פרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים ע"ש בן-יצחק לשנת 2016 יוענק לאיתן אלוא

איתן אלוא יקבל את פרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים על שם בן-יצחק, על איוריו לספר "האחים גרים על-פי פרישמן" בהוצאה עצמית. חבר השופטים החליט להעניק את הפרס לאלוא לאחר בחינת 170 ספרים שיצאו לאור בעברית בשנתיים האחרונות עם איורים מקוריים. בנימוקיהם כתבו השופטים כי "איתן אלוא יצר פורמט חדש, המשלב בין ספר לפוסטר ומאתגר […]

איתן אלוא יקבל את פרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים על שם בן-יצחק, על איוריו לספר "האחים גרים על-פי פרישמן" בהוצאה עצמית. חבר השופטים החליט להעניק את הפרס לאלוא לאחר בחינת 170 ספרים שיצאו לאור בעברית בשנתיים האחרונות עם איורים מקוריים.

בנימוקיהם כתבו השופטים כי "איתן אלוא יצר פורמט חדש, המשלב בין ספר לפוסטר ומאתגר את הקריאה המסורתית בספר מאויר. הבחירה הנועזת לאייר שלוש ממעשיות האחים גרים בתרגומו של דוד פרישמן (משנת 1915) מכוונת את הפרויקט כולו לקהל בוגר מהמקובל לז'אנר. עלילותיהם של 'עדה המכשפה', 'חתנת אשת השועל' ו'החייט בשמים' מתגלות לעיני המתבונן רק עם פתיחת הקיפולים, וקבלת התמונה השלמה, בכל אחד מהסיפורים. הפורמט המקורי של אלוא מזמין חווית דפדוף חדשה ליחיד או לקבוצה ומסמן חלל וטריטוריה חדשה עבור הספר בעידן הדיגיטלי". עוד החליטו השופטים להעניק ציונים לשבח לנעמה בנזימן על איוריה לספר "אמיליה" בהוצאת עם עובד , איה גורדון-נוי על איוריה לספר "אלף-בית" בהוצאת כתר, לדוד פולונסקי על איוריו לספר "לשבור את החזיר" בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר ולרוני פחימה על איוריה לספר "יקינתון" בהוצאת כנרת זמורה-ביתן, דביר.

טקס הענקת הפרס יתקיים ב-1 ביולי 2016 במוזיאון ישראל. האיורים המקוריים של הספרים הזוכים יוצגו בספריית האיור במוזיאון ישראל בתערוכה: "איור זה כל הסיפור", ובמהלך חודש יולי יתקיימו במוזיאון מפגשים עם המאיירים הזוכים.

פרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים ע"ש בן-יצחק מוענק מדי שנתיים למאיירים מצטיינים בישראל, החל משנת 1978. עפ"י מיטב המסורת של תמיכה באמנויות השונות, רואה מוזיאון ישראל, ירושלים חשיבות רבה בעידוד מאיירים של ספרי ילדים. למטרה זו הוקמה קרן בן-יצחק, לזכר רבקה (סופר) ומיכאל בן-יצחק שנהרגו בפיגוע בכיכר ציון בירושלים בשנת 1975.

חבר השופטים:

יו"ר: אורנה גרנות, אוצרת משנה לאיור ספרי ילדים, מוזיאון ישראל.

פרופ' צביה ולדן, ראש החטיבה ללימודי נוער, המחלקה לעבודה סוציאלית אונ' בן-גוריון.

גלית גאון, אוצרת ראשית מוזיאון העיצוב, והמוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס, חולון.

יובל סער, אוצר ראשי "שבוע האיור" בת"א , ראש מכון שנקר לתיעוד וחקר העיצוב בישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *