יערה אורן זכתה בפרס מוזס לאמנים צעירים

השופטות, דגנית ברסט, זויה צ'רקסקי ונטעלי שלוסר, כתבו: "עם כל הווירטואוזיות והמורכבות הניכרות בציוריה, אורן בוחרת בציור שהוא קומוניקטיבי, אסתטי ומענג, ציור שאינו מפנה עורף לצופה. היא אינה מקדשת את האוונגרד, אלא את האנושי"

זוכת הפרס לציור ע"ש אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2018, המוענק בשיתוף עם בית האמנים ירושלים, היא האמנית יערה אורן. הפרס, המשלב מענק כספי בסך 10,000 שקל ותערוכת יחיד בבית האמנים בירושלים, הושק בשנת 2007. תערוכתה של אורן תיפתח בבית האמנים ירושלים ב-20 באוקטובר 2018, וטקס הענקת הפרס ייערך ב-28 באוקטובר 2018.

בנימוקיהם להענקת הפרס כתבו חברות ועדת השיפוט דגנית ברסט, זויה צ'רקסקי ונטעלי שלוסר: "יערה אורן יצרה גוף עבודות מרשים ואינטנסיבי שאינו שוקט על שמריו, מתפתח כל הזמן ומעיד על כישרון גדול. בעבודותיה יש ביטוי אתי ואסתטי למקום ולזמן. זהו ציור המוזן מהמראות בסביבה היומיומית והמאולתרת שבה אורן חיה ועובדת – בשולי העיר, בדרום תל-אביב, בשכונת שפירא, על בתיה, חצרותיה ותושביה.

"עם כל הווירטואוזיות והמורכבות הניכרות בציוריה, אורן בוחרת בציור שהוא קומוניקטיבי, אסתטי ומענג, ציור שאינו מפנה עורף לצופה. היא אינה מקדשת את האוונגרד, אלא את האנושי. בשנתיים האחרונות יצרה אורן עבודות שבהן שדה הציור כמו נפרם ונעשה מורכב יותר, הדימויים מרומזים והשלם מפלרטט עם הפרגמנט. אלו ציורים חושניים, משחקיים ומלאי חיוניות, המעידים גם על המחויבות והיצירתיות של האמנית ומבטיחים עתיד מלא הפתעות".

יערה אורן נולדה ב-1982, בישראל. בוגרת המדרשה לאמנות בבית ברל. בשנת 2015 זכתה בסדנת כלים מקצועיים מטעם ארטיס, ארטפורט ואסיילום ארטס, ובשנת 2009 זכתה במלגת מצוינות בעשייה אמנותית מטעם בית ברל.

יערה אורן, כדים באדום, 2018, שמן על בד

יערה אורן, כדים באדום, 2018, שמן על בד

אורן הציגה תערוכות יחיד ותערוכות זוגיות רבות, בין השאר בגלריה רוזנבך קונטמפוררי, ירושלים; גלריית ראש הנקרה; גלריה האגף, חיפה; גלריה אלפרד, תל-אביב, ועוד. כמו כן השתתפה בתערוכות קבוצתיות ובאירועי אמנות שונים, ובהם התערוכה "שחור" במוזיאון ראלי, קיסריה (2018); "כניסה חופשית", גלריה קו 16, תל-אביב; "עד הנגיעה הראשונה – שמי וציירים", אטליה שמי, קיבוץ כברי, ועוד.

5 תגובות על יערה אורן זכתה בפרס מוזס לאמנים צעירים

    וירטואזיות ומורכבות זה באמת הדבר הראשון שעולה מהציורים האלה.

    זוועות עולם.. לא יאומן פשוט איך האמנות מדרדרת. ניתן לסגור תבסטה חבל על הזמן…

    יוני, תסגור את הבסטה חבל על הזמן שלך. מדובר באחת האמניות המשובחות שיש לנו פה. מסכימה עם השופטות בכל מילה, פשוט בחירה מעולה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *