אפרת חכימי היא הזוכה בפרס לורן ומיטשל פרסר

הזוכה לשנת 2020 בפרס לורן ומיטשל פרסר לצלם ישראלי צעיר היא אפרת חכימי. הפרס כולל מענק כספי בסכום של 5,000 דולר ותערוכת יחיד במוזיאון ת״א לאמנות

הזוכה לשנת 2020 בפרס לורן ומיטשל פרסר לצלם ישראלי צעיר היא אפרת חכימי. הפרס כולל מענק כספי בסכום של 5,000 דולר ותערוכת יחיד במוזיאון תל אביב לאמנות.

אפרת חכימי (נ' 1982) היא בוגרת תואר שני מבית הספר של המכון לאמנות של שיקגו, 2019, ולימודי אמנות מהמדרשה לאמנות, בית ברל, 2016. היא הציגה תערוכות יחיד והשתתפה בתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם. ב־2018 זכתה בפרס הבין־לאומי לצילום ע"ש כ"ץ. כמו כן זכתה במלגות מחקר במסגרת עבודתה האמנותית, וסיימה בהצטיינות את לימודיה במדרשה. תערוכתה של חכימי תוצג לקראת סוף 2021.

צוות השופטים בוועדת הפרס כלל את דורון רבינא, אוצר ראשי במוזיאון תל אביב לאמנות, קרולינה לבנדובסקה, אוצרת הצילום במרכז פומפידו, פריז, מייקל בנסון, מייסד יריד הצילום Photo London, ומנהל ה־Prix Pictet, מהפרסים המכובדים והמובילים בעולם בתחום הצילום.

אפרת חכימי, "ציון 101: אקדח", הדפסת פיגמנט ארכיבית, 2020

בנימוקי השופטים נכתב כי "אפרת חכימי משלבת באמנותה תצלומים, סרטים, טקסטים ואובייקטים, ויוצרת מבט מקורי וביקורתי על סוגיות פוליטיות בהקשרים תרבותיים שונים. היא נשענת על מחקר היסטורי ותיעוד שהטון הכמו־מדעי שלהם, הוא המקום שתחתיו חוסים המניפולטיביות והביקורתיות. חכימי עוסקת באופנים מקוריים בערעור על יסודות תרבותיים כמו אמונה, קיצוניות דתית, יחסי גומלין בין גיאוגרפיות שונות והכוחות הכלכליים והפוליטיים המעצבים אותם".

פרס לורן ומיטשל פרסר, הוא פרס שנתי המוענק מטעם מוזיאון תל אביב לאמנות זו הפעם השישית. ב־2015 זכה בו הצלם רמי מימון, ב־2016 זכה הצלם מארק יאשאייב, ב־2017 זכתה הצלמת רונית פורת, ב־2018 זכה הצלם דניאל צאל, וב־2019 זכה הצלם אלי סינגלובסקי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *