אחריטטורה

מחתרת הבושה מציגה: הבינאלה לאחריטטורה – החירטוט כנרטיב – 62 מוקדי בושה בעיר הקדושה ביום רביעי ה-12 במאי, יום ירושלים, תתקיים תערוכה של 1,000 מ"ר במתחם השוקניון. התערוכה מורכבת מעבודות וצילומים שנעשו בעשור האחרון על-ידי יורם אמיר, ובה תיעוד תהליכי הרס במרחב הציבורי בירושלים. תערוכה זו מהווה מהדורה מורחבת של תערוכה שהציג בבינאלה לארכיטקטורה בוונציה […]

מחתרת הבושה מציגה: הבינאלה לאחריטטורה – החירטוט כנרטיב – 62 מוקדי בושה בעיר הקדושה

ביום רביעי ה-12 במאי, יום ירושלים, תתקיים תערוכה של 1,000 מ"ר במתחם השוקניון. התערוכה מורכבת מעבודות וצילומים שנעשו בעשור האחרון על-ידי יורם אמיר, ובה תיעוד תהליכי הרס במרחב הציבורי בירושלים. תערוכה זו מהווה מהדורה מורחבת של תערוכה שהציג בבינאלה לארכיטקטורה בוונציה ב-2008.
התערוכה תכלול 62 דוכנים במתחם השוקניון, כל דוכן מוקדש למוקד בושה אחר בירושלים – חולילנד, גשר קלאטראווה, מתחם ממילא, עיר דוד, תחנת הרכבת הישנה, השוקניון ועוד רבים.

צילום: יורם אמיר

השוקניון?
התערוכה מתקיימת באחד ממוקדי הבושה המוצגים בתערוכה – השוקניון, שנבנה בסוף המילניום הקודם, המבנה ספג ביקורות קשות ומעולם לא זכה להצלחה. יורם אמיר, המנהל במתחם את "מוזיאון קומה ומגדל", טוען שמיקום התערוכה באחד ממוקדי הבושה מהווה אמירה כי אם אפשר לקלקל – אפשר גם לתקן. לכן, מלבד תיעוד הליכי ההרס בעיר יוצגו גם הצעות לפתרונות – תכנית לגן תלוי ממגדל השוקניון והשקת החתמה על עצומה למען "חוק החלון" – זמן מחשבה לכל חלון שנבנה.
בתערוכה יוצגו גם חלונות מבניינים שנהרסו, ננטשו או הוחרבו – חלונות אלו שופצו והפכו למסגרות יפהפיות, הנותנות הצצה לעידן בו כל חלון נעשה בעבודת יד, תוך הקדשת מחשבה לגבול הדק שבין המרחב הציבורי לאישי, בין הבית לחוץ.

התערוכה תושק ביום ירושלים – חג עצוב לאור פניה של ירושלים ותהליכי התכנון והבנייה המושחתים והמשחיתים שבה – אך התערוכה מהווה נקודת אור לאוהבי ירושלים המאמינים כי ניתן לתקן, ואפשר להפוך את ירושלים לעיר המבוססת על יסודות איתנים של כבוד להיסטוריה, אמת, דיוק, השתלבות במרחב, סובלנות, חינוך, הומור ויופי.

בפרטים נוספים באתר ואצל יורם אמיר 052-2400287

3 תגובות על אחריטטורה

    מהן שעות הפתיחה ומתי תנעל התערוכה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *