אסף אלקלעי הוא זוכה פרס מירון סימה לשנת 2023

הפרס ע"ש הצייר מירון סימה, המוענק אחת לשנתיים, הוקדש השנה לנושא שעת דמדומים. הפרס בגובה 25,000 ₪ יוענק במועד פתיחת תערוכתו של אסף אלקלעי בבית האמנים ירושלים ב-11 בנובמבר 2023

הפרס ע"ש הצייר מירון סימה, המוענק אחת לשנתיים, הוקדש השנה לנושא שעת דמדומים. הפרס בגובה 25,000 ₪ יוענק במועד פתיחת תערוכתו של אסף אלקלעי בבית האמנים ירושלים ב-11 בנובמבר 2023. ועדת הפרס כללה את אתי אברג'ל, דרורית גור אריה והדס מאור. פרס מירון סימה מוענק השנה בפעם השביעית.

מנימוקי השופטות:

המתחים השונים בעבודתו של אסף אלקלעי באים לידי ביטוי בתנועה בין מרחבים ובהתמקמות בטווח הלא מוגדר של אזורי דמדומים, שהם לעיתים תכופות אזורים פריפריאליים גיאוגרפית וחברתית. לאלקלעי שפה ייחודית, הנעה בין מדיומים שונים, בהם רישום, צילום, וידיאו, קדרות, מיצג ועוד. ביצירתו הוא מתעכב על מבנים, מהלכים, דימויים ופעולות, המתקיימים מחוץ לזמן הלינארי השגור, ולצד אלו הוא משלב התערבויות אדריכליות במרחב כחלק ממהות העבודה. התערבויות אלו מזמינות גם את הצופה לפעולה פרפורמטיבית בחלל התצוגה, המשלימה את פעולת האמן עצמו.

החשיפה של יחסים גופניים וחברתיים שונים תוך התבוננות בתהליך היצירה ובמקומה של האמנות בהוויה הקיומית, האישית והקולקטיבית כאחת, מהווה גם מבע רפלקסיבי ביחס למציאות הפוליטית-חברתית בארץ, קל וחומר בימים אלו.

אסף אלקלעי

אסף אלקלעי, בוגר BFA מן המחלקה לצילום ו- ,MFA בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *