ישראל חמד הוא זוכה פרס שיף לאמנות 2020

האמן ישראל חמד, הוא הזוכה בפרס ע"ש חיים שיף לאמנות פיגורטיבית ריאליסטית לשנת 2020. הפרס כולל מענק כספי לאמן בסך 10,000 דולר ותערוכת יחיד מלווה בקטלוג במוזיאון תל אביב לאמנות

האמן ישראל חמד, הוא הזוכה בפרס ע"ש חיים שיף לאמנות פיגורטיבית ריאליסטית לשנת 2020. הפרס כולל מענק כספי לאמן בסך 10,000 דולר ותערוכת יחיד מלווה בקטלוג במוזיאון תל אביב לאמנות.

ישראל חמד, נולד בשנת 1975, חי ועובד בנתניה. הוא בעל תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת תל אביב ולא למד במוסד ללימודי אמנות, מלבד לימודי ציור אצל האמנית מאיה כהן לוי.

ישראל חמד, צילום: שמואל חמד

מעל ל-80 אמנים הגישו את מועמדותם לפרס השנה והאמן הזוכה נבחר ע"י חבר ועדת השופטים של פרס שיף לאמנות פיגורטיבית-ריאליסטית לשנת 2020: האוצר הראשי של מוזיאון תל אביב לאמנות, דורון רבינא, האוצרת עמנואלה קלו, מנהלת מוזיאון הרצליה ד"ר איה לוריא, עו"ד גיל ברנדיס ואספן האמנות דורון סבג. משקיפים: מנכ"לית מוזיאון תל אביב לאמנות טניה כהן-עוזיאלי, ונציג המשפחה דובי שיף.

ישראל חמד, "יניב", 2016

מנימוקי חבר השופטים לבחירה: ״חמד מצייר דמויות, לרוב גברים בהם נתקל באקראי. באמצעות מבע ציורי אינטנסיבי, הוא הופך מפגשים ברי חלוף, לנצח מתמשך המתקבע בגוף הציור. כצייר, הוא חומד את מושא הציור, שוקד על בבואתו, אך משהו בציור לא תובע עליו בעלות. עוצמת החיות והאינטנסיביות הרגשית והארוטית שנוצקת בציוריו, מחסנת את הדמויות נגד ההפיכה לאובייקט. דווקא יתר הנוכחות שלהן, הופכת לדימוי את אי-המושגות שלהן. הן נוכחות כפנטזיה ומתפוגגות כפנטזיה. חמד הרשים את הועדה, בציור הפתוח אל הצופה וברתימה של הפיגורטיביות הציורית להתקוממות שקטה ומתמשכת אל מול שחיקת הדימוי הצילומי בעידן הדיגיטלי.״

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *