מינויים חדשים בבית הספר מנשר לאמנות

נעם ונקרט מונתה לתפקיד ראש המחלקה לאמנות בית הספר מנשר, וגילי סיטון היא האוצרת החדשה של הגלריה בבית הספר. השתיים יחליפו את מיקה מילגרום שכיהנה בשני התפקידים

נעם ונקרט מונתה לתפקיד ראש המחלקה לאמנות בבית הספר מנשר. ונקרט היא בעלת תואר שני מבצלאל, ומשלבת בעבודתה ציור, מיצב, ציור דיגיטלי ופעולות השתתפותיות. היא מלמדת רישום, ציור ותולדות האמנות שנים רבות. ונקרט מחליפה בתפקיד את מיקה מילגרום, שכיהנה בתפקיד משנת 2019.

"אני נרגשת מהזכות שנפלה בחלקי להוביל את המחלקה לאמנות במנשר. זה המקום להתמקצע בו באמנות בתל אביב, בלב הזירה בה האמנות נוצרת ומוצגת", אמרה ונקרט בתגובה למינוי. "המורים במחלקה פעילים מאד בשדה האמנות והסטודנטים פוגשים אותם בסדנאות, בשיח גלריה ובביקורי סטודיו. עם זאת, הכיוון הוא יצירה אמנותית שמחוברת לחיים ולא נרתעת מעיסוק גם בחברתי ובפוליטי. הסטודנטים מגיעים אלינו עם רקעים שונים, בגילאים שונים. סטודנטים שלא סיימו תיכון לומדים עם בעלי תארי דוקטור. מי שיש לו את התשוקה והכשרון לעשות אמנות מוצא את דרכו אלינו, והגיוון האנושי הוא חלק ממה שהופך את המחלקה הזאת ואת העבודה עם הסטודנטים למרתקת ומגוונת. אני רואה את עיקר תפקידי בדיאלוג עם הסטודנטים ויצירת סביבה מיטבית להתפתחותם האמנותית, כך שקולם הייחודי ישמע ויהדהד בתרבות הישראלית".

בנוסף, גילי סיטון היא האוצרת החדשה של גלריה מנשר לאמנות. סיטון היא כותבת, מבקרת, אוצרת וחוקרת של אמנות עכשווית, ומלמדת תולדות האמנות במנשר. היא עורכת מגזין האמנות המקוון ARToday, חברת וועד מנהל ב"עמותה לחקר אמנות נשים ומגדר בישראל", וחברת צוות אוצרות ביריד האמנות "צבע טרי" לשנת 2021. בין פרסומיה: ביקורות ומאמרים על אמנות ישראלית ובינלאומית וספר אמנית דיגיטלי: "בין דימוי לתוכן: פרפורמנס ארט נשי בישראל, על עבודתה של אמנית המיצג עדינה בר-און". סיטון תחליף בתפקיד אוצרת הגלריה את מיקה מילגרום ותחל את תפקידה באוגוסט 2021.

2 תגובות על מינויים חדשים בבית הספר מנשר לאמנות

    מקווה שגילי תהיה יותר מוצלחת מאיך שהיא כותבת ומתבטאת ברשתות החברתיות ובביקוריה הגסים הגלריות.

    גילי חדת הבחנה וכותבת מעולה. אני מאחלת לה עניין והצלחה התפקיד החדש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *