האמנית בת דזבלי תעמוד בראש המסלול ללימודי ניו-מדיה במוסררה

דזבלי: "מדברים כיום הרבה על ניכור טכנולוגי, אבל תחום הניו-מדיה בבסיסו מציע גם חזרה לקהילתיות ולשיתופיות. אני שואפת להתייחס למחלקה כאל קהילה פעילה ותומכת, החורגת מגבולות המוסד וזמן הלימוד עצמו"

 

בת דזבלי (המוכרת בכינוי Batt-Girl), אמנית ניו-מדיה ותיקה המשלבת בעבודותיה אמנות רשת, עיצוב אינטראקציה, טקסטים ושפות דיגיטליות, אקטיביזם רשת ומלאכות יד קדומות לצד דיגיטליות, מונתה לתפקיד ראשת המסלול ללימודי ניו-מדיה בבית-הספר מוסררה שבירושלים.

דזבלי פועלת בקולקטיבים ובשיתופי פעולה רבים, ועבודותיה הוצגו במוזיאון תל-אביב לאמנות, פסטיבל ארס-אלקטרוניקה, מוזיאון הרצליה לאמנות, מוזיאון המדע בירושלים, פסטיבל רודיאו ועוד. בעבודותיה מבקשת דזבלי להרחיב את האפשרויות והמבע של הפעולה האנושית באמצעות ממשקים ואינטראקטיביות ותפיסה של הצופים כחלק מן היצירה.

דזבלי: "מדברים כיום הרבה על ניכור טכנולוגי, אבל תחום הניו-מדיה בבסיסו מציע גם חזרה לקהילתיות ולשיתופיות. אני שואפת להתייחס למחלקה כאל קהילה פעילה ותומכת, החורגת מגבולות המוסד וזמן הלימוד עצמו: לעודד תהליכי עבודה משותפים בקבוצות ובקולקטיבים בין הסטודנטים, לעודד הזמנת שותפים מחוץ לבית-הספר להשתתף בכמה מהקורסים והפרויקטים, לעודד שימוש בעקרונות וטכנולוגיות של קוד פתוח ושל תיעוד והפצה חינמיים ושיתופם בקהילה, לעודד ניסיון לגבש מודל השתכרות ומכירה קולקטיבי של עבודות אמנות ויוזמה של תערוכות ואירועי אמנות ועוד".

1 תגובות על “האמנית בת דזבלי תעמוד בראש המסלול ללימודי ניו-מדיה במוסררה”

    וואו, זאת החלטה מושלמת. היא ממש מתאימה למוסררה, מביאה את הבשורה שהם צריכים!! וחוץ מזה, מרצה בחסד עליון. הייתה לי הזכות ללמוד איתה. כל הכבוד, מוסררה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *