שרון פוליאקין – ראשת תוכנית התואר השני באמנות בחיפה

פוליאקין, ילידת 1964, עמדה בראש החוג לאמנות ובראש בית-הספר לאמנויות באוניברסיטת חיפה. היא תחליף את אורי קצנשטיין. לפוליאקין תחבור האמנית טליה הופמן, שתהיה אחראית על התכנים התיאורטיים בתוכנית

פרופ' שרון פוליאקין מונתה לראשות תכנית התואר השני באמנות באוניברסיטת חיפה. היא תחליף את אורי קצנשטיין ותכהן לצד אסי משולם, העומד בראש החוג לאמנות באוניברסיטה.

פוליאקין, ילידת חיפה, 1964, היא אמנית, מומחית להדפס ומרצה. היא בוגרת המחלקה לעיצוב גרפי בבצלאל, ושימשה בכמה תפקידים בכירים באוניברסיטת חיפה. בשנים 2012-2007 כיהנה כראש החוג לאמנות, ובשנים 2013-2016 עמדה בראש בית הספר לאמנויות של אוניברסיטת חיפה, הכולל את החוגים למוזיקה, תיאטרון ואמנות. החל מ-2012 משמשת פוליאקין גם כאוצרת אוניברסיטת חיפה, ובמקביל חברה בוועד המנהל של המרכז היהודי ערבי.

לדברי פרופ' פוליאקין "מסלול הלימודים לתואר שני בחיפה ישאף לחזק את הקשרים בין התכנית לבין תכניות התואר השני הנוספות באוניברסיטה בכלל ובבית הספר לאמנויות בפרט. התכנית תתרכז בקידומם האמנותי והתאורטי של הסטודנטים כמו גם בטיפוח עבודה קבוצתית סביב נושאי מפתח תאורטיים הנוגעים באמנות עכשווית בינלאומית ומקומית".

לפוליאקין תחבור האמנית טליה הופמן, מרצה בבית הספר לאמנויות ודוקטורנטית בתכנית לאמנות מעשית של האקדמיה לאמנות בהאג ואוניברסיטת ליידן (הולנד), שתהיה אחראית על התכנים התיאורטיים בתוכנית.

3 תגובות על שרון פוליאקין – ראשת תוכנית התואר השני באמנות בחיפה

    חשובה מאד תשומת הלב על התכנים התיאורטיים שמגיעים עם ניחוח חו"ל- מליידן
    המינויים בחיפה נראים כמו משחק כיסאות בין התואר הראשון לשני

    בתור מישהי שמכירה את החוג הזה מקרוב אומר לך במילה אחת: את מקשקשת! טליה הופמן היא אמנית אקטיביסטית שמלמדת בחיפה שנים ופעילה מאד בצפון הארץ בכל המגזרים. מדובר במרצה מדהימה שזה תענוג שיש לה מקום להתפתח- אוניברסיטת חיפה. ישר כח לשרון וטליה

    לגבי טליה אסנת אכן מפספסת, אבל לא לגבי התכנים התיאורטיים והמיש מש הגדול במחלקה וכמובן במשחק הכיסאות. המחלקה לאמנות בחיפה היא כמעט כלי ריק מתוכן ומבולבל – שממה מהצד האמנותי, עוד מימיו של מקימה, אברהם קמפף. כמקום עבודה למרצים ,חיפה היא השמנת של השמנת ועם הרבה דובדבנים מעליה. ויש רק לקנא בצוות המרצים שהשיג מישרות הוראה במקום עם הנוף הכי יפה מכל האקדמיות בארץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *