מתן בן כנען הוא הזוכה בפרס שיף לאמנות לשנת 2017

לפני שנתיים היה בן כנען לישראלי הראשון שזכה בתחרות הדיוקנאות של הגלריה הלאומית לדיוקנאות בלונדון

האמן מתן בן כנען הוא הזוכה בפרס ע"ש חיים שיף לאמנות פיגורטיבית ריאליסטית לשנת 2017. פרס שיף כולל מענק בסך 10,000 $ ותערוכת יחיד מלווה בקטלוג במוזיאון תל אביב לאמנות. הפרס יוענק בטקס שיתקיים במוזיאון תל אביב, ביום ראשון, 25 ביוני 2017. באותו ערב תיפתח גם תערוכה של האמנית פאטמה שנאן, זוכת פרס שיף לשנת 2016.

מתן בן כנען, יליד 1980, מתגורר ועובד ברמת ישי. הוא סיים תואר ראשון בהצטיינות במכללת אורנים, ותואר שני באמנות מאוניברסיטת חיפה. בשנת 2015 היה לישראלי הראשון שזכה בפרס היוקרתי BP Portrait Award  – הפרס הראשון בתחרות הדיוקנאות של הנשיונל פורטרט גלרי בלונדון, על ציורו "אנאבל וגיא". בן כנען מציג דרך קבע בתערוכות יחיד ומשתתף בתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם.

בן כנען נבחר מבין למעלה מ-70 מועמדים/ות. חברי ועדת הפרס כללו את סוזן לנדאו, מנכ"לית מוזיאון תל אביב לאמנות, האוצרת עמנואלה קלו, עו"ד גיל ברנדס, דורון סבג ודובי שיף, מייסד הפרס. בנימוקי ועדת הפרס נכתב כי "מתן בן כנען מציג תפישות קלאסיות פיגורטיביות תוך שמירה על עכשוויות ורלוונטיות. הוא שומר על קונטקסט חוצה גבולות, גם כאשר הוא עוסק בנוף ובאור מקומי. נושאים מקראיים משמשים פעמים רבות ביצירתו כמקור להשראה, לצד סיטואציות אנושיות מורכבות".

מתן בן כנען, איוב, 2009

הפרס ע"ש חיים שיף לאמנות פיגורטיבית-ריאליסטית מוענק מדי שנה משנת 2008 לאמנ/ית בולט/ת בתחום האמנות הפיגורטיבית-ריאליסטית.

1 תגובות על “מתן בן כנען הוא הזוכה בפרס שיף לאמנות לשנת 2017”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *