פרס לסרטו של אור אריאלי ״שלט החוצות״

סרטו של אריאלי זכה בתחרות ״נקודת תצפית״ לאמנות וידאו וקולנוע נסיוני, שהתקיימה לראשונה במסגרת הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים

סרטו של אור אריאלי ״שלט החוצות״ הוא הזוכה בתחרות ״נקודת תצפית״ לאמנות וידאו וקולנוע ניסיוני, שהתקיימה השנה לראשונה במסגרת הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים, ויקבל פרס בסך 3000 ש״ח.

אריאלי, יליד 1988, חי ועובד בירושלים. הוא בוגר המחלקה לאמנות באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, והציג בין השאר בתערוכות בגלריה ״המדרשה״ ובגלריה ״ברבור״. סרטו מתאר מסע וירטואלי חוצה גבולות ויבשות של אווטאר בן דמותו, בחיפוש אחר בת זוג וחברים.

צוות השופטים, שכלל את האוצרים הילה כהן-שניידרמן ודורון רבינא ואת הקולנוען אבי מוגרבי, נימק את הבחירה וכתב כי ״סרטו של אור אריאלי התבלט ברדיקליות של התפיסה הקולנועית שלו, באקסצנטריות של ההמצאות הוויזואליות והנראטיביות שבו ובשפה העצמאית שהציע.

תפיסות הזמן והחלל, לצד התעתוע התודעתי שהסרט מייצר, מציב אותו כ׳נסיוני׳ במובן העמוק ביותר. בהומור ייחודי ומוזר, באסתטיקה עשירה ותזזיתית, יוצר הסרט פורטרט של ניכור ובדידות המסחררת את עצמה באמצעות מפגשים עם החוץ.

אריאלי משלב בין מבט פנימי בלתי חדיר ובלתי מתפענח לבין מבט מפוכח ואירוני על קפיטליזם, ויחסי מרכז ופריפריה ולפיכך מצאנו אותו ראוי לקבל את פרס העבודה הטובה ביותר״.

תחרות ״נקודת תצפית״ לאמנות וידאו וקולנוע נסיוני נפתחה השנה לראשונה במסגרת הפסטיבל, שנערך בפעם ה-21, באמצעות תרומה של מיקי רויטמן. סרטו של אריאלי נבחר מבין שמונה עבודות וידאו וקולנוע ניסיוני שיצרו סטודנטים ובוגרים טריים של מחלקות האמנות והקולנוע ברחבי הארץ, והוקרנו במסגרת התחרות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *