המדריך, 9–15 ביוני 2016

תערוכות נפתחות, נסגרות, אירועים, גלריות לאמנות, חללי תצוגה, מוזיאונים

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

***

נפתחות

יום חמישי (9.6)

  • בית בנימיני. תל-אביב (העמל 17). לציון חמש שנים להקמתו של המרכז לקרמיקה עכשווית תיפתחנה הערב שלוש תערוכות: התערוכה הזוגית "החברה לשיקום המלאכה בתל-אביב-יפו", של רועי פביאן ואמיר ויזר. אוצרת: שלומית באומן; התערוכה "משכפלת, חפצים יוצרים חפצים", שאצרו ועיצבו נעמה שטיינבוק ועידן פרידמן; והתערוכה הקבוצתית "זהב", בהשתתפות אתי קציר, עפרה קוץ, סיגלית ברייר ועוד. אוצרת: תרצה ילון-קולטון.
  • גלריה כורש 14. ירושלים (כורש 14). הערב תיפתח תערוכת היחיד
    The And of a Golden String"" של האמן אנדראס שרודר, יליד קזחסטן. אוצרות: ורד חדד והילי גרינפלד.
  • מקום לאמנות. תל-אביב (שביל-המרץ 6). אורנית שיראזי, גלעד אופיר, ורוניק ענבר ועוד שישה אמנים יציגו בתערוכה "קיר אמן 9", שתיפתח הערב. אוצרת: דליה דנון.
  • גלריה מנשר. תל-אביב (דוד חכמי 18). יונתן בן-שמחון ואדר גולדפרב יפתחו הערב את תערוכתם "מנופאוזה של ילד פלא". אוצרת: עדיה פורת.
  • המשולש. תל-אביב (שביל-המרץ 6). איטה גרטנר ונעה רז מלמד מציגות בתערוכה "שיקוף מסך", שתיפתח הערב, גופי עבודות העוסקים בפני השטח הציוריים עם דגש על משטחים לא קונבנציונליים. אוצרת: שרי גולן.
  • גלריה אלפרד. תל-אביב (סמטת שלוש 5). התערוכה הקבוצתית "Background / Foreground", שתיפתח הערב, עוסקת בפירוק והתפוררות של דמות או דימוי מרכזי שמושכים את תשומת הלב ונמצאים בקדמת הבמה. אוצרות: תמרין מקרוב וטליה רז.
  • אורבן גלרי. תל-אביב (מתחם התחנה). בתערוכה "רבדים", שתיפתח הערב, מבקש האמן דוד ד'אור לבחון, לקלף ולחשוף מקרוב את הרבדים בנפש הפנימית השוכנת בקרבנו. אוצרת: סיגל קשקש.
  • הגלריה העירונית. הרצליה (בן-גוריון 7). הערב תיפתח התערוכה "בין תקווה לייאוש" של האמנית יפה וינר, שבמרכזה עץ הזית. אוצרת: אורית לוטרינגר. במקביל תיפתח התערוכה "היווצרות" של הציירת חנה לך. אוצרת: יעל הולצמן.
  • גלריית בית שלום. מטולה (הראשונים 28). לציון 120 שנה למטולה, תיפתח הערב התערוכה "רוקמת היסטוריה" של מרים הוד.

יום שישי (10.6)

  • מגדל מאייר. תל-אביב (רוטשילד 36). התערוכה הקבוצתית "רוטשילד/אלנבי", שתיפתח בצהריים, תעסוק בצילום אורבני באמצעות עבודותיהן של עילית אזולאי, מיכל היימן, פבל וולברג ועוד. אוצרת: הדס מאור.

יום שבת (11.6)

  • הגלריה העירונית. אילת (הפארק המרכזי). בערב תיפתח תערוכת הפיסול הקבוצתית "דומם", ומסביב לה, ברחבת הפארק, תתקיים הביאנלה לאמנות, שתכלול עבודות של יותר מ-80 אמנים.

***

נסגרות

  • אגריפס 12: "הסוואה". עד 11.6.
  • אינדי, גלריה שיתופית לצילום: אילן כרמי, "ציפורי לילה". עד 11.6.
  • גורדון 2: אבנר כץ, "אוטומאניה". עד 16.6.
  • גלריה חזי כהן: הלל רומן, "יבול"; מתיו צ'יימברס, תערוכת יחיד. עד 10.6.
  • גלריה P8: "אבא אבא". עד 11.6.
  • גלריית משונע: "סימני קריעה". תגובה לגל האלימות. עד 15.6.
  • נגא: יוסף קריספל, "Make Up". עד 15.6.
  • עינגע: "ShowRoom3". עד 11.6.
  • רוזנפלד: זמיר שץ, "דריפט"; נוי פורר, "סטטיקה". עד 11.6.
  • שלוש: מלני דניאל, "קדחת בקתה". עד 11.6.
  • אטליה שמי: אפרת קליפשטיין, "לא מאוחר מדי". עד 13.6.
  • בית האמנים ראשון-לציון: אורה אברהמי, "אור ראשוני". עד 14.6.
  • גלריה בזל: ג'ולי פיליפנקו, "מלכודת דבש". עד 16.6.
  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר: ורד נסים, "בין חלום להקיץ". עד 10.6.
  • החנות: עומר הלפרין ונור מלל, "ספא דיי". עד 16.6.
  • הקצה: אריה רוטמן, "ירושלים, ניו יורק וגם קיבוץ". עד 11.6.
  • מוזיאון ינקו-דאדא: "תגידי, זה אמנות?". עד 16.6.
  • מוזיאון ישראל: "Dailydoodlegram". עד 15.6.

***

אירועים

  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: סיור מודרך בתערוכות. מדי שבת, 12:00.
  • גלריה צדיק: שיח גלריה בתערוכה של אוהד שאלתיאל, "זיקוקין". ציור. שבת, 11.6, 11:00.
  • מרכז נווה-שכטר: אירוע פתיחה חגיגי (במהלך תיקון ליל שבועות) לתערוכה של סיגלית לנדאו ויותם פרום, "ברית מלח". שבת, 11.6, 23:00.
  • מוזיאון ישראל: הרצאה של האמן כריסטיאן בולטנסקי באנגלית. הרשמה מראש במייל [email protected] ג', 14.6, 18:00; שיח "חוטים וקשרים" עם האוצרת דניאלה שלו. ג', 14.6, 19:00; מפגש בעקבות חדר אמן של יצחק דנציגר. ד', 15.6, 12:00.
  • מוזיאון הנגב לאמנות: מפגש על קומיקס דתי נשי בישראל במסגרת התערוכה "אשת חיל: גיבורות-על בקומיקס ישראלי". ד', 15.6, 19:00 (ב-18:30 ייערך סיור מודרך בתערוכה).
  • מובי מוזיאוני בת-ים: הרצאה של קובה שרדר (פולין) על עולם האמנות העתידי. במסגרת התערוכה של רענן חרל"פ ויוני גולד, "הילדים רוצים קומוניזם". ד', 15.6, 19:30.
  • בית העיר: אירוע פתיחה חגיגי לתערוכה של זאב אנגלמאייר, "הארץ המובטחת". בכיכר ביאליק: בלונים, זיקוקים, רקדניות, בועות ומוזיקה. ה', 16.6, 20:30.
  • שדרות דב הוז, חולון: תערוכת חוצות של גילת אורקין, "יצאת פיתה!". דמיות ישראליות עשויות מפיתה. עד 31.8.

***

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12

ליאוניד זייגר, "אביר גבירה דרקון". ציור. פתיחה: ה', 16.6, 19:00. עד 11.7; "הסוואה". 6 אמניות בעקבות המוטיב הסוואה. עד 11.6.

אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • אינדי, גלריה שיתופית לצילום

אילן כרמי, "ציפורי לילה". ריאליזם בדיוני. עד 11.6.

שביל-המרץ 5, בניין 7, קומה 3, תל-אביב. ג'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • אלפרד

"Foreground/ Background". תערוכה קבוצתית העוסקת בנושא "האנושי". עד 8.7.

סמטת שלוש 5, תל-אביב. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.

  • אנגל

משה אל-נתן מלך הפלאפל, "חלומות שלום ונבואות מלחמה". ציורים 1969-1937. עד 17.6.

בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5225637. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

  • ברוורמן

קתרינה גנסלר, "Bauhaus Staircase –Dessau New York Tel Aviv ". עד 31.7.

השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גבעון

מריק לכנר, "מי תהום". עד 2.7.

גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גבעון פורום לאמנות

"מי מרוצה וחי?". תערוכה קבוצתית. ללא מועד סיום.

אלרואי 3 פינת שלוש 22, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-9490999. ו'-שבת, 15:00-11:00.

  • ג'ולי מ.

תערוכת פופ-אפ. עד 31.7.

שוקן 27, קומה 3, תל-אביב. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:30-10:30.

  • גורדון

סשה פרבר, "פינוקיו". פיסול. עד 18.6.

בן-יהודה 95, טל' 03-5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.

  • גורדון 2

אבנר כץ, "אוטומאניה". עד 16.6.

נתן החכם 4, תל-אביב, טל' 03-5290011. ב'-ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.

  • גלריה בנימין

איריס חסיד סגל, "תטריז לעתיד". צילום. עד 18.6.

שביל-המרץ 5, תל-אביב. ד'-ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית

"האור הצפוני". אמנות נאיבית גרמנית ומהארצות השכנות. עד 8.7.

דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה', 21:00-12:00, ו', 14:00-10:00.

  • גלריה חזי כהן

הלל רומן, "יבול". רישומים; מתיו צ'יימברס, תערוכת יחיד. ציור. עד 10.6.

וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה ליאונרדו

אורנה שטראוס, "כותבת בחוט ומחט". עבודות טקסטיל, רקמה וטכניקות מעורבות. עד 20.6.

בית הקיבוצים, ליאונרדו דה וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-08:00, ו', 13:00-08:00.

  • גלריה צדיק

אוהד שאלתיאל, "זיקוקין". ציור. עד 20.6.

שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה', 17:00-11:00, ו', 14:00-11:00.

  • גלריה רוזנבך

יערה אורן, "קיר גינה". ציורעד 28.6.

דוד המלך 16 פינת הס, ירושלים, טל' 050-7516091. א׳-ה׳ 19:00-11:00, ו׳ 13:00-10:00 או בתיאום מראש.

  • גלריה P8

"אבא אבא". תערוכה קבוצתית בעקבות דמות האב. עד 11.6.

הפטיש 1, תל-אביב. ד', 19:00-16:00, ה', 20:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גלריית משונע

"סימני קריעה". תגובה לגל האלימות. עד 15.6.

הרצל 112, תל-אביב. ד'-ה', 22:00-18:00, ו'-שבת, 15:00-11:00.

  • דביר

יוסי ברגר, "מורה נבוכים: מילים משותפות"; "דילמה". תערוכה קבוצתית. עד 16.7.

ראשית חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • הקיבוץ

תמר נסים, "מבצע תינוק". וידיאו, ציור ועוד. עד 18.6.

דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו', 14:00-11:00. בתערוכה זו הגלריה פתוחה גם בשבת, 14:00-11:00 בנוכחות האמנית.

  • זומר

טום בר, "Grips". מיצב. עד 2.7.

שדרות רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.

  • זימאק

אורית חופשי, "מגדלור". ציורים. עד 19.6.

ה', באייר 68, תל-אביב, טל' 03-6915060. א'-ה', 20:00-09:30, ו', 15:00-09:30.

  • טובה אוסמן

עירית כתב, "סימנים"; הילה ליזר בג'ה, "זליגה". מיצב חלון. עד 22.6.

בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.

  • יאיר

חן שפירא, "ימים". צבעי מים ודיו על נייר אריזה. עד 24.6.

אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.

  • נגא

יוסף קריספל, "MAKE UP". עד 15.6.

אחד-העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • נ&נ אמן (נלי אמן)

רות וינשטין פאפוריש, "קווי מחשבה". עבודות בהשראת אלמנטים מהילדות. עד 30.6.

גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00, שבת, 13:0-11:00.

  • עינגע

"ShowRoom3". נבחרי מלגת בית מלאכה לצילום, בוגרי 2015. עד 11.6.

בר-יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • פינברג פרוג'קטס

"לפעמים אתה רואה את עירך אחרת". עבודות העוסקות באדריכלות. עד 9.7.

שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

  • רוזנפלד

זמיר שץ, "דריפט". ציור; בחלל הפרויקטים: נוי פורר, "סטטיקה". מיצב פיסולי קינטי. עד 11.6.

שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.

  • רוטשילד אמנות

מאיר אפלפלד, "פסטלים". ציור. ללא מועד סיום.

יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • שטרן

ליעד שמיר, "קצוות פתוחים". עד 20.6.

גורדון 30, תל-אביב. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

  • שלוש

מלני דניאל, "קדחת בקתה". עבודות על נייר, וידיאו ומיצב. עד 11.6.

מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

  • Contemporary by Golconda

דיוויד ניפו וערן וובר, "חזרה נצחית" ציור (ניפו) ופיסול (וובר); יוני דנציגר, "שתיקת הפרפר". ציור. ללא מועד סיום.

הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • Raw Art

להלי פרילינג, "סירנה". מיצב. עד 16.7.

שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

***

חללי תצוגה

  • אטליה code2hope

עפר שרנקה אלוני, "מרד גטו וורשה, הסיפור האנושי ולא הפוליטי". ספר, ציור וקולנוע. ללא מועד סיום.

בוסתנאי 22, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 052-8576401. א'-ו', 18:00-10:00, שבת, 11:00-18:00.

  • אטליה שמי

אפרת קליפשטיין, "לא מאוחר מדי". אמנות רב-מדיומלית. עד 13.6.

כברי, טל' 04-9952709. ב'-ה', שבת, 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.

  • בית אוסף קופפרמן

משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע.

קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 054-4993851. ו'-שבת, 15:00-10:00 או בתיאום מראש.

  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית

רועי פביאן ואמיר ויזר, "החברה לשיקום המלאכה בתל-אביב-יפו"; נעמה שטיינבוק ועידן פרידמן, סטודיו Reddish, "משכפלת, חפצים יוצרים חפצים"; "זהב". תערוכה קבוצתית. עד 30.7.

העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ירושלים

"מקרה שנלר". עד 27.8; מיטל כץ-מינרבו, "הצמח הרגיש". מיצב. עד 2.7; ענבל אגוז, "Working Class Hero". מיצב. עד 2.7.

שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב)

טסי כהן פפר, "טריו". רישום, ציור, פיסול; אפרת אשל, "סידור עבודה". צילום; אבנר לוינסון, "פסלים"; יעל וקשטיין, "אור ירח עור ירח". דיוקנאות; איה חוברס, "חותם". עבודות בשדה פיסולי; יהודה פוליקר, "דלתות". ציור על דלתות ארון; תום גל, "מדרש תמונה". עבודות גרפיות. עד 18.6.

אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ע"ש שאגאל (חיפה)

עדנה בן-צבי, "צבע החיים". ציור; אמנון גרדי, "שירים בצבעי מים". עד 18.6.

שדרות הציונות 24, חיפה. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • בית האמנים ראשון-לציון

אורה אברהמי, "אור ראשוני". ציור. עד 14.6.

גבעתי 17, ראשון-לציון. א'-ב', 12:00-10:00, ג'-ד', 12:00-10:00, 19:00-17:30.

  • גלריה 10

דביר כהן קידר, רויטל לסיק, עדי עוז ארי, "הלא מוכר, השונה והמוזר". עד 26.6.

בית מיכל, הגר"א 10, רחובות, טל' 08-9467998. א', ג', ה', 19:00-16:00, ב', ד', 12:00-09:00, ד', 22:00-17:00.

  • גלריה בזל

ג'ולי פיליפנקו, "מלכודת דבש". עד 16.6.

רח' השל"ה 1, תל-אביב, 03-6024957. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

  • גלריה בסיס

מיכל טוביאס, "קיר נושא". צילומי קירות וחללים. עד 29.7.

המדע 14, אזור התעשייה, הרצליה פיתוח. ג'-ד', 18:00-12:00, ה', 20:00-12:00, ו', 14:00-10:00 (סגור בערבי חג).

  • גלריה דואק

יאיר גרבוז, "להיגיון יש יגון משלו". עד 1.9.

מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות-שאננים, ימין-משה, ירושלים, טל' 02-6292200. כל השבוע, 20:00-10:00.

  • גלריה טל

"התחדשות". אמני כפר-ורדים. עד 25.6.

חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.

  • גלריה כברי

אמירה זאן, "על בטון חשוף". צילום. עד 2.7.

כברי, טל' 04-9952252. ה', 18:30-15:30, ו', 14:00-11:00, שבת, 15:00-11:00.

  • גלריה לאמנות ישראלית, טבעון

אתי אברג'ל, "ברוש לאור ירח". מיצב פיסולי; באכסדרה: אברהם אונצ'ה קרבר, "פוטו קרבר". צילום. עד 19.7.

מרכז ההנצחה, רחוב המגדל 2, קריית-טבעון, טל' 04-9835506. א'-ה', 13:00-08:00, 19:00-16:00, ו', 11:30-08:30 (בתיאום מראש), שבת, 13:00-11:00.

  • גלריה מחניים

אליעזר זוננשיין, "מניצוץ לאובססיה". ללא מועד סיום.

מחניים, טל' 052-6065026. א'-ג', ה'-שבת, 14:00-10:00 או בתיאום מראש.

  • גלריה משרד בתל-אביב

רות שצמן, "פרלודים". ציור. עד 30.6.

זמנהוף 6, תל-אביב, טל' 03-5254191. ב'-ה', 18:00-10:00; ו', 13:00-10:00.

גלי כנעני, "שטיח". בחינת חפץ וסמל. עד 30.7.

קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 054-4993737. ו', 14:00-19:00, שבת, 15:00-10:00 או בתיאום טלפוני.

  • גלריית עין-הוד

אלינור ברודסקי, "כנפיים". ציור. עד 29.6; "עגל הזהב". תערוכה קבוצתית. עד 25.6.

עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.

  • דנה גלריה לאמנות

מיכל בראור, "רכוש נטוש". על היחס בין רכוש לפליטות. עד 30.7.

קיבוץ יד-מרדכי. ד', 15:00-10:00, ו', 16:00-11:00.

  • הגלריה במכללת אורנים

"חיה מטומטמת, תצילי את עצמך". 4 אמנים על בעלי חיים ובני אדם. עד 18.6; במרכז קשר עין: "גלגולו של חפץ". עד 30.12.

מכללת אורנים, קריית-טבעון, טל' 04-9838751. א'-ה', 17:00-08:00, שבת, 14:00-11:00.

  • הגלריה במכללת הדסה

איזבלה וולובניק, "ניאו-ויולנט". מיצב רב-מדיומלי . עד 19.6.

הנביאים 37, ירושלים, טל' 02-6291950. א'-ה', 18:00-10:00.

  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר

ורד נסים, "בין חלום להקיץ". עד 10.6.

אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

  • הגלריה החדשה, סדנאות האמנים אצטדיון טדי

"פיסול". תוצרים מקורס פיסול בבצלאל. עד 22.6.

אגודת הספורט בית"ר 1, אצטדיון טדי, שער 22, ירושלים, טל' 02-5834272. ב', ה', 19:30-16:30, ג', ו', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים

יפה ויינר, "בין תקווה לייאוש". ציור. עד 26.6; מירי איתן שדה, "שכוי". עד 30.6.

בן-גוריון 7, הרצליה, טל' 09-9589986. א', ג'-ה', 13:00-10:00, 19:00-13:00, ו', 13:00-10:00.

  • הגלריה העירונית כפר-סבא

אברהם אילת, "מלא כלום לייתכן". קולאז' ואסמבלאז'. עד 30.6.

גאולה 12, כפר-סבא, טל' 09-7649303. א'-ה', 20:00-09:00, ו', 12:00-09:00.

  • הגלריה לאמנות אום-אלפחם

"זהות האמן הפלסטיני". תרבות, מודרנה וגלובליזציה. עד 19.11.

אום-אלפחם, טל' 04-6315257. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.

  • הגלריה לאמנות רמות-מנשה

משה כגן ז"ל, אברהם אילת, "הנושא המשותף". הקשר בין ציורי נוף פסטורליים של כגן לרישומים של אילת. עד 2.7.

רמות-מנשה, טל' 052-3864955, 052-6261069. שבת, 13:00-11:00.

  • הגלריה ע"ש אפטר

"דבר אלי בפרחים". עד 21.7.

בן-גוריון 15, מעלות, טל' 04-9977150. א'-ב', ד', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ג', ה', 15:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.

  • החנות

עומר הלפרין ונור מלל, "ספא דיי". עד 16.6.

העלייה 31, תל-אביב, טל' 5341223–052. כל השבוע, 24 שעות (התצוגה בחלון הראווה).

  • הלובי

דנה דרויש, "הפנים היו הפשטה". ללא מועד סיום.

ארלוזורוב 6, תל-אביב, טל' 054-5482482. ו'-שבת, 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית

נילבר גורס, "תא טלפון פתוח". עד יוני.

האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.

  • המרכז לאמנות עכשווית

ראגנאר קיארטנסון, "ארכיטקטורה ומוסר". וידיאו וציור. עד 6.8.

קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

  • הסדנה ברמת-אליהו

"איקס X". בעקבות מחאת יוצאי אתיופיה. ללא מועד סיום.

שאול המלך 5, ראשון-לציון. ב'-ג', 14:00-10:00, ד'-ה', 14:00-10:00, 19:30-17:30, ו', 14:30-11:30.

  • הקצה

אריה רוטמן, "ירושלים, ניו-יורק וגם קיבוץ". תחריטים בשילוב צילום וציור. עד 11.6.

לוחמי-הגטאות 34, נהריה, טל' 04-9926819. ב', 19:00-16:30, ה', 13:00-10:30, ו', 15:00-12:00, שבת, 13:00-11:00.

  • ויטרינה, המכון הטכנולוגי חולון

"no graphics". עיצוב גרפי ללא עיצוב של ממש. עד 1.7.

גולומב 52, בניין 6, חולון, טל' 03-5026666‏. א'-ה', 17:00-10:00.

  • חנינא

גבריאלה ויינשנקר, "Three Poems". וידיאו ופסלי קרמיקה; רעות אסימיני, "כבודה". מיצב קיר. עד 2.7.

שביל-המפעל 3, קומה 1, קריית-המלאכה, תל-אביב. ג'-ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • ליטבק קונטמפוררי

"Urbanism". עד 18.6.

שביל-המפעל 3, קומה 1, קריית-המלאכה, תל-אביב. ג'-ד', 16:00-10:00; ה', 19:00-10:00; ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • מינוס אחת

"Space Time". וידיאו ומיצב מאוסף "הארץ". עד 24.6.

שוקן 18, תל-אביב, טל' 03-5121732. ו', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

  • מכללת דוד ילין

שולי בר-נבון, שלומית ליוור, אניה קרופיאקוב, "פרגוד". עד 23.6.

המעגל 7 בית הכרם, ירושלים, טל' 054-4874684. ב'-ה', 17:00-10:00.

  • מנשר

יונתן בן-שמחון ואדר גולדפרב, "מנופאוזה של ילד פלא". מיצב אינטראקטיבי. עד 7.7.

דוד חכמי 18, תל-אביב, טל' 03-6887090. א'-ה', 19:00-11:00.

  • מרכז גוטסמן לתחריט

"מבפנים ומבחוץ". ללא מועד סיום.

קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-07:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.

  • מרכז נווה-שכטר

סיגלית לנדאו ויותם פרום, "ברית מלח". צילום ופיסול. עד 26.6.

שלוש 42, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5170358 (שלוחה 4). א'-ה', 17:00-09:00.

  • משכן האמנים הרצליה

"מה שכואב מדי לזכור אנו פשוט מעדיפים לשכוח". תערוכה קבוצתית. עד 2.7.

יודפת 7, הרצליה, טל' 09-9510601. ב', ד', 15:00-11:00, ג', ה', 18:30-15:30, שבת, 13:00-10:00.

  • סדנאות האמנים

איציק רנרט, "תוק תוק תוק". שרבוטים ודימויים. עד 25.6.

קלישר 5, תל-אביב, טל' 03-6830505. ג'-ה', 19:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • סדנאות האמנים ירושלים

יעקב ישראל, "המסע בעקבות האיש על החמור הלבן". פרויקט צילומי. עד 1.7.

האומן 26, קומה 4, אזור תעשייה תלפיות, ירושלים, טל' 02-6797508. ב', ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-12:00, ו', 14:00-10:00, או בתיאום מראש.

  • פריסקופ

יובל עציוני, "בדק בית". קבוצת אובייקטים. עד 2.7.

בן-יהודה 176, תל-אביב, טל' 03-5226815. ב'-ה', 20:00-17:00, שבת, 13:00-11:00.

  • קו 16

עמית קבסה, "מופע סיום". ציור והצבה. עד 29.7.

מרכז קהילתי נווה-אליעזר, שדרות ששת הימים 6, תל-אביב, טל' 03-7300360. ג', 13:00-10:00, ד'-ה', 20:00-17:00.

  • Pass.Port

"סודותיה של איזיס". בין בנייה להרס. ללא מועד סיום.

בית-הלל 10, קומה 3, תל-אביב. א'-ה', 19:30-09:30, ו', 13:00-09:30.

***

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר

זאב אנגלמאייר, "הארץ המובטחת". קומיקס וקריקטורה. פתיחה: ה', 16.6, 20:30.

ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20-10 שקל.

  • בית טיכו

"זום 2016". אמנים ישראלים צעירים. ללא מועד סיום.

הרב קוק 7, ירושלים. א'-ג', ה', 17:00-10:00, ד', 22:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

  • בית ראובן

ציורי ראובן מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע; תצוגה ביוגרפית, סדנת האמן, סרט דוקומנטרי.

ביאליק 14, טל' 03-5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.

  • המוזיאון הגיאולוגי

איתמר בגליקטר, "נוזל שחור". מיצב בהשראת דליפת הנפט בשמורת עברונה. עד 14.7.

הפלמ"ח 12, רמת-השרון, טל' 03-5497185. א'-ה', 13:00-08:30, ד', 18:00-16:00.

  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס

פרידל שטרן, "עלי תאנה"; "בקיצור ישראלית". 3 דורות של יוצרות קומיקס; תערוכת המיטב של התחרות ע"ש פרידל שטרן; איה גורדו-נוי, "איורים מפטפטים". השפעת הקומיקס על קולאז'. עד 27.8;"פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע.

ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.

  • המוזיאון הפתוח בעומר

ארדין הלטר, עבודות. עד אוקטובר; משה מילנר, "זכרונות ממשלתיים". צילום. עד מאי 2017.

עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה', 16:00-09:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

  • המוזיאון הפתוח בתפן

עפרה צימבליסטה, "המופע הגדול". פיסול. עד מרץ 2017.

תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.

  • המוזיאון הפתוח לצילום

"הצילום ככלי מקשר". עד 27.6.

גן התעשייה תל-חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-08:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 22-13 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב

"דיור ציבורי". הרלבנטיות של דיור ציבורי דרך פרויקטים היסטוריים ועכשוויים. עד 21.8.

שדרות הנשיא 135, חיפה. ד'-ה', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.

  • המוזיאון לאמנות האסלאם

"אות מאיראן". תערוכת כרזות של מעצבים גרפיים מאיראן מ-40 השנה האחרונות". עד 19.11. תערוכות קבע: אמנות האסלאם, שעונים עתיקים.

הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291. ב'-ד', 15:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. שעות פתיחה לתאריכים 23.6-23.5: א'-ה', 20:30-10:00, ו'-שבת, כרגיל. כניסה: 40 שקל למבוגר, 20 שקל לילד.

  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן

אפרת בלומברג, "העולם הצף". ציור. עד 27.6; נטלי ארביב, "היופי שבסוף". צילום. ללא מועד סיום; אברהם בן-נפתלי, "ימי התום". צילום. עד 2.7; "בית-מדרש לאמנות, תערוכת בוגרים". ללא מועד סיום; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; עבודות מאוסף המוזיאון, עבודות של אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג. ללא מועד סיום.

דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 03-7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.

  • המוזיאון לתרבות פלשתים

"דרך כלה, מתנות נדוניה, אירוסין וחתונה". עד אוקטובר.

השייטים 13, אשדוד, טל' 08-8543092. א', ג'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:0-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30; כניסה: 30-25 שקל למבוגר.

  • מובי מוזיאוני בת-ים

רענן חרל"פ ויוני גולד, "הילדים רוצים קומוניזם". תבליט דירה (חרל"פ) וציור (גולד). עד 21.1.

סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 16:00-10:00.

  • מוז"א, מוזיאון ארץ ישראל

"טבע עולמי, טבע מקומי 3". צילומי טבע. עד 31.8; רולנד פישר, "דיון ישראלי קבוצתי". מיצב ווידיאו. ללא מועד סיום; "בר-כוכבא, זיכרון היסטורי ומיתוס הגבורה". עד 18.6; "טקסים שצילמתי". ללא מועד סיום; "דבש מלכים". ארכיאולוגיה. עד 31.10.

חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 52-26 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).

  • מוזיאון אילנה גור

"רוח המקום". תערוכה קבוצתית. עד 28.7.

מזל דגים 4, יפו העתיקה, טל' 03-6837676. א'-ה', 16:00-10:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00, שבת וחג, 18:00-10:00.

  • מוזיאון אשדוד לאמנות

"במקום מקום". וידיאו, צילום ומיצב בעקבות הגירה כמצב קיומי מתמשך. עד נובמבר.

דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ב', 20:00-10:00, ו'-שבת, 13:30-10:30.

  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן

נתן טל, "אסיף". מגוון טכניקות; שלומית לביא, "אנשים אחים". ציור. עד 30.7.

קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת וחג, 14:00-10:00.

  • מוזיאון בר-דוד לאמנות ויודאיקה

"הפשטה ואינסופי". מאוסף המוזיאון. עד יוני; אליעזר זוננשיין, "פרחי בר וחרקים בארץ ישראל". עד 16.7; "פופ ארט-ציור של צעצוע". בעקבות אנדי וורהול. עד נובמבר; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע.

קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.

  • מוזיאון הכט

תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה.

אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.

  • מוזיאון הנגב לאמנות

"אוטוביוגרפית: וידויים בקומיקס של נשים יהודיות". תערוכה בינלאומית נודדת; "אשת חיל: גיבורות-על בקומיקס ישראלי". זווית ישראלית לדמות "אשת חיל". עד 3.9.

העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון העיצוב חולון

"ננדו במוזיאון העיצוב חולון". סטודיו ננדו מציג עיצוב יפני עכשווי. עד 30.10.

פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500–073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 18:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.

  • מוזיאון הרמן שטרוק

פנחס כהן-גן ודורון פישביין, "נוסחת הקיום האנושית". בעקבות שאלת הרציונליות המדעית של האמנות; "אונורה דומייה: בין פאתוס רומנטי לביקורת חברתית". יצירות של הקריקטוריסט הפוליטי-חברתי. עד 5.8.

ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 21:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

אורי ליפשיץ, "בשר ודם". פסלים, תחריטים, צילומים, ציור ועוד; אבי נבו, "טרמולו". מיצב; אורלי סבר, "Wall Run". סביבות פיסוליות; אורלי מיברג, "מחברות פתוחות מס' 2". עד 3.9.

הבנים 4, הרצליה, טל' 09-9551011. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים.

  • מוזיאון חיפה לאמנות

במרכז האמנויות: "מטרופוליס/החוויה העירונית". לכל המשפחה. העיר כגוף מורכב. ללא מועד סיום.

שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 21:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. ה', 17:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.

  • מוזיאון ינקו-דאדא

"תגידי, זה אמנות?". עד 16.6.

כפר-האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00, שבת וחג, 15:30-10:00. כניסה: 24-12 שקל.

  • מוזיאון ישראל

פבל וולברג, צילומים. עד אפריל 2017; "חדר אמן: יצחק דנציגר". עבודות נייר. ללא מועד סיום; "מרחק של יום". עד 19.11; אפרת נתן, "סיד וזפת". שחזור המיצב "עבודה על הגג". עד 19.11; "יציאת מצרים השנייה". ללא מועד סיום; "בצאת ישראל". איורים בכתבי יד עבריים. ללא מועד סיום; "פרעה בכנען: הסיפור שלא סופר". עד 25.10; "קסם הספינקס". מצרים העתיקה באמנות אירופה. עד 1.12; ז'ורז' אדאגבו, "אפריקה בירושלים". מיצב. עד 18.6; "הדריאנוס: שובו של הקיסר". פיסול. עד 25.6; פיטר יעקב מלץ, "יום בא ויום הולך". עבודת קיר מפוסלת. ללא מועד סיום; "ויהי ננו, התנ"ך הזעיר בעולם". עד 31.12; "Dailydoodlegram". מהאינסטגרם למוזיאון ובחזרה. עד 15.6; "אמנות ישראלית". תערוכת קבע.

שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו', וערב חג 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. כניסה: 54-27 שקל.

  • מוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח

"מאיזניק לירושלים: קרמיקה במפגש בין-תרבותי". עד ספטמבר.

העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב', ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון מאנה כץ

"מוטיב חוזר". כלי קודש ואמנות עכשווית. עד 24.9.

שדרות יפה-נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

  • מוזיאון משה שק

יצירות של משה שק. ללא מועד סיום.

קיבוץ בית-ניר. כל השבוע, 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.

  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות

יזהר כהן, "בראש של יזהר כהן". איורים. ללא מועד סיום; "דבר לילדים, לגדל קורא חושב". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

  • מוזיאון על התפר

"אפגניסטן אהובתי". תיעוד חיי הנשים בתקופת שלטון הטליבאן ואחריו. עד 1.10.

חיל-הנדסה 4, ירושלים, טל' 02-6281278. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 20:00-14:00, ו', 14:00-10:00.

  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות

"מדהים! מהמם! מופלא!". מדע דמיוני כז'אנר ספרותי, אמנותי וקולנועי; רוני וייס, "ימי ביניים". שיבוש עבודות ממרתפי האוסף באמצעות תעתועי ראייה, שעתוקים ועוד. עד 20.8.

ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 20 שקל, בשבת, חינם.

  • מוזיאון ראלי

"המלכים של נסים אלוני". ציורים של יוסל ברגנר, צילומים ממחזותיו של אלוני ועוד. עד 9.7.

שדרות רוטשילד, ליד מגדל המים, קיסריה, טל' 04-6261013. ב'-ג', ה', שבת, 17:00-10:30, ו', 15:00-10:30.

  • מוזיאון תל-אביב לאמנות

ו', יוג'ין סמית, מבחר תצלומים. עד 29.10; דוד טרטקובר, "התערוכה". כרזות. עד 17.9; אלי גור אריה, "מנועי צמיחה". מיצב. עד 20.8; קבוצת זיק, "מסגד הביטחון, 2016". מיצב. עד 5.11; מאיה ז"ק, "אור נגדי". וידיאו, מיצב פיסולי, דימויים יצירי מחשב ורישומים. עד 20.8; יסקי ושות', "אדריכלות ישראלית על-פי אברהם יסקי". עד 27.8; אלמגרין ודראגסט, "מבנים נטולי כוח". פסלים והצבה. עד 27.8; "דרומית לסהרה: אורבניזם מואץ באפריקה". עד 27.8; מרסל אודנבך, "פנים-חוץ". עד 16.7; "בשיחה 2". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; בן הגרי, "רצונו של קדר. מיצב וידיאו. עד 2.7; תצוגת אוסף סוזן ואנטון רולנד-רוזנברג. ללא מועד סיום; "אני והסלפי שלי". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

שדרות שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 50-25 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

  • משכן לאמנות עין-חרוד

"אופק חדש לאופקים חדשים". עד 30.8; יצחק דנציגר, "מקום קדוש". עד 30.8; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע.

עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

  • Amoca, המוזיאון הערבי לאמנות עכשווית

"Hiwar, חיוואר". שיח חזותי ותוכני. ללא מועד סיום.

דוחא 100, סחנין, טל' 04-8235789. א'-ה', 16:00-10:00.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *