 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).
  • משכן לאמנות עין-חרוד, "שקוף כאקוורל". עבודות על נייר. עד 31.8; רות שלוס – "יש לי מה לעשות עם זה". עד 17.8; דוד פרלוב – רישומים, תצלומים וסרטים. עד 17.8; יונה לברי ישראלי וז'קלין ניקולס – "תוספות". עד 30.9; אוסף יודאיקה, הסטודיו לזכרו של דודו גבע, חדר העבודה של שמואל ביקלס, אדריכל המשכן לאמנות של עין-חרוד. תערוכות קבע. עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה' 16:30-9:00, ו' וערבי חג 13:30-9:00, שבת וחג 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.