רז סמירה היא האוצרת החדשה של מוז״א

סמירה תחליף את סמנכ"לית המוזיאון והאוצרת הראשית הקודמת ד"ר דבי הרשמן, ששימשה בתפקיד בשש השנים האחרונות. היא תתחיל את עבודתה במוזיאון באמצע חודש מאי

רז סמירה היא הסמנכ"לית והאוצרת הראשית החדשה של מוז״א, מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. סמירה (53), בעלת תואר שני בתולדות האמנות מאוניברסיטאות שיקאגו, ארה"ב, ומאוניברסיטת תל אביב, כמו כן בעלת תואר שני בפילוסופיה, מדע ותרבות דיגיטלית, מאוניברסיטת תל אביב (2019). היתה אוצרת לצילום במוזיאון תל אביב לאמנות בשש השנים האחרונות. לפני כן שימשה בתפקיד האוצרת לאמנות מודרנית במוזיאון. בשנים האחרונות אצרה באופן עצמאי למעלה מ-40 תערוכות. בשנתיים האחרונות סמירה היא גם יושבת ראש איגוד המוזיאונים ואיקו"ם ישראל.

סמירה תחליף את סמנכ"לית המוזיאון והאוצרת הראשית הקודמת ד"ר דבי הרשמן, ששימשה בתפקיד בשש השנים האחרונות, ותרמה תרומה משמעותית ואיכותית לתנופת הצמיחה של מוז"א בכל תחומי התוכן והעשייה האמנותית. רז סמירה תתחיל את עבודתה במוזיאון באמצע חודש מאי.

רז סמירה מסרה היום: "זאת זכות גדולה ורגע מרגש עבורי לאייש תפקיד כה מרכזי בשדה התרבות בישראל. מוזיאון ארץ ישראל נמצא ברגע חשוב, המאתגר את אופיו, תפקידו ויעדיו בתקופה סוערת, על רקע תמורות תרבותיות, חברתיות וטכנולוגיות, ואני נלהבת להיות שותפה לכך. המוזיאון אוצר בתוכו אוצרות יקרי-ערך מבחינה אמנותית והיסטורית, שיש להרבות להציגם לקהל בארץ ובעולם, לצד אצירה של תערוכות עכשוויות, גם בינלאומיות, המשקפות את רוח הזמן. במסגרת תפקידי אפעל להציב את המוזיאון במרכז השיח התרבותי-אמנותי וכבמה מרכזית, מקומית ובינלאומית, למחקר ולתערוכות, תוך טיפוח אנשי צוות המוזיאון וקהל מבקרים רחב. אני מודה לעמי כ"ץ, מנכ"ל המוזיאון על האמון שנתן בי ותודה לחברי ועדת האיתור״.

עמי כץ מנכ"ל מוז"א מסר היום: ״אנחנו מצפים להצטרפותה של רז סמירה שתהיה חלק מהצוות המנהל המוביל של מוז"א. רז נבחרה מתוך עשרות מועמדים שבקשו את התפקיד. המוזיאון נמצא בעיצומה של תנופת צמיחה והתחדשות חסרות תקדים: במסגרת זו יפתח בקיץ הקרוב הבוסתן של מוז"א ובנוסף אנו מקימים מבנה ליבה למוזיאון שיוסיף למעלה מ-3,000 מ"ר לשטחי התצוגות. אנחנו משוכנעים כי רז סמירה תדע להכין את המוזיאון לאתגר הגדול הזה ותסייע להצעיד אותנו אל עולם המוזיאליה של המאה ה-21. אנו מאחלים לרז הצלחה רבה!"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *